Rechter moet beslissen over toekomst woning Sloop Kwetternest kost bijna 30 mille REGIOUOURINAAi LEIMUIDEN WIL VAN TOLHUISKADE 15 AF Mgr. Mihayo in Rotterdam Protest ambtenarenbond CFO tegen vermindering formatieplaatsen Massale opkomst in EMM-veiling REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 OKTOBER 1981 "pA^lC LEIMUIDEN Aan de slechte staat waarin de woning Tolhuiskade 15 verkeert, zal niets veranderen tot de rechter uitspraak heeft gedaan. Dit blijkt uit antwoor den van het college op vragen van Leimuiden 2000- raadsleden mevrouw B.J. van Puffelen-Vos en J.C.A. Brambach. Het pand Tolhuiskade 15 wordt gehuurd door de familie Van Veen. De woning verkeert reeds lange tijd in erbarmelijke staat. De eigenaar weigert (al 27 jaar) iets aan onderhoud te doen. De gemeente Leimuiden wil derhalve van de bouwvallige woning af. Het naast de woning gelegen pand Tolhuiskade 14 werd reeds gesloopt. De woonsituatie van de familie Van Veen is er daardoor niet beter op geworden. Door de sloop fungeert de tus senmuur nu als buitenmuur van de woning van Van Veen. De gemeente heeft die tussenmuur afgedekt met sloophout. Gede puteerde Staten van Zuid Holland heeft het raadsbesluit van Leimuiden de woning onbewoonbaar te verklaren, vernietigd. Volgens GS zijn er mogelijkheden te over het pand goed be woonbaar te maken. De gemeente schreef daartoe twee jaar ge leden de eigenaar van het pand aan, maar deze heeft nog altijd niets aan de woning verspijkerd. Leimuiden bood bovendien de familie Van Veen een vervangende woning aan. Daar ging men in eerste instantie nadat de gemeente had toegezegd bij te zul len dragen in de opknapkosten van de vervangende woonruimte op in. Later werd het aanbod alsnog afgewezen. De redenen daarvan zijn niet bekend. Leimuiden 2000 vraagt zich in haar brief aan het college af of er nog mogelijkheden zijn iets aan de slechte woonsituatie te veranderen. Het college wacht echter de beschikking van de rechter op de eis tot ontruiming af. Het pand Tolhuiskade 15. Rechts de resten van de reeds gesloopte woning. Duidelijk zichtbaar is ook de uitgehouwen buitenmuur aan de rechterzijde van de woning van de familie Van Veen. Dag van de postzegel ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester M. Paats opent morgen om half elf de twee daagse postzegeltentoonstelling en -ruilbeurs 'Alphilia 81' in de Rijnstreekhal. De Alphense afdeling van de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars viert die twee dagen de Dag van de Postzegel en gelijktijdig haar 35-jarig bestaan. De tentoon stelling/ruilbeurs is zaterdag tot elf uur 's avonds en 's zon dags van tien tot vijf uur open. Op een totaal oppervlak van 220 vierkante meter is daar te zien wat er op filatelistisch ge bied in Alphen aan den Rijn sn omstreken leeft. De toe gangsprijs is één gulden, daar bij is de catalogus inbegrepen, net als deelname op elk heel uur aan de gratis verloting. De jeugd tot 14 jaar mag gratis de tentoonstelling bezoeken. Progressief feest inPleijn 68 HAZERSWOUDE Alle per sonen uit Hazerswoude en om geving die zich progressief noemen of voelen, worden morgen vanaf half negen ver wacht in Pleyn '68. „Niet om een avond achter een tafel te zitten, te dicussiëren of met een spandoek te lopen, maar om te feesten", zo laat pater drs. Alfons Kroese, één van de organisatoren van het feest weten. Naar de mening van Kroese zijn progressieve mensen soms zo serieus bezig, dat de kans groot