Salix Alba winnaar van wellicht laatste Grote Prijs der Amateurs Mauro Baldi heerst op aatbloeier lattaglin wint tonde Italië België heeft een milftaryruiter Boet van Duimen tweede achter iarry Sheene I intact met PORTTRIBUNE -itten In Twente BLIEK JOUWT VERSLAGEN LDSARONNIUIT Tips voor Duindigt JW lj[ 13 B s|i SCHEDE Renó Notten, na zijn onenigheid met J «tent-trainer Clemens JJJ llerhof, naar een andere h5|b uitkijkt, heeft contact «nomen met FC Twente, J ..oudste" vereniging. hangt van de onderhan- ngen tussen de beide lp8 af of Notten kan ver- i wen. „Zo niet, dan blijf 4maar bij Feyenoord", al- Notten. voor verenigingen. Het viertal Ronald Mercelina, Percey Mar- te. Hans Moinat en Gerald Pa- waridikromo liep 3 minuten en 13.68 seconden. Bij internationale wedstrijden, die maandag in het Westduitse Rehlingen werden gehouden, heeft Koen Gijsbers het natio nale record op de 400 meter zeer dicht benaderd. Gijsbers won de 400 meter in 46.13 se conden en bleef daarmee slechts tweehonderdste van een seconde verwijderd van het record, dat sedert 20 juni 1979 (Roosendaal) met 46.11 seconden op naam staat van Harry Schulting (Ph). Bij de jaarlijkse hoogspring- wedstrijd, die voor de derde keer op de Eerste Pinksterdag in Eberstadt (Wdl) werd gehou den, zijn weer spectaculaire prestaties geleverd. De Zwit serse Europese indoorkam- pioen, Roland Dahlhauser en de Westduitse wereldkampioen bij de studenten, Gerd Nagel, sprongen beiden over 2.31 meter. De prestatie betekende de beste van dit seizoen. anni Battaglin op weg naar zijn victorie in de Giro. He' )NA Giovanni Batta- een laatbloeier. De 29- wielenner uit Venetië ia aan zijn beste seizoen. 46ft hij eerder dit jaar de van Spanje won, 3nj k telwe van opaiije «vu.., "I ht hij zondag de 64e edi- Ia|tyan de Ronde van Italië op 1 naam. In de 22e etappe, 'a* individuele tijdrit over 42 b neter, behield Battaglin' rfi rota leiderstrui. Battaglin, Jtoeed Tommy Prim en de aan Giuseppe Saronni, de laatéte rit de enige gebleven kandidaten de eindzege, passeerden tufliindatreep in de arena van 'bna met een onderling :/i// van slechts drie se- flöljlen. De Noorse specialist Knudsen bevestigde zijn als tijdrijder door met ig« voorsprong van 1.22 op snf de afsluitende rit te win- m iar in zal het eindklassement zafie „Giro" zulke kleine ver en te zien hebben gege- Battaglin zegevierde met lOt marge van 38 seconden rim en van 50 seconden iaronni, de winnaar van die na een tijdrit door de rs in het uit de eerste daterende stadion werd stdfjouwd. In het algmeen werd ver- e i ht, dat Beppe Saronni op ;ei laatste dag zijn slag zou n. Het vlakke parkoers tus- Soave en Verona zou hem t lijf zijn geschreven. Dat niet het geval. De 22-ja- 3*yenner bedreigde Battaglin moment. Op de streep voor Pirm 53.12 geno- voor Battaglin 53.14 en Saronni 53.15. Door die leconden en het verschil dvergoeding ontglipte Sa- zelfs de tweede plaats, iglin legde de grondslag het winnen van zijn twee- looggewaarde internatio- etappekoers in de Dolo- an. ie<j,n van de Velde heeft za- gavond het criteriumn beroepsrenners in Kloos- nde gewonnen. De Neder- kampioen demarreerde voor het einde uit de kop- die tijdens de laatste kilometers een voor- ig van twee minuten had bouwd. Jan Aling werd Ie en Ad van Peer derde, bsterbosch uit de ploeg M won zondag de Ronde aa Leende voor wielerprofs. boureur uit Oudenbosch atreerde vijf ronden voor het einde van de honderd