auw een LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 OKTOBER 1981 PAGI MANJA SCHILDKAMP: GEMEENTE WARMON BOUWPLANNEN Burgomeostof en Wethouders maken bekend, dat zij voornam», met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke 0r( en/of artikel 50, lid 8, der Woningwet bouwvergunning te verleneni 1. de heer M. C. van der Lans, Herenweg 67 te Warmond, voor h deeltetljk veranderen van de slagerij, staande op het perc» dastraal bekend gemeente Warmond, sectie D nr. 2143, plat gemerkt Herenweg 67; 2. de heer H. Glasbergen. Teytlngerkade S te Warmond, voor deeltell|k veranderen van de voorgevel van de woning, staar, het perceel, kadastraal bekend gemeente Warmond, sectie 3506, plaatselijk gemerkt Teytlngerkade 5; 3. aannemingsbedrijf F. H. Kool B.V., Van Wassenaarstraat 4 te mond, voor het oprichten van een erfscheldlngsmuur op he ceel. kadastraal bekend gemeente Warmond, sectie D nr.| plaatselijk gemerkt Herenweg 43a; 4. de heer N. H. van Llngen, Herengracht 15 te Warmond, vq oprichten van een garage op het perceel, kadastraal bekeifl meente Warmond, sectie D nr. 2278, plaatselijk gemerkt gracht 15. De desbetreffende stukken liggen met Ingang van 8 oktober 198W rende veertien dagen voor een leder ter Inzage op de afdeling algl zaken van de gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een leder schriftetijk bij college teg voorgenomen verlening der bouwvergunningen bezwaren Indienen Warmond, 7 oktober 1981 Burgemeester en Wethouders voorna de secretaris, de burgemeester C. Zoetemelk. G. H. M. Hendrickx-t „Ik zit in elk geval niet zo maar wat te kleiën". BAARN Met 21 stuks ke- ramiek-poppen is Manja Schildkamp uit Baarn ver tegenwoordigd op de Herfstflora in het Singer- museum in Laren. Deze herfst krijgt zij in Den Haag een eigen verkoop-exposi tie. Daar is werk te zien van een vakvrouw die een eigen weg volgde en doof is geworden voor opmerkin gen: „Wat leuk, zo'n hobby". Manja: „Het is moeilijk uit te leggen wat het verschil is tussen hobby en vak. In de eerste plaats heb ik een beroepsopleiding gehad voor keramiste, ik zou er zelfstandig van kun nen leven. Maar misschien is het grootste verschil, dat ik te voren weet, wat ik ga maken en hoe dat uit de oven komt. Misschien kan je dat van een hobbyist niet zeggen". En met een wat wrevelig hoog stemmetje: toe op het maken van aarde werk poppen, die een porce- lijnen indruk maken, aange vuld met wat de natuur haar letterlijk voor de voeten gooit: elzentakjes, larixappel- tjes en dat soort. „Ik maak geen porcelijn, daar moet je een oven voor hebben die tot meer dan 1500 graden verhit. En je moet er porcelijn-klei voor kopen. Mijn oven gaat niet verder dan ongeveer duizend graden en omdat ik klei koop die voor mijn werk en die oven geschikt is, maak ik aardewerk; je kan ook steengoed maken, dat is har der, maar moet ook meer verhit worden. Om met mijn aardewerk toch een bepaald effect te bereiken, maak ik gladde oppervlakten, die ik na het bakken met aquarel verf beschilder. Als dat droog is, vernis ik het resultaat Deze werkwijze houdt in, dat mijn poppen altijd duidelijk als die van mij herkenbaar zijn". Manja Schildkamp werd aan vankelijk opgeleid voor het kappersvak, leerde grondig wat uiterlijk vertoon vermag, maar bleek allergisch te zijn voor haarlotions. „Ik kreeg kapperseczeem, m'n nagels verdwenen, ik kon niet tegen die spulletjes. Omdat ik toch al belangstelling had voor keramiek, ik