Raad Alkemade spreekt afschuw uit over vernieling oorlogsmonument Gymnastiekonderwijs in Zevenhoven op de tocht Alkemade heeft eerste mannelijk< verpleegkundige in Plassengebiec REGI0(J0UR)NAAL Noodlokaal Koudekerk onder de slopershamer REGIOUOURINAAL Sportvierkamp in Leiderdorp Bouwfonds wil bouwen in Buitenhof-Oost REGIO C. VAN DER GEEST HERKOZEN IN WOONRUIMTEADVIESCOMMISSIE LEIDSE COURANT DINSDAG 29SEPTEMBER 1981 PAGII ALKEMADE De raadsvergadering van gisteravond werd in een record ed van een half uur afgewerkt Bur gemeester drs. P.J. Bolten hield een korte toespraak waarin hij zijn af schuw uitsprak over de vernieling van het oorlogsmonument Hij noem de het gebeuren niet alleen de bescha diging van het beeld, maar ook de be schadiging van de gehele Alkemadese gemeenschap, die zich er nog jaarlijks om heen verzamelt om de doden uit de Tweede Wereldoorlog te herdenken. Paul van der Meer, fractieleider van het CDA, sprak vervolgens namens de gehele gemeenteraad zijn verontwaar diging en afschuw uit over de laffe aanslag. Hij zei te verwachten, dat het monument gerestaureerd en in de oude staat teruggebracht kan worden. De benoeming van leden in de woonruimtead- viescommisssie werd vervolgens het enige ver meldenswaardige agendapunt. De huidige woonruimteadviescommissie, die het college van B en W adviseert bij de uitoefening van zijn taak tot verdeling van de beschikbare woonruimte, bestaat uit de heren C.M. van der Geest, J. E. M. Koek, G.J. Koot, F.H.M. Schoonderwoerd en M. Verboon. Volgens een intern opgesteld rooster was de heer Van der Geest aftredend. Hij had echter opnieuw gesol liciteerd. De gemeenteraad moest gisteren kie zen tussen hem en de heer Kret, die door de woningbouwvereniging naar voren was gescho ven. VVD-fractieleider Verdel noemde Van der Geest en Kret beiden terzake kundig. Zijn frac tie had echter een vrouwelijke afgevaardigde naar voren geschoven en wel Hetty de Kolf, die ook ter zake kundig zou zijn. Paul van der Meer (CDA) had met de kunde en de persoon van Kret geen enkele moeite, maar was bang voor een vermenging van functies. Hij doelde daarmee op de administratieve functie van Kret bij de woningbouwvereniging. En omdat Van der Geest naar de unanieme mening van zijn fractie altijd goed gefunctioneerd heeft in de woonruimteadviescommissie, steunde het CDA deze sollicitant wederom. Henk van Tol (PAA) wilde een maand uitstel om te zien of er op een nieuwe advertentie meer sollicitanten zouden afkomen. Wethouder Verhaar wenste hem dit uitstel niet te geven, omdat dit niet correct zou zijn ten opzichte van degenen, die thans gesolliciteerd hadden. Maar hij liet de raadsleden de vrijheid eventuele nieuwe kandidaten aan te wijzen. Daar werd gebruik van gemaakt want in de stemming kwamen behalve de reeds genoemde namen ook die van voorzitter Bolten en Nelie Smit- Kroes voor. Bij overduidelijke meerderheid van stemmen werd de „Oudajer" C. N. van der Geest echter herkozen voor de periode van een jaar. ZEVENHOVEN Het is nu aftellen geblazen voor de leerkrachten en leerlingen van de christelijke kleuter en basisschool. Volgende week vrijdag 9 oktober zul len zij hun nieuwe school in gebruik nemen. Er wordt nog geen groot feest gevierd, want de officiële opening vindt in november plaats. De vreugde wordt overigens enigszins getemperd door de afwezigheid van een gym nastieklokaal. Het lokaal aan het Zuideinde, bij de oude school, is wegens ouderdom niet meer te gebrui ken. De gemeente beschikt piet over de financiële midde len om het lokaal op te knap pen; er zou ook te veel geïn vesteerd moeten worden om het gebouw op te lappen. B en W zien geen andere mo gelijkheid dan dat de klassen 3 tot en met 6 van het gymnas tieklokaal in de r.