Dure hypotheek houdt dorp in zijn greep telefoontjes 071-122244 li polec JJ detachering bv TEKENAAR EN TEKENAAR- KONSTRUKTEURS WEBACO GLASWAGENS li Tel.beantw. DIVERSE OCCASIONS IMms SECRÉTAIRE DE DIRECTION EXECUTIVE SECRETARY SEKRETARESSE/ ADM. ASSISTENTE BINNENLAND LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1981 PAG Ki MAARSSENBROEK Het zachte gezoem van forenzen op de snelweg Utrecht-Amster dam. Heel in de verte wat gekwetter van peu tert jes. Verder is het stil. Doodstil. „De spook- wijle" noemen ingewijden het gebied. Ruim tweehonderd verlaten premie- en vrije-sector- woningen, gegroepeerd rond een centrale 1 speelweide. Daar is het onkruid al manshoog opgeschoten. In sommige voortuintjes bloeien de uit de Veluwe overgewaaide heideplantjes. Eén pand valt met een gladgeschoren maai veld uit de toon. Wonen hier dan mensen? Nee. het is een modelwoning. De wijk Reigerskamp in het Utrechtse dorpje Maarssenbroek, op een doordeweekse dag. „Een rampdorp", zo meent de Vereniging Eigen Huis te Amersfoort. Waarom? Hoofd afdeling ledenadvie zen, mr F. Van Loon legt uit: „Maarssenbroek is zo'n acht jaar geleden vrijwel helemaal nieuw op getrokken, in een tijd dat het met de woningbouw in Nederland nog relatief goed ging. De mensen zaten te springen om in dit fraaie dorp, lekker centraal in Nederland, een pandje te kunnen ko pen. Maakte niet uit wat het moest kosten. De prijzen van huizen schoten met de dag omhoog. Soms had je al een jaar na aankoop een flinke winst. De hypotheekrente was bovendien met acht a negen procent best te dragen. Hypotheekrentesyndroom „Maar nu de hypotheken met vijf jaar vaste rente moeten worden ingeruild, raken veel gezinnen in de problemen. Ze moeten ineens een rente van dertien procent gaan betalen, dat kan honderden guldens in de maand schelen. Dit geldt natuurlijk voor heel Nederland maar in Maarssenbroek is de situatie wel zeer nijpend, omdat hier hele wijken tegelijk met deze problematiek geconfronteerd worden. Er ontstaat zoiets als een hypotheekren tesyndroom: de mensen praten huis aan huis over niets anders dan hun woonlasten. Bovendien kun nen huiseigenaren die de problemen boven het hoofd zijn gegroeid hun woning moeilijk kwijt omdat er nog een grote voorraad onverkochte nieuwbouwwoningen in deze gemeente is, vooral in de nieuwste wijk. Reigerskamp. De huizen wor den daar voor dumpprijzen van de hand gedaan. Willen huizenbezitters in Maarssenbroek hun wo ning om de één of andere reden kwijt, dan zullen ze hun prijzen onder druk van deze onverkochte nieuwbouwwoningen fors moeten verlagen. Velen schrikken hiervoor terug en worden zodoende ge vangene van hun eigen huis". Maarssenbroek is met zijn 15 duizend inwoners het toonbeeld van moderne archtectuur. Dankzij het feit dat het dorp in een keer op de tekentafel kwam, kon een opmerkelijk goed uitgewogen woongemeenschap worden gecreëerd. Eén centra le vierbaansweg, met aan weerszijden wijken met eigentijdse namen zoals Bloemstede, Duivenkamp, Pauwenkamp en het wat duurderde Antilopes- poor, en Zebraspoor doorsnijdt de groeikern. De monotone bouw uit de jaren zestig is taboe: Maars senbroek wordt getypeerd door inspringende dak randen, snelheidsdrempels, kronkelende steegjes, grillige waterpartijen en hier en daar wat hout in de gevel. In architectentermen: gevarieerde stede- bouw. Ondanks al dat fraais „Een stad met ruimte en rust voor iedereen" belooft een