Bewoners Westerhove zijn betutteling beu „ALS JE OPHOUDT MET WERKEN, GAAT JE VERSTAND NIET MET PENSIOEN" Alphense brandweer bluste minder branden in 1980 Record-aantal deelnemers aan vakantiespelen Nieuwe Wetering REGIOIJOURIIMAAL REGI0U0UR1NAAL Alphen inventariseert verkeersproblemen HOGE RENTE. Eerste aansluiting kabel televisie in Lisse VERKEERSCIRCULATIEPLAN GEREED Lissese winkelier heeft er tabak van SPAARSELECT-EXTRA- REKENING rente LEIDSE SPAARBANKS REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 JULI 1981 PAGINl Stomppoplestival luidt augustus in STOMPWIJK Het inmid- dels bekende Stomppopfesti- val wordt dit jaar zaterdag: 1 augustus afgewerkt Op het programma staan onder meer optredens van regiona le bands, voetballen om de Stomppop-krat en optredens van groepen die landelijke bekendheid genieten. Plaats van handeling is een wei land aan de Meerlaan. Het feest voor jong en oud start om 11.00 uur met een clowneske voorstelling voor de kinderen. Op datzelfde tijdstip wordt gevoetbald om de Stomppop-krat. De winnaar van deze 'trofee' zal om 14.00 uur bekend zijn. Aansluitend valt er te genieten van popmu ziek van enkele regionale bands, die van de organisatie de kans krijgen hun kunnen te tonen. Deze optredens duren tot half zeven. Als iedereen weer op adem is, barst om 20.00 uur het geweld van de formatie 'Rotjoch' los. Muziek die hoewel de naam anders doet vermoeden beslist niet rot is. Na 'Rotjoch' is de beurt aan de 'Jan Kin Band', die om kwart voor elf uitgespeeld zul len zijn. Onder het motto 'last but not least' besluit de Haagse formatie 'Lancee' het Stom popfestival '81. Kaarten voor de optredens kosten in de voorverkoop ƒ12,50 en aan de kassa 15 gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN De be wonerscommissie van bejaardenwo ningen Westerhove zijn het betutte len van de Stichting Open Bejaar- denwerk beu. In het jaarverslag van de commissie wordt de stichting er van beschuldigd, in tegenstelling tot haar doelstellingen, de bejaarden te behandelen als kleine kinderen. „Als men op 65-jarige leeftijd vrij willig of gedwongen ophoudt met werken betekent dat niet, dat het verstand ook met pensioen is ge gaan", zo laten de bejaarden weten. Als de klachten niet snel gehono reerd worden, stapt men naar de Ombudsman. De voornaamste grieven van de bejaar den hebben betrekking op de regels, die de stichting voor de grote zaal van Westerhove heeft ingesteld. Deze grote zaal is voor algemeen gebruik, alleen het meubilair is eigendom van Open Bejaardenwerk, maar toch komt de stichting met regels. Zo is onmogelijk om na elf uur nog een afzakkertje te nemen. Bovendien klagen de bewoners over de hoge prijzen die voor consump ties betaald moeten worden. In plaats van de versnaperingen tegen kostprijs aan te bieden, legt de stichting er een winstdeel bovenop. Vragen hierover werden door de stichting afgedaan met de opmerking dat de lasten hoog zijn. Een ander voorbeeld waarbij geld voor voorzieningen moet worden betaald is het tafelbiljart, dat in de zaal staat. Van de ene op de andere dag was er een kwartjesautomaat opgehangen en kon er alleen tegen betaling biljart worden gespeeld. In dit geval werden de klach ten van de bejaarden gehonoreerd. Maar de bewoners zijn nog steeds zeer ontevreden. Zij voelen zich afgescheept door de stichting en gaan stappen on dernemen. Een en ander is al eerder gedaan, maar reacties zijn toen uitgebleven. Reeds vorig jaar hebben de bewoners hun be klag gedaan bij de CRM-fractiecommis- sie van het CDA in de Tweede Kamer. De christen-democraten stuurden de brief door aan