mededelingen gemeentebestuur m leiden 15 tjm19 juni '81 VRIJDAG 12 JUNI 1981 PAGINA 16 LEIDSE COURANT Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 15 juni a s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel instelling Directie Sport en Recreatie/op heffing Sportstichting. Krediet voor de vermindering van het geïnstalleerd vermogen van de openbare straatverlichting. Voorstel delegatie plaatselijk toezicht; intrekking van de instructie voor de Gemeentelijk inspecteur van de Lichamelijke Oefening en de instructie voor de Gemeentelijk Inspecteur van het onderwijs. Voorbereiding van het volkshuisvestingsplan. Krediet voor het vernieuwen van de Jan van Goyenbrug over de Vliet tussen de Jan van Goyen- kade en de Schelpenkade. Krediet voor de aanleg van vrije fietspaden op de Vijf Meilaan c.a. en het maken van een tunnelvoor ziening onder de kruising van de Churchilllaan met de Vijf Meilaan. Voorstel wijziging van de tarieven van de Stadsge hoorzaal. Wijziging gemeentebegroting voor de dienstjaren 1979 en 1980 en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1980. Wijziging begroting 1980 van het Psychiatrisch Zie kenhuis "Endegeest" c.a. Wijziging begroting 1980 van de Centrale Antenne Inrichting c.a. Leiden. Krediet voor de aanschaf van vastleggingsappara- tuur ten behoeve van het G.A.S.-systeem. Rekening-courantkrediet aan de Stichting Huize Groenhoven. Treffen van voorzieningen ten behoeve van een tweetal openbare scholen. Krediet voor vernieuwen van de riolering, verbete ren van de straatindeling en asfalteren c.a. van de Kooilaan tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Herensingel. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Plesmanlaan aan Ormeco Vastgoed VII B.V. Voorstel inzake aankoop panden Klooster 38, 40 en 42 in De Camp. Voorstel inzake verdaging van de beslissing om trent de vaststelling van diverse bestemmingsplan- Voorstel inzake beschikbaarstelling aanvullend kre diet ten behoeve van de nieuwbouw Rembrandt- scholengemeenschap. Voorstel inzake wijziging van de statuten van de N.V. Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland ten behoe ve van de benoeming van een werknemerscommis- Voorstel inzake aanwijzing van Noordvest tot ver- nieuwingsgebied; vaststelling van het verbete ringsplan voor Noordvest. Voorstel inzake aanwijzing Hogewoerd e.o. tot ver- nieuwingsgebied; vaststelling van het verbete ringsplan voor dit gebied. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga- dering aan de adjunct-secretaris van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Commissie voor Volkshuisvesting. Bouwzaken. Sport en Recreatie. Donderdag 18 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Subsidiëring Sport Medisch Adviescentrum Leiden en Omstreken; Ruiling grond met opstallen aan de Atjehstraat te gen een perceel industrieterrein in De Waard; Vergoeding rente over koopsom Van der Werf- straat 4 en schadeloosstelling tussentijdse huur- ontbinding Van der Werfstraat 82; Rapport "Brokken of Blokken", een discussienota over stadsvernieuwing. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Gemeenschappelijke vuilverwerking Leiden e.o. Dinsdag 23 juni a.s. om 16.00 uur in Raadhuis de Pauw. Raadhuislaan 22 in Wassenaar. Agenda: Benoeming van de heer J.R. van Leeuwen in de Algemene Raad door de gemeente Voorschoten in de vacature van de heer A. Eveleens. Ingekomen stukken: - toezending ter kennis van de begroting van het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek voor het jaar 1981. Voorstel tot benoeming lid en plaatsvervangend lid College van Beheer (nr. 8) Voorstel tot oninbaarverklaring van een aantal vor deringen. Rekening 1980. a) voorstel tot voorlopige vaststelling van de reke ning 1980(no.77) b) voorstel tot voorlopige vaststelling van de slot- begrotingswijziging 1980 (no. 77). Voorstel tot (no. 79) a) vaststelling begroting 1982 b) vaststelling van de door de deelnemende ge meenten te betalen bijdrage in de exploitatielas ten over het jaar 1962 c) wijziging van het tarief en het gereduceerde ta rief voor de verwerking van verbrandbare afval stoffen. afgeleverd door derden. Stand van zaken m.b.t. het vastgestelde provinciale afvalstoffenplan. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Regionale woonwagencentra rayon Leiden Woensdag 17 juni a.s. om 16.00 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van 3 HifldsrWBt woonwagenstandplaatsen in de gemeente Zoeter- woude. Verzoek van Burgemeester en Wethouders van Voorhout om de exploitatiekosten van twee stand plaatsen in die gemeente ten laste van de regio te brengen. Gedachtenwisseling over de nota welzijnsbeleid voor woonwagenbewoners van het Ministerie van CRM (april 1981). Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Ondergrondse (2e) opslagtank voor L.P.G. c.a. in en op een perceel aan Rijksweg A4-westzijde. De eerstvolgende voorlichtingsavond over het So ciaal Cultureel plan wordt gehouden op woensdag 17 juni a.s. voor de bewoners van de volgende wij- Levendaal-west Pieters- en Academiewijk Vreewijk Tuinstadwijk De bijeenkomst wordt gehouden in clubhuis "In de Vroolijke Arke", Pieterkerkchoorsteeg 15, aanvang 19.30 u Voorstel inzake instelling van een Educatief Cen- De eerste helft van de avond zal worden besteed aan trum Leiden. Voorstel inzake stichting van een niéuw schoolge bouw ten behoeve van de Lucas van Leydenschool voor openbaar g.l.o. en het tot stand brengen van een centraal gymnastieklokaal voor lager onderwijs op een gedeelte van de Kaasmarkt. Commissie vergaderingen Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsopbouw Maandag 15 juni a.s. extra vergadering om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Voorstel bijstelling lijst Bijzonder Regionaal Wel zijnswerk. het Sociaal-Cultureelwerk in de buurten en wijken, daarna omstreeks 21.15 uur wordt het onderwerp Opbouwwerk en Buurt- en Wijkcomité's doorgespro- Op donderdag 18 juni a.s. om 19.30 uur is er een bij eenkomst voor de wijken; Zeeheldenbuurt De Kooi De eerst helft van de avond zal evenals de voorgaan de buurtvergaderingen worden besteed aan het on derwerp Sociaal Cultureelwerk. Daarna wordt het onderwerp Muziekverenigingen, Koren, Orkesten, en Majorettes als werksoort door genomen. De bijeenkomst is georganiseerd in het gebouw van de "Stichting De Kooi" (De Mirt/Honken), Drift straat 49. Afgelopen januari werden de inspraakavonden ge houden over het rapport het zogeheten "Doorstro mingsproject openbaar vervoer Leiden-Leiderdorp/ van het stadhuis. In deze vergadering zullen Zoeterwoude-Rijndijk", waarin voorzieningen wor- voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. Agenda: Verlenging huurovereenkomst met de P.T.T. voor grond gelegen aan de Lammermarkt (hoek Fokke- den voorgesteld voor met name het busverkeer, de fietsers en de voetgangers. Tot 1 maart bestond gelegenheid tot het indienen van schriftelijke reacties. Na die datum zijn alle reacties bekeken en zijn de plannen naar aanleiding daarvan waar mogelijk aan gepast. Thans zijn de plannen zover, dat zij kunnen worden behandeld in de raadscommissies en de gemeente- Restauratie van het woonhuismonument Lange Voordat die behandeling plaatsvindt bestaat er voor u Mare 33 nog gelegenheid om de gewijzigde plannen in Inschakelen uitzendkracht bij de afd. Brandpreven- te zien en wel van maandag 15 t/m donderdag tje 18 juni a.s. in de hal van het Stadsbouwhuis aan Aanschaf speelgoed en kasten ten behoeve van de de Langegracht no. 72. afdeling jeugdpsychiatrie van de direktie Gezond- Op woensdag 17 juni zijn daar van 15.00-18.00 De aanvrage is afkomstig van Shell Nederland Ver koopmaatschappij, te Rotterdam, en betreft het uit breiden en wijzigen van de benzinepomp- en L.P.G.