Wensen bewoners Zilkerduinweg gehonoreer „Uitbreiding zenderpakket kabelnet volkomen overbodig" sportprogramma INZAKE OMBUIGING SW M Bouw 172 woningwetwoningen Vinken veld medio 1982 van start Voorschoten verstrekt bouwtechnische adviezen Schapenscheerdersfeest op kinderboerderij Sint Bavo Behoud eigen antenne misschien toch mogelijk Fi in REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 JUNI 1981 PAGlj NOORDWIJKERHOUT „De redelijkheid heeft gezegevierd". Zo kenschetste de heer Van Schie (EZP) het besluit van de raad de be zwaarschriften van een twintigtal bewoners aan de Zilkerduinweg gegrond te verklaren. Door dit besluit vervalt het geplande afbui- gingstracé IA (ongeveer 100 meter voor de grens met Noord-Holland), en valt men terug op het oude collegevoorstel tracé 1 (een afbui ging vlak langs de provinciegrens). Dit gebeur de tijdens een glad verlopen vaststelling van het bestemmingsplan Buitengebied. Een toege voegd agendapunt verliep echter minder glad jes. Het ging hierbij om het al dan niet toeken nen van een bouwvergunning op agrarische grond. In tegenstelling tot het college wilde een krappe meerderheid in de raad die vergun ning wel verlenen. Burgemeester Winkel kon digde f daarna aan het besluit van de raad ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. Tijdens de behandeling van het bestemmingsplan Afbuiging Buitengebied leverde de kwestie rondom de afbui ging van de SW1 de meeste discussie op. In zijn al gemeenheid waren de meeste fracties vol lof over het afgeleverde werkstuk. Men vond dat er goed ingespeeld was op de plaatselijke behoeften, waar bij zowel de agrarische aspecten als de aspecten op het gebied van het milieu, de recreatie en het land schap ter harte waren genomen. De heren Van Duin (CDA) en Van Koningsveld (PvdA) consta teerden dat er terecht hier en daar was afgeweken van het in hun ogen statische Streekplan Zuid- Holland-West De heer Van Koningsveld vond het een goed teken dat er een halt werd toegeroepen aan de ongebreidelde uitbreiding van de kassen bouw. De heer Kuyper (D'66) was toch wat be vreesd voor de toegestane uitbreiding: deze gaat tot 3000 m2 maar in sommige gevallen zelfs tot 20.000 m2. Met wethouder Heemskerk was hij echter van mening, dat er op dit moment weinig vrees behoeft te zijn voor spectaculaire uitbreidingen. Daarbij werd verwezen naar een slechtere economische si tuatie en de hoog oplopende energiekosten. Over het algemeen ging men echter van harte akkoord met de uitgestippelde beleidslijnen. De 180 inge diende bezwaarschriften namen vervolgens rela tief weinig tijd in beslag. Op twee punten ging de raad niet akkoord met het voorstel van het college. Allereerst was daar de kwestie rondom de SW 1. Om de verkeersoverlast in De Zilk te verminderen wil men de weg een stuk doortrekken en vervol gens laten afbuigen naar de Zilkerduinweg. Vorig jaar stelde het college voor deze afbuiging te situe ren vlak langs de grens met Noord-Holland (en daardoor vlak langs het stiltecentrum „De Tilten- berg"). Deze afbuiging staat te boek als tracé 1. Staande die bewuste vergadering kwam het CDA bij monde van de heer Sluis met een alternatief, dat sindsdien door het leven gaat als tracé IA. In deze versie vindt de afbuiging een honderdtal me ters voor de provincie plaats. Dit nu stuitte op be zwaren van een stuk of twintig bewoners aan de Zilkerduinweg, die dan nog al het verkeer voorbij zien komen. De bezwaarschriften van die bewo ners stonden gisteravond centraal. En wederom speelde de christendemocraat Sluis hierbij een hoofdrol. Hij verklaarde variant IA ingebracht te hebben op motieven van geld en tijd. De