Forescate debuteert met gelijkspel Haarlemmer Marco Winter houdt 'Leidse' top achter zich Eerste verlies dames Oase Jeugd HZC/De Robben sterk in toernooi van De Zijl/LGB Honsbeek op dreef LISELOTTE VAN DER BUL WINNARES VAN MASTERS OP SETGEMIDDELDE LEIDSE COURANT MAANDAG 7 SEPTEMBER 1981 PAGINA 17 LEIDEN Marco Winter uit Haarlem is de winnaar geworden van het Match-Masters toernooi. Van zijn 'Leidse' tegenstanders bleek alleen Freek van der Capellen in staat een setje af te snoepen. Bij de da mes ging de zege verrassenderwijs naar Liselotte van der Bijl, die weliswaar van Monique Lembeck verloor, maar uit uitzichtloze positie -een 1-5 en 15- 40 achterstand - tegen Jacqueline van Wijk terug kwam, de zeer belangrijke set alsnog pakte en op setgemiddelde de eerste prijs veroverde. Dat Marco Winter de grote kanshebber voor de eindzege bij de heren was, werd zaterdag al duidelijk. Hij had het dan wel moei lijk tegen Freek van der Capellen, tegen de aan de lies gebles seerde Henny Koemans en tegen Match Master van 1980 Her man van der Capellen toonde hij een goede vorm te zijn. De vraag was dan ook, wie hem in de finale zou ontmoeten. Marinus Brooshooft, de winnaar van de tweede poule door overwinningen op Hans Tönjann, Jos Koemans en Frans Grimbergen had goede kansen, maar ook Herman van der Capellen. die in de poule al leen een nederlaag tegen Winter had moeten slikken, hoopte op een hernieuwde confrontatie met Winter. In een rechtstreekse ontmoeting gingen beide spelers in de slag om een finaleplek. Van der Capellen won de eerste set met 6-3 en nam de tweede een 6-5 voorsprong. Brooshooft serveerde en kwam op 40-0, maar zijn tegenstander pakte twee punten op rij en de stand werd 40-30. Op dat zeer belangrijke moment in de wedstrijd be sloot Brooshooft tot wat hij later als een 'Frans Grimbergen' truc zou bestempelen. Hij liep naar het net, hij meette met zijn racket de nethoogte en deelde scheidsrechter Luc van Wijk jr. mee, dat het net een centimeter te hoog was. Herman van der Capellen is bijzonder vatbaar voor dit soort 'grappen" liet zich uit het spel halen en Brooshooft kwam op 6-6. Bij nameting bleek het net op de goede hoogte te hangen. In de tie-break liep Brooshooft van 2-3 naar 6-3, Van der Capellen kwam nog tot 6-5, maar verloor toen toch de set om er in het beslissende gedeelte niet meer aan te pas te komen: 6-0. In de andere kruisfinale had Marco Winter intussen afgerekend met de dankzij een zege op Jos Koemans in de eindronde geko men Hans Tönjann. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Tönjann teveel fouten op belangrijke momenten maakte. Winter viel slechts even terug en dat was op een moment, dat hij de partij al in zijn zak had. Bij 5-2 en 40-0 bouwde hij een aanval voortreffelijk op en dacht die te bekronen met een smash, maar de bal verdween huizenhoog over het hek. Tön jann pakte vervolgens de game en ook de daarop volgende, voordat Winter een eind maak te aan de partij: 6-2, 6-4. De eipdstrijd tussen Broos hooft en Winter leverde één set spanning en goed tennis op. De strijd ging gelijk op tot 6-6, Winter besliste de tie break in zijn voordeel. Marinus Brooshooft speelde dat spel- gedeelte goed, maar bewees aan de andere kant niet of nauwelijks een taktisch spelle tje te kunnen spelen. De Roomburger speelt altijd een vrij vastspelletje en grijpt z'n kansen om naar het net te gaan, vooral wanneer hij de mogelijkheden tot een back hand-approach heeft. Veel an dere oplossingen heeft hij niet en omdat zijn speelwijze ge woon niet goed genoeg was om Winter aan de kant te zet ten was het resultaat voorspel baar: 7-6, 6-2. Bij de dames was het een spannende aangelegenheid. Het was zelfs zo, dat toen de uiteindelijke winnares Liselotte i van der Bijl aan haar slotpartij tegen Marijke Guyt bezig was, zij bij winst als eerste zou ein digen. maar bij verlies vierde en laatste zou worden. Moni que Lembeck, gehinderd door een enkelblessure, verloor van Jacqueline van Wijk, maar won van Van der Bijl, die