- installatie met een 2e ondergrondse propaantank (LPG) van 20.000 liter alsmede het bijplaatsen c.q. verplaatsen van een L.P.G.-afleverinstallatie en alge hele wijziging van de overige benzine- en dieselolie- pompen een en ander in en op het perceel gelegen aan Rijksweg A4-westzijde ter hoogte van kilometer- paal 35.6, kadastraal bekend sectie V, nr. 2501 (ge deeltelijk). Op dinsdag 30 juni 1981 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. Benzinepompinstallatie in en op het perceel Vijf Meilaan 7. De aanvrage is afkomstig van Automobielbedrijf Rijn land B.V., te Leiden, en betreft het uitbreiden en wij zigen van de benzinepompinstallatie met een diesel- oliepomp, een ondergrondse 50 m3 tank voor super- benzine alsmede het omschakelen van 3 stuks 12 m3 superbenzinetanks op normaal benzine en van een 12 m3 normaalbenzinetank op dieselolie een en ander in en op het perceel Vijf Meilaan 7. Op dinsdag 30 juni 1981 zal om 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. Tijdens deze hoorzittingen zal gelegenheid worden gegeven over deze aanvraag van gedachten te wis- De beide aanvragen en alle andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele be handelingstermijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis. Langegracht72, leverdieping. Voorts liggen die aanvragen c.a. gedurende vier we ken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Open bare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 12 juli 1981 bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrifte lijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hier om - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Onverplicht fietspad tussen 4e Binnenvestgracht en Korevaarstraat aan de noord-westzijde; Intrekken voorrangkruising Geregracht/Oranje boomstraat; Oranjeboomstraat Fietsstrook aan beide zijden; Sint Jorissteeg - Fietsstrook aan beide zijden; Levendaal - Intrekken éénrichtingverkeer tussen Korevaarstraat en Sint Jorissteeg; - Fietsstrook aan beide zijden tussen Korevaarstraat en Wielmakersteeg; Onverplicht fietspad tussen Plantage en Wielma kersteeg; - Laad- en loshavens komen op nader aan te geven plaatsen; Op de 4e Binnenvestgracht, de Veerstraat en de Hogewoerd worden de maatregelen later aange past, afhankelijk van de keuze van de Gemeenteraad over het wel of niet afsluiten van de Plantage. Plantagelaan - Voetgangersoversteekplaats ter hoogte van het Plantsoen en het Utrechtse Veer; Verkeersomleiding Voor het auto- en busverkeer heeft dit de volgende consequenties: Alle auto- en busverkeer vanuit de richting Sta tion naar de Korevaarstraat blijft tot zaterdag 4 juli de huidige omleidingsroute over da Lange gracht en Hooigracht volgen. Voor het auto- en busverkeer dat vanuit de richting Korevaarstraat naar het Kort Rapenburg rijdt is het iets ingewikkelder. Ter plaatse zal overigens met omleidingsborden de route duidelijk worden aangegeven, zodat het zich in de praktijk van zelf zal wijzen. Van dinsdag 16 juni t/m vrijdag 19 juni rijden bussen en auto's komend vanaf de Korevaarstraat niet meer via de Breestraat/Koornburgsteeg, maar via Gange tje en Botermarkt de marktenroute af. Vanaf zaterdag 20 juni t/m dinsdag 30 juni rijden de ze auto's en bussen weer door de gehele Breestraat. De bushalte Vismarkt is dan weer verplaatst naar de voorkant van het Stadhuis. Op 1. 