bord langs de rijksweg is het leed in dit dorp volgens de Verenging Eigen Huis toch niet te overzien. Goedkope cognac „Ach, daar heb ik helemaal niets van gemerkt. Volgens mij zijn die verhalen over hypotheeksyn dromen en dergelijke volkomen uit de lucht ge grepen", roept de filiaalhouder van de inmiddels in een permanente ruimte ondergebrachte Rabo bank. „Ik heb hier nog niemand aan de balie ge had die zijn betalingsverplichtingen niet meer kon nakomen. En dat de mensen in dit dorp over niets anders kunnen praten dan over hun financiële problemen? Kwats! U moet niet vergeten dat het inkomen van de mensen er de afgelopen vijf jaar flink op vooruit is gegaan. Hier wonen bovendien voornamelijk bovenmodale mensen. Die hebben echt wel het besef om iets te laten staan. Ze wach ten even met de aanschaf van een nieuwe auto, of drinken een goedkoper merk cognac". Echtscheidingen Mr J. W. van Dijk, topman van de Friesch-Gro- ningsche Hypotheekbank, bevestigt dit beeld. Bij de presentatie van de halfjaarcijfers stelde hij dat de meeste gedwongen verkopen van huizen in nieuwbouwwijken niet het directe gevolg zijn van hypotheekrenteproblemen, maar eerder voort vloeien uit de sociale structuur van dergelijke wij ken. Er wonen veel jonge echtparen en het aantal echtscheidingen is relatief groot. De woonlasten zijn na een scheiding vaak niet meer door één kostwinner op te brengen. Voorts zouden gezin nen in de problemen komen die al een nieuw huis hebben gekocht, maar het oude door de situatie op de woningmarkt niet snel genoeg kwijtraken. De hypotheeklast van twee huizen is dan op den duur niet meer te dragen. De meeste hypotheeknemers kunnen echter zonder al te veel problemen ge woon aan hun verplichtingen voldoen, verzekerde Van Dijk zijn gehoor. Teer onderwerp Ton van Ee, trotse bezitter van een koopwoning in Maarssenbroek, naar eigen zeggen kunstenaar en ontegenzeglijk producent van een grote voor raad schilderijen denkt daar wat anders over. „Ik kan geen cijfers geven, maar het aantal gedwon gen verkopen is in het dorp de laatste maanden sterk toegenomen. Ik lees er steeds vaker over in ons wijkblad, het Citroentje. En vlak de mensen niet uit die keurig hun hypotheek betalen, des noods tegen dertien procent, maar daar wel iedere maand krom voor moeten liggen. Kijk, dat er niet zo veel over gepraat wordt ligt natuurlijk voor de hand. Het is een teer onderwerp. Maar dat wil niet zeggen dat deze problemen niet léven. Dat merk je bijvoorbeeld aan het verenigingsleven. De mensen sluiten zich op in hun huis. 's Avonds gaan vroeg de lichten uit. Vroeger was het hier nog gezellig. Je kon wat organiseren. Iedereen geld lappen en dan een straatfeest houden, dat was gewoon enorm. Nu krijg je geen poot meer aan de grond. De mensen vereenzamen. Op straat groet men elkaar niet meer. De sfeer is verkild". Ton van Ee is een van de mensen in Maarssen broek die zijn huis te koop aanbiedt, al is dat niet louter om financiële redenen. Hij en zijn vrouw zijn het meer in het algemeen niet eens met het woningbeleid in Nederland en willen daarom een kleiner huisje in Friesland gaan huren. Van Ee: „Wij doen ons huis om verschillende redenen aan de kant. Allereerst de onkosten. Gas en licht mee gerekend ben ik nu zo'n 2400 gulden in de maand kwijt, en dat wordt me te bar. Ten tweede heeft de regering de doorsnee burger tegenwoordig flink in de tang. Ik heb twee keer mijn belasting