Noord wijkerh o u tse estafette vreemd, maar geslaagd evenement Spannende wielerronde in Roelofarendsveen REGIO(JOUR)NAALS Geslaagde sportdag KPJ Zoeterwoude REGIOUOURINAAL Geslaagde vakantieweek voor Zevenhovense jeugd Werkgroep voert actie zonder toestemming REGIO LODSE COURANT MAANDAG 10 AUGUSTUS 1981 PAG] NOORDWIJKERHOUT Noordwijkcrhout heeft weer een vreemd evenement ach ter de rug. Vreemd, maar ge slaagd, want net zoals bij het paalzittcn kon men zich tijdens het slot van de 750 kilometer lange estafette door de gemeente verheugen, op een grote publieke belangstelling. Honderden mensen hadden zich zater dagmiddag in de Dorps straat verzameld om getuige te zijn van de laatste kilo meters van de donderdag middag gestarte estafette. Slechts tien minuten later dan gedacht, voltooiden de deelnemende leden van Noordwijkcrhoutse strand- lopcrs gewapend met een bos bloemen gezamenlijk de laatste ronde door het 750 jaar oude dorp. Het idee voor de monstertocht was afkomstig van de techni sche commissie van NSL. Het enige probleem waar de com missie mee worstelde was de afstand. De gemeente beschikt immers niet over een grondge bied van 750 kilometer. Maar een oplossing was snel gevon den. De deelnemers konden De aankomst van de deelnemers. hun energie op vier verschil lende door de commissie uitge stippelde parcoursen kwijt. Na maanden van voorbereiding vertrok afgelopen donderdag de eerste deelnemer van de ruim 70 NSL-leden, die zich bereid hadden getoond aan de lange koppelkoers deel te ne men. Bijna 48 uur later nam NSL-sponser Floor Vink de een na laatste ronde voor zijn rekening. Na diens doorkomst de 258-ste sinds donderdag voltooiden alle deelnemers de laatste 1667 meter. Vervol gens konden de hongerige deelnemers en het publiek zich ontfermen over een groot aantal kippen, die onder het Zowel zaterdag als zondag- op het kabelnet kijken naar mom 'kip-eet-festijn' ter con- nacht konden televisieeziters, een beeldverslag van de pira- sumering werden aangeboden, die bovendien zijn aangesloten tentelevisie. ZEVENHOVEN Ruim 250 kinderen heb ben zich de afgelopen week vermaakt in het door hun gebouwde huttendorp aan de Vrij- enhoek. De activiteiten stonden in het teken van het Wilde Westen en werden dinsdaga vond geopend door burgemeester J. Wage naar. Het dorp had de naam „Fort Zeven" gekregen, een naam die bedacht was door Marlies Penraat, die daardoor tot opper hoofd van het dorp werd gekozen. De weergoden lieten zich de gehele week van hun beste kant zien, zodat alle buitenspelen door konden gaan. Voor de kinderkennis en rommelmarkt bestond veel belangstelling; de netto-opbrengst bedroeg 1500 gulden, hetgeen voor de organisatie een aardige tegemoetko ming is voor de onkosten. Verder vermaakte de jeugd zich met diverse aktiviteiten, onder meer een legobouwwed strijd, spoorzoeken, handenarbeid, een spelcir- cuit en toonde goochelaar Borsora zijn kunsten. Er werd tevens een dag doorgebracht in het zwembad „De1 Aarweide", waar ook de jeugd van Nieuwveen en Ter Aar aanwezig was om in het bad en op de speelweide diverse spelle tjes te doen. De week werd afgesloten met een sportdag, ter wijl 's avonds een grote lampion- en fakkelop tocht met medewerking van de drumband en majorettes uit Nieuwkoop volgde. Daarna ging het huttendorp in vlammen op, terwijl de brandweer een oogje in het zeil hield en na een uur het vuur doofde. Tevreden over een geslaagde week kon de jeugd huiswaarts keren. ONTPLOFFING IN WONING Boskoops gezin aan dood ontsnapt BOSKOOP Door ontplof fing en brand liep een wo ning aan het Straaten van Ncsplantsocn de afgelopen nacht voor een ton schade op. Vermoedelijk ontstond de schade door een lekkende gasleiding. De ontploffing vond rond kwart voor twee vannacht plaats. Direct op de knal volg de brand. Omwonenden, die door de klap wakker