Bevolking Zoeterwoude krijgt inzage in ontwerp winkelcentrum Platteschor in het gelijk gesteld k De Breestraatshow Verplaatsing Leiderdorpse kermis weer mislukking ZIEKENFONDS MOET 'DURE' ARTS WEER OPNEMEN Nieuwe brandweerauto voor Woubrugge Ukkepuk"nog niet uit de zorgen Op zaterdag middag 13 juni 1981 rvan 12.00 tot!5.15uur. B ei n ÜiN REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 JUNI 1981 PAGlIfAI DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Dokter J.K. Platteschor is in zijn geschil met het Alphense Zieken- fonds door het Haagse gerechtshof in het gelijk gesteld. Aan het conflict tus sen de Alphense arts en het Zieken fonds voor Alphen en omstreken lijkt daarmee een einde gekomen te zijn. Over het mogelijke aantekenen van cassatie gaat het Ziekenfonds zich be raden. Het vonnis van het gerechtshof - dwingt het ziekenfonds Platteschor weer op te nemen in haar kringen. Voor elke dag na een termijn van 14 dagen dat dit niet is gebeurd, dient men een dwangsom van 5000 gulden te betalen. Voorts werd het ziekenfonds veroordeeld tot het betalen van de pro ceskosten, alsmede het door deskundi gen verrichtte onderzoek. Volgens woordvoerders van het ziekenfonds is het door de deskundigen uitgebrachte rapport, dat als basis diende voor de uit spraak van het gerechtshof, te oppervlak kig. Bovendien zou het niets zeggen over medisch handelen van de Alphense arts. Dokter Platteschor is echter van mening dat nu voldoende is aangetoond dat hij niet te duur is noch verkeerd zou hebben gehan deld. Hij toonde zich dan ook bijzonder te vreden met de uitspraak, maar blijft de han delwijze van het ziekenfonds 'een schan daal' noemen. Duur Het conflict tussen Platteschor en het Zie kenfonds voor Alphen en omgeving ont stond doordat het fonds de Alphense arts verweet te duur te zijn. Platteschor zou zelfs de duurste arts van het gehele ziekenfonds zijn. Volgens de arts zegt dat echter niets als men in aanmerking neemt, dat het Alphen se Ziekenfonds één van de goedkoopste van Nederland is. Platteschor kwam bovendien niet boven het landelijk gemiddelde uit Volgens de arts is de de samenstelling van zijn praktijk de reden van het feit dat hij de duurste arts was. „Naar die samenstelling werd door het ziekenfonds echter niet geke ken en dat vind ik kortzichtig", zo zegt Plat teschor. „In mijn praktijk heb ik nog al wat bejaarde patiënten en het is dus niet ver wonderlijk dat ik wat meer medicijnen moest voorschrijven en meer mensen moest verwijzen dan andere, bij het fonds aange sloten, artsen. Overigens zijn die klachten over te veel en te dure medicijnen niet van de laatste jaren. Reeds in '58 kreeg ik dat verwijt van ziekenfondszijde te horen. Ook mijn voorganger heeft dat meer dan eens te horen gekregen". Het Alphense Ziekenfonds vond het een jaar geleden genoeg. Men ging over tot schorsing van Platteschor en ziin patiënten werden over andere artsen verdeeld. Tegen die beslissing kwam de arts in opstand en met hem een aantal patiënten. Zij besloten een patiëntenvereniging op te richten. Een vereniging, die opkomt voor de rechten van de patiënten en die van de arts. Dat laatste werd door Platteschor ondervonden. „Het is geweldig zoals de mensen mij gesteund heb ben ondanks de bekogelingen die ze uit al lerlei hoeken hadden te verduren". Overi- Êens gaat de patiëntenvereniging na de westie Platteschor gewoon door met haar werk. Dokter Platteschor wil het nu wat rustiger aan gaan doen. De dan vrijkomende tijd wil hij benutten om samen met een an dere artsen artikelen over zijn werk en be vindingen te publiceren. Dokter J.K. Platteschor. die na de ult9praak van het gerechtshof weer toe kan treden tot het Alphense