grondige opknapbeurt nan woningen jn Beeklaan-kwartier Geïllustreerde gezinsbijbel uitgereikt in Voorhout Yier auto's beschadigd uid-Hollandse oonbedrijven eren alkenburg de g toe Maatschappelijke Dienstverlening kampt met veertienmille tekort Man bekent 20 inbraken Ü2GIO LE3DSE COURANT DINSDAG 29 SEPTEMBER 1981 PAGINA 7 (TRA KOSTEN DOOR BOUWFOUT te )r ORDWIJK Het gemeentebestuur an plan om circa vijftig woningen oi iet Beeklaan-kwartier een grondige ia napbeurt te geven. De houten kozij- ar aan de voor- en achterzijde van de den verkeren in slechte staat en den vervangen door kozijnen van iststof. Verder zal dubbelglas in de ïen worden gezet. Bij een modelwo- V g aan het Sluispad 13 kan men zien de voor- en achtergevel er na de nieuwing uit gaat zien. pn de aannemer bezig was met het rk aan de modelwoning werden de iwers geconfronteerd met een even on- i wachte als onaangename complicatie. i deel van de gevels van de woning '1' het Sluispad, de Voorstraat en de Dr. i Iriaan van Neslaan blijkt bij de bouw i de huizen in 1962 op de bovenbalk i het kozijn te zijn aangebracht. Een onnen steunbalk ontbreekt en nu valt t verwijdering van het kozijn het met- s werk naar beneden. Voor deze fout in bouw moeten thans voorzieningen rden getroffen. Deze komen de ge meente op plm. 6400.- per woning. De raad heeft hiervoor vorige week een kre diet beschikbaar gesteld. Al met al belooft de vernieuwing van de gevels een ingrij pende operatie te worden. Wethouder Warmerdam belegde gister middag in De Vinkenhof een voorlich tingsbijeenkomst met de bewoners. Hier voor bestond veel belangstelling. Met de heer Van Leeuwen, hoofd van de Dienst Woningen en Gebouwen, gaf de wethou der opening van zaken, waarna er gele genheid bestond om met de vertegen woordigers van het gemeentebestuur van gedachten te wisselen. Dat het werk in een ongunstig jaargetijde (herfst en win ter) gebeurt, vindt z'n oorzaak in het ont dekte manco bij de bouw van de gevels. Om dit te verhelpen was een extra raads besluit nodig en dit heeft stagnatie veroor zaakt. Per woning denkt het aannemers bedrijf Gebr. Van Duin drie dagen nodig te hebben. Elke avond zal gezorgd wor den, dat de huizen van voren en van ach teren dicht zijn. De dienst had voor kozij nen van kunststof gekozen wegens de duurzaamheid van dit materiaal. Het be hoeft vrijwel geen onderhoud. Bij infor matie in binnen- en buitenland kreeg men slechts gunstige reacties over het gebruik van kunststof. Zelfs na twaalf jaar is er geen sprake van krimp of verkleuring. De voordeurkozijnen zullen op een later tijdstip worden vervangen. De venster banken blijven gehandhaafd en voor gor dijnroeden, zonneschermen en dergelijke, zijn aanvaardbare oplossingen, bleek uit de toelichting van Van Leeuwen. Ramen en deuren krijgen extra voorzieningen te gen inbraak. Wethouder Warmerdam is geporteerd voor een direct contact met be trokkenen. Hij deed een beroep op de be woners enig ongerief als gevolg van de nieuwe voorzieningen te accepteren. Er zullen wellicht vitrages korter moeten worden gemaakt of door nieuwe vervan gen, deelde de wethouder mede. Daar te genover staat echter, dat de woningen van dubbelglas worden voorzien, zonder dat daarvoor een huurverhoging in rekening wordt gebracht. Bepaalde kleine proble men kunnen in overleg met de Dienst Ge bouwen en Woningen en met de aanne mer worden opgelost. Binnen vijf dagen gaat aannemer Gebr. Van Duin met het werk beginnen. Vliegtuigbom gevonden op terrein Sancta Maria NOORDWIJK Bij graafwerkzaamheden voor de nieuwe pavil joens op het terrein van het psychiatrisch ziekenhuis „Sancta Ma ria" werd gisteren een ongeveer zestig centi meter lange vliegtuig bom gevonden. Aan vankelijk werd ge dacht aan een projec tiel van Engelse her komst uit de tweede wereldoorlog, maar deskundigen van de Explosieven Oprui mingsdienst E.O.D. trokken dit later in twijfel. Volgens hen kwam de bom niet voor in de omschrijving van de door de Engelsen ge bruikte vliegtuigbom men. „Het ding zag er zo netjes en brand schoon uit, dat men eer der de indruk kreeg dat het ergens op de schoor steenmantel had ge staan", vertelde een ooggetuige. De E.O.D. nam met de niet geïdentificeerde bom geen risico. Op vei lige afstand van mens en dier werd het projec tiel in een boomgaard tot ontploffing ge bracht. Het sloeg een flink gat in dc grond. