Petric en Wladar ÊDorbreken hegemonie ussische zwemmers ZLC leeft zich uit tegen Leidse Boys: 9-1 Borg te degelijk voor Tanner aterpoloteam woedend op scheidsrechter ïps voor luindigt Twee nieuwkomers in biljartcompetitie Heins en Larramy bijtijds in vorm Oefenzege Meerburg bij ADO Gespreid prijzengeld moet proftennissers stimuleren Ali krijgt geen licentie Sportwereld -5P0RT" leidse courant VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1981 PAGINA 1T 'LIT De Joegoslavisch-Russische relatie is nds de dood van president Tito niet meer zo ge- annen geweest als gisteravond in de borrelende iksenketel van de Europese zwemkampioenschap- :n in Split. Bij het kabaal van de deelnemers op tribune, dat de officials maar niet kunnen onder ukken, voegde zich een orgie van lawaai, toen orut Petric zich op de 400 meter vrije slag vast- ampte aan Vladimir Salnikov en de gelauwerde remmer uit de Sovjet-Unie in de eindsprint met indslag klopte. Borut's jongere broer Darjan sti- uleerde de nationale sentimenten nog meer door s derde te finishen. J goud vandoor lieten gaan. °P de avond had de d was niets inëvergelij. fcschijnlijk onaantastbare ki de dre die sBalnj. [rtnequtpe van de Sovjet kovBmoest incasseren. De dub- w I1«. die chef-trainer Waize- olympische kampioen geldt, sinds hij het wereldre cord op de 1500 meter vrije slag op de Amerikanen ver overde, als de verpersoonlij king van het zwemmen in de Sovjet-Unie. Hij is de man, die in uitstekend Engels de sport- politieke opvattingen van zijn land mag uitdragen. Op de Mrder op de avond had de enschijnlijk onaantastbare jrenequipe van de Sovjet nie, die chef-trainer Waize- jwski in Split aanvoert, al in fikse tegenslag moeten «rwerken. Viktor Koetsnet- )V en Vladimir Sjemetov wa- en zo begeesterd geraakt door it feit, dat de Olympische pioen Bengt Baron (Zwe- in) buiten de finale van de meter rugslag was geble- in, dat zij alleen oog hadden ior elkaar en de Hongaar indor Wladar er met het j)erde plaats larijke Engelen ^LIT - Marijke Engelen, 's middags als tweede de jnale van het kunstzwem- hen binnengleed, heeft gis- eravond slechts brons uit let water gehaald. De Ne- lerlandse werd, met gering [erschil, gepasseerd door Alexandra Worisch uit Oos- inrijk, die haar 's morgens lechts een even minimale (oorsprong had gegund. Uilslag finale kunstzwemmen solo: 1. Carolyn Wilson (Gbr) 176,01 pnt B. Alexandra Worisch (Oos) 167,68 ipnt.;3. Marijke Engelen (Ned) 166,76 toni, 4. Carolina Sturzenegger (Zwi) 463,55 pnt.; 5. Pascale Besson (Fra) f54,50 pnt.; 6. Marie Nilsson (Zwe) 47,66 pnt.; 7. Tatjana Eiser (Sov) 46,83 pnt.; 8. Susanna de Angeli» (ta) 135,04 pnt. 1500 meter vrije slag is hij al meer dan twee jaar ongesla gen. De kortere afstand ligt hem iets minder. In Heidel- berg pakte deze zomer de Ca- ken op de Oostduitse hegemonie. Sinds de tweevou- nadees Peter Schmidt hem het dige Olympische kampioene wereldrecord af en bij de lan denwedstrijd Sovjet Unie-Ver enigde Staten ging Jeff Float hem voorbij. Van een Europe- Rica Reinisch even snel weer van het wedstrijdtoneel is dwenen, als zij er op kwam, is