Zoeterwoudse raad besluit formeel tot aankoop t Cen trum I/I Woningbouw Buitenhof-oost van start Dorpsagent mag misschien in Aarlanderveen blijven Boeren visite9 9 in Hazerswoudse gemeentehuis REGIOIJOURINAAI NOG STEEDS ONZEKERHEID OVER INVULLING Wandkleden en kunstvoorwerpen in en om vernieuwd raadhuis Oegstgees REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1981 FACING' ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft zich in de maanden voor de vakantie uitvoerig bezig gehouden met de accommodatieproblematiek van de sport* en culturele verenigingen. In het kader daarvan is onder meer een bedrag gevoteerd voor de bouw van een nieuwe sportvoorzie- ning in het plan Westeinde III. Met name de Werkgroep Akkommodaties Dorp heeft zich in het bijzonder ingezet voor realisatie van een onderkomen voor verenigingen dat vol doet aan de thans gestelde eisen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat ook de muziekverenigingen onderdak zouden vin den in de nieuwe accommodatie. De hoge akoestische waarde die men echter toekent aan de huidige verenigingsruimte, gebouw 't Cen trum aan de Schenkelweg, is er oorzaak van geweest dat de muziekverenigingen de handen ineen hebben geslagen en zich hebben beijverd voor behoud van 't Centrum. En niet zonder succes. Nadat de meningsverschillen over de aankoopprijs van het gebouw tussen het ge meentebestuur en het parochiebestuur van de Sint Jan (de eigenaar van 't Centrum) uit de weg waren geruimd kon de raad besluiten over te gaan tot aankoop. De prijs die beide partijen» overeen kwamen is 150.000,kosten koper waarbij is opgemerkt dat genoemde koopsom per 1 april volgend jaar moet zijn betaald. In een vergadering moet de gemeenteraad mor genavond nog een formeel besluit nemen tot het aankopen van onroerend goed. De over dracht van 't Centrum kan dan plaatsvinden binnen één maand nadat Gedeputeerde Staten het raadsbesluit hebben goedgekeurd. Overigens komt het wat vreemd over dat nu pas een besluit wordt genomen over de aan koop van onroerend goed terwijl al op 23 april is besloten een krediet beschikbaar te stellen ten behoeve van de realisering van een sportac commodatie in het dorp. Een onderdeel van dat krediet vormt de aankoopprijs van 't Centrum. De muziekverenigingen staan te trappelen van ongeduld om het gebouw op te knappen. Begraafplaats Enkele maanden geleden stelde de gemeente raad een krediet beschikbaar van 204.500, ten behoeve van de aanleg van een algemene begraafplaats aan de Hoge Rijndijk. Vooraf gaande daaraan vond er tussen het bestuur van de r.k. parochie „Meerburg" en het college van burgemeester en wethouders een aantal ge sprekken plaats, waarbij een aantal afspraken is gemaakt. Toen is overeengekomen dat het kerkbestuur de grond, benodigd voor de reali sering van de begraafplaats, „om niet" aan de gemeente Zoeterwoude zou overdragen. Naar aanleiding daarvan zal de gemeenteraad zich moeten uitspreken over de overname van de grond tegen de symbolische prijs van één gul den, dit vanwege het feit, dat de notaris eist dat er een bedrag in de transportakte wordt ge noemd. Op de foto: Twee poppen in klederdracht, die ook in de raadszaal te zien zullen zijn. In het kader van „Ha- zerswoude 700" wordt in de raadszaal van het Hazerswoudse gemeen tehuis van dinsdag 18 tot en met dinsdag 25 augustus een historische tentoonstelling gehou den. De conservator van de oudheidkamer Cees Kroon is erin ge slaagd om een groot aantal facetten van het leven gedurende de ze ven afgelopen eeuwen in Hazerswoude te be lichten. Op de expositie, 9? die wordt gehouden on- raad, kan men onder renvisite rond Nieuw- der auspiciën van de meer kennis r\emen van jaarsdag in het jaar plaatselijke culturele de sfeer tijdens een boe- 1881. De tentoonstelling is van maandag tot en met zaterdag toegankelijk van half tien tot twaalf uur, van half ttoee tot half vijf en van zeven uur tot half tien. In de hal van het gemeente huis wordt een exposi tie gehouden van werk stukken die scholieren hebben gemaakt. The ma's hiervan: „Hazers woude toen. Hazers woude nu". ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester M. Paats zal de noodzaak om de Aar- landerveense postagent (ook te plaatsen naar Alphen aan den Rijn opnieuw bezien. Tijdens de gisteren gehou den vergadering van de raadscommissie voor alge mene zaken zei de heer Paats dat uit het feit dat hij deze zaak in heroverweging neemt, echter niet geconclu deerd mag worden dat de kans dat de heer Van Ree- nen in Aarlanderveen kan blijven, nu plotseling veel groter is geworden. De heer G. van Reenen, die de rang heeft van brigadier, heeft enige tijd geleden te horen ge kregen dat hij overgeplaatst zal worden naar Alphen aan den Rijn. Zowel Van Reenen als de Aarlanderveense bevol king is hier fel tegen. De heer M. Meijer, woordvoerder van de belangenvereniging Aar landerveen, verwoordde de gevoelens van de bewoners van Aarlanderveen; hij noem de het een vrij unieke situatie dat een bevolking zo achter een agent staat. Bovendien zou de heer Van Reenen bij zijn benoeming als postagent be loofd zijn dat hij in dit dorp zou mogen blijven tot zijn be noeming tót adjudant. Burge meester Paats antwoordde dat van een dergelijke toezegging niets bekend is. Op de vraag van de heren H. W. M. Hopman (CDA) en A. van Geest (D'66) wat de be leidsoverwegingen zijn om deze overplaatsing aan te be velen, antwoordde commissa ris J. Volwerk dat het Alphen- se corps behoefte heeft aan een extra brigadier. Alleen al voor de leiding van de uit 50 man bestaande surveillance- afdeling zijn acht van de veer tien brigadiers nodig. Om nu deze brigadiers een bredere kijk op het politiegebeuren te geven, is het noodzakelijk dat een aantal verschuivingen binnen het corps plaatsvindt. Wanneer Van Reenen niet naar Alphen zou komen, zou den deze verplaatsingen niet uitgevoerd kunnen worden, hetgeen een goed funktione- ren van het politie-apparaat niet ten goede zal komen. Aanstaande vrijdag zal aan burg. Paats een petitie worden aangeboden voorzien van handtekeningen van 85% van de volwassen bevolking van Aarlanderveen waarin hem wordt gevraagd af te zien van de voorgenomen overplaatsing van brigadier Van Reenen. Orgelconcert Willem Hendrik Zwart, organist van de Bovenkerk Kampen geeft vrijdag een concert in de Grote Kerk Noordwijk-Binnen. Dit in het kader van de zomt avondconcerten van de Stichting Orgelcentrum. Op programma staan werken van Vivaldi, Bach, Puree Walond, Brahms, De Lange, Willem Zwart en J Zwart. Het orgelconcert begint om kwart over acht. Viswedstrijd De watercommissie van het Zoeterwoudse buurthuis Weipoort organiseert vrijdagavond een viswedstrijd. V, half acht tot negen uur wordt er gevist aan de Noord 1 tussen de Uiterdijk en de boerderij van de familie Van di Salm. De watercommissie hoopt dat zich ook veel vrouw lijke vissers zullen aanmelden. Inschrijving geschiedt plaatse en kost een gulden voor leden en twee gulden vot niet-leden. Er mag maar met één hengel worden gevist, watercommissie zorgt voor koffie. Silvermachine Wat "n buiti maa rece Staf terdag een show in 't Trefpunt aan de Herenweg Su ^00 Warmond. Silvermachine beschikt over de nieuws hits maar kan ook putten uit een arsenaal van met „belegen" platen zodat waarschijnlijk iedere bezoekt exei aan zijn trekken komt. Daarnaast heeft de discothee Ult de grootste lichtshow uit de omgeving. Aanvang ac$ ^ta i in 1 Vrije Clubs De Vrije Clubs van de Stichting 't Spinneweb in Zol ltal. terivoude houden op zaterdag een open middag bij wij niei ze van start van het nieuwe seizoen. Van twee uur td Mal half vier zijn alle kinderen van de lagere school wei een kom in het clubhuis naast de Sint Janskerk in de Zuid Chi buurt. Zij kunnen dan kennismaken met de diverse ao of J tiviteiten van de vrije clubs, zoals weven, schminkekoe