Groeiend verzet tegen raadhuisplan Noordwijk Leiderdorp krijgt een IBIS-hotel Zesde lustrum Zoe ter wo udse sterrit met 2833fietsers Geslaagd waterfestijn Zoeterwoudse verkenners Rehabilitatie geschorste leiding Alphens Ashramcollege LEIDEN/REGIO leidse courant A. Koerten overleden OEGSTGEEST De heer A. Koerten is giste ren in zijn woning in Oegstgeest overleden. Hij genoot in de gemeen te grote bekendheid, mede vanwege zijn inzet voor de Oranjevereni ging- Gedurende zijn leven was de heer Koerten rijkspoli tiefunctionaris. Op 30 ok tober 1967 nam hij in Oegstgeest als groepscom mandant. Hij was toen 34 jaar in dienst bij de politie; hij bleef overigens als do cent verboden aan de poli tieopleiding. Vernielingen ALPHEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie jongens aange bonden wegens vernielin gen. Het gaat om een 15-jari- ge en een 17-jarige jongen uit Aarlanderveen en een 15- jari ge jongen uit Nieuw koop. Zij werden uiteindelijk in de Marnixstraat aangehouden toen zij op een gestolen fiets rondreden. De jongens hadden telefooncellen vernield, anten nes van auto's afgebroken, re clameborden vernield en tak ken van bomen afgebroken. Auto's opengebroken NOORDWIJK/KATWIJK Een groep jongeren heeft gisternacht zowel in Noord- wijk als in Katwijk diverse auto's opengebroken. In Noordwijk werden drie auto's opengebroken. De da ders reden met auto's parkeer terreinen op, waarna zij in een bliksemactie autoruiten insloe gen en zich vervolgens even snel weer uit de voeten maak ten. Daarna werd het werkter rein naar Katwijk verlegd. In de omgeving van het parkeer terrein De Noord werden ze ven auto's leeggehaald. Een groot deel van de auto's be hoorde toe aan Duitse toeris ten. NOORDWIJK Het initiatief van de Noord wijkers A. L. van der Meu- len, J. G. P. Hiep en B. G. van Roijen om te komen tot een geza menlijke aktie van de burgerij tegen de bouw van een nieuw raadhuis op het parkeerterrein tegenover de Gro te Kerk, blijkt bij velen weerklank te hebben gevonden. Zij publiceer den enkele weken geleden een open brief, waarin zij hun medeburgers opriepen bezwaar te maken tegen het raadhuisplan. „Op onze open brief hebben we meer dan honderd racties gekregen," deelde de heer Hiep mede. Het driemanschap heeft een model-bezwaarschrift opgesteld, dat iedereen op aanvraag thuis be zorgd kan krijgen. Ongeveer vijftig bezwaarschriften zijn thans bij de initiatiefnemers ingeleverd. Zij zor gen voor tijdige doorzending naar de gemeenteraad. Tot en met 11 juni be staat daartoe gelegenheid. Het ont- werp-bestemmingsplan raadhuis en omgeving, waartegen wordt geoppo neerd, is op 12 mei ter visie gelegd en volgens de wettelijke bepalingen dienen bezwaarschrifien binnen één maand na de ter visielegging bij het gemeentebestuur te worden ingele verd. „We zijn helemaal niet tegen de bouw van een nieuw raadhuis," aldus Hiep, maar we vinden dat er een goed plan moet zijn, dat er gebouwd moet worden op een andere plek in de gemeente en dat de bouw betaalbaar moet zijn. Ten aanzien van deze punten hebben de ak- tievoerders grote twijfels. Men vreest voor aantasting van het dorpsbeeld in de historische dorpskom als vlak bij de Grote Kerk een formidabel gebouw verrijst, dat tot de goothoogte van de kerk reikt en daarvan slechts door een smal straatje is gescheiden. Verder zijn de aktievoerders er van overtuigd, dat de bouw- en andere kosten van het raadhuis het geraamde bedrag van tien miljoen gulden ver zullen gaan over schrijden. Zij houden eerder rekening met veertien miljoen of nog meer. De gekozen plaats is daar mede debet aan, omdat de bouw daar aanpassing vraagt van de bouwstijl en voorzieningen als reconstructie van straten en de aanleg van parkeerplaatsen. Volgens