|ei§rland met halfwas-ploeg inpolotoernooi Noyce blijft voor Malherbe na GP van Tsjecho-Slowakije Winnen en Knetemann op winst in criteria Rentree Rothengatter met tweede plaats Roeisters tweede en derde Zwarte dag voor race- veteraan te Hobema )t te ^tsje-strijd Bakker open titel LE1DSE COURANT MAANDAG 27 JULI 19S1 PAGINA 11 Het afgelopen weekeinde is rid in volle duidelijkheid komen staan welk een aderlating het na- zevental sinds de Olympische van Moskou heeft ondergaan. Het en van ervaren krachten als Jan r (eer, Hans van Zeeland en Tom Aas al betreurenswaardig, het ge- internationale ervaring werd nog oordat Nico van Landeweerd we- udie voor de rest van het seizoen n Ton Buunk zich voor het toer- Spanje niet kon vrijmaken. Coach Poczik die ervan droomde één of twee spelers van achttien, negentien jaar de sfeer van het internationale polo te la ten proeven, zag zich bij zijn eerste ken nismaking in de Spaanse hoofdstad ge confronteerd met een halfwas-ploeg, van wie de twintigjarige Eric Noordegraaf als aanvoerder fungeerde. De onevenwichtig heid straalde er vanaf. Bij de vier nederla gen werd het slechte tot redelijke spel van resp. donderdag en vrijdag (47 tegen Hongarije, 89 tegen de Sovjet-Unie) In het weekeinde voortgezet. Na een werke lijk bar slecht optreden tegen Spanje op zaterdagavond (48) werd het toernooi besloten door een acceptabele 89 tegen West-Duitsland, dat In het vierde kwart de toernooiwinst werkelijk uit het vuur moest slepen. Pocziks opdracht is over vier jaar een ploeg van Olympische allure af te leveren. Maar In de tussentijd dient er wel een po sitie te worden veilig gesteld. Om te begin nen met de Europese kampioenschappen In Split, waar Nederland de vlotte kans loopt op een van de degradatleplaatsen onder het feit dat zij het spel dienen te van de a-poule te belanden. Poczlcks eni- maken. Bij Nieuwenhuizen resulteerde dat ge weelde, voorzover men daarvan kan In foutieve passes en onnodige overtredin- spreken, is het feit dat hij over drie doel- gen. Noordegraaf verstopte zich te veel en mannen van behoorlijke klasse beschikt. Van Belkum kreeg condltonele moellljkhe- Wouly de Ble is uitstekend In het onder- den. De enige die zich er bovenuit worstel- scheppen van hoge ballen voor het doel de, was Aad van Mil. Hij was ook de enige en verdedigt goed mee. Als lijnverdediger die niet gewisseld behoefde te worden. voldeed in Madrid de na drie jaar terugge keerde Alex Boegschoten tenminste zo goed als de thuisgebleven Ruus Misdorp. Stan van Belkum, Eric Noordegraaf en vooral Dick Nieuwenhuizen gaan gebukt Poczik voelt weinig voor de „ijshockey- wissel", zoals de Russen die toepassen. Volgens hem moet een goed getrainde speler in staat zijn een hele wedstrijd vol te houden. Een bewijs voor die stelling le verden de Westduitsers, die met slechts elf man naar Madrid kwamen om daar een tijdelijk einde te maken aan de Russi sche hegemonie. De laatste uitslagen: West-DultslandSpanje 88. (1—1, 33. 0—1, 43); West-DuitslandNeder land 98 (2—2, 33, 2—2, 2—1); Spanje—Neder land S—4 (2—1, 3—0, 1—2, 2—1); West-Duits land—Sovjet-Unie 12—11 (2—1, 4—1, 44, 2—5). De eindstand: 1. West-Duitsland 4 gespeeld. 7 pun ten, doelcljfers: 38/32; 2. Spanje 45 31/27; 3. Sovjet-Unie 4—5 39/37; 4. Hongarije 4—3 28/31; 5. Nederland 4-0 24/33. De Ameri kaanse vete raan A.J. Foyt beleefde gis teren een zwarte dag In zijn carrlere. Foyt kwam met zijn bolide In een race in Brooklyn (Mi chigan) In aanraking met de vangrail en werd vervol gens In een steeds groter wordende hoeveelheid ravage mee gesleept. In een ziekenhuis werd gecon stateerd dat Foyt snijwon- den en fractu ren had opge lopen, maar zijn toestand werd niet ern stig genoemd. Bij een ander ongeval kreeg de coureur Herm Johns- son een em mer water over zich uit gestort nadat zijn bolide had vlamgevaL Bij de brand wer den verschei dene mensen gewond. De race moest na 29 ronden worden ge staakt SVEPEREC In de door de Fransman Bruno gewonnen Grote