Alle ambachtelijke diensten onder één dak in verbouwd gemeentehuis Oegstgeest Dames handwerken 16 mille bijeen Verhuizing raadhuis oedkope flats voor kleine huishoudens op Thijswijk-terrein Rijnsburgse middenstand verontrust over toekomst oud veilingterrein GM EGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 OKTOBER 1981 PAGINA .5 OEGSTGEEST „Twee ver bouwingen vind ik wel ge noeg" zegt Oegstgeests burge meester mr. Sj. H. Scheenstra die kort voordat hij, enkele ja ren geleden, in Oegstgeest tot burgemeester werd benoemd in Asperen net een verbou wing van het raadhuis daar achter de rug had. Oegstgeests eerste burger is overigens bij zonder in zijn nopjes met het resultaat van de verbouwing van het gemeentehuis aan het Wilhelminapark. Inwendig is het gebouw dusdanig gewij zigd dat men, tezamen met de nieuwe vleugel, die als een ku bus aangebouwd is, kan spre ken van een nieuw raadhuis. De commissaris van de koningin mr. M. Vrolijk opent 16 oktober het raad huis officieel en 17 oktober is iedere belangstellende Oegstgeestenaar wel kom tijdens een „open huis". Dan kan hij tevens ervaren noe is „omgespron gen" met de 6 miljoen gulden die voor de hele „raadhuisoperatie" is uit getrokken. Een zeer ingrijpende kan men wel stellen. Maar ook voor het zo is, kan men al een indruk krijgen middels een speciale raadhuisbrochu re die 9 oktober huis aan huis ver spreid zal gaan worden. Riant onderkomen Gistermiddag leidde burgemeester Scheenstra enkele genodigde rond in het nieuwe gemeentelijke domein. Is volgens sommige Oegstgeestenaren het bouwwerk van architect Jesse nogal geweld aangedaan, het staat buiten kijf dat het gemeentelijk perso neel zich verzekerd weet van een riant onderkomen. De gemeentelijke iureaus zijn voorzien van nieuw meu- lilair en er is vooral veel met glas ge- verkt. Licht, lucht en leven. De ge meentelijke diensten zijn voor het eerst allemaal onder één dak, behalve de dienst gemeentewerken die op ei gen verzoek in een pand aan de over zijde van het raadhuis blijvend is on dergebracht. En mocht het ooit zover komen dat men toch weer uit het jasje groeit, dan staat het pand Endegees- terstraatweg nr. 2 nog ter beschik king. En verder zal het best wel eens kunnen in de praktijk toch weer en kele knelpunten zullen blijken te be- Het verbouwde raadhuis. staan. Zo is de lichtdrukafdeling wat aan de krappe kant en het bureau ka binetzaken valt ook niet ruim en luchtig uit. De grote raadhuiszolder is volkomen getransformeerd naar kan toorruimten voor de afdelingen perso neel, onderwijs en welzijn en in het nieuw aangebouwde pand: financiën. De heuvel voor het raadhuis is ver dwenen. Oegstgeestenaren denken er met enige weemoed aan terug. In plaats daarvan is een riante hal geko men vanwaar men aan een balie van de receptioniste alle inlichtingen kan verkrijgen omtrent de plaats van de diensten. „Wij zijn binnen het budget gebleven dat de raad had bestemd voor de aanpassing van dit raadhuis", aldus burgemeester Scheenstra, „maar het was passen en meten, temeer om dat de telefooncentrale ruim 125.000 gulden duurder bleek dan de begrote 150.000 gulden. De PTT heeft een leuk huzarenstukje uitgehaald door er voor te zorgen dat men élle gemeente lijke diensten, ook gemeentewerken aan de Abtspoelweg onder één num mer kan bereiken nl. 172121. Deense trouwzaal Door de vloeren op een ander niveau te brengen is er op de begane grond veel ruimte gewonnen. Naast infor matiebalie met telefooncentrale vindt men er de afdelingen bevolkingsboek houding, huisvesting en onder meer sociale zaken, alsmede de loketten en spreekkamers. Op de eerste verdie ping van het raadhuis is het bestuur lijke gedeelte gehuisvest. Daar treft men de