eidse unst- itleen slaat aan Nationale kampioenschappen twirling redelijk succesvol Teel ruiten vernield in Pinksterweekend Nu met filter... todi een Lucky! Het kneusje Economisch welen wee 19.31 >rgen.| tips. I ,t 387 stuks; vette koelen 130; gelde- laMien 150; melk- en kallkoeien 50; pinken ^«lieren 27; graskalveren 13; veile kalve- 2: nuchtere kalveren 1000; biggen en rammen 17; schapen en lammeren 1626; einken en geiten 138; paarden 2; ponies totaal 3248. Prijzen: vette koelen w-7.50; gelde koelen 1300-1950; melk- [e kilikoeien 1700-2600; pinken 1000-1250; 6.70-7.90; graskalveren 625-875; l «'ere kalveren v.d. mesteri| 190-380; R2.90-110: ve,,e schapen 170-250. per al Mtt/.OO; weidelammeren 140-185; vette L lieren 11.00- 12.00; bokken en geiten J* Ponies 300-600. Handel: vette flraskalveren. nuchtere kalveren v.d. Z 1^irus,1a geldekoelen en biggen rede- kaltkoeien stroel; pinken goed; Jr? "O'; vette schapen en ponies goed; own meren vlot; vette lammeren leven- Viswedstrijd Een ieder die ouder is dan 16 jaar kan op 14 juni mee doen met een viswedstrijd die in de Witte Singel wordt gehouden. Het inschrijfgeld bedraagt 8,50 gulden. Er wordt op de totale vislengte gevist (maatvis). Er zijn behalve veel hengelsportprijzen ook bekers beschik baar gesteld. Inschrijven kan bij Bar-dancing „De Lan taarn", Nieuwstraat 31 Leiden, hotel „Katwijk" Boule vard 73 Katwijk en hengelsport „Parva"aan de Heren straat 21 in Leiden. Verder telefonische inlichtingen, tel. 071-124755. El Cid '81 De Leidse Commissie Introductiedagen houdt ook dit jaar weer de traditionele El Cid week voor de nieuwe eerste jaars studenten. De week begint maandag 17 augustus en duurt*tot 21 augustus. In de week wordt voorlichting gege ven over de universiteit, de gemeente en de studentenve renigingen. De kosten bedragen 57,50 per student. Leidsehout Openluchttheater Het Openluchttheater in het Leidsehout is zondag 14 juni gratis toegankelijk. Een werkgroep van buurtve reniging Raadsheren buurt heeft voor die dag weer een gezellige middag georganiseerd, met subsidie van de gemeenten Leiden en Oegstgeest. Om 13.30 uur is er het zigeunerorkest „Czardas" te zien, om 14.30 de acroba- tengroep „Lazerus" en om 15.00 de clowns van „Pluis je". Leger des Heils In de Vredeskerk aan de Vollenhovenkade wordt zondag 14 juni een bijzondere zangdienst gehouden met medewer king van twintig kadetten van de William Booth kweek school in Amstelveen. Aanvang half acht. Het muziek korps van Leiden onder leiding van Piet de la Rie en de zangbrigade onder leiding van Jos Nieuwenhuys verlenen eveneens hun medewerking. Tevens is er gelegenheid om afscheid te nemen van het echtpaar Poppema dat Leiden gaat verlaten. Kapitein Poppema wordt opgevolgd door ka pitein Bergsma. Promotie De heer J. Mos, wetenschappelijk medewerker verbon den aan de afdeling Farmacologie van de Rijksuniver siteit, is vandaag gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op zijn proeefschrift „The midbrain central gray and agression in male rats". Promotor is prof. dr. E.M. Cohen, buitengewoon hoogleraar in de biologi sche toxicologie. Natuurwandeling Onder leiding van bioloog G. J. de Bruijn organiseert K&O komende zondag een wandeling door de Duinvallei van Meijendel in Wassenaar. Het vertrek is om 9.00 's ochtends. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij K&O, Oude Vest 45 tel. 141141. LEIDSE COURANT DINSDAG 9 JUNI 1981 PAGINA 3 lEN De animo voor Idse Kunstuitleen, die Ie weken geleden van is gegaan, heeft nu de verwachtingen iffen. Momenteel zijn onderhandelingen Ie met randgemeenten, ireneens belangstelling het project hebben. Te kei jnbtenaren, die betrokken ij het reilen en zeilen van [unstuitleen, hadden gere- op de deelname van on- tachtig kunstminnaars, de Kunstuitleen ongeveer i weken voor het publiek igesteld is, kan echter ge dateerd worden, dat dat dal ruimschoots overschre- I gaat worden. Momenteel