Aanslagen op Joegoslaven wekken onrust in Brussel ir „SS** «t^CcidgcSouumt Kom decibels! Honderden branden brengen Grieken in paniek nd Tel.beantw. BUITENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1981 PAGINA 7 Het café in Brussel, waar gistermorgen twee leden van de Joegoslavische ambassade werden neergeschoten. Een van de twee overleed aan zijn ver wondingen. Had juk Split weigert te voetballen na nieuwe moord (Van onze correspondent Mare de Koninck) BRUSSEL In de Joegoslavische gemeenschap in België heerst angst en woede na een zoveelste geheim zinnige aanslag op Joegoslaven in Brussel. De jongste gewelddaad ge beurde gisternacht in een café, waar bij een onbekende een lid van de Joegoslavische ambassade in de Bel gische hoofdstad doodschoot en een landgenoot van het slachtoffer ern stig verwondde. Uit protest tegen de moord weigerde gisteravond de Joegoslavische voetbal ploeg Hajduk Split de geplande vriend schappelijke wedstrijd tegen het Brus selse FC Anderlecht te spelen. De Bel gische autoriteiten toonden zich verrast door de heftige reacties op de schietpar tij in het Brusselse café. De Joegosla vische pers bericht al maandenlang uit voerig over de onopgehelderde gewel ddaden in België. Er zou sprake zijn van stelselmatige politieke aanslagen op Joegoslaven en de Joegoslavische overheidsgebouwen in België. De Bel gische justitie zou, aldus de kritiek, niet serieus naar de daders zoeken, ondanks herhaald diplomatiek protest. Inderdaad zijn er de afgelopen maan den verschillende aanslagen op Joegos laven gepleegd. Voor geen van deze aanslagen is echter ooit een verdachte aangehouden en nimmer heeft iemand de verantwoordelijkheid opgeëist. Gis singen omtrent de daders gaan in dé richting van diverse oppositiebewegin gen tegen het centrale bewind in Joe goslavië. Het land is een smeltkroes van etnische minderheden. De Belgi sche politie klaagt over de onwil van veel Joegoslaven om getuigenverkla ringen af te leggen. ATHENE De Griekse regering heeft door het uit roepen van de noodtoestand in die delen van het land die al drie dagen worden geteisterd door vele branden, getracht de paniek onder de bevolking te bezweren. De afgelopen dagen hebben vele honder den branden grote stukken bos, huizen en fabrieken in de as gelegd. Ofschoon een onbekende groepering de verantwoordelijkheid heeft opgeëist, gelooft de politie nog niet in brandstichting. Toch zijn velen in Athene van mening dat er genoeg aanwij zingen zijn, dat het vuur wordt aangestoken. In een voorstad van Athene begonnen gisteren meerdere branden kort na el kaar. De volkomen onbekende groepering die de verant woordelijkheid heeft opgeëist noemt zich „De blauwe schut ters". Zij wil dat voor 15 augustus de leiders van het verdre ven kolonelsbewind, die levenslange gevangenisstraf uitzit ten, worden vrijgelaten. Zo niet, dan gaan de „Schutters" door met de „vernietiging door vuur en staal". Volgens de autoriteiten zijn de branden het gevolg van nala tigheid en de hoge temperatuur van het moment. De storm achtige wind wakkert het vuur alleen maar aan. Politie, brandweer en militairen komen niet aan het blussen toe; zij zijn steeds bezig uitbreiding van het vuur tegen te gaan en mensen te redden. De totale schade loopt inmiddels in de vele miljoenen. Moeizaam verloop Amerikaans-Russisch graanoverleg WENEN De onderhande- lingen tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie over een nieuwe graanove- reenkomst verlopen moei zaam. De leider van de Ame rikaanse delegatie verklaar de dat het moeilijk zou zijn om vandaag al tot een ak koord te komen. Onderhandelaar William Brock wilde niet zeggen of de besprekingen zijn gericht op een nieuwe vijfjarige overeen komst de huidige loopt op 30 september af of op ver lenging van het bestaande ak koord met een jaar. Ameri kaanse ambtenaren menen dat de Sovjet-Unie er dit jaar niet onderuit zal kunnen graan in de VS te kopen. Volgens des kundigen zal de Russische graanoogst onder de 200 mil joen ton blijven. Dat betekent dat de Sovjet-Unie dit jaar 35 tot 40 miljoen ton zal moeten importeren, een