Valkenburg krijgt zijn felbegeerde sportzaal I REGI0(J0UR)NAAL BEDENKINGEN TEGEN JUISTE EXPLOITATIE-OPZET Antoniusschool en Het Opstapje exposeren pro ject REGIOfJOURINAAL PSP hekelt financieel beleid in Voorschoten Mogelijk weer wijziging in bouwprogramma Buitenhof - Oost REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 JULI 1981 PAGINA 4 VALKENBURG Valkenburg: krijgt een sportzaal. De gemeenteraad stelde gistera vond een krediet van 2,6 miljoen gulden be schikbaar voor de bouw van een zaal, die de 22 meter lang, 35 meter breed en 7 meter hoog wordt. De raad ging niet zonder slag of stoot akkoord met het b en w-voorstel. Met name waren er nogal wat bedenkingen te gen de exploitatie-opzet van de zaal. Over het algemeen vroeg men zich af of de huur opbrengsten niet wat al te hoog werden ge schat Het CDA-raadslid A. de Haas toonde zich na mens zijn fractie bijzonder verheugd over het voorstel dat nog net voor het zomerreces kon worden afgehandeld. Hij was de enige woord voerder die vond dat het college zich nog te be scheiden had opgesteld, waar het de te ver wachten inkomsten van de zaal betrof. In dit verband wees hij erop dat de sportzaal ook op zaterdag kan worden verhuurd, waardoor de inkomsten zeker met f 15.000,— zullen stijgen.- Het VVD-raadslid A. Mizee, die tevens voorzit ter is van sportvereniging „De Valken", sprak zijn zorg uit over de mogelijk veel te hoge huurprijs die de sportvereniging moet gaan be talen voor de accommodatie. Toch wilde hij de voorstel van het college gaarne steunen. De heer A. de Vries (GPV) stemde tegen het voorstel van het college. Hij vond de zaal veel te groot. Hij had liever gezien dat de aanvanke lijk omvang van 22 bij 28 bij 7 zou zijn gehand haafd. Bovendien zette hij grote vraagtekens bij de exploitatie-opzet van de hal. Tenslotte stelde hij dat hij het uitgetrokken loon voor de zaalbe heerder aan de hoge kant vond. Mevrouw Van der Broek (PPR/PvdA) vroeg zich met haar GPV-collega af of het project fi nancieel rond te krijgen is. Zij stelde dat het nogal onoverzichtelijk was om ook het Dorps huis bij het financiële overzicht voor de sport zaal te betrekken. Ten aanzien van het Dorps huis vroeg zij ïich af of de uitgetrokken 82.000,— wel toereikend zijn voor het opknap pen. Uitvoerig ging zij in op de problemen die zullen kunnen ontstaan als de sportverenigin gen de hoge huur voor de accommodatie niet meer kunnen opbrengen. Zij vond dat met de exploitatie-opzet een en ander niet voldoende gewaarborgd werd. Wethouder J. Schipper trachtte de raadsleden gerust te stellen met de mededeling dat er nog genoeg vrije uren in de hal te vergeven waren, waardoor de exploitatie geheel rond zal kunnen worden gemaakt. Zo is er bijvoorbeeld belang stelling van het Vliegkamp Valkenburg voor de huur van de nieuwe hal. Rijksbijdrage van 6 ton voor verkeers maatregelen NOORDWIJK Minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat heeft de gemeen te een rijksbijdrage van bij na 6 ton voor een aantal voorzieningen ten behoeve van het wegverkeer en het o- penbaar vervoer. Het groot ste deel van het geld zal worden aangewend voor de reconstructie van de Gladio- lusstraat/Lijnbaanweg. Bij de reconstructie wordt de rijbaan verbreed van 4,5 naar 7 meter. Bovendien worden de bestaande T-aansluitingen van de Lijnbaanweg en de Wete ringkade met de Zeestraat- Nieuwe Zeeweg vervangen door één kruising, waarbij de Lijnbaanweg rechtstreeks aan zal sluiten op de Weteringka de. Het rijk draagt 472.000 gul den bij aan deze ingreep. De overige 113.000 gulden