PTT probeert monopolie kabel-t.v. terug te winnen bollenstreek voor log geen dubbeltje 3 de eerste rang bij Gewestelijk Orkest Gematigde reacties op herzien verkeersplan voor Oegstgeest Mk eiden/regio NOORDWIJKSE LIBERAAL ZIET VERDACHTE ONTWIKKELINGEN Winkelcentrum Wmkilhof helpt "n handje.. ui- LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 JUNI 1981 PAGINA 7 Jans fanfare irdedigt ovinciale titel ETERWOUDE De Zoe- ivoudse Sint Jans fanfare ,t voor een zware opgave ens het bondsconcours te >rdwijk. De musici van rent Jan Mey zullen dan juid-Hollandse titel, die vorig jaar behaalde, \h' ten verdedigen. Overi- zijn de voorbereidingen 5eze muzikale krachtme- niet optimaal te noe- nde 8ent ^an Mey, ^ie weer jaren de scepter zwaait bij /olgelingen van Sint Jan,, est enkele malen verstek n gaan tijdens de repetitie ens verplichtingen bij de linklijke Militaire Kapel, irvan de heer Mey deel uit- ikt. Hoewel door middel extra repetities getracht is achterstand" in te lopen is een mindere bezettings- I het rendement niet al. Het bestuur van de Sint fanfare gaat er echter uit dat meedoen belangrij- dan winnen. Muzieklief- bers en supporters zijn zon- middag van harte welkom Ie Northgo-hal te Noord- waar om 16.00 uur de Jans fanfare in aktie t aagweg gesloten [DEN De Haagweg dt maandag in verband het aanbrengen van een iwe laag asfalt voor door- nd verkeer afgesloten. De uiting heeft alleen betrek- g op het gedeelte tussen de izichtbrug en de Ter Haar- n°g e. NOORDWIJK „Ik zie in de hele geschiedenis een zwarte plek. Er zit ten punten in, die niet duidelijk zijn. Laat ze nu eens precies vertellen, wat er aan de hand is". Deze opmerkingen maakte het raadslid Admiraal gisteravond tij dens de discussie in de commissie voor de nutsbedrijven over een even tuele aansluiting van Noord wijk op de kabeltelevisie-mast te Oegstgeest. De gang van zaken rond de mast zat deze specialist op het gebied van ra dio- en dergelijke communicatiemid delen niet lekker en hij opperde in het verloop van het debat zelfs de mogelijkheid, dat de alsnog gsdane keuze van de N.V. Casema voor de mast te Oegstgeest zou zijn ingege ven door de P.T.T. teneinde haar mo nopolistische positie in de ether te rug te winnen. Wethouder Jansen releveerde de voor geschiedenis. Het plaatsen van een ei gen mast of aansluiting op de mast van Oegstgeest, was reeds van 1976 af een punt van discussie geweest, maar uit eindelijk waren de adviseurs van de zes bollenstreekgemeenten, de N.V. Case- ma, die het kabeltelevisie-net zou gaan exploiteren en de P.T.T. tot de conclu sie gekomen, dat de bollenstreek een eigen mast diende te krijgen. Rond de cember jl. liet Casema echter weten, dat zij aansluiting op de mast te Oegst geest in heroverweging nam. De ge meenschappelijke regeling (het orgaan dat zich bestuurlijk met de kabeltelevi sie bezig houdt) van de bollenstreekge meenten besloot daarop evenwel het reeds eerder ingenomen standpunt aan gaande een eigen mast te handhaven. In begin januari jl. kwam Casema met nieuwe gegevens. Via de mast te Oegst geest zouden de abonnees in de bollen streek alle TV-kanalen ontvangen, die door de eigen mast zouden kunnen worden geleverd, het tarief zou twee kwartjes per maand lager kunnen zijn, de kwaliteit van het signaal zou gelijk blijven en de bestuurlijke invloed" werd gegarandeerd. Daarop had de gemeen schappelijke regeling zich bereid ver klaard aansluiting op de mast Oegst geest te overwegen, hetgeen resulteer de in een voorlopig standpunt, waarin Noordwijk en Hillegom prijs bleven stellen op een