Ruime premie-B-koopwoningen in Oegstgeest - plan Haaswijk Dr. Spijkerboer aanvaardt benoeming Leiden niet kerk wereld Werkgroep Kairos: ook kolenboycot Zuid-Afrika Korte metten Keuze uit verschillende typen nv Bouwfonds De werkgroep Kairos, die zich binnen de kerken in Ne derland beijvert voor steun aan de bevrijding van onder drukte volkeren in Zuide lijk Afrika, stelt zich op het standpunt dat een einde moet komen aan de handel, de overslag en het gebruik in Nederland van Zuidafri- kaanse kolen, zowel als aan de Nederlandse betrokken heid bij afname van Zuid- afrikaanse technologie op het gebied van kolenvergas- sing. De meest fundamentele aan pak is volgens de werkgroep een uitbreiding van een olie boycot - waarover al jaren na tionaal en internationaal ge discussieerd wordt - met een kolenboycot. De werkgroep schrijft dat in een rapport over de kolenhandel in Zuid-Afrika en Nederland, dat over enkele weken gepubliceerd zal wor den. Zolang van een effectieve ko lenboycot geen sprake is kan naar mening van Kairos op andere niveaus actie worden ondernomen. Daarbij wordt met name gedacht aan de Ne derlandse overheden, op ge meentelijk, provinciaal en re geringsniveau, de vakbonden en de ondernemingsraden, omdat volgens Kairos van de bedrijven die handelsovereen komsten met Zuid-Afrika heb ben, in deze toch geen enkele medewerking hoeft te worden verwacht. Zo kunnen de provinciale electriciteitsbedrijven, als af nemers van kolengas druk op de leveranciers uitoefenen dat het hier geen kolengas van Zuidafrikaanse kolen mag zijn. Volgens de werkgroep Kairos zou de regering moeten voor komen dat de Gasunie voor de commerciële kolenvergas- singsinstallatie die aan de Eemsmond zal worden Gouden jubileum verschijningen in Beauraing Van 29 november 1981 tot en met 3 januari 1983 wordt in het Belgi sche Beauraing her dacht dat vijf kinderen er vijftig jaar geleden herhaaldelijk verschij ningen van Maria had den. Dat meldt het Ne derlands Beauraing co mité Pro Maria in Den Haag. Op 29 november vindt de plechtige opening plaats waarbij vanuit Neder land ook een degelatie aanwezig zal zijn. Op 13 juni 1982 is kardinaal Willebrands deelnemer aan de viering van de Nederlandse dag in het jubileumjaar. Hij zal dan voorgaan in de eucharis tie. De andere Neder landse bisschoppen zijn uitgenodigd om mee te doen aan een van de be devaartszondagen. Ter gelegenheid van het jubileum wordt er ook een boek over Beauraing uitgegeven, dat geschre ven is door de voormali ge perschef van het bis dom Rotterdam, Huub Schilte. Bisschop Simonis van Rotterdam biedt op 22 augustus namens ka tholiek Nederland een geschenk aan. Op die dag wordt sinds 1946 het jaar feest van Beauraing ge vierd. Duizenden pel grims komen op die dag naar Beauraing. Om de kernwapendiscussie in de r. k. kerk te vergemak kelijken heeft de vredesbe weging „Pax Christi" een populaire samenvatting ge publiceerd van twee docu menten, waarin het gebruik en het bezit van kernwapens wordt afgewezen. Het gaat om het adviesrapport van Pax Christi zelf en de kern wapennota populair be kend als „het blauwe boek je" van de hervormde kerk. In de uitgebreide bro chure wordt ingegaan op de actuele modernisering van de kernwapens, het beeld van „de vijand" en de ont wikkelingen in het katho liek-kerkelijk denken