is verleend voor maatregelen ter verbetering van de doorstro ming van het openbaar ver voer op de kruispunten Duin weg/Van Panhuysstraat, Beeklaan Herenweg en North- godreef/Duinweg. Op deze kruisingen zal verkeerslich- ten-beïnvloedingsapparatuur worden aangebracht. Brug over Aarkanaal medio 1982 gereed ALPHEN AAN DEN RIJN De aanleg van de brug over het Aarkanaal vordert gestaag. Gisteren werd de verbinding tussen de oevers gelegd. Een drijvende bok zorgde voor montage van twee brugdekken en het bij behorende machinedeel dat scharnierend is. De brug is een onderdeel van de on tslui tings weg voor Alp hen. Verkeer van Gouda, Bo degraven en Zwammerdam zal in de toekomst via deze weg, om Alphen heen, naar Leiden en Amsterdam gaan. De brug komt in het voorjaar van 1982 gereed. Omdat het Aarkanaal een belangrijke functie voor het vaarverkeer heeft, zal de brug mechanisch beweegbaar moeten zijn. Enkele jeugdige Voorhoutertjes in de door hen gebouwde miniatuur Herenstraat. VOORHOUT De geschiedenis, het heden en de toekomst van Voorhout waren gisteravond te zien in een fraaie tentoonstelling in de Voorhout- se Antoniusschool. De expositie was het resultaat van de samenwerking tussen de Antoniusschool en kleuter school „Het Opstapje" die de afgelo pen drie weken hard aan het project Voorhout hadden gewerkt. De leer krachten van beide scholen hadden door middel van gestencilde lesboe ken een heel programma in elkaar ge zet. Per twee klassen werd een aspect van Voorhout uitgewerkt middels te keningen, verhalen, opdrachten en in terviews. De kleuters en de eerste en tweede klas sers hadden de Herenstraat in het klein nagebouwd. Klein was in dit geval be trekkelijk want het model van dë kerk was bijvoorbeeld groter dan menige kleuter zelf. De kleuters hadden van te voren met de leidsters de gevels geïn specteerd en tekeningen gemaakt en aan de hand daarvan de zeer natuurgetrou we maquette opgezet. De derde en vierde klassers hadden zich gericht op de voor Voorhout zo kenmer kende bollen en bloemen. De firma Co- lijn werd bezocht en aan de hand van dat bezoek werd een kundig overzicht van de aspecten van bloembol en bollen teelt vervaardigd. Ook het openbaar ver voer werd door de derde en vierde klas sers belicht onder meer aan de hand van verhaaltjes over de oude trekschuit die tot ongeveer het jaar 1900 gevaren heeft. Verder werd nog behandeld aan welke voorzieningen Voorhout behoefte heeft, zoals een zwembad, een bibliotheek, een crossbaan, een speeltuin en een bioscoop. De geschiedenis van Voorhout en het be stuur van het dorp kwam voor rekening van de vijfde en zesde klassers. Aan dacht werd besteed aan het allereerste begin, de kastelen op Voorhouts grond gebied, de historie van Jacoba van Beie ren en het leven van de dorpelingen rond 1500. Het kasteel Boekenburg werd munitieus nagebouwd. Ook de toekomst kwam aan bod middels het plan Oost hout. Aan de ouders werd gevraagd hoe men over Oosthout dacht. De ouders ble ken er positief tegenover te staan, in te genstelling tot hun kroost die de uitbrei ding van het woningareaal voor het overgrote deel niet erg zag zitten. Burge meester Van der Wouw werd eveneens aan de tand gevoeld over Oosthout tij dens een bezoek aan het gemeentehuis en zijn reacties waren ook in de expositie verwerkt. Al met al konden schoollei ding, leerkrachten, ouders en leerlingen spreken van een geslaagd Oosthout- project. BIJ de start van'de Laura fietsvierdaagse meldden zich gistermorgen maar liefst 1420 deelnemers. Stevig Inge pakt, beschermd tegen regen en