Merenwiek vestigt twee badmintonrecords Overwinningen voor OASE en HVS jemoei en zijn solo-toer Zo@tem§lic ides Pacta eigen ^bileum :el Hermans vorm IBUIME OP EERSTE SPEELDAG VELDCOMPETITIE: LEIDSE COURANT MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 PAGINA 15 De voorbereiding het komende veldkorf- Izoen ie nu in volle gang. afgelopen weekeinde m er in de Leidse regio liefst drie oefentoer- n georganiseerd. Fides h!C won het eigen jubi- "^loernooi na een 21 162 inning op Ons Eiber- -J-Jn de laatste speelronde, eserve-ploeg van deze e vereniging won bij De ene, terwijl de organi se vereniging niet ver- ■cwam dan een vierde V Het Bus8um8e DSV 'de Velocitas-series in irdorp na een 20 zege finale tegen Fluks, tatief stond het Fides i jubileumtoernooi op het ïte niveau met een deel- WÉrsveld van louter landelijk li «ide ploegen. De strijd om 3rste plaats spitste zich issen Fides Pacta en Ons nest. De Danaïden speel- n ondergeschikte rol on- i een 11 gelijkspel te- ides Pacta. Verrassender et optreden van het naar romotieklasse gepromo- e. Blauw Wit'51 dat Ons lest met 21 klopte, loor had Fides Pacta in atste beslissende ronde dé Haagse ex-landskam- al aan een gelijkspel vol le. Het werd door treffers merJlenny Piket en Nico Pi- zelfs een 2—1 overwin- b Leidse Hout overheer- de reserves van Ons Ei st. Alleen Quick uit Dord- - J (32) bood enigszins Het organiserende De mer{a Algemene, met trainer Johan van der Weij en coach Jan Sjardijn nog volop experimen terend, kreeg forse nederlagen te slikken en kwam niet verder dan een vierde en laatste plaats. KNS uit Oegstgeest werd winnaar in de tweede af deling van dit toernooi. Een 20 zege op Fluks bete kende een eerste plaats voor eerste klasser DSV tijdens het toernooi van Velocitas. De or ganiserende vereniging was in de A-poule de enige concur rent geweest van de Bussum- mers. Na e$n 35 nederlaag in de rechtstreekse confronta tie moest de ploeg van coach Frans de Haas de strijd echter opgeven. In de B-poule ging de strijd tussen Fluks en het Leid- schendamse SEV, welke door de Noordwijkers winnend werd afgesloten. Tempo eindigde op een vierde plaats in deze pou le. Poulewinnaar in de derde klasse B werd het Rijnsburgse Madjoe. Pernis en TOP namen zater dag deel aan de Pams-series in Den Haag, welke door de or ganiserende club zelf werden gewonnen. Pernix eindigde ex equo met OVVO op een twee de plaats. Het treffen tussen de beide streekploegen eindig de in een 12 zege voor de Leidenaren. Tweedeklasser Fiks speelde een oefenwedstrijd tegen de kampioen van de afdeling Rijn delfland Hou Stand en won met 95. Axel Hermans ver in een goede vorm. schreef hij de clubkam- schappen tijdrit van uw op zijn naam, zaterdag hij zevende in een ama- fiterium te Pijnacker en hij tevens zijn ploeg er Peter Hoogervorst «ege. ans bleek dus de beste Ier van Swift. Hij legde tilometer af in 54 minuten m 5 seconden, goed voor Q jemiddelde snelheid van H41 km./u. Tweede ama- Jwerd Ruud Dobbelaar JlPieter Evelein, die hem -/Jeonden moest toegeven. 