eigen mast, terwijl Voor hout, Noordwijkerhout, Lisse en Sas- senheim voor aansluiting op de mast te Oegstgeest geporteerd bleken. Jansen voegde hieraan nog toe dat, mocht er van een eigen mast worden afgezien, de gemeenteraad in de gelegenheid zou worden gesteld, hierover zijn mening te zeggen. Na de uiteenzetting van de wethouder, maakte Admiraal zijn mede-commissie leden deelgenoot van z'n twijfels. Er zit iets achter deze koerswijziging van Ca sema, maar het is moeilijk om dit kei hard te maken, meende de vertegen woordiger van de VVD-Gemeentebe- lang. Hij vond het op z'n minst merk waardig dat eerst de prijs van het maandtarief niet naar beneden kon, terwijl er in een later stadium wel weer sprake was van een gering financieel voordeel. Kritiek had Admiraal op uit latingen van de voorzitter van de ge meenschappelijke regeling (de burge meester van Voorhout) in een inter view over deze aangelegenheid in een van de streekbladen. „De zaak zit boor devol vraagtekens", aldus Admiraal. Naar zijn mening ontbrak het aan tech nische argumenten, dat de kwaliteit van het signaal van Oegstgeest net zo goed zou zijn als die van de in Noord- wijkerhout te bouwen mast. Hij miste een vergelijking. „Ik geloof dit verhaal gewoon niet. Wat is de werkelijke re den?" Waarom is de mast in Noordwij- kerhout nooit gebouwd? Wat staat er precies in het bestek? Eerst traineert men de gemaakte afspraken, dan komt er een kabllijn, zogenaamd voor nood gevallen, naar Oegstgeest, en tenslotte stapt men helemaal naar oegstgeest over. „Ik vecht niet voor een bepaalde mast", aldus Admiraal, „maar ik wil weten wat er aan de hand is". Het raadslid verschilde met de wethou der van mening over de vraag of de signalen van Oegstgeest voldeden aan de PTT-normen. „de FM-signalen ze ker niet", zei de man uit het vak. Een pluspunt voor de mast in Noordwijker- hout zou zijn, dat deze met de nieuwste technische vindingen zou kunnen wor den uitgerust. Oegstgeest zou daarvoor dure voorzieningen moeten treffen. Kritiek had Admiraal ook op het feit, dat in het contract met de N.V. Casema met geen woord over de mast werd ge rept. Casema heeft erkend, dat men niet met voortvarendheid aan de mast heeft ge werkt, merkte wethouder Jansen op, doch ook de melding van dit boete kleed, bracht z'n fractiegenoot niet tot een andere opinie. „In de N.V. Casema bezit de P.T.T. zestig procent van de aandelen. Naar mijn mening is het standpunt van de P.T.T. gewijzigd en f>robeert het staatsbedrijf haar monopo- istische positie terug te winnen". Directeur De Kluiver, eveneens een specialist op het gebied van technische communicatieapparatuur, onthield zich (wijselijk) van commentaar en liet het woord aan de wethouder als politiek verantwoordelijk man. Deze kondigde aan, dat de zaak van de mast in augus tus in de gemeenteraad wordt gebracht. 5 ROVINCIE ZET SOB ONDER DRUK N HAAG/NOORDWIJ- a RHOUT Gedeputeerde van Zuid-Holland alben druk uitgeoefend op 1 Samenwerkingsorgaan flens treek (SOB) om de "nemende gemeenten van. noodzaak van subsidie i het Gewestelijk Orkest >vertuigen. Het provincia- >rkest dat door financiële |}blemen met opheffing. dt bedreigd, krijgt uit de li- en Bollenstreek wei- j_of geen subsidie. Het stuur stelt de algeme- ergadering woensdag 24 ll voor om voor 1980 en I de gevraagde 34 cent Inwoner ter beschikking tellen. Gewestelijk Orkest dat in op initiatief van de pro- ciale overheid werd opge- it, verzorgt niet alleen con- ten, maar ook begeleidin- educatieve programma's de opleiding van koordiri- iten. De educatieve functie