Noordwijk kansloos uit bekerstrijd RCL wijst UVS terug: 1-3 3IIET IMPONEREND VEENDAM OP ALLE FRONTEN SUPERIEUR: 2-0 UDO HEEFT WEIHIG MOEITE MET 0EGSTGEEST: 1-4 SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 7 SEPTEMBER 1981 PAGINA 15 verwachte 1-0. Siem van Beveren kan zijn fout niet meer herstellen De teleurstelling. Siem van Beveren lijkt uitblinker Dick Dortmundt excuus te De definitieve beslissing. Henk Schoonbeek is Dortmundt gepasseerd er Dortmundt is kansloos op de knal van Rudy Metz. vragen voor de gemaakte fout, Hans Westgeest kan ook nu alleen maar scoort nu wel. Jos Smits is gedegradeerd tot een machteloze meeloper toekijken. Twee - nul. VEENDAM Het betaalde beker- a-verhaal van Noordwijk is ook dit "■seizoen weer tot een hoofdstuk Jjjbeperkt gebleven. De Noordwij- kers leverden in en tegen Veen- dam een uiterst matig werkstuk af Men kregen daarvoor de passende ^rekening gepresenteerd. Een pas sende rekening, in zoverre dat r.Noordwijk met de 2^0 nederlaag jseigenlijk nog bijzonder goed weg kwam. De overgeconcentreerd aan tehet karwei begonnen Noordwijkse '['formatie van zwaar teleurgestelde i oefen meester Piet Buter werd in negentig minuten bekervoetbal door het toch ook niet imponeren de Veendam volledig wegge speeld. En alleen omdat doelver- ■Rlediger Dick Dortmundt als een rfan de weinige amateurs wel de *}oede vorm naar Veendam had eegebracht en de Noordwijkers laarbij ook nog eens een zeer for- ■Je portie fortuin aan hun zijde wis- n, bleef de algemeen amateur- ampioen van 1980 een echt forse ifstraffing bespaard. ant: natuurlijk kan je zeggen dat een op }t houtwerk eindigende doelpoging niet h alleen met pech, maar ook enigszins met i wél controleerbare nauwkeurigheid te ma- i ken heeft, maar vijfmaal het houtwerk tref- en voordat je twaalf minuten voor tijd dan iindelijk tot scoren komt - iets wat Veen- ar. lam zaterdag overkwam - kan toch op z'n g ninst redelijk onfortuinlijk worden ge- loemd. Deze vijf bijna-treffers, in combi- latie met het eentonige spelbeeld, reddin- jen op de doellijn van Hans Westgeest en Albert Spaanderman en een handvol 31 nappe reddende acties van Dortmundt nj naken duidelijk hoe zwak Noordwijk in [J feendam presteerde. En hoe goed het earn eigenlijk wel niet wegkwam met die a "°- i flet deze gegevens in het achterhoofd nag het dan ook bijna een wonder heten K lat Noordwijk in het verre Veendamse met m log een kwartier te spelen tot tweemaal IJ oe een uiterst reële kans op verder beke- ,o en kreeg toegeworpen. De door de eigen >ech wat murw geworden eerste divisie- :lub had op dat moment net besloten via Sn sen man-tegen-man-spelletje achterin nog neer pressie op het Noordwijkse doel uit Ie oefenen toen het „echte" Noordwijk jeven besloot om op te staan. Spaander- nan, Ruud Bröring en John Manuputty verkten de eerste leuk geslaagde combi- latie af en profiterend van de net geboden i rrijheid verscheen Timo Gerlof alleen voor g loelman Sape Hoekstra. Het was teke- lend voor het Noordwijkse „betaalde" op- reden hoe de toch al slechts sporadisch x n het stuk voorkomende Gerlof de moge- iijkheid verprutste. Zonder ook maar tot len schotpoging te komen, liet Gerlof zich >p erugdringen en de bal ontfutselen. Een inieke kans was verloren gegaan, maar (pnieuw zou Noordwijk, nu dertien minu- en voor tijd, de kans krijgen het ëangesla- m |en Veendam uit te schakelen. De zater- lag nauwelijks aanwezige Ruud Bröring JJ rerzulmde evenwel de volledig vrij richting Veendam-doel wegspurtende invaller Jos Smits aan te spelen, koos voor de wel ge dekt staande Gerlof en