is, dat ze na een paar jaar afknappen en het voor ge zien houden. Daarom is het volgens Kroese goed om zoals mensen dat in Zuid Amerika doen feest te vie ren en daaruit kracht te put- ZOETERWOUDE Omdat de Zoe- terwoudse Sint Jans fanfare het tachtigjarig bestaan wil vieren in een nieuw uniform worden diverse ac ties gehouden om geld in te zamelen voor de nieuwe outfit. Een van de regelmatig terug kerende evene menten is de disco voor de jeugd in 't Centrum aan de Schenkelweg dat thans het repetitie lokaal en het toe- Disco-avond St. Jans fanfare Morgenavond zul len door disco American Sound de laatste tophits van de nationale en internationale vedetten klinken. De jeugd is wel kom om daarvan te genieten. Het eer ste concert onder leiding van de nieuwe dirigent Paul Olischlëger is gepland op zater dag 21 november, eveneens in 't Cen trum. Omdat de di rectie van 't Cen trum diverse ne venactiviteiten wil gaan ontplooien wordt zondagmid dag om half drie een kinderdisco voor jeugd tot en met 13 jaar ge houden. Mgr. M. Mihayo (73), aartsbisschop van het bisdom Tabora in Tanzania (Afrika) brengt deze week een bezoek aan Ne derland en In het bijzonder aan het bisdom Rotterdam, dat zeer nauwe banden met Tabora onderhoudt. Deze week werd de bisschop ontvangen door mgr. Simonis. Bij dit be zoek waren ook aanwezig de econoom van het bisdom, drs. H. van der Ven en de directeur van de Pauselijke Missie werken, rector J. A. Schoenmakers (rechts). Zondag zal mgr. Mihayo in de Willibrorduskerk in Oegstgeest voorgaan in de eucharistieviering ter gelegenheid van Wereldmissie dag. ten. Men wordt daarbij gehol pen door het Strijdorkest, dat bestaat uit Anton Montagne (gitaar) en Chris Houtman, lid van cabaretgroep 'De Lage Landen'. Elfde grote Bloemenloop ALKEMADE Gymnastiekvereniging Excelsior houdt zondag de elfde Grote Bloemenloop. Deelnemers kunnen inschrijven voor vijf en negen kilometer lange prestatie-, wandeltochten. De start van deze afstanden is om kwart over elf. Ook kan men deelnemen aan de zogenaamde halve marathon (22 km.). Het startschot voor deze afstand zal om elf uur weerklinken. Geïnteresseerden kunnen zich vanaf half tien inschrijven in de veiling van EMM aan de Sotaweg in Roelofarendsveen. Naast de bloemen van het bestuur van de veiling ontvangt iedere deelnemer een herinnering. Karmelieten steunen IKV te bevorderen, bewapenen de rijke landen zich tot in het absur de". Dit schrijft het bestuur van de Nederlandse provincie van de Orde der Ongeschoeide Karmelieten aan de bisschoppen in ons land. Volgens deze Karmelieten, die een vestiging hebben in de Ha- zerswoudse wijk Groenendijk, „mogen zelfbehoud en eigenbe lang niet worden nagestreefd met het risico van totale vernieti ging". Het voorstel van het Interkerkelijk Vredesberaad om kernwapens af te schaffen wordt door de Karmelieten gesteund. ALPHEN AAN DEN RIJN De Christelijke Federa tie van Overheidspersoneel (CFO) heeft geprotesteerd tegen het terugbrengen van het aantal formatieplaat sen. Volgens de CFO heeft de burgemeester toegezegd, het georganiseerd overleg steeds op de hoogte te hou den van de personele gevolgen van door de gemeente raad te nemen besluiten. De gemeente Alphen wil trachten bezuinigingen door te voeren, door het aantal arbeidsplaatsen langs de weg van het natuurlijke verloop te verminderen. In het overleg met de bonden van overheidspersoneel heeft burgemeester M. Paats medegedeeld dat er geen absolute vacaturestop