S> mededelingen gemeentebestuur leiden 8t!m12juni<81 BANDEN M OPA, WAT HEBT U HIER UIT DE KRANT GEKNIPT? DAT ZIE JE WEL ALS IARIG BENT. JONGEN. leiden VERPLEEGKUNDIGE G O ODfYEAR VRIJDAG 5 JUNI 1981 PAGINA 12 LEIDSE COURANT „SOLE MIO", Noordwijk Voor onze Reumakllnlek vragen wij een (min. A-dlpl.) De taak zal o.a. bestaan uit; Organisatie en leiding van de afdeling - Zorg voor een optimale kwaliteit van de verple ging en begeleiding van de patiënten. - Mede bepalen van het werk- en leefklimaat In het huis. Hulsvesting: Een 2-kamerflatJe In Noordwijk staat evt. ter beschikking. Nadere Informatie wordt gaarne verstrekt door Mw. A. Dekker-Schuurman, verpleegkundige In alg. dienst telefoon 01719-11200. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Mw. A. Janssen, adj.-direktrlce Stichting Reuma Kliniek „Sole Mio", Rembrandtweg 9, 2202 AS Noordwijk. WATERSCHAP „DE OMMEDIJCK" Dijkgraaf en heemraden van het waterschap ma ken bekend, dat met ingang van 5 juni 1981 tot en met 18 juni 1981 van 9.00 tot 16.00 uur voor iedereen in het kantoor van het waterschap „De Ommedijck", Van Leeuwenhoeklaan 67a (op het parkeerterrein bij het winkelcentrum „Soetefwey- de) te Zoetermeer ter inzage ligt: de ontwerp-rekening over het Jaar 1980 mat da bijbehorende toelichtende bescheiden. Gedurende de hiervoor genoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen deze rekening schriftelijk bezwaren indienen bij de verenigde vergadering van het waterschap, Postbus 90, 2700 AB Zoeter meer. Wie een exemplaar van bovengenoemde stukken wenst, kan deze tegen een geringe vergoeding bestellen bij het waterschap, telefoon 079- 165085, giro 4146318. Deze rekening wordt vastgesteld door de verenig de vergadering in een openbare vergadering op woensdag 24 juni 1981 om 20.00 uur in het vere nigingsgebouw „Ons Huls", Kosterspad 3 te Zoe- terwoude. In deze openbare vergadering komen ondermeer tevens de volgende zaken aan de orde: -Vaststelling begrotingswijzigingen voor de dienstjaren 1980 en 1981. - Overname onderhoud watergangen van en over dracht beheer en onderhoud Meerpolderweg aar de gemeente Zoetermeer. - Vervanging gemaal Knotterpolder. - Voorbereidingskrediet voor kadeverbetering Weipoortse Vliet. -Rooster van aftreding hoofdingelanden. -Bouw waterschapskantoor. Na afloop van de vergadering is er gedurende een half uur voor belangstellenden gelegenheid om vragen te stellen over waterschapszaken van „De Ommedijck". Zoetermeer, 4 juni 1981. AUTO HEEMSKERK Alkemadelaan 1 - 2371 EX Roelofarendsveen Rijksweg - Amsterdam Rotterdam Tel. 01713-2886-2073. Na 184)0 uur tel. 071-410202 OCCASION SPECIALIST Bovag-garantiebewija Verkoop-Inkoop Alle Datsun modellen nieuw en gebruikt altijd In voorraad' OCCASIONS, DIVERSE MERKEN ..'.78 Opd Ascona 16 S met gas !77 Ford Escort 1.3 Ford Taunus aulom„76 Renault 20 TL met gas78 Ford Taunus 1600 Combi.76 Simca 1308 GT.76 en '78 Honda Accord.79 Toyota Carina 2x-77 Dagelijks geopend van 8.00 tot 17.30 uur Vrijdagavond koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Een groot gedeelte van onze occasions is dag en nacht te bezichtigen op onze buiten- terreinen. Uitlijnen (Beanen) Balanceren (Ook uw moeilijke Concurrerende prijzen voor alle merken! Garantie op al onze banden gedurende de gehele gebruiksduur. Levering en montage OOK vla uw garaga Goed uitlijnen en balanceren is van levensbelang voor U en Uw bandenl De keua van kampioenen Commissie vergaderingen Verkeerscommissie Woensdag 10 juni a.s. om 15.30 uur in de kantine van het stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorproce dure. Voorrangssituatie rondweg Merenwijk. Nota consequenties van het invoeren van midi-bus- sen in Leiden. Commissie voor financien Woensdag 10 juni a.s. te 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voor stellen worden besproken welke onlangs in di verse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder Agenda: Rekening-courantkrediet Stichting Huize Groen hoven. Vergoeding taxikosten blinde- en slechtziende le den werkgroepen gehandicapten beleid. Vaststelling algemene uitkering uit het gemeente fonds over 1976. Dekking kosten P.A.C.-Il-systeem over 1980. Wijziging begroting dienstjaar 1981 i.v.m. tijdelijke projecten Schooladviesdienst. Bekostiging informatie-avonden sociaal-cultureel plan. Eenmalige subsidie opfriscursus 1979/1980. Begrotingscorrectie t.a.v. schoonmaakwerkzaam- heden. