deTijd Bani-Sadr terug in ballingschap meer Steeds wilde acties in Polen di&EN; Iran: Vlucht Bani-Sadr een „overwinning" Israëlische straaljagers halen Syrische Mig-25 neer Duitsers zullen broekriem verder moeten aanhalen BUITENLAND LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 JULI 1981 PAGINÊf IRAANSE EX-PRESIDENT VAN HELD TOT VLUCHTELING DEN HAAG De korte politieke loop baan van de Iraanse ex-president Abolhas- san Bani-Sadr is vooralsnog geëindigd op het uitgangspunt: Frankrijk. Zijn nachte lijke vlucht over Klein-Azië en Zuid-Euro pa staat in schrille tegenstelling tot zijn vlucht naar Teheran twee en een half jaar geleden. Toen reisde hij samen met Irans revolutionaire leider, ayatollah Kho- meiny. en miljoenen mensen waren aan wezig bij een triomfantelijke intocht op de luchthaven van Teheran. De in 1933 in Hamadan (West-Iran) geboren Bani-Sadr werd lid van de Revolutionaire Raad die Iran na de omverwerping van de sjah bestuurde, bekleedde een ambassadeur- spost (Koeweit) en werd minister van finan ciën. economische zaken en korte tijd ook van buitenlandse zaken. In januari 1980 bracht 75,5 procent van de Iraanse kiezers zijn stem uit op de voormalige balling en daarmee begon een roerig presidentschap. De conservatief-religieuze Islamitisch Repu blikeinse Partij (IRP) veroverde bij de parle mentsverkiezingen in maart 1980 de absolute meerderheid in het parlement en beheerste daarmee de regering. Bani-Sadr wist precies van welke kant het gevaar voor zijn presi dentschap kwam getuige zijn beschuldigingen van fraude tijdens de verkiezingen. De IRP begon een lange strijd die gericht was op uit schakeling van de president. Nadat de oorlog met Irak in september 1980 uitbrak nam de machtsstrijd mede onder druk van Khomeiny korte tijd af, maar zodra duidelijk werd dat Bani-Sadr, die het opper bevel voerde over de strijdkrachten, door de oorlog steeds populairder werd, intensiveerde de IRP de strijd. Uiteindelijk liet Khomeiny, die Bani-Sadr vaak de hand boven het hoofd had gehouden, de president vallen. Na zich te hebben verzekerd van de steun van de gene raals ontsloeg hij Bani-Sadr in juni als opper bevelhebber. Dat maakte de weg vrij voor een afzettingsprocedure in de Madjlis (parle ment). Deze verklaarde hem op 21 juni in competent en een dag later ontsloeg Kho meiny de flamboyante Iraanse president. Bani-Sadr was intussen al ondergedoken. Met pamfletten en cassettebandjes streed hij tegen het bewind van de IRP, dat hij beschouwde als dictatoriaal. Hij werkte samen met de eni ge krachtige oppositiepartij die Iran nog bleek te hebben, de linkse Moedjahidien-e- Chalq (Volksstrijders'voor de islam). Tijdens zijn presidentschap was Bani-Sadr de voornaamste spreekbuis van de oppositie ge worden. In zijn eigen woorden: „Ik ben de enige president ter-wereld die tevens opposi tieleider is". In het begin van zijn president schap had de linkse oppositie echter weinig met hem op omdat ze zijn islamitische ideeën over inrichting van de maatschappij en de economie vaag en dromerig vond. Voor de conservatief-liberale oppositie bleef hij lange tijd nog een volgeling van Khomeiny en was hij op de golven van de revolutie in het „pre sidentskantoor" terechtgekomen. Maar naar mate de greep van de IRP op het politieke le ven sterker werd schaarde de oppositie zich meer en meer achter de president. Nu de voornaamste publieke leiders van de oppositie zich in het buitenland bevinden is de IRP in Iran machtiger dan ooit. Maar uit de toenemende reeks van aanslagen die zijn gericht tegen de geestelijkheid kan worden afgeleid dat de oppositie nog niet is gebroken. De macht van de IRP berust vooral op haar capaciteit de grotendeels analfabetische volksmassa's te mobiliseren voor haar islami tische revolutie en het krediet dat Khomeiny heeft bij