Jongeren Initiatief Noord wijk voelt zich voor het blok gezet Kaagweek in Warmond biedt veel attracties REGIOUOURINAA REGIOUOURINAA Dertien ploegen strijden om Zoeterwouds wielerkampioenschap REGIO Achttien maanden cel geëist tegen verkrachter Bert Smit wint wedstrijdloop Jeugdrecreatie Sport en spel in Katwijk Westland krijgt zoet water per pijpuit Brielse Meer BURGERLIJ STAND LEIDSE COURANT MAANDAG6JULI1981 PA NOORDWIJK De Stichting Jon geren Initiatief Noordwij k (JOIN), een groepering die activi teiten organiseert voor jongeren en volwassenen is niet in staat voor 15 augustus een werkplan in te dienen voor 1982 bij de Werk groep Sociaal-Culturele Planning in Noordwijk. De Stichting voelt zich door de tijdsplanning die de werkgroep hanteert voor het blok gezet Werkgroep Sociaal-Culturele Plan ning is in het najaar van 1980 opge richt om de Rijksbijdrage Regeling Sociaal-Culturele Activiteiten vorm te geven. Volgens deze regeling gaan de gemeentebesturen voortaan zelf bepalen welke activiteiten er op wel- zijnsgebied ontplooid gaan worden en met welk bedrag aan subsidie dat gaat gebeuren. De betrokkenen zul len daarover mogen meepraten. Op 5 juni van dit jaar verzocht de werkgroep aan JOIN om binnen an derhalve maand het werkplan voor 1982 in te dienen. Het indienen van dat werkplan betekent volgens JOIN dat men tevens akkoord gaat met het indienen van een werkplan voor 1983 vóór 1 februari 1982. Dat zijn twee werkplannen in een half jaar. Het in leveren van het werkplan 1982 voor 15 augustus is een onmogelijke zaak volgens de stichting, omdat JOIN nog volop bezig is met het ontwikkelen van een nieuwe beleidslijn, een be leidslijn die garandeert dat bezoekers en vrijwillige medewerkers optimaal worden betrokken bij de totstandko ming van het beleid. Het inleveren van het werkplan op het door de werkgroep gewenste tijdstip zou kun nen leiden tot stopzetting van de be leidsontwikkeling, en in ieder geval een ernstige verstoring ervan tot ge volg hebben. Bovendien wil de Stich ting zich niet vastleggen in een vroeg stadium. „De Stichting JOIN gaat met de recente ontwikkelingen, die moeten leiden tot de invoering van gedecentraliseerd welzijnswerk in Noordwijk niet akkoord omdat wij geen half werk kunnen en mogen le veren". Om de datum van inleveren van het werkplan 1982 te verzetten naar een later tijdstip heeft JOIN contact op genomen met het ministerie van CRM. Aan het ministerie werd ge vraagd of er een gesprek mogelijk was naar aanleiding van de proble men. Het ministerie was daartoe be reid, maar de werkgroep voelde er niet voor en daarom ging het gesprek niet door. „Het nee van de werk groep betekent dat de eisen van de Werkgroep Sociaal-Culturele Plan ning blijven. Eisen die voor de Stich ting JOIN niet haalbaar en daardoor onaanvaardbaar zijn", aldus de Stich ting. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De pro cureur generaal bij het Haagse gerechtshof heeft be vestiging geëist van het von nis waarbij een 24-jarige in woner van Alphen aan den Rijn werd veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De man was hiertoe veroor- ddeld wegens verkrachting van een 18-jarig meisje. Op 16 mei werd het meisje door een man de bosjes in ge trokken en na een hevige vechtpartij verkracht. Aan de hand van politie-foto's en bij confrontatie, herkende zij de Alphenaar als haar aanrander. De Alphenaar heeft evenwel zowel voor de