wind, peddelden zij In de richting van Lelden en het Noordwljkse strand. Muziek viert hoogtij in Alphens centrum ALPHEN AAN DE RIJN Ter gelegenheid van de afsluiting van de Laura houdt de VW vrijdag een 'Muzikale Laura Promena de'. Een muzikaal gebeu ren dat zich in het centrum van Alphen afspeelt. Vanaf kwart over zeven zul len alle Alphense muziek korpsen zich naar het Laura- plein begeven waar zij om 20.00 uur een optreden zul len verzorgen. Een kwartier, later zal de dixieland-band 'Fritz and his Jazzcats' zich al toeterend en blazend een weg door het centrum banen. Vanaf kwart voor negen valt er in café Markx in de Julia- nastraat en in Café du Cen tre in de Aarhof te genieten van jazzklanken, die rond twaald uur zullen verstom men. Op het plein voor de Aarhof zal om half negen en om tien uur een limbodanser een optreden geven. Vanaf half negen kan men boven dien terecht op een Avifau naboot, die aan de Rijnkade ligt afgemeerd en waar af wisselend het salsa-orkest 'Los Mismos' en 'Fritz' met zijn reeds eerder genoemde 'Jazzcats' zullen spelen. Meisje (16) gewond bij aanrijding WASSENAAR Een rev tienjarig meisje uit Wasse naar raakte gistermiddag ernstig gewond toen de auto, bestuurd door haar moeder, frontaal op een tegenligger reed. Beide auto's reden rond drie uur in .tegengestelde richting op de Jagerslaan in Wasse naar. Door onbekende oorzaak raakte de auto, bestuurd door een 39-jarige vrouw uit Noord- wijk op de verkeerde weghelft en reed daar frontaal op de auto, bestuurd door een 47-ja- rige vrouw uit Wassenaar. Bij de aanrijding werden beide wagens geheel vernield. Beide vrouwen bleven ongedeerd, het meisje moest met ernstige verwondingen aan héar ge zicht in het Bronovo zieken huis in Den Haag worden op genomen. CNV huldigt trouwe leden AARLANDERVEEN Tij- dens een bijeenkomst van de afdeling Aarlanderveen van de hout- en bouwbond CNV zijn twee leden gehuldigd. De heren W. van Winkel en P. Koenekoop kregen de gouden CNV-speld uit han den van de heer Van Harten. De heer Van Winkel kreeg de gouden speld met lauwertak vanwege zijn 40-jarig lidmaat schap. Bij de huldiging dankte de heer H. van Harten beide leden voor hun trouw in de af gelopen periode 750 jaar Noordwijkerhout In het kader van het 750-jarig bestaan van Noordwij kerhout organiseert de 'Recreatie Sportclub Snoopy' twee tietsevenementenVandaag en morgen zijn de laatste twee dagen van de avondtietsvierdaagse. Aan de fietsvierdaagse is een prijsvraag verbonden. Elke avond zal een afstand van ongeveer 20 kilometer gere den worden. Bij het WV-kantoor zijn bovendien fiets routes af te halen voor een recreatieve fietstocht in en rond Noordwijkerhout Ook aan deze (vrijblijvende) tocht is een prijsvraag verbonden. Oplossingen van deze puzzel moeten wel voor 16 augustus ingeleverd zijn. Historische rondwandeling Naar aanleiding van het succes van vorig jaar heeft de evenementencommissie besloten ook dit jaar historische rondwandelingen door Noordwijk Binnen te houden. Nieuw dit jaar is een boekje waarin de route van de wan deling is opgenomen. Bovendien vertelt het door Dick Pas- schier en Hein Verkade samengestelde boekwerkje allerlei wetenswaardigheden over het dorp. Een en ander aange vuld met historische prenten. Op deze wijze kan men zon der aan de maandagse wandelingen mee te doen zelf de historische route lopen. Het boekje is tegen betaling van 1,25 verkrijgbaar bij de VVV in Noordwijk. Open Schoolproject Vormingswerk Jonge Volwassenen (in Lisse beter be kend als Qbus) start in september een Open Schoolpro