het orkest staat centraal, worden dan ook regelmatig ooiconcertseries georgani- rd. De financiële moeilijk- len van het orkest worden r het provinciebestuur toe- chreven aan het ministerie CRM! De rijksoverheid Wel met plannen en toe gingen, maar niet met dwerkelijke steun over de ig komen. Bij de behande- van de laatste begroting CRM werd de beloofde 50 van de personeelskosten - amendement door de eede Kamer - alsnog toege- id. In overleg met de pro- cie Zuid-Holland is afge- oken dat provincie en ge enten het resterende ex- itatietekort in een 55/45 houding zullen bijdragen, dan in blijde verwachting een definitieve oplossing >r de financiering van het westelijk Orkest. n het exploitatietekort komt 45 procent-verhouding in Duin- en Bollenstreek •rlopig neer op 34 cent per roner. En daar zijn de este gemeentebesturen og) niet toe bereid. Sassen- ro en Katwijk zijn de enige B-deelnemers die aan de ïtgestelde norm voldoen, zij dan dat beide gemeenten srwegen de subsidie in de «komst te verlagen of hele- aal niet meer te verlenen, armond en Noordwijk rea- r«n niet eens op subsidiever- eken, terwijl Hillegom, torhout, Noordwijkerhout en jnsburg elke financiële me ewerking weigeren. Valken- ,rg draagt 250 van de ge- aagde 1000 gulden bij, Lisse eudt het op een dubbeltje per "'°ner; nog geen 2000 gul- Pat is 12 cent per inwoner van "roeenten in de Duin- en Bol- astreek, f 18.459,- van de op basis van" de normering ge vraagde 51.624 gulden. Het grootste gëdeelte {f 12.000) van de subsidie wordt dan nog beschikbaar gesteld door de gemeente Katwijk. De overige SOB-gemeenten dragen ge middeld 4 cent per inwoner bij. Wie dus voor nog minder dan een dubbeltje op de eerste rij wil zitten, kan in de Bollen streek terecht. Het probleem is uiteraard dat de SOB-deelnemers subsidie aan een regionaal orkest afwe gen tegen de financiële onder steuning van plaatselijke cul turele aktiviteiten. Dit is dan ook vaak in combinatie met chronisch geldgebrek de moti vatie voor de weigering of be perking van subsidie. Het Ge westelijk Orkest heeft de afge lopen drie jaar 14 uitvoeringen gegeven in de Duin- en Bol lenstreek, voornamelijk in Lis se en Katwijk. Kleinere ge meenten kunnen daarnaast ge bruik maken van mogelijkhe den om zogenaamde cirkelcon certen te bezoeken, in grote plaatsen zoals Leiden. Het be stuur van het Samenwerkings orgaan Bollenstreek wijst in het preadvies aan de gemeen telijke vertegenwoordigers op het belang van het werk van het Gewestelijk Orkest. SOB- gemeenten worden dan ook gevraagd de zaken wat genu anceerder te bezien, c.q. ver der te kijken dan de bestuur lijke neus lang is en alsnog de gevraagde 34 cent per inwoner op te hoesten. Reservisten rijkspolitie Adjudant Den Dunnen (links) uit Sassenheim overhandigde gisteren de diploma's die behoren bij het examen „buitenge woon geoefend man" bij de reserve-politie van de groep Sas senheim. Het waren de reserve-wachtmeesters: mevr. Horst- mann-Havekes, mevr. De Vries-v.d. Vooren en de heren Ger ritsen en Rademakers. De laatste woont in Warmond, de ove rigen komen uit Sassenheim. Opknapbeurt accommodatie SC Rijnsoever KATWIJK De accommo datie van de Sportclub Rijn soever aan „De Krom" zal op zeer korte termijn voor een bedrag van 25.000,- worden opgeknapt. Deze toe zegging deed wethouder J. J. van Oosten gistermiddag tij dens een vergadering voor de commissie voor cultuur en recreatie. Het gaat hier volgens de wethouder om een tijdelijke accommodatie, die de sportclub „voorlopig uit de brand moet helpen." Het huisvestingsprobleem van de