V ernieuwing riolering Turfmarkt, Oude Vest en Oude Singel in september van start Onduidelijke parkeerregels op Noordwijkse Noord-Boulevard M REGI0(J0UR)NAA eb "fl REGIOUOUMNAA Lisse pakt vernieling van bomen aan Jeu de boules toernooi in Hazerswoude Ruit sporthuis ingeslagt Rozenkoningin bezoekt Bollenstreek Luifel „gekraakt" Meer patiënten uit Noord-Holland voor Sancta Maria LEIDEN/REGIO LEIDSE COURANT .DINSDAG 14 JULI 1981 PAf— Boekje vol tips De VVV van Lisse heeft evenals vorig jaar een boek gebracht waarin talloze tips staan voor degenen die v tie in eigen land houden. Het boekje vermeldt evene ten die zowel in de Bollenstreek als elders in Nederlai stapel staan. Niet leden van de VVV kunnen de gebu de tips tegen betaling van 1,50 bemachtigen, terwijl L het boekje gratis kunnen afhalen. De VVV is gevestim de Gracht weg in Lisse. e vl rlai >bu ti'U Continental Singers De wereldberoemde gospelgroep de Continental gers uit de Verenigde Staten treden donderdag Lisse. Het optreden begint om acht uur 's avonds aula van het Fioretticollege aan de Sportlaan. Ka3^ voor dit optreden zijn tegen betaling van 7 guldi verkrijgbaar bij de V. V. V. in Lisse of aan de zaa, Continental Singers and Orchestra, vijfenveertig sterk, komen deze zomer tijdens hun toernee me 1 nieuw programma. Het thema daarin is 'Come Tt a Voor diegenen die het Engels niet verstaan is een m gramma met volledige vertaling verkrijgbaar. Riek Schagen-expositie Burgemeester M.A. van de Have opent vrijdag in Le dorp een tweedaagse expositie van de schilderes jim Schagen. Dat gebeurt om tien uur 's morgens in het\da\ filiaal in de Winkelhof. Riek Schagen, bekend als Sqeer in de televisieserie Swiebertje, zal zowel vrijdag als 4ste dag aanwezig zijn om haar werk toe te lichten. Dat Bak bestaat uit gouaches, acryl- en olieverfschilderijen. i4|et belangstelling voor dergelijke exposities groot is, weegt bedrijfsleider H. Knoppert vaker kunstenaars^sst name uit Leiderdorp en omgeving, in de gelegenheid stellen hun werk te exposeren. irai Kindercorso (1) Het Bloemencomlté en de Evenementencommissl Noord wijk zijn van plan om zaterdag 1 augustus1 Rijnsburgs Bloemencorso vooraf te laten gaan Prd een optocht van kinderen met versierde fietsen. KP{ 1 ren van ongeveer tien tot en met twaalf jaar kuiTdi zich als deelnemer laten inschrijven bij het waredu Jan van Kan aan het Palaceplein of bij sigarenn£ei zijn Vink aan de Wilhelminastraat Kindercoro (2) aci ind De organisatoren doen een beroep op dames, die i vaardigheid hebben op het gebied van bloemschikkei\fc bij het versieren van de fietsen voor het kindercor^r\ helpen. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij Ja/i,ue Vuurde, Albert Verweystraat 9, telefoon 01719-15382*ht versierwerk gebeurt op het terrein van het bollenb^Vi Groeneveld en Lindhout aan de Gooweg. -7 edr Popconcert 1 g De Stompwijkse jongerenvereniging „Oase" geeft u_ avond ter gelegenheid van de ,J*aardensportdai een popconcert in een tent op het feestterrein aai Dr. van Noortstraat De rockgroep LSeven zal I het voetlicht treden. De groep, die vorig jaar metj succes in het Dorpshuis optrad, bestaat uit Rolt Donselaar, zang en toetsen, Raymond Verveer, I werk en percussie en Wim Dijkgraaf, bas. L-È heeft onlangs een langspeelplaat opgenomen m\ eigen composities en een single „Natural Feelh Daf stond klaar voor autodie NOORDWIJK Een Noordwijkse automobilis te maakte het autodieven en plezierrijders wel erg gemakkelijk. Zij zette haar Daf 's nachts onafgesloten op het erf ach ter haar woning neer en liet bovendien het kente wijs en haar rijbewij: wagen achter. De v< morgen ontdekte zij auto was verdwenen gifte bij de politie volg nu toé is het echter 1 lukt het Dafje terug den. LISSE De gemeente wil vernielers van bomen opspo ren. Daarom roept re iedere burger op ernstige beschadi gingen aan bomen te melden bij de Plantsoenendienst