lacqueline van Wijk dat winst glippen loordwijk HZC/De Robben klopt incompleet AZC Spanning in Match-circuit jjjjjPORTTRIBUIME FAN PARIDON WINNAAR BIJ VETERANEN Cocky Edelaar blijft overeind in bowling- geweld LEIDSE COURANT MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 PAGINA 13 voor rust werd de marge naar twee vergroot. Na rust kon Fred Klinkenberg de achter stand halveren, maar miste vanaf elf meter. Leon van der Geest gelukte het luttele minu ten later toch te scoren: 1-2. In de laatste seconden bepaalden de gasten de eindstand op 1-3. De eerste helft van VVSB-Do- C08 was van belde kanten zeer matig en werd dan ook met 0- 0 afgesloten. Drie wissels aan WSB-zijde hadden na rust een positief effekt. Na 7 minuten scoorde Sjors Oostdam 1-0 en Albert van der Burg voegde daar wat later een tweede tref fer aan toe. Kort voor-tijd tilde Gerrie van der Burg de stand naar 3-0. Teylingen legde tegen LDWS In de eerste rondgang een zeer hoog tempo aan de dag. Een drietal treffers waren dan ook het gevolg: René van der Krogt (twee maal) en Puck van der Voort hadden het vizier op scherp staan. Na rust moesten de Sassenheimers tol betalen voor hun Inspanningen. Vla Jerry Fakkel, Thijs de Kleer en Ger van der Linden slaagde LDWS erin om op 3-3 te ko men. LFC boekte tegen eersteklas ser Overmaas een prima resul taat: 2-2. Voor rust openden Monique Lembeck werd winnares van het toernooi van Leid- se Hout door finale winst op Jacqueline van Wijk. HEERLEN HZC/De Robben ie dit weekeinde alt winnaar uit het water gekomen van het vijfde internationale all-in water- poiotoernooi dat in Heerlen werd gehouden. AZC/Microlife en De Zijl/LGB eindigden ala tweede en derde. Beide „Leidaen vertegenwoordigen kwamen overigens incom pleet aan de start, omdat de in deze ploegen aanwezige inter nationale in Italië de Nederlandse kleuren verdedigden. AZC kwam voor de èerste maal met de Roemeen Mlrea en de van de Gouwe overgekomen Kranzstauber in actie. Met name de Roemeen bleek een waardevolle aanwinst voor AZC's Interim- bondscoach Domburg. Bij de Leidenaars debuteerde de ex- Meeuwen-speler Ron Koster. Koster toonde zich aanvallend een versterking; zo scoorde hij vijfmaal tegen het Duitse Fulda. De Zijl/LGB, In de poule tweede achter De Robben, kwam in de troostfinale uit tegen Hannover. Na een sterke eerste periode (5- 1) werd het uiteindelijk 10-8. Alex van Belkum was topscorer met vier treffers. Gijze Strooboer en Johan Aantjes speelden voorna me rollen in de eindstrijd tussen AZC en De Robben. Strooboer vlamde ouderwets in de eerste twee partjes, scoorde viermaal, maar diende vervolgens door een wat ongelukkig geplande af spraak in Hilversum het water te verlaten. Op dat moment stond AZC nog met 7-5 voor, vervolgens echter bleek de scoringsdrift van Aantjes (zes treffers) teveel voor de verzwakte Alphense for matie: 7-10. Uitslagen In de poules: De Zijl/LGB - De Robben 6-10, De Zijl Fulda 17-6, De Zijl - Het Y 10-8, AZC - Hannover 7-4. AZC - Rot terdam 17-2, AZC - Polytechnic 11-1. geven van Van Leeuwen, num mer drie liet noteren. Roodenburg zegevierde bij Aalsmeer met 0-2. Een knappe prestatie, hoewel gezien de verhoudingen een gelijkspel meer op z'n plaats zou zijn ge weest. De eerste helft was vrij gelijkopgaand en werd dan ook met 0-0 afgesloten. Na rust wist de Mouterbrigade be ter raad met de gecreëerde kansen. Hennie Koet (voorzet Ronald Jansen) en Jansen zelf (aangeven Klein) waren trefze ker in de afwerking. Lugdunum trad na een trai ningskamp van 2 dagen in het strijdperk tegen FC Lisse. De Leidenaars kenden een erg stroef begin en moesten het Initiatief dan ook aan Llsse la ten. Na een half uur spelen zet te Laurens van der Voort de gastequlpe op voorsprong. Lugdunum kreeg wat meer vat op het spel en drukte na rust door. Frans Sjardljn, Rob Cra- ma en weer Sjardijn tilden de eindstand naar 3-1. Ter Leede boekte de eerste zege