Provinciale Staten maar tot op de dag van vandaag is er niets meer over vernomen. Nu hebben de bejaarden alle hoop gevestigd op een gesprek met burgemeester M. Paats, dat in augustus na de vakantie van de eerste burger, zal plaatsvinden. Levert ook dat onderhoud niets op, dan stap pen de bewoners naar de Ombudsman, want de commissie voelt er niets voor haar werk onder curatele van het Open Bejaardenwerk te verrichten. De heer C. van der Horst, voorzitter van de stichting laat desgevraagd we ten het jaarverslag van de bejaarden nog nooit gezien te hebben. Op de door de bewoners geuite klachten wenst Van der Horst geen commentaar te le veren. ALPHEN AAN DEN RIJN Minder branden in 1980, min der hulpverleningen en een terugloop van het totale schade bedrag. Dit constateert de Alphense brandweer in haar jaar verslag over 1980. Afgelopen jaar waren er 165 branden te blussen. Het totaal aan schade was 223.700.- en voor hulpverlening werd 117 maal uit gerukt. Hierbij werd 6 maal een poes uit bomen en dakgoten gehaald. Al met al een goed jaar met als hoogtepunt het feest op 5 mei toen de brandweer het feit herdacht dat 10 jaar geleden vrijwil ligers bij de brandweer kwamen. Omdat het college van burge meester en wethouders in 1980 besliste de brandweer op vrijwil lige basis verder te laten functioneren en niet koos, in verband met de financiële consequenties, voor een volledige beroepsorga nisatie, moeten er vrijwilligers bij komen. De bestaande piketregelingen moeten worden aangepast, om een glad functionerend systeem te krijgen. Afgelopen jaren was er veel wisseling in het korps vrijwilligers en het aanbod te gering. Getracht zal worden de mensen hiervoor te interesseren en niet alleen mannen, maar ook vrouwen zijn welkom, zodra de ac commodatie van het brandweergebouw hierop berekend zal zijn. Wat huisvesting betreft is het bij de brandweer net zo slecht ge steld als bij andere gemeentelijke diensten. Er is te weinig kan toorruimte, te weinig lesruimte, bergruimte en toiletaccommoda tie. Hoewel de brandweer begrip heeft voor de financiële moei lijkheden bij de gemeente, hoopt zij toch op oplossingen hier voor, die dan dit jaar gerealiseerd moeten worden. Een record aantal kinderen, namelijk 111, heeft gisteren op de eerste dag van „Open Huis" het Nieuwe Weteringse Cultureel Centrum bezocht. Het was op merkelijk dat zo direct na het afsluiten van het schooljaar zoveel kinderen zijn komen opdagen. Gisteren en vandaag worden de kinderen van 's morgens tot 's avonds creatief bezig gehouden. Ze en aanstaande vrijdagochtend wordt een verven, tekenen, kleien, plakken en grootse spelenmeerkamp met twaalf on- handwerken dat het een lieve lust is. derdelen op het trapveldje gehouden. Voorts worden er alle mogelijke spelle- „Open Huis" in Nieuwe Wetering wordt tjes voor kinderen van alle leeftijden ge- aanstaande vrijdagmiddag afgesloten organiseerd. Gisteren bleek vooral het met een spannende film in het Cultureel sjoelen favoriet. Morgen is een rustdag Centrum. Hazerswoude 700 (1) De festiviteiten die in het kader van het zevende eeuw feest in Hazerswoude worden gehouden liggen in de vakantieperiode stil. Maar niet voor lang, want maan dag 3 augustus barst het feest weer los. En dan mei name in het buurtschap Groenedijk, waar tot en met 8 augustus de nodige activiteiten voor de bewoners wor den ontplooid. Eén en ander gebeurt onder de deskun dige leiding van het wijkcomité Groenendijk. De kin deren komen tijdens de feestweek ruimschoots aan bod. Hen staat een spelletjeskermis, straattekenen, *puzzeltocht, een creativiteitsbijeenkomst en een