-k. school gebruik moeten gaan maken. De oude zaal aan het Zuideinde bevindt zich in erbarme lijke staat. Deze situatie zal Jan duren tot' christelijke school voorziet in de sportzaal gereed is. deze tijdelijke oplossing nogal Het schoolbestuur van de wat problemen: er wordt te veel onderwijstijd gevraagd voor het heen en weer reizen naar het Noordeinde, er wordt extra tijd gevraagd van perso neel en oudercommissie voor de organisatie hiervan, terwijl er ouders zullen moeten gaan begeleiden. Het bestuur pleit voor busvervoer, omdat fiet sen of lopen te ver en te ge vaarlijk is. B en W hebben aangeraden toch gebruik te maken van de r.k.-gymzaal en daarheen te lopen of te fietsen. Een eigen gymzaal is niet haalbaar en er is geen geld voor busvervoer. De inspecteur van het onder wijs sluit zich aan bij de me ning van B en W en vindt dat 2 gymlessen per week per klas moet worden teruggeschroefd naar 1 uur. Morgenavond vindt in de oude school een bijeenkomst plaats, waar het bestuur en de ouder commissie met de ouders zich over dit onderwerp zullen bui gen. Het Interieur van de afgekeurde gymnastiekzaal. KOUDEKERK Het noodlokaal van de scholendependance in Kou dekerk wordt binnenkort gesloopt De gemeenteraad heeft hiertoe gis teravond besloten. Al een paar maanden geleden is voor de sloop een krediet van 13.600 galden be schikbaar gesteld. Dat de beslissing om tot slopp over te gaan zolang op zich heeft laten wach ten ligt in het feit dat eerst nog werd onderzocht of het noodlokaal ge schikt kon worden gemaakt voor huisvesting van de peuterspeelzaal. Het onderzoek heeft uitgewezen dat de verhuizing van de peuters van de Tegen het bestemmingsplan Indu strieterrein is door een paar bedrij ven een reeks bezwaren ingebracht. De raadsleden waren verdeeld over het advies van B en W om het groot ste deel van de bezwaren ongegrond te verklaren. Uiteindelijk werd het bestemmingsplan, hier en daar iets gewijzigd, toch goedgekeurd. Tijdèns de vergadering van de raads commissie welzijnszaken, die aan de: raadsvergadering voorafging, schaar- .den de leden zich achter het voorstel van B en W om te streven naar een beperking van de financiële deelna me in de streekmuziekschool Rijnak koord. De bijdrage van Koudekerk is van 1.268,50 gulden in 1969 (22 leer lingen) gestegen tot 53.168,87 gulden in 1979 (117 leerlingen). Hoorzitting De gemeente Rijnsburg houdt morgenavond een hot zitting over de invulling van het oude Floraterrein. inhoud van het plaatselijke voorlichtingsblad j Klink, dat onlangs is verschenen, is geheel gewijd a deze materie. De hoorzitting begint om acht uur in hal van bet raadhuis. Propaganda-avond De Lissese afdeling van de Koninklijke Maatschappij vo Tuinbouw en Plantkunde start het seizoen morgen met ei propaganda-avond. Dat gebeurt in de aula van de LTS Hillegom. Informatie wordt gegeven over een cursus vt antwoord tuinieren of bloemschikken en het wandeleven ment 'Ken je die plant'. Een en ander houdt in dat men november de boswachterij in Noordwijk gaat verkenne in december het Woestduin, in januari of februari De Ke kenhof, in april Leeuwenhorst en in mei Voornes Duin. Thea terproject In de Voorschotense Lindehoeve gaat binnenkort et theaterproject van start Het is de bedoeling om m een groep mensen een theatervoorstelling te maken basis van spcl-impro visa ties. Eén en ander zal ond begeleiding plaatsvinden, maar de keuze van het o, derwerp en de spelvorm zal sterk afhangen van de i teresses en mogelijkheden van de deelnemers. Aan hand daarvan zal worden gekozen uit mime, dans, m sical, cabaret, clownerie, toneel en meer van dat soo zaken. De groep komt voor het eerst morgenavon bijeen en dan