lijspanduo Van Heugten-Hurkmans op drempel van wereldtitel West-Duitslan Silvano Contini wint Ronde van VERLOREN ZONDAG BROERS VERMEULEN BAANPLOEG VOOR WK WIELRENNEN SPORTTRIBUIME Henk Vink: snelle dragrace DRACHTEN Tijdens de zogenoemde „dragra- ces" in Drachten zorgde Henk Vink gisteren voor een daverende verrassing door de favoriet, de Zweedse coureur Stephan Reisten in de su per bike-klasse achter zich te houden. Reisten had zaterdag tij dens de training met 7.7 seconden (eindsnelheid 306 km./uur) een Euro pees record gevestigd. Een dag later reageerde Vink echter subliem op het aanflitsen van de startlampen en had Reisten het nakijken. ty LEIDSE COURANTMAANDAG 10 AUGUSTUS 1981 PAGlj Lacapelle Marival Het wereldkampioenschap voor zijspancrossers kan Ton van Heugten en Sies Hurkmans vrijwel niet meer ontgaan. In Laca pelle Marival vergrootten zij hun voorsprong op hun landgenoten, Jan Ba kens en Henk van Heek. Nadat Van Heugten en Hurkmans in de eerste manche van de wedstrijd om de Grote Prijs van Frankrijk als tweede wa ren geëindigd, zegevier de het favoriete Neder landse duo in de tweede omloop. Bakens en Van Heek klasseerden zich als vijfde en tweede. In beide manches waren de Nederlandse crossers het snelst weg. Een razende start verschafte Van Heugten met zijn nieuwe bakkenist Hurk mans in de eerste omloop een riante voorsprong. Negen van de zeventien ronden behielden zij de leiding, tot zij door de sterk terugkomende Westduit- se combinatie Brockhausen- /Rebele werden voorbijge streefd Op korte afstand fi nishte het Nederlandse duo als tweede. In de tweede manche hadden Bakens en Van Heek de snel ste start. Na twee bochten werd het initiatief overgeno men door Van Heugten en Hurkmans, die onbedreigd naar de overwinning op het door 20.000 kijkers omzoomde circuit reden. Hij lijdt nauwelijks twijfel dat de Nederlandse lijstaanvoer ders in het wk-klassement over twee weken tijdens de cross om de Grote Prijs van Zwitser land in Wohlen de titel ver overen. De Zwitsers, vanouds grootmeesters in het crossvak, hebben in de voorgaande wed strijden te veel verspeeld en kunnen hun achterstand op ei gen terrein niet meer goedma ken. Uit een deelnemersveld van ruim dertig combinaties klas seerden drie Nederlandse duo's zich zowel in de eerste als'in de tweede manche bij de eerste tien. Achter de genoem- Cor Euser (rechts) vocht in de Ford 1600 cc-race een spannende strijd uit met de Deen Villumsen. De afsluitende tijdrit leverde een verrassende overwinning op voor de Belg Gery Verlin den. Contini werd tweede en vergrootte daardoor zijn voor sprong in het algemeen klasse ment op Theo de Rooij (zesde) tot 12 seconden. De Rooij be hield wel zijn tweede positie. In het eindklassement werd Van Houwelingen 24e op 20 minuten en 30 seconden. De Limburger Willy Maessen ein digde als 48e op 44 minuten, 55 seconden. DORTMUND Theo de Rooij hééft zijn nederlaag in de Ronde van West-Duitsland gerevancheerd met een over winning in de Grote Prijs van Dortmund. Bij de twintigste Grote Prijs waren 100.000 toe schouwers. Na 80 van de 150 kilometer viel de eerste beslissing. Een kopgroep van acht renners scheidde zich af. Uitblinkers in de kopgroep waren De Rooij en de Westduitser Gregor Braun, volgend seizoen ploeg genoot van De Rooij. In de slotfase namen beide renners afstand van de kopgroep. Een kilometer voor het einde de marreerde De Rooij van Braun weg en finishte met drie secon den voorsprong. Hennie Kuiper en Adri van der Poel zijn zaterdagavond win naar geworden van een criteri um, dat in de binnenstad van Zutphen werd gehouden. Op een parkoers van 1200 meter door de binnenstad, won het tweetal de grote finale van de Australische achtervolging (vijf ronden) in 7.11.08. Het koppel Henk Lubberding- Jan Raas werd tweede In 7.19.00 en Hans Vonk/Jos Lammertink derde in 7.31.05. Het viertal, dat Nederland zal vertegenwoordigen op de 100 kilometer ploegentijdrit van de .wereldkampioenschappen in Tsjecho Slowakije, is in de „generale repetitie" in Maren- Kessel niet tot een overwinning gekomen. De Italianen Delle Case, Maffei, Milani en De Pel legrini