jtené Boers legt zwakheden Sanders bloot Luc Desmet rijdt eensklaps alleen Bram Rontberg wil hogerop Admiral's Cup voor Engeland Sportwereld Tips voor Duindigt >ORT LETOSE COURANT VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1981 PAGINA 11 PA (LBORTS (WEER) OP RAND VAN AFGROND V HAAG De Nederlandse tennis- Woenschappen beginnen steeds 3nerj|. het karakter van een bergetappe te nderden. Het spelniveau heeft duidelijk aar&evrees en gedoodverfde favorieten dagien bij een afgrond nog steeds de ge- 'den^ujke buitenbochten. Eric Wilborts l gistermiddag zelfs met zijn nagels een snel afbrokkelende richel waar agressief spelende Martin Koek zijn loojpstander op de vingers stond te trap en 6 Koek had de eerste set al met 6-3 op e me stond in de tweede reeks met 4-1 >mstf en kreeg bij 5-4 en 6-5 in totaal drie en ijoints. Wilborts vocht voor zijn ten- n erfven, kroop met 7-6 overeind en umelde Koek vervolgens in hoog po naar een nederlaag van 3-6,7-6,6- 1,6-0. De 17-jarige Tilburger treft morgen in de halve finales Michiel Schapers uit Rotterdam, die tegen Rolf Thung (7-6, 6- 1,6-1) een goede vorm demonstreerde. De andere halve eindstrijd gaat tussen Louk Sanders en Rob Hak. René Boers toch nog een setpoint toestaan alvorens hij met 7-5 het benodigde aantal van drie gewon nen sets had bereikt. René Boers: „Ik had in de tweede ronde van Theo Gorter gewonnen en ook tegen Louk Sanders had ik een beetje hoop. Om hem te verslaan moet je constant zijn backhand bestoken. Alle spelers in Nederland weten dat maar door het hoge tempo van Sanders kom je daar vaak niet eens aan toe. Als ik sla heb ik een geringe achterzwaai en mede daardoor - in de derde set pas - bereikte ik hetzelf de tempo. Vanaf de achterlijn kon ik hem dan zo onder druk zetten dat Sanders, als ik naar het net kwam, drie van de vijf ballen uit sloeg. Ik hoefde Een finale Sanders-Wilborts behoort nog steeds tot de mogelijkheden en de jongste van de twee mag daarin best een kansje worden toegedacht. Maar de vaak dom meppende Wilborts zal dan eerst net zo'n sluw taktisch sausje in ziin hersenpan moeten gieten als dat waarmee René Boers gistermiddag zijn smakelijk duel tegen Sanders aan het publiek opdiende. Deze 24-jarige speler van Manege uit Apeldoorn verloor ondanks goed tennis de eerste twee sets met 6-4,6-4 maar trakteerde de zeven voudige nationale kampioen prompt op setverlies Moeilijkheden van 2-6. Sanders krabbelde wat achter zijn oor, sloeg zich in de vierde set naar 4-2 maar moest Het is treurig, dat spelers die voor honderd procent dus weinig te volleren. Een knullig foutie kostte me echter de vierde set". En zoals later bleek de partij. voor hun sport hebben gekozen en daar alles voor doen, zoals Frits Don, Huub van Boeckel, Eric Wil borts en Louk Sanders, toch verliezen van of in moeilijkheden raken tegen subtoppers die naast tennis ook aan een maatschappelijke carrière wer ken. Boers: „Ik ben vijfdejaars student Nederlands in Utrecht, maar ik moet eerlijk zeggen dat ik be wust langzaam studeer en wel degelijk de helft van mijn tijd volledig aan tennis