Pleintje aan St. Jorissteeg blijft geschilpunt tussen bewoners en gemeente Directiesecretaresse bij Ed. Laurens Tunnel onder Churchilllaan Churchillbrug financieel rond VERBETERINGSPLAN HOGEWOERD: Eerste paal 75 woningen Bijstandsaanvragers niet meer naar politie Doemdenken VRIJDAG 5 JUNI 1981 PAGINA 3 LEIDEN De Churchillbrug: kan gebouwd worden. Minister Tuijnman van verkeer en waterstaat heeft de gemeente een rijksbijdrage verleend van 4,3 miljoen gulden voor de aanleg van de brug. De brug (bestemd voor alle verkeer) komt over de Rijn ter hoogte van de Churchilllaan. De minister is ook akkoord met de plannen van Leiden om de Dr. Lelylaan door te trekken. Hij heeft hiervoor 2,1 miljoen gulden beschikbaar gesteld. Deze weg gaat dienen als ontsluitingsroute voor de wijken Boekhorst, Stevenshof, en Koppelstein. Promotie De heer P.L.M. Kerkhof is gisteren gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Hij verdedigde een proef schrift over de pompfunctie van het hart. De heer Kerkhof is verbonden aan de afdeling Veterinaire Fy siologie van de Rijksuniversiteit Utrecht. Voor het on dersoek, dat aan het proefschrift ten grondslag ligt werd subsidie toegekend door FUNGO (ZWO) en de Nederlandse Hartstichting. Pinksterfeest In de Hartebrugkerk wordt zondag om kwart voor elf een plechtige hoogmis gehouden ter gelegenheid van pinkste ren. Het gemengd koor onder leiding van Jan Schmitz zal medewerking verlenen met de mis Di Gloria van Puccini. Fpncy Fair Tuingrocp „Ons Buiten" houdt vanaf vrijdag 12 juni een fancy fair op haar tuincomplex aan de Willem de Zwijgerlaan, achter het terrein van de voetbalvereni ging Roodenburg. Een rad van avontuur, een loterij en diverse attracties voor kinderen staan op het program ma. De feestelijke opening is vrijdag om zeven uur. De fancy fair is zaterdag en zondag de hele dag geopend. Balletschool Margriet de Jong Margriet de Jong brengt zaterdagavond 13 juni en zondag middag 14 juni een gevarieerd dansprogramma dat wordt uitgevoerd door leerlingen van haar balletschool. De uit voering wordt gegeven in de Leidse Schouwburg aan de' Oude Vest 43 in Leiden. Kaarten kunnen a 10 gulden wor den gekocht bij het bureau K&O aan de Oude Vest 45, tel. 141141. Zaterdag begint het optreden om 20.00 uur en zon dag om 14.30 uur. Lord's Folks De jongerengroep van de Herensingelparochie The Lord's Folks treedt zondag 7 juni op. Zij verzorgen dan om elf uur een eucharistieviering in de Herensingel kerk. Bijenmarkt De Leidse afdeling van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt houdt zaterdag 13 juni van 9.00 tot 15.30 uur een milieubijenmarkt op het terrein van de Sterrenwacht in Leiden. Imkers, natuurvrienden en liefhebbers van ver antwoorde voeding, kunnen op de markt van alles vinden. Aan de markt doen dit jaar zeker 40 bijenliefhebbers mee. Behalve talrijke demonstraties over bijen zullen er ook al lerlei artikelen te koop zijn. Het geheel wordt omlijst door een Folkgroup, jeugdkoor met orkest, jeugkamerorkest, poppenspeler en traattoneel. Beeld van de bijenmarkt van vorig jaar. ïNFB: kortere ietsroute naar strand LEIDSE COURANT LEIDEN Bewoners en gemeente hebben geen overeenstemming kun nen bereiken over het aan te leggen pleintje aan de St. Jorissteeg. Dit maakt onderdeel uit van het verbete ringsplan Hogewoerd. De gemeente stelt voor de daargelegen bioscoop te verschuiven om ruimte te creëren voor een terrasje, de omwonenden zien liever dat op die plaats een stuk of zestien woningen worden gebouwd. De raadscommissie ruim telijke ordening koos in