op die zwemslag enige stagna- had hij echter tie opgetreden. De situatie was nog nooit verloren. Dat nu presteerde de 19-jarige stu dent. Uit Kranj, Borut Petric, die al een jaar of vier interna tionale ervaring heeft, maar afgezien van het kampioen schap van de Middellandse Zee nog nooit in de grote prij zen was gevallen. Salnikov keek beteuterd, gaf toe dat hij dit nooit had verwacht en kroop vervolgens in zijn rol van sportambassadeur door de winnaar een klapzoen te ge- Jolanda de Rover en Monique Bosga behoorden samen met de boomlange Roemeense Car men Bunaciu tot degenen, die Monique Bosga: „Ik denk dat het einde van mijn zwem men nu nadert". wie zaterdag mag aantreden in de kansrijke 4 x 100 meter wisselslag-estafette. Jolanda de Rover won dat duel met der tienhonderdste van een secon de en pakte met een vijfde plaats in de persoonlijke re cordtijd van 1.04.23 haar eerste meetellende internationale re sultaat mee. Monique Bosga verwerkte de nederlaag goed, ook al zegt zij van zichzelf dat zij sinds het zware auto-onge luk van drie jaar geleden, als gevolg waarvan zij drie weken in coma lag, soms agressief reageert. Zij heeft in ieder geval geleerd wat verliezen is. „In het begin vrat ik me op als Jolanda eer der aantikte dan ik. Nu niet meer. Nu denk ik: ze is snel ler, dus verdient ze te win nen". De desondanks zo nu en dan oplaaiende rivaliteit tus sen beide zwemsters, zal waar schijnlijk niet lang meer du ren. „Ik denk dat het einde i dreigend, dat de Oostduitse ploegleiding de pas geopereer de Reinisch in een seleótieduel liet aantreden tegen Cornelia Polit en Ina Kleber. Zonder succes overigens. De enige, die aanvoelde dat de Oostduitse meisjes te kloppen waren, was Bunaciu, die daar in Roemenië vijf tot zes uur per dag voor heeft getraind. Monique Bosga en Jolanda de Rover hielden het respectieve lijk bij AZPC en DJK op zo n twee uur per dag en stelden hun ambities daarop af. In de finale lagen beide meisjes op de buitenbanen naast elkaar. Een onderling duel, dat tevens inbreuk hadden kunnen ma- beslissend was voor de vraag, van mijn zwemmen nu na dert", aldus Monique Bosga. die de dag na haar terugkomst in Nederland examen doet voor zwem-instructrice. Een ander bekend gezicht ont brak in de finale. Fred Eef- ting, zesde bij de Europese kampioenschappen van 1977 in Jönköping, vijfde bij de Wereldkampioenschappen 1978 in West-Berlijn en zesde op de Olympische Spelen van Moskou 1980, kwalificeerde zich evenmin als de Olym pische kampioen Bengt Baron voor de finale van de 100 me ter rugslag. Bondscoach Bert Sitters had nog even hoop, dat Eeftings zwakke tijd uit de se ries (59.16) een incidentele te genvaller zou zijn, maar in de B-finale deed de Utrechtse zwemreus het nog slechter. Zelf klaagde Eefting over ver moeide benen en het feit dat hij wellicht teveel aan wissels lagtraining had gedaan. Sinds Eefting met ruzie bij Zwemlust is vertrokken, heeft hij zelden iets gepresteerd. Hij heeft in middels alweer gebroken met zijn nieuwe trainer Ton van Klooster en zoekt nu zijn heil bij AZPC. Het feit, dat ook Bert Sitters er niet in geslaagd is hem opnieuw te motiveren, «eeft te denken, titslagen: 100 meter rugslag dames: 1. Kleber (Odl) 1.02,81; 2. Polit (Odl) 1.03,12; 3. Bunaciu (Roe) 1.03.34; 4 Gortsjakova (Sov) 1.03,87; 5. De Ro ver (Ned) 1.04,23; 6. Bosga (Ned) 1.04,36; 7. Verbauwen (Bel) 1.04,56; 8. Carosi (Ita) 1.04,63. 