hiben al ongeveer tachtig «men, bedrijven of instel len in totaal 125 kunstwer- mee naar huis genomen, ens de presentatie van de lstuitleen in het Waagge- w hadden maar liefst 250 ienaars zich ingeschreven. raag zal dus naar alle Pijnlijkheid voorlopig groeien. Momenteel de Kunstuitleen onge- vijfhonderd werken in •aad. Bert Kinjet, beheer- 'an de Kunstuitleen, ver- rtd#k echter, dat binnenkort •oor nog eens vijftig wer- ihikbaar komt >te belangstelling blijft >t Leiden beperkt. Ook igende gemeenten heb- ithousiast gereageerd op van zaken in de Sleu- 1. Met name de gemeen- tn van Oegstgeest, Lei- Warmond, Katwijk terwoude hebben Lei- jocht of ook de bevol- uit die gemeenten in de imst aan de Lammer- Et kunst mag lenen. Of ij>k daadwerkelijk mogelijk- toe bestaan, is voorals- 'ijfelachtig. Dat zou im- betekenen, dat de Leide- een kleinere keuze mo- leid hebben dan nu het is. En dus zouden de ge iten in elk geval de aan- van een bepaald aantal werken moeten bekosti- Over de verdeelsleutel onderhandeld worden, moet overlegd worden 'erken, die gemaakt zijn kunstenaars uit de desbe- ;nde gemeenten, aan het van de Kunstuitleen ivoegd moeten worden, moeten eventueel par- >nde gemeenten een be- bedrag per inwoner be- De onderhandelingen loordwijk zijn inmiddels gelopen, omdat deelna- Koninklijk izoek geld- Tspilling" ^2 DEN Het bezoek, dat ingin Beatrix overmorgen Leiden brengt, kost veel te .en is overbodig. Dat vindt •an psp gens de PSP kan het geld, (de gemeente aan het be- t uitgeeft (17.000 gulden) l1, er besteed worden aan ^verenigingen, die een rk|gaderruimte willen. 70fl - idEMARKT j WEREND 09/06 - Aanvc In het afgelopen Pink- '°venJeekcnd zijn op verschillende n enpcn in Leiden ruiten inge- In de meeste gevallen ging w. i9,«rmoedelijk niet om pogingen 20.00 ibraak maar om vandalisme, •ueei rLjs niet het geval bij het ver- 23 00 r VaD 6611 Van Party" shop aan de Raamsteeg, zondag morgen vroeg. De politie werd gealarmeerd en ont dekte drie jeugdige Leidenaars bij de Steenschuur. Na ondervraging be kend één van hen, een 18-jarige Lei- denaar de ruit te hebben ingegooid met de bedoeling in te breken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De andere twee kon niets ten laste wor den gelegd. Eén bleek alleen getuige te zijn geweest. Het drietal is na ver hoor heengezonden. In de nacht van zaterdag op zondag werd verder een kleine ruit ingegooid van een woning aan de Apothekersdijk 4 en de ruit van een antiekzaak aan het Rapen burg 54. In beide gevallen werd er niets ontvreemd en trof de politie, die er na alamering snel bij was, nie mand meer aan. In de nacht van zon- dag op maandag werd een grote voorruit van een woning aan de Jan Lievenstraat ingegooid met een straatklinker. De opgeschrikte bewo ners zagen een auto wegrijden. De ruit werd waarschijnlijk zonder enige reden of aanleiding ingegooid. LEIDEN De Holland Interna tional Twirling Association en de Holland Institute of Twirling kun nen terugzien op behoorlijk ge slaagde nationale kampioenschap pen, die het afgelopen weekend in de Leidse Vijf Meihal aan de Bos- huizerlaan werden gehouden. Het was de eerste keer dat dit kam pioenschap in Leiden werd gehou den. Ongeveer 1000 mensen bezoch ten de nationale kampioenschap pen, en dat aantal viel de organisa toren zeker niet tegen. Ook het Leids Twirl Festival, dat vrijdaga vond bij wijze van inleiding werd gehouden had een zeer bevredi gend verloop. Twirling, een uit de Verenigde Sta ten afkomstige sport is ontstaan in de showband- en majorettewereld. De twirlers zijn in feite gespecialiseerde majoretten, die meer individueel be zig zijn. Van groot belang is het ge bruik van de stok, die bij twirling „baton" heet. De deelneemsters aan de kampioenschappen bestreden el kaar op de onderdelen twirling, strutting en danstwirl. Bij twirling ligt de nadruk op de batonbehande ling, bij strutting gaat het wat meer om de beweging en