wijd. Door een rugblessure viel ik in de competitie tegen, maar daarna is het goed gegaan. Ik heb dit jaar de mas- tersfinale van het satellietcircuit bereikt en drie A- toernooien gewonnen. Ik vind het onzin dat ieder een, als Don of Gorter hier verliest, roept dat het tennis in ons land nu heleméél niets meer voor stelt. Men vergeet dan die ander, die gewonnen heeft". Rob Hak wil zeker niet worden vergeten en daar om maakte hij tegen Rob Mentink niet dezelfde fout die Huub van Boeckel een dag eerder fataal was geworden. De 21-jarige Beverwijker scoorde vaak met zijn harde en effectvolle service en sloeg in lange slagenwisselingen pas hard als hij met be heerst spreidwerk een vrije ruimte had gecreëerd. Rob Mentink kon een tweede „topprestatie" niet meer opbrengen en ging met 3-6,6-1,6-1,6-0 roem loos ten onder. HERMAN JANSEN Uitslagen: kwartfinales herenenkelspel: Louk Sanders-René Boers 6-4,6-4,2-6,7-5; Rob Hak-Rob Men tink 3-6,6-1.6-1,6-0; Eric Wilborts-Martin Koek 3-6,7-6. 6-1,6-0; Nora Blom/Benno van Veggel 3-6,7-5,6-1; Mariette Pakker- Michiel Schapers-Nanette Schutte/Gerbrand Appelboom 7- 5,6-1; Karin en René Moos-Els Veentjer/Martin Koek 6-2,6-3; Alice Lembeck/René Boers-EUv Vessies/Wouter Fok w.o.; damesdubbelspel halve finales: Marcella Mesker/Tine Zwaan-Nora Blom/Marijke Jansen 6-3,6-3; Mariette Pakker- /Marianne v.d.Torre-Elly Vewiet/Karin Moos 2-6,6-3,6-0. ez^!|tenbauer zwaar jingjesseerd wolBURG Het laatste ïomijvan Franz Beckenbauer zo* Bundesliga is slecht niepnen. aj isiiet er naar uit dat de 35- J libero van Hamburger jen operatie moet onder- weU waardoor hij zes weken i" Zteal kunnen spelen. Be- I aapauer kwam met een ern- heupblessure terug van toernooi in Brussel, dat ;l"h had gewonnen, n Neeskens heeft zijn doelpunt voor New II Cosmos gemaakt sinds r d%ia een schorsing van le- ^maanden weer in gena- ■on <erd aangenomen. len faee leverde hij een be- naa/!ijke bijdrage aan de over- 1 lelting van 42 op Washing- 1 w)iplomats. De bijna 35.000 nouwers in het Giants- bn beloonden de populai- ieskens met een uitbundig lus toen hij de bal 15 se- opisèn voor het einde van de ?r oe helft in het doel kopte. ;rd fslagen: New YorkWashing- n yi-2. Tampa BayAtlanta 60, .to—Montreal 43. Chicago 131. San JoseCalifornia 2 AngelesSan Diego 31, rijlluvcr—Seattle 5—0. door iefer Leede ze 1 r^oet afzien SjSV' 35: e.k|j atst ;unc ivoiP®^ Gisteravond in Jen weer enkele oefen- ag 1? af&ewerkt. De belang- der was die van Ter Lee" tgen zaterdagvierdeklas- BV'35. De Sassenheimers en met 2-1 onderuit. Ver speelde SJZ in Zoeter- de tegen DEVJO en m een remise overeen. i brugge moest in Zeven- in zijn meerdere erken- en een 3-1 zege toelaten. Leede startte voort va- Al na een krap' half uur de stand door Frits stra in het voordeel van aterdagtweedeklasser ge it. Vooral omdat de vrij- ingewijzigde selectie net is inen aan de training ont- het nog enigszins aan tie. SV'35 profiteerde goed van. Nog voor de werd het 1-1, terwijl de vereniging in het laatste |de overwinning naar zich DEVJO deden niet erg yiÉelkaar onder. Beide ploe- Hgj^varen