geldt. „De opvulling van een opengevallen plaats door een persoon van buitenaf is echter het uiterste redmiddel", aldus de burgemeester. Voorts hebben B en W besloten om nu definitief een functie waarderingssysteem bij de gemeente in te voeren. De CFO heeft ernstig bezwaar gemaakt tegen het feit, dat er reeds een adver tentie voor een functiedeskundige is geplaatst. De bonden had den hierover van tevoren overleg willen voeren. De burgemees ter heeft nu toegezegd dat met de bonden informeel technisch beraad over het verdere verloop van de functiewaardering zal komen. Regionale wedstrijden brandweer ZEVENHOVEN Tien brandweerkorpsen zullen morgen deel nemen aan het jaarlijkse brandweerwedstrijden van de regio Al phen aan den Rijn. De wedstrijden worden dit jaar in Zevenho ven gehouden. Het betreft wedstrijden in klasse twee zondei perslucht, zoals dat in brandweertermen heet Aan het jaarlijkse gebeuren doen de brandweerkorpsen van Nieuwkoop, Woubrugge, Hazerswoude, Kouderkerk, Leimui den, Alkemade, Alphen, Nieuwveen, Ter Aar en Zevenhoven, mee. Door de jury, bestaande uit mensen uit brandweerkringen, wordt in de gebouwen van G. Blijleven aan de Achterweg een gefingeerde brand uitgezet. De korpsen moeten volgens het af- legsysteem te werk gaan. Elke brandweerman heeft een eigen nummer en taak. De wedstrijden beginnen om half fwee en du ren tot ongeveer kwart voor vijf. BIJ TUINBOUW VOORLICHTINGSBIJEENKOMST ROELOFARENDSVEEN De gezamenlijke bestu ren van de tuinbouwstu- dieclub en de Land- en Tuinbouwbond (LTB) or ganiseerden gisteren een voorlichtingsavond met als thema: „Bedrijfsbeëin diging en -verplaatsing in het kader van de recon structie". De bijeenkomst was in de kantine van de EMM-veiling. De opkomst was zo overstelpend dat sommigen zelfs genoegen moesten nemen met bier kratjes om op te zitten. Een bewijs van de grote belangstelling voor genoemde onderwerpen. Nu de kans groot is dat de reconstructie van het oude glastuinbouwge bied doorgaat, zullen veel kwekers voor de vraagstuk ken „bedriifsverplaatsing of zelfs bedrijfsbeëindiging" ko men te staan. De forse lasten verzwaring voor de tuinbou- wondernemers is debet aan de veel moeilijker positie waarin de kwekers de laatste tijd ver keren. De heer J. Kolk, lid van de Reconstructie commissie in Aalsmeer, hield, als eerste spreker, een uitvoerig betoog over het hoe en waarom van de geplande reconstructie in Alkemade. Vervolgens kwam de heer W. Zeestraten aan het woord. Hij is sociaal ekono- misch voorlichter van de Land- en Tuinbouw Bond (LTB). Aan de hand van een aan alle aanwezigen uitgereikt overzicht met uitgewerkte re gelingen en subsidiemogelijk heden schetste hij in reële ter men de financiële mogelijkhe den waarvan een kweker wet telijk gebruik kan maken bij beëindiging van het bedrijf of bij verplaatsing daarvan in het kader van de reconstructie. Daarbij toonde hij begrip te hebben voor persoonlijke pro blemen die gepaard gaan aan vooral bedrijfsbeëindiging. Na de pauze kwamen aan het woord de heren A. van Vel- zen, bedrijfsvoorlichter en de heer G. Straver, medewerker van de Rabobank te Roelofa rendsveen. Na afloop werden de schriftelijk gestelde vragen door ieder van de sprekers beantwoord, waarna een le vendige, diepgaande en ver helderende forumdiscussie met de aanwezige kwekers volgde. Deskundige moet verwarmings probleem secretarie oplossen TER AAR In de gistera vond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Ter