100 meter rugslag heren: 1. Wladar (Hon) 56,72; 2. Sjemetov (Sov) 56,75; 3. Koetsnetsov (Sov) 56,90; 4. Richter (Odl) 56,75; 5. Söderlund (Zwe) 58,10; 6. Baltrusch (Odl) 58,13; 7. Aldabe (Spa) 58,25; 8. Delcourt (Fra) 59,16. 200 meter schoolslag dames: 1. Gewe- niger (Odl) 2.23,41; 2. Bjelokony (Sov) 2.33,07; 3. Dziedzic (Pol) 2.35,35; 4. Bogomilova (Bul) 2.36,51; 5. Buzelite (Sov) 2.37,50; 6. Slaby (Odl) 2.38,29; 7. Roos (Zwe) 2.38,62; 8. Brownsdon (Gbr) gediskwalificeerd. 400 meter vrije slag heren: 1. B. Pe tric (Joe) 3.51.63; 2. Salnikov (Sov) 3.51.77; 3. D. Petric (Joe) 3.53,71; 4. Borgström (Zwe) 3.54,35; 5. Nagy (Hon) 3.55,86; 6. Astbury (Gbr) 3.55,93; 7. Machek (Tsj) 3.57,33; 8. Strohbach (Odl) 3.57.74. fA NEDERLAAG IN DEGRADATIEZONE iPLIT George Theodora- ipoulos. De naam zal nog mg als een vloek van de lond van menige Oranje- aterpoloër rollen. Grom- lend en vloekend verliet iet team gisteravond na de ^nederlaag van 9-8 tegen Joe- Havië het bad. Aanvoer- Ton Buunk gooide met woest gebaar zijn cap op grond. Jet kan niet worden ontkend at de Griek en ook zijn lank moedige collega Sandro Ferri r een beslissende invloed uit- efende op het duel, dat Ne erland op één van de degra datieplaatsen drukte. De Ita liaan deed dat door niet op te treden tegen de vele grove overtredingen van de zwaar op de man spelende Joegosla- ven. De Griek van zijn kant was zo streng dat hij pal na el kaar drie Nederlanders op de kant zette wegens water spet ten. Alsof dat niet voldoende was, of wellicht omdat de drie overgebleven veldspelers sa men met doelman Misdorp hel doel te goed afschermden, floot hij ook nog voor een strafworp. Polic scoorde daar uit 8-6. Even tevoreri hadden de Joe- een voorsprong geno men doordat Van Es er om on bekende redenen uit moest. De Griek voelde wellicht dat handen aan. Ze speelden de bal rond en maakten 9-7. Het was niet hinderend dat doel puntenmaker Mustur er in de hij te ver was gegaan. Hij be- laatste seconde nog werd uit- moeide zich met het werk van zijn Italiaanse collega en stuurde een Joegoslaaf er uit. Dat leek een opwelling, die nauwelijks langer duurde dan de tijd die Van Belkum nodig had om tot een schot te komen (8-7). Ditmaal was Buunk zijn slachtoffer. De aanvoerder vernam het vonnis pas toen hi j zich had losgeworsteld van een Joegoslavische verdrin kingspoging. De Joegoslaven grepen het kadootje met beide gestuurd en Van Belkum Ne derland terugbracht tot 9-8. Jammer voor Nederland, dat na een zwak begin zo sterk te rugkwam, in ieder geval een gelijkspel binnen bereik had, maar zich weer moet gaan voorbereiden op de degrada tiewedstrijden. De kans dat het team over deze teleurstel ling heen komt in de laatste wedstrijden tegen Hongarije en de Sovjet-Unie moet name lijk uiterst gering woi geacht. Scoreverloop Nederland-Joego-Sla- vië 8-9 (0-3, 4-1, 2-2. 