Jltralichte machines roor toppers in TT 'weede plaats oor Jno Hazelaar lasse apart Boudewijn de Geer heeft genoeg van agressie in profvoetbal Henk van Leeuwen snel op 5000 meter Zweden vergroot spanning door winst op Portugal Bart van der F een favoriet voor districtstitel Els Weterings naar Portugal ?ORT LODSE COURANT DONDERDAG 25 JUNI 1981 PAGINA 17 iEN Zoals altijd hebben de fa- ksteams de gebruikelijke adem- ie in het Grand Prix-seizoen voor n van Assen gebruikt om bij hun oren de laatste puntjes op de i te en. Kemphanen Yamaha en Suzuki, jaren verbitterd strijdend om de ippij in de 500 cc-klasse, heb- hun absolute toppers op nog beter eriaal gezet. dy Mamola, de leider in het klasse- it om de wereldtitel, heeft van Suzuki «schikking gekregen over een machi- met een aluminium frame. Vorige k heeft de Amerikaan deze ultralichte hine getest op het Engelse circuit Oul- Park. Mamola wat uitermate te spre- over deze fiets, die vooral handel- der is in de bochten, erend wereldkampioen Kenny Ro- s (acht punten achter in het WK-klas- ent op Mamola) verscheen in Assen ook met nieuw materiaal. Een eveneens uit aluminium materiaal vervaardigd fra me moet vooral de wegligging van Ro berts' Yamaha 500 verbeteren. De machi ne van de 29-jarige Amerikaan moest het in de laatste Grote Prijzen (Frankrijk en Joegoslavië) op dat gebied laten afweten. Motorvermogen was er voldoende, maar de problemen om dat op de weg te krijgen waren groot. De banden waren te zacht en verloren aan het eind van de wedstrijd' hun grip op het asfalt. Het frame was te hoog en dat leverde bij het aansnijden van een bocht moeilijkheden op voor Roberts. Uit de trainingen van gisteren viel nog weinig op te maken over de resultaten. Per traditie worden die openingstrainin gen gebruikt voor het zetten van de beste tijd. Het weerhield Boet van Duimen, de Nederlandse favoriet in de halve liter klasse, er niet van om in de plotseling uit de lucht vallende regen de beste tijd tot nu toe te maken: 3.05.00. Tijden van ande re grootheden vielen nauwelijks te note ren. Dat blijkt wel uit de positie van Ne derlands invaller Rob Punt: derde. In an dere klassen ging slechts Anton Mang erg hard. De Westduitser had de weerberich ten blijkbaar gehoord, die voor vandaag niet al te veel moois voorspelden. Daarom draaide de wereldkampioen 250 cc het gas ver open en snelde naar prima tijden in de 250- en 350 cc-klasse. Opvallend in deze categorieën was ook het rijden van de Nederlander Mar Schouten. De coureur uit Almkerk wist een vijfde en een derde tijd te realiseren. Het laatste opvallende was het optreden van Timmer en Van Kessel in de 50 cc- trainingen. Timmer klasseerde zich als tweede, Van Kessel als derde. De tien se conden achterstand op de snelste in trai ning, Dörflinger, zegt echter genoeg. Boet van Duimen laat, sigaretje In de mond, zijn machine „razen" voor hij in de halve literklasse de beste tijd realiseerde. e-r erd Meier en erde voor lenk Nooren EN Ruim vijftig combinaties stelden gisteren, op de le dag van het internationale concours hippique te hun kandidatuur voor de overwinning in het tweede ^concours voor het open kampioenschap van West- om werd in twee delen gereden. Slechts