factor geld was echter al verdwenen en ook de factor tijd werd bij hem dubieus. Met name stoorde hij zich aan het gedrag van de gemeente Bloemendaal. Deze gemeente vertikt het categorisch om mee te werken aan beide varianten. De heer Sluis had ge hoopt dat bij realisering van tracé IA (ontlasting van de geluidshinder voor het op Bloemendaals grondgebied gelegen centrum „De Tiltenberg") Bloemendaal haar bezwaren zou laten vallen. Nu dit echter niet het geval blijkt, vond hij het raadza mer tegemoet te komen aan de belangen van de bewoners aan de Zilkerduinweg. „We verliezen daarbij in ieder geval 20 bezwaarschriften", aldus de heer Sluis. De meeste raadsfracties waren zeer verheugd over deze CDA-ommezwaai, al verklaar de de redelijk alternatieve democraat Kuyper, dat de meeste informatie toch ook al bij de vorige be slissing aanwezig was. De raad verklaarde vervol gens met 11 tegen 2 stemmen (alleen de PvdA was tegen) de bezwaarschriften van de Zilkerduinweg- bewoners gegrond, waardoor automatisch het tracé 1 werd aanvaard. Het curieuze feit deed zich voor, dat beide wethouders zich keerden tegen hun ei gen voorstel. Dit voorstel was echter vorig jaar door een meerderheid van de raad (inclusief het gehele CDA) maar tegen de zin van het college door de raad aanvaard. Vandaar wethouders Heemskerks opmerking: „Dit besluit had al een jaar eerder genomen kunnen worden". Bouwvergunning Tegen de zin van het college werd ook het bezwaar van de heer Parlevliet gegrond verklaard. Deze kwestie was echter al in een toegevoegd agenda punt behandeld. De heer Parlevliet wil aan de Maandagse Wetering een woning met schuur gaan bouwen. Hij krijgt daar volgens het college geen vergunning voor daar dit in strijd is met de agrari sche bestemming van de grond. „De heer Parle vliet voldoet niet aan de regel uit het bestem mingsplan, dat hij zijn hoofdinkomsten moet put ten uit het voeren van een agrarisch bedrijf", aldus wethouder Heemskerk. Deze zaak speelt al 1978 en werd procedureel door de meeste fri veroordeeld. Wethouder Heemskerk gaf toe c[ zaak te lang in de la had gelegen, maar benadj dat ook de heer Parlevliet daar debet aai zaak bleef draaien om het gegeven, dat bouwvergunning verleend Kan worden als ai toond wordt dat er hoofdinkomsten worden j ten uit het functionerende, agrarische bedrijf: staat voorgeschreven in het nu in werking z bestemmingsplan", verklaarde wethouder Hg kerk. De heer Kuyper („Ik heb deze wethq nog nooit zo zwak horen betogen"), de heer] Koningsveld en de heer Koelewijn (CDA) we I echter niet overtuigd door de wethouder. M<l ven (de PvdA, D'66 en een groot deel van CDA) tegen zes stemmen werd het colleges! punt verworpen en werd gekozen voor het tog nen van een bouwvergunning. Vervolgens ki echter burgemeester Winkel met zijn aank»ZEVEl ging dit besluit van de raad (ter vernietiging)!stenaa te dragen aan de Kroon. Hij vindt dat het raaide zes sluit indruist tegen de wet en dient als het i tentooi een motie van wantrouwen in tegen zijn raad. De heer Winkel verklaarde in de pauze Krudd de vergadering dat dit de eerste keer was, diseer* 1 zo'n maatregel nam. Over het algemeen wordl zeer sporadisch gebruik gemaakt voegdheid van een burgemeester. deMWerne Rijn k raden, naart den si mgmmm Eerste in bij naars Feestweek in NOORDWIJK In een geheel met jonge Noord wijkers be zet Buurthuis gaf de Noord wij kse Woningbouwvereniging gisteravond een uiteenzetting van haar plannen tot het bou wen van huizen in het Vinkenveld. Het gaat hierbij om een complex van 172 woningwetwoningen, voor ongeveer de helft bestaande uit eengezinshuizen en voor de andere helft uit