rechtbank als voor het hof in alle toonaar den ontkend het meisje te heb ben verkracht. Tegen de poli tie en de rechter-commissaris heeft hij evenwel wel toegege ven schuldig te zijn. Voor de rechtbank heeft hij verklaard onder pressie tot deze bekente nis bij de politie te zijn geko men. Hij zou ruim twee dagen in de. politiecel hebben doorge bracht en geen eten hebben gehad. De stiefmoeder van de Alphe naar verklaarde dat haar zoon de betreffende avond om streeks acht uur was thuis ge komen en die avond de wo ning niet meer had verlaten. Op de plaats waar de worste ling tussen de Alphenaar en het meisje had plaats gevon den zijn voetsporen en enkele voorwerpen aangetroffen die toch in de richting van ver dachte wijzen. De procureur generaal vond voldoende be wijs tegen verdachte. De ver dediger, mr. F. Stahle jr. uit Ter Aar bestreed het bewijs en concludeerde tot vrijspraak. Arrest op 17 juli. Zaterdagmiddag werd in de Leid- 8emeeretraat in de Buitenkaag een druk be zochte rommel markt gehouden ten bate van de restauratie van de Nederlands Hervormde Kerk op Kaageiland. De opbrengst was 4850,— netto. WARMOND Van morgen tot en met 12 juli wordt in Warmond de Kaagweek gehouden. Een feestweek voor iedereen met een zeer gevarieerd programma. Morgen begint om half drie de feestmiddag voor ouderen in '4 Trefpunt met het duo Helverstein. Om zeven uur wordt de kermis op de Baan geopend en om half acht maken vier muziekkorpsen een muzikale rondgang door het dorp. Aansluitend is er een show in de Burg. Ketelaar straat. In de feesttent in het Park Groot Leerust wordt gezellige muziek ten gehore gebracht. Tijdens de gehele Kaagweek worden er verschillende exposities gehouden. In de Oude Gymzaal de expositie „War- monders in actie". In de showroom van garage C. Vink is een poppententoonstel- ling ingericht met poppen uit de collectie van H.K.H. Prinses Juliana. In het Oude Raadhuis zijn pentekeningen en aquarel len van Jos Kooy te zien en keramiek van Hans Petit, Imelde Versluys, Jan Brussee en Kaija Molenaar. In galerie De Pomp zijn de collages van mevrouw Kroes te zien. Woensdag 8 juli is er de hele dag kermis op de Baan. Om zeven uur beginnen de nationale touwtrekwedstrijden in Park Groot Leerust. De trekkers worden mu zikaal aangemoedigd door Equinoxe. Om kwart voor acht begint de bridge-drive in 't Trefpunt waarvoor men kan reser veren bij mevrouw A. v. Winsen, tel. 02522-15994. In Ut Sloepie vinden om half negen de verkiezingen plaats van Mr. en Miss Warmond. Op donderdag 9 juli is er ook de hele dag kermis op de Baan. Om twaalf uur kun nen de kinderen weer van alles verko pen en kopen op de kindermarkt in het Park. Om twee uur kan de jeugd van 12 tot en met 16 jaar naar de film in Ut Sloepie. De Warmondse Volksdansgroep laat om drie uur in de feesttent in het Park een serie nieuwe dansen zien. Kla verjassen en sjoelen ken men vanaf acht uur in 't Trefpunt en vanaf half negen worden in Ut Sloepie verschillende mu ziekfilms vertoond. Vrijdag 10 juli is er ook weer de hele dag kermis. Om tien uur begint het klieder- feest voor de kinderen van de basisscho len in het Meerpunt. Vanaf zes uur wordt er in het Park gebarbecued met muziek van The Old Black Horse Saloon Band. Om zeven uur is het traditionele tobbetje steken in de Dorpsstraat evenals het parapluhangen. De Jeugdsoos Ut Sloepie verzorgt in 't Trefpunt om half negen een live concert met The Hobo String Band. Zaterdag 11 juli wordt er een braderie georganiseerd in de gehele Dorpsstraat. Om elf uur wordt er een bosloop gehou den in het Bos van Krantz. De afstanden zijn 2.5, 5 en 10 km. Inschrijven in het Park. Vanaf het Park vertrek om 9.45, 11.00, 13.15 en 14.30 uur de rondvaart boot van rederij Van Hulst. Voor 2.