2-3): Polic 0-1; Polic 0-2; Markovic 0-& Noordegraaf 1-3 (strafworp); Nieu- wenhuizen 2-3; Galyas 2-4; Noorde graaf 3-4; Van Mil 4-4; Markovic 4-5; Yan Es 5-5; Markovic 5-6; Verboom 6-6; Polic 6-7; Polic 6-8; Van Belkum 7-8; Mustur 7-9; van Belkum 8-9. Overige uitslagen; Spanje-Hongarije 7-7; West Duitsland-Roemenië 11-10; Sovjet-Unie-Italië 9-8. Stand: West-Duitsland 5-9 (45-35); Sovjet Unie 5-7 (43-28); Hongarije 5-6 (3£- 38); Spanje 5-4 (38-39); Joego-slavië 5- 4 (40-45); Roemenië 5-4 (36-42); Ne derland 5-3 (38-38); (Italië) 5-3 42). flASSENAAR Zowel za- dag als zondag zijn er innen en draverijen op de passenaarse baan Duindigt. Saterdag is de eerste start om 13.30 uur. Onze tips voor deze peeting luiden: ■OCKEYPRIJS: Court Lady. Master If Baarle en Missix. pIELERSPORTPRIJS: Robbedoes, Lady Maxine en Geramon. ITLETIEKPRIJS: Uniek Laren, fncrowned en Udo Buitenzorg ITADIONPRIJS: Ursa Major, Trixy lobell en Urogi TBALPRIJS: Urmanie Brewer, Sella Fortuna en Showgirl. tUNSTRIJDENPRIJS: Topsey, Ti er Hanover en Rodachs G. iRACHTSPORTPRIJS: Tiranames, edwood du Bois en Rick Hanover. M-PRIJS: Olympus, Pijlsnel en aymond. WEMSPORTPRIJS: Selene, Pipi V n Uniek Westfrisia. lOndag is de eerste start om 3.00 uur. Onze tips voor eze meeting luiden: JROTE PRIJS DER NEDERLAN DEN: Spin Of A Coin, Ishamo en ling. fALCADORPRIJS (tweede afde- ing): My Wish, Sacha en Dutch Ab- IAPELSPRIJS: Tempo Olivier, Jdet Wielinga en Urban. MILAANPRIJS: Torino Majo, Teetje Dssewaard en Une de Way. PARISIENPRIJS: Top Rotary, Tom «estlandia en Tim Bush. URIJNPRlJS: Trust Skoatter, Roe- Bla en San Sebastiaan. JTALIEPRIJS: Tornado Laren, goyal Prince en Sir Nimble. goLOGNAPRIJS: Ossian, Rainier o*}jant en Ivens. ROMEPRIJS: Upperten Laren, Su- PW Story en Unieke L. LEIDEN De vroeg gestar te Leidse biljartcompetitie kent dit jaar twee nieuwko mers in de vorm van de ver enigingen Haagweg en Zoe- terwoud. In het aantal klas sen trad daarentegen geen wijziging op, dat bleef op ze ven staan. Wel wisselden in de hoogste klassen een paar ploegen van positie. Het Wa pen van Voorschoten 1 boet te danig aan speelsterkte in en moest daarom met een plaats in de derde klasse ge noegen nemen. Terug van weggeweest zijn daarente gen 't Zuid 1 en TOG 1. Beide viertallen zijn er in sterkte behoorlijk op vooruit gegaan en bezitten nu een to taalgemiddelde dat goed ge noeg is om in de eerste klasse uit te mogen komen. Het totaal aantal viertallen in de hoogste klasse groeide daardoor van 10 naar 11. Tijdens de openingswedstrij den in die eerste klasse zorg den de reserves van TOP voor een flinke verrassing: zij ble ven de „grote jongens" van het eerste team met 2-6 de baas. UVS en Landzicht speelden 4- 4, terwijl De Carambole met 2- 6 bij De Vriendschap won. De uitslagen in de overige klasses luidden als volgt: Tweede klasse: Landzicht 2- DOS 1 2-6; Carambole 2-Be- tween 2 4-4; 't Zuid 2-Cleijn Duin 1 4-4; TOP 3-Uvs 2 4-4; Spijkerbak 1-Stompwijk 1 2-6. Derde klasse: Morskwartier 1- Morspoort 2 2-6; Cleijn Duin 2- Haagweg 1 4-4; Landzicht 3- TOG 2 