deze groepen. Maar Khomeiny is al 81 en de vraag is hoelang het volk geestdrif tig blijft voor de geestelijke leiders, in een tijd waarin de oorlog met Irak grote sommen geld opslorpt en de economie in snel tempo ver slechtert. Ex-president Bani-Sadr van Iran, zonder snor maar betrekkelijk veilig in Frankrijk. TEHERAN In Iraanse Teheran is de zonder snor ke vlucht van ex-pre- na een vlucht via deed sident Bani-Sadr Turkije, Grieken naar Frankrijk land en Italië arri door de geeste- veerde, hebben Cachan, een voor lijkheid als een functionarissen stad van Parijs. Sa- overwinning ge- verklaard dat aan men met zijn twee vierd. Anderen het Iraanse ver- dochters en een zus noemden zijn ver- zoek tot uitlevering wordt hij daar door trek „het overlij- geen gehoor zal tientallen agenten den van de oppo- worden gegeven, bewaakt. Op het sitie". dak van zijn wo- Bani-Sadr mag in ning hebben scher- In Frankrijk zelf, Frankrijk blijven, schutters plaatsge- waar de vroegere op voorwaarde dat nomen. hij zich van alle politieke activitei ten onthoudt. Gis teravond werd de banneling al door het Franse ministe rie van buitenland se zaken op de vin gers getikt, omdat hij tijdens een pers- president conferentie politie- uitspraken Bani-Sadr verblijft momen teel in zijn flat in WASHINGTON: „STOREND VOORVAL" WASHINGTON Israëlische ge vechtsvliegtuigen hebben gisteren bo ven Libanees grondgebied een Syrische Mig-25 straaljager neergeschoten. De Amerikaanse regering heeft het voor val veroordeeld als een storend inci dent, dat beter voorkomen had kunnen worden. Het was de eerste keer dat Syrische en Is raëlische vliegtuigen slaags raakten sinds vrijdag een wankel bestand is bereikt. Volgens Jeruzalem voerden de Israëlische vliegtuigen een verkenningsvlucht uit bo ven Libanon toen zij door Syrische toe stellen werden onderschept. Jeruzalem is van mening dat het staakt-het-vuren der- wie een zwangere vrouw en een kind. Volgens de Israëlische oppositieleider Shi mon Peres heeft Begin indirect de Pales tijnse bevrijdingsbewging PLO erkend, gelijke vluchten toelaat. Premier Begin door in te stemmen met het staakt-het-vu- noemde het neerschieten van het toestel ren. „Ook PLO-leider Arafat heeft het be- een „legitieme daad van zelfverdediging", stand ondertekend", aldus Peres. „De Is raëlische regering heeft ertoe bijgedragen Gistermiddag hebben de Syrische troepen in Libanon een onbemand Israëlisch ver kenningsvliegtuig neergehaald, 's Avonds hebben Palestijnse guerrillastrijders een Israëlische bus aangevallen. Vier perso de PLO een belangrijkere plaats te ge ven". De Britse minister van buitenlandse zaken Lord Carrington, tevens voorzitter van de Europese ministerraad, heeft bij Jeruzalem en de PLO aangedrongen op zijn daarbij gewond geraakt, onder wederzijdse erkenning. HAUSHALT 82SCHRIKBEELD IN ZOMERS BONN Van onze corresponent Ami van Vree) BONN De Westduitse regeringspartijen, de sociaal-demo craten (SDP) en de liberalen (FDP), hebben gisteravond laat, vrij onverwacht, hun beraadslagingen over Haushalt '82, de rijksbegroting voor volgend jaar, afgesloten. SPD- voorzitter Willy Brandt heeft meegedeeld dat voor negentig procent overeenstemming is bereikt. Er is overeengekomen om in totaal 15,1 miljoen D-mark te bezuinigen, vooral op de overheidsuitgaven. De twee partijen hebben drie dagen over de begroting gesproken. Zoals in Nederland dë kabinetsformatie al wekerilang de voor pagina's van de kranten beheerst, zo was dit in de Bondsrepu- bliek het geval met Haushalt '82. Er moet flink bezuinigd wor- - den, zo flink zelfs dat elke burger er direkt de gevolgen van zal ondervinden. De vele publiciteit over het thema besparingen werd dan ook niet alleen veroorzaakt doordat er zoveel nieuws over te vertellen viel, maar om de burgers erop voor te berei- '.t den, dat