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT Illegalen aangehouden NOORDWIJKERHOUT Bij een routinecontro le in een bollenbedrijf heeft de politie 6 illegale arbeiders uit Polen en 1 zonder vergunning wer kende Egyptenaar aan gehouden. De'controle werd uitgevoerd door de afdeling Vreemde lingenzaken van de Rijkspo litie in samenwerking met ambtenaren van de loontech- nische dienst. De zeven bui tenlanders waren tot gisteren werkzaam bij bollenbedrijf De Groot in Noordwijker- hout, waar zij bollen pelden. Tegen de werkgever is pro ces verbaal opgemaakt. De zeven illegale arbeiders zul len worden uitgewezen. De Evangelische Om roep maakte gistermid dag opnamen van liede ren gezongen door het christelijke jeugdkoor De Lenteklokjes in het Jeugdhuis aan de Julia- naiaan in Sassenheim. De drie afdelingen van het koor zongen onder leiding van dirigent Henk Trommel afzon derlijk 12 geestelijke lie deren. Deze liederen urgeravond •uk bezocht GSTGEEST De vele iuw-ingezetenen van fstgeest konden giste ra id kennis maken met het lege van B en W en een ital raadsleden die allen ir het gemeentecentrum tomen waren. Dit alles iwege een door de ge- ente georganiseerde bur- avond die eigenlijk al ditioneel geworden is. is ook een soort van vere- ingsmarkt, maar daarnaast de politiek rijkelijk verte- iwoordigd en presenteert ook de Rijkspolitie. Niet in de nieuwkomers maar Oegstgeestenaren waren kom en dit heeft er duide- toe geleid dat de belang- lling beduidend groter was n vorig jaar, Vooral door de sturen van de verenigingen rdt het als prettig ervaren de burgeravond aan het Jin van het winterseizoen is •land. „Ik woon al tien jaar Oegstgeest, dit is de eerste al dat ik een dergelijke ont- «tingsavond bezoek. Het is jrm wat een activiteiten gstgeest ontplooit, daar had gewoon geen weet van. us een bezoeker. VOORHOUT De heer CJ. Vroon, districts-commissaris van het Nederlands Bijbel Genootschap overhandigde gis termiddag de eerste exemplaren van de geïllustreerde ge zinsbijbel van het NBG aan de Sassenheimse families Mole naar en Van Ginhoven. De overhandiging vond plaats in de kantine van het bloembollenbedrijf Molenaar/Van Ginho ven aan de Torenlaan in Voorhout. De nieuwe bijbel werd op 1 september door het hoofdbestuur van het NBG gepre senteerd. Voor de uitreiking werd het woord gevoerd door dominee M.C. van der Meer, provinciaal voorzitter van het NBG in Zuid-Hol land Noord. Deze gaf toelichting op de rijk geïllustreerde bijbel en verklaarde dat de overhandiging van de bijbel een symbo lische handeling is die in elke provincie wordt verricht. In elke provincie worden echtparen uit sterk van elkaar verschillende milieus uitgekozen, zoals een studentenechtpaar en een boere nechtpaar. In de Zuidhollandse Bollenstreek was de keus op bol- lenechtparen gevallen. Ook de personeelsleden van het bedrijf kregen gisteren een blijvende herinnering, namelijk een bijbel- rooster en het Lucas Evangelie in de omgangstaal van deze tijd. Automobilist na aanrijding mishandeld LEIDERDORP Een Leidse automobilist is gisteren ter observatie in het Academisch Zie kenhuis opgenomen, na dat hij betrokken was bij een aanrijding met een wielrijdster in de Leiderdorpse Splinter- laan. De man werd na de botsing mishandeld door de echtgenoot van de aangereden vrouw. Het ongeval gebeurde