Ernstige bezwaren tegen verhoging gemeentebelastingen in Sassenheim Dakloze,, jongeren kunnen oortaan in "Sjelter" terecht Voorlopig nog geen subsidie voor herstel koetshuis Oud-Poelgeest REGIOÜOURINAAL REGIOÜOURINAAL T College schuift verantwoordeli jkheid af' :gio !w, -5 HET BINNENHOF LEIDSE COURANT foordwijkse kermis )ch op zondag open TEN AANZIEN VAN BESLISSING OVER HUIZE NIEUW RIJKSDORP: LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 JUNI 1981 PAGINA 7 SENHEIM Zowel Progressief Sassen- j als de WD hebben zich gisteravond ;ns de behandeling van de meerjarenbe- ing 1982-1986 tegen een al te forse verho- van de gemeentebelastingen verklaard, jing hierbij zover dat men b en w ver- it om het meerjareninvesteringsplan in -ekken, waarna het zo zou moeten wor- bijgesteld dat uitvoering met een trend- jige verhoging van de belastingen (5 g^re iseerbaar is. Voor dit voorstel, dat door ^emeester A. J. Kret ernstig werd afge- n, was in de raad echter geen meerder- te vinden. verhoging van ondermeer de onroerend belasting met 10% en de te verwachten veri rechten betekenen volgens de PS-fractie 29. Ie Sassenheimer op korte termijn met een a. stc rote lastenstijging wordt geconfronteerd, kerh^r in deze tijd van recessie wordt dit door 0 S^nverantwoord geacht, en de partij kon zich 6713jook slechts verenigen met een trendmatige ~vak|oging van de gemeentelijke heffingen, wat komt op ongeveer 5 per jaar. Om dit mo lt te maken zou een aantal posten uit het steringsplan moeten vervallen, of pas in later stadium worden gerealiseerd, voorstel van PS stuitte bij burgemeester echter op grote weerstand. „Uitvoering uw plan zou betekenen dat het investe- Slan om zeep wordt gebracht. Het is on- ijk om als gemeente de heffingen aan de kant slechts trendmatig te verhogen, ter- je aan de andere kant te maken krijgt met ïinderde inkomsten uit het gemeentefonds, inigingen van het rijk en de consequenties een nieuw welzijnsbeleid. Nu een trendma- verhoging inpassen betekent dat U in een nMende raadstermijn geconfronteerd wordt een grote rotzooi". ■[evolgen van de economische recessie heb- volgens de heer Kret wel degelijk meege- flraa ld bij de opstellers van de meetjarenbegro- „Wij hebben nog nadrukkelijker gekeken licun of bepaalde voorzieningen en bepaalde ideeën tot jaar zeker mogelijk en de invoering van het rioolrecht in 1983. Het wel in deze periode zouden moeten worden ge- Het was vooral deze laatste toezegging van bur- feit dat het dekkingsplan en de meeijarenbe- realiseerd. Het is een verhaal geworden dat is gemeester Kret die een aantal bezwaren van de groting van jaar tot iaar kunnen worden bijge- gebaseerd op de situatie zoals die nu is, en we VVD-fractie wegnam. Bij monde van de heer steld maakte het gehele pakket voor de VVD vragen dan ook van U om in principe met de Rotteveel hadden de liberalen zich in eerste in- uiteindelijk toch acceptabel. PS verklaarde zich hier voorgestelde beleidslijn akkoord te gaan. stantie uitgesproken tegen een jaarlijkse verho- als enige fractie tegen de meerjarenbegroting Een bijstelling van de plannen is dan van jaar ging van de onroerend goedbelasting met 10 en het investeringsplan. '^JDERDORP Het pro- in van de jongeren uit erdorp die een plek zoe- waar ze zichzelf kunnen taken zonder anderen last aan te doen lijkt te nen worden opgelost, is althans de mening wethouder Irma Ge- -Jotejr-Ellenberger (WD). rlens een gecombineerde •feadering van de raads- 