of bij de politie. Verder wordt iedereen verzocht fietsen en bromfietsen niet meer tegen jonge bomen te plaatsen. De directe aanleiding voor deze oproep vormen de vernielin gen die onlangs zijn aange bracht aan diverse bomen in de Poelpolder. De verdere levenskansen van de bewuste zes essen en een kastanje, moeten volgens de Plantsoenendienst zeer laag worden ingeschat. Die bomen zijn met messen ernstig toege takeld. Een andere boom is door een hond kaalgevreten en een linde werd op een hoogte van één meter totaal kaalgesneden. De gemeente benadrukt in de oproep nog eens het belang van bomen in een woonomge ving. Ze vormen niet alleen een sfeerbepalend element - linden of beuken op dorpsplei nen kunnen tot monument worden verklaard - maar ze leveren ook zuurstof. Daar naast zijn bomen luchtzuive- raars door het opnemen van vuil en stof erf bieden ze een onderkomen voor broedende vogels en insekten. HAZERSWOUDE Hoewel nog geen jaar oud tekent de Club de Pétanque Rhyne-Boule op zaterdag 15 au gustus voor de organisatie van een jeu de boules-toer- nooi voor doublettes, waarvoor alle bij de bond aange sloten verenigingen zijn uitgenodigd. Daar het evene ment in het kader van het 700-jarig bestaan van Ha zerswoude wordt gehouden draagt het de naam „Con cours Hazerswoude 700". Het toernooi waaraan maximaal 60 doublettes kunnen meedoen, vindt plaats op het half verharde oefenveld van de S.V. Bernardus. Op deze plaats heeft de Club de Pétan que Rhyne-Boule een voorlopig onderkomen gevonden, dankzij de Hazerswoudse sportstichting en de welwillende medewerking van Bernardus. Tijdens het toernooi, dat om kwart over tien begint zal worden gestreden om de grote Hazerswoude 700 wisselbeker. Dat laatste duidt op een te rugkerend evenement. Overigens draagt de jeu de boules vereniging zaterdag 22 augustus nog een steentje bij aan de viering van het zevende eeuw feest. Leden van de 'club zullen in de middaguren op het terrein van Hazerswoudse Boys een paar demonstratie wedstrijden spelen. Vijftig jaar trouw Het echtpaar L.J. Schrij vers-Luk uit de Parkstraat 4 in Voorschoten viert morgen het 50-Jarig huwe lijksfeest. Ter gelegenheid hiervan zal om half elf een H. Mis worden opgedra gen In de RK Laurentlus- kerk in Voorschoten. Van vijf uur tot half zeven be staat gelegenheid tot feli citeren in De Gouden Leeuw, Veurseweg 180 In Voorschoten. De heer Schrijvers werd op 9 no vember 1908 geboren In Rijpweterlng. HIJ Is huis schilder van beroep ge weest. Mevrouw Schrijvers werd op 27 april 1908 In Stompwijk geboren. Het echtpaar heeft 5 kinderen en 10 kleinkinderen. NOORDWIJK - Een Noordwijkerhoutse zee man (22) bleek er een kwa de dronk op na te houden. Na een avondje „stappen" in de badplaats, sloeg hij uit pure balorigheid een winkelruit van het Sport huis Olympia aan de Aanvankelijk was de spoorloos. De man schatte echter de waal heid van de Noon agenten. Deze zagen h< teravond in beschonke op de Hoofdstraat loj rekenden hem in. De Haagse Rozenkoningin heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan Lisse en Noordwljker- hout. Hare Majesteit Koningin Renèe Bras deel de royaal en met gulle lacht rozen en Haagse hopjes uit aan het winkelend publiek. Hierbij werd zij geassisteerd door haar zusje Astrld, die als hofdame fungeert. De dames zijn door de VW van Den Haag Ingehuurd om op charmante wijze de aandacht te vestigen op de rozenten- toonstelling die In het Haagse Westbroekpark te bezichtigen is. Ook maakte zij bekend dat van 13 tot 28 augustus in de Houtrusthallen In Den Haag de tentoonstelling Hofstadbloem wordt gehouden ter verwelkoming van koningin Beatrix die deze zomer met haar gezin verhulst naar de Residentie. In Lisse werden de Haagse dames ontvangen door VW-voorzltter H. van der Kroft die hen reproducties van oude teke ningen van Lisse aanbood. In Noordwljkerhout werd de Rozenkoningin met haar