GS-lid Borgman teleurgesteld over afwijzende houding van Nieuwveen 4 Alphense koppelbaas verduisterde miljoenen Hazerswoude vol artiesten in de dop EENSLUIDEND 'NEE' TEGEN GLASTUINBOUW Alphens college J schrapt „de Kom" Automatisering van woning voorraad Alphen Alphens rampen plan in de maak Jongerenkoor Nieuwkoop jubileert Negen maanden geëist tegen drugshandelaar DE LEIDSE COURANT CORRESPONDENTEN (M/V) -lode too Kind breekt,* enkel tge REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 JUNI 1981 PAGItï/^D NIEUWVEEN Drs. J. Borgman, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland, heeft zich teleurgesteld getoond over de af wijzende houding van Nieuwveen ten aan zien van de komst van nieuwe glastuin bouwbedrijven. Tijdens een gesprek met de fractieleiders en het college van deze ge meente liet ook het gemeentebestuur weten tegen de aanwijzing te zijn. GS hebben, zoals bekend, het gebied ten noordoosten van Nieuwveen en de Vierambachtspolder bij Ter Aar aangewezen als nieuwe glas- tuinbouwlocaties. Het voorstel van GS zal binnenkort worden behandeld door de Pro vincie. Borgman zegde toe de anti-gevoelens van zowel bevolking als raad over te bren gen aan het dagelijks bestuur van de Pro vincie. Ten einde de glastuinbouw uit te breiden is men op zoek naar nieuwe locaties. Volgens GS liggen die in Ter Aar en Nieuwveen. In Ter Aar heeft men bij het maken van een ontwerp- bestemmingsplan reeds rekening gehouden met de komst van de glastuinbouw. In Nieuwveen is echter veel tegenstand. Men heeft aldaar ac tie-comité's opgericht (Vrienden van Nieuw veen en de actie onder leiding van dokter A.M. van Dongen), die erop wijzen dat er helemaal geen behoefte is aan nieuwe tuinbouwgebieden. De agrarische bevolking van Nieuwveen heett al laten weten niets voor de plannen van GS te voelen. Volgens het merendeel van de bevol king is een tweede regionale functie teveel voor de kleine gemeente. Huize Ursula beslaat immers een gebied van 40 hectare. B en W had den tot voor het voorstel van GS geen stand punt ingenomen. Nu heeft zich achter de wen sen van de bevolking geschaard. Beide raads fracties hadden reeds laten weten tegen de nieuwe glastuinbouwlocatie te zijn. Slechts de heer A. van der Hoorn, raadslid voor het CDA en tevens kweker, bleek een voorstander. ALPHEN AAN DEN RIJN Het culturele cen trum „de Kom" komt niet voor op de wensenlijst van b en w van Alphen voor de ja ren 1982 tot en met 2986. Wel wil de gemeente bouwen: een nieuw raadhuis, een bi bliotheek, de streekmuziek school, de centrale accom modatie Ridderveld I en het Park-and-Ride projekt bij het Stationsplein. Deze wen senlijst moet uiteraard nog door de raad besproken wor den en het is nog maar de vraag of de raad akkoord gaat. Het nieuwe raadhuis moet er komen. Daarom is er op de wensenlijst een bedrag van ruim 27 miljoen gereserveerd. De gemeentelijke sociale dienst kan dan het huidige raadhuis als huisvesting krij gen en tot die tijd willen b en w hun ruimte in een kantoorf lat huren. Voor de bibliotheek, die in 1984 klaar moet zijn, omdat dan het huurcontract voor het huidige pand afloopt, zal in totaal 7.700.000.- nodig zijn over de jaren 1982 en 1983. Nog altijd echter is niet be kend waar men dit gebouw wil bouwen. Hetzelfde geldt voor de streekmuziekscnool. Hiervoor is ook geen plaats be kend, maar wel willen b en w voor deze bouw 5.2 miljoen be schikbaar stellen. De centrale accommodatie Ridderveld I, die bij de Ridderhof gebouwd moet worden en waarin ook een bibliotheekfiliaal zal ko men staat voor ruim 5.5 mil- Sen op de lijst. et reconstrueren van het Sta tionsplein voor het Park-and- Ride projekt zal een bedrag vragen van 960.000.