bijna evenveel ke- P^IIaanvallend bezig, terwijl in de defensie de équipes ï':V op elkaar waren inge- f&A Het duurde tot de 70e lut voordat er verande- in de score kwam. De gas- laakten er 0-1 van, waar- ank Hederik uit een pass vrank van der Wiel de weer gelijktrok, rugge ging op bezoek bij ihoven en vond daarin ïgenstander, die wat trai- in betreft al iets verder Al na vijf minuten was 'ia een afstandschot 1-0, Ijl Hans van Dijk uit een van Maarten Nooter ge- ;on maken. Omdat Dirk ilenburg de bal met de speelde scoorde Zeven- d.m.v. een strafschop 2- dat allemaal in het eerste waarin de thuisclub de itoon voerde. Pas na de on Woubrugge iets terug maar deze tegenstand niet in treffers uitge- Zevenhoven scoorde nog een keer. Eindstand iel|er ton voor huttowinnaar sinj r otf HAAG - t v) - Lotto 32 van 'dprijs. De uitkering is ne a 400.000 gulden bruto. eleiresultaten van lotto 32: seniteprijs, één winnaar, 1.808,- bruto; Tweede prijs, rekig winnaars, 3.798,- bru- rokPerde prijs, 362 winnaars, anlé.10; Vierde prijs, 10.862 irefiaars, ƒ20,90; Vijfde prijs, had*9 winnaars, 13,20. PELETON BLUNDERT IN DERDE ETAPPE GELDROP De Belgische eerstejaars prof Luc Desmet heeft in de derde etappe van de Ronde van Nederland ge profiteerd van de lusteloos heid van de elite in het pelo ton. Desmet zegevierde in de 184 kilometer lange rit van Enter naar Geldrop na een solo van tien kilometer. Zo kreeg de rit zonder geschie denis een anonieme win naar. Gerrie Knetemann be hield, zijn oranje leiderstrui. Het moet gezegd worden dat de renners de afstand tussen Twente en Oost Brabant in een fiks tempo aflegden. Kort na de start waren er een paar ontsnappingen. Gerrie Knete mann controleerde ze persoon lijk en hij hield ook later de snelheid hoog. In het zicht van Geldrop kwamen de demarra ges pas los: Van de Velde, Broers, Schipper. Maar samen werking tussen hen was niet mogelijk. Bij de hergroepering was Luc Desmet druk in de weer voor de sprinter uit zijn ploeg, Eddy Planckaert. Des met maakte tempo, met Planc kaert in zijn schaduw. Honderden meters deed Des met zijn benen pijn om de sprinter te gerieven. Toen keek hij om, en zag een lege straat achter zich. „Ik was ver rast dat ik alleen voorop lag", bekende Desmet. „De ploegge noten vonden het kennelijk goed, dus ben ik voluit doorge reden". In het peloton had men hem wel zien vertrekken. „Die pakken we nog wel te rug", was de algemene gedach te» Het was immers nog acht a negen kilometer tot de eind streep, een afstand die door het peloton altijd met de hoogst mogelijke snelheid wordt afgelegd. Die onbeteke nende Belg zou het nooit kun nen houden, dacht men. Dat was een misvatting van ongekende grootte. In Geldrop moesten nog drie plaatselijke rondjes van biina twee kilome ter worden afgelegd. Het was een „traag" circuit met ver scheidene haakse bochten. Een solist rijdt daar even snel als een massa renners, zo niet sneller. Die theorie kwam uit. Luc Desmet arriveerde met een minuut voortsprong op het plaatselijke circuit en had aan de eindstreep 56 seconden over. Uitslag derde etappe: 1. Luc Desmet (Bel-De Kirnpe). 