zogenaamde stapelwoningen met drie, respectievelijk twee kamers voor de één- of tweepersoonshuishoudens. Dit Eoject is het eerste van deze omvang, dat de nog maar en- Ie jaren oude woningbouwvereniging gaat uitvoeren. Hoewel zich nog allerlei om standigheden kunnen voor doen, die stagnerend werken, ligt het in de bedoeling om in de zomer van het volgend jaar met de bouw te beginnen, ver telde wethouder Van Duyn in z'n inleiding over de Noord- wijkse woningbouwproblema- tiek. Volgens het gemeentebestuur zouden er in de periode van 1978-1993 voor de eigen bevol king ruim 2600 woningen no dig zijn. Een deel hiervan is bied-Noord is inmiddels aanbouw en verder zijn er plannen voor bouw in het Middengebied-Zuid en voor de bebouwing van verschillende open plekken in de oude dorpskernen. Voorbeelden hiervan zijn het woongebouw aan de Abraham van Royen- straat (40 flats voor kleine huishoudens), de Florahof, een complex van twaalf kleine koopwoningen op de hoek Schoolstraat/Toekomststraat, 17 huurflats aan de kop van de Voorstraat, de bouw bij Inter- kruis (24 26 huizen), en bo ven de nieuwbouw van de o- penbare bibliotheek (28 30 huizen), terwijl verder de bouwvergunning klaar ligt voor 48 woningen op het ter rein van de voormalige wasse rij Thijswijk. De eerste fase van de bouw in het Vinkenveld omvat 76 wo ningen, voor een deel in de premiekoopsector en voor de rest huurhuizen. Hiervan neemt de Noordwijkse Wo ningbouwvereniging de bouw van 172 woningwethuizen voor haar rekening. Architect Reijinga gaf verder een uiteenzetting van de inde ling van de verschillende ty pen woningen. Typerend voor de eengezinshuizen is de roya le keuken (3x4 meter) met eetgelegenheid, alsmede de aanwezigheid van een tweede toilet in de badgelegenheid op de etage. Alle woningen wor den zo effectief mogelijk geï soleerd. Over één punt bleek nog ver schil van mening te bestaan tussen de architect van de wo ningbouwvereniging en het gemeentebestuur. Alle wonin gen krijgen namelijk een plat dak. Daardoor krijgt de wijk het aanzien van een blokken doos en bestaat het gevaar, dat zij armetierig zal afsteken te genover de rest van het woon gebied en de andere Noord- wijkse woonwijken. Reijinga vertelde dat voor dit type dak was gekozen, omdat het aan brengen van een kap zou lei den tot een aanmerkelijk ho gere maandhuur. NAAR AANLEIDING VAN BRAND DE SAVORIN LOHMANPLANTSOEN VOORSCHOTEN In de commissie voor openbare werken van Voorschoten is gisteravond de brandveilig heid van woningen aan de orde gekomen die vrijwel identiek zijn aan de wonin gen aan het De Savorin Loh- manplantsoen. Alle bewo ners in de wijken waar vrij wel identieke woningen staan, krijgen van de ge meente een brief. Na de gro te brand, waarbij drie wo ningen betrokken waren, is een onderzoek ingesteld. De woningen blijken te voldoen aan de eisen welke bij de bouw werden gesteld. Thans zijn de eisen verzwaard; zo moet de brandmuur in plaats van 30 minuten nu 60 minuten in staat zijn te voorkomen dat het vuur zich uitbreidt naar het aan grenzende perceel. Ten aanzien van de bouwtech nische voorzieningen is zowel de brandweer als de betrok ken dienst van openbare wer ken bereid adviezen te ver strekken. Wethouder J. van Leeuwen (PvdA) verzocht de commissieleden wel om zich uitsluitend bezig te houden met de bouwtechnische pro blemen en het functioneren van brandweer e.d. te bespre ken in de commissie voor alge mene zaken, die volgende week woensdag bijeenkomt. Bagon, de eigenaar van het terrein van het voormalige kindertehuis Nieuw Voordorp heeft meegedeeld dat het oude huis niet herbouwd kan wor den, omdat daarvoor de finan ciële middelen