tien combinaties nen foutloos door het uit dertien hindernissen (zestien igen) tot de maximale hoogte van 1.60 meter bestaande e parcours, waarbij vier Nederlandse: Heins met Larramy, driks met Livius, Ehrens met Oscar Drum en Meier met imir. In de tweede barrage, waarvoor acht hindernissen uit eerste parcours waren geselecteerd, bleef alleen Gerd Meier ier fouten. Onder zijn vijf gelijkwaardige tegenstanders be- zich echter ook de naar West-Duitsland gerepatrieerde ex- erlander Franke Sloothaak met Argonaut. Hoe machtig de binatie Sloothaak/Argonaut momenteel is, bewees zij door alleen met groot gemak alle hindernissen de baas te blijven, ir ook door veruit de snelste tijd in de barrage te maken: 41.1 inden. Gerd Meier werd met zijn 43.4 naar de tweede plaats wezen, overigens een alleszins respectabel resultaat. schoon hij niet in zijn opzet slaagde voor de derde achtereen- gende maal de Prijs van Nordrhein-Westfdlen te winnen, le de Henk Nooren met Orpheus een goede prestatie. Zowel in eerste als in het tweede parcours, waartoe de beste vijftien' de eerste rondgang waren toegelaten, ging hij feilloos over de dernissen. Daarmee kwalificeerde hij zich, met nog vier com- aties, voor de barrage. Als eerste was de Duitser Ulrich yer zu Bexten foutloos rondgegaan in 44.0 seconden. Als iede starter nam Nooren nog meer risico en nog kortere wen- gen waarmee hij uitkwam op 42.4. Nauwelijks een minuut la- was hij reeds overtroefd door de Brit Malcolm Pyrah die n strafpunten kreeg en een tijd van 40.8 seconden neerzette. Belg Edgar Cuepper probeerde niet eens sneller te gaan 15.7). ivas echter nog iemand tot de barrage doorgedrongen die wat d te maken had: Paul Schockemöhle. Met El Paso wilde de arige Westduitse kampioen de winst grijpen en daarin slaag- lij. Toen Schockemöhle door de finish ging, stond de klok stil 39.8. Hij was de winnaar en Henk Nooren derde. kSSENAAR Uno Haze- ir liet er gistermiddag op dndigt geen twijfel over itaaan dat hij begin au- tus de eerste favoriet de draVersderby is. Hazelaar en Udo Rotary, ten op Duindigt, behoren de besten uit de jaargang. Rotary ging met Jan Wa- iar lang aan de leiding. In laatste rechte lijn kwam io Hazelaar sterk opzetten liep Udo Rotary voorbij of ze niet bestond. stond ook een eerste drave- voor tweejarigen op het ogramma. Er was weinig limo maar de klasse maakte zei goed. Volta Rotary nam i de start de leiding en stond het veld van zes paarden de ip niet meer af. federlaag festerkwartier EN HAAG Voor de •ofdklasse softball verloor esterkwartier gisteravond 'et 4-0 de uitwedstrijd te- [n koploper Terrasvogels, 'aarvan afgelopen zondag og met 1-0 was gewonnen, 'esterkwartier sloeg vier onkslagen maasr die vielen verspreid. Terrasvogels, °orde in de eerste, tweede, Erde en vijfde innings een jnt. Anja Parlevliet "'kwartier) gooide 1-5-4 en e Haagse dames maakten viif ddfouten. Voor Terrasvogels °°ide Els Kok 7-0-4-0. Kin- kim verloor thuis met 13-5 "«n HHC. De uitslagen: Kers te koers, 2040 m.: 1.Useful Prin ce (G.W.van Eykelenborg) km-tijd 1.22,9; 2.Sweety Marco; 3.Upsalin Space. Toto winn f.6,60 pl f.3,60 f.2,70 kopp f.15,80 trio f.474,-. Niet gestart Umberry Dillon, Ukas Way, Sissy Hanover