kort na drie uur op de kruising Splin- terlaan-Meyelaan. De automo bilist verleende een fietsende hoogzwangere vrouw geen voorrang. De vrouw viel. Haar echtgenoot nam wraak op de automobilist en sloeg hem in elkaar. Een passerende vrouw probeerde de vechtenden te scheiden en liep daarbij ook rake klappen op. De automobi list moest worden opgenomen in het ziekenhuis. De zwange re vrouw bleef ongedeerd. Haar echtgenoot nam de be nen, maar meldde zich later vrijwillig bij de politie. AUTOMOBILIST KRIJGT BLACK-OUT: VOORSCHOTEN Een 19-jarige automobiliste heeft in Voorschoten voor flinke schade gezorgd toen zij achter het stuur een black-out kreeg en op een aantal geparkeerde auto's inreed. Vier auto's raakten bij de aan rijding zwaar beschadigd. Het meisje reed met normale snelheid in de file over de Veurseweg richting Leidschendam. Plotseling raakte zij van de weg af en botste te gen een rechts van de weg geparkeerde auto. Deze schoof naar voren en raakte een andere auto die op zijn beurt weer tegen "een voorligger opschoof. Het ongeval vond plaats rond 17.30 uur. De automobiliste werd voor controle naar het ziekenhuis vervoerd waar haar verwondin gen bleken mee te vallen. Een paar hechtingen in de knie maar grote materiële schade waren het resultaat van haar onbedoelde actie. DRIEDUIZEND GULDEN SCHADE KATWIJK De politie van Katwijk heeft een 24- jarige Katwijker aangehouden, die in de maanden augustus en september twintig inbraken heeft ge pleegd. Naar aanleding van mededelingen van getuigen kon de man in zijn woning worden aangehouden. De man heeft meren deels kleine inbraken op zijn kerfstok. De totale schade van de serie inbraken bedraagt drieduizend gulden. Morgen wordt de Katwijker voorgeleid aan de officier van justitie. Rommelmarkt Tjarda levert 5 mille op SASSENHEIM De rommel- markt van de Scouting Groep Tjarda in Sassenheim heeft 5000 gulden opgeleverd. De markt was het afgelopen weekend een groot succes, er werden goederen aan de man gebracht die varieerden van televisietoestellen tot een com plete DAF-personenauto. De opbrengst is bedoeld voor de bouw van het nieuwe eigen onderkomen van Tjarda, waar momenteel al door de padvin ders in de avonduren wordt gewerkt. zullen op de woensdag middagen in de maan den oktober, november en december in het EO- radioprogramma Kleu terkrant worden uitge zonden. De liederen zijn steeds aangepast bij het bijbelverhaal van de desbetreffende middag. De uitzendingen begin nen elke woensdag om half drie via Hilversum 1. we zeker tien verzoeken om een vestigings plaats ingediend, maar we kregen telkens nul op het rekest. Op het industrieterrein Moerdijk hebben we alle mogelijkheden. Het oppervlak is daar zevenduizend vier kante meter, drie maal zo groot als hier in Valkenburg. Het is alleen jammer dat niet alle werknemers mee willen verhuizen. Sommigen werken hier al zeventien jaar", aldus de directeur. Het is de bedoeling dat het bedrijf in sep tember 1982 in Moerdijk gaat draaien. De vergunningen voor de vestigig en bouw zijn al rond. In oktober volgt nog een hoorzitting over het bedrijf bij de Raad van State, waar in de bezwaren van omwonenden tegen de vestiging van het bedrijf in Valkenburg worden besproken. „Hoe die uitspraak ook zal uitvallen, het heeft geen gevolgen voor de ZHL. Door de sterke groei - producenten van chemicaliën laten het verpakken liever over aan een gespecialiseerd bedrijf - zijn wij toch genoodzaakt om Valkenburg te verlaten", stelt de heer Spiering. J GEBREK AAN UITBREIDINGS- - 0GELIJKHEDEN: LKENBURG Een constante groei i het bedrijf, het gebrek aan uitbrei- gsmogelijkheden en de steeds stren- wordende eisen voor hinderwetver- rningen zijn de oorzaken van de ver- atsing van de Zuid-Hollandse Loonbe- jven (ZHL) uit Valkenburg naar het sïustrieterrein Moerdijk. Begin deze tand kondigde directeur