- kan men een rondvaart over de plassen maken waarbij het een en ander over de wedstrijden wordt verteld. Vanaf elf uur is het terras bij de jeugd soos Ut Sloepie geopend en om twee uur worden daar de flipperkampioenschap- pen gehouden. Om twee uur begint ook de ringrijderij in de Beatrixlaan waaraan tal van Oudhollandse bespannen wagens deelnemen. Eveneens om twee uur geeft het jeugdcircus Atleta een voorstelling in de feesttent in het Park. Om negen uur begint het grote Billenprikkersfeest in de feesttent met muziek van de groep Mantana. Om half negen treedt in 't Trefpunt The Urban Heroes op, georga niseerd door Ut Sloepie. Op zondag kan iedereen tenslotte nog per fiets of per boot gaan puzzelen. De start voor de fietspuzzeltocht is in het Park tussen half tien en half een en de schepen starten bij de Kaagsociëteit om elf uur. SASSENHEIM Niet min der dan 110 deelnemers meldden zich afgelopen za terdag aan de start bij de wedstrijd/prestatieloop die in het kader van de vakan tie-activiteiten door de stich ting Jeugdrecreatie werd ge organiseerd. Bert Smit kwam evenals vorig jaar als eerste aan. Hij nam tevens de beker voor de beste Sas- senheimer mee. Nummer twee werd Anton Hens, eveneens uit Sassenheim en als derde finishte J. van der Berg uit Noordwijkerhout. Bij de veteranen I was T. van* Wetten uit Noordwijkerhout eerste. Bij de veteranen II ein digde J. Kortekaas (63) uit Sassenheim als eerste. Hij kreeg tevens de beker voor de oudste deelnemer. De snelste dame was José van Vliet. Tweede in deze categorie werd Diny van der Heuvel en derde H.W. de Jong. Bij de meisjes kwam Regina van Duyn uit Katwijk als eerste aan, ge volgd door Monique Combee uit Amstelveen en Monique Smit uit Sassenheim. De snel ste jongen was Richard Land- wer Johan, tweede werd Fred Turk en derde Frank Homan. Vandaag gaan de activiteiten van de stichting Jeugdrecrea-- tie overigens pas goed van start. Vanavond is er het tradi tionele straat/voetbaltoernooi om de jeugdrecreatie cups en de Buyze Pers Cup. Het toer nooi is op het schoolsportveld aan de Parklaan en duurt tot en met vrijdagavond^ De wed strijden beginnen om zeven uur. Dan zijn er ook weer de creatieve ochtenden in het Velthuys aan de Parklaan en wel op dinsdag en donderdag 7, 9, 14, 16, 38 en 30 juli en 4 en 6 augustus. Kinderen van zeven tot veertien jaar kunnen dan van half tien tot half twaalf in het Veldhuys terecht om te boetseren, te knippen, te kleuren en dergelijke. Woens dag 8 juli staat er vanaf twee uur een rolschaatswedstrijd voor jongens en meisjes van 7 tot 14 jaar aan de Alkemade- laan op het programma. KATWIJK De gemeente Katwijk heeft voor het zo merseizoen een sport- en spelleider aangetrokken om een aantal sportieve activi teiten in de zomervakantie in Katwijk te organiseren. Deze sportieve recreatie is bedoeld voor jong en oud. Het bureau sportzaken van dé gemeente heeft een pro gramma gemaakt van acti viteiten voor de periode 6 juli tot en met 12 augustus. Behalve een aantal reeds door andere organisaties geplande activiteiten voorziet het pro gramma in een aantal nieuwe