en Special Speed. Tweede koesr, 1500m.: 1.Volta Ro tary (G.G.M.Gommans) 1.24,8; 2.Vino Buitenlust; 3.Venezuela. Toto winn f.1.50 pl f.1,40 f.1.60 kopp f.7.10 trio f.12,70. Derde koers, 2040 m.: 1.Unieke L (A.J Mollema) 1.23,4; 2. Timbre; 3.Thunder Hil. Toto winn f. 13,20 pl f.3,70, £.1.90 f.1.50 kopp f.46,60 trio f.297,10. Vierde koers, 1300 m.: l.Ring Out (K.Davies) 1.18,6; 2. Fine Spun; 3.Fine Painting. Toto winn f.2,30 pl f.1,30 f. 1,70 f.2,30 kopp f.15,90 trio f.234,30. Niet gestart nr. 2 Strike en nr. 7 War Signal. Vijfde koers. 2120 m.: l.Une de Way (N.H.A.Poster) 1.27,0; 2.Upsalin For- tuna; 3,Upper Tefka. Toto winn f.7,30 pl f. 1,60 f.2,80 f.1,20 kopp f.40,30 trio f.222,90. Zesde koers, 2600 m.: 1 Sandbox du Bois (J.P.C.Oorthuysen) 1.24,2; 2.Udo; 3.Ulaan Voorne.Toto winn f.6,60 pl f.4,00 f. 1,80 f.1,20 kopp f.65,10 trio f.915,60. Niet gestart nr. 5 Uclipse Le- ^evende koers, 1900 nc l.Fangoline f.19,10 pl f.4,00 f.2,40 f.5,40 kopp f.34,40 trio f.694,00. Niet gestart nr. 10 Second Son en nr. 12 Lucky Amber. Achtste koers, 1609 m.: 1.Upper Prince (M.L.v.d.Togt) 1.18,5; 2.Udina Norton; 3.Sir Mendel. Toto winn f.10,10 pl f.2,90 f.3,70 f.4,50 kopp f.55,00 trio f.1216,50. Niet gestart nr. 13 Taxtanne du Bois. Negende koers, 2120 m.: l.Uno Ha zelaar (W.AJ.Velis) 1.20,6; 2.Udo Ro tary; 3.Super Boy Laren. Toto winn £.1.60 pl f.1,10 £.1,10 kopp f.1.50 trio f.16,20. Niet gestart nr. 5 Reprise. Tiende koers, 2040 m.: 1.Petra Mor- §an (M.L.v.d.Togt) 1.20,0; 2.0pstalan; .Peter Harvester. Toto winn f.5,30 pl f.3,10 f.7,50 kopp f. 11,30 trio f.99,90. Elfde koers, 2040 m.: l.Sandor L (A.J.Mollema) 1.21,9; 2. Speed Bui tenzorg; 3.Romaja E. Toto winn f.4,00 pl f.1,20 f.1,10 kopp f.5,20 trio f.22,20. Niet gestart nr. 5 Salvo Estancia. Totalisatoromzet: f 456.622,00.-. Boudewijn de Geer, zijn Spaans/Griekse echtgenote Tasia en Boudewijn jr. staan reisklaar voor de ouderlijk woning in Den Haag om voorgoed naar Alicante in Spanje' te vertrekken. HAAGSE HELD VAN DE GRAAFSCHAP START DISCOTHEEK IN ALICANTE DEN HAAG Boudewijn de Geer is van ochtend vroeg voorgoed naar Alicante ver trokken, slechts luttele dagen nadat hij met twee doelpunten De Graafschap terugbracht in de eredivisie. Pas 26 jaar is de uit Den Haag afkomstige linkervleugelspeler. Niet temin betekende de slotwedstrijd in de na- competitie tegen FC Den Bosch zijn defini tieve afscheid van het profvoetbal en de start van een loopbaan in een eigen disco theek in Spanje. Toen Boudewijn de Geer gistermiddag zijn vrouw Tasia de Geer-Galiatsatos-Baillo en zoontje Boudewijn al vast op een vroeger vlieg tuig zette, leverde het op Schiphol gekochte nieuwste nummer van Voetbal International het zoveelste bewijs van zijn gelijk. Zijn opmer king vlak na de geslaagde promotiewedstrijd - „alles is betrekkelijk"- wordt door het blad uit gelegd als typerend voor de instelling waaraan het Nederlandse voetbal kapot gaat. Boudewijn de Geer. „Wanneer je ziet dat ik eerst door het publiek in Doetinchem wordt uitgefloten omdat ik mijn contract heb opgezegd en twee uur la ter, na de beslissende doelpunten (ik speel het beste onder druk), op handen wordt gedragen, dan mag je toch wel van betrekkelijkheid spre