gehoordgezien Huwelijk van Denny Cristian met Roswitha warming-up voor het Schlagerfestival Pussycatzingt nummers van nieuwe elpee TERUGBLIK TELEVISIE VANAVONI TELEVISIE VRIJDAG RADIO VANAVOND RADIO VRIJDAG RADIO/TELEVISIE Michel De opnieuw benoemde voorzitter van de VPRO, de Heemsteedse wethouder Michel Jager, zal een stap terug moeten doen. Op de laatstgehouden ledenverga dering ontstonden strubbe lingen na zijn hernieuwde uitverkiezing. Hij stond er op, dat samen met hem een groep leden als één geheel in het bestuur zou worden gekozen. Voor hem pretti ger om te werken, omdat hij die kent en een efficiënte aanpak van de problemen kan garanderen. De bepaald niet zwijgende meerderheid dacht daar evenwel anders over. Begon tegen te sputte ren en verdween tenslotte uit de zaal. Er bleven te weinig mensen over om te stemmen, zodat die hele vergadering vastliep. Tot op heden zit de VPRO welis waar met een voorzitter, maar in elk geval zonder bestuur. Deze eenmanscon- structie gaat tegen alle de mocratische regels in en dat komt zeker bij de VPRO over als een schop tegen het zere been. Daarom is er za terdag 20 juni opnieuw in het Amsterdamse Krasna- polsky een extra leden- raadsvergadering uitge schreven. Ledenraadsvoor zitter R. Mittendorff roept velen op om te verschijnen, teneinde deel te kunnen ne men aan de beraadslagin gen rond dit moeilijke punt. Mogelijk dat men er op die manier ooit uit komt. Dit Cozy Zwarte band-drager Cozy Powel, drummer in de Mi chael Schenker Group, viel zeer onlangs tijdens een ses sie bijna in slaap achter zijn drumstel. De gitarist hield hem wakker door snerpen de accoorden aan te slaan, maar Cozy hield moeilijk zijn ogen open. Men vreesde het ergste voor wat er in die Bonnie Bonnie St. Claire en trou wens nog veel meer arties ten als André Hazes, Ben Cramer, Hepie en Hepie, Henk Wijngaard, Sas en Ser en vader Abraham zullen zich zeebenen moeten aan schaffen om de Sneekweek in augustus op TROS-radio muzikaal cachet te verle nen. Het past in de lijn van de TROS-zomeraktiviteiten om die week te verslaan vanaf een drijvende lokatie nabij het starteiland. Daar zullen zeilers en hun bege leiders worden geïnter viewd, maar dergelijke in formatie zal met muziek ge paard moeten gaan en zal uiteindelijk ook uitmonden in een showprogramma. Het gaat in deze uitzendingen voornamelijk om de band van ons land met het water. Dat zal hoorbaar gemaakt moeten worden in golvend vocale vibratie. En daar-' Til Minister Til Gardeniers van CRM, die ook de omroepza- ken beheert, krijgt in Hil versum van de bonzen niet meer dan een mager zeven- tje. En dan nog met aarze ling gegeven. Dit blijkt uit een interview in het omroe persblad „Spreekbuis", waarin een lang gesprek met de minister is weerge geven over allerhand om- roepzaken. Het eindigt er mee, dat aan NOS-bestuur- ders wordt gevraagd naar een oordeel over deze mi nister als omroepbehartig- ster, een oordeel het liefst uit te drukken in een cijfer. Voorzitter mr. Erik Jurgens heeft moeite met die vraag. houdt in, dat Michel Jager een stap terug zal moeten doen. Hij zal in zijn bestuur genoegen moeten nemen met de aanwezigheid van mensen die hem wellicht niet zo goed liggen en met wie hij het toch eens zal moeten worden over be stuursbesluiten. De moei lijkheden liggen opnieuw op de loer. Er bestaat een brief van de groep Aldenberg, waarin wordt gesteld: „Een verkiezing van iemand als voorzitter of bestuurslid van buiten deze groep, in welk stadium van de be stuursverkiezing dan ook, betekejit automatisch terug trekking van alle elf kandi daten". Een vergadering vol voetangels en klemmen derhalve. Kostje voor nog lang niet vergadermoede VPRO-ers. voorgaande nacht