Evenemen tenmarkt voor Boven Volta brengt 60 mille op Spectaculaire vlieger wedstrijden Raymond van der Fits wint VAK-bokaal 1981 REGIO PvdA wil handhaving alle verkoopbepalingen REGI0(J0UR)NAA REGIOtJOURlNAAi LEIDSE COURANT MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 PAGIJN NOORDWIJK De evene mentenmarkt voor Boven- Volta heeft netto zeker 60.000,- opgebracht Voor zitter Arno Bos van de Werkgroep Akties deelde dit zaterdagavond na afloop van de markt mee. „Gewel dig, een enorm succes", was z'n enthousiaste reactie. Op dat moment was de record opbrengst van vorig jaar reeds met zo'n 10.000,- overschreden. De eindstand moet trouwens nog als voor lopig worden beschouwd, zei Bos, want nog niet alle in komsten waren binnen en bovendien staan nog ver schillende akties op touw, die ook nog geld in het laat je voor Boven-Volta bren gen. Men had dit resultaat niet verwacht, waut de alge mene indruk was, dat de be zoekers van de markt min der vlot geld uitgaven dan in voorgaande jaren. Voor deze Evenementenmarkt heeft Noord wijk zaterdag op z'n kop gestaan. Zij brachten tienduizenden mensen op de been en tot ver in de buiten wijken stonden de auto's ge parkeerd van de van heinde en ver gekomen bezoekers. Eén grote deinende massa vul de de straten en pleinen van de oude dorpskom. Voetje voor voetje schoof men langs de tal- Ook een portretschilder ontbrak niet. loze kramen en attracties. Uit eraard ontbrak de traditionele rommelmarkt niet. Velen von den hier iets van hun gading en al vroeg in de morgen zag men menigeen sjouwen met stoelen en ander meubilair. Leuke tafereeltjes waren er, zoals dat van een man, die op een gammele kinderwagen een loodzware schoolbank ver voerde. Een uitschieter was wederom het Lions-podium. „Good-old" Henk Steenvoor den stond daar aan het rad van avontuur en wist met z'n vlotte conferences in onver valst Noordwijks de porte feuilles en beurzen open te krijgen voor een gokje. De Noordwijkse middenstand had hiervoor met gulle hand prij zen beschikbaar gesteld. Op het podium van de Lions troonden verder de Egellën- der- en Sint Joriskapel, die te gen een door Henk aangekon digd honorarium verzoeknum mers speelden. In z'n eentje kletste de Noordwijkse markt meester op die manier 7000,- bij elkaar. Op het kerkplein was de poli tie vertegenwoordig met een stand, waarin voorlichting werd gegeven over allerlei po litionele zaken. Op een podi um trapten vijf politiemannen vijf uur lang op de rollenbank. Hoofdagent Siebers voerde het team aan en adjudant Huijbers zorgde voor de explicatie. „Ambtenaren-zweet is kost baar", liet hij weten en daar voor moest betaald worden. Uiteraard voor Boven-Volta. Het publiek kon namelijk ra den naar het totaal van het aantal kilometers, dat de „ren- De drukte rond het rad van avontuur ners" op de bank gezamenlijk hadden afgelegd. De uitslag wordt vrijdagavond a.s. be kendgemaakt op het parkeer terrein voor het politiebureau aan de Oude Zeeweg. Ter af sluiting van de avond-fiets vierdaagse, die dinsdag a.s. start Voor hem of haar, die de juiste afstand heeft opgegeven, is er een reis naar Parijs voor twee personen. Vanaf het politie-podium ver richtte burgemeester mr. Bon- nike zaterdagmorgen de ope ning van de markt door als eerste op de rollenbank te starten. De markt miste het startschot, doordat het pistool van inspecteur Spoelstra wei gerde. Het marktgebeuren werd toen door politiesirenes ingeloeid. Op het parkeerterrein naast het raadhuis werd een non stop amusementsprogramma uitgevoerd, waaraan