184 km in 4.35.29 (met bonaficatie 4.35,19); 2. Walter Planckaert (Bel-De Kimpe). op 55 se conden (met bonificatie 4.36,19); 3. Guido van Calster (Bel-De Kimpe); 4. Jan Raas (Ned-Post); 5. Gerrie van Gerwen (Ned-De Bruyne); 6. Werner de Vos (Bel-Driessens); 7. Daniël Gi- rard (Zwi); 8. Rudy Pevenage (Bel- Lefèvre); 9. Adrie van der Poel (Ned- De Bruyne); 10. Eddy Planckaert (Bel-De Kimpe);. 11. Willy Peeters (Bei-Van Vaerenbergh); 12. Wayne Hildred (NZE-Driessens); 13. Walter Dalgal (Ita-De Kimpe); 14. Oscar Die- rickx (Bei-Van Vaerenbergh); 15. Jo- han van de Velde (Ned-Post); 16. Jan Bogaert (Bel-Swerts); 17. Eddy van Hoof (Bei-Van Vaerenbergh); 18. Theo Smit (Ned-Ehlen); 19. Wies van Dongen (Ned-Koopmans); 20. Sean Kelly (Ier-De Kimpe). allen in de zelfde tijd als Walter Planckaert. Het algemeen klassement: 1. Gerrie Knetemann (Ned-Post) 14.34,50; 2. Hennie Kuiper (Ned-De Bruyne), op 2.01; 3. Jos Schipper (Ned-Koop mans). op 2.06; 4. Jacques Hanegraaf (Ned-Post), op 2.12; 5. Adri van Hou- welingen (Ned-Swerls), op 2.14; 6. Jos Lammertink (Ned-Koopmans), cp 2.27; 7. Jan Bogaert (Bel-Swerts). op 2.28; 8. Peter Winnen (Ned-Lefèvre), op 2.29; 9. Roy Schuiten (Ned-Ehlen), op 2.31; 10. Gerrie van Gerwen (Ned- De Bruyne). op 2.35; 11. Gerrit van Gestel (Bel-Lefèvre), op 2.41; 12. Joop Zoetemelk (Ned-Post). op 2.42; 13. Ad van Peer (Ned-Koopmans). op 2.49; 14. René Martens (Bel-De Bruyne). op 2.49; 15. Herman van Springel (Bei-Van Vaerenbergh). op 2.53; 16. Luc Desmet (Bel-De Kimpe), op 2.59; 17. Claude Criquelion (Bei-De Kim pe). op 3.02; 18. Henk Lubberding (Ned-Post), op 3.04; 19. Wies op De derde etappe van de Ronde van Nederland leidde voor een klein deel door Duitsland waar de renners op de Rijnbrug bij Kleef nog geen weet hadden van de „anonieme winnaar" Desmet. Voorop rijdt Fedor den Hertog, gevolgd door Johan v.d. Velde. PLYMOUTH Groot-Brittannië heeft de Admiral's Cup en daarmee het officieuze wereldkampioenschap zeezeilen voor landenteams herovert. De Britse boten bestendigden hun leidende positie in de laatste wedstrijd, de Fastnetrace, die meetelde in de strijd om de Cup. De Fastnetrace eindigde met een drijfpartij door het volledig wegvallen van de wind. Terwijl in de eerste twee dagen van het traject langs de zuidkust van Engeland om de Fastnetrots ten zuiden van Ierland en weer terug naar Plymouth behoorlijke verschillen waren ontstaan, schoof het veld woensdag en giste ren door het wegvallen van de wind weer helemaal in elkaar. Gisterochtend was de strijd om de eerste plaats in de landen- wedstrijd nog steeds open. Maar de kansen van de Verenigde Staten gingen verloren toen de derde Engelse boot, die behoorde tot de vloot van 46 die deelnam om de Admirals' Cup, de kleine Dragon, de haven van Plymouth binnengleed. Nederland werd tiende. Het eerste jacht dat in de nacht van woensdag op donderdag fi nishte in de Fastnetrace was Kiaola (VSt) van Jim Kilroy, bui ten mededingen van de Admirals' Cup. De afmetingen maakten Kiaola, na toepassing van de handicapformule, kansloos voor de eerste