activiteiten: trimmen op het strand, elke maandagmorgen van 10 tot 11 uur bij de strand- politiepost; een sportinstuif op de woensdagen 8 en 15 juli; een recreatief badmintontoer- nooi op 22 juli in de Boorsma- zaal aan de Voorstraat en een zweminstuif in samenwerking met het zwembad „De Miere- weide" op dinsdag 14 juli. Voor de kinderen van 8 tot 12 jaar wordt er op donderdag 9 juli een kinderpuzzeltocht ge organiseerd waaraan prijzen zijn verbonden. De Katwijkse Lyons houden een strand- en duinwandeltocht op zaterdag 11 juli, de sportclub Rijnsoever verzorgt een strandloop op de maandagen 8, 13 en 20 juli en de Katwijkse Reddingsbrigade is present met een zwempres- tatietocht op zaterdag 18 juli. Staatsbosbeheer organiseert duinwandeltochten. Bij slecht weer zullen mogelijk enkele activiteiten in de Boorsmazaal worden gehouden. Inlchtingen over de zomeracti- viteiten zijn verkrijgbaar bij het bureau Sportzaken van de gemeente, tel. 01718-24034, toestel 218, de heren P. Méjan en W. Biesot en de Katwijkse VVV, tel. 13650. Dodenspoorweg (1) De spoorlijn Leiden-Alphen lijkt rich met nam Hazerswoude te gaan ontwikkelen tot een dodensp^ weg. Niet zozeer voor mensen, maar voor dieren vee dat zich in de vele weilanden langs de spook bevindt komt nog wel eens op de rails terecht en bij kunnen gevaarlijke situaties ontstaan. Remmt v er niet bij voor de aanstormende treinstellen. Dtv middelde remweg van een beetje trein bedraagtp meter en de machinist zou telescoop-ogen moeten ben om een ongeluk aan te zien komen. Dodenspoorweg (2) In het politie-rapport van Hazerswoude komt regel ri de melding „Vee op rails" voor. Vorige week werde één of meerdere koeien door de trein overreden. Toe politie een onderzoek instelde waren de sporen van he geluk echter al uitgewist door de veehouder, wiens id teit onbekend is gebleven. „Het is voor ons moeilijk langs de spoorlijn een onderzoek in te stellen of da: gaan patrouilleren. Het gaat om een stuk spoorlijn twee tot drie kilometer lengte en je kan er alleen maa pend komen, dus dat neemt veel tijd in beslag", aldus woordvoerder van de politie. Dodenspoorweg (3) „Door de slechte afrastering en al die particu spoorwegovergangetjes is de kans groot dat er ve de rails terechtkomt Voor die machinisten is dat niet prettig want met die snelheden kun je nooit zien wat je raakt het kan net zo goed een mens Straks wordt de spoorlijn Leiden-Alphep verdut en dan zullen die problemen alleen maar toenen verwacht de politie. Overigens zijn het niet allee koeien die het baanvak onveilig maken. Onlangs door spoorwegpersoneel nog een schaap van de gelicht en niet zo lang geleden bleet er zelfs een wagentje achter op de spoorlijn, dat de trein bij dè sing beschadigde. Dodenspoorweg (4) Een woordvoerder van de spoorwegen gelooft niet d, op het traject Leiden-Alphen meer ongelukken gebe dan op trajecten elders in het land. „Het is voor ons doenlijk om daar maatregelen tegen de treffen. De bo moeten beter op hun vee letten. Je houdt het niet voor1 gelijk hoe vaak er iets op het spoor zit als de trein e komt. Om maar iets te noemen: in de afgelopen tijd i ongeveer 1200 keer voorgekomen dat de gesloten h spoorwegovergangbomen werden omzeild door verki aldus de woordvoerder van de NS. Al met al lijkt het dus vogelvrij te blijven op de straks dubbele spoorlijn den -Alphen. Tenzij er natuurlijk iemand met de ci veilig verkeer voor koeien komt. Nieuw