een reeks groepen en artiesten mede werking verleende. Veel be kijks genoot ook de Kerk straat, waar de winkeliers een braderie organiseerden, afge wisseld met 'attractieve ele menten. Verder gaf het plaat selijk verenigingsleven op gro te schaal acte de presence, dat op verlerlei manier informatie verschaft, die aandacht vroeg voor de natuur en het milieu in Nederland en daarbuiten. Een van deze kramen was be mand door de Nederlandse Stichting Geluidshinder. Bij al het muzikaal geweld en de schallende stemmen over de luidsprekers moeten deze mensen zich als die van een roepende in de woestijn ge voeld hebben. Goede zaken dee'd het Genoot schap Oud-Noordwijk, die zijn stand bemand had met bewo ners van het dorp in antieke klederdracht. Het G.O.N. boekte tientallen nieuwe leden en de de zonderlinge verhalen, dat Noord wijk een achterge bleven gebied zou zijn wat de dorpshistorie betreft, lieten de GON-ners nadrukkelijk weten dat de badplaats al vele jaren een museumboerderij bezit en thans kan bogen op de achter ban van veel meer dan dui zend leden. De stands van de verenigingen werden afgewis seld door kramen, waarin oude ambachten zich presen teerden. Men had daarvoor zelfs een oud-Hollandse stad opgebouwd, waarin naast win keltjes bedrijven waren te be zichtigen, zoals die van de ko perslager, de kaasmaker, de Delftsblauw schilder, de pot tenbakker, kaarsenmaker, poppenmaakster, mandenma ker, en dergelijke. Op deze feestmarkt was van alles te be leven. Mannen in oud-Noord- wijkse klederdracht reden rond op historische fietsen (met groot en klein wiel en stalep banden), er liep een doedelzakspeler rond, acroba ten waren bezig, een „moon- walk" vormde een trekpleister voor de jeugd, er waren vele terrasjes, er was van alles te eten en te drinken, kortom het dorp verkeerde een dag lang in een feestroes. Boven-Volta heeft er wel bij gevaren. Fancy-fair voor missiegroep brengt meer dan vijf mille op ZOETERWOUDE De fancy fair van de missie- groep Zuidhof heeft 5.200.- opgebracht. Dat bedrag is bestemd voor de Zoeterwoudse missionaris sen die verspreid over di verse landen in de gehele wereld hun werkzaamhe den verrichten en jaarlijks kunnen rekenen op steun van het thuisfront in Zoe- terwoude. Het was de gehele zondag ge zellig druk in gebouw 't Spin- neweb nabij de Sint-Janskerk. De missiegroep Zuidhof, onder leiding van het echtpaar Fr. Langelaan doch goed geassis teerd door een aantal vrijwilli gers, had voor leuke prijzen gezorgd terwijl de diverse spelletjes, waaronder weer en kele nieuwe, bijzonder goed in de smaak vielen bij de bezoe kers. De loterij maakte tradi tiegetrouw deel uit van het evenement en het prijzenpak ket maakte het zeker de moei te waard loten te kopen. Bij de sluiting van de fancy-fair ver richtte pater Jan van der Salm, een van de Zoeterwoud se missionarissen die toevallig thuis in Holland op vakantie is de trekking. Hij sprak zijn waardering uit voor het werk dat de missiegroep iedere keer weer verricht en tevens vond hij het opvallend dat zoveel inwoners van Zoeterwoude aan de diverse aktiviteiten deelnemen. Aan de fancy-fair was een kaartavond vooraf ge gaan. Hoewel het aantal deel nemers best wat groter had mogen zijn, was de opbrengst van 500 gulden in ieder geval een flinke opsteker. Dubbel priesterjubileum Mariaparochie LISSE De Maria-parochie in Lisse vierde gisteren een dubbel priesterjubileum. Pastor W. Vulto, die reeds twaalf jaar in Lisse werk zaam is en een van de paro chiezonen, pater J. Zonne veld herdachten beide het