het comi té van drie zullen de totale kosten zo hoog oplopen, dat andere belangrijke voorzieningen in de gemeente in het gedrang zullen komen. Dat er in de Noordwijkse gemeenschap steeds meer weerstand ontstaat tegen het raadhuisplan, is begrijpelijk. De ge volgde procedure heeft daartoe in be langrijke mate bijgedragen. Na het principe-besluit van de gemeenteraad in februari 1976 om op het aangrenzen de parkeerterrein een uitbreiding van het bestaande raadhuis te realiseren, heeft een raadscommissie zich geduren de vier jaar met het plan bezig gehou den. Wat zich daar afspeelde onttrok zich aan de publieke informatie, maar tenslotte kwam toch naar buiten, dat er tussen de raadsfracties grote tegenstel lingen bestonden. Op den duur had elke fractie een eigen idee voor de raadhuisbouw en de plaats waar zij ge realiseerd zou moeten worden. Onder het motief dat men dit niet aan de bur gerij kon verkopen en tevens omdat de gemeenteraad tegenover de bevolking niet het gezicht wilde verliezen, zijn de fractievoorzitters ruim een jaar geleden om de tafel gaan zitten. Met wat hand jeklap kwam toen op een paar avonden een compromis tot stand. Het raadhuis zou op het parkeerterrein gebouwd worden, de vloeroppervlakte zou maxi maal 3000 m2 bedragen en de bouwkos ten zouden het bedrag van tien miljoen gulden niet mogen overschrijden. Op deze wankele basis maakte architect Dirks in opdracht van het gemeentebe stuur een schetsplan. Van een gedegen onderzoek naar de mogelijkheden en de bouwkosten elders in de gemeente is geen sprake geweest öok uit de kring van de Noordwijkse ondernemers kunnen bezwaarschriften worden verwacht. Bij hen is het bijzon der slecht gevallen, dat de meerderheid van de gemeenteraad terug kwam op de aanvankelijk op de hoorzitting geda ne toezegging van het gemeentebe stuur, dat gelijktijdig met de raadhuis- bouw een aantal parkeervoorzieningen gerealiseed zouden worden. dinsdag 9 juni 1981 pacïtej 1 De Pomp In galerie De Pomp aan de Dorpsstraat in Warmom deze maand het werk te zien van twee beginnende k stenaars die nog studeren aan verschillende kunsts demies. Liesbeth Heikens uit Delft stelt een deel haar examenopgaven ten toon, bestaande uit etsen i gestyleerde figuren. WinnitredEbskamp uit Leidend poseert pentekeningen en olieverfschilderijen. De pij tekeningen zijn gepointilleerd, ofwel uitgevoerd n kleine stipjes inkt Galerie De Pomp is op dinsdag q vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur geopend, op woensd, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 i en op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Streekcommissie De Streekcommissie voor Alphen aan den Rijn en om ving komt vanavond in Nieuwkoop bijeen. De bijeenkoA wordt gehouden in gebouw De Rank aan het Regthul plein. De streekcommissie maakt zich sterk voor inspral van de bevolking in het provinciaal landelijk beleid. vergadering begint om 20.00 uur. Riolering Langeveld Het Noordwijkse gemeentebestuur houdt vrijdag J Juni een bijeenkomst over het rioleringsplan voor l gebied Langeveld. De bijeenkomst in 'De Witte JZai. begint 's middags om vier uur. Het rioleringsplan na een lange periode van voorbereiding, de afgelopé twee Jaar worden uitgevoerd en is kort geleden atgtt ZOU rond. tnstai rei Sleutels Haaswijk o-acti De kopers van de eerste acht opgeleverde premiekoopwiP® ei ningen in het eerste deelplan van Haaswijk Oegstgeest len op vrijdag 12 juni op feestelijke wijze de sleutels hun respectievelijke woningen overhandigd krijgen. N. uitreiking van de sleutels situatienummers 60 tot en 67) om 15.00 uur zal in 't Camphuys aan de straatweg 43 een informeel samenzijn plaatsvinc Leden vergadering Progressief Warmond houdt op woensdag