In de oefenperiode. Te gen VEW maakte de Sassen- heimse ploeg een vroeg opge lopen 0-1 achterstand onge daan. Piet van der Plas zorgde diep in de tweede helft voor de gelijkmaker, Wim Koster maakte In de slotfase de win nende treffer: 2-1. Katwijk speeldozen uitsteken de wedstrijd tegen LDWS. De Leidenaars kwamen door een gelukkig doelpunt aan de lei ding, maar de thuisploeg kwam goed terug. Door doel punten van Giddi van der Bent (2x), A. Koelewljn en Wim Guyt (I) werd het uiteindelijk 4-1. Randstad Sport heeft de juiste vorm nog niet te pakken. Te gen DVC (hoofdklasse HVB) namen de Voorschotenaren nog wel een 1-0 voorsprong, maar kwamen In het resteren de gedeelte van de wedstrijd niet meer tot scoren. De Hage naars wel, drie goals leidde tot 1-3. SIZO en Concordia speelden een sportieve wedstrijd, die in een 0-1 zege voor Concordia eindigde. Al na vijf minuten was die stand bereikt. Belde ploegen verkregen nog enkele mogelijkheden op meer tref fers, maar lieten deze onbenut. WA is winnaar geworden van het nederlaagtoernooi van Van Nispen. Het eerste team van de Amsterdammers zegevierde met 1-3, terwijl de reserves met 2-4 wonnen. Van Nispen I keek al na 5 minuten tegen een 0-1 achterstand aan dóór een treffer van Griffith. Kort EN Na zo'n twaalf weken toernooitennis in en rond Lei- het weinig meer voor, dat twee coryfeeën elkaar de eerste maal dit seizoen ontmoeten. Toch gebeurde dat m het toernooi van de Leidse Hout. Monique Lembeck, «nj i' en 'Open Leids' kampioen, ontmoette Jacquelien van in de eindstrijd. Lembeck, die als favoriete van start ging, Dat was deels te danken aan een wonderbaarlijke inzin- bij Jacqueline van Wijk. De Forescate speelster was In de 9 méde set met de eerste al in de zak bij 5-1 zeer dicht bij de Haar opponente kwam echter sterk terug: 3-6, 7-6, 6-4. b heren kwam Marco Winter zoals verwacht als winnaar uit 2-i rijd. In de finale klopte hij Brooshooft, die met een elleboog- n,:. sure kampt en daarbij al twee dubbels in de benen had. Ge- iy) fit had hij wellicht voor iets meer tegenstand gezorgd: 7-5, ""i In het herendubbelspel zegevierde Brooshooft wel. Met Jon een wees hij het koppel Har Meier/Philip van der Kwast te- 6-3, 6-4. De laatsten waren verrassend in de finale gekomen winst op Asselbergs/Pauwels. De mixed werd een zege Herman van der Capellen en Jacqueline van Wijk, die van le van der Mey en Bob van Overbeeke wonnen: 1-6, 6-4, 6- betoonde Waldo Jansen zich nog eens een keer de sterkste, cel Gerritsen gaf in de eindstrijd goed tegenstand maar kon J-eldse Houter niet van de zege afhouden: 6-3, 6-4. Bij de da- ging de overwinning naar Petra Velzel. Zij klopte Leontlen na een verloren eerste set: 2-6, 6-2, 6-1. De herendubbel rïJj gewonnen door de Delftenaren Koreneeff en Schlee, die Hker waren dan Ekker en Gerritsen: 7-5, 5-7, 6-2. De mixedfi- Was snei bekeken. Yvonne Westerhout en Jelmer Siersema 3Óo ten Annie van Overloop en Fred Timmer: 6-2, 6-1. eroljle veteranen zegevierde Plet van Paridon. Hij gunde z'n te- ,aa itander Morshuis slechts één game. De Unicum-speler boek- n beste prestatie overigens vorige week door op de Nationa le unpioenschappen de halve finale te bereiken. Zeer goed op mt fwas de Unicummer, die via de kwallfikatie in het hoofdtoer- was doorgedrongen, in de tweede ronde tegen Adama van eltema, die vroeger bij de senioren tijdens de Nationale goe- w® irestaties leverde. Van Paridon begon pas op 46 jarige leef- 1 met tennls:„lk ben toch wel een beetje trots op de zege op 2.ièma van Scheltema. Die man heeft een enorme tenniscarrièrre Mer de rug. Afgelopen seizoen speelde hij nog tweede klas en «i I *'n potjes. Na winst In de eerste kwam ik In de tweede met acher. Ik sleepte er nog een tie-break uit en dacht, nu moet ufiaan pokeren. Ik gaf drie dropshots, die alle drie lukten en ik met 7-3." In de halve eindstrijd verloor Van Paridon van de Indelijke winnaar