Ziekenfonds. ZOETERWOUDE De be volking van Zoeterwoude kan kennis nemen van de vier schetsontwerpen van het nieuwe winkelcentrum, dat in de dorpskern zal ver rijzen. Gisteravond heeft burgemeester A. J. M. Hou- dijk de officiële opening verricht van een tentoonstel ling, die wordt gehouden in de hal van het gemeente huis, waar behalve de inge zonden schetsontwerpen te vens maquettes aanwezig zijn. Deze zijn inpasbaar in een van de gehele omgeving aanwezige maquette zodat iedereen zich een goed beeld kan vormen van de situatie. Het winkelcentrum zal be staan uit zeven winkelunits en een drietal bovenwoningen en wordt omsloten door de Dorpsstraat en de Dr. Bouw dijkstraat. Om aan de gewenste inspraak inhoud te geven is een proce dure ontworpen, die het moge lijk maakt dat geïnteresseerde inwoners van Zoeterwoude -oen gedegen oordeel over de ingediende plannen kunnen Het ontwerp „Winkels onder de pannen" eerste informatieavond gehou den en werden de plannen en procedure door het gemeente bestuur uiteen gezet. Er wer den vier inspraakgroepen ge formeerd die een zeer aktieve rol spelen rond de uiteindelij ke keuze van het centrum. Nadat in de vergadering van 26 maart 1981 de gemeente raad het licht definitief op groen heeft gezet kon na uit voerig overleg op 31 maart de opdracht worden gegeven aan vier architecten schetsontwer pen te maken. Zij hebben zeer strakke richtlijnen meegekre gen omdat het centrum moet passen in het huidige dorps beeld rond de monumentale kerk. Het ontwerp zal getoetst worden op bruikbaarheid en financiële mogelijkheden want daarover liggen keiharde af spraken. Eind mei waren de ontwerpen ingediend en derhalve kan thans met de volgende fase worden begonnen: de tentoon stelling van de ontwerpen. De namen van de architecten zijn niet bekend gemaakt om de insprekers geheel onafhanke lijk een keuze te kunnen laten maken. Het ontwerp „Winkels onder de pannen" gaat uit van een klein aantal winkels in een „dorpse" ruimte waarbij met name het dorpsplein een be langrijke funktie zal krijgen. Het plein is begrensd door het nieuwe bouwplan, de bestaan de woon-winkelbebouwing aan de Dorpsstraat en het kerkterrein. Door de pleinvor ming is een duidelijke relatie onstaan met de kerk. Mede vanwege de economische haal baarheid is gezocht naar een bouwvorm die duidelijk is, haalbaar, goed samenvoeg- baar, eenvoudig te maken en vrij indeelbaar. Zowel het ont werp „Rondom de kerk" als „Passar" betrekken een breder gebied in het totaal. Gedacht wordt aan een aansluiting via de ruimte tussen de dorpskerk en de Spar-winkel met het be staande winkelbestand langs het Watertje. Zodoende kan in de dorpskern een rondwande ling ontstaan. De mogelijkheid de Dorpsstraat af te sluiten voor doorgaand verkeer wordt gaarne overgenomen om de pleinfunktie te versterken. Hoewel de praktische uitvoer baarheid van één groot plein of brink van winkelcentrum tot rond de kerk - waardoor een verbinding met het pitto reske Watertje tot stand kan komen - op weerstanden en firoblemen van privaatrechte- ijke aard stuit en in eerste in stantie niet haalbaar lijkt, is toch al ingespeeld op deze ste- debouwkundige mogelijkheid. De monumentale dorpskerk zou daardoor centraal op het plein komen te staan. Het ont werp „Komvorm" gaat er van uit dat het centrum door zijn vorm en opzet een strukture- rend element in de bestaande dorpskern is. Door o.a. een ni- voverschil aan te brengen op het pleintje zal bij een reorga nisatie van de Dorpsstraat het intieme karakter van het plein gehandhaafd blijven. Bij alle ontwerpen hebben de bijzon dere eisen de uiteindelijke' vorm van het ontwerp be paald. De tentoonstelling zal worden gehouden tot en met dinsdag 23 