kin dershow te wachten. Jong en oud kunnen zich 8 augus tus bovendien vermaken met oud-Hollandse spelletjes. Bovendien kan men zich 's avonds tegoed doen aan de geneugten, die het barbecue-feest te bieden heeft. Hazerswoude 700 (2) er tussen Rietveld en de burgemeester Warnaarkade een gondelvaart wordt gehouden. Na afloop van de gondel- vaart is er weer een barbecue. Hazerswoude 700 (3) Ook de jaarmarkt, die 27, 28 en 29 augustus wordt ge houden, staat in het teken van Hazerswoude 700. Tra ditiegetrouw vindt aan de vooravond van het gebeuren een wielerronde in wijk Zuid plaats. De organisatie van de jaarmarkt is in handen van de plaatselijke, winkeliersvereniging MICO, die in dorpsstraat voor\ een groot aantal attracties en kraampjes zal zorgen. Zo\ valt er op de laatste dag van de jaarmarkt te genieten van een demonstratie van 'Teriet'. Een groep parasaii Iers en zeilvliegers, die in de buurt van de burgemees ter Warnaarkade hun kunsten zullen vertonen. Amerikaans koor in Stompwijk Het Amerikanse koor „The Kentucky Youth Chorale\ geeft zondag een optreden in de Laurentiuskerk aan de dr\ Van Noortstraat in Stompwijk. Het 'koor dat een program] ma van klassieke en populaire werken brengt, maakt eeii toernee door Europa. Organist Wim van der Panne zal en] kele soli ten gehore brengen. De toegang tot het concert i\ vrij, maar aan de uitgang zal gecollecteerd worden om ge-j maakte kosten te dekken. Het concert begint om acht uur\ Vrouwen-avondcursussen In het bejaardencentrum Mariënpark in Leidschen dam begint in september een cursus voor vrouwen. Ge durende twaalf avonden zullen de dames van de Vrou wenraad aanwezig zijn om met de deelnemers aan dë cursus te praten over de veranderingen in de maat' schappij. De lessen duren steeds twee uur en de ge] spreksonderwerpen worden naar keuze in onderling overleg vastgesteld. De volgende onderwerpen komen zeker aan bod: „gespreks- en discussietechniek", vrouf wen in de veranderde maatschappij" en „de vrouw en] de politiek". Inlichtingen over de cursus, die 8 septem- ber van start gaat en dertig gulden kost, kan men ver'1 krijgen in Leidschendam onder nummer 274870. „Helemaal Anders In de maanden juli en augustus is de creatieve garage „Ht- lemaal Anders" aan de Sweilandstraat gesloten. Degenei I die in deze periode onverhoopt met een creatief werk wor stelen, kunnen wel telefonisch terecht. De dames Wisten- burg en Eggen (tel. 01711-10943 en 10098) zijn in staat dtj klemmende problemen uit de wereld te helpen. In septem\i ber start „Helemaal Anders" haar werk weer. Majorettendiploma 's De miss majoretten van het majorettenkorps CaprioleJ uit Hazerswoude zijn in Oud Beyerland geslaagd voor€ het diploma B. Voor het geoefende oog van vertegen woordigers van de stichting culturele raad van Zuid Holland zetten Ellen Wolvers, Angelique van dett Zwaan, Bianca van der Zwaan, Nazima Haramain en- Annemieke Martinot hun beste beentje voor met hei hierboven vermeld resultaat. I Tijdens een kleine feeste lijke bijeenkomst is de eer ste televisie op het Lissese kabelnet aangesloten. Met een druk op de knop scha kelde mevrouw Van Lüyk aan de Willemskade 24 gistermiddag haar televi sietoestel in, waarmee de eerste aansluiting een feit was. Voorlopig zal het echtpaar Luyk (links op de foto) het enige in Lisse zijn dat kabeltelevisie heeft. De tweede aansluiting volgt na de bouwvakvakantie en het zal nog enkele maan den duren voor het gehele dorp is bekabeld. ALPHEN AAN DEN RIJN Het verkeerssysteem in Alphen aan den Rijn func tioneert niet zonder proble» men. Het merendeel van deze problemen wordt