hun portemonnee het volgend jaar duchtig zal moeten t ontgelden. Bondskanselier Schmidt voerde wat dit rijpingspro ces betreft de mooiste show op toen hij in Ottawa waar Rea gan niet bereid bleek zijn politiek van hoge rente los te laten theatraal verklaarde: „Nu zullen de Duitsers de broekriem moe ten aanhalen; het zal vreselijk zijn!". Een paar weken geleden kondigde minister van financiën Mat- höfer aan dat een gat van minstens 20 miljard D-mark gedicht moest worden. Dat bedrag zelf werd door niemand aangevoch ten, de strijd ging vooral om de vraag hoe deze gigantische som moest worden gevonden en hoe de lasten moesten worden ver deeld. Tot op het laatste moment zijn opmerkelijk in een ge woonlijk loslippig politiek Bonn Matthofer's rode-potloodstre pen onbekend gebleven. Zijn uitgangspunten waren dat de totale begroting niet hoger mocht zijn dan 241 miljard D-mark en dat hij niet meer dan 26,5 miljard nieuwe kredieten wilde opnemen. Gezien de hoge rente stand begrijpelijk: op dit moment moet Matthöfer aan rente voor de Duitse staatsschulden al evenveel uitgeven als de ministeries van Ontwikkelingssamenwerking, Onderzoek Technologie en van Woningbouw gezamenlijk kosten. Bovendien kan Bonn zich het maken van hogere schulden om nog een reden niet permitteren. Tot 1979 was de Duitse beta lingsbalans (het verschil tussen alles wat het land uitgaat en wat er binnen komt) altijd positief, vooral dankzij de soepel draaien de exportindustrie. Sindsdien is de balans echter naar het nega tieve overgeslagen, vooral als gevolg van de miljarden die de ho gere olieprijzen aan het land onttrokken. De Bondsrepubliek is armer geworden. Het was tegen deze achtergrond, dat Bonn zich genoodzaakt zag om te snijden in de uitgaven. Beide partijen zijn overeen geko men het mes te zetten in de overheidsuitgaven. Matthöfer was van mening dat wat betreft de staatsinkomsten (belastingen etc.) een plafond was bereikt. Anderen, vooral in zijn eigen SPD, vonden dat de belastingbetalers, en met name de betere salaris sen, best wat extra's konden missen. Zeker is dat de sanering op vrijwel alle terreinen voelbaar zal zijn, zowel wat betreft de so ciale uitkeringen, kinderbijslag, premies en (loon-)inkomsten, als wat betreft de hoogte van de (indirekte) belastingen en de subsi dies. Argentinië kan kernbom maken SANTA FÉ Argentinië is in itaat een kernbom te maken. Dit heeft de voorzitter van de nationale commissie voor kernenergie. vice-admiraal Carlos Castro, gemeld. Hij heeft echter de verzekering gegeven dat zijn land geen plannen in die richting heeft. Argentinië wil, vooral wat kernenergie betreft, graag in de eigen behoeften kunnen Economische toestand „gevaarlijk'' WARSCHAU Het aantal op zichzelfstaande protestac ties tegen de rampzalige voedselvoorziening in Polen neemt snel toe, zo heeft de vrije vakbond Solidariteit gezegd. De regering is ui terst somber over de voed selsituatie op korte termijn, terwijl de minister van mijnbouw gewezen heeft op de mogelijkheid dat de elek triciteit op de bon moet. De Poolse kranten meldden gisteren dat de regering de economische toestand „gevaar lijk" acht en dat ze verwacht dat de situatie in augustus en september nog slechter wordt. Het kabinet onder leiding van generaal Jaruzelski vergader de dinsdag over de acuut wor dende situatie aan het voedsel- front. In Warschau kon de plaatselij ke afdeling van Solidariteit pas na enkele uren spontane stakingen beëindigen, waartoe het personeel van een autobus garage en dat van een textiel fabriek waren overgegaan uit protest tegen de voedsel schaarste in de hoofdstad. Waarnemers hadden tot nu toe de indruk, dat de voorziening met consumptiegoederen in Warschau beter was dan bui ten de hoofdstad. ■Naast de steeds verder toene mende schaarste aan voedings middelen en