Shoes trekken na zes jaar stoute schoenen weer aan Nieuwveen blijft zich verzetten tegen kassenbouw REGI0(J0UR)NAAL Eerste paal Voorsehotens Gezon dh eids - en Kerkcentrum IKA'81 uitgesteld ROMMELMARKT MOET TEKORTEN AANZUIVEREN Restauratie Oudshoornse kerk bijna gereed Koudekerkse peuters krijgen ander onderkomen REGI0IJ0UR1NAAL HAAGSE BEATNACH LAAT SPOREN ACHTER )t uitir n arm( lantere en goe bover eblekei roei mo laar de Saam J pegrees [rolgens fengels( rour ha rruchtb Inmiddt verschil ten boe loopt. Uniformen (1) De St-Jans Fanfare in Zoeterwoude is dringend aai nieuwe uniformen toe. Het oude uniform is zo goed al versleten. „Over twee en een half jaar bestaat de ven éf niging dan ook 80 jaar. Als wij de huidige uniforme dan nog dragen dan zien we er nog zo bejaard uit ook' f vreest het onlangs opgerichte uniformencomité. dient derhalve actie te worden ondernomen om t voorkomen dat de blazers en trommelaars straks ia het jubileumjaar als de St-Jans Vogelverschrikkers I M 4 boek zullen staan, alle fraaie harmonieën ten spijt. C m Uniformen (2) Nieuwe uniformen kosten geld, veel geld zelfs. Een doo veel muziekverenigingen toegepaste methode om aan gel f te komen vooreen nieuwe uitrusting is de verkoop van oude uitrusting. Derhalve is het gala van St-Jan te koop voor 250 gulden per uniform. Inmiddels zijn al vier unifoiT men verkocht. Naast deze verkoop zullen ook-nog een aan tal andere acties worden georganiseerd om de financiering e gemei van de nieuwe kleding rond te krijgen. Dat zijn bijvoororig jaai beeld de disco-avonden die met medewerking van Ameri in aaqe can Sound op zondag 7 juni, zaterdag 13 juni en zondag 2 »g vijv» juni in 't Centrum worden gehouden. ooij nu, et vrou Uniformen (3) Disco en fanfare hebben weinig met elkaar gemeei^Jj. Daar staat tegenover dat de St-Jans Fanfare van pla is om opnames te maken van uitvoeringen en deze o muziekcassette te verkopen. Verder liggen nog een bin .jLnVj go annex dansavond en een muzikale rondgang dooLTl het dorp in het verschiet. Tijdens deze rondgang, di vuwe i op een mooie zomeravond plaats zal moeten gaan vin jjt den zal ook worden gecollecteerd voor de nieuwe uni w formen. De vraag is alleen of de leden van de St-Jani JJf Fanfare er nog wel fatsoenlijk bij zullen kunnen losin 1 -eugde\ rzijde erenlog >or her jkans v Tijdens een openbare vergadering van de Kringraad Be arstelijt •scherming Bevolking Zuid-Holland Amorgen in het ge i openb meentehuis van Leiderdorp aan de Statendaalder zal al eszaal a scheid worden genomen van de heer H. van Aalderen ostelijk hoofd van de Bescherming Bevolking van deze kring, Hijukje he heeft onlangs de dienst verlaten. De vergadering begint on edepra< half vier. Na afloop bestaat gelegenheid om afscheid te ne ancrask men van de heer Van Aalderen. bnd sar lonume Mini-popfestival JJ* jj°; Drie popgroepen zullen zaterdag deel uitmaken vai 'ai}t zo een mini-popfestival dat wordt gehouden in Pleijn 6!BJ'1JPen in Hazerswoude. Tussen 17.00 en 23.00 geven de forma Wgven ties Forrest, Fake en Rivendel acte de présance, ter** ®urc wijl discotheek Starbird de pauzes muzikaal zal opvuil)enen- len. Het popfestival wordt georganiseerd door di>°rmali jeugdsociëteiten Pleijn '68 en 't Pluutje. De toegangs in dan prijs bedraagt tien gulden. ;ant- Ie vorsti Talentenjacht uïtendi jd ook De Lindehoeve' aan de Koninklijke Marinelaan in Voor et glas schoten organiseert zaterdag een talentenjacht. He: gaa eheven daarbij niet om popgroepen, maar om goochelaars, acroba ;00,ji te ten, balletdansers, voordrachtskunstenaars en soortgelijk an ^et entertainers. Iedereen die denkt het publiek te kunnenzo v vermaken is welkom. Een jury zal het geheel beoordelen^^ voo Hoofdprijs is een bezoek aan een concert- of theatervoor an en j stelling naar keuze en een zelfstandig optreden in 'De Lin Brsiuiks dehoeve'. Elke deelnemer krijgt een verrassing. Belang fatigers stellenden kunnen tot 31 mei 01717-5357 bellen. ïven bij ttiite in Hulkfestival ran let wel linnen?' tellende pnd ik, bnemei febouwi jeruit rr jn, aan urchth Afscheid Kringraad ngeda owtal Fourtj roepei rouwe Onder grote belangstelling hebben drs R. Greve, als verte genwoordiger van de vereniging Gezondheidszorg en ds J. de Zwart, namens de samenwerkende protestantse kerken gistermiddag de eerste paal geslagen voor het nieuw te bouwen Gezondheidscentrum en kerkgebouw in de Voor- schotense wijk Noord-Hofland. Het wordt één gebouw, maar wel met twee namen. De vereniging Gezondheids zorg noemt het nieuwe gezondheidscentrum naar een van de stichters van de vereniging, pastoor Van Bemmelen. Het kerkgebouw gaat de „De Ontmoeting" heten. De totale kosten van het nieuwe gebouw zijn begroot op 1,5 miljoen. Beide partners verdelen deze kosten. De Nedderlands Her vormde Kerk en de Gereformeerde Kerk zijn al een inza melingsactie begonnen. Verwacht wordt dat het gebouw eind van dit jaar of begin volgend jaar opgeleverd kan worden. Op dat moment verlaten beide partners hun nood voorzieningen, te weten het noodgezondheidscentrum en de aula van het scholencomplex Noord-Hofland. In dit complex houdt ook de r.-k. kerk elke zondag een dienst. Deze kerk neemt echter geen deel aan dit project. Zodra het nieuwe gebouw gereed is, sluit de hervormde kerk de „noodkapel" aan de Rijndijk. REGIO leidse courant ZOETERWOUDE De vorig jaar gehouden Haagse Beatnach was een succes en blijkt haar sporen achter te laten. Twee bands uit de residentie ('Q65' en de 'Sandy Coast') be sloten na het muziekfestijn immers weer te gaan optreden. Tijdens het Haagse popfesti val trad naast de plaatselijke bands ook de vermaarde Zoeterwoudse formatie 'The Shoes' op. En ook zij blijken het niet te kun nen laten. Zes jaar geleden ging de groep bij gebrek aan aanbiedingen ter ziele. Nu échter wordt men regelmatig voor een optreden ge vraagd en de heren besloten dan ook de stoute schoenen weer aan te trekken. Niet om den brode, maar voor de lol. „Als ze ons willen hebben, komen we spelen", luidt het motto en in het Noordwijkse Casino is dat het geval. Morgenavond zal het „Nanana" daar niet van de lucht zijn. De eerste Shoes klanken dateren van twintig jaar geleden. Drie Zoeterwoudse jongens, broers Jan en Henk Versteegen, Willem Huisman, en de Leidse Theo van Es formeerden destijds een band. Nauwelijks 16 jaar besloten de jongens als popmuzikanten door het leven te gaan. Toch duurde het nog lang voordat de Shoes in eigen land doorbraken. Met popmuziek je brood ver dienen, bleek in Nederland niet mogelijk en de kersverse muzikanten gingen hun geluk in oos telijke richting beproeven. Vier jaar speelden de Shoes in allerlei clubs in Duitsland. De Ne derlandse kennismaking met de Shoes kwam daarna pas. Tijdens een vakantie in eigen land ontmoetten de groepsleden Aad van Delft, die de jongens in contact bracht met platenfirma Polydor. De kort daarop uitbrachte single „Standing and staring" bracht het tot de der tiende plaats in de hitparade. Popmuziekmin-' nend Nederland heeft het geweten. De Zoeter woudse band schreef hit na hit. Nummers als „Osaka", „Nanana" (met dat typische, vette stemgeluid van Theo van Es) en „Make up your make-up" prijkten hoog op de vaderlandse hit ladder. Maar zoals zo vaak komt aan alles een einde en zo verging het de Shoes ook. In het begin van de jaren zeventig liep de vraag naar Shoes-muziek terug en in 1975 werden de in strumenten in-de wilgen gehangen. Wim Huis man (35) verruilde zijn gitaar voor een baan bij de Nederlandse Spoorwegen en drummer Henk en basgitarist Jan Versteegen (beiden 35) be landden in de horeca. Alleen Theo van Es (34) bleef het popmuzikantenbestaan aanhangen. En niet zonder succes. Van Es: „Ik rolde bij wij ze van experiment in de disco-afdeling en dat bleek bijzonder goed te verlopen. „Back to the music" werd een nummer één hit in Amerika en ook in Europa ging de plaat als warme broodjes over de toonbank". Ook op de bühne is Van Es succesvol, op een onlangs gehouden festival in Tsjechoslowakije behaalde Theo de vijfde plaats en kreeg tevens de publieksprijs. Voorts heeft hij weer net weer een nieuwe vinylschijf volgezongen, die de titel „Darling" meekreeg. De Haagse Beatnach maakte vorig jaar een ein de aan de stilte rond de eens zo succesvolle Shoes. „Tijdens het optreden in de Houtrusthal- len werd eens te meer duidelijk dat we popge schiedenis hebben gemaakt. Het was gewoon ongelofelijk hoe het aansloeg en dat terwijl we er niets van verwachtten", zo zeggen de groeps leden. Na de beatnach besloten zowel Q65 als de Sandy Coast weer te gaan optreden (de eer ste groep is overigens weer gestopt). Ook de Shoes kregen er door het Haagse succes weer trek in. Inmiddels zijn er al een aantal optre dens geweest en het resultaat is verrassend: „We zijn eigenlijk nog nooit zo succesvol ge weest. Hoewel je zou verwachten dat voorna melijk ouderen naar ons komen luisteren, blij ken ook jongeren de Shoes-muziek te waarde ren. We spelen louter nummers van vroeger en die blijken nog altijd goed te zijn". Morgen tre den de Shoes in het Noordwijkse Casino op. En dat eerste optreden in eigen streek wordt se rieus genomen. Om beslagen ten ijs te komen, namen de Shoes het hele repetoire nog eens door. De in het Zoeterwoudse Don Bbsco opge stelde resterende apparatuur, voorzien van een dunne stoflaag, werd na enige tegenstand weer aangezwengeld en kort daarop weerklonken de bekende deunen. Afgezien van wat schoon heidsfoutjes lijkt de conclusie, dat de Shoes 'als vanouds' klinken, gerechtvaardigd. Morgen zal blijken of het Noordwijkse publiek daar ook zo over denkt. MAARTEN NOOTER Zoeterwoudse bejaarden genoten van uitgaansdag ZOETEKWOUDE Niet minder dan 202 Zoeterwoud se bejaarden kunnen terug zien op een uitermate ge slaagde uitgaansdag. Deze jaarlijkse trip is financieel mogelijk gemaakt, onder meer dankzij de royale steun van de plaatselijke be volking die bij de enige tijd geleden gehouden collecte blijk gaf de bejaarden een warm hart toe te dragen. Met vier grote bussen en enke le personenauto's trok het ge zelschap onder goede weers omstandigheden richting Hou ten voor een géurig kopje kof fie. Via een schitterende tocht door de Betuwe en over de Veluwe arriveerde de meute bij 't Loo waar in het theepa viljoen van de koninklijke stallen een koffietafel wachtte. Nadat de inwendige mens was