2 en 3 juli (woensdag t/m vrijdag) verhuist de ze richting snelverkeer weer naar de marktenroute. omdat dan de toplaag asfalt en de belijning in de Breestraat moet worden aangebracht. Daarbij zal het gebruik van de Botermarkt tot het noodzakelijke minimum beperkt worden. Zodra het kruispunt Bree- straat-Koornbrugsteeg berijdbaar is gaan de auto's en bussen via Korevaarstraat-Breestraat-Koornbrug- steeg-Vismarkt enz. Zaterdag 4 juli - bent U er nog? - is de Breestraat- operatie voltooid. Dan rijden auto's en bussen weer in beide richtingen door de Breestraat. Diversen Utrechtsebrug - Onverplicht fietspad noordzijde; Hoge Rijndijk (tussen Utrechtsebrug en de Wilhelminabrug) Fietsstrook zuidzijde tussen de Utrechtsebrug en perceel nr. 3; - Onverplicht fietspad noordzijde tussen Utrechtse brug en Rijnstroomstraat; - Onverplicht fietspad zuidzijde tussen perceel nr. 3 OntWerD-beStemmingSplan en de Kanaalstraat; - Verplicht fietspad zuidzijde tussen Kanaalstraat en IViarGOIJK Kanaalweg, Met ingang van 15 juni 1981 ligt gedurende één - Laad- en loshavens komen op nader aan te geven een ^er ter inzage he| ontwefp beslem. plaatsen, mingsplan Maredijk, in kamer 214 van het Stads- - Verplaatsing voetgangersoversteekplaats bij de Ka- bouwhuis La„geg,ach. 72te Leiden. naa'straat. Het get>jed waarop het ontwerp-bestemmingsplan betrekking heeft wordt begrensd door de Haarlem mertrekvaart, de Rijnsburgersingel, de Schutters- veldweg, het Schuttersveld en de Willem de Zwijgèr- Rijnstroomstraat - Éénrichtingverkeer in de richting van het Utrechtse Jaagpad (bedienend verkeer is hiervan uitgezon derd); Hoge Rijndijk (tussen Wilhelminabrug en grens Zoeterwoude/rijksweg 4) - Ventweg zuidzijde wordt tweezijdig fietspad (be dienend verkeer wel toegestaan); - Intrekken linksaf verbod naar de Meerburgerkade; Voor zover hiervoor niet genoemd zullen de in ja nuari jl. gepubliceerde maatregelen worden vastge steld. Een aangepast overzicht is verkrijgbaar in de hal van het Stadsbouwhuis waar ook de gewijzigde plannen ter inzage hangen. Indienen bezwaren Tot 18 juni a.s. kunnen bezwaren tegen de verkeers maatregelen schriftelijk worden ingediend bij Burge meester en Wethouders. Horeh van belanghebbenden Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de gezamenlijke openbare ver gadering van de commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer, Economische aange legenheden, Financiën en de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden in de Raadzaal van het Stad huis op donderdag 18 juni aanstaande om 19.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen (adres: postbus 9100, 2300 PC Lei den). De inspraakprocedure is nu afgerond. Als gevolg van de inspraakprocedure is het oorspronkelijke ontwerp op een aantal punten aangepast. Het ontwerp-bestemmingsplan is vanaf 15 juni 1981 tegen betaling van 1 3,50 voor een ieder verkrijgbaar aan de balie van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Ontwerp-bestemmingsplan Hogewoerd e.o. Met ingang van 15 juni 1981 ligt voor een ieder gedu rende één maand ter inzage het ontwerp-bestem mingsplan Hogewoerd e.o., in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Het ge bied waarop het ontwerp-bestemmingsplan betrek king heeft wordt begrensd door het water van de Nieuwe Rijn, het Gangetje, de Korevaarstraat, de Kaardesteeg, de Sint Jorissteeg, de Oranjeboom straat, de Geregracht, het Levendaal en de Plantage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen (adres: Postbus 9100, 2300 PC Lei den?. De inspraakprocedure over het ontwerp-bestem mingsplan, welke plaats vond in de maand mei. is in middels afgerond. 