ontbreken. Burgemeester en wethouders hebben daarop besloten om het gehele bouwplan nogmaals in overweging te nemen. Het plan omvatte kantoren, met als centraal gebouw het oude kindertehuis. AMENDEMENT LEIDSE AFGEVAARDIGDEN KRIJGT GEEN STEUN KATWIJK Volgens drie Leidse afgevaardigden in de Gemeenschappelijke Anten ne-energievoorziening Lei den en Omgeving is de uit breiding van het bestaande kabelnet met een Engelse te levisiezender, een medede lingenkanaal en het FM-ge- luid van Nederland 1 en 2, volkomen overbodig. Het is niet te verkopen dat je de abonnee laat betalen voor iets waarvan hij geen opti maal gebruik kan of wil ma ken, zo liet het drietal tij dens een gisteren gehouden vergadering van de Gemeen schappelijke Regeling we ten. Een amendement om deze extra voorzieningen uit de al geplande uitbreiding met de zenders BRT 1 en RTB 1 en 2 te schrappen, werd echter door de vergade ring met grote meerderheid verworpen. Het zenderpakket van de abonnee in de regio Leiden wordt binnenkort dus uitge breid met drie Belgische zen ders (waarvan twee Fransta lig) en een aantal buitenlandse radiostations, daar is iedereen het over eens, terwijl hier nog eens extra een Engels televi siestation, een mededelingen kanaal en het FM-geluid van Nederland 1 en 2 aan worden toegevoegd. Juist over deze laatste uitbreiding ontstond gisteren een uitgebreide dis cussie, waarbij vooral de kwa liteit van het Britse station centraal stond. De N.V. Casema, exploitant van het kabelnet, garandeert dat de ontvangst van BBC 1 over het algemeen voor 30% goed is te noemen. 30% van de ontvangst is verder van min dere kwaliteit en nog eens 30% is ronduit slecht Op grond van deze getallen is het vol gens de heer J. A. Peters, één van de Leidse vertegenwoor digers in de Centrale Regeling, niet verantwoord om dit sig naal door te geven. „De abon nees hebben recht op een zen derpakket met optimale ont vangstmogelijkheden, en moe ten niet gedwongen worden te betalen voor iets dat nauwe lijks functioneert". Lijnrecht tegenover het stand- Kabelnet Merenwijk zenderpakket niet met 1 maar met 3 Engelse zenders te ver rijken. De heer J. van Gelder, voorzitter van SKM: „Proeven met een in de Merenwijk op gestelde antenne hebben uitge wezen dat vooral in de zomer het Engelse signaal zeer goed is te ontvangen. Uitbreiding met twee extra zenders brengt verder slechts een zeer geringe kostenstijging met zich mee". Het feit dat de kabelexploitan ten zelf nog niet goed weten wat de toekomstige functies van het mededelingenkanaal zullen worden en het volstrekt overbodig van de weergave van het geluid van Nederland 1 en 2 via de FM-band, waren voor de heer Peters aanleiding om ook tegen deze uitbreidin gen bezwaar aan te tekenen. Het amendement dat hij, mede ondertekend door mevrouw M. Koning en de heer Vonk, indiende om deze extra voor zieningen ongedaan te maken, kreeg echter bij de overige le den geen enkele steun. Feestelijke intocht Zoeterwoudse wandelaars ZOETERWOUDE Circa 1000 wandelaars trekken er vanavond, vrijdag, in Zoe- terwoude op uit voor de laatste „etappe" van de avonddriedaagse. Voor de negende maal is de organisa tie in handen van de geza menlijke oudercomités van de vijf lagere scholen. De groepen, er wordt gelopen over 5 en 10 kilometer, ko men omstreeks acht uur bijeen bij de Burgemeester Wapstraat om vandaaruit een feestelijke tocht met bloemenhulde naar „Huize Emmaus" te maken. De deelnemers aan de wandel tocht over tien kilometer trekken om 1.15 uur vanaf de Corbuloschool. De route gaat onder meer via Westeindse- weg, Burg. Detmersweg, Vrou- wenweg, fietspad langs de