waren geschrokken, zagen kans het vuur te blussen. De in het huis slapende familie Jonkers man, vrouw en een dochter konden zichzelf in veiligheid brengen. Alphense (22) overleden na verkeersongeluk ALPHEN/LEIDEN De 22-jarige Alphense S.T. van Heukelum-Stuyt is afgelo pen weekeinde in het Acade misch Ziekenhuis Leiden overleden aan de verwon dingen die zij opliep bij een verkeersongeval afgelopen woensdag in Leimuiden. Het slachtoffer botste die dag met haar auto frontaal op een andere auto op de provinciale weg 7 tegenover de Drecht- brug. Zij moest door de brand weer uit het wrak worden ge zaagd. De bestuurster van de andere auto, een 21-jarige in-, woonster van Woubrugge, werd eveneens zwaargewond in het ziekenhuis opgenomen. Volière vernield SASSENHEIM De volière van een bewoner aan de Hein Baderstraat is het af gelopen weekeinde vernield. Het gevolg is dat ongeveer zeventig vogels zijn wegge vlogen. Het betreft voornamelijk eigen gekweekte kanaries, maar ook parkieten en tropische en wildzangvogels zaten in de vo lière. Gevreesd moet worden dat het grootste deel van de vogels hun vlucht niet zullen overleven. De schade wordt door de eigenaar geschat op ruim tweeduizend gulden. De daders leken het speciaal op deze volière gemunt te heb ben. Vorige week werd al en kele malen 's avonds de deur van de volière open gezet. Maar deze kon telkens bijtijds weer worden gesloten. SASSENHEIM De activi teiten in het kader van de stichting Jcugdrccrcatie zijn zaterdagmiddag afgesloten met een familie-zwemcsta- fette. In totaal dertien teams meldden zich aan de start. Eerste werd, evenals vorig jaar, de familie Jorna, die de wissclbekcr nu dus kan hou den. Vrijdagavond was er een drop- ping-puzzeltocht door het dorp. In totaal 127 deelnemers, ingedeeld in veertien groepen, werden door vier vrachtwa gens ergens gedropt, vanwaar ze weer moesten zien terug te komen op het centrale punt. De eerste prijs ging naar de groep van Nobelen. Ondanks de weigering van het gemeentebestuur een vergun ning te verlenen, heeft de werkgroep Noordzee gister morgen actie gevoerd in Noordwijk. De werkgroep, die strijdt tegen de vervuiling van de Noordzee, wilde in het ka der van haar landelijke actie ook het Noordwijkse publiek in kennis stellen van haar bedoe lingen. De daarvoor benodigde vergunning werd door het ge meentebestuur echter niet ver leend. Het college was van me ning dat zulks het toerisme niet ten goede zou komen. Noordzee liet het er, gesteund door vele plaastelijke milieu groepen, niet bij zitten en kon digde aan toch door te zetten. Gistermorgen stond men dan ook op de Koningin Wilhelmi- naboulevard. Men deelde fol ders uit en toonde door middel van op borden geplakte foto's aan hoe zeer de zee vervuild wordt. De Noordwijkse politie zag, afgezien van verkeertech- nische aanwijzingen, geen aan leiding in te grijpen. ZOETERWOUDE De KPJ Zoeterwoude heeft het nieuwe seizoen traditiegetrouw ingezet met een sportdag op het Loctheveld. Het bijzondere van deze sportdag was het ludieke karakter met onderdelen als steltlopen, appel schillen, auto band gooien, een hindernisrace, koppelrace, ach teruitlopen voor duo's en touwtrekken. De enige echte atletieknummers waren de 500 meter voor dames en de 1.500 meter voor heren. Jammer was het dat slechts een beperkt aantal leden aan het sportieve spektakel deelnamen want de KPJ telt toch meer dan 200 ingeschrevenen. De pret was et evenwel niet minder om. Jammer was het dat door de slechte kwaliteit van het buitenwater het geplan de waterballet geen doorgang kon vinden. Na het op maken van de balans bleken Magdalene van Rijn en Jan van Rijn de beste score te hebben. Magdalene van Rijn kwam tot 42 punten, gevolgd dor Anneke de Jong met 39 en Gretha Borst met 34. Bij de heren zat de spanning er in tot het laatste onderdeel. Met 41 