3SS0imissie onderwijs en de '^scommissie cultuur de leegstandsnota deel- j mede, dat het bestuur „Sjelter", het jeugd- en irencentrum aan de iraadlaan, bereid is groep jongeren onder- te verlenen. bestuur is ook bereid het rum op zondag daarvoor 3». de vraag of de jongeren op in zullen gaan. Bij hun oek aan het gemeentebe- voor een eigen onderko- Sporthal gaven zij onomwonden te len niets voor een cen- ii als „Sjelter" te voelen. Wethouder Gehner stelt zich echter op het standpunt dat een eigen clubhuis zonder pro fessionele begeleiding een on haalbare kaart is. Mevr. Gehner toonde zich overigens nogal verbolgen over de vrij negatieve reactie die zij van het bestuur van „Sjelter" had ontvangen op haar verzoek om ook activitei ten voor de jeugd te organise ren in de „Muzenhof" zoals de nieuwe multifunctionele ac commodatie in Buitenhof gaat heten. „Het laatste woord is hier nog niet over gezegd", stelde zij met enige nadruk. De raadscommissies bleken geen probleem te hebben met verhuur van het leegkomende bibliotheekgebouw aan de Tol- lenaersingel aan de Leider- dorpse balletschool van me vrouw Else Joosten. De ge meenteraad zal aanstaande maandag daar al een besluit over nemen. het gymnastieklokaal aan de Hoogmadeseweg deze ruimte aan de sportschool van Theo van Houdt kan worden toege wezen. Het college die het lo kaal in eerste instantie aan de sportschool had toebedacht, als compensatie voor de depen dance die men moet opgeven in de oude muziekschool aan de Hoofdstraat, wil hierop te rugkomen. Oorzaak hiervan is het schreeuwende gebrek aan gymnastiekruimte in de avonduren. Wethouder H. J. Verdier (CDA) wil een beroep doen op het RIO en de Laboratorium- school aan de Leidse Dreef om de gymnastiekruimten 'sa- vonds aan Leiderdorpse vere nigingen te verhuren om zo het tekort enigszins op te hef fen. Zijn opmerking, dat de ge meente moet proberen een ei gen sporthal te realiseren, kwam echter, getuige de reac ties van verschillende commis sieleden, niet als erg serieus over. De heer Verdier maakte verder duidelijk dat de ge meente slechts dan béreid is het gebouw aan de Van Diepe- ningenlaan, waar tot voor kort de rijkspolitie in was gehuis vest, aan het RIO te willen verhuren, wanneer het zijn medewerking aan verhuur van de gymnastiekruimte wil verlenen. Voor de sportschool Van Houdt zag hij eqn oplossing in de verkoop van de voormalige kleuterschool ,,'t Meijeweitje". Toneelvereniging „Toverlei" moet aan een definitieve huis vesting worden geholpen. Daar waren de commissies het unaniem over eens. Volgens de commissies kan „Toverlei" voorlopig nog een jaar gebruik maken van een leegstaand lo kaal van de Koningin Juliana- school. De drumfanfare en majorettenvereniging „Tamar- co" mag de kleuterschool 't Splintertje gaan gebruiken wanneer dit vrijkomt na ver huizing naar de school Zijl- kwartier. Een peuterklas van de stichting peuterspeelzalen gaat overdag van dit gebouw gebruik maken. DAGBLAD zoeken voor de verslaggeving in de gemeente Wassenaar contact met een CORRESPONDENT (M/V) die in Wassenaar woont en in staat is en over voldoende vrije tijd beschikt om geheel zelfstandig het nieuws in deze gemeente te vergaren en uit te werken. Belangstelling heeft voor het gebeuren in zijn of haar woonplaats. Tegenover de gevraagde werkzaamheden staat een aantrekkelijke vergoeding. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met de chef gewestredaktie van Het Binnenhof de heer E. R. J. de Roo, tel.: 070-190811 of met de chef- redakteur van de Leidse Courant, de heer W. Buijteweg, telefoon 071- 122244. Eerste steen FC Lisse De oudste supporter van de in 'FC Lisse' gefuseerde Lissese voetbalverenigingen, dhr. P. W. van Dijk sr. zal vrijdag de eerste steen inmetselen voor het nieuwe sportcomplex van deze voetbalclub. De bouw van het clubhuis, kleedkamers en sporthal aan de Spekken- laan vordert gestaag. De eerste steen wordt 's middags om vier uur gelegd. Demonstratie hulpverleners Nu Hazerswoude haar 700-jarig bestaan viert, doet elke vereniging een duit in het feestelijke zakje. Zo ook de plaatselijke EHBO-vereniging, brandweerlieden en leden van het rijkspolitiekorps. Vanavond geven de hulpverle nende instanties om zeven uur een demonstratie op het parkeerterrein naast het overdekte zwembad De Dolfijn in de wijk Rhynenburch. Wellus-Nietus Het poppentheater Wellus-Nietus brengt op vrijdag de première van van het stuk (Arthur) en Clementine, poppentheater voor volwassenen in het Culureel Cen trum aan de Prinses Marijkelaan 4 in Voorschoten. Het stuk staat in het teken van de emancipatie. De ar geloze vrouwtjesschilpad Clementine voelt zich opge sloten in haar huwelijk en neemt te benen om een ei gen leven op te bouwen. Zij merkt spoedig dat het niet meevalt om het bestaande rollenpatroon in de maat schappij te doorbreken. Naast het poppenspel is er ook een optreden van het Leidse Vrouwenkoor De Sirenes. Het geheel begint om acht uur. Afscheid Houthuyzen De heer A. Houthuyzen is vanaf 1958 als leraar verbonden aan de Sassenheimse Dr. de Visserschool. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt hij vrijdag afscheid van de MAVO-school. In het schoolge bouw aan de Menneweg is die dag van half vijf tot zes uur een afscheidsreceptie. De Witte Raaf' vrijdag open Burgemeester J.M. Bonnike van Noord wijk opent vrijdag middag het vernieuwde hotel De Witte Raaf' aan de Duin- damseslag. Het gaat om een hotelgedeelte met 27 kamers, een overdekt zwembad, conferentiekamers en een bar- lounge. De officiële opening vindt om vijf uur plaats in aanwezigheid van de demissionaire staatssecretaris van Economische Zaken, drs. Th.H. Hazekamp. Acte de présen- ce wordt bovendien gegeven door een afvaardiging van het Centraal Planbureau en een tweetal Franse wijnbou wers. >eristenmarkt Katwijk WIJK In de zomer- üïd^nden zal wekelijks op tud« derdag tussen 14.00-21.00 in de Princestraat in wijk een toeristenmarkt den gehouden. Dit jaar de achtste achtereen- ende keer. De eerste kt vindt morgen plaats, laatste op donderdag 13 istus. de in totaal acht markt in zullen er een aantal speciaal tintje krijgen, d., ijeerste marktdag 25 juni in het teken staan van volksdansen. De Stich- Rijdende Wielen (rol- Üffjldansers) zal een aantal jsen demonstreren. 16 en 30 juli is er een zo- mde oude ambachten- Tingieters, glazenmakers, snijders, hoedenmakers en iren zullen hun oude am- ■135 it demonstreren, vijfde marktdag, 23 juli, zal iet teken staan van de Iwerkers. Negen stand- irs zullen met elkaar de aanbinden om in aan- ;ing te komen voor de e, tweede of derde prijs, wiidi jury zal de standwerkers dajirdelen op hun kundighe- om de bezoekers er toe te igen iets te kopen van hun lukten. de kinderen zal op de ze- Ie marktdag, 6 augustus, lantal poppenkastvoorstel- n worden gegeven achter 'itte Kerk. ieks wordt gesloten met visserijdag (13 augustus), rbij verschillende activitei- [uit het