Aar is een mogelijk negatief uitvallende stemming over het aanleggen van een nieuwe centrale verwarming in het gemeentehuis voorkomen. In het raadsvoorstel was nog een vóóroverleg met de raadscom missies financiën en openbare werken aangekondigd over deze zaak. Dit vooroverleg werd voorafgaande aan de raadsvergadering gehouden en het resultaat daarvan gaf het college van burgemeester en wethouders aanleiding om dit agendapunt terug te nemen. In het vóóroverleg stond cen traal de vraag of er niet een specifieke deskundige op het gebied van centrale verwar ming zou moeten worden in geschakeld om eindelijk tot een definitief afdoende oplos sing te komen. De gecombi neerde commissie bleek echter moeilijk tot een oordeel te kunnen komen over de voor gelegde aanbiedingen, mede omdat deze naar het oor deel van de commissie overgelijkbaar waren. De commissies nodigden het college van burgemeester en wethouders dan ook uit om een nader onderzoek met inschakeling van specifieke deskundigen in te stellen en dan later met een daarop afge stemd voorstel terug te komen. Burgemeester Verhoef kondig de bij de aanvang van de o- penbare raadsvergadering aan, dat het college dit raadsvoor stel van de agenda afvoerde. Het verwarmingsprobleem in de gemeentesecretarie zal daarmee in een later stadium tot een oplossing worden ge bracht. WD-fractie vecht noodzaak emancipatie in Ter Aar aan TER AAR Het enige con troversiële punt in de gistera vond in Ter Aar gehouden vergadering van de gemeente raad vormde het emancipatie beleid. Aan de orde was de vaststelling van deel II van de algemene subsidieverordening, waarin kwaliteitseisen ten aanzien van het uitvoerende welzijnswerk worden gesteld. Het voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van dit deel van de algemene subsidieverordening werd aan vaard, zij het dat de VVD- fraktie afstand nam van de emancipatieparagraaf. In een reactie op het voorstel van B en W stelde de heer Ruygrok namens de VVD- fraktie, dat in de gemeente Ter Aar geen emancipatie werk nodig is. Ook voor wat betreft de etnische minderhe den meende hij, dat er in Ter Aar geen taak lag. De gemeen te zou hierin zeker niet voorop moeten lopen. Woordvoerder namens de CDA-fraktie, de heer Huntjes, verschilde totaal van mening met de VVD-fraktie. Naar zijn oordeel lag in het voorstel van B en W helemaal niet beslo ten, dat de gemeente een voor trekkersrol zou vervullen. Wel houdt het voorstel in, zo meende hij, dat voorwaarden worden geschapen om het par ticulier initiatief in emancipa tiezaken te ondersteunen. En dat is ook zeer terecht, aldus Huntjes, want door de decen tralisatie is hier voor de ge meenten een taak neergelegd. Van der Meulen (PAK) stelde zich volledig bij de woorden achtte de motivatie van het standpunt van de VVD-fraktie ook niet erg sterk. Hij wilde de fraktie niettemin de volledige vrijheid geven om een eigen standpunt in te nemen. Dit leidde er toe, dat het voorstel van B en W werd aangenomen met de stemmen van de VVD- fraktie tegen voor wat betreft de emancipatieparagraaf. ALKEMADE Het slopen van het 'voorste gammele deel van kleuterschool „Het Kwetternest" kost het lieve som metje van 29.000.-. In dit bedrag is be grepen het verwijderen van de oude op stallen, de fundering, het metselwerk, de beplanting en het hek. Voor f 19.000.