consumptiegoede ren dreigt ook een uitvallen op grote schaal van het openbaar vervoer in de steden. Het pers bureau PAP meldde, dat er steeds meer gebrek komt aan reserve-onderdelen voor de stadsbussen. Volgens PAP waren er giste ren hongerprotesten in vier steden: Lodz, Radomsko, Piotrkow en Belchatow. Vanaf zaterdag gaan in War schau de sigaretten op de bon. De inwoners van de hoofdstad kunnen dan nog vier pakjes per week kopen. In enkele provincies was al eerder een rantsoenering van rookwaren afgekondigd. De Parijse mode ontwerper' Yves Saint Laurent heeft gisteren bewonde ring geoogst met zijn herfst- en win tercollectie. Een van zijn meest be wonderde model len was dit klassie ke grijze mantel pak met stola. Bisschop WfJ, overleden NEW YORK Bisset mes Edward Walsh, die J. jaar in China gevangeiL/( gezeten op beschuldigii spionage voor het Vatic i a de Verenigde Staten, i/|r ren op 90-jarige leeft New York overleden. M schop heeft enige tijd Ste een operatie ondergaan |n I urinewegen en is djd- nooit geheel hersteld, i een woordvoerder v d geestelijke. id Walsh heeft meer dan m in China gewoond. Hij jei in 1981 heen als mission 1958 werd hij gearrestc j r beschuldigd van contr )e| lutionaire activiteit, w der spionage voor de V de Staten en het Vatica werd veroordeeld tot IJ* gevangenisstraf. De bi heeft altijd ontkend sc te zijn. In 1970 werd hij wacht vrijgelaten door c nese autoriteiten. Zijn K jaren bracht hij in afzon P* door in New York. Ig Brandt pleit vrijlating van ld Rudolf Battel"1 BONN De voor je Westduitse Bondska Willy Brandt heeft er Tsjechoslowaakse reger n aangedrongen de activi: mensenrechten Rudolf vrij te laten. Battek wer P dag wegens „ondermi activiteiten" veroordee een gevangenisstraf v veneneenhalf jaar. In een open verklarinl werd uitgegeven docj Westduitse socialistische SPD, noemde Brandt hfl ces tegen de zestigjarig^ loog een „flagrante scht van elementaire mensb ten en de Akkoorden vav sinki". Battek was een woordvoerders van deje sen rechten beweging Pu '77, die toeziet op de n^u door de regering van de koorden van Helsinki, jtv ie Meer Fransen hulp bij p bestrijding ETA MADRID Frankrijn Spanje in sterkere matr tot dusver helpen bij strijding van het terro- van de ETA, die zijn ad# ten vaak in Frankrijf raamt. Dit heeft minister on Deferre van binnenl zaken verklaard na eerM daags bezoek aan Mad^ sprak onder meer mtjjt ambtgenoot Juan Jose ^e, Een gezamenlijk commLfi geeft geen nadere bijzor^n den over de gezamenlijk strijding van het tern. Madrid zegt dat Bar 'guerrillastrijders, die s< januari dertig politieke den hebben gepleegd, in derheid vanuit Frankrij Hervormd Nederland over formatie en kernwapens: „Gaan de politieke partijen een diepgaande discussie niet aan, dan zal de roep om aan ons staatsbestel vreemde op lossingen, zoals een referen dum, toenemen. Of, wat echt gevaarlijk is: dan zal de demo cratie onder onaanvaardbaar grote spanning komen te staan. Een gesprek ook met Dick Kalk, woordvoerder van Den Uyl. „Van Agt en Den Uyl hebben pas nog een uur lang een indringend gesprek gehad waarin ze elkaar aardig het achterste van de tong heb ben laten zien. Dat soort ge sprekken zoudèn ze wat meer met elkaar moeten hebben. Ze zouden elkaar af en toe diep in de ogen moeten kijken om er weer aan herinnerd te worden wat eikaars bedoelingen zijn". Een artikel voorts over het einde en nieuwe begin van de sexuele revolutie. „Sex zit in je hoofd en niet tussen je benen, wordt tegenwoordig met steeds meer nadruk gezegd door hen die het weten kun nen. Waar vooral behoefte aan bëstaat, is psychisch voorlich tingsmateriaal, niet alleen voor volwassenen, maar zeker ook voor jongeren". Een ander artikel beschrijft hoe Neder land geruisloos overschakelt op Zuid-Afrikaanse kolen en vraagt naast een olieboycot