ject in de Bollenstreek. Lessen die bedoeld zijn voor mensen van 17 tot en met 29 jaar, die om welke reden dan ook een geringe schoolopleiding hebben gehad. Het Open Schoolproject wordt begeleid door deskundi gen uit het onderwijs en het vormingswerk. De moge lijkheden waar men uit kan kiezen zijn: de lees-en schrijfgroep, de bijspijkercursus, de cursus algemene ontwikkeling en de themagroep. Het lesgeld bedraagt 15 gulden per maand en de lessen worden zowel 's och tends als 's avonds gegeven. In de ochtenduren is op vang van kinderen mogelijk. Mensen die zich willen opgeven kunnen bellen naar het kantoor van Qbus in Lisse telefoon 02521-14118. Het kantoor is overigens van 6 juli tot en met 10 augustus gesloten. Stoomtrein De Nederlandse Smalspoorweg Stichting uit Katwijk orga niseert ook dit jaar weer rondritten met de stoomtrein door de Katwijkse duinen. De trein wordt getrokken door klei ne stoomlocomotieven die vroeger werden gebruikt in de wegenbouw en bij de steenfabrieken. De spoorbreedte be draagt 70 centimeter. De locomotieven zijn verzameld en gerestaureerd door de Stichting. Er wordt gereden op de zaterdagen 4. 11. 18 en 25 juli en 1 augustus. De vetrektij- den zijn op elk heel uur gepland. De eerste trein vertrekt om 10.00 uur, de laatste om 17.00 uur. Een kaartje kost 4,25 voor volwassenen en f3 voor kinderen tot en met 11 jaar. Het vertrekpunt is aan de Vrieze Wei, een open vlak te aan het eind van de Zuidboulevard in Katwijk. Het sta tion is met bus 41 van de NZH vanuit uit Leiden tot op tien minuten lopen te bereiken. Koperen jubileum Pastor Godfried Claassen viert vandaag zijn koperen jubileum in de parochie van de H.H. Michael en Ber nard us in Hazerswoude-Rijndijk. Pater Godfried is een ongeschoeide karmeliet. Hij begon zijn pastorale werkzaamheden in de parochie van de H. Bernardus voordat deze een fusie aanging met de Michael-paro- chie. Buiten de parochiegrenzen is pastor Claassen, een geboren Brabander, bekend als medewerker van het Diepgangcentrum. Ook heeft bij in en buiten Hazers- woude tentoonstellingen van zijn schilderstukken ge geven. VOORSCHOTEN „Geld uitgeven voor leuke dingen en voor de rest wordt er niet gekeken". Zo kwalificeert de PSP het financieel beleid van de gemeente Voorschoten. Op voorstel van b en w stelde een meerderheid van de raad vrijdag een bedrag 4 ton (rente over 1980 die voor 1 juli uit gegeven diende te worden), beschikbaar voor brandweer- voorzieningen en het clubhuis van de hockeyvereniging. PvdA en D'66 stemden tegen. De PSP noemt het een merkwaardige zaak dat er plotseling meer rente binnenkomt dan werd verwacht. Dit had het college toch van tevoren moeten weten, vindt de PSP die meent dat er sprake is van enig financieel stuntwerk. Zij wijst erop dat de uitspraak van de raad tegengesteld is aan de uitspraak die de raad deed tijdens de begrotingsbehandeling: Voorlopig geen geld voor de hockeyclub en geen geld voor brandweer-materiaal. „Nog geen drie maanden later zijn deze visies blijkbaar totaal gewijzigd, de wethouders van VVD en CDA hebben hun kiezers weer tevreden gesteld", aldus de PSP. De pacifisten menen dat het geld beter besteed had kunnen worden om een bijdrage te leveren aan de oplossing van werkelijke problemen zoals bij voorbeeld de woningnood. „Het wordt tijd dat er in Voorschoten eindelijk eens een beleidsmatige politiek wordt bedreven. Kij- kéh naar problemen en dan aanpakken. Niet kijken wat zo leuk is voor een selecte groep Voorschotenaren en die alles uit de kan geven. Zo ontstaan sociale mistoestanden", aldus