hoeveelheid die buiten de VS niet te krij gen is. De graangebieden in de Sovjet-Unie worden al twee maanden geteisterd door een hittegolf, waarvan het einde nog niet in zicht is. Daardoor zou er zelfs wel eens een oogst uit de bus kunnen komen in de orde van die van het ramp jaar 1972, toen slechts 168 mil joen ton werd binnengehaald. „DE KAASSTOLP" jtoor al uw kaas, boter, eieren, salades, reformartikelen en echte joerenboter, W. Hoogendoom - Leiden Haarlemmerstraat 142 - Telefoon 144284. Wasserij Ozon Leiden B.V. Industrie-wasserij Fijnstrljk-lnrichtlngen Chemisch relni- en Verhuur c.q. Verkoop: Bedrijfskleding Handdoekauto- ïaten Hoge Rijndijk 34 2313 KK Leiden Tel. 071-122675 Autoverzekering ils u 6 jaar of langer schadevrij hebt gereden, bieden wij u maar 55% no-claim korting nformeert u eens bij: Kooij Assurantiebedrijf Leidseweg 139, Voorschoten, tel. 01717-7968* BROMFIETSEN EN RIJWIELEN Tweedehands fietsen niet nodig, wl) verkopen ze nieuw v.a. 189.-, met verlichting. Kin derfiets met zljwlelen v.a. 3 jaar 72.-, voor 5 jaar 137.50, voor 8-12 jaar 169.-. Racefiets 10 versnelling compl. 399.-. Kinder racefiets met versnelling 219.-. Opoefiets 335.-. Hollands mer- krijwiel 259.-, met trommelrem 450.-. Sportfiets 3 versnelling 235.-. Shimano racefiets geheel 600 EX 769.-. Crossfiets 299.-. Vouwfiets 225.-. Groeifiets 219.-. Sportfiets 5 versnel ling 299.-. Verkoop van alle merken fietsen. Alle onderdelen te gen de allerlaagste prijzen. Uw voordeel 20-30%. Eigen werk plaats. Op alle fietsen 1 jaar Bovag-garantle. Rijwiel Cash and Carry Dusoswa B.V., Turfmarkt 2, Lelden. Tel. 071-124409. Wij ruilen uw oude fiets in. MACHINEVERHUUR, lanciusplantsoen 29, Voor- choten. Verhuurt o.a. steigers, letonboren en spijkerhamers nog 150 andere gereed schappen. Tel. 071-767130. e huur. Tel. 02522-10063. bouwmaterialen erst even kijken bij Van Dijk er lo.. Havenkade 6-11, Leiden I. 071-121741-121742. Ilegens enorm succes ook augustus nog onbeperkt tong sten met geb. aardappelen en alade voor 25.- p.p. Restau- ant De Meerhoeve, Boekhor- iterweg 18, Oud-Ade, tel. 11712-8291. Nieuw Weidehooi vanaf 3,- per baal J. Timmers Rijnsaterwoude 01721-8206 Na de brand In onze salon zijn wij a.s. dinsdag 4 aug'. weer ge opend. In de eerste week ont vangt iedere klant een leuke at- Salon Berty Tandems zonder bestuurder, per dag 25,-. per week 100,-; 2 we ken 175,-; iedere volgende week 75,-. Piet Jansen Rij wielhandel 't Loo, Mgr. Van Steelaan 219, Voorburg, tel. 070-863306. HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. moet alle techn. v.h. vak be heersen en zelfst. kunnen wer ken. Heb Je Interesse bel: 071- 123504. I KUNST EN ANTIEK ART GALLERY ..1900,, Voor al uw inlijstwerk. Nieuw: aluminium lijsten in verschillen de kleuren. Geversstraat 25, Tel. 170544. LESSEN EN CLUBS Dansschool Karei en José van der Linden Finalisten Nederlandse Kampioenschappen Professionals 1981 geven ook voor u club- en privélessen in Ballroom en Latijns- Amerikaanse dansen. Speciale clubs voor scholieren. Jongeren en paren. Inschrijven dagelijks, behalve zaterdag, van 19.00 tot 22.00 an de school, Splinterlaan 91, Leiderdorp. Tel. 41.22.55 Vanzelfsprekend gaan ook onze bezorgers en bezorgsters er de komende vakanrietijd een paar weken tussenuit. Daarom kunnen wij iedereen gebruiken die zin heeft om, in een verloren uurtje voor het avondeten, onze krant rond te brengen. Het geld zit goed en voor een krantentas wordt gezorgd. Belangstelling? Vul dan nu de bon in, of bel tijdig 071-122244 voor verdere informatie. JA; ik wil best een paar weken de krant bezorgen. Daarom wil ik graag zo snel mogelijk meer weten over de vergoeding, de tijd waarop ik de kranten kan afhalen etc. Naam: Adres: woonplaats: telefoon: leeftijd: Ik zou kunnen bezorgen in de periode van_t m Stuur de bon in open envelop aeen postzegel plakken naar: antwoordnummer 10070, 2300 AA Leiden, t.a.v. afd. Inspectie rsfim Ook in kieinmeubeien is er nog keus: mimisets, halkastjes, stoelen, fauteuils en ledikanten. Öa/I%fe?/I,0g enkele -et/l°eken

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7