laatste ledenvergadering van dit seizoen in Iedereen is welkom op deze openbai de agenda staan onder meer een raadsjaar 1980/1981, het instellen commissie en het samenstellen va voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1982. ZOETERWOUDE De naam „sterrit" is in Zoeter- woude en omgeving al vol doende om vele honderden mensen op de fiets te krij gen. De dertigste uitgave van deze fietstocht voor het hele gezin telde in totaal 2833 deelnemers waarvan 1454 voor de tocht over 75 ki lometer en 1379 voor de zgn. „kleine" tocht die 35 kilome ters telt. De traditie van een fraaie route, waarbij jong en oud kan genieten van de rus tige omgeving, werd niet on derbroken. Reeds om half acht vertrok ken de eerste enthousiaste fietsers; de toen nog neerval lende regen kon hen nauwe lijks parten spelen. Gelukkig werd liet later op de dag beter zodat de meesten zonder noe menswaardige regenval het trajekt konden afleggen. Via Voorschoten, Wassenaar, het landgoed Meyendel, Katwijk en Rijnsburg kwam de meute in Voorhout waar in het club huis van Foreholte werd ge pauzeerd. Vervolgens fietste men via Sassenheim, War mond, Oegstgeest, Leiden, Lei derdorp en het Cronesteijnse bos weer richting Zoeterwou- de. Pastoor Happel van de Leidse Antoniuskerk was een van de sportieve deelnemers aan de tocht over 75 km. Bij de kleine tocht kwamen aan het vertrek o.a. pater Seb. van Beurden, burgemeester A. Houdijk en wethouder W. Maan. Zij bleven wat dichter bij huis. Via Voorschoten, Het startsein wordt gegeven. Wassenaar en het uitermate fraaie park Rust en Vreugd i kwam de fietsende „familie" i in het clubhuis van Blauw- Zwart bijeen voor een moment 1 rust. Vervolgens via de Maal- drift te Wassenaar richting s Leiden om over Hoge Mors- weg, Rijn- en Schiekade, Zuid west huiswaarts te koersen. Daar wachtte iedereen een herin neringsmedaille terwijl voor de koppels met de minste strafpunten wat extra prijsjes Bromfietster ernstig gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 21-jarige vrouw uit Alphen is vrijdagavond om elf uur zeer ernstig gewond geraakt, nadat zij door onbe kende oorzaak met haar bronimer frontaal op een an dere brommer was gebotst op de Steekterweg. De vrouw brak beide benen, kreeg een dubbele kaakbreuk en een schedelbasisfractuur. De andere brommer werd be stuurd door een 16-jarige ion gen uit Alphen. Hij liep enkele kneuzingen en snijwonden op. De vrouw werd eerst naar het Rijnoordziekenhuis gebracht, maar later in de nacht werd zij alsnog naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. Een maquette van het nieuwe IBIS-hotel in Elisabethhof Leiderdorp. LEIDERDORP Omstreeks september wordt in de Elisabethhof in Leiderdorp de eerste paal geslagen voor een IBIS-hotel. Het hotel omvat, naast 80 kamers, ook con ferentieruimte en een restaurant Het richt zich op toeristen en zakenmensen. De moge lijkheid bestaat om het hotel in dc lengte richting uit te breiden totdat het een capaci teit van 120 kamers heeft. De Leiderdorpse vestiging wordt het vijfde IBIS-hotel in Ne derland. In de nabije toekomst zijn nog meer nieuwe vestigingen van de hotelketen in Nederland te verwachten. Het Leiderdorpse IBIS-hotel, dat kan worden beschouwd als een hotel in de middenklasse komt te liggen in het gebied tussen het Elisa beth Ziekenhuis en Albert's Corner. Het zal, naar wordt verwacht, volgend jaar zomer ge reed zijn. De gemeente Leiderdorp en IBIS-Ne- derland hebben anderhalf jaar onderhandeld over de vestiging van het nieuwe hotel. De ge meente Leiderdorp wilde in Elisabethhof, vlak bij de Rijksweg A 4, graag een hotelachtige voorziening hebben. Het bestemmingsplan voor het gebied, dat uit 1960 dateert, laat daarvoor ook de ruimte. Het IBIS-hotel wordt drie ver diepingen hoog. Door de komst van het hotel ontstaat werkgelegenheid voor ongeveer 30 mensen. De gemeente verwacht dat de aantrek kelijkheid van het gebied voor andere bedrij ven die zich er willen vestigen door de bouw van het IB{S-hotel wordt verhoogd. v, beschikbaar waren. Het lot zou de uitslag als volgt bepalen: 35 km: 1 Gé en Frank van Wet ten, 6 strafpunten, 2 Chris ter Keurs, 6 strafpunten, 3 Maar ten en Eke van Steen, 6 straf punten, 75 km: 1 dhr. en mevr. A. van der Hoeven-van Leeu wen, 5 strafpunten. 