visserijbedrijf zul- 'orden gedemonstreerd. lida i Het fraaie kasteel Oud-Poelgeest. OEGSTGEEST Het ziet er niet naar uit dat de gemeente Oegstgeest subsidie krijgt van het ministerie van CRM voor de restau ratie an het koetshuis van kasteel Oud- Poelgeest. In verband met de slechte staat waarin het koetshuis en de bijbehorende duiventoren verkeren zal de gemeenteraad van Oegstgeest morgenavond moeten beslis sen over een krediet dat de kosten van een beperkte noodzakelijke restauratie moet gaan dekken. De gemeente zal in totaal on geveer twee ton voor deze werkzaamheden moeten uittrekken, maar kan wel rekenen op een bijdrage van ongeveer 100.000 gulden van de kant van de Stichting Oud-Poelgeest en kan verder een beroep doen op het Fonds Restauratie Oud-Poelgeest. Het is de bedoeling om op den duur tot volledi ge restauratie van Kasteel Oud-Poelgeest en bijbehorende gebouwen over te gaan. Het koetshuis had echter al in een eerder stadium de eerste prioriteit gekregen. Hoewel de Rijks dienst voor de Monumentenzorg zich kan vere nigen met de restauratie van Oud-Poelgeest heeft de staatssecretaris van CRM op 4 februari van dit jaar in een brief laten weten dat in ver band met de bezuinigen voorlopig niet op subsi die behoeft te worden gerekend. Ondanks een protest van de gemeente heeft het ministerie zijn houding tot nu toe niet gewijzigd. Naast de noodzaak van een urgente restauratie speelt het probleem dat de Stichting Oud-Poel geest gebruik wil gaan maken van de voorzol der van het koetshuis. De werkzaamheden die de gemeente nu wil laten beginnen omvatten het aanpassen van de vloer van de voorzolder en restauratie van met name de duiventoren, die in een bijzonder slechte staat verkeert in verband met het achterstallig onderhoud. Het leeuwendeel van het budget voor dit eerste ge deelte van de restauratie gaat op aan de ver sterking van de vloer van de voorzolder, waar bij 4300 kilo staal zal worden gebruikt. Dit is nodig omdat de Stichting Oud-Poelgeest hier onder meer groepen personen wil gaan ontvan gen. De Stichting is bereid als tegenprestatie bij te dragen in de kosten en wil 106.000 gulden ter beschikking stellen. Verder kan de gemeente nog beschikken over het fonds restauratie kas teel Oud-Poelgeest, dat ongeveer 100.000 gul den bevat. Spannende strijd in Tour de Lisse LISSE In de derde etappe van de Tour de Lisse is het Ruud de Klerk gelukt de gele trui te bemachtigen. Na een bijzonder spannende race over achttien kilometer had De Klerk al een derma te grote voorsprong op zijn naaste belagers dat hij onbe dreigd de tweede ronde op het Spekkelaanparcours kon ingaan. Zijn achtervolgers zetten alles op alles, maar de nummer twee, John van Haaster, moest toch toezien hoe Ruud de Klerk zes seconden eerder de finish passeerde. Derde in deze etappe werd Robert Langkem- per, vierde Don Damo en vijf de Edward Hagen. De witte trui, voor de snelste B-rijder, blijft in het bezit van Theo Tetteroo. Vanavond wordt de vierde etappe van deze jubileum-Tour de Lisse verreden. De renners starten om half acht vanuit de Engel voor een individuele tijdrit en daarna wordt nog eens drie rondjes op het Spek kelaanparcours genomen; al met al zo'n.dertien kilometer. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd. 