Dierenzorg heeft grote plannen Vereniging Frederik is een echte huiskater Warmondse havenmeester J. Sikking (81) stopt Vakantiespelen in Alkemade met nieuwe onderdelen 'ER IS NOOIT GENOEG GELD9 Giroblauw-acti^; ook in Alphen van start ^ekelijk^verachijrTT^^e^eidsoCourantd^rubriektt „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel eenT kat) beschreven die in het asiel ver- t blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschre ven honden zijn óf gevonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende re denen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook vol- slagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschreven die- ren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur onder- gaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 60 e gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. e Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, j Tel.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-17 uur, za. 10 d tot 12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. rc LEIDEN Omdat het voor een poes of een kater ook geen lolletje is om in een hok te wachten op betere tijden en omdat bijna elke week een hond deze kolommen siert, is het dit keer weer eens de beurt aan een kater. Niet zomaar een kater maar een superka ter zelfs. Die omschrijving lijkt mis schien overdreven, maar is dat niet. De kater waar het om gaat, heet Frede rik. Een naam die in eerste instantie doet denken aan een duffe student rech ten, die zich zeer rustig houdt, een echte huismus is, alles van iedereen goed vindt, niemand kwaad doet en geen tijd heeft om lid te worden van een studen tenvereniging, omdat al zijn tijd opgeëist wordt door de studieboeken. Frederik leidt een leven, dat veel lijkt op dat van de student. Studeren doet hij niet, maar zich* zeer rustig houden wel. Hij is een echte huiskater, die niet naar buiten wil want dan is Frederik bang. Binnenzitten en naar buiten kijken, allemaal prima, maar naar buiten gaan, nee dat is toch wat teveel van hem gevraagd. Waarom een superkater? In de eerste plaats, om dat Frederik een kater is van flinke af metingen. Hij weegt bijna vier kilo. De typering „superkater" slaat echter nog meer op het karakter en gedrag van de zwart-wit gevlekte kater dan op zijn om vang, omdat hij een kater is, die bijna al les goed vindt en zich nooit ergert aan het gedrag van een ander. In het asiel heeft hij een nog zeer jong speelgenootje in een poesje, die er niet voor terug deinst om Frederik om zijn nek te vallen en met een aanloop op zijn rug te sprin gen. Frederik laat zich niet imponeren, blijft rustig liggen en kijkt om zich heen met een blik van .jullie doen maar, ik vind alles best en amuseer me wel". En als hij er dan toch genoeg van krijgt, staat hij op en loopt rustig weg op zoek naar betere oorden. Frederik is zeer geschikt voor een gezin met kinderen, andere poezen of kateri in huis vormen geen probleem en ma eventuele papegaaien, kanaries en ander, gevogelte kan hij het ook goed vindeiT- Met een hond in huis doet de nieuWrl baas Frederik geen plezier. Overigen! Frederik is op een trieste manier in hd asiel terechtgekomen. De dochter dd^, huizes bleek allergisch voor alles wat ii^ de verste verte met een dier te maker had. Helaas, de vogels moesten de dei#* uit en zo stond ook Frederik op straal Maar gelukkig voor hem, was zijn batftl zo verstandig om Frederik naar het asiel8 te brengen. fl Robin Li Voor de hond van vorige week, de he#11 der Robin was zeer veel belangstelling®1 Zeer veel belangstellenden moesten dar1 ook teleurgesteld worden. Robin heeffl uiteindelijk een huis aan de Langebruf" in Leiden gevonden. f' Programma vakantiespelen Alkemade 6 t/m 9 juli: Avondwandelvierdaagse 7, 8 en 10 juli Open Huis, Nieuwe Wetering 11 juli: vissen, Nieuwe Wetering 14 juli: Sportdag in Tweesprong 28 t/m 31 juli: Avondfietsvierdaagse 1 augustus: vissen, Rijpwetering/Oud Ade 4 t/m 7 augustus: Huttenbouw, Nieuwe Wetering Open Huis/Huttenbouw, Roelofarendsveen 7 augustus, discoavond, Roelofarendsveen 8 augustus: vissen, Roelofarendsveenwielerronde, Roelfarendsveen Open Huis Rijpwetering/Oud Ade 22 augustus: penaltyschieten Oude Wetering; slotfeest veiling Roelofa rendsveen. ALKEMADE Het programma voor de vakantiespelen 1981 is gereed. In vergelij king met vorig jaar zijn er een enkele ver anderingen. Zo heb ben de onderdelen spuitvoetbal en roeien plaats gemaakt voor penaltyschietenen en een wilerronde. Dat laatste