Stoop. m WILLEM SPIERDIJK BUITENLANDERS BEHEERSEN UENKENT0ERN00I itie efcEN Van de „Leid- ilede zaterdageersteklas- kwem alleen RCL tot m" redelijke prestatie; 90TO werd met 2-4 nnnen. Noordwijk m er tegen de reser- van AZ'67 niet echt X >e Pee (0-3) en Quick pro; l stelde tegen Ha- :i|n Swoudse Boys wel bij- ition |er teleur: 2-2. De JL|»tspelende Leidse L,™ lagclubs wonnen alle '0e9 UVS met 2-3 bij Lugdunum met 3-1 >stat f) Lisse en Rooden- met 0-2 van Aals- Jteml rdwijk leed een 0-3 neder- Tili tegen het C-team van mesrew. De Noordwijkers speel- onnln vrij matige wedstrijd, dritjpinbij de thuisploeg in de erd helft Sjoerd Boot in de illa,\ 'opereerde. Die spelperio- ioróyaren de Alkmaarders wel en (/sterker, maar konden, dat hein de score uitdrukken. Na ipauze, toen Ruud Bröring spitspositie weer Innam, iun de AZ zich duidelijk ster- «Rick Talan opende de sco- onivaarna Peets er 0-2 van end de. De Kort bepaalde de eindstand op 0-3. RCL haalde een 2-4 zege weg bij tweede klasser DOTO, dat sterk opende en met 2-0 de leiding nam. Daarna kwamen de Leiderdorpers beter in hun ritme. Door treffers van Van Bohemen en Van der Bijl werd het nog voor rust gelijk. Na rust bouwde RCL een verdien de 2-4 voorsprong op. Doese laar bracht de stand op 2-3, waarna Dick van der Bijl zijn tweede en RCL's vierde doel punt produceerde. Quick Boys was niet zo goed op dreef. In Hazerswoude kwamen de Katwijkers tegen de plaatselijke 'Boys' niet ver der dan een 2-2 gelijkspel. Lange tijd zag het er zelfs naar uit, dat de zege bij de thuis ploeg terecht zou komen. Na de 0-1 van Kees Zuiderduin brachten Chiel Kampman en Rink Poot Hazerswoudse Boys aan de leiding. Vlak voor tijd maakte Arie Haasnoot er 2-2 van. Kees van Rooyen van Quick Boys miste In de ope ningsfase een strafschop. UVS kwam bij UW tot een 2-3 overwinning. Na een 1-0 ach terstand bij rust, maakte Dick Koenen er 1-1.van. Vervolgens zorgde Hans van Leeuwen voor de tweede Leidse treffer, waarna Ron Bekooy, na aan- de Rotterdammers de score, maar na de pauze boog LFC de 0-1 om in een 2-1 voor sprong. Henk Brandt en Jan Kromwijk waren verantwoorde lijk voor de treffers. De gasten wisten kort voor tijd toch nog gelijk te maken. SJC kwam tegen Foreholte al na twee minuten op voor sprong. Harry Lamolndong rondde voorbereidend werk van Piet Alders af. Vervolgens mocht Voorhouter Jos van der Lans kort na elkaar twee straf schoppen nemen. Op de eer ste was invaller-keeper Van der Meer kansloos, maar de tweede verdween hoog over. Na de doelwisseling slaagde SJC er toch In om Foreholte op de knieën te krijgen'. Piet Alders verzorgde met een af standsschot 2-1. VTL ging tegen UVS III on danks goed spel met 1-2 ten onder. Voor rust kwamen de agsten op voorsprong, maar Henk van Berkel bracht na rust de ploegen op gelijke hoogte. In de slotseconden kwamen de blauwwitten toch nog op 1-2. SVLV zegevierde met 0-1 over NSV. Hoewel NSV behoorlijk partij gaf, was SVLV over het algemeen iets sterker. Lange .tijd hielden belde ploegen el kaar wat de score betreft in evenwicht, maar In de slotfase van het duel kwamen de Voor schotenaren toch op voor sprong. Wim Oranje verzorgde de winnende treffer. SJZ bleef in de eerste helft te gen Quick Steps ver onder de maat. Een 2-0 achterstand was dan ook het gevolg. Na rust verging het de Zoeterwoude- naren beduidend beter. Meer inzet en feller spel resylteerden In de laatste 20 minuten in doelpunten van Wim Bos (twee maal) en Koos Romijn: 3-2. De eerste oefenwedstrijd van UDO tegen WP eindigde in een gelijke stand: 1-1. Na 20 minuten spelen opende Wim van der Zalm de score voor UDO, maar een kwartier later werd de stand middels een strafschop gelijk getrokken. De tweede helft leverde behou dens een buitenspeldoelpunt van Ron Wetselaar niets meer op. ASC behaalde tegen Te Werve een verdienstelijk resultaat: 4- 1. Voor rust bracht Tjeerd Lan- gerhorst op aangeven