juni. Op die dag zal 's avonds om 8 uur in de raads zaal worden bepaald welk van de vier plannen voor uitvoe ring in aanmerking komt. De keuzebepaling zal geschieden door stemming van de leden van de inspraakgroepen. Fietsavondvierdaagse in Zevenhuizen ZEVENHOVEN Het Kin- dervakantiewerk organi seert dit jaar voor de vijfde maal een fietsavondvier daagse, die maandag 15 juni van start gaat, en de fietsers langs de mooiste plekjes rondom Zevenhoven voert. Er zijn vier verschillende rou tes uitgezet van 15 kilometer voor gezinnen met jonge kin deren, en voor de oudere en meer geoefende fietsers zijn er de afstanden van 25 of 40 kilo meter. De organisatie heeft zo veel mogelijk getracht rustige wegen in de routes op te ne men, zodat er niet of nauwe lijks hinder ondervonden wordt van gemotoriseerd ver keer. Ér wordt elke avond gestart tussen half zeven en kwart voor zeven vanaf café De Kruik aan de Albrechtshof. De laatste fietsavond verzamelen alle deelnemers zich om 20.00 uur in de Schoolstraat voor de feestelijke intocht. Na de in tocht worden de medailles in de voetbalkantine uitgereikt. De voorverkoopadressen zijn Groene Jonkerstraat 4, Plant soen 5, Verlaat 6 en De Dobbe 12. De startkaarten kosten in de voorverkoop 5 gulden en aan de start 6 gulden. De op brengst is bestemd voor het •Kindervakantiewerk. WOUBRUGGE Woubrugge krijgt een nieuwe brandweerauto. Hiertoe bracht de commissie financiën gisteravond een posi tief advies uit. Ook zag men geen bezwaren in het voteren van vijftig mille voor het ver beteren van de verbinding tussen Kerk straat en Van Alcmaerlaan in Hoogmade. De brandweerauto in Woubrugge is al enige tijd aan vervanging toe. Hij loopt achttien jaar mee en brandweercommandant De Feij „staat niet meer voor de wagen in" deelde hij in de verga dering mede. Voorwaar geen geruststellende gedachte voor de Woubruggenaren. Over de noodzaak verschilde men niet van mening. Eensluidend adviseerde men tot de aankoop' van een nieuwe auto over te gaan. Kosten 220.000 gulden. Er zijn echter nog bijkomende gebouw van de „D.I.G.O.", dat eigendom is van de gemeente dient te worden opgeknapt en aangepast. Dat komt op nog eens 25 duizend gulden. Daartoe werd geadviseerd en om in stijl te blijven werd tevens besloten om de brand weerlieden eens netjes in het uniform te ste ken. Een bescheiden verbetering van de beroerde verkeerssituatie in de Kerkstraat in Hoogmade vormt de verbetering van de verbinding tussen de Kerkstraat en de Van Alcmaerlaan. De ge meente is van zins er een fietspad te creëren, waarvan voetgangers ook gebruik kunnen ma ken. Bij de huidige situatie kunnen alleen voet gangers gebruik maken van het pad. De aanleg van het pad kost 25 duizend gulden. Het beno digde bruggetje verhoogt de kosten met 16 dui zend gulden en voor verlichting moet nog eens negen duizend gulden worden uitgelegd. Bij el kaar dus 50 duizend gulden voor een oplossing, die de verkeerssituatie niet werkelijk verbetert, want de enige echte oplossing vormt de omlei dingsroute om Hoogmade. Daar zit echter maar weinig schot in door het gebrek aan financiën. LEIDERDORP Het blijft sukkelen met de kermis in Leiderdorp. Na het experiment met het afsluiten van de Engelendaal dat op een mislukking uitdraaide, blijkt nu ook het parkeer terrein van RCL in De Bloemerd geen succes te zijn. De kermis rond Konin ginnedag heeft dermate weinig bezoe kers getrokken, dat de exploitant het college van B. en W. heeft laten weten daar nooit meer te willen staan. De Oranjevereniging Leiderdorp, die de kermis organiseert en ook voor een deel van haar inkomsten van de kermis afhan kelijk is, zit nu met de problemen. Het liefste zou deze vereniging, zo verkondig