Noordwijks balver lies was weer eens een feit. Kostbaar bal verlies overigens, want de door Veendam- oefenmeester Hans Alleman tot rechter vleugelverdediger omgebouwde aanvaller André Brouwer koos op zijn beurt wel voor de juiste voortzetting. Een verre lange pass op Ruud Metz volgde en na de nodi ge medewerking van voorstopper Slem van Beveren mocht Metz alleen op Dort mundt afgaan. Onder de tot op dat mo ment onpasseerbare Noordwijkse doelver- dediger door werd de lang verwachte 1-0 een feit. Het pleit voor trainer Piet Buter dat hij dit moment van het duel na afloop niet tot „het grote keerpunt" promoveerde. „Wel licht win je de partij toch nog als een van die kansen wel was benut, maar dat zou te onredelijk zijn geweest om nu nog over te praten. Noordwijk was van plan hier als gelijkwaardige tegenstander aan te treden, om vanuit dat uitgangspunt verder beke ren veilig te stellen. Nu, we hebben alle maal kunnen zien dat er eerder van een kat en muis spelletje sprake was dan van een wedstrijd tussen twee ploegen van ge lijke sterkte. Over dat laatste gegeven ben ik bijzonder ontevreden, niet over het feit dat we die twee kansen hebben laten lig gen. Bij een normaal verloop hadden we immers tegen die tijd al met 5-0 achter ge staan." Noordwijk was zaterdag dus vrijwel geen moment in eigen doen. Wellicht gehandi capt door het tijdstip waarop dit bekerduel was gepland (Veendam had immers al eni ge competitiewedstrijden in de benen - Noordwijk had het met oefenduels moeten doen) werd Noordwijk met name in het eerste kwartier aan alle kanten wegge speeld door de in aanzienlijk hoger tempo opererende opponent. Een tegenstander die ook beduidend agressiever speelde Rudy Metz succes vol ingrijpen van Dort mundt niet verhinderen. dan de vriendelijke amateurs. Hans West geest mocht dan in dit treffen tegen een terechte gele kaart aanlopen nadat hij handige spits Jos Roosslen weer eens on reglementair de pas had afgesneden - Westgeest was wel de enige Noordwijker die het agressievere Veendamse spel on middellijk beantwoordde. Buter: „We zijn vooral in die beginfase op agressie, op hardheid afgebluft. En dat terwijl we wis ten dat het verschil tussen Veendam uit en Veendam thuis juist op dat punt zo groot is. Veendam in een uitwedstrijd kan de vergelijking met een kudde schapen moei teloos doorstaan, maar op eigen terrein is die ploeg als een stel leeuwen. Vaak net niet gemeen maar wel goed doorschop- pend." Af en toe dus wel gemeen, zoals Jan Wil lem Bogers al spoedig moest constateren. Veendams laatste man, de van Utrecht overgekomen Henk van der Vlag oordeel de het in de tiende minuut van het treffen nodig de doorbrekende Bogers op dij beenhoogte met zijn voetbalschoen te confronteren. De actie bracht Van der Vlag zelf halverwege de eerste helft ge blesseerd terug in de kleedkamer, maar ook de moeizaam voortsukkelende Bogers haalde het einde niet. Na een kwartier in de tweede helft moest Bogers zich laten inwisselen voor Jos Smits. Na de blessu res vooraf van Sjoerd Boot en Frans van der Veen (Buter: „Een van die twee was zeker in de basis gekomen, nu misten we nog meer agressie op het middenveld") een nieuwe klap voor Noordwijk, dat even wel tot op dat moment ook met Bogers niet aan de bak was geweest. En In de eerste dertien minuten bijvoorbeeld al driemaal aan een achterstand was ontko men. Achtereenvolgens Henk Schoonbeek (na een een-twee met Ruud Metz), Roos slen (met een fraaie omhaal) en weer Schoonbeek testten het houtwerk naast Dortmundt in die beginfase op z'n stevig heid. Nadat dat hoofdstuk voorlopig even