-. Tenslotte is er buiten nog een groot aan tal projekten en plannen, 3 miljoen gereserveerd voor de ALPHEN Een 35-jarige Alphenaar wordt verdacht van verduistering van een bedrag van ongeveer zes miljoen gul den. Het gaat hierbij vooral om geld, dat hij aan bedrijfsverzekeringen en fiscus had moeten afdragen. De Alphenaar ver diende zijn geld als koppelbaas. De frau de is in de afgelopen jaren gepleegd. De man staat op 25 juni terecht voor de ar- rondissemenstrechtbank. De koppelbaas zit sinds 27 maart in voorar rest. Hij werkte van 1977 tot en met 30 au gustus 1979 onder eigen naam met zijn bouwonderneming Burco! Op die datum werd hij failliet verklaard. Hij had een be lastingschuld van 3,4 miljoen en aan de be drijfsverenigingen ook enkele tonnen. Na het faillissement was hij nog werkzaam voor twee opdrachtgevers. De inkomsten die hij hiermee vergaarde hield hij achter voor de curator. Omdat de koppelbaas zijn faillissement had zien aankomen, was hij met twee inwoners van Moordrecht een vennootschap onder firma begonnen onder de naam Nolco. De Alphenaar verzorgde de financiële kant van de zaak. Buiten mede weten van zijn medefirmanten om zou hij over een omzet van bijna een miljoen geen premies en belastingen hebben afgedragen. Onder de naam van een van zijn medefir manten vervalste hij inschrijvingsbewijzen bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid. In middels is ook deze firma failliet verklaard met een schuld van zeker 1,2 ton. Toen de Alphenaar ook hiert de bui zag na deren, zocht hij een nieuw slachtoffer met wie hij de Antilliaanse nv. opzette. Hij werkte met valse facturen en kocht vakan tiezegels die hij niet verantwoordde. In juni van het afgelopen jaar mocht de Alphense koppelbaas weer met zijn eigen bedrijf werken onder de voorwaarde, dat hij zou proberen zijn oude schulden af te beta len. Een eerste termijn is welk ontvangen, verder heeft men nimmer van hem ge hoord. Maar het was allemaal nog niet ge noeg. In september van het afgelopen jaar werd het bedrijf Atabouw opgezet. Thans ook rijp voor faillissement. Overigens had de Alphenaar tal van bewijzen voor de op richting van deze firma alsmede enkele con tracten vervalst. Tijdens de verhoren verklaarde de verdach te, dat hij zijn malveraties had gepleegd om aan geld te komen om zijn goklust te bevre digen. De gevolgen voor het personeel vond hij niet belangrijk. Er zouden voldoende voorzieningen zijn om hen te helpen als het erop aan kwam, meende de Alphenaar. ALPHEN AAN DEN RIJN „Heren ik weet dat het niet de juiste procedure is, maar de vakanties dreigen", zo onder brak de gemeentesecretaris de heer H. Minekus de commis sievergadering voor financiën. Hij wilde dat de commissie akkoord zou gaan met een voorstel van B. en W. om geld beschikbaar te stellen voor de automatisering van het bu reau woonruimtezaken. En de commissie volgde de wens van de secretaris. Al geruime tijd is de gemeente bezig te bekijken hoe zij met één of twee leveranciers van automatiseringsapparatuur tot zaken kan komen. Dit is noodzakelijk omdat het bureau overbelast is en dit gemak kelijk mechanisch opgevangen kan worden. Men kan makkelij ker de bestanden van woningen en woningzoekenden sorteren en zo beter toewijzen volgens de hiervoor geldende regels. De keuze van de leverancier zal bepaald worden door het „soft warepakket" dit zijn kant en klare programma's en gegevens voor de computer", dat hij kan leveren. Het is namelijk een noodoplossing om nu al woonruimtezaken te automatiseren, want in de toekomst is dit de bedoeling voor het hele gemeente lijk apparaat voor zover mogelijk. De neer A. van Geest (D'66) juicht de plannen toe i.v.m. de situ atie op het betreffende bureau. Grote