kilo meter lange koers uit een kop groep van vijf renners. Roger de Vlaminck werd tweede. Ad Wijnands heeft gisteren het 'bergcriterium' van Voerendaal gewonnen. Wijnands ontsnap te zes ronden voor het einde met Theo de Rooy en zijn ploegmaat Johan van de Vel de. Het drietal nam ruim twee minuten voorsprong op het veld. Wijnands kwam alleen over de streep met 200 meter voorsprong op de Rooy en iets meer op Van de Velde. Het bergklassement werd ge wonnen door de Belg Michel Pollentier, die na bijna tweeë-, neenhalve minuut als achttien de binnenkwam. Vlak voor Pol lentier eindigden Joop Zoete melk (16e) en Hennie Kuiper (17e). Amateurs Jan Peels uit Bergeijk is zater dag in het Limburgse Epen Ne derlands kampioen wielrennen op de weg bij de junioren ge worden. Hij versloeg na 116 ki lometer Rob Kleinsman uit Hengelo. Rob Harmeling werd Nederlands kampioenen bij de nieuwelingen en Jan van der Horst veroverde de titel bij de veteranen. Sergej Krivotsjejev (Sov) is winnaar geworden van de Ron de van Groot-Brittannië voor wieleramateurs. In de door de Brit Mark Bell gewonnen laat ste etappe eindigde Krivotsje jev op geringe afstand van de kopgroep. De Spanjaard Lopez Arregui won zondag de Ronde van Navorro voor wielerama teurs. In een wegwedstrijd van dames te Hillegom finishte Els van Leeuwen (Lisse) zaterdag als eerste, gevolgd door Moni que Kauffmann uit Den Haag. Een Nederlands viertal, be- staaande uit de Vos, Hoendert, Hogervorst en Boom, is zater dag tweede geworden in een ploegentijdrit over 100 kilome ter voor amateurs in België. Op het parcours tussen Stabroek en Hoevenen finishten dé Ne derlanders met een achter stand van een minuut en 25 seconden op het Italiaanse viertal Pellegrini-Maffei-Dela- caze-Petito. Johan Lammerts was gisteren de beste Nederlander in de proloog, een tijdrit over 4800 meter, van de wielerronde van Europa voor amateurs. Lam merts legde de afstand af in 6 minuten 19,18 seconden en werd achtste. Zijn achterstand op de Westduitse winnaar Ro land Weisinger bedroeg ruim negen seconden. LeDSE COURANT' DINSDAG 9 JUNI 1981 PAGINA 15 Michel Bleekemolen (21) en John Vos (25) duelleren maar wel in de achterhoe de. WASSENAAR Drie rennen en negen draverijen staan morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting tuiden: NISPENPRIJS: Ubiquit, Undine Baker en Ukasja Baker. NIJEVEENPRIJS: Utis Oost- wyck. Under Door en Trots van Echten. FAKENHAMPRIJS: Silver Bill, Lin Chung en War Signal. NORGPRIJS: Umberto Lely stad, Selene en Thunder Spen cer. NULANDPRIJS: Ulbanie W, Rusty Oostwijck en Uniek Bos- zorg. FOLKESTONEPRIJS(eerste af deling): Court Lady, Solid Lass en Frances May. NEEDEPRIJS: Tinker,Topper D en Rodachs G. NIJMEGENPRIJS: Sam Avon, Speed Buitenzorg en Romaja E. FOLKESTONEPRIJS: Feuer- prinz, Anneke en Rosa Raap horst. NIJKERKPRIJS: Tiranames, Terry N en Sami Prince. NAARDENPRIJS: Parioca S, Pijlsnel en Sir Hanover. NULANDPRIJS: Udo Rotary, Titus van Echten en Treizebon. ADA vijfde in Europa Cup NAPELS Het Amsterdamse ADA is bij de strijd om de Eu ropese beker voor landskam pioenen (dames) in Napels als vijfde geëindigd met een totaal van 69 punten. De be ker werd veroverd door de Westduitse kampioensploeg van Bayern Leverkusen, die 110 punten vergaarde. ADA veroverde twee eerste plaat sen door nationaal record houdster verspringen Edine van Heezik, die 6.28 meter sprong en Désiree de Leeuw, die de 400 meter winnend af sloot