over kernbewapening. Ook de slotzusters van Neder land zijn uitgenodigd om deel te nemen aan een studiedag over vredesvraagstukken en kernwapenproblematiek die op dinsdag 15 september door de stichting Samenwerking Moniale Belangen wordt be legd. Tijdens die dag hoopt de SMB materiaal te kunnen ver zamelen voor het antwoord, dat zij zal geven op de bis schoppelijke brief waarin om standpunten en reacties op het rapport van Pax Christi over kernbewapening wordt ge vraagd. Uit de aard van hun bezinnende leven vloeit voort, dat de zusters zich vooral zul len verdiepen in de betekenis die gebed en meditaties in het kader van deze vraagstukken kunnen krijgen. Het centrum „Jongeren-op- weg" in Assel bij Apeldoorn organiseert opnieuw een reis naar de broedergemeen schap van Taizé in Frank rijk en wel van 12 tot 17 au gustus. De reis begint in Rijswijk, waar de deelne mers met elkaar kennis kunnen maken. Per auto wordt de tocht in twee da gen afgelegd, waarna er in Taizé van vrijdagmiddag tot zondagmiddag gelegenheid is deel te nemen aan ge spreksgroepen, activiteiten en vieringen van de broeder gemeenschap. Zondagmid dag gaat men terug, over nacht in Vézélay en arri veert maandagavond in Ne derland. Het adres van „Jon geren-op-weg" is Maria Hoe ve Assel, Pomphulweg 106, 7346 AN Hoog Soeren. gebouwd, gebruik maakt van kolen en technologieën uit Zuid-Afrika. De gemeentelijke en provinciale overheden heb ben volgens Kairos de taak alle mogelijke druk uit te oefe nen op de Vegin opdat in de toekomstige installatie voor kolenvergassing, waarvoor de plannen nog in een pril stadi um verkeren, in geen geval Zuidafrikaanse kolen worden verstookt. Ook wat betreft de overslag van kolen uit Zuid-Afrika kan volgens Kairos actie worden ondernomen en wel door de verschillende gemeenten die havenfaciliteiten beheren. De werkgroep acht gebruikers, overslagbedrijven, multinatio nale handelaren van Zuidafri kaanse kolen en de bedrijven, die betrokken zijn bij de afna me en vestiging van de Zuid afrikaanse kolentechnologie, medeverantwoordelijk voor ondersteuning en versteviging van het apartheidssysteem in Zuid-Afrika. Zeker daar ande re leveranciers van steenkool en kolentechnologie voorhan den zijn. kv Dr. A. A. Spijkerboer uit Amsterdam heeft zijn benoe ming tot hoogleraar in de ethiek aan de universiteit van Leiden niet aanvaard. De Amsterdamse theoloog werd zaterdag 20 juni door de hervormde synode in die functie benoemd. De synode wees hiermee de kandidaat van de Leidse theologische faculteit en van het college van kerkelijke hoogleraren af. Deze instanties gaven de voorkeur aan dr. G. H. ter Schegget, die beschouwd wordt als de pleitbezorger van de marxistische theolo gie en de theologie van de armen. Door de afwijzing van dr. Spijkerboer is de be noeming weer geheel open. Prof. Dr. F. O. van Gennep, voorzitter van het college van kerkelijke hoogleraren en van de voordrachtsommissie, vindt het verheugend, dat de weg voor Ter Schegget door het be danken van Spijkerboer weer open is. Volgens Van Gennep is het woord nu weer aan de hervormde synode. Van de zijde der hervormde kerk wordt ook meegedeeld, dat de benoemingsprocedure voor Leiden nu weer helemaal open ligt. Er is nieuw beraad nodig in de commissie Theolo gisch Wetenschappelijk On derwijs, waarna