was ge beurd, want judo-er Cozy had met karatekracht al eens een auto in elkaar ge timmerd, waarvan de claxon de hele nacht voor het hotel had staan loeien. Zou Cozy weer zo krachtda dig zijn opgetreden tegen een rustverstoorder? Maar nee, een poes had hem uit de slaap gehouden, die niet uit een boom kon komen en daar klaaglijk uiting aan gaf. Hij had die poes pogen te helpen. Maar hoe poeslief hij ook kirde, poeslief bleek niet te verwurwen de do densprong naar beneden te wagen. Bleef op de tak waarop zij zat. Cozy kon die aanblik niet verdragen en boorde op die manier zijn eigen nachtrust door zijn neus. voor zullen artiesten moe ten aantreden. Geen pro bleem uiteraard voor de Havenzangers, die hebben de tros al eerder losgesme- ten, maar al die anderen met aan stabiele podia ge wende benen zullen hierbij genoegen moeten nemen met de golfslag die over hun voeten spoelt. Presen tator Tom Mulder ontveinst zich niet, dat gezien de lo katie op het water de nodi ge kunstgrepen toegepast zullen moeten worden. Hij zegt, dat hij in een nieuw kabinet opnieuw met deze minister te maken zou kunnen krijgen en dat hij daarom moet zorgen voor een redelijke basis voor sa menwerking. Als geheel vindt hij de minister de laatste tijd wat bijgedraaid. Maar hij zegt ook, dat zij omroepbedreigende zaken als kabel, satellieten en pi raten lang heeft onderschat. Op het stuk van regionale omroep heeft zij te lang een afwachtende houding aan genomen. Kortom, in meer dan één opzicht ging er van de overheid althans in haar persoon te weinig stimule rende werking uit, aldus Jurgens. En toch zegt mi nister Gardeniers in ge noemd interview een ver klaard tegenstandster te zijn van commerciële omroep, omdat deze de vrijheid van meningsuiting tot een schertsvertoning maakt. In de commercie geldt nl. al leen en altijd het recht van de sterkste, van wie het meeste geld heeft. Zij mikte i er daarom op de omroepen in de touwen van de om roepwet te werken. Dit schijnt haar nu te lukken dankzij het dezer dagen verschenen rapport van re geringscommissaris Custers, die bij enkele omroepen sterke commerciële bindin gen en dubbele salarissen bloot legde. 11.35 AM. magaz. 12.10 Akt mj 12.55 Persoverz. 13.00-13.15 Jl 16.15 Journ. 16.20 Inform, i 17.05 Jeugdmagaz. 17.50-1 DUITSLAND 2 9.15-9.45 Kleuterprogr. 10.00 10.03 Gevar. progr. 11.35 Ak gaz. 12.10 Akt. magaz. 12.55 verz. 13.00-13.15 Journ. 16. form, aerie. 16.45 Journ. Jeugdmagaz. 17.40 Gevar. pro; BELGIE FRANS 17.45 ONEM-aankondlglngen. van Nederland. AVRO: Zo hoor je n£ wal. 19.20 (S) Kleintje Kaart. NCfff 20.00 Uterama-Speclal. 20.30 (Q)W Feet tv al 1981. Emtodlgl - gekochte! M een - verachte!, van Klaus Huber. In dl ze: Geeprekken rond het progr. A 22.30 Nwa. 22.40 (S) Henri Vleuvll (1820-1681) en Eugenen Yaaya (1858-1 leraar en leerling. 23.15 (S) Jazz Spel 23.55 Nwa. NCRV: 18.11 (S) hou 1 het l scherm in het oog Mien Kramer (een rol van Willy Brands) krijgt hulp van neef Jan (Frits Lambrechts) In het tv-spel „Niets aan de hand". 18.30 18.36 18.50 NCRV 19.00 19.05 19.30 20.00 20.50 NOS 21.37 21.55 22.10 Nieuws voor doven en slechthorenden Jeugdjournaal Sesamstraat Eenakter In zwartwit Wollles Wereld Pussycat Zweden bijvoorbeeld De familie Bellamy tv - serie Hier en ne - extra Journaal Den Haag vandaag De verboden symfonie klassieke muziek Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VARA 18.59 De Jonge uitvinder jeugdfilm VARA 20.27 Vreemde vogels tv - serie 20.52 Achter het nieuws 21.30 Niets aan de hand tv - spel NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden DUfTSLAND 1 (Reg. progr.NDR: 18.00 Pollzeflp Hon 1, tv-serle. 18.30 Actual. Kleuterserle. 18.55 Reg. magaz Sport. 19.59 Progr. overz. 