op haar beurt weer Van Wijk klopte. Het draaide tenslotte op het tellen van sets uit, en toen bleek, dat de ene setwinst van Van der Bijl op Lembeck haar de hoofdprijs bezorgde. Bij de jongens t/m 12 jaar vie len er nog al wat verrassingen, want daar bereikte geen der geplaatste spelers de halve eindstrijd. Daarvoor zorgde Robbert-Jan van Slunter. Erik Driehuis, Thomas Koemans en Martijn Krans, die de eerste Marco Winter werd Match-Master van 1981 en behoefde slechts één set af te staan. In de finale hield hij Ma rinus Brooshooft achter zich. Negen van de twaalf deelnemers aan het Masters-toernooi. V.l.n.r: Jos Koemans, Marinus Brooshooft, Marco Winter, Hans Tönjann, Jacqueline van Wijk, Marijke Guyt, Liselotte van der Bijl, Freek van der Capellen en Herman van der Capellen. prijs in de wacht sleepte door winst op Koemans. Bij de meisjes verkreeg Anne Jong kind inderdaad de haar toebe dachte zege. Zij kreeg het ech ter niet cadeau van Irma van Seeters. die haar opponente lot een drie setter dwong. In "de klasse t/m 14 jaar was Ingelise Driehuis ongenaak baar. Zij trof in de finale de ei- nigzins verrassend zover geko- mén Juliette Grimberegen. De Lisse speelster was in de halve eindstrijd net iets sterker dan de goed spelende Petra Velzel. In de eindstrijd klopte Driehuis haar tegenstandster met 6-4, 6-1. Bij de jongens nam Ste- phan Faas revanche op Mi chael van der Berg, die hem de distrlctstitel had afgesnoept. In de categorie t/m 16 jaar was 'var de Jong de sterkste. Hij behoefde in drie partijen slechts een minimaal aantal games af te staan en gunde ook Jasper van Marwijk niet meer dan zes spellen. Waldo Jansen had het Van Marwijk nog lastig gemaakt in de halve j eindstrijd, maar de Roombur ger kon Jansen nog net achter 1 zich houden. Bij de meisjes was Ingelise Driehuis ook hier de sterkste. Christel Verwoert kon het haar in de eindtrijd niet echt lastig maken. WILLEM SPIERDIJK LEIDEN In de regionale eerste divisie moesten de da mes van OASE hun eerste ne derlaag incasseren. In Den Haag bleef Wings met 14-8 in de meerderheid. MMO boekte in deze klasse haar eerste winstpunt. Tegen Hellas werd het een verrassende 10-10 puntendejing voor de ploeg uit Hoogmade. In de tweede divisie werd Plantenhoek/Fo- reholte door het Rotterdamse Snelwiek met 11-4 afge droogd. Bij de heren in de tweede divisie had Olga/Sa- turnus geen moeite met het Alphense Rijnstreek. De Lei- denaren zegevierden pro bleemloos met 21-13. OASE, dat in het duel tegen het sterke Wings moest aan treden zonder goalie Monique van der Meer (haar vervang ster Coby Hassing deed het overigens uitstekend!) en de fensiespecialiste Riet Broester- huizen, heeft het haar tegen standster in de eerste speelpe riode nog knap lastig gemaakt. Vooral het onnavolgbare spel van de weer goed op dreef zijnde Helma Stigter bezorgde de Haagse dames de nodige hoofdbrekens. Met een mage re 7-5 voorsprong in het voor deel van Wings werd gerust. Na de veldwisseling had OASE de pech dat haar spelmaakt- ster Helma Stigter zich in de beginfase zodanig blesseerde, dat zij zich de rest van de wed strijd slechts op halve kracht kon uitspelen. Mede daardoor moest de Alkemadese formatie nu ver terug. Wings toonde geen enkele consideratie en haalde fors uit om OASE uit eindelijk met 14-8 terug te wij zen. Voor de score van OASE zorgden: Helma Stigter 4x, Marian van der Geest 2x, Cor- rie Strijk en Gerrie Hoogen- boom. MMO leverde een uitstekende prestatie door het Haagse Hel las een 10-10 gelijkspel af te dwingen. In de eerste rond gang van dit aantrekkelijke duel leek de ploeg van Karei Caron nog op een regelmatige nederlaag af te stevenen. Bei de ploegen deden in deze fase van de wedstrijd weliswaar weinig voor elkaar onder, doch Hellas toonde vooral in aanval lend opzicht meer durf. Via 3-1 en 5-2 drukte Hellas door naar een 7-4 ruststand. In de twee de speelperiode nam MMO duidelijk het initiatief. De Haagse defensie had alle moeite het Hoogmadese offen sief te keren. Vooral de