hofdame ont vangen door burgemeester mr. F. Winkel. Van daag bezoekt de Rozenkoningin Wassenaar, Leldschendam en Oegstgeest. De promotie- tocht door ons kikkerlandje duurt tot 15 augus tus. LEIDEN De gemeente start eind september of be gin oktober met de ver nieuwing van de walmu- ren en de riolering op de Turfmarkt, de Oude Vest tussen de Turfmarktbrug en de Marebrug en de Oude Singel tussen de huisnum mers 2 tot en met 14. De to tale duur van de werk zaamheden wordt geschat op ongeveer zes maanden. De Turfmarkt komt het eer ste aan de beurt. De werk zaamheden daar nemen on geveer drie maanden in be slag, inclusief het verwijde ren van oude en aanleggen van nieuwe leidingen en be dradingen. Het tweede ge deelte van de werkzaamhe den vormt de Oude Vest, waar men van start gaat vanaf de Marebrug. Halver wege die periode zal tevens begonnen worden met de aanleg van de Lijsbethbrug. De brug die er nu is, blijft daar liggen, zolang dat het werk niet belemmerd. In de derde fase komt de Oude Singel aan de beurt. Zit het weer mee dan is dit werk voor de winter geklaard. De gemeente adviseert bewoners van panden, die niet meer in een erg goede staat verkeren, foto's te maken van de bui tengevel, binnenmuren en van de steunmuren. Dit kan handig zijn wanneer claims ingediend moeten worden in verband met schade, die ont staat door de noodzakelijke heiwerkzaamheden. Zo kun nen eventueel scheuren of bapsten het gevolg van het heien zijn. De gemeente is zelf ook van plan foto's te la ten maken, maar of dit ook gebeurt is nog niet zeker. Wanneer de walmuren en de riolering achter de rug zijn, worden de straten opnieuw ingericht Het wegdek van de Turfmarkt wordt voor zien van een laag asfalt en een rode fietssuggestiestrook, terwijl langs de waterkant de mogelijkheid tot langparke ren geschapen zal worden. Er zullen hoge lichtmasten geplaatst worden. De klin kerbestrating van de Oude Vest blijft gehandhaafd. Langs de woonhuizen komt een wandelstrook en de Lei- denaartjes worden ook hier niet vergeten om parkeero verlast tegen te gaan. De in richting van de Oude Singel is nagenoeg hetzelfde als die van de Oude Vest Uitzonde ring hierop is de plaatsing van de paaltjes. Ter hoogte van de museum de Lakenhal wordt een uitstulping in de walmuur gemaakt om vissers de kans te geven hun slag te slaan. Degenen, die willen reageren op deze plannen tot herin richting kunnen dit doen door te te schrijven of te bel len naar de heer Van den Noort of mevrouw Dubber in het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72, telefoon nummer 769241, toestel 440 of 253. NOORDWIJK „Ze zijn bezig om „De Heemborch" te kraken!" Op dit telefonisch alarm in het holst van de nacht kwam de politiepa trouille in aktie, die net in de buurt was om een oogje in het zeil te houden op het strand, waar de laatste tijd nogal wat vernielingen zijn aangericht Op het eerste gezicht viel in het appartementengebouw geen kraker te bekennen, maar toen de politiemannen hun speurtocht voortzetten hadden ze meer geluk. Op de luifel van „De Botter", een van de horeca-etablissementen onder De Heemborch troffen zij namelijk vijf jongens aan. In diepe rust...! De jongelui in de leeftijd van een jaar of achttien bleken afkomstig uit Rotterdam en omgeving. Na een dagje uit in de badplaats hadden ze de bus gemist. Zij waren daarop naar het strand gegaan. Toen daar geen ge schikte slaapplaats te vinden was, hadden zij hun toevlucht tot de luifel genomen. De vervangende nieuwbouw zal waarschijnlijk dit jaar nog worden opgeleverd. NOORDWIJK Het psychiatrisch ziekenhuis Sancta Ma ria heeft in 1980 weer meer patiënten uit Noord-Holland dan uit Zuid-Holland opgenomen. Dat blijkt uit het onlangs verschenen jaarverslag. Daarin wordt gemeld dat er zelfs een aanzienlijke procentuele stijging (21 procent ten opzich te van 1979) van de Noord-Hollandse opname Is. Daarente gen is het