verder op iedere woensdagavond. B langstellenden kunnen zich opgeven en/of in format! inwinnen bij Thijs Witteman of Harrie Zweekhors tel. 01717-5357. Koperen feest Burgemeester N. van 't Wout van Valkenburg is 16 n vember twaalfenhalfjaar burgemeester. De burgerij wil t koperen jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan heeft een commissie gevormd, die de viering gaat organis ren. De commissie wil het feest diezelfde dag, 16 novemb dus, vieren. De bevolking kan dan de burgemeester felh teren tijdens een receptie in het Dorpshuis. Ook is het bedoeling dat de burgemeester namens de bevolking et cadeau krijgt aangeboden. Hiervoor is een speciale rek ning geopend bij de Rabobank in Valkenburg. Op het i keningnummer 36.46.56.999 kan iedereen zijn bijdrage stc ten. Vijftig jaar Sportvereniging Foreholte in Voorhout gaat haar 50-j rig jubileum op grootse wijze vieren. Nu al heeft b feestcomité van de vereniging zijn plannen voor festiviteiten in de zomer van het volgend jaar on vouwd. De exacte geboortedatum van de vereniging i 25 augustus 1932. De meeste Voorhouters hebben l hun leven wel iets te maken gehad met de voetbalclu Daarom zullen de feestelijkheden tien dagen in besli nemen. Het feestcomité, bestaande uit vier man, lai het feest 20 augustus 1982 starten. Het jubileum won dan gevierd met een reünie van alle oud-leden. Zatti dag volgt dan een feestdag voor de Foreholtejeugd va 6 tot en met 16 Jaar. Verder in die week zijn er v« schillende toernooien, een bridge-drive, een kla verjal avond, een film- en bingo-avond en als klap op i vuurpijl zaterdag de 28'ste een grote feestavond vot alle leden en donateurs. Bejaardena vonden Het feest- en bejaardencomité „Wilhelmina" heeft wt een programma opgesteld voor de .winteractiviteiten. Dl, gingen al 16 september van start met de bejaardensociëtt\ waar een kaartje kon worden gelegd. Tussen 1 oktober half april worden vijfentwintig kaartavonden gehoudt De kaartavonden worden om beurten op vrijdagavond gt houden in Huize Van der Ploeg en restaurant Van Gooze De eerste sociëteitsavond is aanstaande vrijdag bij Van d Ploeg. Het inleggeld bedraagt twee gulden vijftig. De c brengst van de kaartavonden wordt gestoken in de trai tionele uitgaansdag van de bejaarden. LEIDERDORP De afde ling sportzaken van de ge meente Leiderdorp organi seert in samenwerking met sportschool Van Houdt en zwembad De Does de tweede sportvierkamp in het sei zoen 1981/1982. De eerste sportvierkamp vorig jaar was een succes. Er deden ruim 140 mensen aan mee. Aan de meesten kon na af loop een diploma worden uitgereikt De opbrengst be droeg 3000 gulden. Overeen komstig de gemaakte af spraken werd dit bedrag overgedragen aan twee in stellingen. De ziekenomroep IROL van Leythenrode kon voor de aanschaf van nieu we geluidsapparatuur 2000 gulden in ontvangst nemen en de Stichting Jespa, die zich plaatselijk bezighoudt met het organiseren van sport- en speldagen voor de gehandicapte jeugd kreeg 1000 gulden. In verband met het succes is de vierkamp dit jaar geprolon geerd. De onderdelen, fietsen, conditietest hardlopen en zwemmen zijn hetzelfde, al leen is de volgorde dit keer veranderd omdat het onder deel zwemmen in het buiten bad afgenomen gaat worden. Hierdoor is het mogelijk dat meer deelnemers zich kunnen inschrijven. De enige eis die voor de inschrijving wordt ge steld is dat men 13 jaar of ou der moet zijn. De deelnemers hoeven geen lid van een sport vereniging te zijn, alle sport ers, georganiseerd of niet, kunnen meedoen. Er wordt deelgenomen in twee catego rieën. Categorie A omvat de heren vanaf 17 jaar, categorie B de jeugd (jongens en meisjes) en dames vanaf 17 jaar. Het eerste onderdeel is