was afgesloten mocht Dortmundt zelf be wijzen niet voor niets naar Veendam te zijn gekomen door pogingen van Jan Korte en Roossien te verijdelen en toen Veendam blijkbaar weer had besloten het leer dan maar weer buiten bereik van Dortmundt in te sturen redde eerst Westgeest op de doellijn en was vervolgens de lat weer at tent bij een kopbal van Ruud Metz. Hoewel Buter de pauze optimaal benutte, konden ook zijn woorden geen kentering meer in de strijd brengen. Het door Veen dams hardheid geïrriteerd geraakte Noordwijk (zo had Bröring het aan de stok met Brouwer en leverde Gerard Tio nog een wraakactie af) kwam maar niet in het eigen spel en moest lijdzaam toezien hoe de Veendamse aanvalsgolven op het doel van Dortmundt afrolden. Omdat het hout werk ook nu wenste mee te werken (bij een kopbal van Schoonbeek) en Veen damse talenten als Brouwer en Schoon beek nog altijd volhardden in een al te so listisch speltype, bleef Noordwijk, althans scoretechnisch gezien, in de strijd. Totdat Brouwer in die 78ste minuut de foute pass van Bröring onderschepte en Ruud Metz in de diepte aanspeelde. Metz, die kort daar voor nog in een identieke situatie door Dortmundt was afgestopt, maakte dit keer geen fout, waardoor de terechte 1-0 dan eindelijk op het scorebord stond. Hoewel Noordwijk, met Len de Boer voor de uitge speelde Gerlof, in de resterende speeltijd nog vertwijfeld trachtte een beter resultaat te verkrijgen, was het ook in de slotfase Veendam dat de betere kansen kreeg. En daar, drie minuten voor tijd, een tweede treffer uit destilleerde. Na een verre uittrap van Hoekstra werd Schoonbeek door de opgerukte Noordwijkse defensie een vrije loop aangeboden en dit keer faalde hij niet: 2-0. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 78 Ruud Metz 1-0.87 Schoonbeek 2- 0. Noordwijk: Dortmundt, Spaanderman, Westgeest, Van Beveren, Tio. Manuputty. Van Dijk, MarIJt, Ger lof (De Boer). Bröring. Bogers (Smits). 4.EIDEN Quick Boys en lijnsburgse Boys kenden een n weinig succesvol oefenweek- J linde. Beide teams waren natig op dreef tegen respec- ievelijk 's Gravenzande SV 1-1) en Oranje Wit (4-5). RCL leed het tegen UVS wat be er, getuige de 3-1 zege. Lug- lunum moest in VUC haar neerdere erkennen (0-1), ter- vijl Roodenburg Alphense Boys terug wees: 0-2. Quick Boys legde tegen 's Gravenzande SV een matige Jartij voetbal op de mat en <wam niet verder dan een 1-1 deling. Jaap van Duyn doel puntte voor rust, maar na rust kwamen de gasten wat beter voor de dag en kwamen via Roel Dijkhuizen op gelijke i "oogte. RBB was tegen Oranje Wit bij zonder matig op dreef. Voor rust had een en ander nog geen kwalijke gevolgen, want treffers van Martin Toet (pe nalty), Peter Hogewoning en Rob Gillessen leverden een 3-1 ruststand op. Na rust kon al leen Gillessen nog scoren, ter wijl Oranje Wit nog 4 treffers liet aantekenen: 4-5. Katwijk was voor rust sterker dan DVSP en kwam dan ook met 1-2 voor dankzij treffers van Arnold Boers en Huig Schaap. Na de thee was DVSP beduidend feller en deed kee per Rein Cazius nog twee maal in het stof bijten: 3-2. RCL zegevierde tegen UVS met 1-3, na een 0-2 ruststand. Ejïc van Doeselaar en Cees Ruis hadden het vizier op scherp staan. Na rust was het Leiderdorpse overwicht ge slonken en kon UVS wat terug doen. Nico Oosterlee trof doel, maar Van Doeselaar deed het zelfde waardoor de marge van twee gehandhaafd bleef. De Oegstgeester derby tussen Oegstgeest en UDO eindigde in 1-4 zege voor de Hollbriga- de. Wally van Haver en Nico van der Zalm gaven UDO een 0-2 voorsprong, maar Jan de Wekker wist via een