niet op tijd betaald, dat mag u best weten. Voor ik het wist was er beslag gelegd op mijn huis. Dat ri sico wil ik nu niet meer lopen". Zijn vrouw vult aan: „Dit huis was de kroon op ons werk. Toen we het zagen dachten we: dit past nou helemaal bij ons. Maar door de hogere kosten en dat gedoe met die belastingen moeten we het nu aan de kant doen". En dan verbitterd: „Wij hebben geen idealen meer. In dit land leven aso ciale mensen gelukkiger. Wij gaan weer op kosten van de staat wonen: in een huurhuis. Ons geld ge ven we liever in het buitenland uit, tijdens lange vakanties". De omvang van de problemen is in Maarssen broek moeilijk vast te stellen. Het aantal bewoon de huizen dat te koop wordt aangeboden valt bij een rondrit door het dorp vooralsnog erg mee. Ca- fé's, doorgaans goede graadmeters voor de stem ming in een dorp, zijn nog niet gebouwd. In een friettent, bij de toegangsweg naar het Fazanten - kamp, treffen wij een middenstander die na enig aandringen wel kwijt wil: „Ach, ik kan niet in de portemonnee van de mensen kijken. Ik bemoei me er ook niet mee. Maar in mijn handel merk ik het wel. Dat de mensen wat minder te besteden hebben, bedoel ik dus. Klanten die vroeger een halve kip en een karbonade kwamen halen ko men nu om een kroketje". Een glazenwasser die achter de fruitautomaat heeft plaatsgenomen vertelt: „Een paar maanden geleden heb ik mijn prijzen met vijftig cent ver hoogd naar 7,50. Daar ben ik mooi niks mee op geschoten, want de klanten liepen bij me weg. De mensen zemen hun ramen voor die vijftig centen verschil liever zelf. Ze kopen samen een ladder waar ze dan met een spons op staan te balanceren. Terug naar de vereniging Eigen Huis, voor een nauwkeuriger beeld van de misère. Voorlichter Van Loon vertelt: „Uit een onderzoek van staats secretaris Brokx van Volkshuisvesting is gebleken dat liefst achtentwintig procent van de mensen die vijf jaar geleden een huis hebben gekdL^ hun hypotheekrente moesten omwisselen! lingsproblemen hebben. Op het totaal aantl zenbezitters is deze groep natuurlijk relatief maar in groeigemeenten zoals Maarssero Nieuwegein of Zeist, waar veel mensen j. categorie wonen is de situatie veel ernstige Volgens Van Loon is het feit dat in deze ge ten toch weinig mensen hun huis te koop a den makkelijk te verklaren: „Ik zal een voo geven. Je hebt in 1976 een huisje gekoch 125 duizend gulden. Daar heb je in de loop ren nog het één en ander aan verbeterd; d (i ramen, een zuiniger CV-ketel, plavuizen vloer. Zo'n woning zou dus eigenlijk mi 135 duizend gulden op moeten brengen. Oma< woningmarkt is ingestort krijg je nog niet e on oude prijs terug. Op de hypotheek heb je de nis vijf jaar nog vrijwel niets afgelost dus level rij' koop van je huis een schuld op van vele d|9ri den guldens. En wat moet je dan? Wil je een woning, dan kom je op een wachtlijst te Vrije sector-woningen zijn niet te betalen. I P° dien kost verhuizen een hoop geld. Het ein< het liedje is dat je gewoon blijft zitten waa in en er maar het beste van hoopt". ad Heeft Eigen Huis nog een advies voor het slachtoffer dreigen te worden van de hoog gestegen hypotheekrente? Brieven s^at al taf ,ap Van Loon, bedachtzaam: „Ons kantoor laatste tijd ovèrstroomd met brieven waaridet gevraagd wordt: Is een Zwitserse hypotheek je Heeft het zin een advocatenkantoor in de nemen? Is het mogelijk een lagere rente af ten? Veel noodsignalen komen van mensen bui