feit dat zij 25 jaar geleden priester werden gewijd. De feestelijke eucharistie-vie- ring werd opgedragen door pastor Vulto met concelebratie van pastor Bruggeman, pastoor Brummelaar van Ootmarsum ,en pater R. Somme. Na afloop sprak pater Zonneveld, die be hoort tot de congregatie van Mill Hill en vanaf 1956 werk zaam is in Oeganda dankwoor den aan de parochie op wier steun hij in het buitenland al tijd kan rekenen. Pater Vulto vertrok hierna van de kerk naar „Mariën- burgh", waar hij een drukbe zochte receptie gaf. Hij legde de weg af in een speciaal voor hem door verkenners en wel pen van de Graaf van Lijn den-groep gemaakte zetel. Pa ter Zonneveld recepieerde gis termiddag in „De Beurs". VOOR ALLE KOOPWONINGEN IN 'T LIEN LEIDSCHENDAM De Leidschen- damse afdeling van de PvdA vindt dat voor alle koopwoningen in 't Lien de bestaande verkoopreguleren- de bepalingen (anti-speculatie-be- ding) moeten worden gehandhaafd. De bedoeling van de door het ge meentebestuur gestelde voorwaar den is te bereiken dat de woningen bij eventuele verkoop weer aan de mensen zullen toekomen waarvoor ze zijn bedoeld, namelijk degenen met een niet meer dan gemiddeld in komen. Zonder deze bepalingen zou de verkoopprijs wellicht veel hoger worden waardoor alleen de „rijken" de kans op zo'n woning krijgen, al dus de PvdA. De Leidschendaxnse af deling is voorstander van deze bepa lingen omdat via premies gemeen schapsgeld in deze woningen is ge stoken. De gemeenteraad moet vanavond ver- koopregulerende voorwaarden vaststel len omdat binnenkort grond in 't Lien wordt verkocht aan projectontwikke laars en woningbouwverenigingen. Huurwoningen blijven uiteraard buiten de regeling evenals premie A-koopwo ningen omdat de minister voor deze laatste categorie al een tienjarige bewo- ningsplicht heeft vastgesteld. Voor de premie B-woningen willen burgemees ter en wethouders dezelfde voorwaarde (met een duur van 10 jaar) voorstellen als destijds voor de woningen in Dui venvoorde zijn aangenomen. Dit on danks, aldus het college, de ingrijpende wijzigingen die zich de laatste tijd op de woningmarkt hebben voorgedaan waardoor de koopprijzen van nieuwe woningen op het ogenblik niet of nau welijks meer onder de marktwaarden liggen. Voor de vrije sectorwoningen wil het college de voorwaarden laten vervallen omdat de verkoop daarvan toch al moeilijk is. Uit een oogpunt van rechtsgelijkheid moet deze bepaling dan ook vervallen voor de eigenaren van premie-koopwoningen in Duiven voorde. Van de acht leden van de com missie voor de volkshuisvesting hebben vier leden zich vóór het voorstel ver klaard, drie tegen terwijl een lid zich nog wenste te beraden. De PvdA-afde- ling in Leidschendam vindt dat de be palingen ook moeten gelden voor de vrije sector-woningen zeker voor die woningen die qua verkoopprijs voor ge meentegarantie in aanmerking komen omdat ook dan bij de koop gemeen schapsgeld is betrokken. De verkoopre- gulerende bepalingen mogen in de hui dige marktsituatie minder zinvol lijken, ze schaden overigens ook niemand, over enkele iaren kan de markt weer zijn aangetrokken en dan zijn de bepa lingen weer uiterst nuttig, aldus de PvdA. Het vaststellen van de voorwaarden is van belang omdat aanstaande kopers willen weten waar zij aan toe zijn. Gorilla-terras kreeg face-lift Het buitenverblijf van dè gorilla's in Dierenpark Wasse naar is Ingrijpend veranderd. Hijskranen en bulldozers hebben heuvels gecreëerd, waardoor het geheel een grilliger en vooral natuurlijker aanzien kreeg. Het terras werd voorzien