in 54.38 seconden. Bij de strijd om de Europese beker voor landskampioenen heren, werd AAC (Amsterdam) gisteren in Belgrado negende van de dertien deelnemers. De beker ging naar Dukla Praag (Tsj) met 771 punten voor Rode Ster (Joe, 726) en het Westduitse Wattenscheid (723,5). AAC vergaarde 457.5 punten. AAC verbeterde op de 4x400 meter het Nederlandse record ZANDVOORT Mauro Baldi heeft de Nederlandse wed strijd, tellend voor het Euro pees kampioenschap formule lll-renwagena beheerst. De Italiaanse March Alfa Romeo, snelste in de training op het circuit van Zandvoort, leidde gistermiddag in het hoofd nummer van de Pinksterraces van start tot finish. Baldi, eerste op de ranglijst, boekte dubbele winst in de strijd om de Europese titel. Zijn voornaamste concurrent voor het kampioenschap op dit moment, de Fransman Philippe Alliot, kwam op Zandvoort niet verder dan een vijfde plaats. Baldi vergrootte daardoor zijn voorsprong tot negen punten. Geen moment is de zege van Baldi in gevaar geweest. Met zijn superieure materiaal nam hij direct al afstand van zijn achtervolgers. Halverwege de race over 22 ronden bedroeg het verschil met de Fransman Alain Ferte, die constant in tweede positie reed, al zeven seconden. Moeiteloos hand haafde Baldi die marge. Bijna tien seconden voor Ferte werd hij als winnaar afgevlagd. De hoop op de matig bezette tribunes, dat de Nederlandse inbreng in het hoofdnummer het gebrek aan spanning zou compenseren, bleek ijdel. Fred Krab, debuterend voor het Ra cing Team Holland, bracht het niet verder dan anderhalve ronde. De 25-jarige coureur uit Hperhugowaard, reed voor het opgaan van de Hunserug te dicht achter zijn tegenstan ders. Dat ging ten koste van de druk op de vleugels van zijn Ralt. Hij slipte en kwam dwars door het veld van rijders heen tegen de vangrails tot stil stand. Op dat moment lag John Vos in elfde en Michael Bleekemo len in vijftiende positie. Ook Vos, die voor het eerst een for mule lll-race reed, speelde ge brek aan ervaring parten. Hal verwege de race spinde hij tot tweemaal toe tussen Tarzan- bocht en Hunserug. In strijd met de reglementen werd zijn Ralt bijde keren aangeduwd. De concurrenten protesteer den begrijpelijkerwijze, want de Nederlander werd zeven tiende en laatste op één ronde. Michael Bleekemolen was de enige Nederlander die in de zelfde ronde als de winnaar eindigde. Hij voerde in de der de groep rijders in deze race achterhoedegevechten en werd als dertiende afgevlagd. Duidelijke winnaars kregen ook de races, die het bijprogram ma vormden. John Vos leidde vrijwel van start tot finish bij de Renaults-5 Alpine. Cor Eu- ser van het Racing Team Hol land rekende halverwege de wedstrijd van de formule Ford 1600-renwagens af met de Belg Adams. De machtige Ca- maro van Bert Moritz voerde de volle twaalf ronden het veld aan van de zwaarste produk- tietoerwagens. Datzelfde gold voor John Boltons Golf GTI bij de Toerwagens tot 1600 cc. WASSENAAR De Grote Prijs der Amateurs heeft geen levensvatbaarheid meer. Het is dan ook de vraag of deze ren, een onderdeel van het Europees kampioenschap van de amateurs, volgend jaar nog op de agenda zal voorko men van de Stichting Neder landse Draf en Rensport. Om in de Grote Prijs der ama teurs te mogen starten, moet een rijder vijf overwinningen op zijn naam hebben staan. Op het ogenblik is Nederland maar één rijder rijk voldoet, Drs Nico Smit uit Voorscho ten. Om het rijdersveld