danstwirl is een soort compromis tussen beide voor gaande technieken, waarbij het dan sen met de baton voorop staat. De drie onderdelen worden zowel solo als in duo's en groepen uitgevoerd. De groepen zijn zelden groter dan tien meisjes, omdat het een tamelijk individuele sport is. Er wordt gedanst en bewogen op mechanische muziek die door de dames zelf is uitgekozen. Show- en theatermuziek was over heersend in de sporthal omdat dat ook het meest toepasselijk is, maar sommigen hadden zich toch ook aan' minder gebruikelijke muziek ge waagd. De deelneemsters plaatsten zich voor de nationale kampioenschappen via de districtskampioenschappen. In de Vijf Meihal hadden zich afgelopen zaterdag derhalve de beste twirlsters van Nederland verzameld. Zij wer den beoordeeld door twee Ameri kaanse juryleden, Ginette Groome en Tom Veenendaal. Dit deskundige duo kwam tot de navolgende resultaten: bij het onderdeel Solo Twirling Ju nioren ging de eerste prijs naar M. Martens uit Oostrum (L); bij de Solo Twirling Senioren werd M. van der Kruit uit Rotterdam eerste; Solo Twirling Twee Batons was voor A. Pauwe uit Rijssen (Ov.); Duo Twir ling: C. Hulshof/M. van der Kruit (Leidschendam/Rotterdam); Groepen Twirling: het Rotterdams Twirl Team; Solo Strutting Junioren: C. Smeets uit Heerlen; Solo Strutting Senioren: M. van der Brink uit Utrecht; Groepen Strutting: het ju niorenteam van de Wijkvereniging Scheveningen; Solo Danstwirl Junio ren: C. Klompenhouwer uit Rotter dam; Solo Danstwirl Senioren: C. Hulshof uit Leidschendam; Duo Danstwirl: M. Raap/I. Heusschen uit Helmond; Groepen Danstwirl Junio ren: de Blue Angels B. uit Utrecht; Groepen Danstwirl Senioren: het Ma- rits Twirl Team uit Borculo. De Starline Trophee, bedoeld voor het meest imponerende optreden ging naar Carla Hulshof uit Leid schendam. De Geiger Trophee, be doeld voor de groep met het meest buitengewone optreden ging naar het Rotterdams Twirl Team. In totaal gaf de jury zestig beoordelingen. Beoor delingen gaf dezelfde jury ook op het Leids Twirl Festival op vrijdag, dat was bedoeld om de Leidse twirlers meer bekendheid te geven in de twirlsport. Hoewel de majorettegroe- pen in Leiden dik zijn gezaaid zijn er nog geen Leidse twirlsters doorgebro ken naar een hoog landelijk niveau. Het Leids Twirl Festival was wat dat betreft hoopgevend, want er werden vrijdag een paar zeer goede beoorde lingen gegeven. Deens bezoek aan Leiden LEIDEN De Deense minis ter van Volkshuisvesting Er- ling Olsen bezoekt deze week Leiden. Hij komt zich oriënte ren op de Nederlandse erva ringen met stadsvernieuwin gen, woningverbetering en het woningwaarderingssysteem. Behalve Leiden bezoekt de minister ook Delft en Rotter dam. 60.000 gulden uit woning gestolen LEIDEN Bij een inbraak in een woning aan de Sper werhorst in de Merenwijk is in de nacht van zondag op maandag 60.000 gulden uit een geldkistje gestolen. De inbrekers kwamen de wo ning binnen door de voor deur van de flat open te bre ken. De hele flat werd door zocht. me volgens de gemeenteraad te duur bleek te zijn. Voor ge meenten met een inwonertal, dat kleiner is dan 30.000 is deelname in de regel weinig lucratief. Deze gemeenten krijgen namelijk geen subsidie van CRM voor de aanschaf van kunstwerken in het kader van de Beeldende Kunste naarsregeling (BKR). Wethou der P.H. Schoute verklaarde, dat de deelname van andere gementen afhangt van „het fi nanciële plaatje". Hoofdvoor waarde is echter, dat de ge meente Leiden er in geen ge val financieel op achteruit mag gaan. Integendeel, Schou te acht een kleine winst wen selijk. Ook liet de wethouder door schemeren, dat overwogen wordt om bedrijven en instel lingen in de toekomst een an der tarief te laten betalen. Mo menteel betalen die evenveel als particulieren: drie rijks daalders voor een kunstwerk, dat voor een periode van drie maanden mee naar huis geno men mag worden. Het blijft een ongewoon gebeuren: het