ken. In een oostelijke krant las ik dat De Graafschap in mij een technische speler ver liest, voor wie misschien alleen een harde schopper terugkeert. Op die manier kwéék je toch stemming? Ik ben nogal gevoelig voor die toenemende agressie in het voetbal. Bij de sup porters, maar ook bij de spelers. Vlak voor het duel tegen FC Den Bosch werd een Doetin- chemmer neergestoken door supporters van Den Bosch, omdat zij geen kaartje hadden. En dan daarna. Mijn teamgenoot Brinks sloeg een journalist het ziekenhuis in omdat diens stukjes Brinks uit de basis van De Graafschap zouden hebben gehouden. En tijdens het „gemaakte" promotiefeest begon mijn ploeggenoot Koen- ders een handgemeen met onze eigen trainer •Huib Ruygrok, omdat hij zich gepasseerd voel de". Boudewijn de Geer, die ooit bij HVV is begon nen, vervolgde: „Als we vroeger met de ADO- jeugd een toernooi wonnen, of met Molde of Lilleström, de Noorse clubs waarvoor ik ook heb gespeeld, hoog eindigden in de competitie, waren we na afloop echt blij, hadden we op rechte feesten. Die vreugde ontbrak het afgelo pen weekeinde. Maar aan trainer Huib Ruy grok ligt dat niet. Dat is een geweldige man. Schept de nodige afstand, maar nodigt ook zijn spelers uit voor een barbecue-avond. Hij heeft ook net opgebeld of mijn vrouw goed is ver trokken, komt me helpen met pakken en heeft me te eten gevraagd. Hem zal ik missen. Het voetbal hier niet". Toch doemt er nog een voetballoopbaan op in de Spaanse verte. De blonde De Geer: „Ik ga me eerst concentreren op die discotheek, Club 54. Ik ben altijd dol geweest op het draaien van muziek, maar ik was zelf nooit zo'n discotheek bezoeker. Mijn nieuwe werk betekent opblijven tot drie of vier uur 's nachts en dat is met voet ballen niet te combineren. Misschien, als alles later geregeld is, dat ik weer bij Hercules Ali cante ga kijken. Met die Spaanse ploeg heb ik vroeger een keer drie maanden meegedraaid. In die tijd heb ik ook mijn vrouw ontmoet. Haar moeder heeft een bar annex restaurant en zwembad naast Club 54. Dus je begrijpt dat we ons in Alicante wel thuis zullen voelen". HERMAN JANSEN STOCKHOLM Voor groep 6 voor het w.k.1982 won Zweden gisteren van Portugal met 3-0 na de rust stand 1-0. De doelpunten werden ge maakt door Bo Boerjesson, Glen Hysin en Jan Svensson. Door deze zege is de spanning in groep 6 gestegen. Het vol gende duel is Zweden - Schot land. De stand: 1. Schotland 8 uit 5; 2. Noord Ierland 6 uit 6; 3. Zweden 6 uit 6; 4. Portugal 5 uit 5; 5. Israel 3 uit 6. Door met 1.-0 te winnen van Pogon Szczeczin (doelpunt To- polski) veroverde Legia War schau gisteren de Poolse be ker. In Roemenie werd Universita- tea bekerhouder door in de fi nale met 6-0 te winnen van Politechnica Timisoara. Overi gens zullen in Roemenie gedu rende een jaar geen spelers van club kunnen wisselen om dat dit de voorbereiding voor het toernooi om de wereldtitel 1982 zou kunnen doorkruisen. In groep 4 staat Roemenie (6 uit 5) tweede achter Engeland (7 uit 6). Willy Wellens (Standard Luik) tekende op de laatste dag dat transfers in Belgie mogelijk zijn een tweejarig contract bij Club Brugge. Klaus Fischer (Schalke'04) is voor 1,3 miljoen gulden naar FC Köln gegaan. Het