ans Everaars laat winst glippen gen Michiel Schapers Quick Boys bedwingt FC Den Haag: 0-0 Marco Winter in de slag in Match'Circuit IpORTTRIBUIME NETTE SCHUnE OP DREEF IN 'OPEN LEIDSE' |n van Straaten dergaat „klassieke" ^rendering oubrugge wint i en W beker Oefen programma's OEFENPROGRAMMA DRAAIT OP VOLLE TOEREN Ji Driemaal was Hans |rs in de finale van de Leidse Kampioen- tegen Michiel fers zeer dicht bij de Inning. In de tiende van de tweede set bij |nd 5-4 kwam de Shot- j drie keer op voordeel 1 zich driemaal vlekke- or z'n tegenstander iet gepasseerd, ters pakte alsnog de l set en trok toen ook innende derde set naar p. Vooral de eerste set i eindstrijd was er van [ennis te genieten. Eve- rolleerde zuiver en be- bij voorkeur de zwak- lore-hand van Schapers, fcra: „De forehand is de lere slag van Michiel. pktiek was om hem met hurt ballen aan fore- T en backhandkant de Lil te spelen en met bat igs de lijn de netpositie zoeken. Nou, ik ben er jicht bij geweest, ik kan Jet zeggen, dat ik op die l-points iets stoms heb irs kreeg inderdaad op islissende momenten met livere passings van lers om de oren. Die pas- igen kregen juist toen lerpte, die er daarvoor te lan ontbrak. Wellicht, dat liscussie die Schapers met de jonge scheids- ir Luc van Wijk hem de llgde inspiratie verschaf- :hapers vroeg de umpire stand 3-5 van de stoel te ie dai|n om een afdruk van een vanl ^em 'n gescoorde bal 3reniibe,er te komen bekijken, 'terugr'jk kwam inderdaad van petilfoel en wees een andere 'ik aan dan Schapers, die wel met 0-15 achter i, maar in die game ver- hSn'Jns geen punt meer at- je deM-Na winst van de tweede ael m ms ook de derde reeks spannend. Everaars kreeg jj 4-4 kansen op de game, Joor dal spel en gaf ook de Michiel Schapers had meer moeite dan verwacht met Hans-Everaars. Na twee en halfuur tennis en 2-6, 7-5, 6-4 werd Schapers 'Leids Kampioen'. volgende uit handen na wel eerst drie wedstrijdballen over leefd te hebben: 2-6, 7-5, 6-4. Everaars, die niet op zaterdag speelt om religieuze redenen, had s'ochtends nog zijn halve finale gespeeld tegen Rob Mentink en die enigszins ver rassend gewonnen. Mentink maakte erg veel fouten, terwijl zijn opponent rustig z'n kansen afwachtte: 6-3, 7-6. Schapers was in de eindstrijd gekomen dankzij een 6-1, 7-6 overwin ning op Renè Gorter. Wat een hoogtepunt had moe ten worden tijdens de Open Leidse Kampioenschappen draaide uiteindelijk op een te leurstelling uit. Een flitsende fi nale van het damesenkelspel A, leek met de namen van Elly Vessies, Marcella Mesker en Nanette Schutte op de deelne merslijst gegarandeerd. Zater dag gooide Leonnie Heffels echter wat dat betreft roet in het eten. De Amsterdamse haalde in de halve eindstrijd tegen Vessies haar tegen standster met een bekeken tacktiek uit het spel. Vessies probeerde de winst te force ren, maar maakte te veel fou ten. In de andere halve eind strijd ook een verrassing. Na nette Schutte gunde haar op- ponente Marcella Mesker, die voor de vandaag beginnende Nationale Kampioenschappen toch een plaatsje hoger is ge waardeerd, niet meer dan twee games. Met een Schutte in pri ma vorm was de finale voor Leonnie Heffels een onbegon