van enkele forse klimbomen en armdikke touwen, zodat de gorilla's naar hartelust kunnen klim men. Met name de twee jaar oude gorilla VIP, de jong ste telg in de gorilla-groep Is zeer ingenomen met de veranderingen, getuige zijn enthousiaste capriolen. Bij wijze van experiment is de gehele oppervlakte met gras zaad ingezaaid, dat ondanks de forse gorilla-voeten goed gedijt. Oude Weteringse beatnach grandioos spektakel OUDE WETERING De voltallige formatie „The New Crazy Rockers" zakte zaterdagavond tijdens de Oude Weteringse „Beat nach" ongewild door het po dium en bewees haar vak manschap door direkt weer te gaan spelen of er niets ge beurd was. Het als afsluiting van het sei zoen door Hans Dekker en Rob Klein van de Braasemta- veerne op touw gezette spekta kel in de botenloods van Arie de Boom werd ook dit jaar een geweldig evenement. Rond de 800 enthousiaste aan wezigen van alle leeftijden waren getuige van een swin gende show uitgevoerd door Maya van der Toorn en haar „Crazy Rockers". Gezamenlijk brachten zij een vakkundige meeslepende show van goed in het gehoor liggende rock and roll, beat en twist uit de jaren vijftig en zestig. De melodieën waren veelal uit het repertoire van Elvis Presley, The Plat tere, The Everley Brothers, Neil Sedaka en Johnny Ray. De finale van 5 slagwerkers naast en met elkaar was het absolute hoogtepunt het unie ke evenement, waarop jong en oud dansten, swingden en twistten, kortom zich geweldig amuseerden. OPLATEN CODY-VLIEGER VORMDE HET HOOGTEPUNT OEGSTGEEST Op een terrein aan de Irislaan te Oegstgeest werden zaterdag vliegerwedstrijden gehou den. Op zich een spannende bezigheid. Maar het specta culaire en tevens hoogtepunt van het totale gebeuren kwam 's middags toen er een samengestelde vlieger werd opgelaten van het type Cody. Zo genaamd naar een Engelsman die zich met vliegeren grote faam verwierf. De Cody-vlieger bezit het vermogen, als er voldoende windkracht bestaat, een man in een mand langs de lijn, die al uitstaat vanwege enkele hoger staande, gekoppel de vliegers, naar boven te voeren. Het gebeuren in Oegstgeest was vrij uniek voor Nederland om dat er slechts tweemaal per jaar een dergelijke vliegeropstelling gedemonstreerd wordt. Het team, bestaande uit een aantal Kat- wijkere en een Engelsman (die speciaal overgekomen was naar Nederland) is uren bezig geweest om alles in goede banen te lei den. Intussen was er in Oegstgeest sprake van een welhaast dui zendkoppige menigte die alles met veel belangstelling gade sloeg. Helaas bleek echter sprake te zijn van nogal veel draai winden. De vliegers, ongeveer 6 kg. per stuk en één met een spanwijdte van 9 meter maakten nu en dan rare capriolen. Maar, waar iedereen op gewacht had, uiteindelijk werd Nick Morse, de Engelsman, opgelaten aan de grootste vlieger. Hij be reikte een hoogte van5 meter. Toen hield men het wel voor gezien. Rest te vermelden dat het vliegerfeest, op uitnodiging van het bestuur van winkelcentrum Lange Voort, zeer geslaagd is en dat zes Oegstgeestenaren met geschenkenbonnen werden beloond vanwege hun originele eigengemaakte vlieger. br Orgel-beiaard heei \gir kan i, ranl In de Dorpskerk in Voorschoten worden de kom< maanden weer de wekelijkse orgel-beiaardconcthi op de maandagavond gehouden. Vanavond wordfyii orgel bespeeld door Rijk Jansen en de beiaard Henk van Putten. Op het programma staan we van Johann Sebastiaan Bach. Aanvang acht uur. Klaverjassen Het klaverjasseizoen in Rijpwetering gaat op dinsdag van start in het Dorpshuis. De opbrengst