18.00 Eriesene Verbrechen urn kellose Morde, tv-serle. 18.1i_ marrlc, tv-serle. 19.15 Actual. Licht progr.). 20.00 Journ. 20.1 portage. 21.00 Muz. en gesp» 22.30 Aansl. Actual. 23.00 Die gung des Machlavelll, tv-spel. DUITSLAND 2 18.20 Frau uber vlerzlg, tv 19.00 Journ. 19.30 Showprogr. Actual. 21.20 Actuaal magaz. Badou Boy, speelfilm. 23.00 Ja DUITSLAND WDR 3 18.00 Kleuterprogr. 18.30 Cur* tuurkunde. 19.00 Inform, jeugd 19.45 Journal 3. 20.00 Journ. Viva L'ltalia, speelfilm. 22.20 D 23.05 Reportage. 23.50 Journ, BELGIE NED. 1 18.30 Kinderserie. 18.35 Jor progr. '19.17 Inform, progr. 19.3 ded. en Morgen. 19.45 Journ. 1 Spelprogr. 20.40 Actualmagazfc Dallas, Amerikaanse tv-serle. f BELGÏE NED. 2 Van 18.30 tot 20.10: Zie NET I. jl 150 Jaar Belgen, docum. serie, tol wei De Kindervriend, tv-spel. 21.45 H rubriek. «IltaiM BELGIE FRANS 18.00 Gevar. klnderprogr. 18.15f' progr. 16.30 Politieke uitz. 19.0QIS OD magaz. 19.25 Weerber. 19.55 progr. 20.20 Pleure pas la plelne, Franse speelfilm. 22.15f hCHl beu ver age he :p egde dat il in tratii Lee it. (spraak, nen hc en. Ooi ga's ni in hi Van HILVERSUM 2 IKON: 18.05 Ktour. 18.35 DE VRUE GE DACHTE. P.P.; 18.50 Communistische Partij TROS: 19.02 (S) Poster. 20.02 (S)| Meat's soul show. 22.02 (S) 23.02-24.00 (S) Wllm - LP-Werk. KRO: (07.03 en 08.03 Echo. 07.30 Sodato Inform. 08.30 Pes toor A.C. Raad schelders van het - ,-j omroeppastoraat). 09.03 (S) De iCkt Vensterbank. 12.03 (S) Van uur tot uur. 13.03 Echo. 13.15 (S) Kruis of munt. 14.02 (S) The complet. 16.02 (S) Op de valreep. 17.57 Mvktbertchten l.8.m. K.N.B.T.B. dienst VPRO. (7.30. 8.00 Nws.) 9.00 Gym. voor de 9.10 Waterst. 9.15 Express VPRO. NCRV: 10.30 Onder schooltijd. NOS: 10.45 Werkbank. AVRO: 10.55 Schoolradio. TROS: 11.20 Week In week uit. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.36 Aktua. NOS: 13.00 Nws. 13.11 Meer over minder. 14.45 't Kan van nut zijn. 15.30 Van onze redaktto. VOO: 17.00 (S) infor-radlo. (17.24 Meded. 17.30 Nwa.). Chris van Veen van het VNO rijdt in een auto van Neder lands fabrikaat, werkt meer dan 40 uur per week, noemt zich geen kapitalist maar wel optimist, is elke zaterdag in zijn tuin te vinden, trekt 's morgens om zes uur een baantje in het Wassenaarse Sportfondsenbad en houdt ook wel van een partijtje voetbal. Enkele trekken in het door Remmers bij Veronica ge schetste portret. Slechts een handvol houtsnijdende bijzon derheden. Conservatief op het punt van principiële zaken zoals het huwelijk, „progres sief" terzake van het behoud van de werkgelegenheid. Dat laatste leverde een kort college over het verband tussen winst en werk naar aanleiding van het door Remmers in zijn me morie opgeslagen feit over het betalen door Philips van divi dend, maar het tegelijk ont slaan van werknemers. Phi lips, aldus Van Veen, kan in zijn totaliteit wel winst maken, maar als die in Nederland on voldoende blijft leidt dat tot standpunt dat de sociale lasten de pan uit zouden rijzen en dat er op dat punt een verant woord evenwicht moet komen. Dat alles verteld onder een kop koffie en een plakje cake, aangeboden door zijn onmid dellijk door Remmers als char mant herkende vrouw. Wim Kok kwam nog even naast Van Veen zitten om te zeggen dat hoewel beiden veel van mening verschillen, hij toch diens zakelijkheid kan waar- Ttig\ mde 11 alle sten 1 gen )men, zoudt rijfsve deren. Wie had anders j |en wacht. Dit portret is vooird verkiezingen gemaakt. 0 de formatie en de mogel jJgL invloed daarop van Van V dus geen nieuws. En dat Lem juist op dit moment dit por rde v actueel kunnen maken, lat he nadeel van gesprekken is nie kopstukken die blijkbaar 1 vantevoren worden ontro^^_ Bij de NOS zag ik nog flink stuk van de eerste II11 een uit vier delen bestaal documentaire over de ciiil Fernhout, onder andere ml diep zwart-witte beelden zijn visie op het magisch Pi eiland. Bij Kenmerk del veelste reportage over El f vador ook met weinig nieil!