ook een kolenboycot. Elsevier praat met prof. Van der Grinten, de vader van het kabinet-Van Agt-Wiegel. „Wat ik niet begrijp, is het gemak waarmee de informateurs pra ten over 175.000 tot 200.000 ex tra arbeidsplaatsen. Als de wereldhandel blijft tegenval len, dan komt er niets van deze plannen terecht. De doel einden van de informateurs zijn slecht onderbouwd". Een gesprek voorts met directeur Tulkens van het gevangenis wezen over zijn plannen tot vermenselijking. „Als wij er in slagen de gedetineerden socia le en technische vaardigheden bij te brengen, dan dragen we in elk geval bij tot voorkoming van recidive. De recidive zal misschien niet drastisch ver minderen, maar de kans er op wordt groter". Aandacht ook voor het Eucharistisch ton gres in Lourdes. „De jeugd voelde God en dat was verbij sterend om te zien. Er is nog hoop. In die ouwe kerk van ons die ik persoonlijk al lang had afgeschreven, zit leven, volop leven". Het omslagarti kel beschrijft de keerzijde van de romantische medaille in het Engeland van de gisteren ge huwde kroonprins Charles. In de Haagse Post deze kantte kening bij de informatie: „Het programma van een centrum linkse coalitie bevat allerlei uitwijdingen over interessante, doch ten dele minder relevan te buitenplaatsen., Maar het be langrijkste, namelijk het werkgelegenheidsprogramma, staat er helemaal niet in. Dit programma moet de komende drie maanden alsnog worden opgesteld en wel in een open bare vechtpartij, al rollend over straat". Een verhaal voorts over Piet Lakeman, „de Don Quichot van de kleine aandeelhouders" en zijn strijd tegen het grootbedrijf. „De werkgelegenheid wordt voor een belangrijk deel door slecht management vernietigd. Met het falsificeren van gegevens, met als doel het voortbestaan van bedrijven veilig te stellen, neem je het eigenlijke kwaad niet weg. Het kwaad is misma nagement. Dat moet verdwij nen". In het omslagartikel wordt de balans van het femi nisme opgemaakt. „Je hebt het gezien bij de eerste feministi sche golf. Daar is het tij ook gekeerd. Net het gevolg dat het hele proces weer opnieuw plaats moest vinden in de ja ren zestig en zeventig. Zo gaat de winst steeds verloren. Vrouwen zijn aldoor maar be-1 zig om opnieuw het wiel uit te vinden". Met Dimitri Frenkel Frank wordt gepraat over zijn eerste speelfilm. „Ik moet nog steeds vreselijk om de Neder landse filmindustrie lachen. Het is een jungle, een hele rare, belachelijke, glibberige wereld. Dat vind ik ook wel weer aardig. Volgens mij is de hele wereld belachelijk. Dus voel ik me er ook wel thuis". Ook Vrij Nederland heeft met prof. Van der Grinten gespro ken. „Het heeft mij sterk ver baasd-dat Den Uyl toch in het kabinet wilde zitten. Dat zou omgekeerd nooit gebeurd zijn. Dat had Van Agt niet gedaan. En dat vind ik geen schande. Als Den Uyl premier was ge worden en Van Agt had mij gevraagd: moet ik nu minister onder Den Uyl worden?, dan had ik gezegd: je bent gek". Voorts een gesprek met Régis Debray, het revolutionaire idool uit de jaren zestig. „Het terrorisme is de grootste hin derpaal voor de vooruitgang van links in die landen waar de democratische rechten wor den gerespecteerd, zoals bij voorbeeld in Italië of zelfs in West-Duitsland". Elders zegt CDA-staatssecretaris voor on derwijs in spé drs. W. Deet- man „Ik geloof niet dat we hier in Den Haag de midden school er door kunnen druk ken. Van die polariserende stemming moet je af. Ik vrees dat de afgelopen vier jaar de animo voor de middenschool bij vooral leraren en onder wijskrachten minder is gewor den". Aandacht tenslotte voor het zigeunerbeleid. Mr. Hijl- kema van Justitie: „Het is evi dent dat er categorieën gastar beiders zijn die in een veel moeilijker positie verkeren. Er zijn Turken die alle schepen achter zich hebben verbrand. De zigeuners hebben