SC Rijnsoever, waarbij vier takken van sport zijn aange sloten, is al even oud als de omnivereniging zelf. Sinds de oprichting, nu vijf jaar gele den, moet de sportclub zich be helpen met een gering aantal uren in de Rijnsoeverhal, ter wijl de buitensportactiviteiten aan „De Krom", waar men be schikt over een bouwvallige accommodatie, slechts onder zeer primitieve omstandighe den kunnen plaatsvinden. Een permanent onderkomen voor de SC Rijnsoever staat in het voorontwerp Welzijnsplan pas gepland in 1985, wanneer door de verhuizing van de voetbal vereniging Katwijk de nodige grond vrijkomt. Tot zolang zou de omni-vereniging zich moe ten behelpen, zo luidde in het verleden het standpunt van de wethouder van sportzaken, de heer J. J. van Oosten, die ver der altijd te kennen heeft ge geven „niets te voelen voor eet® tijdelijke accommodatie." Willibrordschool ontdekt Schiphollijn Alle 150 leerlingen van de lagere Willibrord- Leiden. De meeste kinderen gingen met de school aan de Rhijngeesterstraatweg in bus van de school naar de Vondellaan, maar Oegstgeest maakten gisteren een uniek een kleine groepje geluksvogels mocht met schoolreisje, dat in het teken stond van de het bekende Airrail-treintje mee. Per Schip pas geopende Schiphollijn. Gistermorgen be- hollijn werd een bezoek gebracht aan het zochten de kinderen de Airrail Tentoonstel- Aviodome en de pieren waar de vliegtuigen in ling in de ontdooide Ton Menken Ijshal in volle actie te zien zijn. OEGSTGEEST In de loop der jaren hebben talrijke in woners van Oegstgeest allerlei suggesties aangedragen die een oplossing moeten betekenen voor verkeersknelpunten. Destijds stelde de raad vast dat er in de gemeente sprake is van verkeersproblematiek. Voldoende om voor nu én de toekomst door een verkeersbu reau, in dit geval DHV, een plan te laten ontwerpen. Uit onderzoeken, discussies, hearings, etc. kwam het bu reau met een drietal zoge naamde structuuralternatie ven. De raad koos voor „alternatief 2-plus" dat er op gericht is het verkeer naar de randwegen te dirigeren, het sluipverkeer te gen te gaan en de wijken ver keersluw te maken. Vorig jaar kwam het college met voorstellen die bij de com missie in ongenade vielen om dat het teveel afweek van het geen de raad besloten had. Be gin dit jaar waren er opnieuw nogal wat bedenkingen tegen de „Nota verkeer", waarin een groot aantal maatregelen wer den voorgesteld de verkeers- remmend moeten werken. Ook daar was men matig en thousiast over. Gisteravond kwam een nieuwe, geheel bij gewerkte, nota ter tafel waaro ver de commissieleden zich in positievere zin uitspraken. Be halve de CDA'er Kakebeeke die het resultaat minder van kwaliteit vond. „Een stapje achteruit en een onvoldoende bijdrage om vastgeroeste ge woontes te veranderen....". Andere commissieleden mis ten een structuur en vonden dat het resultaat van alle voor studie en hoorzittingen er niet voldoende in Jot uiting kwam. Ir. Westerduin: „De relatie tussen het verleden en de nota komt niet uit de verf". Mevr. Meenhorst (D'66) toonde zich tevreden maar pleitte wel voor een fasering in de uitvoering van de verkeersplannen als mede een prioriteitestelling. Alvorens men overging tot het bespreken van de voorgestelde maatregelen kreeg een aantal dames op de tribune de gele genheid om namens 26 kinde ren wonende aan de Oranje- laan een brief te overhandigen waarin gevraagd werd de laan veilig te maken door maatre gelen te treffen tegen door gaand verkeer. Namens het verkeerstechnisch bureau gaf de heer De Jager zijn mening over de Oegstgeester