Prijs van Tsjecho Slo wakije is de Engelsman Gra ham Noyce er in geslaagd zijn voorsprong In net wereld kampioenschap motorcross SOOcc op regerend wereld kampioen Malherbe te behou den. De marge tussen de twee kemphanen is gelijk gebleven aan die na de Grote Prijs van Nederland: drie punten. Mal herbe, de zelfverzekerde Belg, had In Lichtenvoorde aange kondigd op de harde circuits, waarvan Sveperec er één is, zijn achterstand op Noyce goed te maken. Daar kwam het in de tsjechoslowaakse WK-strIJd nog niet van. Zowel Malherbe als Noyce stelde zelfs teleur. Beiden wisten geen beter resultaat dan een vierde klassering te behalen. André Malherbe zal op zijn thulscircuit in het Belgische Namen en in de laatste Grote Prijs van het seizoen In het proiongaiiewn zUnwereldtlfel Jack Middelburg was oppermachtig tijdens de races in Sloten. Op de foto „lapt" hij zeker dienen te stellen. John Heutink. De strijd In Tsjecho Slowakije werd gedicteerd door het drie tal Bruno, Vromans en Carlq- vist. Zij streden hardnekkig om de hoogste prijs. Jean Jacques Bruno bleek door een tweede en eerste plaats In de twee manches beter dan zijn con currenten. Voor de Nederlandse crossers was geen hoofdrol weggelegd. De beste klassering kwam op naam van Gerrlt Wolslnk, die In de tweede manche zesde werd en daarmee vijf punten voor het wereldkampioenschap scoorde. Gerard Rond scoorde van de Nederlanders het hoogst voor het WK-klasse- ment. Twee achtste plaatsen leverden hem zes punten op, waardoor hij de achterstand op de als zesde geklasseerde Brad Lackey flink verkleinde. Rond heeft, met nog twee Gro te Prijzen voor de boeg, negen punten minder dan Lackey. Toon Karsmakers kon zich in Sveperec niet bij de eerste tien- van de twee manches kwalifi ceren. Jack Middelburg bewees zijn oude vrienden in Amsterdam gisteren een vriendendienst. Middelburg, tegenwoordig lid van de KNMV, reed mee in we graces van zijn oude bond, de NMB, op het wielercircuit van het bij Amsterdam gelegen Sloten. De aanwezigheid van de Honselersdijker, voor een luttel bedrag door de Amster damse organisatie gestrikt, zorgde voor extra veel publie ke belangstelling. 'Jumping Jack' toonde overigens aan een klasse apart te zijn in Slo ten en won de 500cc-race. PERGUSA De Nederlandse autocou reur Huub Rothengatter heeft na een lan ge periode van non-activiteit zijn rentree in de formule 2-strijd gevierd met de tweede plaats in het Siciliaanse Pergusa. De wedstrijd in Italiö, meetellend voor het Europees formule 2-kampioenschap werd gewonnen door de Belg Thierry Boutsen, die daardoor aan de leiding kwam in het klassement. Boutsen ver drong met zijn totaal van 28 punten ran glijstaanvoerder Elgh. Huub Rothengatter, het gehele seizoen al zonder succes dingend naar een formule 1-contract, bewees in Pergusa weinig aan wedstrijdritme ingeboet te hebben. De Ne derlander moest slechts drie seconden toegeven op de winnende Belg. De Nederlandse coureur Arie Luyendijk, dit seizoen uitkomend in de Amerikaan se super Vee-titelstrijd, heeft zaterdag in Elkhard Lake zijn beste resultaat tot nu toe verwezenlijkt Luyendijk klasseerde zich in de vierde race om het Amerikaans kampioenschap als derde. Tot voor zaterdag waren de beste plaatsingen van de coureur uit Oss twee zesde plaatsen. De racq werd gewon nen door Pete Halsmer voor Al Unser jr., Luyendijk, op 4.3 seconden van de win naar, neemt door het resultaat van zater dag een vijfde plaats in op de Amerikaan se Super-Vee-ranglijst. De Brit Tom Walkinshaw en de Belg Pierre Dieudonné hebben de 24-uurs au torace van Francorshampe gewonnen. Het winnende duo legde met een Mazda 477 ronden van 6.967 kilometer af. De ge middelde snelheid van de winnaars be droeg 132.695 kilometer per uur. De Belg Joosen en de Fransman Andruet klasseer den zich in een BMW als tweede op een achterstand van twee ronden. De derde plaats was voor de Ford van de Britten Woodman en Buncombe. Het Nederlandse duo Frankenhout/Maasland werd met een BMW 18e op 