punten werd Jan van Rijn kampioen, op de voet gevolgd door Arnold Mooijman met 39 punten en Pe ter Berg die met een score van 38 het „brons" pakte. De sportdag is gisteravond afgesloten met een gezel lige barbecue. Ringrijdcrij De jaarlijks terugkerende ringrijderij met aangespan ncn paarden wordt zaterdag weer in Leiderdorp gchoitj den. Het evenement maakt deel uit van het zomcrprS gramma van de Oranje Vereniging leiderdorp. De rijf grijderij begint, om twee uur en er wordt gereden o], het parcours Eikenlaan, Kastanjelaan, Berkenkadr Hoofdstraat. Het zomerprogramma start overigen woensdag al als de kermis wordt geopend en tot el met zaterdag blijft staan. Zaterdag is er ook nog eet viswedstrijd in de Oude Rijn langs het Jaagpad. i- 'Blij met een bij"die'' Bijenteeltvereniging 'Boskoop en omstreken' viert zaterdaïs- en haar veertig-jarig bestaan. Onder het motto 'Blij met eejterdan bij' wordt het jubileum gevierd in de middelbare tuiii het f bouwschool aan de Azalealaan in Boskoop. De bijen teelt ve«ire d i g reniging Boskoop en omstreken is een afdeling van dl) on' Vereniging tot bevordering der bijeenteelt in Nederland)* de Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan heeft men eel vcrk< feestprogramma opgesteld, waarop de volgende pun tel staan vermeld: een honingkeuring, excursie naar een planu. tentuin, het bezichtigen van vele soorten korven en kwas ten, bijenplaten en andere artikelen die met het telen vai bijen te maken hebben. Tussen de bedrijven door kan mei fasS pannekoeken met hoe kan het ook anders honip nuttigen. tsje geheln zich dat i Bejaardensoos De bejaardensociëteit in Zoetcrwoude-dorp gaai ganPd« woensdag 12 augustus weer van start. Om half dril tdam worden de bejaarden die de leeftijd van 65 jaar hebbed^ het bereikt, verwacht in Ons Huis aan het Kosterspad. Hei*** va bestuur van de sociëteit verwacht veel mensen zodaicjJ de activiteiten na de vakantie weer goed kunnen worL|0pen den ingezet. Wielerkampioenschap Het individueel wielerkampioenschap van Zoeterwoude wordt aanstaande weekeinde verreden. Dit sportieve ge beuren bestaat uit een tijdrit over 11,4 km. (vrijdagavond), een sprint over 300 meter (zondagochtend) en ter afsluiting een criterium over 55 kilometer (zondagmiddag). Inschrij ven voor deze krachtmeting op de fiets dient uiterlijk mor gen te geschieden bij mej. Van Veen, Zwetkade 30 of mej. Van Leeuwen, Weipoortseweg 80b. De startvolgorde voor de tijdrit wordt bepaald via loting. Donderdag en vrijdag zal de deelnemerslijst en volgorde worden aangeplakt op de winkelruit van slager Van der Hoeven aan het Water tje. Circus Mariska Circus Mariska komt naar Voorschoten. Woensdag slaat men haar tenten op het parkeerterrein nabij dc sporthal aan de Koninklijke Marinelaan op. De voor stelling begint om drie uur. Tijdens de circusshow kan het publiek kennis maken met een 'nieuw' soort circus. Het circus zoekt steeds naar nieuwe acts. Zo stond on der meer voetballer Willem van Hanegem in de piste en ook popgroepen maakten hun opwachting in dei ring. Bij Circus Mariska gaan theater en circus hand in hand. Men schotelt het publiek een door Wim Meul-l dijk (de auteur van de Pippo de Clown-verhalen) ge\ schreven verhaal voor dat handelt over de Nederland se leeuw. Het dier is uit het wapen van Nederland geë stapt en wil er niet meer in terug. Men gaat op zoek naar plaatsvervangers, maar dat blijkt niet eenvoudig.1 Pogingen met paarden en olifanten lopen op niets uitp®j Uiteindelijk weten de bekende televisie-clowns Peppi 1. en Kokki het avontuur tot een goed einde te brengen. anc Circus Mariska. De start van de wielerronde voor de kinderen van 6 tot 9 jaar. ROELOFARENDSVEEN De za terdagmiddag verreden wielerron de voor jongeren tussen de 6 tot 16 jaar is een gezellige happening ge worden. Bij lekker warm weer streden, voor