G. Spiering de 'huizing van zijn bedrijf, dat chemi- le proöukten verpakt, al aan. Ook akte hij bekend dat niet alle dertig werknemers mee willen verhuizen. De ZHL is ruim dertig jaar in Valkenburg gevestigd, eerst in een bollenschuur aan de Hoofdstraat en nu midden in een woonwijk aan de Jogtlaan. Het bedrijf heeft de laatste jaren nogal wat problemen gehad met buurtbewoners die menen dat het werken met chemicaliën voor hen gevaar oplevert. Volgens directeur Spiering is daar geen sprake van: „Veiligheid gaat voor alles. Het bedrag dat wij in de loop der jaren hebben besteed om aan de eisen van de hinderwet te voldoen, ligt in de buurt van de 100.000 gulden. Wii hebben van het gemeentebe stuur die hinderwetvergunning gekregen, maar het is erg kostbaar om aan de lange lijst van eisen te voldoen. En waar is het eind. Die eisen kunnen snel weer nieuwe aanvullingen krijgen en ook dat kost weer geld". De andere dringende verhuisreden is de constante groei van het bedrijf met zo'n tien tot vijftien procent. „Er zijn hier geen uit breidingsmogelijkheden. In de regio hebben Het bedrijf aan de Jogtlaan In Valkenburg. r DE BOLLENSTREEK iSSENHEIM Drie nieuwe activiteiten, het trten van de zogenaamde alphahulp en een Frotingstekort van 14.670 gulden vormen de ofdmoten in het jaarverslag over 1980 van de lchting Maatschappelijke Dienstverlening illenstreek. De stichting, werkzaam in Hille- m, Lisse, Sassenheim, Warmond en Oegst- est, had een begrotingstekort verwacht van lm 3.000 gulden. De overschrijding daarvan voornamelijk te wijten aan de lager uitge- Uen subsidies, ziekengelden en donaties. De drie nieuwe activiteiten van de stichting bevin den zich in de sector algemeen maatschappelijk werk. In Oegstgeest betreft het de verzorging van sociale indicaties voor mensen die een woning zoe ken. Dat gebeurt tijdens een proefperiode van een jaar en houdt verband met de invoering van een nieuwe woonruimtevereordening per 1 oktober 1980 in Oegstgeest. Een andere nieuwe activiteit is deelname in de stuurgroep huisvesting alleenstaan den en tweepersoonshuishoudens in Lisse. Het doel hiervan is te onderzoeken hoe de huisvestingssitu atie van deze groep personen is en hoe daarvoor een beleid kan worden gemaakt. Tot slot is er de deelname aan de werkgroep 'Uit de boot gevallen', die een onderzoek doet naar de behoefte aan en mogelijkheden voor begeleiding en huisvesting voor de groep volwassenen (18 jaar en ouder, licht geestelijk, psychiatrisch of sociaal gehandicapten) die niet in staat is een eigen leef-woonsituatie te scheppen. Wat betreft de gezinsverzorging in 1980 heeft de stichting 265.000 uren hulp verleend, iets meer dan het jaar ervoor en sinds de bezuinigingen eindelijk weer op het niveau van 1976. Er werd in 624 ge vallen gezinshulp verleend en in 33 gevallen alp hahulp. Deze vorm is pas in oktober gaan draaien en voorziet volgens de stichting dus duidelijk in een behoefte. In de meeste gevallen hebben de cliënten zelf contact opgenomen met de stichting en de wachttijd bleef over het algemeen beperkt tot maximaal twee weken. De gezinshulp werd voornameliik verleend bij bejaarden en in gezin nen waar de huisvrouw tijdelijk ziek was. Van de maatschappelijke hulpverlening hebben in 1980 ruim duizend mensen gebruik gemaakt. Het meest werd hulp gevraagd bij problemen over vor ming of opleiding. De tweede plaats op de proble- menlijst wordt ingenomen door moeilijkheden bij relaties tussen partners of tussen ouders en kinde ren. In de meeste gevallen nam de behandeling vier tot zes maanden in beslag. De stichting con- steert in haar jaarverslag dat het aantal vragen om hulp bij inkomen, bestedingspatroon en huisves ting lager ligt dan het landelijk gemiddelde, terwijl het aantal hulpvragen bij relaties iets hoger ligt.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7