AUTO WASSEN HALVE PRIJS et Motor huis mededelingen gemeentebestuur I 1 1 I leiden 17tlm21 aug.'81 li ter kennismaking: vondellaan 80, Lelden. Tel.: 071 -76 9313. Het Motorhuis laat Leiden rijden. Snel en grondig schoon. VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1981 PAGINA 8 LEIDSE COURANT F amilieberichten Dit mochten wij ondervinden bij het zo plotseling overlijden van mijn man, onze vader en opa J. G. STRAATHOF GEMEENTE ALKEMADE Op maandag 17 augustus 1981 2al er om 20.00 uur een openbare vergadering van de commissie finan ciën worden gehouden in het gemeentehuis te Roeiof- arendsveen. De agenda luidt als volgt: AGENDA: 1. Vaststelling van het verslag van de op 15 juni 1981 gehouden vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Bespreking inzake de verkoop van gronden en ver lening van voorschotten ten behoeve van de bouw van woningwet- en premiekoopwoningen In het» plan de Gogh Noord II. 4. Voorstel tot voorziening in een vacature bij de sec tie bouw- en woningtoezicht van de afdeling open bare werken. 5. Voorstel tot: a. verkoop van een perceeltje grond achter het pand Dirk Thomaszstraat 8 te Oud Ade; b. verhuur van een strook grond naast het perceel H.P. v.d. Poellaan 13 te Rljpwetering; c. verhuur van een strook aan de Dirk Thomasz straat te Oud Ade; d. verhuur van een gedeelte van de voormalige P.T.T.-telefooncentrale aan de Narcisstraat te Roelofarendsveen. 6. Voorstel tot herziening van de pachtprijs voor de Hoeve Alkemade. 7. Voorstel tot het verlenen van garantie voor een door het bestuur van het dorpshuls de Alkeburcht te sluiten geldlening voor het doen uitvoeren van achterstallig onderhoud aan het dorpshuls. 8. Begrotingswijzigingen in verband met: a. kontrlbutie aan het Landelijk Contactorgaan voor het gemeentelijk Sociaal-Cultureel beleid; b. de verhoging van de bijdrage aan de regionale brandweer Rijnland; c. een aanvullend krediet over 1980 voor de schoolarisendienst; d. een krediet voor het aangaan van een overeen komst tot Ingebruikneming van een perceel grond voor de aanleg van een rioolpersieiding te Oud Ade; e. het verlenen van een krediet voor de aanleg van een gedeeltelijk trottoir aan de Meerkreuk; f. het verlenen van een aanvullend krediet voor de aanleg van drainage in UW VI; g. het op twee te koop aangeboden premiewonin gen te Rijpwetering te lijden renteverlies; h. het verlenen van een krediet voor een taxatie; I. het verlenen van een krediet voor het uitvoeren van diverse reparaties aan de Hoeve Alkemade; J. een aanvullende subsidie ten behoeve van de stichting Peuterspeelzaal Alkemade; k. een aanvullend krediet ten behoeve van de aanschaf van materiaal voor het gymnastieklo kaal aan de Populierenstraat; I. het verlenen van een voorbereldingskrediet ten behoeve van de bouw van een bijzondere ba sisschool aan de Lupinestraat; m. het verstrekken van een lening aan het bestuur van de stichting dorpshuls Rijpwetering voor buitengewoon onderhoud aan het dorpshuis; n. een aanvullend krediet ten behoeve van de bi bliobussen en de wisselcollecties; o. een aanvullende bijdrage over 1978 en een bij drage over 1979 in het exploitatietekort voor het regionaal woonwagencentrum Gouwsluis. 9. Rondvraag. Enige en algemene kennisgeving. Voorzien van het Sacrament van de Zieken Is he den overleden mejuffrouw HILLEGONDA C. WIJTENBURG Zij was 85 jaar. Achterneven en nichten Eerwaarde Zuster en bewoners Huize „Duinzicht" Huize „Duinzicht" Rhijngeesterstraatweg 40, 2341 BV Oegstgeest. De begrafenis heeft heden in stilte plaatsgevonden. Reserveer nu uw advertentieruimte voor de bijlage 'wonen', die op 16 september bij deze krant verschijnt. Inlichtingen en reserveringen: 071-122244 WILT U EEN VAKANTIE HUISJE HUREN OF VERHUREN? U bent beter uit met de speciale pagina's 'VAKANTIE VRIJE TIJD' In de Zaterdagkrant Al ifSW De schoonste straat van Leiden ligt sinds kort aan de vondel laan: de splinternieuwe wasstraat van Het Motorhuis. Deze 20 meter lange wasgigant is uniek door z'n snelheid en z n grondigheid. Hij kan maar liefst 60 auto's per uur aan, dus wachttijden bestaan eenvoudig niet meer. 