2-6; Carambole 3- Vriendschap 2 4-4; 't Zuid 3- De Waag 1 6-2. Vierde klasse: De Heul 2-Spijkerbak 2 4-4; DOB 2-TOP 4 6-2; Zoeterwoud 1-Landzicht 4 6-2. Vijfde klas se: DOB 3-TOP 5 4-4; Vriend schap 3-De Heul 3 0-8; Wach tje 1-Morskwartier 3 5-3. Zesde klasse: Spijkerbak 4-Mors- kwartier 4 2-6; Landzicht 6- UVS 3 4-4; De Heul 4-Cleijn Duin 3 2-6; TOP 6-Carambole 5 6-2. Zevende klasse: Haag- weg 2-De Heul 5 7-1; Caram bole 6-'t Zuid 4 4-4; Morskwar tier 5-Wapen van V. 3 4-4; UVS 4-Between 3 3-5. (Van onze verslaggever) MUNCHEN De Nederlandse springruiters hebben giste ren hun paarden aan een laatste test onderworpen voor het Europees Kampioenschap, dat vandaag in München eigen lijk pas echt begint. Tijdens het facultatieve eerste onderdeel, dat eindigde in een triomf voor de Zwitser Thomas Fuchs, kwam alleen Henk Noor- en niet zonder fouten uit de ring. Met Lough Corrib behaalde hij zestien strafpunten. Rob Ehrens (Koh-I-Noor) en Emiel Hendrix (Livius) kwalificeerden zich bij de prijswinnaars. Johan Heins toonde Larramy in vorm te hebben zonder jacht op een ere plaats te maken. STOMPWIJKSE BOYS NU ALLEEN AAN KOP LEIDEN Na gisteravond heeft de zondagafdeling één ploeg alleen aan kop, te weten Stomwijkse Boys dat Kickers'69 naar een 4-0 nederlaag speelde. Overigens werd er duchtig op los gescoord in de di verse wedstrijden. ZLC haalde bijvoorbeeld even uit tegen Leidse Boys; 9-1 prijkte er op het score bord nadat de kruitdampen waren opgetrokken. Ook VNL wist er raad mee tegen VNA: 0-7 maar liefst. Warmunda kent een slechte seizoensouvertu re, want wederom werd verloren, nu met 1-3 van Alkmania. ASC had niet al te veel moeite met Uni- tas (0-3), terwijl Alphia tegen Oranje Groen net het hoofd boven water hield: 2-1. Stompwijkse Boys had het tegen Kickers'69 niet zo ge makkelijk als de 4-0 overwin ning doet vermoeden. Meer malen moesten de mannen van trainer Siera zware druk verduren. Wim van Bemme- len opende vrij spoedig de sco re, waarna Kickers op jacht ging naar de gelijkmaker. Vlak voor rust scoorde Wim de Groot evenwel 2-0. Na rust beperkten de gastheren zich tot het consolideren van de voorsprong. Die werd door Ton van der Bos en Hans Dis seldorp zelfs uitgebreid tot 4-0. VNL scoorde er tegen VNA driftig op los. In de openings fase kon de Boshuizerkadeve- reniging nog redelijk partij ge ven, maar keek bij rust toch tegen een 0-2 achterstand aan door treffers van Ron van Leeuwen. Na rust gooide de Van Eyk-équipe alle remmen los. Hans Dubbeldeman (drie maal, waarvan twee uit straf schoppen) en Paul van der Berg (twee maal) leidden VNL naar een 0-7 overwinning. ASC was bij Unitas niet dave rend op dreef, maar kon desal niettemin de strijd met 0-3 in eigen voordeel beslissen. Na tien minuten spelen bracht Eric Spruyt de Ajax Sportman Combinatie op 0-1. Na rust breidden Benno Schoonwater en Wederom Spruyt ondanks redelijk tegenspel van Unitas de stand uit naar 0-3. ZLC -trainer Bekkering was na de nederlaag tegen Alkmania afgelopen zondag klaarblijke lijk flink tekeer gegaan tegen z'n selectie. Leidse Boys werd gisteravond de dupe van da dendrang van