de secretaris R. Blauw gisteravond tijdens de raadscommissie Verkeer en Vervoer, van het parkeerterrein bij het zwembad aan de Hoogmadeseweg gebruik maken. Wethouder J. Bezemer (PvdA) blijkt hier nog steeds geen voorstander van te zijn. Een bezwaar vond hij dat in de periode van 12 t/m 15 augustus tijdens de vakan tie veel van het zwembad wordt gebruik gemaakt. Hij voorzag chaotische toestan den op de Hoogmadeseweg en veel pro blemen bij het oversteken van kinderen op het kruispunt Ericalaan/Hoogmadese weg. „Een kermis is mij geen ongeluk waard", zo stelde hij ietwat pathetisch. Voor het afsluiten van de Hoogmadese weg zoals het commissielid mevr. H. Nijs- Kühler voorstelde bleek de heer Bezemer niets te voelen. Het parkeerterrein van de tennishal van De Munnik zag hij daaren tegen als een mogelijk alternatief. De commissie wees unaniem een voorstel van het college van de hand de kermis te organiseren op de Van Diepeningenlaan voor het voormalige gebouw van de rijks politie. Men krijgt gegrandeerd last met de omwonenden, zo was het algemene ge voelen van de commissie. De commissie die nog niet zo lang geleden het zwembad- terrein minder geschikt voor de kermis vond, meende nu dat er alle aanleiding was op dat standpunt terug te komen. Wethouder Bezemer toonde zich verder een klein beetje optimistisch over de be reidheid van de NHZ een busverbinding tussen het oude dorp en het nieuwe cen trum tot stand te brengen. Hij leidde dit af uit een uitnodiging van de NHZ een voor overleg in regionaal verband te houden over de nieuwe dienstregeling die op 1 mei 1982 moet ingaan. De brief die de winkeliersvereniging „Rond de Oude Kerk" hierover aan de raad heeft ge schreven zag hij als een welkome steun. iiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiuniiiiiiiii 9? WOUBRUGGE Voor de zoveelste maal boog een Woubrugse raadscommissie zich gisteren over de subsidie-aanvrage van peuterzaal „Uk- kepuk". Een kleinigheid kwam de commissie in haar advies wel tegemoet aan de financiële nood, die is ontstaan door het officieel uitbeta len van salarissen aan de leidsters. Het officieel gaan uitbetalen van salarissen aan de leidsters heeft het bestuur van de „Stichting Peuterspeelzaal Ukkepuk" flink in de moeilijk heden gebracht. Men kon een aantal vaste las ten, zoals de huur niet meer opbrengen. Ge volg: een tekort op de begroting over 1980 van 6000 gulden. Het geraamde tekort over 1981 be draagt 500 gulden meer. In arren moede trok de stichting aan de gemeentelijke subsidie-bel. Het verliep allemaal niet zo vlot als men ge hoopt had. De adviezen luidden in het verleden negatief, omdat men van mening was, dat „Uk kepuk" bij het regeren weinig aan vooruitzien had gedaan en daarom in de moeilijkheden was geraakt. Protest van de kant van de peuter speelzaal bij B. en W. bracht een voorstel ter ta fel in de commissie financiën, waarin 7000 gul den subsidie werd voorgesteld. Van de commis sieleden werden een flink aantal kritische no ten vernomen. Achter gesloten deuren heeft men aan een nieuw voorstel voor B. en W. ge sleuteld. Daar kwam men uiteindelijk to.t de conclusie, dat men de reeds lopende subsidie trendmatig wilde verhogen. Tevens wilde men een eenmalige subsidie verlenen van 2500.-. miiiiiiiiiiiiiiiiimiim ADVERTENTIE m L* Gezellig winkelen met muziek en show. LEIDEN LEEFT Organisatie: Leiden Leeft en Fourty four Degrees groepen Leiden. Met de vriendelijke medewerking van: winkeliers Breestraat, Gemeentewerken en de Politie. JfSlN Informatieavi over Alkmades kabeltelevisie ALKEMADE Het bal van Casper (afkorting Centraal Antennesysti Plassengebied en streek) houdt maandag café Heemskerk te Roel rendsveen een inform] avond over de dit jaar in kemade aan te leggen ka televisie. Op deze av kunnen belangstellenden dere inlichtingen krij over de aanleg van de ka tv. Zoals bekend is het met hulp van dit centr. mogelijk om straks en 18 F.M.