nota. Ook hij vond dat er een fase ringsprogramma en een priori teitenprogramma diende te worden opgesteld. Hij gaf dit als advies mee. Reden tot veel discussie gaf de „as" Irislaan, Lange Voort, Lijtweg, Terwee- weg. Men concludeerde dat er een doorstroomfunctie diende te blijven bestaan met in de route een aantal onaantrekke lijke zaken zoals drempels en verhoogde kruispunten. Nieuw is een plateau ter hoog te van het winkelcentrum. Dit plateau zou dan in de Lange Voort worden aangebracht ter afremming van het verkeer. Ook in de Terweeweg dienen verhogingen te komen en de heer Kakebeeke stelde een richtingsverkeer voor, voor wat betreft het gedeelte Duy- venvoordestraat - De Kempe- naerstraat. Tekeningen waarin de voorgestelde verkeersplan nen zijn verwerkt waren gis teravond niet aanwezig. De ra dicaal Sanders wilde daarop tekeningen, waarop door de PPR de wijzigingen waren aangebracht rond delen. Dit werd hem echter niet toege staan door voorzitter burge meester Scheenstra die naar de officiële uitgave verwees. Intussen bleek verder dat men niet voor afsluiting van de Irislaan ter hoogte van het winkelcentrum was. Burgemeester Scheenstra zeg de een informatieavond over de nota toe. Hoera voor zon en regen99 In het Poelhuys aan de Lissese Ruishoornlaan wordt morgenmiddag een toneeluitvoering voor kinderen ge geven door de Sassenheimse toneelgroep Pankras. Het stuk „Hoera voor zon en regen" van Hep van Delft wordt twee keer uitgevoerd; om half twee en half vier. Het toneelstuk handelt over mensen die het weer wil len veranderen. De toegangsprijs is/2,50. Balsemien Aan de Alphense Sint Jorisstraat wordt morgen het vrou wenhuis 'Balsemien' feestelijk geopend. De opening vindt 's morgens om half elf -voor en door vrouwen- plaats. Hierna is er van 13.00 tot 14.00 uur open huis, gevolgd door een optreden van het poppentheater „Wie weet", 's A- vonds is er vanaf acht uur cabaret en feest met medewer king van het 'Bolle Bette Kabaret' en 'Sjans met Miep en Jans'. Fietstocht Fietsclub 'Het Oude Rechthuis' sluit vanavond haar 2e Aarlanderveense Avondwielervierdaagse af. Aan de vierdaagse doen 176 fietsers mee. De start van de laat ste tocht is vanavond om zes uur bij Café Het Oude Rechthuis'. De Verzamelaar De Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar" houdt maandag haar maandelijkse ruilbeurs in 'De Rank', Golf baan 99 in Noordwijk aan Zee. De bijeenkomst begint om half acht en duurt tot half tien. Een kaartje kost 1,50 en kinderen tot 12 jaar betalen vijftig cent. Leden van de ver eniging hebben gratis toegang. Inlichtingen onder telefoon nummer 01719-15425. Avondvierdaagse Ter Aar Het bestuur van de oudervereniging van basisschool Aeresteijn in Ter Aar houdt de komende week voor de elfde maal een avondvierdaagse. De wandelaars kun nen op 15,16,17 en 18 juni deelnemen aan het wandele venement. Kosten voor deelname bedragen 4 gulden. Inschrijfkaarten zijn van tevoren verkrijgbaar bij melkhandelaren Van der Salm, Cats en Van der Vlugt of bij de Ter Aarse scholen. Overigens kan men ook bij de start, maandag op het Aeresteijn-schoolplein, nog inschrijven. Op de laatste dag van de vierdaagse zullen de wandelaars feestelijk worden ingehaald door de muziekvereniging 'Arti et Reglioni' Kookcursus voor tieners Het Nederlands Zuivelbureau in het Leidschendamse win kelcentrum Leidsenhage gaat vanaf maandag ééndagscur- sussen koken voor tieners organiseren. Geïnteresseerde jongeren kunnen maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag terecht van vijf tot zeven om in korte tijd wat