Bekkerings goudhaantjes: 9-1. De produk- tie werd verzorgd door Rob Groenendaal (vier maal), Henk Spies (twee maal), Peter Gijsman, Cees de Roode en Jan van der Reyden. Kort voor rust scoorde Daan Gijze- nij bij een 5-0 stand tegen voor Leidse Boys. Bij Alphia bleek niet iedereen bereid om er tegen Oranje Groen voor te werken. Desa- streuse gevolgen had dat niet, maar dat kwam mede door de onzorgvuldigheid in de Leidse afwerking. Teun de Pater was wél iemand die tot op de bo dem ging, en hij bracht na een half uur spelen Alphia dan ook op 1-0 via een penalty. Na rust verzorgde De Pater 2-0, maar na een fout van keeper Van Roon kon Martin Cerdijn de achterstand voor Oranje Groen halveren. Van Roon maakte z'n fout goed door middels enkele goede reddin gen de 2-1 veilig te stellen. Warmunda kampt momenteel met nogal wat mutaties in de opstelling, waardoor men te gen Alkmania tegen de twee de nederlaag opliep: 1-3. De ploeg van oefenmeester Mugge liep in de eerste helft uit naar een 0-2 voorsprong dankzij treffers van Paul Kortekaas en Cock Bouwmeester. Kort na rust kreeg Warmunda weer even de geest en kwam door Joost van der Zwet terug tot 1- 2. Alkmania nam evenwel het heft weer in handen en lood ste via een doelpunt van Bouwmeester de zege in veili ge haven. LEIDEN Meerburg ging gisteravond op bezoek bij het Haagse ADO. Een suc cesvolle visite, want de Noh- len-équipe sleepte er een 0-2 oefenzege uit het vuur, on danks het feit dat ADO bij tijd en wijle sterk op dreef was. De openingsfase viel in Zoe terwouds voordeel uit. Henk van Velzen ging alleen door, maar werd onregelementair gestuit waardoor Ger Straat hof van elf meter mocht raak knallen. Na rust ging ADO in het offensief, maar kreeg te maken met een sterke Meer burgdefensie. In de laatste mi nuut kon Loek de Jeu via een counter 0-2 scoren. NEW YORK Björn Borg heeft zich geplaatst voor de halve finales van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen in Flushing Meadow. De Zweed won gisteren in de kwartfinales in vier sets van het Amerikaanse service-kanon Roscoe Tan ner. De partij tussen Borg en Tanner kenmerkte zich door drie tie breaks. In de eerste set won Borg die 'verlenging'. De tweede set werd door Borg met 6-3 gewonnen. In de derde reeks sloeg Tanner zich succesvol door de tie-break heen, maar in de vierde set was het wederom Borg die, ditmaal met de cijfers 9-7, won. Tegenover het kraehtwerk van Tanner stond iets minder macht, maar veel meer precisie van Borg. In bijna drie uur tennis verloor de 25-jarige Zweed slechts eenmaal zijn opslagbeurt tegen Tanner tweemaal. Borg was ook zekerder in zijn aanvalsspel. Hij kwam geregeld naar het net en demonstreerde een opvallende nauwkeu righeid bij het volleren. Jimmy Connors is de tegenstander van Borg in de halve finale. Hij won gisteravond van Eliot Teltscher met 6-3, 6-1, 6-2. Uitslagen: Herenenkelspel, kwartfinales: Borg (Zwe)-Tanner (Vst) 7-6, 6-3, 6-7, 7-6. Jimmy Conners (Vst)-Eliot Teltscher (Vst) 6-3,6-1,6-2. Heren dubbelspel, halve finales: Fleming/McEnroe (Vst)-Newcombe/Stolle (Aus) 6-2, 6-2, 5-7, 6-7, 