Vliet, Industrieterrein, Omme- dijkseweg en Molenpad rich ting dorpskern. De wandelaars die vijf kilometer dienen af te leggen blijven in de dorps kern: Zwetkade, Zuidbuurts- weg, Korte Miening, Loethe, Kosterpad, Dorpsstraat, Noordbuurtseweg, via biblio theek Van Alkemadestraat, Van Swietenstraat om vervol gens via enkele straten in het plan Westeinde II en de Burg. Detmersweg naar de Burg. Wapstraat te lopen voor de „fi nale" van dit wandelfestijn. ZATERDAG 6 juni Honkbal Hoofdklassa: ADO-HCAW, TT Tijgers-Haarlem Nlcols, UW-Qulck, Glanta-Nep- tunus, Spartaan-Amstel Tijgers. Eerst# klasse B: DOS'32-Sparla, Hilversum- Storks, PSV-Feyenoord. Tweede klasse B: Onze Gazellen-NADO V. Softbal Hoofdklasse: Shell-Bloemendaal, Westerkwartier-Trekvogels. Kinhelm-HHC, DSS-EDO. Eerste klasse (dubbelprogramma): Storks-Zuldvogels. Birds-PIra- tea, Sparta-UW. HCAW-Nuenen. ZONDAG 7 Juni Cricket Eerste klam: Qulck-Hercules. Kampong-HDVS. HCC ll-Spart a, Excetsior- MAANDAG 8 Juni HCAW-ADO, Haarlem Nlcots-TT Tijgers, Qulck-UW, Neptunus- Glants, Amstel Tijgers-Spartaan. Eerste klasee B: Jeka-Thamen (2x). Sparta- DOS'32, Storks-Hilversum. Feyenoord-PSV. Tweede klï"- HHC-DSS, Trekvo- Sinds enige jaren probeert het psychiatrisch centrum Sint Bavo de banden met het dorp Noordwijkerhout te ver stevigen. Men hoopt hierdoor een Integratie te bewerkstelli gen tussen de bevolking van het dorp en de bevolking van het centrum. Het doel is be grip te kweken voor het werk van Sint Bavo. Een van de middelen daarbij Is het op zetten van een kinderboerde rij op het terrein van Sint Bavo en het stimuleren van de Noordwijkerhoutse bevol king deze boerderij te bezoe ken. Vele scholen maken dankbaar gebruik van het bestaan van de kinderboer derij en bezoeken al dan niet In het kader van een project de boerderij. Een kleuter school en de peutergroep van „Wolkewietje" konden gisteren bij hun bezoek aan de kinderboerderij genieten van een extraatje. Er werd namelijk een demonstratie schaapscheren gegeven, die zeer veel belangstelling ge noot. Niet alleen de kleuters en peuters, maar ook vele ouders en nog niet peuter- of kleuterschoolrijpe kinderen genoten van het „uittrekken van de Jas van het schaap". Het door Sint Bavo genomen initiatief Is (ook In andere vormen) zonder meer voor herhaling vatbaar. BIJ AANSLUITING OP KABELTELEVISIE IN ZOETERWOUDE tiek rond Casema, de maatschappij den gehouden waarbij telkens één ke antenne die in de gemeente Zoeterwoude de groep van bewoners die thans zijn kabeltelevisie moet realiseren, is gis- gesloten op een gemeenschappelijke a ZOETERWOUDE De problema- drie voorlichtingsbijeenkomsten wor- ten wil blijven op de gemeenschappelii- Na deze circa anderhalf uur durende - - - j1«- discussie waren de overige agendapun ten hamerstukken. Grondruil met Noorlander b.v. ten behoeve van de realisering van de nieuwe sporthal in orohet plan Westeinde III vormde geen sie openbare werken. Duidelijk is in di? de vergadering van de raadscom- Over vier jaar loopt de verbintenis met probleem voor de commissieleden. Het- l-li 1.:; i j i - g =-»- zelfde gold voor de plaatsing van een tafeltennistafel ten behoeve van de re de kabeltelevi- creatie op het Loetheterrein en een m dit laatste te basketbalpaal bij het trapveldje aan de keuzemogelijk- Oranjelaan. Hiermede is het pakket open te laten overweegt het ge- aan recreatieve voorzieningen binnen duidelijk geworden dat twee systemen meentebestuur een soort „ontsnap- de gemeente Zoeterwoude wederom niet zonder problemen naast elkaar pingsclausule" in te bouwen die het uitgebreid en bestaan er diverse moge- kunnen werken. Slechts indien een be- mogelijk maakt