nen karwei. Schutte hield het tempo met haar jagende fore hand hoog en Heffels scoorde wel enige malen op zeer fraaie wijze, maar zag die slagen va ker in het net of meters uit ein digen: 6-3, 6-4. De damesdub- belspelfinale eindigde in een zege voor Marcella Mesker en Bernadine de Vries, die Schut te en Vessies in drie sets klop ten. Vessies haalde uiteindelijk toch nog een eerste prijs bin nen door de mixed dubbel met haar partner Rob Hak te win nen. Leonnie Heffels en Hans Adama van Scheltema gingen in drie sets tenonder 6-3, 4-6, 6-0. Ook de herenenkelspel B finale gaf niet de verwachte strijd te zien. In die eindstrijd had na tuurlijk Marinus Brooshoofl moeten staan. De Leidenaar was zaterdag echter tegen Lex Bosboom niet in z'n beste vorm en toen hem nog op be langrijke momenten punten door de neus geboord werden, gaf hij de partij uit handen. Brooshooft had zeker voor meer spektakel gezorgd in de eindstrijd tegen Marco Winter (halve finalewinst op Freek van der Capelle) dan Bosboom: 6- 2, 6-1. Bij de dames presteer de Monique Lembeck bijzon der goed. De Haarlemse bleef onophoudelijk scoren met haar gevaarlijke forehand, voor Ma- riëlle Smit was er vooral in de tweede set geen houden aan: 7-5, 6-3. De herendubbelspelfinale was een 'Leidse' aangelegenheid. Jon Visbeen en Marinus Brooshooft bleven In drie sets het duo Philip van der Kwast en Bob van Overbeeke voor: 4-6, 6-2, 6-3. De mixed in B werd een prooi voor John As- selbergs en Monique Lem beck, die Marijke Guyt en R. Brinkman klopten: 6-4, 6-4. In C liep Waldo Jansen voor de tweede maal dit seizoen tegen een nederlaag aan. Na finale- verlies in Noordwijk zette nu Katwijker Jan de Groot hem de voet dwars. De Groot, die zo mogelijk nog vaster is dan Jansen, noodzaakte z'n tegen stander tot een wat aanvallen der spelletje en dat is nu een maal niet de sterkste zijde van de Leidse Hout speler: 6-3, 5- 7, 6-2. Ook in de herendubbel verloor Jansen. Met partner Leo Links verloor hij in drie sets van het duo Willemse- /Gerritsen: 5-7, 6-1, 6-4. Bij de veteranen bleek Ronald Blommendaal sterker dan Koen Dekker (7-5, 4-6, 6-3) en ging de titel bij de dames naar Marian Liefbroer. De heren- dubbel eindigde in een zege voor Frank Bonte en Joost Ro<- denburg. WILLEM SPIERDIJK Nanette Schutte bewees vlak voor de Nationale Kam pioenschappen in een uitstekende vorm te verkeren. Na winst op Marcella Mesker klopte zij in de finale van de Open Leidse Kampioenschappen Leonnie Heffels: 6-3, 6-4. Popey speler Marco Winter zal proberen zich te kwalifi ceren voor het slottoernooi van het Match-circuit. De Haarlemmer speelde tot nu toe slechts twee toernooien (Noordwijk en Roomburg), maar behaalde toch al 52 pun ten. Nieuw-Vennep en Leidse Hout moeten hem nog ont brekende punten bezorgen. Marinus Brooshooft gaat met Jos Koemans in de slag om de koppositie, de Leidenaar behaalde tijdens de Open Leidse Kampioenschappen 24 punten en heeft nog slechts twee punten achterstand op Koemans. Bij de dames lijkt Monique Lembeck na winst op Roomburg zeker van een plaats bij de laatste vier. De stand bij de heren: 1. J. Koemans 108; 2. M. Brooshooft 106; 3. H. van der Capelle 84; 