7^ junioren won Edward in lan voor Karei Knijnen- én Joris Zandbergen. De i drie liefhebbers waren |r (tweede beste tijd), eldeman en Van der I Piet Overdevest was de iveteraan voor Van Am- m en voorzitter van der m Bij de nieuwelingen reed Ird Ippel de 25 km. in 35 Hen en ruim 39 seconden. fleef met deze tijd Gert- (waan en Hendrik-Jan La- flij ruimschoots voor. Inacker bevond amateur fens zich in een kopgroep f tegen man. Met ploegge- I Hoogervorst en Van rm en zes anderen ont- le hij na zo'n 25 van de 80 Heter het peloton. Thulsrij- WIELRENNEN der Hoogervorst werd goed gesteund, ging tegen het einde van de koers aan de haal en wist zijn achtervolgers voor te blijven. Van Montfoort werd tweede, Hermans zevende. De wekelijkse clubkoersen van Swift werden gewonnen door amateur Kloosterman, liefheb ber Van der Meer, nieuweling Kok en veteraan Zomerveld. In Oostzaan werd nieuweling Hendrik-Jan Lagerweij derde uit een viermans kopgroepje. Richard Ippel werd veertiende in Gouda. Bollenstreek-amateur Leen van der Niet schreef dit week einde een clubrit over 55 kilo meter op zijn naam. Wietze Tjoelker werd tweede, Hans Steekers derde. Gerrit Klein- veld finishte als eerste liefheb ber op de vierde plaats en ju nior Frank de Lincel legde be slag op de vijfde plek. In de ronde van Waardepolder werd veteraanArie van der Burg negende. Bij de amateurs was Karei Teeuwen de sterkste Bollenstreek-rijder, hij werd elfde. Ook Martin Schalkers (16de) en Bas Langeveld (20ste) reden in de prijzen. De gelukkige nieuwe recordhouders op de schouders. Van links naar rechts: Thijs Beerlage, Rob Evers, Annemiek Roessen en Marieke Kersten. LEIDEN De sporthal aan het Broekplein in de Merenwijk vormde zaterdag het décor van twee record pogingen. In het kader van haar eer ste lustrum had de Leidse badmin tonclub "Merenwiek" een met festi- ren op touw gezet. Een in alle op- omdat beide pogingen slaagden. Rob Evers en Thijs Beerlage verbe terden het duurecord heren enkelspel met één uur tot 16 uur, terwijl Marie ke Kersten en Annemiek Roessen viteiten omringd badmintongebeu- zichten geslaagd evenement, zeker met 12 uur een nieuw record dames enkelspel vestigden. Het oude heren record stond op naqm van de Hooge- veense badmintonclub "Smash". De deelnemers ondergingen al gerui me tijd speciale trainingen en namen ook bepaalde voedingsaanwijzingen in acht. Ook tijdens de recordpoging werden de spelers en speelsters me disch bijgestaan. Het gebeuren werd muzikaal omlijst door het Leids Politie Muziek Gezelschap en de organisato ren mocht zich in een grote publieke belangstelling verheugen. LEIDEN Op de eerste speeldag van de veld- competitie boekten de dames van OASE in de landelijke eerste divisie een verdiende zege op het Naaldwijkse Westlandia. Ook de dames van HVS kwamen in deze klasse tot winst. Op eigen terrein werd Hercules uit Rijs wijk naar een 98 nederlaag gespeeld. MMO, dit seizoen debuterend in de eerste divisie, kon het niet bolwerken tegen De Treffers. In Krimpen aan den IJssel moest de Hoogmade- se ploeg met een ruime 249 nederlaag ge noegen nemen. De heren van Olga/Saturnus gingen in de tweede divisie verrassend met 1112 ten onder tegen Indus uit Rozenburg. OASE speelde vooral in de eerste rondgang van het duel tegen Westlandia een goede parij. Zo wel aanvallend als verdedigend voerden Helma Stigter c.s. de boventoon. Met een geenszins geflatteerde 04 stand werd gerust. Na de veldwisseling ging het bij OASE allemaal wat minder. Westlandia kwam daarentegen gewel dig opzetten en het was maar goed dat de Alke- madese goalie Monique van der Meer in een blakende vórm stak, anders was OASE wellicht nog onderuit gegaan. Met 48 ging uiteindelijk de zege naar de Alkemadese formatie. Voor de treffers van OASE zorgden: Helma Stigter 5x, Gerrie Hoogenboöm, Riet Broesterhuizen en Marian van der Geest. HVS moest tegen Hercules zonder de gebles seerde Ank van de Bosch en Marijke Luiten aantreden. Desondanks waren de Stompwijkse dames veel sterker