25 mei j.l. verscheen de eerste versie van het ont werp-bestemmingsplan. Naar aanleiding van de inspraak verschijnt nu een tweede versie van het ontwerp, waarin de resultaten van de inspraak in hoofdstuk 8 van de toelichtihg zijn opgenomen. Op 22 mei j.l. werd in de plaatselijke dagbladen in de gemeentelijke advertentie o.a. de inspraakavond van 25 mei j.l. aangekondigd. Tevens werd in dat kader melding gemaakt van de mogelijkheid om al eerder dan half juni eventuele be zwaren tegen het ontwerp schriftelijk in te dienen via Mevrouw G.C. Schramm, Stadsbouwhuis of de heer J. Gijsman van het buurtkomitee, Hogewoerd 125. Degenen, die van deze mogelijkheid gebruik hebben gemaakt behoeven niet opnieuw een bezwaarschrift bij de Raad in te dienen. Vanaf 18 april 1981 heeft het ontwerp-verbeterings- plan voor Hogewoerd e.o. ter inzage gelegen gedu rende 30 dagen. Degenen, die daartegen bezwaren hebben ingediend en die menen deze eveneens te hebben tegen het ontwerp-bestemmingsplan, wor den aangeraden tegen het ontwerp-bestemmings- plan afzonderlijk een bezwaarschrift in te dienen. Het betreft namelijk los van elkaar staande procedures. De tweede versie van het ontwerp-bestemmingsplan is voorts vanaf 15 juni a.s. tegen betaling van f 3,50 voor een ieder verkrijgbaar aan de balie.van het Stad huis en het Stadsbouwhuis. Stadhuis en begint om is.uu uur. uie vergaae- j ring is openbaar en kan dus door u worden bijge- Q6rd Orp-ZOGtCfWO U u6 H Ij fl- heidszorg Buitenschilderwerk pand Rapenburg 48 Informatie over onroerendgoed belasting 1981 Commissie voor Maatschappelijke Aangelegenhedeo. Volksgezondheid en Cultuur Woensdag 17 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Aanschaf copieerapparaat GG/GD Uitvoering arbeidsplaatsenplan Algemeen Maat- woond. Indien u daar het woord wenst te voe ren raden wij u aan dat van te voren telefonisch op te geven aan de heer Reijnen van het Bu reau verkeer op het Stadsbouwhuis. telefoon 769241. toestel 346. De behandeling in de gemeenteraad zal plaats vinden op 22 juni a.s. Voor de goede orde wijzen wij er nog op dat alle tot nu toe ingediende reacties, zowel die van de inspraak avonden als de daarna nog schriftelijk ingediende, bij de commissie-/raadsleden bekend zijn. Dat betekent. Donderdag 18 juni a.s. om 19.00 uur in de raad- dat u uw eerdere bezwaren niet schriftelijk behoeft te zaal van het stadhuis. herhalen. Agenda: Heeft u opmerkingen over de aangepaste plannen, Experimenteerproject Leidse Baan 2e fase (busba- dan staat het u uiteraard vrij deze bij de commissie nenplan Leiden, Leiderdorp en Zoeterwoude). en/of de gemeenteraad kenbaar te maken. B en W besluit d.d. 2 juni 1981 inzake restauratie Tenslotte willen wij nog opmerken, dat de plannen Hooglandse Kerk. alleen wijzigingen bevatten zoals die tijdens de in- B en W besluit d.d. 2 juni 1981 inzake aankoop per- spraak zijn bepleit; er zijn dus door de plannenmakers Verkeers maatregelen Haagweg maandag 15 juni afgesloten voor doorgaand verkeer enkele van de plannenmakers aanwezig om u desgewenst een nadere toelichting te geven. Op donderdag 18 juni vindt over de plannen een gezamenlijke vergadering plaats van de com missie voor ruimtelijke ordening, openbare wer- uwsue waai cm c ken en Hoorprocedure verkeersmaat- nSwdTwKenTe