de PSP. Nieuw verzorgingstehuis in Wassenaar WASSENAAR Er komt een nieuw verzorgingstehuis aan de Poortlaan in Wasse naar. Het tehuis krijgt 128 wooneenheden en gaat naar schatting 18,5 miljoen gul den kosten. Met de bouw wordt na de bouwvakvakantie begonnen. Achttien maanden daarna moet het geheel klaar zijn. De plannen voor het tehuis zijn niet in strijd met het bestem mingsplan en voldoen aan welstandseisen. De gemeente kan daarom geen bouwver gunning weigeren. De com missie technische diensten in Wassenaar achtte de bezwaren van omwonenden (door de voorzitter van opdrachtgever de Stichting St. Willibrord vertaald met „bejaarden horen niet in deze mooie buurt") gis teravond minder zwaarwe gend dan het (woon)belang van bejaarden. Renoveren van het oude tehuis aan de Poort- laan bleek financieel niet haalbaar te zijn. De huidige si tuatie in Huize Willibrord bleek niet langer verantwoord te zijn, het tehuis voldoet niet aan de wet op de bejaarde noorden. Eigenaar Noordwijkse dancing vrijgesproken van discriminatie NOORDWIJK/DEN HAAG De eigenaar van een bar- dancing in Noordwijk is in hoger beroep door de Haagse rechtbank vrijgesproken van de hem ten laste gelegde discriminatie. In eerste in stantie was hij veroordeeld tot vijfhonderd gulden. Een portier van de dancing had geweigerd een kleurling toe te laten, waarop deze een aanklacht tegen de directeur had ingediend. De dancing wordt jaarlijks door ongeveer vierhondduizend personen be zocht en regelmatig ook door kleurlingen, die zelfs in dienst zijn bij de dancing. „Als ik word veroordeeld, kom ik de volgende keer met vijf auto bussen kleurlingen, die regel matig mijn zaak bezoeken om te getuigen dat er geen sprake is van discriminatie", aldus de Noordwijker voor de Haagse rechtbank. LEIDERDORP Het ziet er naar uit dat het woning bouwprogramma voor Bui tenhof-Oost opnieuw moet worden gewijzigd. Begin van dit jaar besloot de raad, als gevolg van de slechte si tuatie op de woningmarkt en de tegenvallende planont wikkeling, het oorspronke lijk vastgestelde plan sober der uit te voeren. Het aantal te bouwen vrije sectorwo ningen werd daardoor met circa 10 procent verminderd. Op basis van de nieuwe uit gangspunten heeft wethou der A. H. Meerburg (CDA) van Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken nog steeds geen overeenstem ming weten te bereiken met de aannemers. Dezelfde aannemers die hun huizen in het plan Voorhof vlot van de hand zagen gaan, voelen er nu niets voor om de nodige risico's op zich te ne men. De heer Meerburg twij felt er dan ook sterk aan, of de verdeling ovfer de verschillen-]j_ de financieringssectoren zoals V* de raad deze heeft vastgesteld, fo zal kunnen worden gehaald. h( Tegen een verdere verschui-L ving van duurdere naar goed-1, kopere woningen heeft hijl geen bezwaar mits de exploita- tie-opzet gehandhaafd blijft. 4' Volgens de heer Meerburg]-, hebben de aannemers voorge- II steld om geconcentreerd op een lokatie te bouwen en niet, zoals in Voorhof het gevalj was, verspreid over het gehele' plan. Ook willen zij het liefst met één architect te maken hebben. Over al deze zaken moet volgens de heer Meer burg nog het nodige overleg! worden gepleegd, voordat de- raad zich op 17 augustus in een extra vergadering over de si tuatie van het woningbouw programma in Buitenhof-Oost kan uitspreken. Gisteravond heeft de heer Meerburg de be-, trokken raadscommissies in een besloten vergadering vaiv de stand van zaken op de h< hoogte gesteld.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4