aantallen huizen moeten worden toegewezen doordat er veel nieuwe woningen zijn en de commissie woonruimte staat op het ogenblik haast voor een on mogelijke taak. Hij vraagt alleen om wanneer er een woon ruimteverordening komt er ook een verordening aan toe te voe gen zodat de privacy van ingevoegde gegevens gewaarborgd blijft ALPHEN AAN DEN RIJN Een rampenbestrij dingsplan voor de gemeente Alphen aan den Rijn is mo menteel in de maak, aldus burgemeester M. Paats tij dens de vergadering van de commissie voor algemene zaken. Een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van een aantal gemeentediensten, brandweer, politie en G.G. en G.D. onder voorzitterschap van burgemeester Paats gaat bekijken hoe de gevolgen van een ramp zo effectief hiogelijk bestreden kunnen worden. Met name voor de grote vaar weg de Rijn, waarover vele ge vaarlijke stoffen worden ver voerd is een dergelijk aktie- plan dringend nodig. Met Woubrugge en Alkemade, die aan dezelfde vaarroute als Alphen aan den Rijn liggen, namelijk de vaarroute die loopt vanaf de Gouwe, via de Rijn en de Heimanswetering en zo verder naar het noorden (Amsterdam), zal kontakt op genomen worden. Naast het rampenbestrijdingsplan waar aan nu gewerkt wordt, kent de gemeente al een concept-ram penplan, dat meer een com-' municatieplan is; een inventa risatie van mensen die men in kan schakelen en van adres sen waar allerlei zaken ge haald kunnen worden, wan neer er een ramp gebeurd is. Dit rampenplan zaï in oktober aan de hand van een model- rampenplan, dat momenteel door de provincie ontwikkeld wordt, worden bijgewerkt en daarna ter vaststelling aan de raad worden voorgelegd. Men hoopt dat het rampenbe strijdingsplan ook omstreeks deze tijd kan worden goedge keurd. Miranda van Tol, Anlta Groen en Mona Bos dansen op muziek van LUV. HAZERSWOUDE Meisjes en jongens uit de leeftijdsgroep 6 tot en met 14 jaar zetten hun beste beentje voor in de feest tent te Hazerswoude-Dorp, toen daar gis teravond een imitatie van het populaire televisieprogramma „Stuif-es-in" werd ge houden. Alléén of in groepsverband deden ze ten overstaan van een jury, die bestond uit burgemeester Ten Heuvelhof, dokter Sprangers, mevrouw Marianne Krol, Frans Pannebakker en pastoor De Jong, van zich zien en (in sommige gevallen) horen. Ballet bleek eens te meer „in", met name de discodans werd veelvuldig voor een overvolle feesttent uitgevoerd. Alles vond, zoals zoveel in feestvierend Hazerswoude, plaats in het kader van de viering van „Hazerswoude 700". Stefan Verdaasdonk werd uitgeroepen als „origineelste artiest", de jonge man gaf een gave tennis-act, waarbij hij het mimespel knap onder de knie bewees te hebben. Emmy Graafland en Femke Versseput ontpopten zich als de origineelste groep van de avond, die werd geleid door Caprioles José Martinot, die al eerder in haar woonplaats een aantal „Stuif-es-ins" tot tevredenheid van een ieder presenteerde. Ambria Steenbergen en Margot Frankhuizen gingen helemaal op de toer van „Hazerswoude 700" tijdens hun optreden, het geen dan ook prompt een eerste prijs oplever de. André Dekker haalde op het podium turntoeren uit en Natasja Schonderwoerd so leerde in een balletnummer. Daphne Bes en Anouschka van de Zwaan dansten zich even eens naar een eerste plek, terwijl de groep van Jasperine, Kitty en Marieke op vocale wijze van zich deed horen. Succes dus voor deze eerste-prijs-winnaars, maar ook voor de jongens en meisjes die op een tweede en der de plek in de diverse groepen eindigden. De jury had het er maar moeilijk mee, want Ha zerswoude blijkt heel wat artiesten in de dop binnen de grenzen te bezitten. NIEUWKOOP Het Jonge renkoor Nieuwkoop viert za terdagavond het