van de wekel kaartavonden komt weer ten goede aan het plaatse ai verenigingsleven. Het komende winterseizoen staat ii teken van het „prijsjassen" op de dinsdagavonden e zijn veel aantrekkelijke prijzen te verdienen. Balsemien Ia het vrouwenhuis Balsemien aan de St-Jorisstr. wordt op dinsdag een thema-avond gehouden. Op avond wordt informatie gegeven over alle activiteJ groepen die momenteel binnen het vrouwen draaien en over de groepen die binnenkort zullen i den opgericht. Belangstellenden kunnen zich op avond inscrhrijven voor de activiteiten. Hetprogi ma omvat onder meer een praatgroep, een lees gr een filmgroep en een actiegroep. Raad Hazerswoude ing EN gt 1 De openbare vergadering van de gemeenteraad van zerswoude begint op donderdag niet om acht uur maai ;*>ei half negen. Burgemeester J. ten Heuvelhof zal om achtet n namelijk eerst de jaarmarkt officiéél openen, die tot en zaterdag 29 augustus wordt gehouden. Traditiegetr1 wordt aan de vooravond van de jaarmarkt, die onder t een kermis omvat een wielerronde voor liefhebbers en \Pj teranen verreden. r*" Jeanne d'Arc (1) De Noordwijkerhoutse muziekvereniging JcaT d'Arc viert viert op 28, 29 en 30 augustus het 60-j bestaan met een grootscheeps feest op De Brink* Noordwijkerhout Op vrijdag 28 augustus wordt dico-drive-inshow gehouden met medewerking Avro's Toppop en de plaatselijke formatie Natus. A vang acht uur, entree f6,50. Op zaterdag 29 augvM wordt van drie tot vijf uur s'middags de rccepticW houden in de feesttent op De Brink. Namens de be\ king zal de jubilerende vereniging dan een cad worden aangeboden. Verder wordt er een Blaaska lenfestival gehouden met medewerking van van Heideland Kapel en de Vrolijke Tirolers. Hoogtep is het optreden van Die Dinkellander Muzikan Aanvang acht uur, toegang f7,50. Jeanne d'Arc (2) Op zondag 30 augustus wordt een kerkelijke viering houden in de St-Jozefkerk met medewerking van Jea d' Are en het gemengd koor „Sancta MariaNa de kei lijke viering, die om 10.00 uur begint verzorgt de ver ging een koffieconcert in de feesttent. In de pauze van concert vindt tevens de prijsuitreiking van de kinder» strijd plaats. Aanvang 11.30 uur, entree is gratis. Om 1 uur wordt een showband- en majorettenfestival op Brink gehouden met medewerking van diverse korpih-tr Toegang kost f 2,50 voor volwassenen en fl voor kindei Het jubileumprogramma wordt afgerond met het sloti^, een balavond die wordt verzorgd door het Bollenstr kwartet Dat begint om half negen, entree f3,50. Afscheid Na de dienst is gistermorgen afscheid genomen vai voorganger van de afdeling Sassenheim/Lisse vai Nederlandse protestanten bond, de heer J. Klijnsjj De beer Klijnsma is benoemd tot voorganger vaa-Tl/ vereniging van vrijzinnig hervormden in Valt mond. Bovendien gaat hij bijstand verlenen aan pastoraat in Odoorn. Bij de afscheidsdienst waren tegenwoordigers van andere kerken, de commissie menwerkende kerken Sassenbeim en het gemeent stuur aanwezig. Na afloop werd de heer Klijnsma telijk toegesproken. tm te\a -wen ka )'66 H Hazerswoude 700- trofee ai De jeugd van Hazerswoudse Boys heeft zaterdag de zerswoude 700-trofee gewonnen. De voetballertjes beh den de meeste punten in wedstrijden tegen die van v balvereniging Bernardus. Het toernooi werd gehoudei het kader van de viering van het 700-jarig bestaan. Het in de beoeling in 1982 weer een dergelijk toernooi te 1 den. Het eerste elftal van Hazerswoudse Boys deed het teren in een nederlaagserie, waarvan de winnaar event een Hazerswoude 700-trofee wacht, lang niet