- wordt het achterste deel van „Het Kwetternest" verplaatst naar het terrein van de Sint Jpzefschool aan het Onelplein. Tijdens de gisteravond ge houden vergadering van de raadscom missie openbare werken verbaasden de aanwezigen zich over deze prijzen, desal- nietemin ging men akkoord. Tevens gaf de commissie haar fiat aan de aanschaf van een graszodensnijmachine. Dit apparaat zal de werkzaamheden van de plantsoenendienst vergemakkelijken. Tot nu toe worden namelijk te laag gele gen gedeelten in plantsoenen, trapveld jes etc. met teelaarde gevuld, waarna deze met een grasgazonmengsel worden ingezaaid. Deze werkzaamheden misluk ken vaak omdat de ingezaaide plekken vertrapt worden en de teelaarde wordt weggelopen. Het gevolg is: geen gras- groei, een onverzorgd geheel en moei lijkheden bij het maaien. Met behulp van de nieuw aan te schaf fen graszodensnijmachine snijdt men de graszoden machinaal zodat deze opge rold kunnen worden. Vervolgens wordt de teelaarde in de uit te vullen gedeel ten aangebracht, waarna de zoden weer teruggerold worden en met behulp van een wals, aangedrukt. Het voordeel van deze werkmethode is een altijd verzorgd en groen gazon en geen moeilijkheden bij het maaien. Spelende kinderen kun nen zodoende geen schade toebrengen aan de pas herstelde grasmat. Een ande re mogelijkheid is graszoden te snijden en eventueel elders te benutten. Betreffende de asfaltering van de Flora- weg werd B en W geadviseerd door werkzaamheden slechts te doen plaats vinden op het gedeelte tussen het West einde en de Poelbrug. Tevens zullen de bruggen van de Floraweg opnieuw geas falteerd worden. Het resterende deel van de Floraweg is tot op heden niet op genomen in het wegenverbeteringsplan. Ten behoeve van een duidelijke beweg wijzering in de Alkemadese nieuwbouw wijken werd geadviseerd tot de aanschaf van twee wijkkaartkasten. De kasten zullen, om 9.000.-"te besparen, niet van verlichting voorzien worden. Omdat ze echter in de nabijheid van lataarnpalen geplaatst zullen worden, hoeft de lees-: baarheid 's avonds en 's nachts niet on der de bezuiniging te lijden. Eén wijk- kaartkast wordt geplaatst in de nabijheid van het nieuwe postkantoor, de andere nabij de Meerkreuk. Kindertheater In het kader van de Kinderboekenweek organisert Openbare Bibliotheek, Skan en Scouting morgen puzzeltocht, die om twee uur begint bij de bibliotl Het eindpunt van de puzzeltocht is bij het LIDOt ter waar om half vier de kindermusical 'Zielig is, zwak heeft gelijk' begint. Kaarten kosten 5 g\ SKAN-begunstigers betalen 3 gulden 50. Alternatieve energie >e Le iet cu Ahimsa organiseert morgen in De Kuip in Noordwijj(^eJ thema-avond over alternatieve energie. Op deze avonlA6 niet zozeer diep op de aspecten van alternatieve enLj.jal worden ingegaan, maar meer op de verschillende mLn h ren waarop deze gewonnen kan worden. Aanvang £mpj uur' feuwi Elckerlyck &>iu ntva De toneelgroep Elckerlyck verzorgt zondag de prtjehee re van het stuk 'Lucy's baby' van John Patrick, mtsti stuk is vertaald door Karei Bosheim en wordt cjoor voerd bij 'Cees en Ineke' aan de Hoofdstraat in Sajndei heim. De voorstelling begint om kwart over acAlarla wordt herhaald op dinsdag 13 en zondag 18 oAïoóecht 'ong, Postzegelruildag Postzegelruilvereniging 'Alkemade' houdt morgen Our House [eboi loud Het Engelse duo 'Spredthick' treedt morgen op in)ijna Roelofarendsveense jongerencentrum Our House Jam de Stationsweg. Simon Mayer en Hilary Jones, diéroU samen 'Spredthick' vormen, brengen een afwissehrer repertoire ten gehore. Daarbij wordt gebruik gemaïuk] van