plaats. Winnaar werd, na invoering van de handicapfor mule „Regardless" (Ier) van Ken Rohan. Indien protesten geen wijzigingen opleveren, is de Schuttevaer van Van Dam als 27e de best geëindigde Nederlandse boot. Pro-motion van Dolk werd 30e, Formidable van Vroom 31e. De Hond vecht rapportage aan DEN HAAG Scheidsrech ter Maurice de Hond en de scheidsrechterscommissie betaald voetbal zullen in de loop van de volgende week de kritiek van De Hond op de rapportage van de door hem geleide wedstrijden be spreken. De scheidsrechterscommissie heeft De Hond voor het eerste competitieweekeinde geen wedstrijd toegewezen, nadat hij twee weken geleden in een brief aan de commissie de werkzaamheden van een rap porteur aan een kritische be schouwing had onderworpen. De Hond is het niet eens met de beoordeling die tot twee keer toe over zijn optreden is gegeven. Het komt vaker voor dat scheidsrechters de juist heid van hun beoordeling in twijfel trekken, maar het is volgens commissievoorzitter Leo van der Kroft de eerste keer dat de commissie daaro ver een brief ontvangt. „We hebben De Hond de ontvangst van zijn brief bevestigd en zul len zijn klacht zo spoedig mo gelijk met hem behandelen", aldus Van der Kroft. Vraag bij fietsenmaker, boek handel of ANWB naar het boekje "Goed en veilig fietsen" of bestel het door overmaking van f 7,90 op postgiro 234567 tn.v. stichting: fiets!, Amsterdam. ZEIST Van de 38 reserve teams betaald voetbal heeft al leen Helmond Sport 2 niet in geschreven voor de strijd om de districtsbekers amateur-' voetbal. ARNHEM Op Papendal verloor Jong Oranje met 4-3 van de hockeyjeugd van West Duitsland. DEN HAAG John v.d.Wiel, Han Janssen, Rudy Douven, Herman Grooten en Johan van Mil vormen de schaak- ploeg die van 17 tot en met 28 augustus in Graz deelneemt aan het toernooi om de wereldtitel landenteams. BASEL De Nederlandse rolhockeyploeg verloor de eer ste wedstrijd in een internatio naal toernooi in Basel met 5-1 van wereldkampioen Spanje. Blanchard in hoofdpartij ROTTERDAM Op het eerste profboksgala van het nieuwe seizoen in Sportpa leis Ahoy te Rotterdam bokst Alex Blanchard op 7 september de hoofdpartij te gen de Amerikaanse half- zwaargewicht Doug Dem- mings. Demmings heeft in zijn loop baan ruim dertig partijen ge bokst en stond onder meer te genover de Brit Alan Minter (puntennederlaag in tien ron den) in 1979. Het jaar daarvoor verloor Demmings van zijn landgenoot Marvin Hagler het duel om de Amerikaanse mid- dengewichttitel. De organisatie streeft er naar zes profpartijen op het programma te krijgen. Rudi Koopmans zal definitief op 5 oktober in het Sportpaleis Ahoy' zijn Europese titel in het halfzwaargewicht verdedi gen tegen de Luxemburger Fred Serres. WASSENAAR Zowel zater dag als zondag zijn er rennen en draverijen op de Wasse- naarse baan Duindigt. Zater dag is de eerste start om 13.30 uur en zondag om 13.00 uur. Onze tips voor zaterdag lui den. EVRYPRIJS(eerste afdeling): Gera- mon, jgir Romeo en Margot. EVRYPRIJS<tweede afdeling): Rug ged Miss, Lady Valentine en Watch Me. EKENSTEINPRIJS: Ukasja Laren. Uterin en