48 ronden. Het skütsjesilen 2.0 jaar begonnen, zoals Irig jaar eindigde: met ^''ten en ruzie. Na de jrende openingswed- zaterdag op Pikmeer APde Ee, konden maar elf veertien schippers geklasseerd. Istrijd, gevaren bij re- zonneschijn. werd ge- door het skütsje uit sn, met aan het roer ini.Hobema. ^jweede eindigde Rienk )7, die dit jaar de helm- iteert op het schip uit !r. Het Sneker skütsje hipper Jan van Akker lerde. nadat de Snekers lijd een riant uitzicht op irwinning hadden. Men echter een ton te ron- waardoor men terug Hierdoor ging zoveel vftloren, dat er uiteindelijk '^Jneer dan een derde inzat. Als vierde eindig- |r verrast Albert van Ak- Leeuwarden, terwijl de "Jërende Jeen Zwaga Iwoude) beslag legde op _ide plaats. SAS VAN GENT Het achtste „Na-Tour-crt- terium" heeft gisteren in Sas van Gent een overwinning opgeleverd voor Peter Winnen. De winnaar van de Touretappe naar Alpe-d' Huez demarreerde twee ronden voor het einde uit de kopgroep van vier renners, die na 55 kilo meter uit het peloton waren ontsnapt. De uitval van Winnen werd uitstekend beschermd door zijn ploeggenoot Theo de Rooy, die als tweede eindigde. Nieuwdorp was derde, Kuiper vierde en Priem op 25 sec. vijfde. Gerrie Knetemann won zaterdagavond de ronde van Venhuizen. Hij reed de 100 kilometer In 2 uur, 17 minuten en 53 seconden en had een voorsprong van 10 seconden op Adri van de Poel en 20 seconden op Gery Verlinden. De koers, die'een zeer levendig verloop had, werd beheerst door de ploeg van Peter Post. Vijf rorv den voor het einde sprongen Knetemann, Wlj- nands en Van de Velde weg. In de voorlaatste ronde demarreerde Knetemann opnieuw en bleef weg. De Ronde van Schotland voor amateurs werd gewonnen door de Tsjech Jurco die ook eerste werd In het puntenklassement. Hij werd gevolgd door zijn landgenoten Skoda, Kostadinov en Klasa. Op de vijfde plaats eindigde de Neder lander Hans Boom. De 36-Jarige Ralner Podlesch Is voor de zeven de keer wielerkampioen van West-Dultsland bij de amateurstayers geworden. Met een achter stand van 1170 meter werd Ralf Stambula twee de. De derde plaats was voor Klaus Burges op 1400 meter. MONNIKENDAM Op de Gouwzee bij Monnikendam heeft Ids Bakker (Doorn) het open Nederlands kampioen schap bij de OK-jollen ge wonnen. Gisteren werd hij in de laatste van de zes races tweede voor Hans Hoed erna n uit De Rijp, waardoor Bakker in het eindklassement 0,4 punt voorsprong had op Hoe- deman. De ster van het kampioen schap was de Zweed Ingvar Bengtsson, onlangs vijfde in het wereldkampioenschap. Hij won vier van de zes races en meldde zich pas op de tweede dag, maar Bengtsson verspeel de de titel door zaterdag In de tweede race een kwartier te laat te starten, wat hem 28 punten kostte. Reglementair mag een zeiler tien minuten te laat komen. WESTBURY De Fransman Eugene Lefevre werd zaterdag In Westbury met zijn paard Ideal du Gazeau wereldkampioen. Hij was een uiterst gelukkig man, want hij mocht bovendien een bedrag van 250.000 dollar in ontvangst nemen na zijn overwin ning In de Roosevelt International Trot. DUISBURG De ploegen die Nederland zullen vertegen woordigen op de wereldkam pioenschappen roeien voor dames in Miinchen (27 t/m 30 augustus) zijn gisteren tij dens de 12e internationale kampioenschappen van West Duitsland op de Wedaubaan van Duisburg als tweede en derde in de finale geëindigd. De Neureus-twee zonder stuur man: Linda Luiting-Gery Don kervoort ging na de Roemeen se twee Elena Horvat-Rudica Puscatu als tweede door de fi nish. De Orca-Ric-vler met stuurvrouw werd derde achter Roemenië en de combinatie Berlijn-Münster-Mlnden-Ham- burg. De Nereus-Orca-vier zonder stuurman, die Nederland zal vertegenwoordigen tijdens de Fisa-kampioenschappen voor lichte roeiers op de Olym pische Baan van München werd winnaar in 6 min. 40,64 sec. De tweede plaats was voor de Berlijnse combinatie in 6.44,64 en de derde voor de Zwitserse vier in 6.48.66.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11