't is inrijden, wassen,uitrijden, schoon! Brandschoon! Zachte, veilige borstels reinigen elk plekje van uw auto. De standaard hete was-behandeling geeft de lak een beschermende pantserlaag. En natuurlijk staan er sterke stofzuigers klaar voor het interieur. Gun uw auto het beste en gun uzelf het gemak. Kom kennismaken met het nieuwe waswonder van Leiden. Kom vlug. want een komplete behandeling - normaal kost u de gehele maand augustus slechts Gemeenteraad Overige commissie vergaderingen De gemeenteraad vergadert op maandag 17 augustus a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verlenen van vrijstelling van de Winkelsluitingswet ten behoeve van de Pasar Malam. Voortzetting van de interpellatie van het raadslid mevrouw Ponsen inzake het politie-optreden tij dens de actiedag tegen de leegstandswet op 30 mei jl. Wijziging van de statuten van de N.V. Electrici- teitsbedrijf Zuid-Holland ten behoeve van de be noeming van een werknemerscommissaris. Initiatief raadsvoorstel van de heren Van Oosten, Glaubitz en Van der Putten inzake samenhang tus sen het verkeerscirculatieplan en het bestemmings plan Academiewijk. Pre-advies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van dit voorstel. Aankoop grond in de Roomburgerpolder. Stichting samenwerkingsschool voor V.B.O.-L.O.M. en opheffing openbare school voor V.B.O.-L.O.M. Wijziging van de statuten van de Stichting voor middelbaar economisch en administratief onder wijs in Leiden en omgeving. Wijziging van de statuten van de Stichting Leidse Scholengemeenschap l.a.v.o.-l.e.a.o. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Delegatie plaatselijk toezicht: intrekking van de in structie voor de Gemeentelijk Inspecteur van de Lichamelijke Oefening en de instructie voor de Ge meentelijk Inspecteur van het Onderwijs. Commissie vergaderingen Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden. Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag, 19 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verzoek toestemming voor het maken van bandop namen van commissievergaderingen. Investeringen t.b.v. het industriële werkverband van de directie Sociale Werkvoorziening. Organisatiestruktuur "Endegeest". Aanschaf fotokopieerapparaat GG/GD. Aanvullend krediet t.b.v. verbouwing Herenstraat 64. Consequenties uitkering ineens voor absolute mini ma. Herbenoeming leden Raad van Bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra. Brief van het College van B en W inzake hoorzit tingen ontwerp-plan en -programma sociaal-cultu reel werk. Melding van verlating bij politie i.v.m. bijstandsuitkering. Commissie voor Economische Aangelegen heden. Donderdag 20 augustus a.s. om 20.00 uur in de Koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Energieprijzen; diverse brieven. Vernieuwingsfonds Slachthuis. Kredietaanvraag Vleeskeuringsdienst. Uitgifte perceel grond in erfpacht in de Waard. Verzoek toestemming maken bandopnamen. Onderzoek Bureau Innotech t.b.v. Adler. Werkgroep Emancipatie Leiden op maandag 17 augustus a.s. om 9.15 uur in de Koffiekamer (kamer 263) van het stadhuis. Agenda: Verslag werkzaamheden van de subgroep werk. Verslag werkzaamheden van de subgroep wonen. Verslag werkzaamheden van de subgroep vorming en bespreking van (deel van) concept deel-nota vorming. Verslag werkzaamheden van de subgroep zorg en bespreking van (deel van) concept deel-nota zorg (wordt nog nagestuurd). Commissie voor de Beroep- en bezwaarschrif ten. Maandag 17 augustus a.s. in de B. en W.-kamer van het stadhuis, eerste afdeling. Agenda: 10.00 uur: Uitspraak inzake het beroepschrift van de heer mr. H. van Paridon betreffende wei gering bouwvergunning. 10.05 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschriften te gen de verlening van een vergunning voor de bouw van een garage op het ter rein van de G.G. en GD aan de Rooden- burgerstraat. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank". Donderdag 20 augustus 1981 om 20.00 uur in de dependance van de school. Regenboogpad 3. Agenda: Herverdeling functies Bestuurscommissie per 01-09-81. Voortgang jaarplan. Vanuit de vacaturecommissie. Evaluatie experiment Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. 3. N. Radovanovic, te Zoeterwoude, voor het op richten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het Voegoslavisch restaurant in het pand Hogewoerd 6. 4. Presto Lunchroom, alhier, voor oprichten van en kele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het petit-restaurant annex lunch room in het pand Haarlemmerstraat 67. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle andere daarop betrekking hebbende stukken lig gen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inza ge op de secretarie van de gemeente Stadsbouw- huis, Langegracht 72. kamer 104, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 28 augustus 1981 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het buro voorlichting in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 28 augustus 1981 ge motiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver-' zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor nadere inlichtingen (mondelinge) inlichtingen kunt u zich wenden tot het buro milieuzaken, tel. 071-254437. Het nieuwe binnenstadsblad" uit: Inhoud: De 35 Leidse hofjes. Restauratie hofjes raakt in slop. Stichting Leidse Hofjes. P Koningin Beatrix bezocht Leiden. a Bibliotheek ook informatiecentrum. Zomeraktiviteiten in Leiden. Breestraat herboren winkelstraat. Hoe komt u aan dit blad? Het Binnenstadsblad is gratis op de volgende punii te verkrijgen: Buro Voorlichting Stadhuis. BA Stadsbouwhuis, Langegracht 72. |®d Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117. WV, Stationsplein 210. Ij' De Leidse bibliotheken. "E Museum de Lakenhal, Oude Singel 28. ij Nieuwe telefoonnummers j* gemeente Diversen Hinderwet Ontwerp-vergunningen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvra gen ingevolge de Hinderwet van: 1. Vleespaleis JUCH B.V., te Tiel, voor het uitbreiden en wijzigen van de supermarkt met enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de slagerij in het pand Korte Raamsteeg 75-77. 2. Drukkerij Chris Moret, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de offset- en boekdrukkerij in het pand Haven 58. Ontwerp-Rijkswegenplan 1982 Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 1, lid 2 van de Wet Uitkering Wegen ligt tot en met 31 augustus 1981 het Ontwerp-Rijkswegenplan 1982 voor een ieder ter inzage op het Provinciehuis, Koningskade 1 te 's-Gravenhage. Voorts ligt dit plan tot en met 31 augustus ter inzage op het Informatiecentrum in de hal van het Stadhuis. Tot die datum kunnen bezwaren tegen het ontwerp schriftelijk bij Gedeputeerde Staten worden ingediend. De ingediende bezwaarschriften worden bij het door Gedeputeerde Staten aan de Minister van Verkeer en Waterstaat uit te brengen advies overlegd. De Mi nister zal tie binnengekomen reacties voorleggen aan de Raad van de Waterstaat en aan de Rijks Pla nologische Commissie. Storingsnummer stadskabei Leiden Vanaf 1 juli jl. verricht de firma Siemens de storings werkzaamheden voor Stadskabei Leiden. Storingen zult U voortaan kunnen meJden op tele- foonnr. 124978 (dag avond) Controleer altijd eerst zelf of de storing niet aan Uw eigen toestel ligt, bv. door bij Uw buren te informeren of zij wel een goede ontvangst hebben. Een storing kan ook aan de zender liggen. U kunt zich onnodige voorrijkosten 55,50) bespa ren, door alleen het storingsnurtimer te bellen als U er zeker van bent dat de storing aan Stadskabei ligt. Als U de storingsmonteur persoonlijk wilt spreken kunt u 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur bellen, dus op nr. 124978. Burchtheuvel tijdelijk gesloten In verband met de evenementen voor de nieuwe eer stejaars-studenten zullen de Burcht en de Burchtheu vel tijdens onderstaande periodes niet voor het pu bliek toegankelijk zijn: - vrijdag 21 augustus a.s., van 14.00 tot 21.00 uur. - zaterdag 29 augustus a.s., van 16.00 tot 22.00 uur. Voortaan zijn veel gemeentelijke diensten en gen te bereiken onder een nieuw telefoonnummJ Hieronder volgen de nieuwe nummers: Stadhuis Stadsbouwhuis „agin Bouw- en Woningtoezicht jb Buro Huisvesting ira Sociale Dienst 2549i Ook de volgende nummers zijn gewijzigd: n. Stichting Welzijn: 25 48 Molenmuseum De Valk: 25461' Kunstuitleen, Lammermarkt 35: 25 46 Museum De Lakenhal: 25 46 Rapenburg tijdelijk gestremd De kabels en leidingen die door de Doelenbrug lop^^ moeten tijdens de restauratie worden omgelegd v de noodbrug. s In verband hiermee zullen in de week van 17-2|( augustus beide zijden van het Rapenburg gestreng zijn voor doorgaand rijverkeer. Omleidingen en afzeh tingen zullen met borden worden aangegeven, Na afloop zal de westzijde (singelkant) weer worddU opengesteld. De oostzijde (centrumkant) zal gedj rende de gehele restauratieperiode gestremd blijven! Einde zomerregeling Huisvuil ophaaldienst. M.i.v. maandag 17 augustus a.s. wordt de (beperkt zomerregeling van de huisvuilophaaldienst beëindig Voortaan zullen de huisvuilzakken weer twee dagéJ per week (maandag donderdag of dinsdag - dag) worden opgehaald. Ophaaldagen Zeeheldenbuur] gewijzigd M.i.v. maandag 17 augustus a.s. zal het huisvuil in Zeeheldenbuurt voortaan worden opgehaald maandag donderdag. Dit was tot nu toe dinsd. en vrijdag. I

Leidse Courant | 1981 | | pagina 8