opzettelijk beschadi gen van een automobiel. Zeker als dat gebeurt op het par keerterrein van een automobielbedrijf aan de Plesmanlaan. Zaterdag kon eenieder daar de moker ter hand nemen om zich voor een daalder uit te leven op de carrosserie van dit autootje van Hollands makelij. De baten kwamen ten goede aan de Waingunga zeeverkeners die er tenten en dergelijke van willen kopen. Zo'n honderd personen maakten van de ge legenheid gebruik om het opgekropte gemoed te ontladen. Aan de Maasstraat 97 is de handel in 2e hands auto's van F. R. J. van Kins geves tigd. Het koffiehuis „Valkennest" aan de Lange Scheistraat 5 is opgeheven. Het autolak- en bescher- mingsbedrijf „Auto-Vega" aan de Garenmarkt 23 is verplaatst naar Katwijk. De groothandel in rubberart. „Jabeco" aan de Haven 7 is opgeheven. Aan de Kokkelbank 19 is de import en groothandel in zakmessen van E. G. R. van Zeyl-Eichholtz gevestigd. Aan de Diefsteeg 19a is het pensionbedrijf (kamerver- huur) „Pension Pinda", eig. a. v.d. Hoeven gevestigd. Aan de Haarlemmerstraat 63 is in een eerder leeggekomen winkelruimte van een reis- buro de winkel in vrijetijds- kleding „Piece of Cake" ge vestigd. Aan de Haagweg 196 is de groothandel in snacks „Ju- lien World Snacks", eig. G. F. A. Julien gevestigd. Aan de Meloenstraat 36 is het glaszettersbedrijf tevens handel in 2e hands auto's vfcn J. H. Pen gevestigd. Aan de Herensingel 48 is de import en groothandel in sie raden, edele metalen en bij outerieën „Javi", eig. J. A. van Iterson gevestigd. Aan de Genestetstraat 87 is de bloemenbezorgdienst van F. Hundersmarck gevestigd. De slijterij „Don Pedro" aan de Oude Herengracht 19 is opgeheven. In een eerder leeggekomen winkelruimte aan de Hoogl. Kerksteeg 2 is onlangs ,,'t Prentarium", winkel in an tiek, curiosa alsmede het in lijsten van prenten en schil derijen gevestigd, (filiaal van Kloksteeg 11). Aan de Hogewoerd 6 (ge deelte van de v.m. verffa- briek) is het Joegoslavische restaurant „Triglav" geo pend. Aan de Boommarkt 2 is het restaurantbedrijf „Ristorante Italiano Danino" geopend. Aan de Breestraat 142-144 is de wereldwarenmarkt „Xe- nfc" winkel in huish. art., kleding en exotische etens waren geopend. In een eerder leeggekomen bar-dancing ruimte aan de 2e Binnenvestgracht 15 is het café-bedrijf „Jam Sociëteit" (filiaal van Oude Vest 235) gevestigd. De lijstenmakerij en antiek handel „St. Pancras" aan de Hogewoerd 115 is opgeheven. De drogisterij van de Graaf aan de Willem Klooslaan 11 is opgeheven. Aan de Mariënpoelstraat 21 is het sloop- en hakbedrijf van N. Bink gevestigd. Aan de Alettd Jacobslaan 55 is „B. J. Investments", het kopen, huren, inrichten en verhuren van bedrijfsruim ten, eig. A. Hooghuis geves tigd. In een eerder leeggekomen showroomruimte aan de Haarlemmerstraat 231 is een filiaalwinkel in brood en banket van „De Sleutels" ge vestigd. Het bedrijfspand aan de Adm. Bankertweg 6 waarin thans nog de handelsonder neming Kok b.v. (groot handel in cv. en sanitaire art.) is gevestigd, wordt voor een vraagprijs van 675.000,- aangeboden. Het "betreft 750 m2 bedrijfshal op tonaal 1225 m2 grond. IN HARDBOX 2Q/2.75 Knokpartij om boot LEIDEN' Een man uit Leeuwarden is gistermiddag om half zeven naar het AZL overgebracht, nadat hij met een pikhaak in zijn arm was gestoken. De man kreeg ruzie met een Leidenaar toen hij zijn boot op de hoek van de Zijlsingel en de Lage Rijndijk wilde afme ren aan de boot van de Leide naar. De Leidenaar zag dat niet zitten en er ontstond een vechtpartij. Bromfietser reed door na ongeval NIEUWKOOP De politie heeft gistermiddag een jon geman aangehouden die een dag eerder met zijn brom fiets een meisje had aangere den. Het Alphense meisje liep bij dit ongeval op kruising Mey- pad/Kwartellaan een gecom pliceerde beenbreuk op. De politie is de jongeman op het spoor gekomen aan de hand van getuigenverklaringen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3