dan'hun opponenten uit Rijswijk. HVS slaagde er evenwel niet in het dui delijk aanwezige klasseverschil in voldoende treffers uit te drukken. Gezegd moet worden dat HVS daarbij het geluk bepaald niet aan haar zij de had. Liefst 13x voorkwam het Rijswijkse houtwerk een „zekere" Stompwijkse treffer. Het werd tenslotte een magere 98 overwinning voor de ploeg van trainer/coach Karei te Lin- dert. Voor HVS scoorden: Sjanie Waayer 3x, Leny van de Bosch 3x, Antoinette Lexmond 2x en Carla van de Bosch. MMO kwam er in het duel tegen De Treffers vrij wel niet aan te pas. Zowel in offensief als defen sief opzicht moesten de Hoogmadese dames diep buigen voor de kwaliteit van de goed draaiende ploeg uit Krimpen aan den IJssel. Vooral in de tweede speelperiode (de eerste helft werd afgesloten met een 116 voorsprong in het voordeel van De Treffers) kreeg MMO geen voet meer aan de grond. Ondanks „vlijtig" verzet konden de Hoogmadese dames niet ver hinderen dat De Treffers met schijnbaar gemak wegliep naar een ruime 249 eindstand. De doelpunten van MMO kwamen op naam van: Connie Elstgeest 5x, Elly van Leeuwen 2x en Helma Volwater 2x. Debutante Olga/Saturnus moest in de afde lingstweedeklasse tegen het sterke DIOS met een 12—7 nederlaag genoegen nemen. On danks het verlies kunnen de Leidsen op een goede wedstrijd terugzien. Het was jammer dat Saturnus in de slotfase in conditioneel opzicht onderuitging, anders had er beslist meer inge zeten. Bij rust had Saturnus nog een 56 voor sprong. HW 70 ondervond weinig tegenstand van het Alphense Rijnstreek. Na een 16 ruststand werd het een eclatante 1—9 zege voor de Voor- schotense dames. Bij HW '70 was doelverde- digster Aimée Visser goed op dreef. Lia Looyes- teyn en Bettina van Ast hadden een belangrijk aandeel in de Voorschotense score. MSV moest het in het duel tegen de reserves van Foreholte stellen zonder haar doelverdedig- ster Bernadette Haasnoot. Voor de Voorhout- sen was het nu een koud kunstje de ploeg uit Noordwijk naar een smadelijke 262 nederlaag te spelen. Warmunda kwam tegen het tweede team van Olympia uit Wassenaar niet verder dan een 1111 puntendeling. HEREN Na een gelijkopgaande wedstrijd trok Olga/Sa turnus tegen Indus met 11—12 aan het kortste eind. Van meet af aan deden belde ploegen wei nig voor elkaar onder. Er ontspon zich dan ook een boeiend duel, dat helaas af en toe werd ontsierd door té hard spel. In de slotfase was de Rozenburgse formatie net iets gelukkiger en won nipt. De eerste speelperiode werd afgeslo ten met een 78 voorsprong voor Indus. Bij Saturnus was Anton Klok ouderwets op schot. HW 70 kende weinig problemen met z'n tegen stander DIOS. Vooral in de tweede helft (ruststand 12—5) stak het conditioneel sterke HW'70 met kop en schouders boven de ploeg uit Den Hoorn uit. Het werd tenslotte een klinkende 27—7 zege voor de Voorschotenaren. MSV won na een attractief duel met 1012 van het Haagse SOS. Bij rust keken de Noordwij kers overigens nog tegen een 95 achterstand aan. MMO werd in het streekduel tegen Foreholte met een 1517 verlies geconfronteerd. Bij rust had Foreholte al een 710 voorsprong. MMO kon overigens maar zes spelers in het veld brengen. Hoogmadenaar Gerard Elstgeest was ondanks een stug doorgevoerde persoonlijke dekking topscorer met zes treffers. De overige MMO-doelpunten kwamen op naam van: John van der Meer 4x, Joop Volwater 2x, Frans van der Meer 2x en Leon Elstgeest. In Den Haag verloor Olympia met 1918 van de reserves van HEC. Bij rust hadden de Was- senaarse