4. F. Grimbergen 80; 5. B. van der Feen en H. Koemans 70; 7. L. Damen 68; 8. H. Tön- iann 64; 9. F. van der Capelle 56 10. B. van Overbeeke 52, Marco Winter 52; 12. Lex Bosboom 42; 13. A.J. van der Meer 44; 14. B. van der Zee 38; Dames: 1. L. van der Bijl 72; 2. J. van Wijk 52; 3. M. Guyt en M. Lembeck 44; 5. M. de Groot 32; 6. V. Pardoel, R.M. Verdegaal, A. van der Mey en M. Meier 20; d »e, EN Junior Jan van aten van het Leidse Swift nadagen van zijn ju- enperiode - in september hij overstappen paar de leurs - op de juiste wijze: opvallend te presteren, jn eerste jaar in deze ca- i, vorig seizoen, kwam logal eens voor dat hij op islissende moment niet I oplette of niet reed waar loest rijden: voorin. Dit oen is daar echter veran- ng ingekomen. positieve gedaantever- iling illustreerde hij dit sei- al eerder. Bijvoorbeeld in tlassieke Koga - Miyata L waar hij beslag legde op iertiende plaats, dag echter bereikte hij lij eens zijn doel had ge ld, een plaats bij de eer- ien in een klassieker. De ieker van Maren-Kessel bij de volgers hoog geno- 's Lands sterkste junio- gaven dan ook acte de en misschien dat Straaten voortaan ook on- deze noemer gevat kan len. n 100 kilometer tellende telde 126 deelnemers >m de zege mochten strij- leden uit de nationale se- e maakten hun plaats waar de beslissing te forceren en kopgroep te formeren, ook Van Straaten tsnam. Het peloton bleek opt en de achttienjarige erdorpenaar sprintte na een goed verlopen koers naar de achtste plaats. Amateur Hermans uit Katwijk reed zaterdag in Sint Pancras. Dertig man namen de benen na een valpartij, waarna tien man nog wat harder doorre den. Bij het restant sloot onder andere Hermans aan, en die werd uiteindelijk achttiende. Een dag later in Heerlen ont vluchtte Peter Hofland het pe loton. Hij had uiteindelijk nog één man in het wiel terwijl zes man, onder wie Hermans, in de achtervolging waren gegaan. De Katwijker voelde zijn ach tervolging goed in de benen want hij kon slechts één van zijn medevluchters achter zich houden. Dat bracht hem toch nog de zevende plaats op. Swift's wekelijkse clubkoersen werden als volgt beslist: bij de nieuwelingen was Hans Kok weer eens de snelste sprinter. Martin Overdevest, Richard Ip- pel en John Eradus zaten ach ter hem. Joris Zandbergen had in feite geen tegenstand bij de junioren en Liek de Jong was andermaal eerste veteraan. Bij de liefhebbers liepen kort voor het einde van de koers drie renners weg. Wil van der Meer was van hen de rapste. Bij de amateurs draaide Cor Kloos terman in de sprint zijn "grote plaat" onweerstaanbaar rond. Slachtoffer hiervan was Pieter Evelein, die tweede werd voor Ton Overdevest en John de Lange. LEGE GROTE AFWEZIGE GMADE Tijdens de afgelopen zaterdag volgens traditie werkte voetbalstrijd tussen het Hoogmadese MMO en brugge schitterde het gemeentebestuur door afwezigheid, aarlijkse strijd tussen de twee voetbalclubs die de ge- nte Woubruggge rijk is, heeft als inzet een door burge ster en wethouders beschikbaar gestelde bokaal. Men liet er verrassender wijze verstek gaan en daarom ontving brugge's aanvoerder Hennie de Klerk de beker uit handen een MMO-bestuurder. beker