meerder heid voor het ontwerp van de omwo nenden, de gemeenteraad zal op 15 juni het beslissende woord spreken. Over de wijziging van de verkeersloop in de St. Jorissteeg zijn alle partijen het eens. Het is de bedoeling dat in de steeg, van het Levendaal af gezien, di rect na de toekomstige parkeergarage Sanders een bocht gelegd wordt. Het college ziet hierin een ideale mogelijk heid om op dit punt, waar woon-, win kel en parkeerfuncties verenigd zijn, een fraai terrasje aan te leggen. Hier voor zal de bioscoop Camera verlegd moeten worden. Namens CDA en D'66 toonden de heren J. Van Zijp en H. Glaubitz zich zeer verguld met dit plan. De bewoners denken er echter anders over. Zij willen 16 huizen bouwen op de opengevallen plek. „Het is altijd aar diger om in een huis te wonen dan er vanaf een aardig terrasje tegen aan te kijken", aldus PSP-woordvoerdster A. Ponsen. Ook PvdA en PPR zaten niet te springen om een terrasje op die plaats dat, naar hun verwachting, een nogal stoffige boel zou worden. Wet houder D. Tesselaar meende dat voor de omliggende woningen geluidsmaat regelen dienen te worden genomen om de geluidsoverlast van het verkeer te beperken. Een ander geschilpunt in het verbete ringsplan, waar overigens een mini maal aantal bezwaarschriften tegen zijn ingediend, is het door het college ge plande fiets- en voetgangersbruggetje (De Veerbrug) over de Nieuwe Rijn ter hoogte van de Veerstraat. De Veerbrug moet een gemakkelijker toegang tot de openbare begraafplaats bieden. De heer N. Langerak (VVD) koos vanuit esthe tische overwegingen de kant van de bewoners, J. van Zijp, F. van Oosten (PPR) en J. van der Putten (PSP) za gen gewoon het nut van het bruggetje niet in. Ook bij dit punt honoreerde een meerderheid van de raadscommis sie de bezwaren van de bewoners. De overlast die garage Janson aan het Levendaal met zich meebrengt, zal vol gende week donderdag tijdens de ver gadering van de raadscommissie aan de orde worden gesteld. De bewoners zien graag dat het bedrijf wordt verplaatst doch een meerderheid van het college acht dit financieel niet haalbaar. B en W stellen daarom voor stappen te on dernemen om de overlast zoveel moge lijk te beperken. Collecte voor Nicaragua brengt 5200 gulden op LEIDEN De collecte die In de week van 25 mei tot en met 30 mei werd gehouden voor mini-bibliotheken in Nicaragua heeft 5.200 gulden opgebracht De organisatoren, het Nicara gua Komitee Leiden en de Chilli Vrouwengroep Leiden, zijn tevreden over dit resul taat. De bibliotheken zijn no dig in het kader van de na-al- fabetisering. Een mini-biblio theek bevat minstens 35 boe ken. Eine J)e heer Van Oosten vroeg e. 18 \de wethouder tijdens de 18.55vergadering van de raads- 'c^era. commissie ruimtelijke or- 3 Tek, (lening of het met oog op 19.15 de bezuinigingsplannen in Co!or$Den Haag nog wel zin had Irr®n), 0nn over verbeteringsplan- 23 00'nen te Praten De rijkso- Jrn verheid heeft onlangs aan gekondigd de subsidie voor de stadsvernieuwing '9.00 tijdelijk te willen stopzet- tages. M Wanneer er op een hoc P^ven moment wegens 22.00 geldgebrek een keuze moet worden gemaakt kies der ik voor de stadsvernieu- Journ. wing", aldus het PPR- raadslid. „Het is nog te vroeg om keuzes te ma ten, we moeten gewoon loorgaan met het maken progr.J van plannen", vond 21 3§pvdA-fractieleider J. Pe- )S. Gojters. „Doemdenken", kwa lificeerde VVD-raadslid F. \Kuijers de opmerkingen van zijn PPR-collega. Ook wethouder C. Waal leende dat het allemaal 'n vaart niet zou lopen. Het is niet meer dan fat- 'nlijk tegenover