heren al een 9—7 achterstand. Warmunda tenslotte werd in Alphen aan de Rijn door het tweede team van Rijnstreek volkomen overklast, 209. PIJNACKER Opnieuw is gebleken dat al die criteria voor profs niets meer zijn dan een onderonsje. Zater dag mocht bijvoorbeeld Joop Zoete melk weer eens winnen. Ter illustra tie: drie omlopen voor de finish van de 24e Ronde van Pijnacker ontsnapte de nog steeds grootste vedette van de ploeg van Peter Post. Een achtervol gend groepje volgde hem in die laat ste kilometers op de luttele afstand van nauwelijks vijftig meter. Onder normale omstandigheden zou Zoete melk zeker zijn ingehaald, maar zijn collega's waren hem gunstig gezind. Want Zoetemelk won. Met dank aan Theo Smit, Adrie van Houwelingen, Theo de Rooy, Bert Oosterbosch, Hans Langerijs en al die anderen. Het verschijnsel criterium is zo langza merhand een veredelde vorm van volks verlakkerij. De oplettende toeschouwer moet zich behoorlijk in de maling geno men voelen. Want het was werkelijk geen gezicht. Zoetemelk op de solo toer en een achtervolgend gezelschap dat op een gemaakte manier trachtte te laten blijken dat er niet voldoende sa menwerking aanwezig was om de man uit Rijpwetering te achterhalen. Alle le den van de Raleigh-ploeg zaten voorin het peloton. Zij lieten het tempo stok ken om voor hun kopman de koers open te laten. Joop Zoetemelk („Het was zwaar") ging inderdaad als eerste over de eindstreep. En al die duizenden maar roepen: „Jopie, Jopie". Ja, ja. Maar het was allemaal toch best wel weer eens leuk voor de mensen. Want tenslotte zie je die vedetten van de Tour niet iedere dag voor je langs suizen. Overigens zat er aan Zoetemelk nog een verhaal apart. Vorig jaar liet hij in zijn pas veroverde gele tricot werkelijk niets zien in Pijnacker. De organisatie voelde zich behoorlijk genomen en had er dan ook weinig trek in Zoetemelk dit jaar opnieuw uit te nodigen. Peter Bont huis, de nationale wielermanager, nam echter contact op met de organisatoren en Zoetemelk mocht alsnog komen. Voor de koers over 100 kilometer door de straten van Pijnacker aanving vroeg Zoetemelk nog even voor de beleefd heid wat hij in de vorige editie misdaan had, maar zijn 'sportieve' revanche volgde ruim twee uur later. Het was overigens behoorlijk druk rond het door de brede straten nogal voor wind ontvankelijke parkoers. Niet toen de amateurs hun rondjes draaiden. Want dat de autochtoon Peter Hoger- vorst als eerste over de finish kwam, zag slechts een klein gedeelte van de later zeker 25.000 toeschouwers. Heiden De reden voor de grote opkomst was behalve de aanwezigheid van renners als Gerrie Knetemann (zoals altijd strijdlustig), Van der Velde, Wijnands, Kuiper, Winnen, Willems en Ooster bosch de verschijning van Eric Heiden. De meervoudige wereldkampioen schaatsen kon zich alleen halverwege •de koers even aan de kop van het pelo ton nestelen om zich gedurende de overige pedaalslagen te beperken tot een plichtmatig meerijden. Zijn helpers Oynon, Young en Dejonckheere konden daar ook niets aan veranderen. Overigens blijft het toch knap dat Hei den zich in het selecte gezelschap kan handhaven. Vanuit het niets kwam hij immers op toen hij besloot zijn schaat sen aan de wilgen te hangen. Overigens wordt hij ook niet misselijk beloond, want voor leder criterium krijgt de Ame rikaan vijfduizend gulden. Maar wie gunt hem dat niet. Tenslotte hebben al die wereldtitels en Olympische plakken hem alleen maar geld gekost.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15