zien hangen. Mensen die over een ma wat hun hypotheek moeten omruilen, teg<Ve vermoedelijk veel hogere rente. Dan geven raad: ga nu al op het kostenniveau van ee tien-procents hypotheek zitten. Spaar het g< je overhoudt, of los er je hypotheek ven mee af. Dan komt de klap uiteindelijk ii hard aan. Meer kunnen we niet doen. Echt turele oplossingen liggen in handen heid en de kapitaalmarkt" lk PAUL KOOI er or iel ;ap LEIDSE COURANT TELEFOONTJES Advertenties klein gezet over 1 kolom, met één woord in hoofd letters 31 cent per mm. Minimum formaat 12 mm. REGELTELEFOONTJES Advertenties gezet over één of twee kolommen, met letterkorps naar Keuze 35 cent per mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bi) plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen. slechts 3x betalen. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,10 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag 2.60 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor schade van welke aard ook, ontstaan door niet, of niet-tijdig of onjuist plaatsen van advertenties. Fouten In telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van redenen advertenties te weigeren. DIVERS PERS. GEVRAAGD Installatietechniek Nierland B.V. Kouderkerk a/d Rijn vraagt Ie CV monteurs CV monteurs polec project engineering Wij zijn een projektenburo dat opdrachten aan neemt en uitvoert van ontwerp- en tekenwerk- zaamheden op alle technische vakgobieden. In verband met de uitvoering van enige projek- ten In de regio Zuid-Holland zoeken wij kontakt meteen TEKENAAR/KONSTRUKTEUR ELEKTROTECHNIEK Ervaring: 3 A 4 jat konstrukteur E. Opleiding: M.T.S./H.T.S. E. met voorkeur moet en regeltechniek. Work duur: Onbepaalde tijd Lokatte: Den Haag/Rotterdam. Tevens zoeken wij een KONSTRUKTEUR/ TEKENAAR WERKTUIGBOUW Ervaring: 5 7 jaar als konstrukteur/tekenaar op het gebied van drukvaten. Opleiding: M.T.S./H.T.S. werktuigbouw Werkduur. onbepaalde tijd Lokatle: Leiden. Een dienstverband met P.P.E. biedt u een uitstekend salaris en Interessante emolumenten. Heeft u belangstelling? Zendt dan uw soIHcttetle aan Polec Project Engineering b.v.. Laan van Meerdervoort 172. 2517 Leuke bijverdienste Dames en Heren voor het houden van vraagge sprekken (interviews). Schrijf of bel naar: Sarphatikade 8, 1017 WV Amsterdam. Tel. 020- 235400 (ook 's avonds en het weekend)of 020-245315. typewerk (scripties, referaten etc) keurig, en snel verzorgd op nieuwe IBM-schrijfmachine door secre taresse (Schoevers opl.). Bel 01717-4414. Wij zijn een gespecialiseerde uit zendorganisatie voor tekenkamer- en technisch kaderpersoneel, met vestigingen in Overveen, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam. Wij vragen voor direkt voor diverse projekten in de provincie Zuid-Hol land: op alle technische vakgebieden. Opleiding op M.T.S./H.T.S. nivo. Wij nodigen u uit voor een gesprek op ons kantoor te Den Haag, Laan van Meerdervoort 172, mevrouw M. Ellenbroek. Ook kunt u telefonisch een afspraak maken, telefoon 070- 645600 of 645765. Mercedes Benz 300D Aut. aug. '77. Vr.pr. 19.750; Mercedes Benz 240D 3 L febr. '75 8950. Beide auto's i.pr.st. Tel. 01721-9622- 8187. Te koop van eerste eigenaar Fiat 127 Eend te koop Wegens vertrek naar buitenland te koop: Mini Clubman T.k. aangeboden: mooie Dyane '74, i.z.g.st. Prijs n.o.t.k. Kamp- huizenstraat 204, Rijnsburg. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nassau- straat 2. Bodegraven. Tel. 01726-1.43.61. Samen verder Met dat doel zijn ongeveer 1800 ongehuwden ingeschreven bij het LCH. Zij allen zoeken een levenspartner voor een huwelijk of an dere duurzame man-vrouw relatie. Onze werkwijze laat u eigen keuze en verantwoordelijkheid om een levenspartner te leren ken nen. Vraag gratis inlichtingen: Stichting Landelijk Centrum voor huwelijkskontakten en andere duurzame man-vrouw-relaties (LCH) ONDERHOUD EN REPARATIE Het van ouds bekendste en goedkoopste adres bedrijf. Tel. 132481. Herenstraat 7b, Leiden. Wij ontstoppen met de modernste appa ratuur. Vaste tarieven 100,-, incl. BTW. Ook het adres voor rioolreparatie en vernieuwing. munten penningen. Ook oude kapot te gouden sieraden tegen dag- koers. Te bevr.: H. J. Visser, Haaghuishot 19, Leiderdorp, tel. 071-891271/412025. Radio of tv DEFEKT, bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook avonds. 1e jrs. studente biologie zoekt kamer Leiden. Tel. 010-503607. 1e jrs. studente rechten zoekt met spoed kamer student zoekt: Kamer ot etage Max. tot resp. 300 en 700 centrum Leiden. Br. o. nr. 8299 /.d. blad. Ouders zoeken voordochter, 1e jrs, rechten kamer Leiden. B. Brummethuis. Deurningerstr. 415, 7522 CE Enschede. Tel. 053-351037. Zeer dringend kamer etage of flat voor 1 of 2 afgestu deerden gezocht in Leiden of omg. Liefst per 1 september. Kunt u helpen? Bel dan a.u.b., 071-170225. Studente Rheinwardt Academie zoekt z.s.m. kamer of woongelegenheid mef ge bruik keuken/badkamer. Tel. 03418-2714. kamer flat/etage Leiden of omg. Overname geen bezwaar. Tel. 020- 5842177. kamer Erkende verhuizers van huis uitt Brandt - Leiden DEM Meubelfabriek levert bankstellen rechtstreeks. Daarom tot 40% voordeliger, klassiek bankstel, normaal 2780.- voor 1695.-. Grote keuze in modellen en stoffen, 5 jaar garantie op constructie er binnenwerk. Toonzalen: Voor hout, Loosterweg 5, (naast Ta pijtschuur), Culemborg (fa briek), Houtweg 8. Ma. 13.30- 18.00, di. t/m vrij. 10.00-18.00, zat. tot 17.00 uur. Op koop avond tot 21.00. Inl. 03450- 7484. I KUNST EN ANTIEK SLOOPGOUD 14 Kt. 16.-; 18 Kt. muntgoud 24.-. Alles con tant per gram. v. Ruiten Anti quair, Kort Rapenburg 12, Lei den. T.k. schilderijen Wegens gezondheidsredenen t.k. aangeb.: Honda CB 900 Bol-D „OR" km.st. plm. 3400. April '81. Te bevr. tussen 18.00 19.00 uur. Tel. 01713-2082. T.k.: Suzuki GT 750, bj. '77. km. 9.850, i.z.g.st.. prijs 2.500.-. Wegens omst. 01714-2080. De Boom gaard 10, Kouderkerk a/d Rijn. Wij geven een leuk inruilprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus Gazelle - Sparta - Peugeot fiet sen. Tweewielerspecialist Pola- nen, Haarlemmerstraat 201, Meiplein 128. Grote collectie BH's. Lovable, Triumph. Pastunette, ook veel in sport BH's. De Haas Haarlemmerstraat 80-82, Leiden. Unieke zomeraanbieding! Nu een BONTMANTEL kopen en 20% korting verdienen!! Volledi ge garantie. Gratis bewaren en in de winter pas betalen. Cre- dietservice mogelijk. Het Bont paleis, Hoogstraat 153 (voet gangersgebied), Rotterdam. Tel. 010-143337. Reisgeld v. 2 pers. vanuit geh. Nederland bij aankoop terug. Dames grijp de winst!! Ook augustus nog BONTMANTELS tot 25% korting m. garantie. Eerste keuze kollektie 1981/82. Nu kopen a.s. winter pas beta len. Desgew. soepele krediet serve. De Bontkoning, Hoog straat 97, Rotterdam-C. Tel. 010-117117. Bi) koop reisgeld binnen geh. Ned. v. 2 personen terug. LESSEN EN CLUBS