bestuur De K.P.J. uit Aarlanderveen heeft een nieuw best Mieke Verbey is onlangs gekozen tot voorzitter, I queline Boere en Sjaak van Kessel tot secretaris, l toinette van Egmond tot penningmeester. Als stuursleden zullen de komende tijd Gijs Vergeer, R van der Pijl, Harry Hartveld, Gabriël van der Hoe Jos Kempen en John Koot functioneren. Ringsteken Ter afsluiting van de feestweek werd in Rijpwetering a lopen zaterdag een ringsteekwedstrijd gehouden. In tc negentien deelnemers hadden zich gemeld, maar som- moesten afzien van deelneming. Als winnaar kwaï heer Van der Stam uit Noordwijk uit de bus, tweede Van den Honaert, eveneens uit Noordwijk en de: heer Rotteveel uit Rijpwetering. Oké-bus (1) De Nederland Oké-bus staat op morgen in Hillet De bus is tussen 14.30 en 16.00 uur te vinden oj. Henry Dunantplein, bij de passage. In de bus wort formatie gegeven over de Nationale Gezondheids Nederland Oké. Deze informatie is met name bcsi voor hen die in Hillegom een plaatselijk actie-co hebben gevormd. Degenen die meer willen weten dit comité kunnen contact opnemen met de B.M.C. van der Meer, tel. 02520-2U56. Oké-bus (2) De Oké-bus is een dag later te vinden op het markt\ van het Alphense winkelcentrum De Ridderhof. De van gezondheidsactie staat daar tussen 11.00 en 12.30 PROVINCIE KIEST GOEDKOOPSTE OPLOSSING DEN HAAG Een pijp leiding van het Brielse Meer naar het Westland verdient de voorkeur bo ven een zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg via Zoetermeer. Dat is de uitkomst van het overleg tussen het dagelijks be stuur van de provincie Zuid-Holland (Gedeputeer de Staten) en vertegen woordigers van de hoog heemraadschappen Delf land, Schieland en Rijn land. De pijpleiding is bedoeld om in het geval van extreem lage waterstand het grond water van het Westland weer op peil te brengen. Te lage waterstand kan grote schade opleveren voor be paalde gewassen. Ook het te gengaan van de verzilting van de grond speelt dan een grote rol. De aanleg van de pijpleiding (54 miljoen gul den) laat echter nog wel even op zich wachten. Het rijk moet namelijk zijn goed keuring geven aan deze nieuwe visie. Ook de betrok ken besturen (provinciaal be stuur en de algemene verga deringen van de hoogheem raadschappen) moeten zich nog uitspreken over de pijp leiding. Indertijd heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat toegezegd een gedeelte te be talen van het zoetwaterka naal. Bezwaren van verschil lende kanten hebben de pro vincie echter genoopt naar andere minder dure oplossin gen te zoeken. GS hopen dat de minister nu het toegezeg de geld wil besteden aan de pijpleiding. Op zich zou dat het rijk financieel beter uit komen, want een zoetwater kanaal Waddinxveen-Voor burg kost maar liefst 137 mil joen gulden. Vooruitlopend op de beslissing van het rijk heeft de provincie de ge meente Zoetermeer alvast gewaarschuwd dat bij het be stemmingsplan van de wijk Rokkeveen geen rekening hoeft te worden gehouden met het zoetwaterkanaal. Het gesprek tussen de verte genwoordigers van het pro vinciaal bestuur, de hoog heemraadschappen en het rijk vindt op korte termijn plaats. LEIDEN Geboren: Joyci Nolten en C. M. Th. van An Esther Cornelia Maria, d.v.j Wolvers en N. H. J. Geerlir ré, d.v. G. C. Wassenaar j Vervoorn; Neslihan, d.v. R. 1 CWegi en N. Sari; Johannes z.v. J. C. V. Aartman en C. J Swen, z.v. L. C. van Rhijn Prie; Arthur Leon Carl, z, Merién