snelle Elly van Leeuwen (in dit duel goed voor zeven treffers!) stichtte met haar acties de no dige verwarring in de vereni ging van Hellas. MMO kwam doelpunt na doel punt naderbij, om tenslotte op de valreep (er waren nog twee minuten te gaan) verdiend naast Hellas te komen, 10-10. Naast Elly van Leeuwen scoor den voor MMO: Helma Volwa- ter, Conny Elstgeest en Corrie Pennings. Foreholte stond in het duel te gen Snelwiek na tien minuten spelen al met 3-0 achter. Deze vroeg opgelopen achterstand verontrustte de Voorhoutse formatie blijkbaar niet, want Foreholte bleef volharden in een vrij fantasieloos spelletje. Snelwiek kon zodoende onge hinderd doordrukken naar een ruime 5-1 ruststand. Ook na rust bleef de vlam in de Voor houtse pan uit. Snelwiek hoef de zich daardoor niet eens bo venmatig in te spannen om de Voorhoutse dames naar een kansloze 11-4 nederlaag te spelen. De treffers van Fore holte kwamen op naam van: Olga Almekinderen 2x, Carry Cramer en Anneke van Rijn. In de afdelings tweede klasse moest Olga/Saturnus tegen CWP met een 8-6 nederlaag genoegen nemen. Bij rust keek de Leidse ploeg al tegen een 5-4 achterstand aan. Saturnus was duidelijk niet bestand te gen de (té) forse speelwijze van de Haagse dames. Overigens was het onsportieve gedrag van de CWP-aanhang beneden alle peil. Olympia kwam in deze klasse wel tot winst. Op eigen terrein werd het tegen SOS een fraaie 11-5 overwinning. De eerste helft werd afgesloten met een 7-3 voorsprong voor de Was- senaarse dames. MSV won in de derde klasse met 7-3 van het vierde team van Animo (ruststand 4-3). Ma rian Elnegro speelde bij de Noordwijksen een opvallende partij. HVV'70 had geen moeite met de reserves van HEC. Na een nog magere 6-4 ruststand werd het een eclatante 19-7 zege voor de ploeg uit Voor schoten. Ria Looyesteijn had een belangrijk aandeel in de HVV-score. HEREN Rijnstreek heeft in de eerste rondgang van het duel tegen Olga/Saturnus nog enigszins de illussie gehad op een rede lijk eindresultaat. Doordat de Leidenaren in geroemde speelperiode (met het oog op de komende zaalcompetitie) duidelijk aan het experiment^ ren waren, kon de Alphense ploeg, ondanks het merkbare- klasseverschil, goed bijblijven. Met een voor Rijnstreek hoop gevende 12-8 stand in het voordeel van Saturnus werd gerust. Na rust liet de ploeg van trainer/coach Frank Bonte de experimenten en concen treerde zich voliedig op het ei genlijke spel. En toen was er voor Rijnstreek geen houden meer aan. Met schijnbaar ge mak werd Rijnstreek nu door het op volle toeren draaiende Saturnus volledig wegge speeld. Het was jammer dat de Alphenaren trachtten het kwa liteitsverschil te compenseren door middel van onbesuisd spel. Zo werd de snelle Hans Blansjaar door de Rijnstreek defensie op toch wel bescha mende wijze onderuit gehaald. Het mocht Rijnstreek echter niet baten, Saturnus liet zich niet uit z'n spel brengen en overspeelde de Alphense for matie met 21-13. MSV kon het in de afdelings eerste klasse, ondanks man moedig verzet, niet bolwerken tegen het Haagse HEC. Na een reeds duidelijke 17-5 ruststand werd het een 27-16 nederlaag- voor de Noordwijkers. De heren van HVV'70 kwamen in de tweede klasse tegen de reserves van HEC niet verder dan een 14-14 gelijkspel, ten minste naar het oordeel van de arbitrage. Volgens de telling van HVV-coach Paul van der Mijn zou HVV'70 met 12-14 hebben gewonnen Bij rust had HEC een 8-7 voorsprong. Olympia ging verrassend met 18-11 onderuit tegen het twee de team van Saturnus. Bij rust hielden beide ploegen elkaar nog in evenwicht, 8-8. MMO had de nodige moeite met de reserves van HW70. Pas in de slotfase kon de Hoogmadese ploeg definitief toeslaan, 19-17 (ruststand 9-9). John van der Meer was met zeven treffers topscorer bij MMO. OASE tenslotte verloor met 12-6 van Northa uit Noordwij- LEIDEN De jeugdploeg van HZC/De Robben heeft dit week einde met grote overmacht beslag gelegd op de eerste plaats in het inmiddels traditionele jeugdtoernooi van De Zijl/LGB om