twaalfe neenhalfjarig bestaan met een jubileumdienst in de pa rochiekerk. Het koor dat be staat uit 50 jongeren bege leidt moderne liturgievierin gen met zang en muziek. In de afgelopen jaren heeft het gezelschap aan 250 diensten, meegewerkt, niet alleen in Nieuwkoop, maar ook in omliggende parochies. Het Nieuwkoopse jongeren koor is ontstaan met de 'beat missen' die ruim 12 jaar gele den in opmars raakten. Het koor heeft een eigen liturgie- groep die zich ten doel stelt het evangelie in tekst en mu ziek te vertalen in hedendaag se omstandigheden. Vijftig zin gende leden en 100 oud-leden komen zaterdagavond bijeen in het Nieuwkoopse parochie huis. Om 19.00 uur begint eri een speciale eucharistievie ring. ALPHEN/DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 23-jarige verdachte uit Alphen aan den Rijn ne gen maanden gevangenis straf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proef tijd van twee jaar en aftrek van voorarrest geëist, we gens overtreding van de Opi umwet. In het tijdvak van 1 januari tot 14 maart van dit jaar was ver dachte betrokken bij handel in heroïne. Op 13 maart werd verdachte gearresteerd toen hij in het bezit was van 1.35 gram heroïne. Volgens ver dachte gebruikte hij die zelf en was het verdovende middel niet voor de handel bestemd, de officier constateerde uit de getuigenverklaringen dat ver dachte regelmatig het spul verkocht, gezien het aanzien lijk bedrag dat hij nodig had om ook voor zichzelf heroïne aan te schaffen. Vonnis op 23 juni. Ds. Van der Leeden overleden HAZERSWOUDE Ds. Chr. van der Leeden, die van 1948 tot 1962 in Hazerswoude-Dorp werkzaam was als predikant van de Nederlands Hervormde gemeente, is te Apeldoorn overleden. De dominee, die negenenzestig jaar oud werd, wordt vrijdagmiddag te Ug- chelen begraven. Niet roken op de Beurs AMSTERDAM Het bestuur 14 00 uur- Het besluit is geno- van de Amsterdamse effecten- men °P Êrond van de uitslag beurs heeft met ingang van van *«n enquete onder beurs- aanstaande maandag voor de bezoeker en beursleden en Beurs rookverbod ingesteld, stoelt mede op het feit dat er in het beursgebouw te weinig Het verbod geldt van 10.00 tot ventilatiemogelijkheden zijn. ADVERTENTIE zoekt voor de verslaggeving in de gemeenten LEI- MUIDEN, RIJNSATERWOUDE en NIEUWVEEN contact met free-lance die in dit gebied wonen en in staat zijn om in overleg met de redaktie nieuws te vergaren en uit te werken. De werk zaamheden bestaan onder meer uit het bijwonen van (ge meentelijke) vergaderingen en evenementen alsmede het. maken van interviews. Belangstelling voor het plaatselijke gebeuren is hiervoor een vereiste. Tegenover de werkzaam heden staat een aantrekkelijke vergoeding. Journalistieke ervaring is niet vereist; een vlotte pen is uiteraard wel een plezierige bijkomstigheid. Informatie kan worden Ingewonnen bij Maarten Nooter, tel. 071-122244 tet 22 of chof-redaktour W. Buijteweg. Schriftelijke reacties sturen naar: Redaktie Leidae Cou rent, poetbue 11, 2300 AA Leiden. aanleg van een honkbal met was- en kleedruii voor de Alphians. B en w wijzen er echter op nadere gegevens inzake ontwikkelingen van uitke gen van het rijk en het meentefonds nog niet aan zig zijn, zodat er van de nog geen keuze veria wordt, maar wel stellen ze het niet bouwen van de ruimte zal bieden voor het voeren van andere projek Veurs College, Leldschendam. MAVO-3 Monkjue Bax; Han Greuter, Karin Varaf MAVO-4 Al bar van Baak; Mlaka Bloeman; Moe van Bobaaman; Stephan tan Bosch; Jm Bracht; Uasbath Oisco, Jan Drenth, Graular; Gonnta van Halnlngan; Edwin «Jar Hulst; Hella van Kampan; Marcel Kiu Joris Krom; Mlchal van der Lans; Mi len. riet van leeuwen; Remco van Lit; Gilbert der Maar; Andrö