de wij ken dat we op de ingesla gen weg verder gaan. Voorlopig gaan wij er van- Iuit dat onze plannen sla- Igen", aldus de wethouder. Vertegenwoordigers van \het Leidse gemeentebe stuur hebben op 2 juli een gesprek met minister Bee- \laerts van Blokland Volksh uis vesting Ruimtelijke Ordening) over de bezuinigingsopera tie van de rijksoverheid. G.EIDEN/REGIO De Ech- Nederlandse Fietsersbond NFB), afdeling Leiden en mstreken, heeft een plan 10 2jPSes*e^ voor een veilige ii, tv-P kortere fietsroute naar r' M«et Katwijkse strand. Door io Buen fietspad lang het Oegst- iterkanaal wil de ENFB route creëren vooral de fietsers in de buur: nten en nieuwe wij- zoals in Katwijk „De [oornes", in Oegstgeest nf0_ „Haaswijk" en in Leiden „de rekVtMerenwijk". Dit staat in het I6.3$gisteren verschenen rapport akingyan de fietsersbond, sk. r pehalve voor recreatief fiets- perkeer naar het strand is ,het Jrsuieplande fietspad tevens een iforrrfikomst voor de inwoners van be Hoornes, vooral voor scho leren, die dagelijks op en neer poeten pendelen tussen Rijns- ennl^urg, Oegstgeest en Leiden, de Icholieren uit Rijnsburg, die iet voortgezet onderwijs in ennlKatwijk volgen en werkne- ïers in het industrieterrein 't [een, die in Rijnsburg, Oegst- »t en Leiden wonen (Vol- •ns gegevens van het Insti- lut voor Toegepaste Sociolo- gebruikt 69 procent van de •lieren boven de 15 jaar de its). Volgens het rapport van Ie ENFB wordt er momenteel r deze fietsers gebruik ge- lakt van de routes via Kat- ijk aan de Rijn, (een gevaar te weg, gedeeltelijk zonder 40l|ietspad) of via de Noordwij- ;rweg in Rijnsburg (verkeer it Noordwijkerweg naar Kat- ijk maakt een omweg van ingeveer 1200 meter). De de iiieuwe, door de ENFB voorge- ;lde weg naar zee is voor iaswijk 2 kilometer korter voor de Merenwijk ander- re kilometer. Verder zou nieuwe weg veiliger en intrekkelijker zijn. i dit fietspad ook inderdaad jerealiseerd te zien, moeten er «el enkele hindernissen over wonnen worden. Er zou een ug over de Noordwijkse „jraart moeten komen, enkele lukjes weg worden verhard dat men van de Ambachts- ^eg naar het Oegstgeesterka- kan rijden, een verbin ding gemaakt worden nabij ]et Groene Kerkje, tussen de laarlemmerweg en Haaswijk zou de Abtspoelweg zonder :ap met de Haarlemmerweg ïrorbonden moeten worden. be ENFB stelt dat volgens dit tplan eenvoudig een veilige route aangelegd kan worden, ronder dat er een versnippe ring van ruimte en een door kruising van rustgebieden plaats vindt. Ter vervanging van het oude complex van 109 woningen werd gistermiddag de eerste paal geslagen voor 75 nieuwe hulzen, waar onder 1 rolstoelwoning, aan de Molenstraat. Twee kordate dames van de bewonerscom missie dreven de paal vakkundig de grond in. De bouw vindt plaats onder auspiciën van de woningbouwvereniging 'Ons Belang' en het Is de bedoeling dat het complex volgend jaar omstreeks deze tijd opgeleverd wordt. Het gehele complex komt in verband met het grondwaterpeil 70 cm hoger te liggen dan de naaste omgeving. Het laatste tèrreln In Lei den Noord dat voor bebouwing in aanmer king komt Is het LAF-terrein. Wethouder D. Tesselaar deed op de feestelijke eerste-paal- bijeenkomst in 't Spoortje een dringend be roep op de indieners van bezwaarschriften tegen dit bouwplan, hun bezwaarprocedure niet tot aan de Kroon door te zetten. „Een dergelijke procedure levert zoveel vertraging op dat we de uitvoering van het bouwplan wel op ons buik kunnen schrijven", aldus de wethouder. ga dit jaar eens met 't hele gezin opfietsvakantie! veel beleven, veel