Urees Express. NIENOORDPRIJS: Valentin Melo die, Volat D en Venri van Echten. LAARWOUDPRIJS: Thunder Prise, Tommy en Useful Prince. MENKEMABORGPRIJS: Teetje Os- sewaard, Silver Lady en Sand ros Ha- COENDERBORGPRIJS: Ulaan Voome, Ukkie Supreme en Top Way. ENNEMABORGPRIJS: Terry N. Ronnie Bunt en Solid Speed. DEKEMA STATEPRIJS: Parioca S. Remi Star en Paarl D. De tips voor zondag: ROIDURPRIJS: Utaro Buitenzorg, Tommy Marcus en Urban. RICINO DU BOISPRIJS: Tosca Bond, Urlow Pluto en Tuno W. ST MALOPRIJS: Le Normand, Su- theon en Lucky Raaphorst. CLINGENDAALREN: Boxberger Speed, Season Raaphorst en Boxber- ter Dream. WAHBUCKLERPRIJS: Sacha. Sig nal Raaphorst en Tomdonton. SUPERTRIO: Sirikit van A, Tyvon- ne Promise en Tafna. REGINA HANOVERPRIJS: The Komo Star, Ron Alkestis en Topsey. KAMPIOENSCHAP DER VIJFJA RIGEN: Solo Fortuna, Seredine Fo rest en Sam Avon. REMARQUABLE WPRIJS: Rainier Gallant, Ronny W en Robin Buiten zorg. ROGAN VAN ECHTENPRIJS: Stef, Trust Skoatter en Torpedo Fortuna. MET FC DEN HAAG ZONDAG TEGEN FEYENOORD DELFT - „Ja, een brutale jongen ben ik geloof ik wel". Bram Rontberg heeft het bijna zonder nadenken ge zegd. In de met veel antiek ingerichte ouderlijke huis kamer aan de Brasserskade, op een steenworp afstand van het voetbalveld waar hij de laatste drie jaar een dusdanig opvallende rol vertolkte bij DHC dat hij eni ge weken geleden werd weggeplukt door FC Den Haag, laat de 22-jarige Delftse kruidenierszoon daar ook verder in het gesprek geen twijfel over bestaan. Uit zijn hier en daar wat slordig geformuleerde ver haal valt die karaktereigenschap in ieder geval over- duidelijk af te lezen. Bram Rontberg is sinds kort profvoetballer met een naar zijn idee plezierig con tract en als je als zodanig tenminste een kAns wil heb ben om wat hoger op de ladder te komen is een portie eigenwijsheid doorgaans geen slecht hulpmiddel. Een timide sportman heeft er tenslotte doorgaans wat meer moeite mee om zich aan te passen aan een nieuw millieu. Vandaar ook dat Rontbergs opmerking dat hij "zich al volledig thuisvoelt bij FC Den Haag" zeer waarheidsgetrouw overkomt. Met Bram Rontberg lijkt FC Den Haag in ieder geval een niet van zelfverzekerdheid gespeende voetballer in huis te hebben gehaald. Of de ca paciteiten, die hem bij hoofd klasser DHC de laatste drie jaar deden uitgroeien tot in ieder geval een produktieve aanvaller, ook voldoende zul len zijn om het als profvoet baller te maken dient afge wacht. Rontberg zelf is daar redelijk optimistisch over. Ondanks een trainingsach terstand van twee weken op zijn huidige collega's, veroor zaakt door een invalbeurt voor een met vakantie zijnde zwager op de groente-afde ling in de zaak van zijn va der, heeft hij zich verzekerd van een plaats in de basis. Die hij voor zich opeiste door in de laatste oefenwedstrij den van FC Den Haag niet onverdienstelijk te presteren. Zo zeer zelfs dat hij komende zondag een 'droomdebuut' maakt, want dan treedt hij in Rotterd&m met FC Den Haag FC Den Haag speelt in de Kuip in de volgende opstel ling: Havenaar; Bouma, Pen, De Vroedt, Korevaar; Van