aantal opnamen uit de eigen provincie gelijk ge bleven. Deze ontwikkeling baart de directie van het zieken huis enige zorg. De reden daarvoor is de steeds sterker wor dende tendens tot regionalisering van deze tak van gezond heidszorg, waarbij de provinciegrenzen een rol spelen. De directie constateert ook in het jaarverslag dat een groeiend aantal patiënten uit Amsterdam wordt opgenomen. „Thans komt bijna één op de vier opnamen uit deze stad Gezien de huidige beddenproblematiek daar mag worden verwacht dat de verzoe ken om opneming van Amsterdamse patiënten voorlopig nog wel zullen aanhouden", aldus het jaarverslag. De beddenproble matiek geldt overigens ook voor Rotterdam. Uit die stad worden via een noodregeling regelmatig patiënten opgenomen. Een ander opvallend detail uit het jaarverslag is dat er in 1980 meer mannelijke patiënten dan anders zijn opgenomen, negentig tegenover zeventig aan het begin van het jaar. Voor een deel is die toename te danken aan de uitbreiding van het aantal opna me-units voor mannen. De grootste groep patiënten valt zowel bij mannen als bij vrouwen tussen de 25 en 34 jaar. In het jaarverslag wordt ook nog eens de aandacht gevestigd op de start van de vervangende nieuwbouw voor 160 bedden in ok tober afgelopen jaar. Verwacht wordt dat dit project, kosten 16 miljoen gulden, eind dit jaar zal worden opgeleverd. Verder heeft de Sancta nog een aanvraag lopen voor vervangende nieuwbouw voor hef opname-paviljoen Anna. Voor de uitbrei ding van de behandelmogelijkheden is de hoop gevestigd op de oprichting van een dagziekenhuis in de Bollenstreek. Dat is be stemd voor patiënten die psychiatrische behandeling en onder steuning nodig hebben, maar daarvoor niet of niet langer hoe ven te worden opgenomen. Overigens zal een gedeelte van de beddencapaciteit op den duur moeten verdwijnen gezien het feit dat er in Zuid-Holland te veel NOORDWIJK Badplaatsbezoe kers met een auto kunnen op de Noordwijkse Koningin Wilhelmina Boulevard deelnemen aan het be ruchte parkeerspelletje „Zakje om, zakje af' met een bon van vijf en, dertig gulden als pech-prijs. /\js hoofdspelregel geldt dat op de pro menade niet geparkeerd mag worden. Zodra De Bilt evenwel mooi weer voor spelt, gaan er andere spelregels gelden. Dan gaan er zakken om de borden en mag men wel op de boulevard een auto achterlaten. Maar niet altijd aan dezelf de kant. Soms gaan de borden aan de zeezijde de zak in, bij een volgende ge legenheid aan de landzijde. Het spel kent ook vangkuilen. Daar loopt men in als de weervoorspellers het mis blijken te hebben en dat ge beurt nogal eens. In dit geval gaan opeens de zakken van de borden en zijn de parkeerders, die hun auto's reeds hadden neergezet, alsnog in overtre ding. Zo'n situatie deed zich bijvoor beeld gistermorgen voor toen bij het „topless" maken van de borden een twintig dertig auto's fout geparkeerd kwamen te staan. De enige die bij dit spelletje een prijs wint, is de pachter van het parkeerter rein aan het Palaceplein. Van Dam be taalt jaarlijks 10.000,- aan de gemeen te en voor deze inzet ziet hij uiteraard zijn^ terrein graag zo vol mogelijk bezet. Komen er open plaatsen, dan trekt hij bij het gemeentebestuur aan de bel en gaan de bovenstukjes weer van de bor den af. Er mogen dan geen auto's meer op de boulevard staan en noodgedwon gen zoekt men dan een plaatsje op het terrein van de pachter. In de verkeerscommissie zijn over het parkeerbeleid op de Noord-Boulevard al heel wat woorden gevallen. Veel gehol pen heeft het niet. De thans ontstane si tuatie is chaotischer dan ooit. Een deel van de promenade is a4 ten voor de zomerkermis. De res: vaak aan twee zijden volgeparj ondanks de „gezakte" of „ongel borden. Daartussen door manoeuvreren en fietsers, die zich via nauw auto's bezette straatjes een weg naar de Parallelboulevard.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4