2. Dhr. en mevr. Jac. van Leeuwen-Wij- nands, 5 strafpunten. De datum van de sterrit in 1982 is inmiddels definitief be paald op zondag 6 juni. ZOETERWOUDE De verkenners van Scouting Zoe te r- woude hebben het Pinksterweekeinde goed benut. Op een van de weilanden, die in het dorp nog rijkelijk voorkomen, werd gebivakkeerd en een wedstrijd boegsprietlopen gehou den. Met deze happening hopen de verkenners de animo van jongelui voor het scoutingwerk te vergroten. Dinsdag 16 juni komen de verkenners weer bijeen. Dan in club gebouw 't Avontuur achter het gemeentehuis. Jongens die dan eens een kijkje willen nemen zijn van 19.00 tot 21.00 uur wel kom. Zoals in de aanhef reeds vermeld werd dit weekeinde ge streden op een boegspriet die over de Zuidbuurtsevaart was ge legd. Van de 28 deelnemers waren er diversen die droog over kwamen doch er was er maar één die echt won van de boeg spriet. Tot grote hilariteit van de toeschouwers bezweek de balk toen Fred van der Geest een poging waagde. Uiteindelijk bleek Roel van der Meer, met zeven seconden, de snelste. Hij werd gevolgd door Patrick van den Akker en Peter Schijf. Bij de meisjes, die overigens maar matig waren vertegenwoordigd, klasseerde Carla van der Maar zich als beste. Na het waterfestijn maakten velen van de gelegenheid gebruik het kampterrein van de verkenners te bezichtigen. ALPHEN AAN DEN RIJN De vori ge jaar ontslagen rector van het Ash ramcollege, drs. W. Chamuleau, is door het nieuwbakken stichtingsbestuur van de school volledig gerehabiliteerd. Ook de gelijktijdig geschorste conrec tor H. van Casteren is ten onrechte uit zijn functie ontheven, zo st$lt het nieu- Schapenscheerdersfeest het decor van het traditionele Schapenscheerdersfeest eerste dieren zullen om één uur van hun daan worden. Het feest duurt tot 17.00 uur. De die hun wol zullen afstaan zijn allen eigendom van de meen te en brengen hun dagen door op de taluds van Dijksloot tussen Ridderveld 1 en 2. Naast het scuei en, men kijken naar een tentoonstelling over de verschillend j rassen. Deze expositie is ingericht door het Instituut vnor* Natuurbeschermingseducatie. Expressie '70 heeft een tal stands ingericht waar men een beeld krijgt van de verwerking. De dienst Openbare Werken van de is ook vertegenwoordigd. Daar kan de jeugd een /plakvel van een schaap afhalen en het papieren beest plukjes wol in ere herstellen. In diezelfde stand kan een vacht kopen. De verkoop start om 13.00 uur en vachten worden vooruit op nummer verkocht. we bestuur, waarmee zij het eerder ge voerde beleid veroordeeld. Het huidige bestuur is van mening dat de door hun voorgangers genomen maatrege len, nooit genomen hadden mogen wor den. Overigens betekent het eerherstel niet dat de heer Chamuleau binnenkort zijn rectorschap in Alphen weer zal ver vullen. Het waanjtn daarvan geeft het stichtingsbestuur niet prijs. „Wij daar niet nader op ingaan zonder op de privacy van de heer plegen zo zegt men. De heer Van ren zal zijn rentree waarschijnlijk w ken. Zekerheid daaromtrent best< als het resultaat bekend is van de sche test, die Van Casteren na een rige ziekte zal moeten ondergaan.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4