Italiaanse Fiorentina heeft tien miljoen gulden geinves- teerd in nieuwe spelers: Gra- ziani (Torino), Pecci (Torino), Monelli (Monza) en Masaro (Monza). In de Hongaarse competitie zullen vanaf het seizoen 1982- 1983 in de eerste divisie 16 in plaats van 18 ploegen uitko men. De drie tweede divisies, waarin 60 clubs uitkwamen, zullen worden teruggebracht tot één met 20 clubs. lijst na zijn overwinning op De Munnik ook de districts kampioenschappen op zijn naam schrijven. De Munnik-spe- ler is het toernooi dan ook overtuigend begonnen. Hij be wees dat Joost van Leeuwen ondanks het halve finale plaats in Leiderdorp het top B niveau nog lang niet gehaald heeft en gunde de Roomburger slechts twee games: 6-1, 6-1. De als tweede geplaatste Bub van der Zee lijkt zijn vorm te her vinden na vroeg verlies een week tevoren en klopte Hans van Bijsterveld: 6-0, 6-1. Herman van der Capelle, als derde geno teerd, heeft inmiddels de kwartfinale bereikt na zeges op Tom Giberius en Enno Zimmermann. Arnold van der Capelle is vier de geplaatst en 'Pancho' kan het wel eens heel moeilijk krijgen dat waar te maken, omdat hij gehinderd wordt door een knie blessure. Voor een overwinning op Maarten Wolterink had Van der Capelle al drie stes nodig. Charlie Asselbergs staat als vijfde genoteerd, Marinus Broos- hooft staat zesde en is een gevaarlijke outsider. Bob van Over- beeke als zevende en Jos Koemans als achste completeren de- plaatsingslijst, waarop de namen van Anne Jan van der Meer, Hans Tönjann, Jon Asselbergs en Jan Theunissen ontbreken. Bij de dames ontbreken Tine Langeveld en Jacqueline van Wijk, daardoor kreeg Petra Wessels een plaatsje bovenaan toe bedeeld voor Forescate-speelster Liselotte van der Bijl. Monique Lembeck kan deze plaatsing door de war gooien, want goede re sultaten in de competitie wijzen op een goede vorm. In C is Waldo Jansen favoriet en is Marcel Vink als tweede ge plaatst, bij de dames moet Ingelise Driehuis het allemaal win nen, Ellen Winkel wordt geacht het haar in de finale lastig te gaan maken. HEB: M. Brooshooft - A. van Leeuwen 6-3, 7-6; B. van Overbeeke - M. van Opstal 6-1, 6-2; J. Koemans - A. Vreeswijk 6-1. 6-1; C. Asselbers - L. Kallen berg 6-1, 6-1; B. van der Feen - J,. van Leeuwen 6-1, 6-1; H- Tönjann - J. Visbeen 6-3, 7-6; J. van Marwijk - Ph. van der Kwast 6-4, 2-6 ret.; H. van der Capelle - D Willemse 6-3, 6-1; DEB eerste ronde: N. Toole - E. Winkel 6-3. 7-6; 2e ronde: R.M.Verdegaal - M. van Baaien 6-2, 6-4; M. Meier - B. Koemans 6-1. 6-1; M. Bron - K. Rueb 7-5, 6- 1; A. van der Mey - J. Kaaien 5-7, 6-2, 6-0; HEC 2e ronde: D. Willemse - M. Seckei 6-1, 6-4. R. van Marwijk - S. Faas 7-6, 4-6, 6-1; F. Mudde - F. de Weger 7-6, 6-3; E. Ploos van Amstel - J. van der Kaay 6-1, 6-3; F. Liebroer - P, de Vette 6-1, 6-1; P. Barnhoorn - R. Maas 6-1, 7- 6, M. Wolterink - J. Lacourt 6-4, 6-0; M. Gerritsen - P. Bauw 6-1, 6-4; DEC 2e ronde: P. Kaaien - A. Herweier 6-1, 7-5; 3e ronde I. Driehuis - T. van Velzen 6-1, 6-1; C. Verword - P. LAfay 3-6, 6-2, 6-4; LEIDEN Een snelle 5000 meter en goede jeugdpresta- ties vormen de hoogtepun ten van de avondwedstrijd van De Bataven. Op de lan ge afstand zegevierde Henk van Leeuwen in 15.10.0. De