^, en over de volkskerk in Jj. sten tijns-Amerika, waarover nik het diepste geheim in het V) caan wordt geconfereerd. HERMAN HOFHUIfloren: Ik en f #n Geen beelden van Davis Cup HILVERSUM - Het voor genavond (Ned. II 18.00 aangekondigde beeldve van de Davis Cup-tenni strijd Nederland-Noord-fL land gaat niet door wi problemen met de earner stelling. is« beriuj LODSE COURANT/ DONDERDAG 11 JUNI 1981 PAC UTRECHT De dag vóór het Schlagerfestival in Kerkrade losbarst, namelijk 10 september, trouwt Denny Cristian met Roswitha Smid. Niet bedoeld als recla mestunt,. maar een dag waarop Dennies vrienden, voornamelijk artiesten, zich vrij kunnen maken uit hun drukke programma. Want zo gaat dat in de artiestenwe reld; die maken geen pro gramma per week, maar per jaar en trouwplannen horen daar eigenlijk niet in thuis. Het Schlagerfestival wordt dit jaar voor de tiende maal geor ganiseerd en wel door Harry Thomas die ook de manager van Denny Cristian is. Deze 25-jarige Duitse Schlagerzan ger zit al acht jaar in het vak en is in Nederland bekend ge worden door onder meer „Ro- samunde" en „Marsipulani, aardig beest". Dit jaar doet hij voor de negende keer mee aan het Schlagerfestival: Harry Thomas kan hem niet meer missen en bovendien rekent het publiek erop. Denny Cris tian is in Nederland de meest bekende Schlagerzanger: hij maakte zijn tv-debuut in Ne derland vóór hij in Duitsland op mocht treden. Jaarlijks is hij zeker vijftien keer op de televisie, hij treedt op in heel het land, de helft van zijn op tredens geeft hij in Nederland. Minstens één keer per jaar staat hij in de hitparade. Dit vooral na het Schlagèrfestival wanneer de vraag naar Schla gers weer toeneemt. Toch is Denny bezig zijn re pertoire te veranderen; na meedeiners en stemmige Schlagers (letterlijk een lied dat slaagt, een populair lied) wil hij met serieuzere teksten werken. De lp „Weihnachten mit Denny Cristian", de enige kerstlp die in de top 50 kwam, getuigt daarvan. Ook op het Schlagerfestival laat hij wat van zijn nieuwe repertoire ho ren. Tijdens het festival zal hij zijn nieuwste lp „Vrijheid en Vrede" introduceren. De plaat is tweetalig uitgebracht en het nummer Vrede staat momen teel nummer één in de Berlijn- se hitparade. Maar eerst komt de bruiloft. kauwgum met lamsbout- smaak uit. Ned.1,19.00 uur. Zweden bijvoorbeeld In de vierde en laatste afleve ring van Zweden Bijvoorbeeld komen de energie en milieu problematiek van dit land in t-lipr pn nil beeld. Een Australisch film- nieiWIIIU team o.l.v. de journalist Jim Downes bekeek die problemen op uitnodiging van de Zweed se radio. Ned. 119.30 uur. Bellamy Elizabeth en dichter Lawrence Kirkbridge komen terug van hun huwelijksreis naar We nen. Al snel pakken donkere wolken zich samen boven hun jonge geluk. Ned. I 20.00 uur. In een extra uitzending van Hier en Nu wordt aandacht De Limburgse formatie Pussycat staat momenteel weer volop in de belangstel ling door de nieuwe elpee Blue Light en de single Then the music stopped. De groep krijgt vanavond bij de NCRV vijfentwintig minu ten om wat te zingen. De groep koos voor nummers van de laatste elpee. Tonny, Betty en Marianne zingen niet alleen het titelnummer van de laatste plaat en de nieuwe single, maar ook Rio, Rain en Teenage Queeny. Ned.1,19.05 uur. Wollie's wereld In deze aflevering van de Zwitserse kinderfilmserie Wollie's Wereld heeft Bertus enorme honger. Streepje weet daar wel wat op. Hij vindt Pussycat vanavond in een speciaal