een groot aantal toe schouwers, in totaal 49 wielren ners om de eer en om aantrekkelij ke prijzen. Langs het drie kilometer lange par koers aan de Floraweg en de Geest- weg had de 27 MC-club zich opge steld. Dit werkte erg goed; de leiding was constant volledig op de hoogte van het verloop van de wielerronde. Toen dan ook Marco Loos en Barry Bouwmeester elkaar wielen raakten, hetgeen een fikse valpartij tot gevolg had, stelden de 27 MC'ers direct de leiding van het voorval op de hoogte. Hierdoor ging er geen tijd verloren en konden de ouders en de dienst doende weekendarts, dokter Stoffels, zeer snel ter plaatse zijn. Pechvogel Marco Loos bleek een gebroken pols te hebben, maar ook Barry Bouw meester moest de wedstrijd afbreken als gevolg van opgelopen verwondin gen. De leeftijdsgroep van 6 tot 9 jaar reed een 6 kilometer lang parkoers. Win naars werden: 1. Martijn Olijerhoek, 2. Jan Akerboom en 3. Harold van der Werf. Bij deze wedstrijd reed vooral Marleen Droog erg sterk, zij werd wel „de ontdekking van deze wielerronde" genoemd. De leeftijds groep van 9 tot 13 jaar reed een 12 ki lometer lang parkoers. Winnaars bij de meisjes werden: l.Hannelore van Kaam en 2. Sandra Klein. Bij de jon gens: 1. Alex Oomen, 2. Patrick Baars en 3. Brent Schrama. De leeftijdsgroep van 13 tot 16 jaar reed een 18 kilometer lang parkoers, dat bleek een veel te korte afstand voor deze groep. De leiding heeft zich dan ook voorgenomen het volgend jaar de te rijden afstand aanmerkelijk te vergroten. Het ging er ontzettend hard, haast professioneel, aan toe. Ook hier vond een valpartij als ge volg van een verkeerde manoeuvre laats, maar dit liep gelukkig goed af. ij de meisjes wonnen: 1. Heieen Hoogenboom, 2. Anja Bouwmeester en 3. Henny Bouwmeester. Bij de jon gens: 1. Casper van der Meer, 2. Nico Kerkvliet en 3. Wilco Stroet. De viswedstrijd die eveneens zater dag zou plaatsvinden is niet doorge gaan. De graskant van het water langs de Langeweg was zo nat, dat het onverantwoord zou zijn de wed strijd door te laten gaan. Visclub ,,'t Looze Vissertje" dat deze wedstrijd in het kader van de vakantiespelen zou organiseren, heeft deze nu verplaatst naar volgende week zaterdag. Er zijn enorm groté „gouden", „zilveren" en „bronzen" medailles beschikbaar voor de winnaars alsmede dozen met allerlei visattributen. Een aparte prijs kan worden gewonnen door degene die de grootste vis brengt. Voorts trakteert de visclub alle deelnemers op iets lekkers. „Ga maar weer lekker slapen... NOORDWIJK Wakk worden en wakker zijn is ni hetzelfde, dat bleek afgelop week in Noordwijk weer eei Een echtpaar, dat een flat a, de boulevard bewoont, beslo vanwege het warme weer balkondeuren open te late Voor inbrekers behoef je op negende verdieping imme niet bang te zijn. Volgens got ft gebruik las de vrouw voor h slapen gaan een boek, mai l viel halverwege weinig gt boeid in slaap. En het echtpai sliep vast. Zo kon het dan oo gebeuren dat een man ongi %merkt via het dak op hun ba kon klauterde en zich door J. reeds geopende balkondeurt .,r toegang tot de slaapkamer ve !.lc schafte. Daar aangekome ',s< 'doorsnuffelde hij kasten en li p den. Net toen de insluiper eerv onder het bed opgesteld kot fertje wilde doorzoekef schrok de 60-jarige NoordwijM ker wakker. Vrij wazig keelv,e' hij de vreemde aan, maar de na diens woorden „Nier*0 aan de hand, ga maar weff? lekker slapen" het vermoeidjP" hoofd weer op het kussen. Al* of het tekenfilm was, schrofd 1 hij even daarna echter iveekur wakker, besefte wat er aan hand was en greep de jon# zo inbreker in zijn kraag. De i» b breker wist echter te ontsnap, pen en verliet het pand zoal bc hij gekomen was. Ook de poli't o< tie kon de naar schatting 23-j* ui rige inbreker niet meer ac/fflg terhalen. jhai

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4