de hervormde synode opnieuw moet beslis sen. Het is mogelijk dat nieu we kandidaten worden ge zocht. Een spoedige afdoening wordt in verband met de va kantieperiode niet verwacht. De benoeming van dr. boer op 20 juni kwam to00 na heftige discussies in®e node. Van de 53 stemf®* tigde leden stemden te 27 voor dr. Spijkerboer00 voor Ter Schegget. lcu ïla Dr. Ter Schegget werd* I al door de theologische. teit van de universiteWl Amsterdam kandidaat ing voor een hoogleraarsfai Daar moest hij wijken \*ré W. E. Verdonk, die aanït lijk in Leiden doceerdeJui Goed woonnieuws voor woningzoekers De ruime premie-koopwoningen, die het Bouwfonds in plan Haaswijk bouwt, komen in verschillende uitvoeringen. Aan de buitenzijde kunt u het verschil niet direct zien, maar van binnen des te beter. Veel variaties worden aangebracht op de begane grond: bijvoorbeeld de woonkamer of keuken aan de straat- of tuinzijde; een open of gesloten keuken; een verlengde woonkamer; de trapopgang in de hal bij de voordeur of helemaal aan de andere zijde van het huis. Berging vast aan het huis of achter in de tuin. Op de eerste verdieping: 3 royale slaapkamers en een badkamer met douche en 2e toilet. Koopprijzen van 173.000,- tot 1*80.000,-. Rijksbijdrage maximaal 11.830,-. Voor informatie en documentatie Bel het Bouwfonds-infocentrum Den Haag, Nassauplein 13, tel. (070) 650800. Geopend dagelijks van 9.00-16.00 uur, maandagavond van 18.30-20.30 uur. Wij vertellen u graag meer over de huizen aan de hand van uitgebreide documentatie. Ook over de financiering ervan met 'n veilige Bouwfonds-hypotheek. Nederlandse Gemeenten JT LEIDSE COURANT VRIJDAG 10IULI1981 PAGf" Maar dan wel indien u nu uw huidige wagen inruilt voor een nieuwe Fiat Ritmo*. De Ritmo is ruim, comfortabel en zuinig. Bovendien al jaren veiliger en goedkoper dan de meeste auto's in zijn klasse. Waarom dan toch nog eens f 1.000,- extra geven? Om de doodeenvoudige reden, dat Fiat ook wel begrijpt dat in deze tijd elk dubbeltje telt. Autorijden wordt duurder. Het leven wordt duurder. Daarom wil de Fiat fabriek wat extra's aan de prijs doen. Hoe? Ten eerste garanderen wij de inruilprijs van uw huidige auto zoals de ANWB/ BOVAG-koerslijst die aangeeft En daar doen we dan nog eens f 1.000,- bovenop. Mogen we u een voorbeeld geven? Stel dat u een Honda-Accord 4-deurs heeft. Bouwjaar 1979 en 40.000 km op de teller. Daar krijgt u f 11.000,- voor. Plus f 1.000,- maakt f 12.000,-. Logisch dat als wij ons aan de prijzen van de laatst geldende ANWB/BOVAG-koerslijst houden, uw auto moet voldoen aan de eisen die in die koerslijst vermeld staan. In ieder geval kunt u t/m 1 augustus a.s. bij uw Fiat Dealer terecht om f 1.000,-te verdienen. En om uw keuze te maken uit één van de negen Ritmo benzine-versies of uit de vijf Ritmo diesel-versies. Fiat Ritmo is verkrijgbaar vanaf f 14.270,-. De hiernaast afgebeelde auto is de Fiat Ritmo 75 cl 5-deurs. m.u.v. de Ritmo Super. RAADPLEEG DE GOUDEN GIDS VOOR DE FIAT DEALER IN UW REGIO OF VRAAG NAAR DE HEER FA. KERKKAMP: IMP LEONARD LANG B.V.. DANIEL GOEDKOOPSTRAAT 9. INDUSTRIEGEBIED AMSTEL. 1096 BD AMSTERDAM. TEL. 020-924888 VASTE AFLEVERINGSKOSTEN f 325.- ALLE PRIJZEN INCL. BTW WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN,

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10