door Woubrugge werd verovert!, mocht ook al een jssing worden genoemd. Het was immers jaren geleden dat brugge de uit drie wedstrijden bestaande strijd in zijn voor- besliste. Zaterdag werd door overwinningen van het eerste weede team van Woubrugge de Hoogmadese hegemonie fbroken. Beide standaardteams klopten hun tegenstanders 0© kleinst mogelijk score. Voor aanvang van beide wedstrij- lbeschikte MMO over de beste papieren. Het derde team loeg de Woubrugse opponent met 2-0. LEIDEN In aanvulling op al eerder gepubliceer de oefenprogramma's, hieronder de duels die UVS, Quick Boys, Roo- denburg en Noordwijk in de komende weken af werken. Clubs die hun hun oefenprogramma wil len melden; de sportre dactie van de LC houdt zich aanbevolen. UVS 12/8 Groeneweg - UVS, 19.30 uur; 15/8 UVS - Zwart Wit'28, 14.30 uur; 19/8 UVS - Roodenburg, 19.00 uur; 22/8 UW - UVS, 14.00 uur; 26/8 Lug- dunum - UVS, 19.00 uur; 2/9 UVS - Feyenoord 2, 18.45 uur; 5/9 UVS - RCL, 16.30 uur; 9/9 UVS - AZ'67 2, 18.45 uur. Quick Boys 12/8 Quick Boys - VUC, 19.00 uur; 15/8 VVSB - Quick Boys, 17.00 uur; 20/8 Quick Boys - SJC, 19.00 uur; 22/8 Hazers- woudse Boys - Quick Boys; 26/8 Roodenburg - Quick Boys, 19.00 uur; 29/8 Quick Boys - AFC'34, 15.00 uur; 2/9 Quick Boys - FC Lisse, 19.00 uur; 5/9 Quick Boys - 's Graven- zande SV, 15.00 uur; 8/9 ARC - Quick Boys, 19.30 uur. Roodenburg 12/8 Katwijk - Rooden burg; 15/8 Hazerswoudse Boys - Roodenburg; 16/8 SJC - Roodenburg; 19/8 UVS - Roodenburg; 23/8 Aalsmeer - Roodenburg; 26/8 Roodenburg - Quick Boys; 30/8 Zilveren Molen toernooi; 1/9 Rijnsburgse Boys - Roodenburg; 3/9 Roodenburg - SJZ; 6/9 Roodenburg - Alphense Boys; 9/9 UDO - Rooden burg Noordwijk 12/8 Noordwijk - FC Am sterdam, 19.00 uur; 18/8 VVSB - Nooordwijk, 19.00 uur; 22/8 Noordwijk - AZ '67 C-elftal, 17.00 uur; 25/8 Noordwijk - Xerxes, 19.00 uur; 29/8 Noordwijk -DCG, 17.00 uur; 1/9 ARC - Noordwijk, 19.30 uur; 5/9 Veendam - Noordwijk, KNVB beker. LEIDEN Met de com petitie in zicht zijn de clubs uit Leiden en om geving al weer druk be zig met de voorbereiding op voetbaljaargang 81/82. Hieronder een overzicht van een aantal oefenwedstrijden. Quick Boys bedwong eredivi- sieploeg FC Den Haag: 0- 0. Rijnsburgse Boys kon terugzien op een ge slaagd oefenduel. De ploeg van trainer Arie La gendijk versloeg ARC met 6-0. Ondanks de 2-1 nederlaag tegen Xerxes mocht Hazerswoudse Boys tevreden zijn. Van Nispen speelde in een nederlaagtoernooi met twee elftallen tegen Vic toria Obdam. Het eerste van Van Nispen won met 2-0, het tweede ging met 1-0 de boot in. Overige resultaten: Zwaluwen - UVS 2-1, Noordwijk - Hil versum 2-2 en Rooden burg werd tweede in het DCV toernooi. Met goed voetbal had eerste klasser Rijnsburgse Boys wei nig tegenstand van ARC te dulden. Voor rust brachten Leo van Delft en Rob Gillese (tweemaal) de Boys al op een 3-0 voorsprong. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. Derdeklasser ARC kon geen vuist maken en moest weer drie doelpunten toestaan. Deze werden achtereenvolgens gemaakt door Jack Manuputty, alweer Rob Gillese en opnieuw Jack Manuputty. Het eenzijdi ge spel maakte desondanks duidelijk dat RBB in de breed te toch wel sterker is gewor den. Hazerswoudse Boys zorgde in de eerste helft tegen het Rot terdamse Xerxes voor een aangename verrassing. Hoewel technisch minder begaafd kwamen de Boys al na zeven minuten op een 1-0 voor sprong door Rienk Poot. In de tweede helft echter was de koek op. De Rotterdammers, die zich voor rust misschien wel aan een onterechte onder schatting van hun tegenstan der hadden schuldig gemaakt, en die vaak spelerswisselingen toepasten, namen nu het initia- verstand tussen een Leidse verdediger en zijn doelverdedi- ger afgestraft. De Leidse ploeg kwam kort voor tijd nog op 1-1 toen ook Bert Kort een straf schop verzilverde. Roodenburg kwam in Krimpen aan den IJssel terecht in de fi nale van het aldaar georgani seerde DCV toernooi. Eerst werd 1-1 gedeeld tegen de gastheer, maar de strafschop pen beslisten in het voordeel van de Leidenaars. Henny Koet scoorde in deze eerste wed strijd. In de finale stond men tegenover Rood Wit Amster dam, waarvan met 3-1 werd verloren na een 1-0 voor sprong (eigen doelpunt). De laatste vijf minuten vielen de drie tegendoelpunten, die te wijten waren aan de conditio nele achterstand. Na een 1-1 ruststand bleek ook na de tweede helft dat een deling de juiste uitslag was van de wedstrijd tussen Noordwijk en Hilversum. Toen was de stand namelijk 2-2. Jos Smits opende de score voor de goed spelende Noordwijkers, maar Melissen maakte nog voor de thee gelijk. Daarna bracht deze speler zijn ploeg zelfs op een 2-1 voorsprong, maar het was Hans Westgeest die de terech te gelijkmaker tot stand bracht. Quick Boys was bijzonder suc cesvol tegen een voltallig FC Den Haag dat onder andere Korevaar, De Vroet en Melis in het veld bracht. Met pas één week training achter de rug boden de Katwijkers verras send goed tegenstand. Met de jeugd (Jos Jonker, Leo Noord en Jan Zwanenburg) én oud basisspeler Arie Haasnoot, die op een goede rentrée terug kon zien. Er werd niet ge scoord maar de moeilijke taak van de nieuwe trainer Jansen om een hechte eenheid te smeden moet te vervullen zijn. Noordwijk-speler Jos Smits, hier op archief actief, opende in het oefenduel met Hil versum de score. tief en trokken via Frans Meyer en Jos de Leeuw alsnog de zege naar zich toe. Het beslis sende doelpunt kwam pas vijf minuten voor het laatste fluit signaal tot stand. Het eerste elftal van Van Nis pen besliste na rust de wed strijd tegen Victoria Obdam. Tot dan toe was niet gescoord, maar Frits Klinkenberg bracht daar verandering in. Hij maak te ook het tweede doelpunt. En daarmee bracht hij het lichte veldoverwicht, dat Van Nispen de tweede helft had op gebouwd, duidelijk tot uitdruk king. Het tweede elftal was minder succesvol en dolf met een 1-0 nederlaag het onder spit tegen Victoria 2. Een technisch wat sterker UVS oefende tegen Zwaluwen Vlaardingen. De eerste helft vielen er geen doelpunten te noteren omdat UVS niet de benodigde veldkracht bleek te bezitten. In de tweede helft werd de partij in het voordeel van Zwaluwen beslist. Achter eenvolgens werd een straf schop benut en werd een mis- LEIDSE COURANT MAANDAG 10 AUGUSTUS 1981 PAGINA 13

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13