com pleet te krijgen moet de NDR veel geld op tafel brengen voor reis en verblijfkosten van buitenlandse amateurs. Nico Smit:"Het zit er dik in dat dit de laatste Grote Prijs der Amateurs is geweest. Ik kan het de NDR niet kwalijk nemen dat voor één Nederlandse rij der deze ren niet in het leven wordt gehouden. Wij zijn nu eenmaal een land van amatri- ces geworden". Nico Smit kwam in het veld van acht niet verder dan de laatste plaats. Majoor Lennart Jarven uit Zweden won met Salix Alba, een vierjarige Ierse ruin. Het paard is het eigendom van Jar ven die ook de trainer is en speciaal voor deze gelegenheid overkwam uit Zweden. Hij deed dit niet voor niets want de Majoor nam bijna tiendui zend gulden mee naar huis. Sir Wouter van de Nederland se eigenaar Tom van der Lub- be werd met de Franse kam pioen George de Chevigny tweede. Hij gaat aan de leiding In de strijd om het Europees kampioenschap met 53 pun ten. Rionore, enkele weken ge leden nog winnaar van de Gro te Prijs van Den Haag, moest genoegen nemen met de derde plaats in handen van de En gelsman Hutchinson. Bij de dravers stond de Grote Pinksterprijs centraal. Hiervoor kwamen elf dravers aan de start. Rainier Gallant moest 25 meter geven aan zeven kop- paarden. Na de start was de combinatie Rainier Gallant- Hugo van Dijk erg goed weg en was na The Import Laren en Sonja Woldberg derde. In de eindstrijd bleef Rainier Gallant de eerste favoriet The Import Laren ruim voor en zegevierde. Sonja Woldberg moest genoe gen nemen met de derde plaats. Wim van Hanegem was zondag speciale gast op Duindigt. Hij reikte na afloop van de Stal De Kromme-Prijs een ereprijs en bloemen uit aan de winnende rijder de Hagenaar Chris Goes met Tim Hanover. Tussen de Nederlandse Draf- en Rensport en de oud-internationaal is een goede verstandhouding. Op donderdag 20 augustus is er op De Bataaf een tennistoer nooi tussen een team bestaan de uit bekende jockeys, pi keurs en trainers uit de draf- en rensport en een ploeg van bekende Nederlanders, o.a. mee: Wim van Hanegem, Dick Advocaat, miskend talent Maarten Spanjer, Oscar Harris, André van Duin. Herman van Veen, Ben Cramer en Albert West. ARTHUR VAN RIJSWIJK Salix Alba(midden) wint de Grote Prijs der Amateurs op Duindigt. CHIMAY Boet van Duimen is gisteren als tweede geëin digd bij de 500cc-klasse van de internationale motorwed strijden in de Belgische plaats Chimay. De Nederlan der won de eerste manche en werd tweede in de tweede manche achter de Brit Barry Sheene, die dank zij een be tere totaaltijd beslag legde op de eerste plaats. De wedstrij den in de zijspanklasse lever de een overwinning op voor de Nederlanders Streuer/S- nijders. Henk Seppenwolde (Rijssen) won gisteren in IJhorst de eer ste wedstrijd voor de strijd om het nationaal kampioenschap motorcross in de 125cc-klasse gewonnen. Seppenwolde zege vierde met zijn Honda in beide manches van een half uur en een ronde. De Nieuwzeelander Graeme Crosby is zondag uitgeroepen tot de officiële winnaar van de race om het wereldkampioen schap motorsport, die zater dag op het eiland Man is ge houden. Hij was oorspronkelijk als derde geplaatst achter de Brit Ron Haslam en de Ier Joey Dunlop, maar protesteerde na afloop, dat hjj geen tijdsver- goeding had gekregen voor zijn late start. Het hoofdnum mer van de Tourist Trophy mo torraces op het eiland Man in de klasse tot 500 cc, is giste ren wegens opkomende mist gestaakt. Cees van