Sassenheimers dreigen gemeente met kort geding De filtersigaret op mannem Jeugd Zoeterwoude massaal op kamp REGI0(J0UR)NAA REGIO >EEn, ONENIGHEIDOVER ANTENNESYSTEEM: In alle vroegte al gehuil gehoord 'Bollenstreek' wachten op nieuw wielerparcours beu Arie Boer wint Rietveldse roeikampioenschap LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 JULI 1981 PAG) VYieLERciRCur tw IP SnE1 SASSENHEIM De bewoners van de G.B. de Vroomenstraat dreigen de ge meente met een kort geding of een schadeclaim. De reden daarvan is dat de gemeente het doet voorkomen of rij eigenaresse is van het gemeen schappelijke antennesysteem, terwijl de bewoners eigenaar zijn. Woensdag barstte voor hen de bom, omdat de ge meente buiten hen om Casema op dracht had gegeven het antennesys- teen over te schakelen op het nieuwe, kabelsysteem in de Bollenstreek. De bewoners hebben inmiddels een advo caat in de arm genomen. De bewoners van de G.B. de Vroomen straat zijn tweeënhalf jaar geleden via hun koopcontracten akkoord gegaan met de oprichting van een antennesysteem en met het oprichten een vereniging voor het beheer ervan. Het antennesys teem is aangelegd en de bewoners heb ben de antennevereniging De Zuilhof opgericht. Zij hebben op zich geen be zwaar tegen de overdracht, maar protes teren wel tegen het feit dat de gemeente het geld van de overdracht in eigen zak steekt. Volgens hun advocaat mr. M. Teekens jr. uit Leiden beweert de gemeente dat zij haar verplichtingen jegens de bewoners alleen maar nakomt. Gisteren had hij een gesprek met de heer Bergman van de gemeente. Die beriep zich op erf dienstbaarheid, een dienst van de ge meente ten behoeve van eigendommen van anderen. Volgens mr. Teekens geldt die verplichting echter alleen voor het onderhoud, reparaties en vernieuwingen aan het bestaande net en niet voor over dracht aan een ander net. „Bovendien is niet uw gemeente en ook niet Casema, maar de antennevereniging De Zuilhof de gerechtigde tot erfdienstbaarheid. Dat betekent dat u het systeem ten onrechte heeft overgedragen", aldus mr. Teekens in een brief aan B en W. De advocaat heeft ook contact opgeno men met Casema. Die maatschappij heeft daarop geantwoord dat zij het con tract met de gemeente niet zou tekenen voordat de onduidelijkheden rond de ei gendomskwestie zijn uitgezocht. Eerder zou het werk dus niet worden uitge voerd, maar gisteren bleek dat de maat schappij gedwongen door de gemeente toch met het werk was begonnen te gen de wil van de bewoners in. Volgens mr. Teekens speelt de gemeente Sassenheim voor eigen rechter door haar zin door te drijven tegen de wil van de eigenaars in. „De bewoners moeten vol gens de gemeente maar naar de burger lijke rechter stappen en dat is natuurlijk niet juist. Als de gemeente hen iets wil afdwingen moet juist zij naar de rechter toe", stelt mr. Teekens. Hij heeft in een brief de gemeente verzocht onmiddellijk haar onrechtmatige pogingen tot ver koop van het antennesysteem te staken en ook Casema niet meer te dwingen het werk uit te voeren. NAVELSTRENG BABYTJE WAS NOG NIET AFGEBONDEN (Vervolg voorpagina) WASSENAAR Het gistermorgen op het zijlaantje van het Theo Mann Bouwmeesterpad in Wassenaar te vondeling gelegde babytje werd rond kwart over negen ontdekt door een passerende ruiter, de heer Jonkhart van de Daal en Bergselaan. Hij wilde juist met zijn paard in de nabijgele gen duinen een ritje gaan maken toen hij in de berm een kind hoorde huilen. De heer Jonkhart belde daarop bij het dichtstbijzijnde huis aan, dat van de heer Oosterveer. Die waarschuwde op zijn beurt de politie. De heer Oosterveer vertelde de politie later dat hij 's morgens rond kwart over zeven ook al iets gehoord meende te hebben toen hij de hond uitliet. Maar hij had het bij zichzelf afgedaan als verbeelding. Nadat de politie om circa half tien de melding binnenkreeg, werd de Wassenaarse GGD ontboden. Voordat