altijd nog hun eigen groep, hun eigen huis. Ik heb minder moeite een groep zigeuners uit te wij zen dan zo'n Turk". De Tijd neemt het op voor on derhandelaar Van Agt. „Als hij de zaak had willen force ren, dan zou zonder enige twij fel een groot deel van de frac tie nee hebben gezegd tegen het hele ontwerp-akkoord'. En dan waren we nog veel verder van huis geweest. Door terug houdend en behendig manoeu vreren wist Van Agt de schade nu te beperken. In féite heeft hij gered wat er op dat mo ment te redden viel". Elders aandacht voor deeltijdarbeid. Mr. Hollander van het VNO: „Ik geloof niet dat veel werk nemers er op zitten te wach ten, want het betekent ook. dat ze met minder inkomen ge noegen moeten nemen. Het in voeren van deeltijdarbeid lijkt me daarom overbodig. In zo verre er behoefte aan is. voor zien de uitzendbureaus daarin. En die worden paradoxaal ge noeg juist gedwarsboomd door de overheid". Een artikel ook over de vergeten politieke ge vangenen in het Cuba van Ca stro. „Wanneer er internatio naal wordt gereageerd op het feit dat er nog 1100 mensen vast zitten, zal Fidel misschien reageren. Hij is een intelligent man en hij zal er zeker geen gevangenis op nahouden als dat zijn imago schade berok kent, zeker niet wanneer dat gebeurt in Europa waar hij een groot aantal sympathisan ten heeft". Het omslagverhaal profileert het „fatsoenlijke" dagblad Trouw dat in de geva renzone zit omdat de lezers weg blijven. DE NIEUWE UNIE De Nieuwe Linie heeft een dubbelnummer omdat het vol gende week niet verschijnt. In een politieke analyse wordt vastgesteld dat het CDA veel rechtser is geworden dan vroeger leek, en dat er daarom toekomstzicht is op een pro gressieve meerderheid. „Den kend aan Frankrijk acht ik het niet onmogelijk. Vraag is wel of Den Uyl een Mitter rand is". Een kritisch artikel voorts over het militaristisch uiterlijk van de Vierdaagse. „Dat de legerleiding heel be wust de Vierdaagse gebruikt voor politieke propaganda, is iets wat veel mensen niet in zien. Het uitdragen van een militaire geest, het uitdelen van plaatjes met de nieuwst snufjes op het gebied .van vfil penproduktie en het recla 8 maken voor de Navo is bli baar geen politiek". Aandaïi ook voor plattelandsjongeite en ontwikkelingssamenw j king. „We proberen jonge bfy ren van het mechanisme wust te maken dat het platjQ land en de landbouw tot e,a binnenlandse kolonie maa en de landen in de Derde Vi reld tot nieuwe kolonies do de zwaar gesubsidieerde port van onze produkten". rest van het blad is gewijd ai buitenlandse onderwerpen vooral literatuur. De Groene Amsterdamn vraagt zich af hoe het nu v der moet met de informal „Een progressieve informate die de onderhandelinge alsn heropent? Een rechtse CDA die de begaanbaarheid van weg naar Staphorst gaat derzoeken? Bij een nee v het CDA zou dat laatste het meest logisch zijn. Maar het CDA en de politieke lo ca?" Voots een kritisch arti over de voorstellen om te ga korten op uitkeringen in ge van een dubbel inborn „Niet het gezin1 of welke alt natieve leefeenheid dan o dient economisch de woest van de maatschappij te zi maar het zelfstandige indiv du. De economische afhank lijkheid van de levenspartn mag niet op slinkse wijze w< den versterkt". Een gespr ook met de Amerikaanse vi desapostel Daniel Ellsberg. geloof dat de regering-Reag nieuwe Vietnams nodig ac Niet dat men daar op hoo maar men beschouwt het onvermijdelijk en vindt e overweldigend vertoon v macht wenselijk. El Salvad zou van deze strategie welefi het slachtoffer kunnen wc den". Een afkeurend artik tenslotte over onze bejaarde tehuizen. „Een reden voor pi simisme is dat de zorg voor b jaarden binnen de politie partijen geen hoge priorit geniet, waardoor de parleme taire druk op dit punt laag ii

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10