het fietsen dat plaatsvindt op 24 oktober 1981. Deelnemers in de categorie A rijden een par cours van 60 kilometer, die van categorie B rijden 45 kilo meter. Er geldt een tijdslimiet van drie uur voor beide cate gorieën, wat betekent dat met gemiddelde snelheden van 20 en 15 kilometer per uur gere den moet worden. De deelne mers starten om een bepaalde tijd in groepjes van tien. Start- tijden en nadere informatie worden tijdig verstrekt. Voor dit onderdeel kan in overleg met sportschool Van Houdt op nader aan te kondigen uren gratis getraind worden. De conditietest wordt op zater Jaarprogramma Welzijnsraad Ter Aar rond TER AAR De Welzijnsraad van Ter Aar heeft het pro gramma voor 1982 afgerond. Er werd een advies van burge meester en wethouders uitgebracht over de subsidiabele ac tiviteiten voor dat jaar. Indien het gemeentebestuur met de opgestelde lijst instemt, zullen aan de hand daarvan de sub sidies over 1982 worden uitgekeerd. Overeenkomstig de gemaakte afspraken hadden de secties „cul tuur", „zorg", .jeugd- en jongerenwerk" en „sport" zich tevoren gedegen voorbereid op de vanuit hun werkveld te stellen priori teiten. Diverse zaken werden naar voren gebracht, waarbij acti viteiten als „Tafeltje-Dekje", „coördinatie vrijwilligerswerk" en voorzieningen als „derde veld Altior", „huisvesting biljartvere nigingen" en „verbandposten E.H.B.O." hoog scoorden. De di verse prioriteiten van de werkgroepen werden door de Wel zijnsraad tot een gezamenlijk advies bijeengebracht. Onderkend werd daarbij, dat de uitvoering van de prioriteitenlijst sterk af hankelijk zou zijn van de financiële mogelijkheden van de ge meente. 1 dagmiddag 9 januari 1982 afge nomen. Bij de test zullen voor al kracht en behendigheid worden gemeten. Voor iedere afgewerkt onderdeel krijgt men een aantal punten. Voor de twee categorieën worden twee verschillende circuits uit gezet in sportzaal Op Dreef. Het geheel staat onder deskun dige leiding. Het hardlopen wordt gehou den op zaterdag 6 maart 1982. Er wordt een zo veilig moge lijk circuit uitgezet, voor de deelnemers in categorie A over een afstand van 12 kilo meter en voor de deelnemers in categorie B over een afstand van 8 kilometer. Beiden groe pen moeten het parcours bin nen één uur en drie kwartier afleggen. Ook voor dit onder deel kan in overleg met sport school Van Houdt op nader aan te kondigen tijden gratis getraind worden. Het zwemmen vindt plaats op zaterdag 15 mei 1982 in het overdekte bad aan de Hoog- madeseweg, als er erg veel deelnemers zijn kan het bui tenbad ook worden ingescha keld. De deelnemers in catego rie A zwemmen 3 kilometer, in categorie B moet een af stand van 2 kilometer worden overbrugd. De tijdslimiet be draagt ook hier één uur en drie kwartier. De organisatie is in handen van zwembad De Does. Het bestuur van het zwembad stelt de deelnemers in de gelegenheid om vooraf te trainen. Op vertoon van de vierkamp-Jeelnemerskaart kan men er op dinsdagavond' vanaf kwart over tien vanaf 1 februari tegen gereduceerd ta rief terecht. Aan het einde van dit onderdeel worden de diplo ma's tijdens een feestelijke bij eenkomst in het bad uitge reikt. Een diploma wordt in principe uitgereikt als alle vier de de onderdelen binnen ue tijdslimieten naar behoren zijn afgewerkt. De vierkamp-deelnemerskaart kost ƒ25 en is vanaf heden verkrijgbaar bij de afdeling sportzaken van de gemeente Leiderdorp in het gemeente huis aan de Statendaalder 1, bij sportschool Van Houdt aan de Luykendreef 1 en bij zwembad De Does aan de Hoogmadeseweg. Rob Kijzers aan het werk in het kleuterbureau. ALKEMADE Dat het werk van wijkverpleegkundige niet uitsluitend voorbehouden is aan vrouwen, be wijst Rob Kijzers. Deze 