genieten Lees éérst het boekje "Fietsvakantie in het buitenland". Vragen bij fietsenmaker, boekhandel of ANWB, danwel bestellen door overmaking van f 7,- op postgiro 234567 Ln.v. stichting: fiets!, Amsterdam. BURGERRAADSLIEDEN: LEIDEN Het Instituut Burgerraadslieden meent, dat bijstandsaanvragers niet voor een „melding" naar de politie verwezen mogen wor den. Dit stelt men in een brief aan de leden van de ge meenteraad. De burgerraadslieden hebben geconstateerd, dat door de so ciale dienst mensen die in ver band met het verlaten van hun echtgenoot/partner een aanvraag voor bijstand indie nen, in bepaalde gevallen voor een „melding" worden door verwezen naar de politie. Dat gebeurt wanneer de sociale dienst betwijfelt of werkelijk sprake is van verlating. Vra gen hierover aan het college van b. en w. van Leiden wer den tot dusver niet beant woord. De burgerraadslieden noemen de „verwijzing" so ciaal niet aanvaardbaar en ju ridisch onjuist. LEIDEN B en W van Leiden hebben de gemeenteraad ge vraagd 4 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de ont wikkeling en aanleg van een fiets- en voetgangerstunnel on der de Churchilllaan ter hoogte van de Vijf Meilaan. In het verkeerscirculatieplan werden de problemen voor het langzaam verkeer bij het oversteken van de Churchilllaan reeds onderkend. In het VCP werd daarom voorgesteld tunnels aan te leggen ter hoogte van de Verdistraat en de Telderskade. Nader onderzoek heeft echter uitgewezen dat het knelpunt bij het kruispunt Churchilllaan - Vijf Meilaan ligt en daar is de tunnel dan ook gepland. De kosten "zullen, inclusief voorbereiding, 4 miljoen gulden gaan bedragen. Verwacht wordt dat het rijk hiervan 2,5 miljoen voor haar rekening neemt. Verschillende al ternatieven voor de tunnel moeten nog worden uitgewerkt en zullen over enige tijd aan de raad worden voorgelegd. De raad wordt eveneens gevraagd akkoord te gaan met diverse verkeersmaatregelen op de Vijf Meilaan tussen Churchilllaan en de spoorlijn Leiden-Alphen. Dit traject zal geheel geasfalteerd worden. Bovendien worden er vriiliggende fietspaden aange legd. De Boshuizerlaan, de Diemeistraat, de Segaarstraat, de Gerrit Kasteinstraat en de Hoflaan zullen voor het doorgaand verkeer worden afgesloten om het sluipverkeer in deze straten terug te dringen. Dat biedt meteen de mogelijkheid om deze vijf straten opnieuw in te richten en van meer parkeergelegenheid te voorzien. Met de uivoering van deze planner is een krappe 2 miljoen gulden gemoeid. We zoeken iemand met tenminste HBS-A of HAVO. aangevuld met een secretaresseopleiding, bijvoorbeeld Schoevers. Een goede secretaresse die haar ervaring wil benutten in een leuke baan kan bij ons uit de voeten. Wij bieden: een goed salaris (een 26-jarige begint met f 2900,- bruto per maand) vakantietoeslag 13e maand 24 dagen vakantie per jaar Heeft u interesse, schrijf ons dan een sollicitatiebrief. Richt uw brief aan Ed. Laurens BV., afdeling Personeels zaken, Postbus 16017,2500 BA Den Haag. Ed. Laurens BV fabriceert grote sigaret tenmerken als Caballero en Tivoli. Natuurlijk draagt de secretaresse van de hoofddirecteur daar een uiterst belangrijk steentje aan bij. Onze huidige directiesecretaresse gaat ons helaas verlaten, daarom zoeken we nu een goede opvolgster. Haar taak bestaat afwisselend uit corres ponderen, afspraken maken, stenografe ren in 't Nederlands en Engels en het regelen van allerlei administratieve zaken. Hierbij komen de moderne talen regelmatig om de hoek kijken.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3