evenement keert dos na enige ja ren, zij het in gewij zigde vorm, weer te rug. De officiële start van de Vakantiespe len wordt gevormd door de avondwandel vierdaagse waaraan jong en oud kan deel nemen. Voor de wandeltochten heeft men een aantal leuke routes uitgezet, die erop gericht zijn de len van de gemeente te voet te her- of verken nen. Voor de avond vierdaagse kan men zich opgeven bij Aker boom, Chrysantsingel 20 en Van der Zwet, Van der Bijlstraat 45 beide in Roleofarends- veen. Voor Oude Wete ring kan men terecht bij knipbar Van Stave ren, Kerkstraat 84 en rijwielhandel Wever, Kerkstraat 31. Wete- ringbrug: woninginrich ting Van Tol Huigslo- terdijk 24 en Rijpwete- ring: Van Ruiten, Bin nenweg 35. Deelnemers tot en met 16 jaar die nen ƒ2,50 te betalen, ou deren betalen een gul den meer. Iedere avond wordt er tussen 18.30 en 19.00 uur gestart voor de Alkeburcht in Roelo farendsveen en in het Hertogspark in Rijpwe- tering. De slotavond van de vierdaagse be loofd een waar feest te worden. De deelnemers komende vanaf de Meerkreuk in Oude Wetering zullen aan sluiting vinden met de deelnemers aan de door de VVV en het MCO georganiseerde ballon- nenoptocht. Deze op tocht vormt het begin van een drie dagen du rend feest in Nieuwe Wetering. Naast de nieuwe onder delen penaltyschieten en de wielerronde is ook de samenvoeging van de activiteiten van 'Open Huis' en 'Hutten bouw' nieuw. Het ge beuren speelt zich af in een grote tent in Roelo farendsveen. Met deze combinatie hoopt men de jeugd binnen één week een zeer geva rieerd aanbod te kun nen doen. 'Open Huis' viert dit jaar haar tien de verjaardag. Ter gele- geheid daarvan zal er deze keer te genieten zijn van een one-man show. De organisatoren van de vakantiespelen zitten overigens nog om hulp verlegen. Vrijwilligers die bereid zijn een paar dagen of een hele week te helpen kunnen zich telefonisch aanmelden onder de volgende nummers: Roelofa rendsveen 3951 of 3866; Rijpwetering 8654; Nieuwe Wetering 4689. Indien men voor het onderdeel 'Huttenbouw' houtrestanten heeft, kan men dat ook op deze nummers kenbaar maken. Frederik is de beste maatjes met vogels. STAD/REGIO LEIDSE COURANT De heer J. Sikking: soms bemiddelend, soms streng. WARMOND Warmond moet het vanaf 1 juli zonder ge meentelijke havenmeester doen. De heer J. Sikking neemt na 30 jaar als zodanig afscheid. Hij heeft inmiddels de leef tijd van 81 jaar bereikt en vindt het nu wel welletjes. De laatste jaren had de havenmeester het bijzonder druk. De zand- en grindtransporten voor de Schiphollijn en de aanvoer van hout voor Dekker BV bezorgde de havenmeester handenvol werk. Elke vracht die gelost of geladen werd op de gemeenteha ven moest worden geregistreerd en afgerekend zodat de heer Sikking vele malen per dag per fiets de haven moest bezoeken. Inmiddels zijn de zand- en grindtransporten afgelopen en Dek ker Hout BV verhuist de komende maand naar het industrieter rein aan de overkant van de Leede zodat ook de opslag van hout op de gemeentehaven tot het verleden behoort Daarmee is de taak voor een havenmeester zo gereduceerd dat de gemeente Warmond niet van plan is een nieuwe havenmeester te benoe men. Na de realisering van de brug over de Leede naar Koudenhoom blijft er nog maar weinig aanleg-gelegenheid over aan de ge meentehaven zodat daar geen havenmeester voor aangesteld kan worden. Op 1 mei 1951 werd Jaap Sikking tot havenmeester benoemd door burgemeester Von Fisenne. Sindsdien heeft hij heel wat onenigheid en problemen tussen de passanten aan de haven op gelost. Er waren steeds ligplaatsen te weinig zodat er wel vaak herrie was om een ligplaats. De heer Sikking trad dan soms be middelend en soms zeer streng op. Overigens is hij van mening dat Warmond en vooral de Warmondse middenstand enorm ge diend zou zijn met veel meer ligplaatsen voor passanten. WASSENAAR De natio nale Vereniging Dierenzorg in Wassenaar heeft grote plannen. Het verlanglijstje: volgend jaar een katten- huis, de verbouwing van de huidige dienstwoning van de beheerder tot verblijf- E laats voor zieke dieren en et bouwen van een buiten speelplaats voor kleine hon den. Als ideaal staat het be stuur voor ogen om het die rentehuis te laten uit groeien tot een regionaal werkend centrum voor zwerfdieren en dieren, waarvan de mensen om wat voor reden dan ook afstand doen. „En er is nooit genoeg geld", aldus voorzitter FJ. Beek. Vanaf 1972 werd de nogal bouwvallige boerde rij voor 8,5 ton verbouwd. Een moderne