de Langerak-trofee. ZIAN/Vitesse legde beslag op de tweede plaats, LZ '86 eindigde op een knappe derde plek. Dat team van LZ slaagde er overigens nog het best in het supe rieure De Robben tegenspel te bieden. De Leidenaars verloren slechts met 5-3; een uitstekende prestatie, zeker als wordt be dacht dat de Hilversumse jeugdploeg zelfs in de finale ZIAN nog met 12-2 het water uit speelde. Het organiserende De Zijl/LGB kwam er in al dit geweld nauwe lijks aan te pas. De overigens incompleet aantredende formatie eindigde op de zevende plaats, na een overwinning op DSZ. LEIDEN Bij wedstrijden in Roosendaal is de Bataven-ju nior Marcel Honsbeek sterk voor de dag gekomen. Deze B- jongen realiseerde op de 1500 meter een tijd binnen de vier minuten: 3.59.10. Sandra Dor- las liep een 800 meter in 2.16. De D-jongens van De Spartaan zijn bij de districtsfinale op de eerste plaats geëindigd. LEIDEN - Het in de eerste klasse uitkomende he renteam van Leiden be gon de competitie met een overwinning op Be Fair. Forescate debuteer de met een gelijkspel te gen Kraaien. De dames van Leiden startten met een ruime 4-1 zege. Leiden won van het bezoeken de Be Fair met 2-1. Vooral in de eerste helft was Leiden goed op dreef. Via Bóuwe Le- deboer werd een 2-0 voor sprong genomen. Wanneer LMHC iets preciezer geschoten had als afronding van de goe de aanvallen dan was bij rust een veiliger marge bereikt. Na rust kreeg Be Fair van een wat minder geconcentreerd Leiden de kans om op 2-1 te komen. Hierna moesten de Leidenaars alle zeilen bijzetten en een af gekeurde strafcorner behoed de Leiden voor het gelijke spel. Forescate debuteerde in de eerste klasse met een 2-2 ge lijkspel tegen Kraaien. Het kunstgras zorgde voor een echt strafcornerduel, Kraaien kwam hierdoor tweemaal op voorsprong en Mark van 't Nordende benutte twee van de drie strafballen die uit corners van Hans Streder voort kwa men. In de tweede klasse hiel den Noordwijk en Roomburg elkaar met 1-1 in evenwicht. De Leidse ploeg begon sterk en in de tiende minuut schoot Kees Wendt Roomburg naar 1- 0. Na deze treffer ontspon zich een gelijkopgaand duel. Na rust nam Noordwijk het heft in handen om na een kwartier via Paul Brouwer langszij te ko men. De rest van de partij bleef het bij een rustig mid denveld duel. Het gedegra deerde Alecto heeft tegen HDS 20 minuten laten zien een kampioenskandidaat te zijn en nam via Maarten Coppes (strafcorner) en Marco Koeken een 2-0 voorsprong. Hierna ebde de concentratie bij de Leiderdorpers weg en zij leden na drie Haagse tegentreffers toch nog een 3-2 nederlaag. Hisalis versloeg Purmerend met 3-1. De jeugdspelers Pie- ter van de Rest en Flip Jansen zorgden voor de doelpunten. Dames Leiden begon na een zeer in tensieve oefencampagne met een ruime 4-1 zege op Breda. Jeanne Mistelie tekende voor de 1-0 ruststand. In de tweede helft scoorde de nieuwe aan winst Annelies Hillen uit een rebound 2-0. Na een Bredase ■tegentreffer tilden Alexandra Royaards en Andrea van Driel de stand naar 4-1. Forescate won thuis met 3-1 van Craey- enhout. Ondanks dat de strijd gelijk op ging trof Anja Brandts voor rust tweemaal doel. Na rust gingen er nog twee straf- corners in, waarvan de Voor- schotense door Liesbeth van de Burg benut werd. Noord wijk versloeg Te Werve met 2- 1. Halverwege de tweede helft kwam Noordwijk op achter stand, maar Renate van Bent wist de Rijswijks9 doelvrouwe toch nog tweemaal te passe ren. Roomburg behaalde een 2-1 overwinning op HDS. Na een snelle achterstand zorgde Arienne Rietveld voor rust al voor de gelijkmaker. De beslis-', sing kwam van Bonnie Monta- nus die met een schitterende scoop scoorde. Het van de 4e naar de 2e klasse gepromo veerde Alecto verloor zijn eer ste wedstrijd met 1-0 van Groen Geel. De enige goal m de spannende parij viel een minuut na rust. Hisalis veegde Rijnsoever met 11-0. Belinda van de Berg was topscorer met zes treffers. FOREHOLTE DOOR SNELWIEK AFGEDROOGD

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17