en sieraden maken en verder zijn er spelletjes, zoalt tale sjoelen, schaken en dammen. Voor iedereen is er di ook traditionele pannekoek met limonade. De entree bt kijl draagt vijftig cent. Ouders zijn eveneens welkom. Li contributie voor de Vrije Clubs bedraagt f32,50 pa Q half jaar. Men kan zich aanmelden op de open middag of telefonisch bij Rosalien van der Poel, nummei Me 01714-3364. vai uit Papier *nuJ De tafeltennisvereniging Zoeterwoude komt de bewoner^ &s van de dorpskern zaterdag weer bevrijden van overtollij papier. Voor de eerste maal wordt ook de Westeindsewej in de actie betrokken. Bewoners die ver van de openbarè weg wonen worden verzocht het papier gebundeld naasi Pe de groene brievenbus te plaatsen, bij voorkeur voor tierk Frans voor beginners De stichting ,,'t Spinneweb" in Zoeterwoude heeft noi enkele plaatsen open voor de cursus Frans voor begim ners die begin september op de woensdagavond van! start gaat. Inlichtingen en opgave bij: Ria van Swief ten, v. Swietenstraat 2, tel. 2682. Brutale dief KATWIJK Een onbekend gebleven man heeft gisten|d r dag op klaarlichte dag een bedrag van 2380 gulden gestctor uit het kantoor van de watersportfirma Zwitser aan de ringkade in Katwijk. De dief liep de archiefkamer van het kantoor binnen en p fbel uit de openstaande brandkast een geldkistje met 2200 guldei een plastic doosje met 180 gulden. Een typiste die getuige van de diefstal, was te verbouwereerd om in te grijpen. eth Vakantiepret in Hazerswoude HAZERSWOUDE Petra van de Poel heerst tot aan staande vrijdagavond als schout over het huttendorp, dat de jeugd van Hazers- woude-dorp in de Pieter de Hooghstraat heeft gebouwd in het kader van de vakan tieactiviteiten 1981. De jon gens en meisjes waren in een felle verkiezingsstrijd verwikkeld, met heuse wer vingsaffiches en een verkie zingscommissie, voordat Pe tra als schout werd gekozen. Ruim een kwart van de zo'n tweehonderd uitgebrachte stemmen ging naar Petra, die daarmee de concurrentie de loef afstak. Dus kreeg de jonge Hazers woudse van de op bezoek ko mende burgemeester J. ten Heuvelhof een ketting met een sleutel die toegang heet te verschaffen tot het hutten- dorp. Ten Heuvelhof op zijn beurt werd uitgeroepen tot ereburger van het huttendorp. De jongens en meisjes verras ten de burgemeester trouwens met een lied, dat verband hield met het zevenhonderdja rig bestaan van Hazerswoude. Ouderwetse spelletjes en een ganzenbord brachten vele kin deren in het dorp op de been. Aan de Rijndijk, waar zoals bekend schout Richard en kas- teelvrouwe Lisette het in het huttendorp in de speeltuin De Rode Wip voor het zeggen hebben, hield de jeugd zich op verschillende manieren bezig. Vissen, een opdrachtenspel, straattekenen en volksdansen stonden hier op het program- LEIDERDORP Het woning- bouwprogramma van de Alge mene Woningbouwvereniging Leiderdorp (AWL) in het uit breidingsplan Buitenhof-Oost gaat 20 augustus van start. Dan gaat de eerste paal de grond in voor een project van 84 eenge zinswoningen. Het project is een onderdeel van de geplande bouwstroom van 294 woningwet en 37 premie A-woningen. Het is nog niet bekend wanneer de vol gende serie in aanbouw kan worden genomen. Het is onzeker in welk tempo het rijk toestem ming voor de uitvoering zal ge- Leiderdorp heeft met het in aan bouw nemen van de 84 woningen zijn gehele contingent voor 1981 opgesoupeerd. Nieuwe contingen ten worden als gevolg van de be zuinigingen maar mondjesmaat af gegeven. Ook bestaan er nog de nodige twijfels over de uitvoering van het bouwprogramma voor de premie B- en de vrije sectorwonin gen. Nog steeds zijn de onderhan delingen van de gemeente met de kandidaat-aannemers, die intussen al meer dan een jaar duren, niet afgerond. Gepland waren 126 pre mie B- en 74 vrije sectorwoningen. Men probeert tot een oplossing te komen door een aantrekkelijker situering van de duurdere wonin gen. Vermoedelijk