deze ter plaatse was, merkte één van de te hulp gesnelde politieagenten, dat de navelstreng van de kleine niet was afgebonden. Wetende dat zoiets gevaarlijk kan zijn de agent is zelf vader heeft hij gelijk de navelstreng afgebonden met een stukje verbandgaas. Een arts van de GGD oordeelde, eenmaal ter plaatse, dat de baby het best gelijk naar Bronovo kon worden gebracht. Daar ligt het babytje nu, wachtend op óf de moeder óf op een pleegge zin. De politie sluit het namelijk niet uit, dat de moeder zich als nog komt melden. Een woordvoerder: „Zoiets doe je alleen in opperste vertwijfeling. Het is best mogelijk dat de moeder con tact met ons opneemt als ze tot zichzelf is gekomen". Uit het onderzoek dat inmiddels heeft plaatsgevonden is komen vast te staan dat de baby gisteren vroeg in de ochtend moet zijn geboren. De herkomst van het lakentje, waarin de baby was ge wikkeld, heeft de politie nog niet kunnen vaststellen. Dat wordt bij het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk onderzocht. Zono dig wordt een naam bedacht voor het jongetje. Dat wordt de taak van een officier van justitie bij de Haagse rechtbank in sa menwerking met de burgemeester van Wassenaar, mr. K. Staab. ZOETERWOUDE De vakantieperiode be tekent niet voor alle Zoeterwoudse vereni gingen eeii rustpauze. Met name de jeugdaf delingen van verschillende sectoren zijn op zomerkamp of vertrekken binnenkort. De jeugd van Scouting Zoeterwoude bivakkeert deze week in het Brabantse land terwijl de voetballertjes van SJZ aanstaande zondag, vertrekken om er een weekje helemaal uit te zijn. Een kleine honderd leden van Scouting hebben in Bergeijk en Luijksgestel hun tenten opgesla gen of huizen in een boerderij. Onder uitste kende weersomstandigheden, al is het soms wel wat te warm voor bepaalde activiteiten, verma ken jeugd en leiders zich uitstekend. Groepslei der Gerard van Cromvoirt meldt dat zowel bij welpen, kabouters, gidsen, verkenners en sher pa's de sfeer voortreffelijk is. Voor een belang rijk deel is dat te wijten aan de deskundige lei ding die in de afgelopen jaren al de nodige er varing met dit werk heeft opgedaan. Pater St. van fleurden, aalmoezenier en al vele jaren een van de actieve personen bij de Scouting, heeft zich van de situatie op de kampen op de hoogte gesteld. Morgenmiddag wordt het gezelschap weer in Zoeterwoude verwacht. Een dag later, zondag dus, vertrekt de jeugd van SJZ naar de jaarlijkse zomerkampbestem ming. De organisatie van deze sportkampen is in handen van de NKS. De C-jeugd gaat naar Borculo en vertrekt om elf uur vanaf sportpark Haasbroek. Uit financiële overwegingen reist het gezelschap samen met de ieugd van voet balvereniging" Schipluiden. De D- en E-jeugd vertrekt om half twee naar respectievelijk Huijbergen en Wychen. Voor het vervoer naar en van de kampbestemming is met succes een beroep gedaan op een aantal ouders. Het is de twaalfde maal dat de jeugd van SJZ op kamp gaat. De NKS-kampen staan bekend om de goede organisatie. Reden waarom diverse vere nigingen uit de regio ieder jaar opnieuw van de partij zijn. Volgens planning worden de jeugdi ge voetballers zaterdag 18 juli omstreeks twaalf uur weer op sportpark Haasbroek verwacht. TROS op bezoek in Katwijk TROS-radio maakt maandag 23 juli opnamen in A wijk voor een speciale zomerserie onder de naam '1 Bedrijfstak'. De Katwijkse uitzending staat in het1 ken van de visserij en maakt deel uit van negen p gramma's van ruim anderhalt uur, waarin elke wi een andere bedrijfstak centraal staat. Het programi wordt iedere zaterdagmiddag via Hilversum 2 uit zonden. De programma's belichten de invalshoeken problemen die de diverse bedrijfstakken hebben. Vi bondsmensen, politici en vertegenwoordigers van i schillende bedrijfstakken zullen aan het woord i men. Het programma over visserij wordt 25 juli uit zonden en wordt woensdag 23 juli opgenomen