dienstwoning voor beheerder Jaap Boers- ma is nu bijna klaar. De 55 jaar oude vereniging met 2000 leden, van wie het grootste deel uit Den Haag, heeft haar zaakjes prima voor elkaar en maakt een profes sionele indruk. Voorzitter Beek en mevrouw Postma- Baronesse van Harinxma thoe Slooten voor public relations maken dat duidelijk. „Er is in de jaren '68-'71 gezaaid, nu .wordt er geoogst'aldus de voorzitter. De vereniging komt aan geld door legaten, giften, contributies en via ac ties. „We kunnen nu veel meer voor de dieren doen en dat is nodig ook", aldus me vrouw Postma. „Dat we meer kunnen doen, komt door de verandere inzichten. De eisen worden hoger gesteld. Tien jaar geleden zouden ze zeggen ,je lijkt wel niet wijs" als je hondehokken met aircondi tioning hebt. Maar de conditie van de dieren gaat er wel op vooruit". Eindstation „Wij hebben dit jaar nog geen dier hoeven afmaken", aldus beheerder Jaap Boersma, die dit werk al zes jaar doet. „En vroeger was het asiel min of meer een eindstation voor de dieren. Dat is nu natuurlijk niet meer zo, het is nu een doorgangshuis, een verzor gingshuis", stelt mevrouw Postma. „Alleen bij dieren, die werkelijk onhandelbaar en agressief zijn, moet over wogen worden of ze afge maakt moeten worden. Ter vergelijking: in Limburg moe ten ze 32 procent gezonde die ren afmaken. Wij voeren dan overleg met de asielcommissie en de verantwoordelijke die renarts. Maar ook bij slecht opgevoede dieren geven we het niet zo gauw op. Herop voeding van de dieren is op dit moment echter nog niet goed mogelijk. Wel voeden we jongere dieren op en ge ven voorlichting over dieren op scholen". Er zijn ongeveer twee miljoen honden en anderhalf miljoen katten in Nederland. Uit Den Haag, Wassenaar, Voorscho- De verbouwde boerderij van de Vereniging Nationale Dierenzorg aan de Zijdeweg ib Wassenaar. (e ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense afdeling I I het Landelijk Energie Komitee wil de gemeente overtui van het aantal tegenstanders van atoomstroom binneC gemeente. Het comité roept daartoe Alphenaren op me doen aan de giroblauw-actie, die deze week van start gtV December vorig jaar stuurde het afdelingscomité een briefle de gemeente waarin zij wees op de indirecte stroom afname t i Alphen van de kerncentrale in Dodewaard. Deze afname ta tot stand via het landelijke net. De gemeente reageerde edn niet op de brief van de actievoerders. Om de gemeente duid* 1 te maken hoeveel mensen in Alphen moeite hebben met heer bruik van atoomstroom, start men de inmiddels landelijk beta de giroblauw-actie. Een actie die zich tegen het gebruik i atoomenergie richt en dat ten uitvoer brengt door de bet«, van de stroomrekening te bemoeilijken. De actie werd st week officieel ingeluid met het ophangen van een bord bijei hek van de gemeentebedrijven aan de Prins Bernardlaan en in drie fasen worden' uitgevoerd. Allereerst roept men Alphfei ren op hun electriciteitsrekeningen niet te betalen met accqjjp rokaarten, maar met eigen girokaarten. In de tweede fase vrr. men het publiek de rekening niet ineens te betalen en totpe verzoekt het LEK de rekening imn verschillende bedrage! betalen maar dan zonder vermelding van het registratien mer. Via raambiljetten zal het publiek op de hoogte worderf J houden van de fasering van de actie. Overigens word! Nieuwkoop een gelijksoortige actie gevoerd. w ten en ook wel Katwijk en Rijnsburg krijgt de nationale Dierenzorg in Wassenaar die ren. Op dit moment zitten er 56 honden in het pension, 14 katten en drie honden in het asiel. Daarnaast heeft men nog een paard, een pony, een ezel, een bok en een geit. Me vrouw Postma: „Dat is een absurd gunstige situatie, want meestal zitten er toch relatief meer dieren in het asiel. De beheerder kijkt waar die dan het best geplaatst kunnen worden. Of beter gezegd: kij ken of mensen en dieren bij elkaar passen. De meeste die ren hebben immers al een ge schiedenis achter de rug, dat mag niet blijven doorgaan. En verder moet je een Deense dog bij voorkeur niet op een flat zetten en een wildebras niet bij oudere mensen". Zoal" gezegd, de financiële armslat 6 van de Vereniging is behoor lijk, zeker in vergelijking m4r vroeger, maar er kan altijLi nog meer gedaan wordeif11 Daarom hier nog even het g(l] ronummer: 116999. Er is ver der nog een loterij uitgeschreid ven en er worden paarded*s< gen gehouden. Voor meer iig formatie: tel. 01751-79852. !n:

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4