waren sneller: 2.10.57 de toppers finishten Rein van Gastel en Erik Hurkmans in de eerste omloop als zevende. Augustus Muller en Cor van der Bijl klasseerden zich in de volgende manche als vijfde. Van der Laan en Hoogervorst gingen in de eerste manche aanvankelijk uitstekend mee maar moesten hun vierde plaats door pech opgeven. In de stand voor het wereldkam pioenschap staat dit onfortuin lijke duo niettemin nog zeven de. Van Gastel en Hurkmans volgen op vier punten. Van der Laan en Hoogervorst nemen een gedeelde tiende plaats in. Kampioen De Belg André Malherbe is op nieuw wereldkampioen motor ZANDVOORT Jim en Huub Ver meulen wensten de zondag zo goed mogelijk te benutten. Zowel in een Euro-serie wedstrijd Formu le Ford 2000 in Francorchamps als een Sport 2000-race, meetellend voor het Benelux-kampioenschap, in Zandvoort waren voor de rapen de broers belangrijke puntéii te behalen. De inhaligheid' bracht Jim en Huub Vermeulen gistermid dag echter geen voordeel. Een ingenieus reisschema per vliegtuig en motorfiets moest hen op beide circuits tij dig aan de start brengen. De FF 2000-race leverde door een lekke band en een ka potte aandrijfas 's ochtends geen resulta ten op. Snel reisden de Vermeulen's, geëscorteerd door motoragenten, af naar de vliegstrip van Francorchamps waar een privê-vliegtuig klaar stond om hen naar Schiphol te brengen. Het zicht in de Belgi sche Ardennen was echter door mist on voldoende om onmiddellijk op te stijgen. Door een vertraging van een half uur mis lukte deze race tegen het uurwerk. In Zandvoort hield men de start weliswaar veertig minuten op, maar de Vermeulen's arriveerden op hun motorfietsen tien mi nuten te laat. Daardoor verspeelden Jim en Huub hun kansen op het Benelux-kam pioenschap. Grootste concurrent Ros de Giaxa da Salvi haalde het maximale aantal punten. De haastige spoed van de Ver meulen's leidde tot niets. Cor Euser Ook Cor Euser moest op Zandvoort een teleurstelling verwerken. In de openingsra ce in april in de Euro-series FF 1600 viel hij uit. Nu moest hij voor eigen publiek de zege laten aan de Deen Villumsen. Dat verlies had Euser aan zichzelf te wijten. Op het laatste rechte eind reed hij op kop en moest hij. zoals te verwacht vi< hoe Villumsen uit de hem alsnog voorbij kwam behield wel de leiding in het In de klasse tot 1600 cc Croesemeijer door een Nederlands kampioenschap. In «„j klassen is de beslissing nog nie» HA Tijdens de twee uurs-race op leverden zowel de divisie II alsf®2®}1 Westduitse overwinning op: Hubert Kummle en de mann/Döring. Divisie I, de werd een prooi voor Pinckney man uit was de De Italiaan Mauro Baldi storp de Grote Prijs van Zweden vf"ori mule 3-wagens en wist zich daari der vens verzekerd van de Europese t wel GP van België in de formule 2 op RDijk champs werd een triomf voor de BitwerP Lees. Tweede werd de Belg Thierithter sen, die de leiding in het algemeenjcing ment'behield. igebi STUTTGART De derde „moderne" Ronde van West-Duitsland heeft een Italiaanse win naar gekregen. De 23-jarige Italiaan Silvano Contini verdedigde op de slotdag van de ronde zijn op de derde dag van Theo de Rooij overgenomen leiderstrui. De ochten detappe van zaterdag werd gewonnen door de Belg Pol Verschuere voor Adrie van Hou welingen, één van de drie Nederlandse deel nemers aan deze ronde. Silvano Contini neemt de gelukwensen in ontvangst van Theo de Rooy die achter de Italiaan tweede werd in het eindklassement van de Ronde van Duitsland. voor de 104 kilometer. De Ne derlanders Baudoin, Koppert, Solleveld en Schipper hadden een achterstand van 1 minuut en 7 seconden. Trainer/coach Jan Gisbers was niet verontrust door de iets te genvallende prestatie. „We zijn nog bezig om de topvorm te bereiken. Daar moeten we pas in Tsjecho Slowakije aan toe zijn". Gisbers deelde ook mee, dat normaal gesproken Bau doin, Koppert, Solleveld en Schipper de ploegentijdrit op de wereldkampioenschappen zullen rijden. Alleen bij onvoor ziene omstandigheden zal hij een beroep doen op één van de reserves Theo Hogervorst of Gerard Veldscholten. Deze twee reden in de ploeg van Jan van Erp naar de derde