7-6. Gunthartdt/McNamara (Zwi/Aus)- Buehning/Taygan (Wdl/Vst) 7-6, 7-6, 6-4. Damesdubbel kwartfinales: Jordan/Smith (Vst) -Fairbanks/Harford(Zaf) 6-4, 6-4. Navratilova/Shriver (Vst) iBunge/Kohde (Wdl) 6-1, 6-3. Casals/Turnbull (Vst/Aus) -Russell/Ruzici (Vst/Roe) 6-4,7-6. Mandlikova/Teeguarden (Tsj/Vst) - Little/Vermaak (Aus/2^f) 6-3,6-1. AMSTERDAM Organisatoren Steur nooi dachten. Niet bepaald bevorderlijk en Roffel, die van 29 september tot 4 voor de aantrekkelijkheid van het zes- oktober voor de achtste keer met prof- daagse toernooi. Wij verwachten, dat het tennis de provincie ingaan, hebben op deze manier beter zal gaan", aldus weer een nieuwe opzet bedacht, waar- Sweitze Roffel gisteren, door de profs de verlangde motivatie aan de dag zullen leggen. Dit keer Buiten die zesduizend dollar per partij wacht aan het einde van elke partij, moeten de vijf gecontracteerde toptennis- die op de eerste vijf dagen gespeeld sers (de Amerikanen Gene Mayer, Vitas wordt, de winnaar zesduizend dollar Gerulaitis en Brian Teacher, Ilie Nastase (16.000 gulden). (Roe) en de Fransman Thierry Tulasne) ook denken aan hun klassering voor de Vorig jaar waren er spelers, die na twee zondagse finalestrijd. In de Arnhemse verliespartijen al aan het volgende toer- Rijnhal spelen de nummers één en twee van de ranglijst na vijf dagen om'60.000 dollar, tweederde voor de winnaar, één derde voor de verliezer. „We hebben drie spelers uit de top-tien van de wereldrang lijst. Duels tussen dergelijke spelers kom je bij andere internationale toernooien al leen op finaledagen tegen. Bij ons is het aan de orde van de dag", aldus Roffel. Het Nederlandse proftenniscircuit, moge lijk gemaakt door een sponsor, start op 2S september in Groningen, daarna volgen: 30 september: Raalte; 1 oktober: Haarlem; 2 oktober: Goirle; 3 oktober: Vlaardingen; 4 oktober: finale te Arnhem. SEOEL - Oud-wereldkam pioen zwaargewicht Mo hammed Ali krijgt geen nieuwe licentie. Tot dat be sluit kwam gisteren de wereldboksraad (WBC) tij dens het congres in Seoel. De unanieme beslissing om de legendarische Amerikaan geen boksvergunning te ge ven, vloeide voort uit het ad vies van de medische com missie van de WBC. De bok ser zelf was op het congres in Seoel niet aanwezig. Ali, die zijn rentree op 2 decem ber wilde maken, was wel uitgenodigd. Het WBC-besluit kwam niet als een verrassing. Het thema van het congres in Zuid-Korea was „meer bescherming voor de bokser". De 120 vertegen woordigers uit 42 landen kwa men tot de conclusie, dat bok sers vooral tegen zichzelf in bescherming genomen moeten worden. Vaak gaan ernstig ge blesseerden weer te snel de ring in. Het congres nam het besluit, dat boksers vanaf 1 ja nuari 1982 een bokserspas poort bij zich moeten hebben, waarin al hun gevechten en blessures vermeld staan. Het congres boog zich ook over de resultaten van het boksen met de duimloze hand schoen. Het voordeel van min der oogblessures woog niet op tegen het nadeel van meer duimblessures bij de drager van die handschoen, vonden de congresgangers. Hordo eigenaar circuit Zandvoort ZANDVOORT - De Can»- dees Michel