25-jarige jon geman is sinds 1 september wijkbroe der van Alkemade-Oost. Op genoemde datum trad hij in dienst van de Regio nale Kruisvereniging „Plassengebied" en had de primeur de eerste mannelij ke wijkverpleegkundige in het hele Plassengebied, begrensd door de ge meenten Leimuiden, Hoogmade, Nieuwkoop en Noorden, te zijn. Nadat Rob Kijzers de vierjarige Hogere Beroep sopleiding voor Verpleegkundigen in Voorburg met succes afgesloten had, solliciteerde hij op een advertentie van de Regionale Kruisvereni ging in een vakblad voor wijkverpleegkundi gen. De daarin vermelde vakature trok hem aan, omdat hij als geboren en getogen Hagenaar er toch de voorkeur aan gaf in een dorp te wo nen en te werken. Dat Alkemade hem zo bij zonder aantrok, had alles te maken met zijn grote hobby: zeilen. Voor zijn andere hobby, muziek maken, was het belangrijk dat hij niet ver van Den Haag zou wonen. Rob Kijzers speelt namelijk trombone en soms zit hij achter de vleugel in een Haagse bigband, bestaande uit zo'n twintig muzikanten, die in de stijl van Glenn Miller gezellige dansmuziek brengen. De kersverse wijkbroeder vindt het met drie ken ervaring in Alkemade „hartstikke hier". Hij vindt zijn beroep allesbehalve typ vrouwenwerk en vertelt dat het percen jongens in opleiding voor wijkverpleegkun (terecht) geleidelijk stijgt. „In sommige gevs zullen vrouwen wat makkelijker entree hel bij patiënten, maar in andere gevallen man Oudere mensen zeggen wel eens dat broe meer geduld hebben, maar ja, dat is natuü allemaal erg persoonlijk" weet hij. Zijn werk omvat het geven van voorlichtin het bevorderen van de gezondheid en het strijden van ziekten. Voorts assisteert hij o consultatiebureaus voor zuigelingen en klei en bij de patiënten aan huis om te verplege verzorgen en te begeleiden. Dat daarbij heel wat administratie en besprekingen ko laat zich raden. Zijn komst in Alkemade is goed voort* door collega's zodat de patiënten over het i meen toch niet vreemd opkijken als ze te ken krijgen met een wijkbroeder inplaats een wijkzuster. Een enkele keer, en dat is meestal bij wat oudere mensen, moet men het idee wennen. „Maar al gauw vinden doodnormaal" heeft de Alkemadese wijkl der gemerkt. Rob vindt de mensen in Alkemade erg h lijk, gemoedelijk, vriendelijk en gastvrij. wel iedereen biedt een kopje koffie aan. lijkt me toch wel een andere gang van i dan in de stad". COLLEGE HOUDT PLANNEN ACHTER DE HAND LEIDERDORP Het Bouwfonds voor Neder landse Gemeenten heeft de gemeente Leiderdorp aangeboden een plan voor de bouw van koopwo ningen (vrije sector en premiebouw) te maken in de uitbreidingswijk Buitenhof-Oost. Wethouder A. H. Meerburg (CDA) van ruimtelijke ordening heeft in eerste instantie terughoudend gereageerd op dexe verrassende ontwikkeling. „Voor mij hoeft het niet zo nodig. Ik zie het puur als een initiatief van de kant van het BNG", aldus wet houder Meerburg. Anderzijds vond hij het wel pret tig „iets" achter de hand te hebben, wanneer de plannen die nu door de Leiderdorpse aannemers uit gewerkt worden op een mislukking mochten uit draaien. De kans daarop achtte Meerburg echter niet reëel. Met de betrokken aannemers is de definitieve afspraak gemaakt dat vóór 1 november de plannen kant en ld aar op tafel moeten liggen. Daarmee lijkt een einde te zijn gekomen aan het meer dan een durende touwtrekken met de gemeente over d« vulling van de wijk Buitenhof-Oost, veroorz door de teruggelopen vraag naar koopwoningen, ligt in de bedoeling in de maand november tweetal informatie-avonden te houden, waaroj bouwplannen in de vorm van een plattegrond er veltekeningen compleet met p volking worden gepresenteerd.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4