beste junioren waren Sandra Dorlas, John van Loon en Jan Jansen. Vooral de 5000 meter trok gis teravond veel deelnemers. In de snelste serie doken niet minder dan vier atleten uit de Leidse regio onder de zestien minutengrens. Van hen was Henk van Leeuwen (Bataven) de snelste: 15.10.0. Zijn clubge noten Hans Righolt en Ben Kerkvliet deden met 15.25.3 en 15.29.9 niet veel voor el kaar onder. De Spartaan-atleet Wim van Klaveren comple teerde met 15.38.7 het viertal. Theo van der Veer (Holland) en Maarten van Manen (Bata ven) bleven met 16.06.8 en 16.13.2 niet ver van de zestien minuten verwijderd. De lang ste afstand bij de dames, de 3000 meter, werd een prooi voor Marian van Klink (Bata ven) in 10.31.2. Op de korte afstand, de 200 meter, eindigde Theo Dijkstra (De Spartaan) gemakkelijk vooraan. Met 22.8 werd hij tweede. Bij de dames liepen Anne Politiek en Thea Kou- wenhoven (Bataven) 27.7. Tot deze tijd kwam ook het A- meisje Pauline van der Voorn (De Spartaan). Goede prestaties leverden de junioren op de 800 meter. Bij de A-jongens overschreed de B-junior Jan Jansen (Holland) als eerste de eindstreep in 1.59.0. Bij de meisjes liep San dra Dorlas (Bataven) een goe de 2.14. Luuk Jansen (Bata ven) won de 1500 meter in 4.21.6. In de verspringbak vormde de junior John van Loon (De Spartaan) een klasse apart. Met 6.62 meter bleef hij ver voor op Rob Ultzen (Holland, 6.30), Sammy Mansour (Bata ven, 6.27) en Kees Justus Vo gel (Holland, 6.26). Bij de da mes overschreed Marian van der Niet (De Spartaan) de vijf meter. 5.10. Het beste meisje was Netty Brussee (Holland) met 4.79. Op de 4x800 meter vormde De Bataven een klasse apart. Ton van der Berg, Jan Verloop, Peter Wezel en Han Kulker liepen 7.47.7. Tweede werd Holland met 7.56.6 Een goede werpprestatie le verde Clarine Winkelmolen (De Spartaan). Bij het speer werpen kwam zij tot 34.56. Deze juniore liet daarmee de dames Ria van Dijk (Bataven) en Jolanda Dorlas (Bataven), die tot 30.60 en 29.26 kwamen ver achter zich. Bij het dscus- werpen voor juniores wierp Irene Buntsma (Bataven) 29.36 meter. DEN HAAG Els Wete rings maakt deel uit van de Nederlandse zaalhandbal- ploeg die eind deze maand een korte toernee door Por tugal maakt. Behalve de doelverdedigster van Duij- vestein Wintersport Hellas nam bondscoach Ilona Vene- ma-Ignacz nog vier debutan ten in haar selectie op: Jen- ney Balsters (V en K), Mar ga Poland (SEW), Marjo Weel (SEW) en Eveline van Zantvoort (PSV). Startverbod Hans Spaan ASSEN Hans Spaan, de Nederlands kampioen in de 50 cc-klasse, heeft van de medische autoriteiten in As sen een startverbod gekre- &en- Spaan, vorig jaar vierde tij dens de TT en in de strijd om het wereldkampioenschap, zal de vijfde wedstrijd voor de wereldtitel vanaf de zijkant bekijken. De Castricummer had volgens het hoofd van de medische commissie, dr. Jan de Vries, nog te veel proble men met zijn rug. Spaan liep die blessure op bij een val tij dens de Grand Prix van Joe goslavië, vier weken geleden. Eerder dit seizoen viel hij in Zandvoort met zijn machine. Toen liep hij een zeer zware hersenschudding op, waar hij ook nog niet voor honderd procent van genezen is. De Zwitserse 250 cc-coureur Jacques Cornu brak gisteren tijdens de eerste training zijn bovenbeen. Hij kwam na het uitkomen van de S-bocht in aanraking met een andere, niet geïdentificeerde, rijder en schoof onderuit. Cornu is overgebracht naar het Wilhel- mina-ziekenhuis in Assen. Waarom De Graafschap wel op t.v. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Gardeniers (CRM) moet de Kamer duidelijk uiteenzet ten, met voorbeelden, wat het verschil in de presenta tie van reclame was op het terrein van de voetbalver eniging De Graafschap en dat van de voetbalclub Hee renveen. Aan de hand daar van dient de minister de Ka mer te verklaren waarom zij een uitzending van de wed strijd Heerenveen - DS'79 op de tv afgelopen zaterdag heeft verboden maar een uit zending van De Graafschap - FC Den Bosch wel toestond. Ook moet de minister aange ven hoe het mogelijk was dat zij de maatregelen ten aanzien van Heerenveen nam op basis van een regeling inzake maxi male omvang van reclame wil een wedstrijd op tv uitgezon den worden, terwijl die rege ling pas op 1 augustus aan staande ingaat. Deze eisen hebben de Kamer leden Keja en Evenhuis (bei den VVD) bij de minister inge diend naar aanleiding van haar verbod tot uitzenden van de wedstrijd in Heerenveen, gespeeld in de nacompetitie. De Kamerleden menen dat een beroep op basis van de re geling sluikreclame door de minister ten onrechte is ge daan. Bovendien vinden zij dat op het terrein van De Graaf schap zoveel reclame aanwezig was dat ook daar niet werd voldaan aan de eisen van deze regeling, waarin o.m. maten voor reclameborden worden aangegeven terwijl het extra bijplaatsen van borden met het oog op een tv-uitzending ver boden is. Sportwereld HEER Wielrenner Fred Rompelberg is gisteren in Heer tegen een auto gebotst, waarbij hij een rugblessure en een lichte hersenschudding opliep. LAS PALMAS Jan Tim man heeft na winst in de vier de ronde op de Amerikaan Seirawan met drie punten de leiding in het schaaktoernooi in Las Palmas. PARIJS De Franse formule 1-coureur Jean-Pierre Jabouil- le heeft gisteren aangekondigd te stoppen met de autosport. .Zijn plaats bij Talbot-Ligier wordt nu ingenomen door Pa trick Tambay. HAARLEM De Nederland se hockeyselectie heeft zich gisteren met een zege van 5-2 op de Dutch American All Stars goed hersteld van de eer der geleden nederlaag van 11- 1 tegen deze Amerikanen. DEN HAAG Arie de Bruy- nen, penningmeester van de Judo Bond Nederland, heeft zijn functie neergelegd. Hij stelt geen vertrouwen meer in het bestuur. Zijn taak wordt voorlopig overgenomen door hoofdbestuurslid Wim Luiten. MEXICO STAD Half- zwaargewicht Rudie Koop- mans neemt op de nieuwe lijst van uitdagers (WBC-versie) de achtste plaats in. Michael Spinks mag als eerste de wereldkampioen Matthew Saad Muhammed uitdagen. LONDON De Spanjaard Se- veriano Ballesteros heeft zich teruggetrokken uit het Euro pese golfteam en zich tot „vrije golf-organisator" uitgeroepen. NEW YORK De uitslagen van de gisteren voor de Noor- damerikaanse voetbalcompeti tie gespeelde wedstrijden zijn: Atlanta Chiefs-Tampa Bay Rowdies 5-4, Chicago Sting- Portland Timbers 0-1, Calgary Boomers-Montreal Manic 4-1.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17