viool, mandoline, gitaar, contrabas. Hilary Jqene zingt bovendien. Het optreden in Our House begin toen 20.30 uur. De entreeprijs bedraagt 4 gulden voor leiood Niet-leden betalen 6 gulden. balu; Simon Mayer en Hilary Jones. Jongerenkoor Het Leiderdorpse Jongerenkoor de Menswording verltDo morgen muzikale medewerking aan de kerkdienst in^oi Maria Presentatiekerk in Roelofarendsveen. De dienst ^Di gint om 19.00 uur. Kienavond De carnavalsvereniging De Rampestampers kent g seizoenen. Het kienen voor groot en klein gebeurt hele jaar door en morgen is er weer een gezellige ki avond in de Meerkoet. Om zeven uur 's avonds beg het spel voor de jeugd, terwijl de ouderen rond km over acht worden verwacht om met elkaar de cijfert, op de bordjes door te krassen. Montfortanen André Laurier,- Montfortaan van het klooster van de Mo fortanen Beresteyn aan de Leidseweg in Voorschoten, zondag door mgr. dr. A.J. Simonis tot diaken worden wijd. De wijding vindt plaats tijdens de eucharistievier van 11.00 uur in de kerk van de H. Antonius van Pad Boshuizerlaan 13 in Leiden. Belangstellenden zijn welko Outrageous Met in het voorprogramma 'More than a concert' Wf Koot en Bie begint SKAN het filmhuis dit seizoen zi dag met 'Outrageous' van regisseur Graig Russell, voorstelling begint om 20.15 uur in het vormingsc trum de Vonk. De film is min of meer een biogra van de regisseur, maar gaat ook over zijn goede vrii f din Liza, die een psychiatrische inrichting ontvlui en daarbuiten samen met Robin (Graig Russell) t bestaan probeert te creëren. SKAN-begunstigers ki nen de eerste twee filmvoorstellingen gratis bezoekt Anderen betalen 3 gulden 50. Beslissing over reconstructie J Comriekade uitgesteld WOUBRUGGE De reconstructie en herbestrating va El Comriekade en Kerkstraat rond de uit 1653 stammende vormde kerk zal nog even op zich laten wachten. Voa week liet de raadscommissie ruimtelijke ordening ziel thousiast uit over het fraaie plan, waarin ondermeer si( nc strating van deze kenmerkende hoek van Woubrugge l "d genomen. De raadscommissie financiën die gistert'on bijeen kwam echter wenste de financiële verplichtii aa niet aan te gaan zonder de begroting voor '82 te hebben i zien. Dat gebeurt echter pas over een week. Voor de dubbele beglazing van de Woubrugse scholen werd j al geen geld uitgegeven. De inspecteur van het onderwijs i seerde negatief in verband met de ventilatie in de klassen en recteur Gemeentewerken De Fey vocht dit advies op techni el gronden aan. Men besloot evenwel de 171.000 gulden in ki et houden. nj] De commissie wilde wel de gemeentelijke belastingen verhc De van rijkswege geadviseerde verhoging is 4 procent. Da - vert Woubrugge ongeveer 7.700 gulden op. De onroerendgo« 01 lasting en de rioolrechten hield men buiten de vier procentr 01 ling. Raadslid Vos (PvdA) wilde in de begrotingsvergaderin il' noodzaak van de verhogingen toch wel eens nader bezien, mj Peuterspeelzaal Ukkepuk blijft ondanks het feit dat de gem e, te de speelzaal in het verleden reeds 4.600 gulden tege! |e kwam in haar tekorten, nog steeds met een tekort van k1 honderd gulden zitten. De financiële commissie wilde niet maar dit verlies voor de rekening van de gemeente nemea 'e dat een aantal leden van mening blijft, dat de speelzaal nie1 he tijd de tering naar de nering heeft gezet. Ukkepuk wendt W; aan om zelf tot wat meer inkomsten te komen. Daar wild4 commissie op wachten.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4