in i taurant De Zwaan in Katwijk. Kinderboerderij Leiderdorp (1) De kinderboerderij in het Leiderdorpse park de Houtka, is voortaan iedere middag van twee tot vijf uur open. voor kort kon de kinderboerderij alleen op de woensd middagen open zijn, omdat er niet voldoende personen ren om toezicht te houden. Het is de bedoeling om de k derboerderij in de toekomst ook in het weekeinde opei\ stellen, maar dan zal er eerst nog iemand bij moeten men om toezicht te houden. E l Q Kinderboerderij Leiderdorp (2) Kinderen die hun schooltuintje in de Leiderdorp Houtkamp naast de kinderboerderij hebben, kunt' nu ook iedere middag terecht om in hun tuintje te w? ken. In het park de Bloemerd is ook iedere middag mand aanwezig bij de schooltuintjes. Kinderen daar hun tuintje hebben kunnen er van twee tot tf: uur 's middags werken. 11 Schoolmeubilair P De werkgroep „Akties voor Boven-Volta" heeft een gd partij schoolmeubilair voor de rommelmarkt binnengek\ gen. De Bronckhorstschool en de openbare basisschdti „Klaverweide" en „De Witte School" hebben hun mets lair van de hand gedaan. Wegens gebrek aan opslagruin is de werkgroep inmiddels begonnen met de voorverke van dit schoolmeubilair. Een set, bestaande uit een tafelc een stoel, kost twintig gulden. Iedere zaterdagochtend vk den de meubels tussen negen en een uur in de opslagrua te aan de Wilhelminastraat 36 te koop aangeboden, ha kan men ook andere spulletjes voor de grote romrim markt, die in augustus wordt gehouden, kwijt. LISSE „Wij rijden met de angst in onze broek en wach ten eigenlijk op het eerste slachtoffer". Zo wanhopig omschrijft Koos Gouds waard van de wielrenclub De Bollenstreek het wach ten op een nieuw, beveiligd parcours. De wielrenclub heeft ongeveer 200.000 gul den nodig om het al klaar liggende parcours rond het nieuwe sportcomplex van de F.C. Lisse te verharden. De club is nu al zover gegaan dat ze een bord met een leu ze tegen de gang van zaken heeft opgehangen in een boom aan de finishlijn te genover de oude ingang van het voetbalcomplex. De wielrenclub is na jaren het wachten moe. Koos Gouds waard: „Wij hadden onze hoop gevestigd op de nieuwe burge meester omdat die uit het zui den komt, maar vlak na de Tour de Lisse kregen we te horen dat het nog wel drie jaar kan duren. De baan ligt al klaar, maar zeuren bij de ge meente helpt niets. Wij heb ben geen kruiwagens bij de ge meente. De wensen van elke sportvereniging in Lisse gaan in vervulling behalve die van oins. Vorig jaar nog hebben wij 3.000 gulden uit eigen mid delen betaald voor de kleed ruimte en voor het aankleden van de kantine". Een extra probleem is de be veiliging bij de twee toegangs wegen naar het voetbalcom plex. De gemeente wil daar een tunnel of een brug en heeft berekend dat dat nog eens 850.000 gulden zou kos ten. Volgens Goudswaard kan dat veel goedkoper: „In Zaan dam hebben ze een dergelijk probleem opgelost met een houten brug voor de fietsers en dat kostte maar 175.000 gul den". De wielrenvereniging heeft 75 leden, een aantal dat bij een beveiligd parcours volgens Goudswaard zeker zou ver dubbelen. Hij stelt dat de jeugd al jaren elders fietst omdat het in Lisse te gevaarlijk is. „De raadsleden weten niets van wielrennen. Onze Piet de Ko ning is ze nu aan het bestoken met informatie, zodat de zaak Het bord waarop de ren- en tourvereniging protet® tegen het uitblijven van het nieuwe wielerparcoursig geen extra vertraging op loopt". De wielrenclub rijdt nu haar wedstrijden - ongeveer dertig per jaar, terwijl andere vereni gingen er honderd kunnen rij den - op een 4,6 kilometer lang deel van de Spekkelaan. „Dat is levensgevaarlijk met al dat verkeer en die landbouwtrek kers. Laatst reed er nog een leswagen recht op een renners in. Uit veilighgi verwegingen willen we om zo snel mogelijk dal- cours hebben. Dan kunnt leden vaker trainen en| nen recreanten ook bij recht en voorkom je zoals die nu worden vochten in de duinen gewone fietsers en wifjj ners", aldus Goudswaard!' Vierdaagse feestelijk afgesloten De laatste dag van de avondvierdaagse (Rijpwe- tering en Roelofarends- veen gecombineerd) luidde gisteren het begin van een drie dagen durend feest in Oude Wetering in. Drie muziekkorpsen begeleid den de 725 deelnemers aan de vierdaagse vanaf het terrein van de Alke burcht naar de Meerkreuk in Oude Wetering. Daar kon aan elke deelnemer bloemen worden uitge reikt, dankzij de medewer king van de E.M.M.