plaats. Joop Zoetemelk heeft zaterdag de dertiende profronde van Kamerik gewonnen. Het was zijn vijfde overwinning van dit seizoen. Zoetemelk was één van de ne gen renners, die achttien kilo meter voor het einde het pelo ton op een ronde achterstand zette. Hij maakte van de „her groepering" gebruik om er al leen vandoor te gaan. Al zijn ploeggenoten schermden zijn vlucht af, waardoor hij met ruim een halve minuut voor sprong finishte. Het criterium voor beroepsren ners in 's-Heerenhoek, de woonplaats van Jan Raas, is gistermiddag gewonnen door Nederlands kampioen Jacques Hanegraaf. In de eindsprint versloeg de 20-jarige Braban der de Belg Eddy Planckaert. Jan Raas eindigde als zeven de. In het peloton, maar buiten de prijzen, finishte ook Eric Heiden. NIJMEGEN Na afloop van de nationale baa pioenschappen heeft de KNWU de ploeg samen^ voor het wereldkampioenschap in Brno. Ï-Du DAMES: I de Sprint: Erika Omen, Sandra de Nijs. [186 Achtervolging: Petra de Bruin, Monique KauffmanL Weg: Hennie Top, Petra de Bruin, Mieke Havik, Tlf Rijnsoever, Leontien van Lienden, Wil Bezemer. PROFS: Achtervolging: Bert Oösterbosch, Roy Schuiten, I Ponsteen (indien fit). Stayers: Martin Venix, René Kos, Martin Rietveld.! Klassementswedstrijd en Keyerein: Hans Vonk. AMATEURS: Individuele achtervolging: Peter Pieters, Ab van A Ploegenachtervolging: Peter Pieters, Ab van Ast Harren, Rik Moorman, John Roozenburg. Reser\ Dompeling. Sprint: Sjaak Pieters, Tom Vrolijk, die samen ook I dem vormen. Voor sprint en 1 kilometer-tijdrit ook Reinier Valki Klassementswedstrijd: Ab Harren, John Roozenbu ter Pieters, Ab van Asten. Stayers: Mathé Pronk, Gaby Minneboo, Erick Ge."e Ger Slot met als gangmakers voor zowel profs air teurs: Nop Koch, Bruno Walrave, Joop Stakenb Joop van Duivenbode. k fea Weg -v Zestien renners voor de wegwedstrijden van de kampioenschappen amateurs nemen deze week dé etappewedstrijden in het buitenland. De zes geselSN den voor de 100 kilometer tijdrit rijden de Ronde vfe wakije. Het zijn Hans Baudoin, Gerrit Solleveld: Koppert, Gerard Veldscholten, Geert Schipper eittpu Hogervorst. waf Zes van de zeven geselecteerden voor de indi^7 's wegwedstrijd rijden de Wilhelm-Tell-Rundfahrt in Zl_ land. Het zijn Hans Boom, Steven Rooks, JohaitZ merts, Teun van Vliet, Harrie Wolters en Peer Mafl||||| serve Drie.s Klein rijdt in Nederland de Driedaagse) Mijnstreek. Na terugkeer van alle ploegen zulL bondscoaches Jan Gisbers en Piet Liebregts de Wlion gen definitief samenstellen. «me cross 500 cc geworden. Door een tweede en een achtste plaats in de beide manches van de Grote Prijs van Luxem burg in Ettelbruck werd Mal herbe onbereikbaar voor de Brit Graham Noyce. De Neder landse prestaties in Luxem burg waren tegenvallend. Gerrit Wolsink werd in de eer ste manche negende. Ook in de eindstand neemt Wolsink de negende plaats in, gedeeld •met de Belg van den Broeck. De Belg Harry Everts is In Da- lecin winnaar geworden van de 123 cc-motorcross om de Gro te Prijs van Tsjecho-Slowakije. Hij won beide manches. Everts heeft hiermee zijn voorsprong in de strijd van het wereldkam pioenschap vergroot. Open De Belgische motorcrosser Georges Jobe, die zijn wereld titel in de 250 cc-klasse verde digt, heeft gisteren tijdens de Grote Prijs van Leningrad zijn linkerarm gebroken. Daardoor is de strijd om het wereldkam pioenschap weer volkomen hun Gard Dit i emek dat o Hij van Eric Heiden ziet er bij de start in 's Heerenhoek niet al te optimistisch uit. Dat kwam ook uit want hij reed niet in de prijzen. Naast Heiden staat Jan Raas die op eigen grond zevende werd. Ton van Heugten ploegt zijn machine langzaam maar heel zeker naar de wer Alleen veel pech of een „schuiver" zouden hem en bakkenist Sies Hurkmans eerste plaats kunnen afhouden. open. De Brit Neal Hudson, die in Leningrad beide manches won, heeft nog slechts een achterstand van elf punten op Jobe, die de leiding heeft. In Apeldoorn, waar op 16 augus tus de laatste Grand Prix wordt gereden, heeft Hudson de mogelijkheid de w over te nemen van 233 punten heeft, de er 222.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 14