van Rik Dreef ASC aan de leiding. De RIJswiJkers maakten vervol gens gelijk, maar na rust stoomden de roodzwarten door naar 4-1. Langerhorst, Logger en Van der Pot namen de verantwoording voor de doelpunten. in het Match-circuit ia de strijd vooral wat botreft de laatste plaatsen voor het finaieweekeinde (4, 5 en 6 september op Unicum) in volle hevigheid losgebarsten. Bob van Overbeeke heeft zich toch wel verrassend op een gedeelde zevende plaats genesteld en deelt die nu met Bart van der Feen en Henny Koemans. Dit drietal treedt ook komende week in Ha zerswoude in het strijdperk. Bij de dames heeft Monique Lembeck do eerste plaats overge nomen van Liselotte van der Bijl. Met Jacqueline van Wijk en Marijke Guyt is eerder genoemd tweetal zeker van oen plaats bij de Match-Masters. De stand bij de heren: 1. M. Brooshooft 136: 2. J. Koemans 112; 3. M. Winter 96; 4. H. van der Capelte 92 5. F. Grimbergen 84; 6. H. Tönjann 74; 7. B. van der Feen, H. Koemans en B. van Overbeeke 70; 10. L. Damen 68; 11. F. van der Capelle 62 12. A.J. v/d Meer 56; 13. J. Visbeen 52; 14. Lex Bosboom en J. Asselbergs 50; 13. J. Asselbergs 46; A.J. van der Meer 44; 14. B. van der Zee 40; Dames: 1. M. Lembeck 80; 2. L van der Bijl 72; 3. J. van Wijk 64; 4. M. Guyt 46; 5. M. de Groot en P. Wessels 32; 7. R.M. Verdegaal 28; LEIDEN Het tweede Hens Menken teamtoemooi is voor het grootste deel beheerst door buitenlanders. Vooral de Amerikaan Dave Bresset maakte met een toernooige middelde van 210 pins veel Indruk. Fraai was ook het op treden ven Club Privé l'Actu- elle uit België, de winnaar van het teamevenemenL Van de bowlers uit de Leidse regio bleef alleen Cocky Edelaar uit Noordwijkerhout goed over eind. Zij haalde de euperfina- le, waarin een zesde plaats voor haar weggelegd bleek. Met veel gevoel voor show en goed spel stalen vijf in Duits land gelegerde Amerikanen het afgelopen weekeinde de show op de banen van Hans Men ken. Vooral Dave Bresset had veel weg van een professional. Met een geweldige nauwkeu righeid bleef hij tot aan het eind van de wedstrijd onbe reikbaar. Onder grote span ning, In de superfinale, gooide hij nog altijd vier games boven de 200, bereikte hij een toer- noolgemiddelde van 210. Zijn ploeggenoot Calabrese bleef daarbij wel wat achter, maar hij bowlde zich toch naar een achtste positie in de eindrang- schiklng. Ondanks deze goede Individuele resultaten kwam het team in de eindstand van de teamfinale niet verder dan een derde plaats. De superfinales, zowel indM- duel als in teamverband, had den een spannend verloop. Bij de singles kroop Janet van der Looverbosch In de eerste drie games snel op naar de tweede plaats. De beslissende partij werd in de vierde ronde ver speeld. Dave Bresset stuitte toen de opmars van de Lim burgse, die met 203 gemiddeld nog wel de tweede positie be hield. Derde werd Pedro Hey- mann, de enige die Bresset een nederlaag toebracht, maar dat was wel in de onbelangrij ke laatste ronde. Bij de teams was het Assuran tie kantoor Ommoord, dat zich onverwacht sterk manifesteer de in de superfinale. De vijfde positie na de series werd ai snel ingewisseld voor een plek achter Club Privé l'Actuelle. Het laatstgenoemde team, met in de gelederen de meervoudi ge Europees kampioene Cou- deré, bleef slechts met moeite in de slotfase overeind. In al dit voornamelijk buiten landse geweld vielen de pres taties van de bowlers uit de Leidse regio enigzins In het niet. Cocky Edelaar uit Noord wijkerhout wierp veruit het beste. Zij bereikte met een ge middelde van 192.6 over ne gen games nog net de superfi nale. Hierin kon zij zich niet verder opwerken. In de prijzen vielen ook nog Tjeerd Scheffer en Karei Boehlee. Met gemid deldes van 191 en 189 reikten zij tot een dertiende en een zestiende positie. Het beste streekteam was Menken met een achtlende positie.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13