-veiling, die vele bossen fresia's, lelies en rozen beschik baar had gesteld. Als ge volg van een groot over schot waren er de laatste dagen nog al wat bloemen doorgedraaid, die nu als nog een dankbare bestem ming kregen. De ongeveer 400 kinderen, die de avondvierdaagse hadden volbracht, kregen tevens ballonnen uitgereikt, even als 250 jeugdigen die deel namen aan de ballonne- noptocht, die door de Oude Weteringse midden standsvereniging (M.C.O.W.) en de plaatse lijke VVV werd gehouden. De kleurige en fleurige stoet trok vervolgens naar het kermisterrein aan de Veerstraat, waar onder toeziend oog van burge meester en wethouders de ballonnen werden losgela ten. Tot slot kregen de kin deren oliebollen en een toegangsbewijs voor het optreden van het kinder theater dat morgen op het programma staat. HAZERSWOUDE Arie Boer is donder dagavond op de Rietveldse Vaart roeikam- pioen van het Hazerswoudse vaardorp het Rietveld geworden. Om elf uur, toen de duisternis velen reeds huiswaarts had doen keren, klopte hij zijn broer Piet en de ge doodverfde kampioen Sjaak van der Neut. Piet Boer en Sjaak van der Neut kwamen in de eindstrijd met elkaar in aanvaring. Toen de jury had voorgesteld om de koers tussen Piet Boer en Sjaak van der Neut over te la ten varen, weigerde Sjaak van der Neut. Hij: „Ik heb al eerder gezegd, dat een wed strijd met drie boten geen eerlijke zaak is. Daar is de Rietveldse Vaart nu eenmaal te smal voor". Dus kon de loco-burgemeester van Hazerswoude, J. D. de Wit, de wisselbe ker, beschikbaar gesteld door de supporters vereniging van de voetbalvereniging Flo- reant uit Boskoop, overhandigen aan Arie Boer. De negentiende editie van de Rietveldse roei- kampioenschappen bracht liefst zesendertig he ren aan de start. De sterkste man van de laatste jaren, Jan van der Lip, ontbrak. Maar wel ver scheen op het parkoers van de Rietveldse Vaart, nabij de vrolijk malende Rietveldse Mo len: Corrie Langejans-van der Lip. Deze ver overaarster van vele eerste plaatsen in het ver leden kon nu weer eens uitblinken, omdat de organisatoren hadden besloten ook oud-Rietvel- ders bij wijze van uitzondering uit te nodigen voor het roeifeest vanwege het zevenhonderd- jarig bestaan van Hazerswoude. Dus kon Corrie Langejans-van der Lip (die tegenwoordig in Koudekerk woont) meedoen en winnen bij de dames. Marga Out werd tweede en Lenie van Zuilen („Ik heb twintig jaar niet geroeid") derde in een „veld" van achttien dames. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar zegevierde Liesbeth Jansen en werd Carola van der Werf tweede. Rien van Zuilen zegevierde bij de jon gens over Jan van de Bosch (tweede) en Karl de Haas (derde). Bij de jongste jongens triom feerde Huib van der Lip over Ronald Panne- bakker. Bij het schouwkloeten won Jan van Dorp de eerste prijs. Klaas Boer, zijn opponent in de fi nale, vergiste zich in de twee handicaps op het parkoers, zodat het voor Van Dorp een „mak kie" was. Loco-burgemeester Jan de Wit, die veertig jaar geleden kamnp van wanten wist op het gebied van kloeten, waagde zich ook in de wedstrijd. Hij moest evenwel ervaren dat het hem niet zo goed meer afgaat De start van de Rietveldse roeikamploenschappen. Nieuw, 'n Filtersigaret op mannenmaat. Kort. VoL En daardoor pittiger. 25 sigaretten-f3.25

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4