'RDWIJK De gemeenteraad heeft gisteravond met stemmen vóór en negen tegen besloten om de zomerker die van 8 tot en met 15 juli op de Koningin Wilhelmina levard wordt gehouden, ook op zondag open te stellen. VdA, de PPR en de VVD/Gemeentebelang spraken zich de openstelling uit, terwijl de CDA-fractie de traditie ae handhaven om geen kermis op zondag te houden, college was verdeeld over deze zaak. Aanvankelijk waren leden van B. en W. (de burgemeester, en de wethouders sen en Bedijn) voor de openstelling, maar burgemeester mr. nike bleek op zijn eerder standpunt te zijn teruggekomen. Was voor Schelvis (PPR) aanleiding te veronderstellen, dat CDA n dominee Keuning hem de oren hadden gewassen, n hebt u het goed mis", reageerde mr. Bonnike prompt. In laad was hij eerst voor openstelling geweest, omdat in de ge ënte zoveel andere dingen op zondag toegestaan waren. In gesprek met ds. Keuning was het hem echter duidelijk ge- oen, dat een belangrijke groep van de Noordwijkse bevol- 8 een besluit tot openstelling als pijnlijk zou ervaren. „Ik wil deze bezwaren tegemoet komen. Dat is m'n persoonlijke me- WASSENAAR „Waar blijft hun verantwoorde lijkheid dan? Zij zijn toch de huiseigenaren?" Directeur H.S. de Visser, van het door bejaarden bezette Huize Nieuw Rijksdorp aan de Berk- heistraat in Wassenaar is nog altijd boos. Voor al boos op de gemeente die elke verantwoorde lijkheid van de hand wijst. Maar ook boos op de provincie. Beide in stanties vinden dat het bejaardentehuis wegens brandgevaarlijkheid ge sloten moet worden. Per 21 juli moeten de bewo ners eruit. Volgens De Visser schuiven B en W van Wassenaar alles op de provincie af. „De gemeente Wassenaar, daar hoeven wij niks van te verwachten. Het is een prestigestrijd geworden, ze kunnen nu niet meer terug". De directeur beklemtoont nog maals dat de bejaarden zelf ge kozen hebben om in een tehuis te wonen, dat volgens een on derzoek van de brandweer brandgevaarlijk is. „De men sen zijn gehecht aan dit mooie tehuis en de omgeving. Plan nen voor verbetering van het tehuis zijn verder door ge meente en provincie onder ta fel gewerkt. De bewoners heb ben geen inspraak gehad. Ei genlijk is het toch te gek, dat er tot voor kort geen opname stop was, terwijl dit tehuis al sinds vier jaar brandgevaarlijk heet te zijn. Ongeveer 18 be woners hebben nu een verkla ring getekend, waarin staat dat zij het tehuis bezetten, als de provincie vasthoudt aan de beslissing tot sluiting. Inmid dels wordt een schorsing van het besluit bij de Raad van State voorbereid". De provin cie zegt niets anders te kunnen doen dan sluiten. B en W van Wassenaar hebben gisteren vergaderd over de situatie. Re sultaat; Sluiting van het tehuis is onvermijdelijk en voor die sluiting en de huisvesting van de bewoners is de provincie volledig verantwoordelijk. Het meest „positieve" wat het col- legeberaad voor de bewoners van het bejaardenoord heeft opgeleverd; De Gemeentelijke Sociale Dienst zal „waar moge lijk" proberen te helpen bij de verhuizing en wat daar bij komt. Huisraad vernield LEIDEN Twee mannen hebben gisteren de huisraad van de 31-jarige bewoner van een huis aan de 4e Bin nenvestgracht grotendeels aan diggelen geslagen. De bewoner ontmoette het vernielzuchtige tweetal toen hij zijn huis binnenging. De twee mannen sloegen op de vlucht. De bewoner heeft de politie laten weten, dat de mannen vermoedelijk in op dracht van de huiseigenaar uit Oegstgeest handelden. Deze huisbaas heeft al diverse ma len vergeefs getracht de man uit het pand te zetten. De aan gerichte schade loopt in de duizenden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7