ver oorzaakt door een sterke be volkingsgroei en daardoor hoge auto-intensiteiten, als mede door het achterblijven van verkeersvoorzieningen is de verkeersonveiligheid in Alphen toegenomen. Dit staat in het verkeerscircula tieplan deel I, waarin de Eroblemen op verkeersge- ied aan de kaak gesteld worden. Door een tekort aan verkeers voorzieningen, waardoor vraag en aanbod van het ver voer niet op elkaar zijn afge stemd, ontstaat congestievor ming, omrijden, sluipverkeer en kwaliteitsvermindering. Deze problemen gelden voor elke verkeerssoort, maar het is duidelij dat het autoverkeer het meest van invloed is op het gehele verkeerssysteem. Sinds de gemeenteraad bij de vaststelling van de gemeente begroting 1979 nadruk legde op het belang van een ver keerscirculatieplan is de afde- ling verkeer van de dienst O- penbare Werken hiermee be gonnen. Dit plan moest ge maakt worden omdat de mi nister van Verkeer en Water staat dit als eis stelt bij de toe kenning van subsidies op het gebied van openbaar vervoer en de verkeersvoorzieningen. Immers hierin staan alle mo gelijkheden voor een snelle en veilige afwikkeling van ver keer. Het totale plan zal zich richten op maatregelen die binnen een termijn van 5 jaar gerealiseerd kunnen worden en moet vol doen aan alle natuurlijke en stedebouwkundige voorwaar den. Maar voordat men kan gaan „oplossen" moeten eerst de problemen bekend zijn. Daarom bestaat het plan uit twee delen: te weten de pro bleemstellingsfase, deel I, en de oplossingsfase, deel II. Deel I bestaat dan ook uit het for muleren van de doelstellingen en het bijeenbrengen van in- ventarisatiegegevens, zoals tel lingen verkeershoeveelheden op de wegen. Daarnaast wordt dan gekeken hoe de doelstellingen aanslui ten op de huidige situatie. De afwijkingen ten opzichte van de gewenste situatie vormen dan de zogenaamde knelpun ten. Omdat de bevolking er groot belang bij heeft dat het ver keer zo veilig mogelijk is, heeft zij recht op inspraak. Vanaf deze maand is het nV gelijk deel I in te zien waaiU in september inspraakavond!! en gesprekken met groejifl van belanghebbenden zullu volgen. Eind september is d) de laatste inleverdatum v4 schriftelijke reacties die dan|k oktober gebundeld en \p commentaar voorzien wordjji In november volgt dan de Ik handeling in commissie enpi gemeenteraad. Na deze afw}' keling van dit deel kan nfil beginnen met de „oplossing fase". I Verwacht wordt dat dit )r deelte in maart 1982 voor fn blikatie gereed is en de tot) afsluiting dan volgend j|e september zal zijn. LISSE De eigenaars van dames- en herenkapsalon Min- nee hebben er tabak van. Het tabakswinkeltje dat zij tevens dreven, wordt afgestoten. Via een raambiljet maken zij dui delijk In de zeven jaar dat het winkelcentrum De Poelmarkt bestaat is hun zaak tien maal bezocht door dieven, die het op de rokerswa ren hadden voorzien. Bij de laatste inbraak, ongeveer drie we ken geleden, bedroeg de buit ongeveer negen duizend gulden aan rookgerei. Bij de tien inbraken werd voor een bedrag van zo'n veertig dui zend gulden aan rokerswaren gestolen. Achttien etalageruiten gingen bij deze inbraken aan diggelen. De heren Minnee hebben nu besloten resoluut een punt te zetten achter hun tabaksverkoop-activiteiten. Te meer daar de verze kering zijn premie steeds hoger opschroefde zodat de winstmar ge te gering werd. De kapsalon blijft gewoon bestaan. m By elke terugbetaling wordt 2% over het opgenomen bedrag in rekening gebracht. p Behalve by opname tb.v. huwelijk of a aankoop eigen huis. p ie Het goede adres.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4