penalty de achterstand te halveren. Na rust liep de gastequipe dankzij Gerard Siierings en Cor Strijk uit naar 1-4. Lugdunum heeft ondanks goed spel de uitwedstrijd te gen VUC met 1-0 verloren. De Leidse ploeg, die enigzins ver zwakt in het veld verscheen, was na rust zelfs geruime tijd sterker. Zes minuten voor tijd liet VUC echter toch 1-0 aante kenen. Rob Crama miste daar na nog een goede kans op de gelijkmaker. Het treffen tussen Roodenburg en Alphense Boys viel vooral op door het bijzonder vriend schappelijke karakter. Aanvan kelijk hadden de gasten het betere van het spel. In de tweede rondgang nam Roo denburg het initiatief over. Met twee treffers van Hennie Koet werd dit ook in cijfers tot uit drukking gebracht: 2-0. FC Lisse heeft het treffen met KFC vooral verloren door een zwakke mentaliteit. De Lisse- naren vatten de wedstrijd te licht op, hetgeen resulteerde in veel slecht uitgevoerde com- binbaties en enige verdedl- gingsfouten. Alléén in het eer ste half uur was het spel van Lisse acceptabel. Toen werd ook via Fred Tschür een 1-0 voorsprong genomen. In de tweede helft maakte KFC hier 1-2 van. De voorhoede van SJC was te gen HPC nog niet helemaal op dreef. Desondanks boekten de Noordwijkers een 4-2 zege. Het aantal SJC-doelpunten had echter beduidend groter kunnen zijn. De treffers kwa men dit keer op naam van Hans Caspers, Repé de Ridder (2x) en Maarten Plug. Ook LFC had moeite met het benutten van de geboden kan sen. De LFC-ers vonden meer dere keren Aad Meurs, de uit stekende doelman van VTL, op hgn weg. Alleen Bles Zuma bleek bij machte hem te pas seren. Hij deed dit twee keer. Voor VTL scoorde Rob Heus- den tegen. LDWS wees in een geslaagde wedstrijd IFC terug. Bart van der Weijden en Wil Akerbom werkten In de tweede rond gang de voor rust opgelopen 0-1 achterstand weg: 2-1. WSB kende in de uitwedstrijd tegen Woerden enkele zeer goede momenten. Dit leverde een 1-3 overwinning op. Met name Gerry van der Burg was op dreef. Hij nam de gehele produktie van WSB voor zijn rekening. Een door blessures wat ver zwakt Randstad Sport is tegen Celeritas tot een 3-3 gelijkspel gekomen. Na rust hadden de Voorschotenaren het betere van het spel. Henk van der Zwan (2x) en Hans Kruif depo neerden de bal in het net. SJZ heeft vijfenveertig minuten problemen gekend tegen Bo degraven. Een gebrek aan conditie deed Bodegraven na rust de das om. Wim Bos (2x), Theo Opdam (2x) en Frank van der Wiel zorgden toen nog voor een ruime 1-5 zege. SVLV heeft een geslaagd trai ningskamp in Gelderland ach ter de rug. Tegen Epe werd ge lijkgespeeld, terwijl WWNA met 0-1 verslagen werd. Ron Amerlaan was de maker van het beslissende doelpunt. Na een moeizame eerste helft heeft Teylingen toch met 2-0 gewonen tegen DIO. De spe lers van Teylingen vertoonden na de rust wat extra inzet, het geen resultaat had. Puk van der Voort en Peter van Rijn passeerden de doelman. Karakter werd getoond door DOCOS, dat tot twee keer een achterstand wegwerkte tegen ADO. Rob Reizevoort en Her man Barneveld zorgden met hun treffers voor een verdiend 2-2 gelijkspel. Ook Concordia bleek bil machte om een achterstand weg te werken. De equipe uit Hillegom veranderde de 2-0 ruststand in een 2-2 eindstand. Van Wissen en Robert van Nle- rop schoten met scherp. Het duel tussen Foreholta en Bernardu8 was alleen de eer ste vijfenveertig minuten span nend. Na rust faalde de verde diging van Bernardus meerde re keren. Fred Arroyo, Ed Wie- rlsg, Loek van Kesteren en Max Bleiswijk profiteerden hiervan: 4-0.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15