Bergenhenegouwen, Van Delft, Keloglu; Melis, Tre ling, Rontberg. aan tegen Feyenoord. zal de jonge Delftenaar één „Ik heb deze week inderdaad van de kleinste eredivisiespe- wel wat minder goed de Iers ziin. Rontberg vindt dat zelf, hoe kan het anders, streert niet geheel in over eenstemming is met zijn in nerlijk. „Ja, maar het bete kent natuurlijk nogal wat. Of je nou voor een paar honderd toeschouwers bij de amateurs speelt of voor een goed ge vulde Kuip, dat maakt wel enig verschil. Maar ik heb er wel vertrouwen in. Ik pro beer gewoon het veld in te gaan met de gedachte van: we zien wel". Bram Rontberg mag dan mis schien volgens een aantal in siders de potentie hebben uit te groeien tot een zeer accep tabele profvoetballer, deze verwachting is niet direct af te leiden uit zijn lichaams lengte. Met zijn 1,73 meter zal de jonge Delftenaar één slaap kunnen vatten", geeft Bram Rontberg te kennen, geen enkel bezwaar. „Medes- daarmee aangevend dat de pelers moeten gewoon reke- onverschilligheid die hij in ning houden met mijn spelty- tijn gedrag enigszins demon- pe. Mijn sterkste punt, vind ik zelf, is het aangaan van een duel met en het uitspelen van een tegenstander. Tot dusver heb ik dat in oefen wedstrijden van FC Den Haag nog niet veel gedaan. Maar dat had te maken met zelfvertrouwen. Als je recht streeks van de amateurs komt, je bovendien een paar weken erg hard hebt ge traind, drie keer meer dan ik bij DHC was gewend, en je toch komt te staan tussen engens die al geruime tijd itaald voetbal spelen houd ie je een beetje in. Maar dat komt nog wel Het is overigens voor FC Den Haag wel te hopen, net zoals voor wat betreft de tij dens het gesprek binnen ge vallen Chris Treling, niet al leen plaatsgenoot maar ook inmiddels ploeggenoot en vriend van Bram Rontberg. Samen rijden zij elke dag naar de training en de al eni ge jaren bij FC Den Haag spelende Treling heeft zijn nieuwe teamgenoot inmid dels zo veel mogelijk op de hoogte gebracht van de situa tie bij de club. Voorname conclusie van Treling is dat een groot deel van de kritiek die vorig jaar neerdaalde op het hoofd van trainer Martin van Vianen inmiddels is ver stomd. „Hij is veel beter be zig dan vorig seizoen", zegt Treling, één van Van Via- nens critici nog maar enige maanden geleden. „Er wordt ontzettend hard aan getrok ken en dat moet resultaten gaan krijgen. We speelden onze eerste oefenwedstrijden puur slecht, maar dat had veel te maken met die zware training. Maar conditioneel zijn we nu op een zeer goed peil". Bram Rontberg beaamt de zwaarte van de training. „Ik moest in het begin een paar keer afhaken, zo moe was ik; ik zag de tribunes voor mijn ogen heen en weer zwaaien. Maar nu kan ik het goed vol gen. Nu de wedstrijden nog". FRANK WERKMAN Meagher zwemt wereldrecord MILWAUKEE Op de ope- ningsdag van de Amerikaanse zwemkampioenschappen heeft Mary Meagher (16) haar eigen wereldrecord op de 200 meter vlinderslag (2.06,37) verbeterd en gebracht op 2.05,96. Terrasvogels softbalkampioen HAARLEM Terrasvogels uit Santpoort is gisteravond voor de zesde maal kam