Dansen leren? In september starten de nieuwe danscurssen; 7-13 jaar, 14-20 jaar, 21 jaar en ouder, gehuwden en 55+. Wilt u inlichtingen of inschrijven dan kunt u ons dagelijks bellen van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur of kom even langs bij Dans Centrum Evert Castelein o.l.v. Duo van der Tuijn. Voor het verschil tussen een beetje mee doen en echt dansen! Hooglandse Kerkgracht 48, Leiden, tel. 071- 123583 b.g.g. 120917. Graag tot ziens! Dansschool Karet en José van der Linden Finalisten Nederlandse Kampioenschappen Professionals 1981 geven ook voor u club- en privélessen in Ballroom en Latijns- Amerikaanse dansen. Speciale clubs voor scholieren, jongeren en paren. Inschrijven dagelijks, behalve zaterdag, van 19.00 tot 22.00 uur aan de school. Splinterlaan 91, Leiderdorp. Tel. 41.22.55 Klassiek- of jazzballet, ritmisch trimmen bij Chris van Weerden, Houtlaan 40, Leiden, 071-150783/070-997896. THEO STET bv Ideaal voor het vervoer van glas, schuifpuien etc. 3 overdekte showrooms in Nederland, keuze uit ruim 1000 nieuwe en gebruikte kwaliteits aanhangwagens, boottrailers, vee-paarden-trailers, auto-ambulances. Heerhugowaard 02207-18088. Alphen a/d Rijn - 01720-93845. Steekterweg 78. Raamsdonksveer, 01621-14622. 897137. Privé orgelles beginners. Tel. Jonge man, 35 jr., zoekt serieu ze kennismaking met sypathie- ke lieve VROUW 25-35 jr.. 1 kind geen bezwaar. Brief met foto tel.nr. onder nr. 8298 van dit blad. Dansinstituut organiseert i.s. Nod. Inst, voor relatievorming. DANSCURSUSSEN voor AL LEENSTAANDEN van 20 tot 35 jr. en 35 tot 50 jr. (plm. 25 wkn.). Lesplaatsen: Hilversum, Utrecht, Amsterdam, Rotter dam, Zwolle, Meppel, Gronin gen. Aanv.: 3e week sept. Inl. en inschr.: Dansinstituut Robert v. Kralingen, Postbus 7, 7990 AA Dwingeloo. Tel. 05212-7396. KENNISMAKING Aangeboden caravan- en te bevr. 01723-8341 b.g.g. 8501. Nieuwveenseweg 103. Ter Aar. T.k. aangeb.: zo goed als nieuw orgel merk Yamaha type DK-4-C. prijs n.o.t.k. Te bevr. na 18.00 uur tel. 071- 765497. BEEK „MONTFERLAND" Hotel café rest. „De Grens" gastvrij, bosrijke omgeving, vol ledig pension, 7 dagen 245,- incl. Inlichtingen, tel 08363-228. Beek gem. Berg. I WATERSPORT Johnson buitenboordmotoren Nu met interessante korting of inruilprijs. Eigen service-afd. Ook div. gebruikte motoren te gen scherpe prijzen en altijd niet 2 mnd. garantie. Jachtha ven Poelgeest, Haarlemmer- trekvaart 15 bij TV-mast. Volg borden jachthaven in route Lei- den-Warmond. Leuke stalen motorboot 7 m, netjes onderhouden, met 15 pk motor, 3950. Neptunus, Ftijndijk -2, Hazerswoude, 01714-4103. Nu voor snelle beslissers res- surfpakken Div. scherp geprijsde show room-surfboards. Minnee bo ten en motoren, Lisserdijk 580, Lisserbroek. tel. 02521-14017. Mercury 4.5 PK, met losse tank, vooruit, vrijloop, achteruit. Prijs 475.-. 02520-19292. Wilt u uw BOOT verkopen? Wij hebben de mogelijkheid, Nep tunus; 01714-4103. Mercedes Benz DIESELMOTO REN voor uw boot. Wij zorgen desgewenst voor deskundige inbouw. Wij leveren keerkoppe- lingen, watergekoelde spruit- stukken. oliekoelers enz. Stip- donk. Leiden, Schuttersveld. Tel. 122525. Privé 141032. Middenstandsdiploma! Gesubsidieerde I.M.O.- Middenstandsavondschool Lesgeld slechts 220.- per cursusjaar! De lessen zijn deze week begonnen! Inschrijvingen dagelijks van 9.30-17.30 uur bij M. van der Horst, Herengracht 4, Lei den, directeur I.M.O. Middenstandsavond school Leiden. Uw bestaande bedr. tel. raar ook in Ned. aan, en roepen u zo nodig per Sema foon op. Voor inl. Switchphone 010-145444. Oude ansichtkaarten Tel. 01719-17568. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING, hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49, Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. I KUNST EN ANTIEK ART GALLERY „1900,, Voor ai uw inlijstwerk. Nieuw: aluminium lijsten in verschillen de kleuren. Geversstraat 25, Oegstgeest. Tel. 170544. I OIVERSEN KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Lelden. Tel. 120794. Uw TROUWREPORTAGE kleur, één feest om naar te kij ken. Foto van Bemmelen, Ker- klaan 2, Zoeterwoude (dorp), tel. 01715-1353. Gebroken ruiten, glas in lood. REPARATIES worden door mij met spoed hersteld. Ook leve ring ventilatoren. Glasrepara tiebedrijf D. Galjaard, De Sitter- laan 76. tel. 071-132916. Gems MACHINEVERHUUR, Planciusplantsoen 29, Voor schoten. Verhuurt o.a. steigers, betonboren en spijkerhamers en nog 150 andere gereed schappen. Tel. 071-767130. Ook te huur. Tel. 02522-10063. In het weekend nog steeds on beperkt TONG eten met gebak ken aardappelen en salade voot 25 p.p. Voor inl. en reserverin gen rest. De Meerhoeve, Oud- Ade. Tel. 01712-8291. Christelijke Technisch^ rf'lf-ït) School „Laakkade' Laakkade 400-401 2521 XW 's-Gravenhage Aan onze school bestaan per direct of zo sf dig mogelijk de volgende vakatures (vollet weektaak) voor: leraar metaalbewerken leraar handvaardigheid^ algemene technieken leraar timmeren Belangstellenden die: - in het bezit zijn van de vereiste bevoegdhe - of voor deze bevoegdheid studeren - de Prot. Chr. doelstelling van de school f?™ derschrijven worden verzocht hun sollicitatie te richten N00RT 0CCASI Rijnsburgerweg 158, Rijnsburg. Opet Ascona 1900 2-deurs 3 maal Ford Fiësta 1100 L 2 maal Ford Taunus 1600 L 4-deurs Ford Taunus 1600 L 4-deurs, automaat Ford Taunus 1600 L Combi Honda Prelude Ford Escort 1300 L 2-deurs Ford Escort 1600 GL 8.000 km ISfc' 1S19 dc 15 ai 19 üi 191- 19 Topjobs Consultants BV Hofpleingebouw (6e) Hofplein 19,3032 AC Rotterdam Telefoon (010) 33 06 55 In opdracht van relatiès zoeken wij kandidaten (v/m) voor funkties in permanent dienstverband. Den Haag/Mariahoeve Oirekteur Frans bedrijf zoekt direktiesekretaresse met minimaal 5 jaar sekr.-ervaif: opleiding VWO, moedertaal Nederlands, perfekte beheersing in woord en geschrif van de Franse taal en goed Engels. Steno niet absoluut noodzakelijk. Salaris Is zonder meer uitstekend. Den Haag (nabij Congres Cenfrum) Canadese Holdingmaatschappij met klein kantoor in Nederland (momenteel 2 pe 1 nen), zoekt sekretaresse voor Engelse Direkteur. Zij zorgt voor het gehele kantoo beuren, Incl. de kleine kas. Organiseert bestuursvergaderingen (6x per jaar). Zal soms alleen op kantoor zijn. Beheerst de Engelse taal perfekt (incl. steno) Nederlandse taal goed (in woord en geschrift). parttime (25 uur per week) Den Haag-Centrum Klein, stijlvol adviesbureau met veel kontakten op topniveau, zoekt uiterst betref bare en ervaren medewerkster, die assisteert bij het bijhouden van de zeert trouwelijke administratie, telefoonkontakten en andere sekretariaatswerkzaamher Voor meer informatie kunt u telefonisch kontakt opnemen met mw. L.H. Elshout van Topjobs (telefoon 010/330655). Alle gegevens worden strikt vertrouwelijk behandeld.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4