en F. E. E. Tjon Ajor z.v. J. A. Warmerdam en I Loon; Joost, z.v. J. A. Warm A. J. van Loon; Katherine J J. A. Dick en M. L. Browj Willem Michiel z.v. M. C. 1 A. M. de Vries; Gerrit Corl J. Matheijsen en J. van Dor d.v. L. Verbeek en G. E. J Somaja, d.v. A. Boukhari Fi El Ahmadi Aroussi; Boude* Julius Willem, z.v. P. J. Ve E. A. Wartna; Malou Yvett F. Castel en M. E. Saris; Henricus Maria, z.v. H. J. M J. C. Honders; Talal, z.v. B ma en I. Sadik; Mark HendI M. van der Holst en A. van i Anita, d.v. J. Houwaard en 1 lovié; Gijs, z.v. P. Katgert Merkelijn; Daniël, z.v. M. S. nendijk en M. van Heesch z.v. T. Rasser en J. M. van Guido Richard Alexander z gien en M. J. Erkelens; ZOETERWOUDE Het Zoeterwouds wieler kampioenschap blijkt een toenemende aantrek kingskracht te hebben. Kwamen vorig jaar slechts vijf ploegen aan de start voor de ploe gentijdrit, thans traden niet minder dan der tien formaties aan voor de krachtmeting over 43,2 kilometer. Op het uitstekende, bijna elf ki lometer lange parkoers op de grens van Bos koop en Bodegraven werd door de vijftallen fel gestreden om de hoogste eer. Het team onder aanvoering van Dennis van den Berg werd glansrijk winnaar, gevolgd door de formatie van Theo van Leeuwen. Reeds bij de start was duidelijk dat de formaties van Van den Berg en Van Leeuwen tot de favorie ten zouden behoren met de ploegen van Beuke- boom, Olsthoorn en Van der Geest als kansrijke outsiders. Na één ronde bleek het team Van Leeu wen twee man verloren te hebben zodat de reste rende 32 kilometer met drie renners diende te worden afgelegd. Dat trio, Theo van Leeuwen, Jan van der Salm, Peter Berg, beet echter fel van zich af, vormde een hechte ploeg en gaf de tweede plaats toch niet uit handen. De ploeg onder aan voering van Dennis van den Berg - en verder bè- staande uit Cor van Dam, Kees Kerkvliet, Henny van der Maat en Jan Riethoven, bouwde iedere ronde de voorsprong uit en met een gemiddelde van 41.9 kilometer per uur raasde het komplete ge zelschap door het polderlandschap. Minder goed verging het de ploeg Olsthoorn. Na de eerste door komst nog een acceptabele derde positie, doch na de volgende rondgang was men teruggezakt naar de zesde plaats. Bepaald pech had en toen in de laatste ronde Jan Matze materiaalpech kreeg en de strijd moest staken waardoor de tijd van de derde renner - in dit geval de ver teruggeworpen Wim Olsthoorn - beslissend was. De derde plaats werd uiteindelijk ingenomen door de ploeg Jan Beuke- boom die deze positie reeds in de tweede ronde be werkstelligde. Opvallend was de deelname van twee jeugdteams. De equipe van „Ton de Rooij", bestaande uit Ronald van der Gees, Rik van Zeyl, Marco Caspers, Walter Koeken en Pieter Verstee- gen, werd eervol achtste in het eindklassement. In dit door de KPJ georganiserde wielerevenement kwamen ook vier KPJ-districtsteams in aktie. De volledige uitslag van de ploegentijdrit is i 1. Ploeg Dennis van den Berg 1.03.11 2. Ploeg Theo van Leeuwen 1.04.38 3. Ploeg Jan Beukeboom 1.06.31 4. Ploeg KPJ-Alphen 1.08.24 5. Ploeg Jan van der Geest 1.09.43 6. Ploeg Willem Olsthoorn 1.11.35 7. Ploeg „Casa Materna" 1.13.32 8. Ploeg „Ton de Rooij" (jeugd) 1.14.58 9. Ploeg Jos van Teylingen 1.15.57 10. Ploeg KPJ-Reeuweijk 1.17.00 11. Ploeg „Don Bosco" (jeugd) 1.20.50 12. Ploeg KPJ-Bodegraven opgegeven 13. Ploeg KPJ-Aarlanderveen opgegeven.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4