pioen van Nederland softbal geworden. De ploeg zege vierde in de hoofklasse met 40 bij EDO in Haarlem en werd daardoor voor de con currentie onbereikbaar. Terrasvogels, dat vijf interna tionals telt, werd eerder kam pioen in 1969, 1971, 1975, 1979 en 1980. Uitslagen van gisteren: Bloemen- daalDSS 13. EDOTerrasvogels 04, HHCWeslerkwartier 8—1, Westerkwartier—HHC 1—9. Chris Dekker jaar bij Sparta ROTTERDAM Sparta heeft gisteren de 35-jarige Chris Dekker voor een seizoen aan zich gebonden. Of de nieuwe aanwinst van Barry Hughes morgenavond al kan meespe len in het eerste competitiedu el tegen Haarlem is echter nog niet zeker. Eerst dient de KNVB toestemming binnen te krijgen van de voetbalbond van Hongkong, waar Dekker het afgelopen jaar voor Seiko speelde. Nijboer alleen leider DIEREN De Nijmegenaar Friso Nijboer voert in de achtste ronde van het schaaktoernooi om het open Nederlands kampioenschap in Dieren alleen de ranglijst aan met zeven punten. Nijboer schakelde met zwart in 27 zetten de Westduitser Lehmann uit en de concurren ten Van Scheltinga en Borm braken hun onderlinge duel af met winstkansen voor de eer ste. Stand aan de kop na acht ron den: 1. Nijboer 7 punten, 2. Van Scheltinga en Borm 6 en 1 afg., 4. Voormans, Van de Tuuk, Peelen en Landsman 6. /sportprogramma ZATERDAG Betaald voetbal Eredivisie: AZ '67-NAC, Haarlem- Sparta, NEC-FC Groningen. PEC Zwolle-De Graatschap. MW-FC Twente. Eerste divisie: Heracles-Wa- geningen, SC Cambuur-SC Amers foort. FC VW-Excelsior, Veendam- Fortuna S. SW-Telstar. Helmond Sport-Volendam, FC Den Bosch-Hee renveen, Eindhoven-Vitesse. Cricket Eerste klasse: HCC 2-Kampong. Honkbal Hoofdklasse: HCAW-Oe Spartaan. ADO-Tex Town Tigers. Haarlem Ni- cols-UW. Quick-Neptunus, Amstel Tijgers-Glants. Eerste klasse B: Tha- men-Jeka (2x). Sparta-DOS "32. Hil- versum-Storks. Feyenoord-PSV. Softbalt Hoofdklasse: SHELL-Westerkwartier. HHC-EDO, Kinheim-DSS. Terrasvo- gels-Bloemendaal. Eerste klasse: Zuidvogels-Pirates. Birds-HQAW. ZONDAG Betaald voetbal Eredivisie: FC Utrecht-Go Ahead Ea gles. Roda JC-PSV. Feyenoord-FC Den Haag. Willem ll-Ajax. Eerste di visie: FC Amsterdam-DS '79. Cricket Hoofdklasse: ACC-Bloemendaal, Kon. UD-HCC. VOC-VRA, Rood en Wit-De Kieviten. Eerste klasse: Ex- celsior-Hercules. HCC 2-VUC. Kam- pong-Sparta, Quick-Hermes DVS. Honkbal Hoofdklasse: De Spartaan-HCAW. Tex Town Tigers-ADO, UW-Haarlem Nicols. Neptunus-Quick, Giants-Am- stel Tijgers. Eerste klasse B: Storks- Hilversum. PSV-Feyenoord. Tweede klasse B: NADO V-Onze Gezellen. VUC-ZwIJndrecht, Schiedam-Vlaar- dingen Holy, Rooswijk-Wassenaar, Bloemendaai-Euro Stars. WOENSDAG Betaald voetbal Eredivisie: Go Ahead Eagles-PSV. PSV-FC Utrecht. NAC-Roda JC. Sparta-AZ '67, FC Gronlngen-Haar- lem. FC Den Haag-NEC. Ajax-Feye- noord. De Graafschap-Willem II, FC Twente-PEC Zwolle. Eerste divisie: FC Wagenlngen-Elnd- hoven. SC Amersfoort-Heracles. DS '79-SC Cambuur. Excelsior-FC Am sterdam, Fortuna S-FC VVV. Telstar- Veendam, Volendam-SVV. Heeren veen-Helmond Sport, Vitesse-FC Den Bosch.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11