recepten te leren onder leiding van de dames Azijnman en Okkersen. Aan de orde komen vegetarische maaltijden, éénpansge- rechten en diverse soorten gebak. De kosten bedragen vijf gulden. Tieners, die het kokkerellen in het zuivelbureau wel wat lijkt, kunnen zich opgeven bij het Nederlands Zui velbureau in het winkelcentrum Leidschenhage. Het bu reau is gevestigd aan de Berberis 10, dat is aan de noord kant van het winkelcentrum. Het bureau is telefonisch be reikbaar onder nummer 070-272270. Vrouwencafé Aan de Jorisstraat 3 in Alphen wordt morgen om half elf het vrouwenhuis geopend. Van een tot twee uur is er voor iedereen Open Huis, terwijl voor drie uur een poppentheater op het programma staat. Voor de avond staat er vrouwencabaret op de agenda. Vanaf volgende week is het café elke dinsdag en vrijdag gedurende de ochtenden en avonden geopend. Fietstocht De wielerclub Avanti houdt zondag een 15 stedenrit over 150 kilometer. De start is tussen zeven en negen uur 's morgens bij clubhuis De Start aan de Halve Raak in Bos- p. Bij dit clubhuis wordt tussen negen en twee uur ook ken voor een sterrit over diverse afstanden. Dandylion De popgroep Dandylion treedt morgenavond op in jon gerencentrum Our House in Roelofarendsveen. Aan vang: negen uur. De entreeprijs bedraagt vijf gulden voor leden terwijl niet-leden een rijksdaalder meer be talen. Bestuurscrisis schaakclub'De Toren' VALKENBURG Een deel van het bestuur van de Val- kenburgse schaakvereniging De Toren is gisteravond op gestapt. De problemen waren ontstaan door onenigheid over het „open paardenmarkt-toer nooi". De bestuursleden P. Barnhoorn (sercretaris) en H. Binnendijk (materiaal) wilden het toernooi van de agenda schrappen. De overige leden, onder wie voorzitter J. van Kouwenhove wilden hier niets van weten. De onenigheid liep uit op een conflict tussen de secretaris en de voorzitter. Gisteravond moesten de leden zich uitspreken. Men koos het standpunt van de voorzitter, waarop de twee anderen op stapten. De breuk bleek niet meer te lijmen. maar ook met vele kado-ttps. Want met ruim 50 speciaalzaken onder één dak. biedt winkelcentrum Winkelhol 1001 kado ideeen Vanzelfsprekend dat de keuze ook wel e te groot kan zijn. Geel dan een Winkelhof kadobon, voor een geschenk op maat. Kadobonnen zijn verkrijgbaar bij de speciaalzaken die herkenbaar zijn aan d6 kadobon-sticker, of bij de Leidse spaarbank in Winkelhof. en inwisselbaar bij alle zaken in uw winkelcentrum Winkelhof. Want ook voor een passend geschenk helpt winkelcentrum Winkelhof een handje. OpaningitijcUn maandag dinsdag t/m donderdag van 09 00 Ic V 09 00 lol 21 00 uur an later. Keinoi luui Kaao ïaeet WINKELCENTRUM wnvreTT .HOF LEIDERLHJKN~" ,nO9 00lol 17 00 u Boete geëist voor schuld aan dodelijk ongeval De Zilk DE ZILK/DEN HAAG Duizend gulden boete en in trekking van het rijbewijs voor zes maanden eiste gis teren de officier van justitie bij de Haagse rechtbank te gen een 30-jarige automobi liste uit Heemstede. De vrouw stond terecht wegens dood door schuld: bij een aanrijding op 13 oktober in De Zilk was de wielrijder G.J. van Rheenen dusdanig gewond geraakt, dat hij overleed. De vrouw heeft al tien jaar het rijbewijs en is nog nimmer veroordeeld. De officier con stateerde, dat de vrouw als een voorzichtige automobiliste kan worden aangemerkt. De vrouw voerde ter verdediging aan, dat zij zeven weken voor het ongeval was bevallen en dat die gebeurtenis misschien mede de onoplettendheid had veroorzaakt. Uitspraak op 25 jum.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7