slecht. vierdeklassers zagen de eersteklassers Quick Boys met kleine 3-2 overwinning naar Katwijk terugreizen. Bouwplan Het bouwplan dat projectontwikkeling b.v. Pieter Ruiten wil realiseren in de Hazerswoudse wijk G nendijk, zal er wel niet komen. De raadscommi r oi planologie en ruimtelijke ordening heeft in elk gev: het college geadviseerd om het bedrijf geen verg ning te geven. De leden van de raadscommissie vt jr den hiermee het standpunt van het wijkcomité Gïaei nendijk, dat tegen de verwezenlijking van tien et oei woningen voor aUeenstaanden en zeer kleine gezim iet It WK stei Nieuw bestuur De leden van de Hazerswoudse sportvereniging Bernai le w hebben vrijdag afscheid genomen van drie bestuurslet lene penningmeester Henk Engel, Bram Jansen en Cor Slikl lom veer. De drie scheidende bestuursleden, die overigens Van wel actief binnen de vereniging blijven, zijn opgevo Aar door Lieke van Beek, Karei Selier en Hans van Mil. Vt malig jeugdsecretaris Jan de Groot is benoemd tot p gaa ningmeester. Tijdens een algemene ledenvergadeei oor werd de Van der Werf-beker uitgereikt aan Patrick A h, merlaan, die het afgelopen seizoen keeper in D-2 junio was. Hij bleek de minst gepasseerde doelman van de vt niging te zijn geweest. Het voorstel van John Eibers onlilie contributie van de dames-senioren gelijk te stellen aan van de heren haalde het niet. Ook de suggestie om de ji frijc lijkse bijdrage van niet spelende leden te verhogen ki len onvoldoende steun. erde de OVERTUIGEND WINNAAR PENALTY-SCHIETEN lsl.3 kom ALKEMADE Het slot van de vakan- tiespelen in Alkemade werd afgelopen zaterdag voor ruim 400 kinderen op dave rende wijze gevierd met een „spetterend" slotfeest in de veiling en het erg ge slaagd te noemen penalty schieten om de VAK-bokaal op het S.V.O.W.-terrein te Weteringbrug voor een groot publiek. Tijdens het slotfeest in de E.M.M.-veiling aan de Sotaweg te Roelofarendsveen, werd een jeugdvariété-programma van lachen en nog eens lachen gebracht, onder de titel „Hocus, pocus lachen maar!" 's Avonds deed „Liefde voor Harmonie" een muzikale rondgang over het S.V.O.W.- terrein met de 28 finalisten van de voorron des van het penalty schieten in haar kielzog. Vóór de voetbalwedstrijd Zwammerdam te gen S.V.O.W. kwamen de meisjes finalisten uit tegen keeper Jacques Bouwmeester. In de leeftijdsgroep 8 tot 11 jaar won Melanie Bakker en Simone Velzenboer werd de beste in de leeftijdsgroep 1214 jaar. Tijdens de rust van de spannende voetbal match kwamen de jongens aan bod. Maurits van Tol won in de groep 8—11 jaar door drie van de 5 ballen langs de beroemde kee per Jacques Bouwmeester te schieten. De leeftijdsgroep 1214 jaar leverde een ui- termate spannende beslissing op, want JaaD Vreeken en Raymond van der Fits schoten beiden alle vijf de ballen keihard in het doel. De alom bekende scheidsrechter Piet van der Geer, jarenlang voorzitter van de scheidsrechtereorganisatie, afdeling Leiden, geweest, liet beide jongens drie ballen op nieuw nemen. Raymond van der Fits werd de grote winnaar van het penalty schieten om de VAK-bokaal 1981. Na afloop reikte de heer Van Duy wethouder van sportzaken, op zijn eig nagvolgbare wijze, de prijzen uit. In ee spraak dankte hij het gastvrije S.V.O. organisatoren van de Vakantiespelen,* de voor Harmonie" en de enthousiaste voor hun medewerking. Hij toonde zii zonder verheugd over de aanwezighe de keeper Jacques Bouwmeester en s< rechter Piet van der Geer. Wli kur fand kan koe]

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4