kleien als kind al leuk vond, ben ik naar de vrije kunstacademie gegaan. Daar heb ik geleerd wat ke ramiek maken is. Ik heb niet altijd poppen ge maakt, dat ben ik gaan doen, toen een jaar of zeven gele den het maken en verzame len van antieke poppen een rage werd. Maar ik hield daar gauw mee op. Als ieder een dat doet, moet ik wat an ders verzinnen, dacht ik toen". Manja Schildkamp legde zich Manja: „Ik weet tevoren, wat uit de oven'Komt. Maar ook de kennis van het komt dat ook voor de prijzen kappersvak is terug te vin- die ik vraag, omdat ik vind den in Manja's poppen en de dat mijn poppen door ieder- belangstelling voor het een betaald moeten kunnen (kunstzinnig) optutten van worden. Ook al maak ik er het vrouwenhoofd. Sommi- maar drie of vier per gen houden er niet van, an- maand", deren zijn opgetogen en wil- Het zijn precieze en met gro- len de opvallende poppen te aandacht gemaakte pop- graag thuishebben. Mania pen, met ijdele glans en koele Schildkamp: „Wat ik maak, uitdrukking. Manja: „Niet ie- wordt verkocht, vroeg of dereen zal ervan houden, laat, uiteindelijk houd ik wei- maar ik heb mijn publiek, nig of niets over. Misschien Maar laten ze niet zeggen dat ik zo'n leuke hobby heb. Een hobby is lekker kleien en ie dereen doet dat tegenwoor dig. Maar vakwerk maken, dat is iets anders en dat maak ik. Met een eigen stijl, steeds herkenbaar. Dat is tijdens de Singer-expositie gebleken, toen ik en anderen na tuurlijk, zoals Olga van der Mast heel behoorlijk ver kocht Voldoende om weer lekker verder te werken". .FRITS BROMBERG it uw advertei Angora 5 I K 'n Aanwinst deze j? schoonheid van 'ifl Ij met borduur. Voor 4 'n avondje uit of or er 'ns extra i uitte zien.L V- Jk op 'n knicke f Ui bocker'moc P| op 'n flann€ i sjiek op'nl 1 broek. 36- EE53 Angora 1 De ideale V-hals pullover van zacht angora 'n Keuze voor eindeloze kombi- naties, zowel sportief als gekleed. Mag zeker niet ont- J? breken in je garderobe. In de ■nieuwe winter- kleuren. 38-48 Angora2 Niets om aan te trekken naar dat feestje? Dan komt deze angora trui goed van pas. Aan de hals 'n charmante borduur- rand, versierd met pareltjes. In winterwit of romantisch bleu.«|; 36-44 X- Angora6 Angora gebreid in 'n 1 ajoursteek. 'n Fyne f pullover voor'n elq W smaak. Om stylvf fjfs. mee voor de 4te komen. faM v$8tt Op elk tyd 36-44 EB Angora3 Voor jou geen wijde slobbertrui. Maar 'n tijdloze, zachte koltrui. Daar voel je je lekker in. 't Druiventros bor duur in dezelfde kleur als de trui geeft 'm dat "tikje extra. In - mooie pastel- XÈP kleuren. 38-46 Xfl Angora? Je houdt van klassit 1 eenvoud. Zoals dit angora twinset. Metj accessoire brengje- persoonlijke nod 'n Trui, m^t koRT mouw, en veö /L— A waar je veel M zier van heth gf diverse kleup jjgpo.a. winterwit en camel. 38-44 L Angora truitjes bestaan al langer dan vandaag. Er is alleen een enorm verschil in de samen stelling van de wol. Een wollen truitje waarin 5% angora wol is verwerkt heet al een "angora truitje". Naarmateje meer angora toevoegt aan de lamswol wordt het truitje zachter en zachter. Deze truitjes en pullovers bestaan voor 70% uit lamswol, 20% angora en 10% nylon om het breisel sterker te maken. Dankzij die 20% angora wol z\jn onze truitjes wérkelijk zacht te noemen. Angora 4 'n Echte blikvanger. Jacquard en angora 'n Prachtige kombinatie m in winterwarme kleuren. 56-42 VVt C&Ji U tbcfi i

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16