versterkt was er volop gele genheid om een bezoek te brengen aan het museum, de stallen en paarden te bezichti gen of om een heerlijke wan deling te maken in het park. Op de terugreis konden de be jaarden opnieuw genieten van de prachtige natuur op de Ve luwe alvorens in Avifauna het slotdiner werd geserveerd. Traditiegetrouw maakten en kele genodigden de bejaarden- reis mee. Onder hen pater L. v.d. Salm, dominee J. Wolt- haus, en oud-burgemeester J. Detmers met echtgenote. Tij dens het diner voegden zich hierbij de echtparen W. Kort man en A. Houdijk. Burge meester Houdijk dankte de or ganisatie namens alle deelne mers. „Nu ik de sfeer geproefd heb, hoop ik volgend jaar de hele dag mee te kunnen" zei de eerste burger van Zoeter woude na afloop. Bij thuis komst zorgde de Sint Jans Fanfare voor een muzikaal onthaal ter afsluiting van een fijne dag. ALPHEN AAN DEN RIJN De sportieve en culturele manifestatie IKA '81 is uit gesteld. Het is de organisa tie niet gelukt op tijd een programma samen te stel len. Bovendien leverde de invulling van het culturele gedeelte problemen op. De bedoeling van de manifes tatie was om de groepen van verschillende nationaliteiten de kans te geven zich op spor tief gebied te meten en om te vens iets te weten te komen over de verschillende cultu ren. Met name de invulling van het culturele gedeelte van de dag zou een te grote aanslag doen op de begroting. De orga nisatie heeft thans besloten om de manifestatie uit te stellen. Het project is niet van de baan. Er zal alsnog worden ge probeerd op een later tijdstip een beter programma in el kaar te draaien. GEMEENTEBESTUUR IN BEROEP BIJ DE KROON NIEUWVEEN De gemeenteraad van Nieuwveen gaat bij de Kroon in beroep te gen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland om de heer H. Schalij uit Nieuwveen toestemming te geven naast de bestaande kassen op zijn terrein een kas bij te bouwen. De heer Schalij heeft, met een aantal andere Nieuwveners, bij Gedeputeer de Staten bezwaar ingediend tegen het in 1979 vastgestelde bestemmingsplan Lande lijk Gebied, dat het gebied waarin de be trokkenen wonen, niet in aanmerking laat komen voor uitbreiding van kassenbouw. De bezwaren zijn ongegrond verklaard, met uitzondering van die van de heer Schalij, bij wie volgens G.S. door een vorige gemeenteraad verwachtingen zouden zijn gewekt, als zou een eventuele uitbreiding mogelijk zijn. Op grond hiervan heeft genoemde een aantal investerin gen gedaan. Notulen van de betreffende verga deringen, waarin eventuele toezeggingen door betrokken gemeenteraad gedaan zouden zijn, bleken na aanvraag door het college van B en W niet voorhanden te zijn bij G.S. Burgemeester G. J. van der Kroft noemde gis teravond tijdens de raadsvergadering de -beslis sing van G.S. in strijd met hun eigen doelstel lingen waarin zij ondermeer een complexgewij- ze realisering van de kassenbouw voorstaat, om zodoende het landschap zo min mogelijk te ont sieren en daarnaast zo economisch mogelijk te werk te kunnen gaan. „De argumentatie van G.S. dat door de gemeenteraad verwachtingen zijn gewekt, is een onvoldoende basis om te kunnen berusten. Het is waard hiertegen in be roep te gaan", aldus de heer Van der Kroft. Met uitzondering van de heer A. M. van der Hoorn (CDA) kreeg dit voorstel (le steun van de raadsleden. ALPHEN AAN DEN RIJN De restauratie van de Oudshoornse kerk is op een oortje na gevild. Zaterdag 13 juni wordt er een