Dongen uit Baren- drecht heeft gisteren tijdens motorsprintwedstrijden de zwaarste klasse, tot 3000 cc, gewonnen. Met zijn Honda leg de Van Dongen de kwart mijl (ruim 400 meter) na een staan de start af in 8,844 seconden. Fraai was ook de zege van Eric Bauer uit Den Haag in de pro- stockklasse. Met zijn nieuwe Kawasaki kwam Bauer tot 9,545 seconden. Onder grotendeels goede weersomstandigheden Is Wil lem Zoet uit Ophemert op een Suzuki voor de derde maal in successie winnaar geworden van de internationale wegraces in Tubbergen. Zoet triomfeer de op het bijna 8,5 kilometer lange stratencircuit in beide manches. HOOGE MIERDE De sterk bezette internationale military van Hooge Mierde hoeft een even verrassende als kundige winnaar opgeleverd. De Belg Mare Rigouta stond met de achtjarige bruine merrie Tsa rina de leiding, die hij in de dressuurproef veroverde, in de uithoudingsproef en het springparkoers niet meer af. Het resultaat van Rigouts was des te opmerkelijker daar hij voor de eerste maal in zijn loopbaan uitkwam in een grote internationale wedstrijd. Drie jaar geleden was het nog on denkbaar dat een Belg een hoog gekwalificeerde military als die van Hooge Mierde op zijn naam zou kunnen brengen. Toen stond de beoefening van deze veelzijdige tak van de paardensport bij de zuiderbu ren nog op een bijzonder laag peil. In de gebroeders Luc en Dirk van Mieghem bezig. Bel gië momenteel nog twee sterke militaryruiters. Van de Nederlandse deelne mers was Eddy Stibbe weder om de beste. De nationale kampioen eindigde met Au tumn Haze als tweede met 6,40 strafpunten meer dan Mare Rigouts. Stibbe stond na de dressuur al als tweede ge klasseerd. Hij kwam in de cross twee seconden boven de ideale tijd van elf minuten uit, hetgeen hem 0,8 strafpunt op- De Belg Mark Rigouts wi€ leverde. Rigours raasde naar een tijd van 10,16 seconden, maar liefst 44 seconden te snel... In het afsluitende springconcours bleef Stibbe is zege in de military een foutloos, waardoor hij zijn tweede positie veilig stelde. Hans Brugman, die niet in de nationale ploeg was opgeno- complete verrassing was. men, was verrassend de twee de Nederlander. Met Fox Hall, een paard dat hij een maand geleden na de military van Am sterdam van Bram Rierink kocht, werd de ook als spring ruiter bekend staande Twent achtste, direct voor Simon de Jonge met Upper Church. Wiesbaden Rob Ehrens is tijdens het inter nationale concours hippique in Wiesbaden in het hoofdnum mer als tweede geëjncjjgij. Met Koh-I-Noor bleef de 23-jarige ruiter uit Echt in de tweede barrage van het nummer om de Grote Prijs van Wiesbaden evenals de Westduitser Jürgen Ernst opnieuw foutloos. Ernst was echter met Largo 1,4 se conde sneller (46,2 tegen 47,6 seconden). Derde, met vier strafpunten, werd de Westduit ser Paul Schockemöhle met Deister. Ernst was de opval lendste ruiter in Wiesbaden. Hij bracht gisteren nog twee rubrieken op zijn naam. Henk Nooren legde in het onderdeel S-springen beslag op de derde en vierde plaats. Henk Nooren met Herman en Rob Ehrens met Pascha eindigden als der de in het estafette-springen. Het Nederlandse tweetal ver bruikte 95,4 seconden. De wedstrijd werd gewonnen door de Westduitsers Meyer zu Be- xten (Marco) en Lappenbusch (Sir Wilhelm), die een tijd van 94,0 seconden noteerden. Franke Sloothaak werd met zijn Westduitse landgenoot Kurt Gravemeier tweede in 94.7.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15