optreden. besteed aan de vergeten oorlog in de Vogelkop van Nieuw- Guinea. Ned. 1 20.50 uur. Verboden symfonie De Noorse componist Edvard Grieg schreef rond 1867 een symfonie in c klein. Hij vond dit stuk onvoldoende voor di recte uitvoering en verbood dit dan ook. Zo bleef dit mu ziekstuk meer dan honderd iaar verborgen. Uiteindelijk kwam het toch weer voor de dag. Op 30 mei jl. werd het in de Grieg-zaal in het Noorse Bergen uitgevoerd door Mu- sikselskabet Harmonien Or- kester. De Noorse tv maakte er opnamen van. Jonge uitvinder Vader en zoon Blinker vinden elkaar rond een uitvinding, waarvoor kapers op de kust zijn. Ned. II 18.59 uur. Vreemde vogels In de Amerikaanse comedyse rie Vreemde Vogels is de pa- Sïgaai van Felix doodgegaan, et is moeilijker om een be graafplaats te vinden dan Fe lix en Oscar eerst dachten. Ned. II 20.27 uur. Theater thuis In deze VAR A-serie een her haling van het tv-spel „Niets aan de hand", waarin een oude dame uit de Amsterdam se Dapperbuurt weg moet naar een bejaardentehuis. Ze heeft daar aanzienlijke moeilijkhe den mee. Ned. II 21.30 uur. Het huwelijk van Denny Cristian met Roswitha Smid is bepaald op 10 september, één dag voor de opening van het Schlagerfestival. Denny leerde de Duitse Ros witha Smid zes jaar geleden kennen als de secretaresse van het managementbureau waar aan hij voorheen verbonden was. Roswitha ging mee op een vijfdaags tournee door Ne derland waaraan ook Denny deelnam en niet lang daarna gingen ze samenwonen in Ro- senburg (Duitsland). Roswitha, hoewel ze Groning se voorouders heeft, in het Duits: „Het valt niet altijd mee dat Denny zo vaak weg is. Ze ker de helft van de tijd zit hij in Nederland voor optredens en opnamen voor radio, televi sie en platen. Ik kan niet mee, omdat" ik nu nog bij het man- gementbureau werk, waar we elkaar hebben leren kennen". Denny, de Nederlandse taal goed beheersend: „Ja, ik vind het ook niet leuk, maar er moet toch brood op de plank komen en als artiest zijnde kun je niet anders. Hoewel ik natuurlijk een beetje moeilijk zit doordat ik zowel in Neder land en in Duitsland optreedt, ons huis in Rosenburg staat, mijn Nederlandse platenmaat schappij in Limburg is geves tigd en mijn manager Harry Thomas in Utrecht woont." Denny zelf ziet zijn huwelijk, één dag voor de opening, niet als een reclamestunt voor het Schlagerfestival: „Dat heeft het festival al lang niet meer nodig. Veel van mijn vrienden treden ook op tijdens het festi val, dus zouden ze deze dag toch al naar Nederland ko men. Op deze manier raken we de minste tijd kwijt aan het gebeuren". Toch wil Harry Thomas niet ontkennen dat het héél mooi uitkomt: „De bruiloft is een uitstekende warming-up voor het festival." Het programma van de tiende september is al vastgesteld. Met een stoet oude auto's trekt het paar, vergezeld van vrien den en familie om 10.30 uur naar het stadhuis in Heerlen. Daarna wordt om 12.00 uur een dienst gehouden in de St. Pancratiuskerk. Getuigen zijn Hary Thomas en Chiel Mon- tagne. Om het voor de familie leden ook gezellig te houden wordt er vóór de receptie van 15.30 uur voor publiek en fans, uitgebreid koffie gedronken. Denny „Daarna volgt een wilde party voor intimi. Enke le vrienden, bekenden in de showwereld hebben al gezegd een speciaal optreden te geven en er komt een showband." Tijd voor een huwelijksreis of korte vakantie is er niet. Denny: „In september, oktober en november zijn er televisie opnamen en tournees. Waar schijnlijk wordt het pas janua ri voordat we er even uit kun nen. Het klinkt hard, maar je moet je gewoon richten naar je Elannen. Het is je werk en dat eeft niet alleen voordelen." JOKE PERSOON

Leidse Courant | 1981 | | pagina 2