valt er aan een verschuiving naar een goedkopere sector niet te ontkomen, maar daarmee wordt wel de financiële haalbaarheid van het totale plan op losse schroeven gezet. Ook wordt er over gedacht om stukjes grond aan particulieren uit te ge ven. In de aanvankelijke opzet van de nieuwe woonwijk was hiervoor geen plaats. Omdat onvoldoende gegevens beschikbaar zijn, heeft het college van B en W moeten be sluiten de voor 17 augustus aange kondigde extra raadsvergadering, over Buitenhof-Oost niet te laten doorgaan. ALDUS GEMEE1M WASSENAAR Ex-bewoners Nieuw Rijksdoi tevreden met nieuwe behuizii WASSENAAR Alle 12 nu toe uit Huize „Nie Rijksdorp" overgeplaat bejaarden zijn zeer tevrei over hun nieuwe huisvesti l in de regio. Dat is geblekg uit een onderzoek door gemeente Wassenaar on deze bejaarden. Het om zoek werd verricht naar a leiding van toezeggingen, g daan in de commissievei dering van maatschappe ke voorzieningen van 29 1981. De verzorgingsplaatsen van reeds verhuisde bejaarden van goede kwaliteit. Volg de gemeente Wassenaar de bejaarden vol lof over hulp die zij bij hun verhu hebben gekregen van de p vinciale inspectrices. Gei deze resultaten is de gemee ervan overtuigd dat ook d nog in „Nieuw Rijksdorp" blijvende bejaarden gepla kunnen worden in uitstek bekend staande verzorging huizen met zeer goede kan en dat de plaatsingen tot sti komen na overleg en met stemming van de bejaardei OEGSTGEEST Nu de vernieuw bouw van het Oegstgeestse raadhuis zijn voltooiing nadert, komt de ijlrich ting van het gebouw aan de orde. Een van de aspecten daarvan is onder meer de wandversiering van de raadzaal en de trouwzaal. De gemeente heeft con tact opgenomen met de Bentveldse kunstenares mevrouw A. van der Heij den die grote bekendheid geniet vanwe ge het ontwerpen van bijzonder fraaie wandkleden. Een kunstkleed van haar is te bewonderen in het Heemsteedse raadhuis. Gisteravond was de kunstenares aanwezig bij de bijeenkomst van de raadscommissie financiën en CRM die was uitgebreid met de leden van de kunstcommissie. Wethou der A. Kohlbeck deelde mee dat men voor wat betreft het raadhuis een bedrag van 100.000 gulden beschikbaar heeft uit het fonds kunstopdrachten waarvan eenderde bestemd is voor wandversiering, eenderde voor kunstvoorwerpen in de ambtelijke ruimtes en eenderde voor kunstvoorwer pen die het plein voor het raadhuis zullen sieren. Het is voor de gemeente financieel niet haalbaar opdrachten te verstrekken voor zowel de trouwzaal als de raadszaal. Dit zou namelijk uitkomen op een bedrag van 60:000 gulden. Nadat de leden van de kunstcommissie hun visie op de ontwer pen van mevrouw Van der Heijden had den gegeven, gaf dekunstenares nog enige uitleg over het materiaal dat zij gebruikt. Ten aanzien van de kunstwerkjes die het raadhuisplein zullen sieren werd nog geen beslissing genomen. Men wil de mogelijk heden om drie bronzen beeldjes te laten vervaardigen nader bezien. Kostbare raadszetel Voor wat betreft de meubilering van de raadzaal zal per raadslid ongeveer 1800 gulden worden geïnvesteerd. (Tafelge deelte 1000 en stoel 800 gulden). Intussen is de fabriek waar de stoelen vervaardigd zijn failliet gegaan enl deelde wethouder Kohlbeck mee, als men deze niet meer kan toegeleverd krijgen via de curator, dan kan dit consequenties hebben voor de datum waarop de gemeenteraad voor het eerst in het nieuwe raadhuis bijeen zal ko men. Subsidie Troubadours Bestuurswisselingen zijn er de oorzaak van geweest dat de operettevereni[ „De Troubadours" verzuimd heeft sul die voor het verenigingsjaar 1981 aan e vragen. Het nieuwe bestuur heeft dit v zuim goed gemaakt en de leden van raadscommissie financiën stonden giste vond welwillend tegenover het voon de operettevereniging alsnog 2500 gu' subsidie toe te kennen. Aangenomen worden dat de Oegstgeestse gemeente hiermee eveneens akkoord zal gaan.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4