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Oonderdag 11 juni a.s. om 20.00 uur in de depen dance van het schoolgebouw. Regenboogpad 3, Leiden. Agenda: schoolzwemmen BOVO-project Leidse toets p Vanuit de vacaturecommissie Vaststelling schema werkplan Herverdeling functies Bestuurscommissie per 01-08-81 Informatie avond Morskwartier over de Nood- apotheek. Maandagavond 22 juni a.s. om 20.00 uur wordt een informatie-avond gehouden in wijkcentrum Morschwijk, Topaaslaan 19 over de vestiging van een noodapotheek in het Morskwartier. Binnenkort zal drs. W.M. Kok zich in een noodapotheek vestigen op het terrein hoek Saffierstraat/Topaaslaan. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van het Morskwartier in vervulling. Te zijner tijd zal de apotheek opgenomen worden in het toekomstige wijkgezondheidscentrum. Graag wil de gemeente met de omwonenden op deze avond overleggen over de precieze situering van de noodapotheek. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie voor de beroep- en bezwaarschriften Oinsdag 9 juni a.s. in kamer 263 van het stad huis. 9.30 uur: Uitspraken inzake de beroepschriften van Hocuram BV (weigering bouwvergunning luifel aan de Kruisstraat) en de heer W. Issendonck (weigering bouwvergunning berging in berm Morskade). 9.30 uur: (aansluitend aan uitspraken) Hoorzitting inzake het beroep van de heer Lagerman tegen een aanschrijving tot woningverbe tering. 9.45 uur: Hoorzitting inzake het beroep van de heer Hoppenbrouwer tegen een aanschrijving tot woningverbetering. 10.00 uur: Hoorzitting inzake een bezwaarschrift van bewoners van de Oude Rijn tegen de bouw van een brug. Hoorzitting Vorderingscommissie Woensdag 10 juni a.s. om 15.00 uur in kamer 112 van het stadsbouwhuis. Onderwerp van deze bijeenkomst: Wenselijkheid om de hierna te noemen woningen te vorderen; Magdalena Moonstraat 17a, Jacob van Campenlaan 22. Brücknerstraat 27, Levendaal 134a. Voorlichtingsavond voorontwerp sociaal cultureel plan De volgende voorlichtingsavond over het Sociaal Cultureelplan wordt gehouden op woensdag 10 juni a.s. voor de bewoners van Haagwegkwartier en Transvaalbuurt. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van speeltuin Westerkwartier. Ten Katestraat 10a. Aanvang 19.30 uur. De eerste helft van de avond zal worden besteed aan het Sociaal Cultureelwerk in de wijk. Daarna om streeks 21.15 uur wordt het onderwerp Emancipatie werk als werksoort doorgesproken. Donderdag 11 juni a.s. om 19.30 uur is er een bij eenkomst voor de bewoners uit de wijken of buur ten van; Centrum -noord en Statlorikwartier. Be handeling eerste helft van de avond, is het Sociaal Cultureelwerk in de wijken. Om 21.15 uur de werk soort Vrijwilligerswerk, jeugd- en jongerenwerk en sportieve recreatie doorgesproken. De bijeenkomst wordt gehouden in de Stadsge hoorzaal, Breestraat 60. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank" Diversen Ontwerp-bestemmingsplan Academiewijk te koop Vanaf aanstaande maandag 9 juni is het ontwerp-be stemmingsplan Academiewijk voor een ieder verkrijg baar aan de balie van het Stadhuis en van het Stads bouwhuis. Het plan bestaat uit een tekstboekje te keningen en kost f 3,50. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Supermarkt C.A. in het pand Lange- gracht5-7 De aanvrage is afkomstig van B.V. Handelsonderne ming DIGROS, te Lisse, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven technische in stallaties voor het koelen en invriezen van etenswaren ten behoeve van de supermarkt in het pand Lange- gracht 5-7. Op dinsdag 23 juni 1981 zal om 14.30 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 011 (begane grond) van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders (postbus 9100,2300 PC Leiden) tot en met5 juli 1981. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen. b. die niet wonen in de gemeente Leiden of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Spreekuren Pancrat op dins dag 9 juni a.s. gesloten Er zullen op dinsdag 9 juni a.s. geen spreekuren zijn voor particuliere woningverbetering in buurtcentrum "De Pancrat". De op dit onderwerp betrekking hebbende stukke liggen vanaf heden in kamer 407 van het Buro Vo(j lichting voor een ieder ter inzage. Wie meer informatie wil, kan daarvoor het beste n de heer Durieux bellen, van de cfirektie sociaal cult| reel werk. Stadhuis tel. 145344 tst. 122. Aanvulling lijst van beschermende monumenten In kamer 205 van het stadsbouwhuis ligt vanaf heden voor iedereen ter inzage een twee-tal aanvullingen op de lijst van beschermende monumenten van de ge meente Leiden. Het gaat hier om de Kleine Havenbrug en de Sche- luwbrug. De gemeenteraad heeft op 19 november j.l. 79 inge stemd met de plaatsing op genoemde lijst. Belanghebbenden kunnen tegen deze beslissing in beroep gaan bij de Kroon. Holland Festival Carillon- concert dinsdag 9 juni a.s. om 19.00 uur. In het kader van het Holland Festival wordt in samen werking met de Nederlandse Klokkenspelvereniging een b'eiaardconcert gegeven op dinsdag 9 juni a.s. van 19.00 tot 20.00 uur op het carillon van het stad huis. De stadsbeiaardier van Breda, de heer Jacques Maassen, zal een aantal eigentijdse beiaardcomposi ties vertolken, o.a. van Wim Franken, de Leidse stadsbeiaardier Rien Ritter, Henk Badings en Herman Strategier. Bij mooi weer kunt u komen luisteren op de binnen plaats van het stadhuis, welke bereikbaar is via kamer 14b (begane grond). Als het regent zal op de tweede etage gezorgd worden voor een goede luistermoge lijkheid. Het programma wordt ter plaatse uitgereikt. Bijstelling bedrag Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid Indertijd is door het rijk voor een periode van 4 jaar een bedrag van 3.000.000,— (drie miljoen gulden) aan de gemeente Leiden toegekend. Dit ten behoeve van voorzieningen in de sociaal-cul turele sfeer. De besteding van deze gelden is in een 20-tal pro jecten verwerkt. Een groot deel van de projecten is in middels afgerond. Daarnaast kon een aantal uit die 20 projecten, uit an dere middelen gerealiseerd worden, zodat de moge lijkheid is open komen te staan om een resterend be drag van f 380.000,— aan andere voorzieningen te besteden. Burgemeester en wethouders stellen daarom voor, middels dit resterende bedrag de volgende projecten uit te laten voeren; een nieuw clubgebouw speeltuinver. "Prin ses Beatrix" f 80.000,— Cursus "ouders op herhaling" (voor 1981) f 50.000,— verplaatsing speeltuin "Groenoord" f 80.000, bouw portiershuisje speeltuin "Slaaghbuurt" f 35.000.- inrichting kindercentrum Merenwijk 53.000,- tekort internationaal kinderdagverblijf f 52.000,— herstel vloeren in het pand Herenstraat 64 f 30.000.- (voormalige kleuterschool) totaal bedrag f 380.000,— Het ligt nu in de bedoeling om binnenkort de gemeen teraad hierover een beslissing te laten nemen. Alvo rens dit te doen, wil het gemeentebestuur geïnteres seerden uit de sociaal-culturele sector in de gelegen heid stellen hier op te reageren en hun reakties, voor zien van eventuele aanvullingen, schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar te maken, tot uiterlijk 12 juni a.s. Na het verstrijken van die datum, zal de gemeenteraad op basis van de binnengekomen reakties en eventuele bijstellingen een definitieve beslissing nemen. Asfalteringswerkzaamheden in Koppelstein en Boekhorst Komende week zijn de volgende asfalteringswer U* zaamheden gepland: Koppelstein: Smaragdlaan Agaatlaan en Hoge Morsweg (ran® m» weg), Gandhistraat en Steve Bikostraap* M Aanvang: dinsdag 9 juni (na pinksteren) Duur: 2 dagen; dinsdag en woensdag Bijzonderheden: eindpunt bussen tijdelijk ter ho van de Agaatlaan. Enkele fietspaden rond de wijk Boclï horst Aanvang: donderdag 11 juni Duur: 2 dagen; donderdag en vrijdag Bijzonderheden: de omleidingen voor het (fiets)verkeer zullen ter plaatse worden aangegeven. e An Twee dagen lang niet parkeren^ op gedeelten Morsweg eiinM* Morssingel F** Volgende week donderdagen vrijdag (11 en 12 jur a.s.) zullen de gedeelten van Morsweg en Morssingi tussen de Plesmanrotonde en de spoorwegovergan ,,moe worden geasfalteerd. In verband hiermee zullen deimt straatgedeelten zolang vrij moeten blijven van parkr"? rende auto's. Alle bewoners, bedrijven en andere gi [7?r bruikers' uit de omgeving zullen daarom tijdelijk e ®ecje ders een parkeerplaats moeten zoeken. Belastingkantoor. anse »r S; Grofvuilop- T haaldienst vNs »,r< 1de g Ja Volgende week wordt er geen grofvuil opgpzegi haald. De eerstvolgende ophaaldag is 15 juni. In de mededelingen van volgende week vrijdag op leest u, welke wijknummers aan de beurt zijn. 'itsl eu: 'ac Dir Blijk

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12