ï^oriirnaarwphOT'én de'ëa nnaiananti Costastraat. Bovendien zal de Rijnzichtbrug aan sluiting worden meegenomen. Bij geschikte weers- Op maandag 15 juni a.s. zal een gedeelte van de Haagweg worden geasfalteerd. Het gaat om het ge deelte waar enige tijd geleden de riolering is schappelijk Werk Renovatie benedenverdieping MZ/GSD Uitbreiding werkgroep Rijksbijdrageregeling Maat schappelijke Dienstverlening Aanschaf trekker GDSW Vervanging klein inventaris GDSW Voorstellen tot bezuinigingen dijk. Tijdens de inspraak over de plannen voor het Door stromingsproject openbaar vervoer Leiden - Leider dorp - Zoeterwoude/Rijndijk kon ook gereageerd worden op de verkeersmaatregelen die bij de plannen horen. Publikatie van die maatregelen vond in januari plaats. Overzichten met de maatregelen waren onder meer op de inspraakavonden verkrijgbaar. In de ge noemde publikatie werd gesteld, dat bij wijziging van de plannen ook de aanpassing van de voorgenomen Breestraat: de laatste (OOdjeS verkeersmaatregelen in procedure zou worden ge- Verkeer Op die maandag is de Haagweg niet bruikbaar voor doorgaand rijverkeer. De omleidingen zullen op de gebruikelijke manieren d.m.v. borden tijdig worden aangegeven. Ook voor de bussen zullen omleidingen gelden. Het verkeer over de Morsweg zal naar ver wachting weer gebruik kunnen maken van de route Morsweg-Morssingel - Plesmanrotonde. celen Schagensteeg en Vollersgracht. Agendapunten die eventueel tijdens de vergade ring van 11 juni 1981 niet zijn behandeld. geen eigen veranderingen aangebracht. Deel-commissie voor het stedelijk Molenmuseum "De Valk" Het eerste agendapunt zal gemeenschappelijk Vrijdag 19 juni a.s. om 16.00 uur in het kantoor- worden behandeld met de commissie voor gebouw van de Lakenhal. Oude Singel 28. economische aangelegenheden en perso- Agenda: neelszaken. de commissie voor financiën en de verkeerscommissie. Het tweede agendapunt zal gemeenschappe lijk worden behandeld met de commissie voor financiën. Verslag 8ste vergadering van 13 maart 1981 Uitbreiding museum: stand van zaken Publiciteit Naar aanleiding van de inspraakreacties zijn de plan nen inderdaad gewijzigd. Voor de eerder gepubli ceerde lijst van verkeersmaatregelen heeft dat even eens een aantal wijzigingen tot gevolg. Deze betreffen: Korevaarstraat: - Verplicht fietspad aan beide zijden tussen de Hoef- straat en de Jan van Houtkade; - Fietsstrook aan de oostzijde tussen Hoefstraat en Cathrijnestraat; Geregracht - Intrekken éénrichtingverkeer tussen Levendaal en Oranjeboomstraat; - Intrekken busbaan tussen 4e Binnenvestgracht en Korevaarstraat; De werkzaamheden aan de Breestraat vorderen snel. De volgende stappen staan nog op het programma: Dinsdag 16 juni start de aanleg van riolering in de Koornbrugsteeg. Zaterdag 20 juni is de Breestraat weer in één rich ting, nl. van het Gangetje naar het Kort Rapen burg, voor bussen en auto's berijdbaar. Op 1, 2 en 3 juli (woensdag t/m vrijdag) wordt de toplaag asfalt op het topless-gedeelte van de Breestraat aangebracht. Zaterdag 4 juli is de gehele Breestraat weer in twee richtingen door auto's en bussen te berijden en ver valt de omleidingsroute Langegracht-Hooigracht. Kort hierna begint de restauratie van het Waag- hoofd op de Marktenroute. Opening Huigbrug Woensdag 17 juni a.s. om 16.00 uur zal de nieuwe Huigbrug over de Maresingel feestelijk in gebruik ge nomen worden. Op de plek van de oude schipbrug is een fraaie ophaalbrug voor voetgangers en fietsers verrezen. Omwonenden uit de wijken Noord en Noord- Vest zijn welkom bij de opening.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16