leeszaal aan waar raadsstuk ken etc. ter lezing liggen. Verder is er de raadszaal en de trouwzaal. Naast een fraaie burgemeesterskamer heb ben de wethouders thans ook een ei gen spreek- en werkkamer waar me nigeen in een andere gemeente jaloers op zou zijn. In de B en W-kamer is het oude, statige meubilair gehand haafd. Een goede greep. Voorts zijn de meubelen in raadszaal en trouwzaal gedeeltelijk afkomstig van een Deense firma. De kleuren zijn daar licht blauw tegenover een donkerblauwe vloerbedekking. Vorige week werd voor het eerst, in de geheel verbouwde raadszaal, offi cieus een raadszitting gehouden. Daar bleek dat deze thans een goede akoe stiek heeft waardoor de geluidsinstal latie eigenlijk overbodig is geworden. De totale verbouw- en nieuwbouw van het raadhuis heeft 20 maanden geduurd. Het geheel is uitgevoerd naar een ontwerp van de Oegstgeestse architect de heer W. Snieder. Hij frappeerde velen door in zeer korte tijd met een volledig bouwplan in de raad te verschijnen. Decor De architect zegt er zelf van „Binnen heerst overal een nieuwe sfeer met veel grijs en blauw, koel en voor naam. Dat moet ook omdat een raad huis het décor vormt voor allerlei mensen en allerlei activiteiten. En een décor mag niet overheersen". ANTOON KOCH Leerlingenavond in „Artopa" Leerlingen van de muziekschool Bloembollen streek hebben gisteravond een uitvoering gege ven in het kunstcentrum „Artopa" in Lisse. De uitvoering kreeg bij lange na niet die publieke belangstelling die zij verdiende. De avond had min of meer het karakter van een openbare les. In het bijzonder kon het publiek kennismaken met pianolerares Ciska van der laan en haar leerlingen. Mevrouw Van der Laan geeft circa 14 jaar plano- en orgelles. Het programma ging gisteravond van start met een quatre main van Ciska van der Laan met haar leerling Rachel Bartholomew (foto). Zij voerden de „Elfendans" van Folk Dean en „The dance of the shepherd girls" van Carroll uit. Door de leerlingen, zeven tien in totaal, werden afwisselend op electro- nisch orgel en piano diverse werkjes ten gehore gebracht. Een mooi besluit van het programma, dat met veel ijver door de leerlingen werd ge bracht, was de uitvoering door de gevorderde leerlingen Hilgonique Roozen en Gemma Terp stra op de piano van de „Sprookjestuin" van Folk Dean. RIJNSBURG De Rijns burgse middenstand heeft gisteravond tijdens een hoorzitting opnieuw zijn verontrusting uitgesproken over de op handen zijnde ontwikkeling met betrek king tot het oude veilingter rein van Flora. De winke liers vrezen dat op het ter rein grote supermarkten zul len verrijzen, waarvan zij concurrentie duchten. Aanleiding vormde het nieu we bestemmingsplan voor het oude veilingterrein. Burge meester De Roos legde uit dat de gemeente het liefst uitslui tend woningen op het terrein had gerealiseerd. Dit is finan cieel geen haalbare kaart ge bleken, omdat het rijk weiger de subsidie hiervoor te verle nen. Het plan van projectont wikkelingsbureau Amstelveste kwam het meest overeen met de aanvankelijke plannen van het gemeentebestuur. Het plan van Amstelveste voorziet be halve in de bouw van 125 wo ningen in de sociale premie- huur- en premiekoopsfeer in de bouw van enkele sho wrooms en bedrijfsgebouwen. En juist dat laatste zat de Rijnsburgse middenstanders niet lekker. Zij vreesden dat na verloop van tijd deze sho wrooms zouden worden om gebouwd tot grote zelfbedie ningssupermarkten. Burge meester De Roos verzekerde hen echter dat in de bestem mingsplanvoorschriften kan worden vastgelegd dat de be drijfsgebouwen niet doorver kocht mogen worden aan de tailhandelsbedrijven. Een aanwezige op de hoorzit ting stelde dat hij het nogal onwaarschijnlijk vond dat