Johan Hordo, sinds korte tijd eigenaar van de twee Bouwes-hotels in Zandvoort, is akkoord ge gaan met de door de CE- NA V, de organisatie die het circuit van Zandvoort ex ploiteert, gestelde voorwaar den inzake de overneming van de aandelen van deze or ganisatie die tevens eige naar is van het circuit in de duinen. Dit houdt in dat het circuit in zijn bezit is gekomen doch ook dat de auto- en motorwedstrij den zullen worden gecontinu eerd. Eén van de voorwaarden van de CENAV was, dat Hor do, als hij het circuit overnam, ook niet-winstgevende races zou laten organiseren. De CE NAV had als één van de eisen voor overneming gesteld dat het bestaande patroon van wedstrijden zou worden ge continueerd. Aan het einde van dit jaar zal de gemeente raad van Zandvoort beslissen of het contract met de CENAV tussentijds, namelijk per 1 ja nuari 1983 zal worden opge zegd. Een dergelijke beslissing heeft vergaande financiële consequenties voor de ge meente Zandvoort. DEN HAAG De Nederlandse da- mesbasketbalploeg, die zondag in het Italiaanse Ancona tegen Joego-Slavië haar eerste wedstrijd speelt in het toernooi om het Europees kampioen schap, bestaat uit: Carla de Liefde, Irene Maarschalkerweerd, Irma de Vroet (BOB); Inge van der Veen, He len Zwanenburg (BVC); Gerda de Ridder (Rotterdam-Zuid); Marja Hei- voort, Mirjam Delmee (Fortuna»; Anita Blangé, Lia van Reemst, Dul- cien Seca (Amstelveen) en Annette Keur (Voorburg). ARNHEM De KNMV ziet af van het organiseren van de zesde wed- trijd om het Nederlands wegrace- kampioenschap. Daardoor kunnen Boet van Duimen (500 cc) en Peter Looijesteijn (250 cc) zich Nederlands kampioen noemen. ROTTERDAM De gemeenteraad van Rotterdam heeft unaniem beslo ten akkoord te gaan met het voorstel van B en W het sportcomplex Nenijto te renoveren. De atletiekaccommoda- tie zal van een kunststof-bovenlaag worden voorzien. De kosten bedra gen 6,6 miljoen gulden. TWELLO Jan Raas won een prof omnium in Twello voor Fons de Wolf (Bel) en Eddy Planckaert (Bel). MANRESA De eindoverwinning in de Ronde van Catalonië is behaald door de Spanjaard Ruperez voor de Zwitser Demierre. GRONINGEN Gerard Mentink (Daventria) won in Groningen een halve marathon voor Henk Kalf (GVAV Rapiditas) en Bert Venema (AAC '61). VILLEFRANCHE-SUR-SAONE Na drie etappes in de Ronde van de Toekomst wordt het algemeen klas sement aangevoerd door de Ier Ro che voor de Rus Morozov en de Zwit ser Ga vi liet. Sportprijsvragen DEN HAAG Alleen de toto en de toto-gelijk kenden deze week winnaars van de eerste prijs. De vijf gelukki gen, die de resultaten van de op toto-formulier no. 36 voorkomende voetbalwed strijden juist hadden voor speld, ontvangen ieder ruim tienduizend gulden. De resultaten van de verschil lende sportprijsvragen zijn: Lotto no. 36: le prijs: geen winnaars; 2e prijs: bruto ƒ84.634,30; 3e prijs: ƒ4.809,10; 4e prijs: 73,80; 5e prijs: ƒ23,10. Toto no. 36: le prijs: 10.849,60; 2e prijs: 186,50; 3e prijs: 26,90. Toto-gelijk no. 36: le prijs: ƒ3.311,90; 2e prijs: ƒ220,80; 3e prijs: 131,40; 4e prijs: ƒ5,90.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17