-radioprogrami te ontvangen. Omdat er in kemade bij aangeslotenen de huidige centrale an nesystemen nogal wat w stand bestaat tegen het o dragen van deze systemen Casper heeft de Woningbo vereniging Alkemade kort -leden een speciale ledenve dering hierover gehouden, Tijdens deze vergadering ii sloten dat de bestaande am ne-inrichtingen aan Ca worden overgedragen ini de meerderheid van de daj aangeslotenen hiermee koord gaat. Bij alle restert aangeslotenen moet dan ecl wel de bereidheid bestaan de financiële gevolgen te gen van uittredingen. Bo\ dien moet de woningbouw reniging de zekerheid heb dat de P.T.T. de machtij voor de exploitatie niet inti en dat alle aangeslotenen reid zijn mee te betalen eventueel door de P.T.T. oj legde verbeteringen aan de stallatie. Om de belangstelling in Al made te peilen zal de woni bouwvereniging zeer bini kort een enquête opstellen, vens is besloten in alle hi woningen een contactdoos leiding te plaatsen. Gedure één maand krijgt men dan gratis proefaansluiting waa men kan beslissen of geko wordt voor Casper, voor bestaande centraal nesysteem danwel voor gen antenne (binnen: Degenen die zich bij aansluiten krijgen een verlaging van 1.- of 1, maand. Huiseigenaren voor het onderhoud vai centraal antennesysteei afkoopsom hebben I ontvangen dit bedrag teruj dien zij zich bij Casper aai ten. Zoals bekend bedraa aansluiting op kabeltelevii Alkemade 17.50 per mi Smid slaat eeri paal Nieuwkoo| smederijmuseu NIEUWKOOP Nil koops oudste smid, de 9 rige heer G. van der Hel maakt zaterdag een b( met de bouw van Neerla eerste smederijmuseum. Nog „Dag kracl enerj weer warn naar over! afgel kleir de sl het i door aang vlieg de si heef pein slooi de d „Ocl wak ,,ple nog tuss mus niet ook er g zegt alle mis Am Het slaan van de eerste pa mogelijk geworden door di spanningen van de 'Stich tot behoud van de sme van wijlen heer Verk -Ai Deze stichting heeft zich s pi gemaakt voor het mus* tie nadat uit een enquete b dat er onder de bevolkinj wens leefde de smederij het dorp te behouden, stichting ontleent haar r aan de toenmalige eige van de vervallen smederij het Zuideinde. In het musd wil men de bezoeker haar bi Sportraad hou 'week' lang evenementen voor iedereen HAZERSWOCDE IAZ Sportraad houdt van i ociëi gen tot en met 18 junlfeorg sport'week' voor alle bij ;tek raad aangesloten verenl en d gen. Zowel leden van nen plaatselijk verenigingen ran niet-vereniging-gebondeo n to kunnen aan de evenemei un deelnemen. geho i ram Mensen die niet bij een v end< niging zijn aangesloten Is Hart nen zaterdag deelnemen ïrot een fietstocht. De uitgei tsti afstanden ziin respectieve lngf 25 en 75 kilometer. De t%an van 75 kilometer start tu|fet 10.00 en 11.00 uur bij de L ival vliethal. Deelnemers aan k [roti tocht vertrekken tussen Sirk en 14.00 uur. Maandag 15 orp wordt een prestatieloop ge» den. Om 19.00 uur vertrek let de deelnemens vanaf het c aat huis van de S.V. Bernaftan voor hun afstanden over d tónt zes en negen kilometer. De >ew< tiviteiten die 16, 17 en 18 luct worden gehouden zijn los [roe bedoeld voor de clubleden ;roe de Landvliethal is op 16 iindi een volleybaltoernooi en eiek dag later een Peanutbal-e* caat ement. De slotdag staat in teken van een zeskamp! ;Vy om 19.00 uur in de Landvi pen hal begint. Het bestuur val Sportraad heeft de vereni gen verzocht om elk een pl maa af te vaardigen waarin ciuïvini stuurders vertegenwoor#iem" zijn.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4