op het oude veilingterrein indu strieën zullen komen. Hij zag er alleen voor de detailhandel brood in om zich daar te vesti gen. De heer Bisscop van Am stelveste stelde dat een bedrijf voor het bundelen en verwer ken van droogbloemen bij voorbeeld zich heel goed op het terrein zou kunnen vesti gen. Enige bewoners van de wijk Frederiksoord voerden het probleem van de geluidshin der aan. Volgens hen zou de Remiselaan moeten worden aangepast teneinde parkeerge legenheid te bieden voor de toekomstige bewoners van het terrein. Bovendien vroegen zij zich af wat er met de vracht auto's moet gebeuren, die thans op het veilingterrein staan geparkeerd. Burgemeester De Roos kon hier niet anders op antwoor den dan te verwijzen naar het verkeerscirculatieplan, dat hier mogelijk een oplossing kan bieden, maar hij kon nog niet aangeven hoe dat dan zou gebeuren. Hij stelde wel dat de bewoners van Frederiksoord zullen moeten leren leven met de vrachtauto's, omdat de Rijnsburgse structuur van het dorp nu eenmaal zo is, dat men te maken heeft met veel bloemen- en groentenhandel. Binnenkort komt de gemeente met een definitief plan voor het oude veilingterrein. otel -Restaurant DUINOORD" BOLLENSTREEK Een bedrag van 26.337 gulden en 69 cent heeft een actief dames-handwerkteam uit de hele Bollenstreek het laatste jaar bijeen ge bracht. De stands op jaarmarkten en braderieën trokken veel bezoekers, die de produkten kochten. Met het geld worden objecten in noodlijdende gebie den gesteund. Het geld van het afgelopen jaar is verdeeld over de verschil lende projecten. De stichting 'Woord en Daad' kreeg van de dames 16.500 gulden voor het nieuw te stichten leprozendorp 'Bethesda' in India. Met het geld kon een waterput met re servoir en pomp worden bekostigd. De Bonisa-stichting kreeg 2.500 gulden ten behoeve van het werk van dokter Tallach onder vluchtelingen in Hongkong. Eenzelfde bedrag werd gestuurd naar dokter Rietkerk die in Kenia voor medi sche verzorging een buitenkliniek nodig heeft. De onlangs weer uit Lisse vertrokken pater Zonneveld kreeg ook 2.500 gulden ten behoeve van zijn waterproject op de missiepost in Oeganda. Tot slot werd er nog een bedrag van 1.000 gulden overgemaakt aan de stichting 'Oost Europa Kontakt' voor verzending van kinderbijbels naar de Oost-Europese landen. Verder ligt er een grote collectie gebruikte kleding gereed om te worden verstuurd naar Polen. Hiermee verleent het damescomité als eerste daadwerkelijke medewerking aan het onlangs opgerichte comité in Sassenheim om de Polen te hel pen. Dames diq ook hun medewerking willen verlenen aan het handwerkteam ter ondersteuning van de behoeftige me demens, kunnen zich melden bij mevrouw Papendrecht in Sassenheim en mevrouw Verloop in Lisse. Telefonisch zijn zij te bereiken op de nummers 02522-10364, 02521-13832 of 02523-5611. Ook overtollig handwerk is bij de dames welkom en wordt zonodig thuis afgehaald. Een drukte van belang was het gistermiddag in en om het raadhuis in Lisse aan de Heereweg. Vanat twaalf uur reden de verhuiswa gens af en aan om de ge meentesecretarie met alle toebehoren over te bren gen naar het tijdelijke on derkomen aan de Lis bloemstraat 1. Stapels do zen, bureaus, stoelen en kasten werden eerst bin nen en later buiten ver sjouwd door een overijve rig ambtenarencorps. De Lisesse aannemersco- minatie Hosman en Cas- tien hoopt 1 november met de bouw te kunnen begin nen. De gemeentesecreta rie is als gevolg van de verhuizing vandaag en morgen gesloten. Voor aangiften van geboorten en overlijden kan men vrij dagmorgen tussen negen en tien uur terecht op de Lisbloemstraat 1. Het tele foonnummer van de secre tarie blijft na de verhuizing hetzelfde: 02521-19110. lorgen