braderie- rommelmarkt op het kerk plein gehouden. Tevens is er dan „open huis" in de kerk. Er zijn dia's van de restaura tiewerkzaamheden te zien. De te koop aangeboden goe deren zijn voor een groot deel verkregen uit giften en erfenissen. De opbrengst van de rommelmarkt is voor de nog te betalen restaura tiekosten. De restauratie van de kerk, die uit de zeventiende eeuw stamt, is grootscheeps aange pakt. Er zijn nieuw funderin gen gelegd. De glas-in-lood ra men moesten worden hersteld en de pleisterlaag moest op nieuw worden aangebracht. Tevens-zijn het dak en de dak goten vernieuwd. De totale kosten waren aanvankelijk ge raamd op twee miljoen gulden, maar liepen, door de slechte conditie van het dak op tot vijf miljoen gulden. Monumenten zorg en de gemeente Alphen hebben een deel van de meer kosten gesubsidieerd. De kerk genootschap heeft zelf onge veer 900.000 gulden moeten opbrengen. Dit bedrag kon verminderd worden met 150.273 gulden, hetgeen door het Prins Bernhardfonds werd geschonken. Ondanks de goe de opbrengst van de vorige rommelmarkt en de vele gif ten die er zijn binnengeko men, is er nog flink wat geld nodig om de restauratie te be kostigen. KOUDEKERK AAN DE RIJN De Koudekerkse Eeuterspeelzaal zal in het omend schooljaar kunnen worden gehuisvest in de scholendependance. Dit stel de burgemeester Swaan gis teravond tijdens de raads vergadering in een reactie op vragen hierover van de PvdA-fractie. De verhuizing van de Koude- kerse peuters is onder meer mogelijk omdat het lager on derwijs het komend schooljaar slechts een lokaal van de drie in de dependance nodig zal hebben. Het noodlokaal bij de dependance zal in ieder geval worden gesloopt. Tijdens de raadsvergaderidng werd tevens het vergunnin genbeleid van het college aan de orde gesteld. Het college had de Partij van de Arbeid vergunning gegeven een kraam in te richten op de ker mis, die in mei door de Oran jevereniging was georgani seerd. Van deze beslissing van B en W was de Oranjevereni ging pas 24 uur voordat de kermis werd geopend op de hoogte gebracht. De Oranjeve reniging had ernstige bezwa ren tegen een dergelijke kraam op de kermis. Op aan drang van de gemeenteraad beloofde het college de zaak met de Oranjevereniging op te Zangeres Hansje Ravesteijn. 'De Schakel' in Langeraar is zondag (Eerste Pinkster-1 dag) het decor voor de halve finales van het zogenaam-1 de Hulkfestival. Een evenement genoemd naar een be-1 kend groen televisiefiguur, die het ene na het anderen overhemd verslijt. Overigens wordt er van de deelne- mers niet verwacht deze truc na te doen. Ook sexe, om vang en leeftijd is niet belangrijk. Wel letten de vier juryleden, op behendigheid, originaliteit en sportivi- 'EN - teit. De finale van dit festival wordt binnenkort in P <cn Scheveningen gehouden. Het vier uur durende pro- ouder gramma wordt in Langeraar opgeluisterd door zange- dat de res Hansje Ravesteijn en twee dames, die tesamen het 'Falmers Ballet' vormen. Naast de Hulk-verkiezingen, !«Dg be wordt er een verkiezing gehouden voor wie de gekste 'ouder Popkop heeft. Het festival in de Schakel begint om «n mei 20.30 uur. *rd gis l Wel Slier» richt, van k iven. 2 ït ver! temeei woensdag 3 juni 1981 pagii ue snoes (v.i.n.r. wim Huis man, Theo van Es, Henk en Jan Versteegen). Na zes jaar stilte en een succesvol optre den tijdens de Haagse Beat nach toch maar weer gaan spelen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4