een eigen antenne te lijkheden voor jong In de week van 15 tot 20 juni a.s. zullen perkt aantal bewoners per se aangeslo- plaatsen. sportieve meentebestuur, verzenden van een pecten van de thans nog in gebruik aansluiting te i dat technisch, middels plaatsing van een filter, mogelijk. Dat wil echter niet zeggen dat de bewoners altijd „uit de zorgen zijn". de gemeenschappelijke antenne-inrich ting af en dan is men verplicht of helemaal niets. brief aan de bewoners van het plan zijnde gemeenschappelijke antenne Westeinde waarin nogal dreigende richtingen. In tegenstelling tot eerder voorkomen en toch c taal werd eebruikt water bij de wijn verstrekte informatie is inmiddels wel heid open te laten De Lindehoe\ 1945 t deerd enige Acadei stopte geboei pantor guur, toe op VOORSCHOTEN Het tureel centrum voor jakeltji scl ren De Lindehoeve aai schede Koninklijke Marinelaa] kunsri Voorschoten organis Zijn n vanaf morgen tot en op het vrijdag 12 juni een fi dig ui week. Op het progran ker z staan tal van activitei knapp die zowel binnen als bu' zijn u worden gehouden. De ft nier -week begint met een iij hulp i matiemarkt, die in de acj eigen De Lindehoeve gele] ding i boomgaard wordt gehoud Zijn Ongeveer twintig instel! een u gen en verenigingen d ken v hieraan mee. De boomgi en Vi is ingericht met een te uitgar en een muziektent. Dan 3 consti In de middag verzorgt de Krudi gelse folkgroep Mallard 1 speelj een optreden. De inform zwenj markt start om 10.30 uui lijke t duurt tot 16.00 uur. Zaterd „dirig vond wordt in de stal vai een Lindehoeve een talentenj Bren| gehouden voor aankomend ging, lent op het gebied van goct tal h< len, acrobatiek en dat soort te di ken. De talentenjacht w zegge om 21.00 uur geopend. ons l den c Eerste Pinksterdag, zond^handi juni staat in het teken vz muziek. Van 11.30 tot uur wordt er een koffie/ij hconcert gehouden boomgaard met medewerl van de Rotterdamse forn] No Hope. De zondagmitj staat in het teken van de dl De Voorschotense drive ini co PIMO verzorgt vanaf l1 LEI! uur een oorverdovend I neen gramma vanuit de stal. 2 dent dagavond treedt de Nej maa landse groep Spargo op in wort Lindehoeve. Het concert di derls van 21.00 tot 23.00 uur. tuur sluitend verzorgt de videofi een nachtconcert dat in hej De h ken staat van onlangs ove gesel den popmuzikant Bob Mail een 1 is dii Op maandag Tweede Pi park sterdag wordt in de spon en v en sportgala gehouden mej rubb verse instellingen. Op het duur gramma staan onder n zaalhockey, tennisbal en ketbal. Aanvang 13.30 Maandagavond treden vi 21.00 uur de Voorschot] popgroepen op en verder! de houseband van de Lit hoeve. Het gaat onder rt om de Voorschotense fori ties Eternal en Ypsilon. Op dinsdag wordt een gi feest gehouden v< werkers. Op woensdag 10 zal van 12.00 tot 14.00 rechtstreekse radio-uitzeni vanuit de boomgaard pli vinden. De mobiele Noon-show zal dan n op De Lindehoeve ni ken. De uitzending van versum 3 te beluisteren. Tij het radioprogramma kun] creatieve dingen worden daan met poppen, potten, emaille en brooddeeg. Ver is er een muzikale works en treedt om 14.00 boodle Band op. Op woensi avond is er een video film tijn met onder meer The Walz, het afscheidsconcert The Band. Op donderdag 11 juli treed Nederlandstalige groep B Vermeulen en De Toek< op. Het optreden begint 21.00 uur. De feestweek w op vrijdag 12 juni afgesli met een groot muziekfes De Zwolse showgroep Lor Fog zal hieraan zijn mede' king verlenen. De form staat bekend om zijn flitst lichtshow en geraffine rookeffecten. Deze discoi begint om 21.00 uur en i: 02.00 uur afgelopen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 6