gaat eerste paal de grond in l ZIJ >oven p een lees- .ten Oo vacht g d ten 5U1 eente lrcj °P »n -DRDWIJK Op het terrein van de voor- '°plige wasserij Thigswijk gaat morgenmiddag vier uur de eerste paal de grond in voor de iw van een zestigtal tweekamerwoningen ir alleenstaanden en kleine huishoudens. De emonie wordt uitgevoerd door Nico Krielen, tofd van de afdeling stedebouw van de dienst i gemeentewerken. Noordwijkse aannemer werd een paar jaar ge in eigenaar van de leegstaande wasserij. „Ik zag gewoon wat in", zegt De Raad. „De wasserij tegenover het huis aan de Pickéstraat waar ik ger woonde en ik heb er m'n leven lang op ken". Uerrein, direct grenzend aan de noord-zuidver- ng van Noordwijk-Binnen, leek hem bijzon iekte jei mé. nzien «op. ik»* kei :t ka- het aldus der geschikt voor de vestiging van een nieuwe brandweerkazerne, maar b en w bleken daar niet voor te voelen. Het college had andere plannen. De Raad kwam toen op het idee om het terrein, na sloop van het zeer bedaagde bedrijfspand, te be stemmen voor woningbouw. In eerste instantie werd gedacht aan enkele grote woningen met ga rages, maar dit plan ging niet door. Inmiddels werd de aannemer meer dan eens geconfronteerd met de ontstellende woningnood onder jongeren en alleenstaanden. Dit bracht hem op het plan om op de grond van de Thijswijk een complex van onge veer zestig flatjes in de koopsector voor hen te bouwen. De Noordwijkse bouwer wil hierbij gebruik maken van de zogenaamde premie A-jegeling. Op grond van deze regeling wordt aan de koper een subsidie verstrekt gebaseerd op diens belastbaar inkomen. Al naarmate men meer verdient, krijgt men min der subsidie. De raad vindt de premie A-regeling nog altijd een uitstekende regeling, omdat de pre mie wordt aangepast aan het inkomen van de man of de vrouw en niet aan de grootte en de prijs van de woning. In zijn veeljarige praktijk heeft de Noordwijkse bouwer met een scala aan premie-re gelingen te maken gehad. „Dit is de eerste, echt goede regeling, de beste na de oorlog", vindt De Raad. Het is zijn bedoeling in het plan Thijswijk veertig tweekamerwoningen te bouwen en twintig flatjes met een iets kleinere woonoppervlakte. Het tweekamertype beschikt over een ruime hal, een zit-annex eetruimte met een open keuken, een aparte slaapkamer, alsmede een behoorlijk ruime badcel, voorzien van een douche, een wastafel en een toilet. Al deze flats hebben een balkon, die vanuit de eethoek is te bereiken. Elke woning krijgt en eigen c.v.-installatie. Dit vindt bouwer De Raad belangrijk voor mensen die overdag van huis zijn. Verder is in het project veel aandacht besteed aan het laag houden van de servicekosten. Daarom zijn gemeenschappelijke ruimten zoveel mogelijk weggelaten. Het uit twee woonlagen en een kap- verdieping bestaande complex is omgeven door ga lerijen. Elke flat heeft daardoor zijn eigen ingang, te bereiken via de galerij. Bij de opzet van het bouwplan is rekening gehouden met de behoefte aan zestig parkeerplaatsen. De auto's kunnen in garageboxen worden gestald en verder op een aan het gezicht onttrokken binnenterrein. Bij de realisering van het plan Thijswijk zal op de hoek van de Pickéstraat-Lijnbaanweg een beter uitzicht verkregen worden op het kruispunt Ook het aanzien van de woonomgeving gaat er op voor- Toen Jan de Raad vorig jaar naar de nieuwjaarsre ceptie ging van b en w. werd hij bij het raadhuis aangeroepen door demonstrerende jongelui. „Mijn heer De Raad, er moet voor ons gebouwd worden", zei een van hen. „Jongens, jullie horen nog van me", was z'n reactie bij het binnenstappen van de raadhuisdeuren. Jan de Raad heeft woord gehou den.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5