Meester, Sam Moo Prlscllla Tar Morshuizen; Esther Marcel Nortler; Jan Willem van Rer Duiven bode; Fred Roellng; Sandra Richard Sant alia; Erwln Schoon Schrader; Mark) Santen; John Slmon* tanda Snel; Rob Spieronburg; Angellqut Vaan; Unda Verhoek; Franclska Verlh Hans van dar Voort; Paul Vreeburg; U qua Wltleman. Bentvelzen; Frits van den Berg; Joh«Li"mA* dan Berg; Jos van den Berg; Els Bollet^ Wlm Bouwens; Harry Boxelaar. I Hoeksema; Rick Holleman; Bart Jan» ter Keifkens; Bart Kersten; Clemie v KM); Angela da Koning; Ruud LambI MarWtta van Leeuwen; Saskla var Marcel Lipman; Monique van Raymond MangA; Henk Medenb Meeuwtsae; Paul Monnlchmann; Neerven; Miranda van NM; ran; Ctaca Pijpers; Martelt, noud Rimmelzwaan; EUes Rulterman; n van Rl|n; Petra Scheepers; Coen Scfi Karen Spaans; Nlcollne van den Ste Ommeren; luden Vleveen; Leo v Monique de Waal; Jaap van de W van Wandelen; Judith de Weerd; L. Zaat; Gerard van Zeist; Anja Zwart. Atheneum Joefca Abblng; Sache v« Brugman; Jurgen Carlqulst; Wllly Wilms de Graal; Benito de Jong; van Kersbergen; Marjolein v Joep van Meerdsndonk; Renèe i Philippine Polders; Laura Rath; Rozarlo; Corlne Schouwenburg; Petra denburg; Peter Bleagraal; Léon v men; Ton van der Geest; Plm Irma Rimmelzwaan; Marcel Schra nlque Smies; Rene Varlaan; Albert Wd F ons Waaeeling. Immanuelschool Mavo, Alphen aan den I Corn* Altona. Karin Altona. Elisabeth I Leanne van Bochove, Ben Boere, Peter I man. Nlcollne van Bostelen. Nick E Andre Consteris. Jose van Dam. Kltt Dam. Cock Doornekamp. I Eys. Sandra Fransen. I Anr»e-Marle Haanstra. K Anca Hartkamp. Tom Hesseling. Lot Jan Willem Hoogerdijk. Nico Idelenbl Wolbrand Keijzer. Cora Koenekoop. i Koetsier. Rob Koopman. Linda de I Hans van Krieken. Annelies Kro Kuperus. Rla Kuypers, Edl Kwakerni Irene de Leeuw. Theo Loupatty. Joan M sen. Jolanda Marsé. Jan Relnier M Tonny Michels. Kees Moleman, Ed I naar. Marian Mooy. Ilona Mulder. Bert li laart, Martha Nieuwland. Jaap van 0< tanda van Oostende. Gui Overweel. i ter. Monique Pons. Erik Pijper, Tlnek per. Slmone de Ridder. Sarah Rlrlassj Russchenberg, Pleter-Jan de Rijk. Gert Schouten. Martin Slinger, Conny Sl Sjoerd Smit, Annemlek Splerlngs. Hekjail Stek, Renate Stelnharl, Oscar Taal. Tahltu. Frangken Tuhur de. Sandra Verra. Ineke Vink. Renske !f van der Vlugt. Wlm Vonk. Margre Agrarische school, Oeg geest C-niveau: B. Batstra. T. v. Beek, E. L- J. Daleman. P Dusoswa. E. Fleur. W FIU J. Freke. O. de Groot. P. Heemskerk Horstman. S. Meyer. G v. Moorset. T. 1 kes. N. Onderwater. R. Prins. J. J. Rir E. Romeyn, P. v. Spronssen. C. Stlkkek K. Vermeer. M. de Vogel, B. Zaaltx v.d. Zeeuw. B-nhrsau: P. Borst. T. Dulvenvoo v.d. Geest. W. Kalee. R. Moens. E. ten, R. v. Schle. T. Travers. F. Winters, Zuidhoek. K. Boskamp. G. Bouwman. Brefceimans. M. Duivenvoorden. R. Leeuwen. D. Loogman. M hoorn. N. v. Rees, T. Schrama, P. Spi S. Verhoogt. C-niveau: B. v.d. Kwaak, J. v. Leeuwen Mourits, R. Ouwerkerk. M. Ravensbergen. Verhoogt. W. Vleveen. G. Betgen. Heemskerk. R. Hoogendoorn. R. v.d. Krc C. v. Leeuwen. J. Lippens. N Nlemeyer, v. Rijn. B. Vrijhoeven. A. Wijfje. 21 RIJ i ALPHEN AAN DEN Een 9-jarig jongetje Alphen heeft gistermiddi zijn enkel gebroken bij et ongeval op de AlpheiUJ^ kruising Kennedylaan/r destoelweg. De jongen stak de kruisin 1 over zonder op het verkeert letten. Een 20-iarige automi list kon het kind niet m ontwijken. Het jongetje mo« jl met een gebroken enkel na. het Alphense Rijnoord ziekei huis worden overgebracht lesrui ls-get Is nd vei garagi tadlgd. nd b 5.000 Inhou verlc :omj bran ie» bezlj Pa^rkzaar n het um vai De I twe r«nd. ichadi in wort de Di te stelt

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4