SC Lisse in de counter levensgevaa op de aan val gooien We zullen alles eter Zijerveld liever niet leer naar Ronde van Spanje i- OODENBURG-CAPTAIN AD DE GROOT: SPORTCLUB LISSE AANVOERDER WIM VAN BEEK: ÖRT GEWEST leidse courant zaterdag 30 mei 1981 pagina 11 WG£| ultertland terwijl wacht l AU LEIDEN De tweede klasse A kent een bijzonder Interessant en spannend competitie-slot Op de laatste wedstrijddag moet koplo- Ser Roodenburg op bezoek bij portclub Lisse. Lisse heeft een achterstand van twee punten op de Leidse lijstaanvoerder. Heeft Roodenburg morgen aan een ge lijkspel al voldoende om zich kampioen te mogen noemen van de tweede klasse, SC Lisse moet winnen om tenminste een beslis singsduel uit het vuur te slepen. Aan de vooravond van het duel silden wij de stemming in beide peila kampen. Aan het woord komen Roodenburg-aanvoerder Aad de Groot en Wim van Beek, captain van Sportclub Lisse. IEN Roodenburg voorstopper nvoerder Aad de Groot is vol ver ren over de goede afloop van de teslissende wedstrijd tegen SC „Wij hebben de beste papieren, al wel een hele zware, spannende trijd worden met veel nervositeit i heen. In de counter is Lisse le- evaarlijk, daar moeten we achter- op letten. Goed je man uitscha- daar zal het op aan komen, mandekking op het midden- i in de achterhoede. Daarbij is Lisse de druk groter, die ploeg n winnen." ampioenschap van de tweede klasse de bekroning worden van een sterk i, waarin zeer aanvallend werd ge en daardoor, veel doelpunten vie- e Roodenburg-captain: „Aanvallend e in vergelijking met voorgaande ja- in stuk sterker geworden. We heb- tijd een beetje het image van een ligend team gehad. Vroeger speel- ook vrij defensief, tegenwoordig ve puur aanvallend voetbal. Dat bij ons zo in, dat we haast niet an- ieer kunnen. We gaan nooit met een digende instelling het veld in, nooit gedachte, we gaan voor een punt Daar hebben we de ploeg niet eens door Laurens Mouter getrainde en hte ploeg brak dit jaar de jeugd op iringe schaal door. Drie spelers kre- n plaats in de basiself toebedeeld en ld seizoen schijnen maar liefst zes Roodenburg regionalen' de over- aar de selectie te maken. Een en an- het logisch gevolg van de goede ipleiding bij Roodenburg, die dit jaar sulteerde in een derde plaats van de chter Feyenoord en Sparta. Van het drietal deed Ronald Jansen (De :„Die blijft gaan, t>ok op trainingen, denk je, die vent is gek") de afgelo- ree weken van zich spreken door te- owel Oranjeplein als RKDEO voor hattrick te zorgen. Hennie Koet torm veel techniek, goed linkerbeen at heb ie in je elftal nodig") en Jurgen („goed loopvermogen, enorme inzet) LISSE Na negentig minuten voetbal tegen Roodenburg heeft slechts één re sultaat waarde voor Sportclub Lisse. Ook aanvoerder Wim van Beek is zich daar terdege van bewust: „We moeten winnen", luidt zijn korte maar krachti- S portclub gen niet, dan is het toch geen verloren seizoen geweest, vindt Van Beek: „Aan het begin van dit seizoen zijn we uitge gaan van handhaving. Eerst voor vei ligheid zorgen en dan zouden we wel verder zien." Van die veiligheid waren de Lissenaars na een prima start al vrij snel zeker en nu promotie naar de eerste klasse nog steeds mogelijk is moet er morgen „toch maar alles op al les worden gezet" Van Beek: „Twee Leidse ploegen (UVS, Lugdunum, red.) in die eerste klasse is genoeg, daarom moet Sportclub Lisse maar naar die af deling promoveren." Sportclub Lisse kende een uitstekende seizoensstart, lange tijd bezette de ploeg, voor het tweede jaar actief in de tweede klasse, een eerste plaats. Van Beek: „In het begin speelden we met twee spitsen, met dat countervoetbal boekten we een hele tijd goede resultaten. Daarna kregen de tegenstanders het door en ging het in onze ploeg minder gemakkelijk lopen." Op 30 november van het vorig jaar moest Lisse, toen nog koploper, op bezoek bij Roodenburg. De Leidenaars wonnen met 2-1. Van Beek noemt het een ongelukkige nederlaag: „In die wedstrijd zijn we te laat begonnen met druk uit te oefenen, anders hadden we minimaal een gelijkspel be haald." Van Beek vindt Roodenburg een goede ploeg: „We moeten zondag vooral oppassen voor de snelle uitvallen van Roodenburg." De aanvoerder was overi gens de maker van het enige Lisse-doel- punt in het duel met Roodenburg: „Zon dag zal ik beslist nog eens proberen te sco ren. Het is precies de omgekeerde wereld. Toen waren wij koploper en moest Roo denburg winnen, nu zijn wij verplicht te Roodenburg voorstopper Aad de Groot: „Voor Lisse is de druk groter" ten het middenveld, dat na de bles- Cees Verver een echte breker ert. Aad de Groot: „We hebben een breker nodig, door de blessure van hebben-we moeten schuiven op liddenveld, Hans Tisseur heeft veel allerlei blessures, wat erg jammer nt ik vind hem één van de betere diers van Leiden." voorhoede beschikt Roodenburg de Wetering („Kan een bal bij louden en zo rust in de ploeg bren- over een waardevolle kracht, ach- iveet Aad de Groot zich in de rug ge- door Maarten van Kooperen, die natig gekweld door blessureperike- postuur mee, dat schril In de competitiestrijd, Texas/DHB de rangli len morgen wellicht z'n laatste competitie wedstrijd voor de Leidse ploeg speelt: „Maarten is een man die weinig risico's neemt, weet ie het niet meer, dan geeft ie de bal een peer over de lijn. Hij heeft z'n stuur mee, dat schrikt toch af." halverwege ranglijst aanvoerde, zijn sterke ploegen als Verburch en Sliedrecht nu uiteindelijk afgehaakt. Sliedrecht werd in Leiden met 2-1 geklopt en uit boekte Roodenburg een moeizaam gelijkspel. De 26-jarige Leidenaar: „Sliedrecht heeft een >urg in hele knappe ploeg, die echt een aanval op- bal bij zet, ik geloof dat, die volgend jaar zonder meer kampioen wordt." De thuiswedstrijd tegen Lisse eindigde in een zege voor Roodenburg: De voorstopper:„Ik kan me er niet veel meer van herinneren, maar thuis met 1-0". Dat eerste klopt, het tweede dus niet, want de Mou- ter-elf won via treffers van Brittijn en Koet met 2-1. De Groot, die op 17-jarige leeftiid in het eerste elftal debuteerde -„Ik viel in voor Cor Penneburg, daarna ben ik er nooit plaats. Hier en daar heb ik nog wel eens een seizoen laatste man gespeeld."- laat zich niet uit z'n tent loken door de stel ling, dat door het gemak, waarmee z'n ploeg scoort, ook in de eerste klasse hoge ogen gegooid gaan worden: „We moeten eerst nog maar eens kampioen worden. Ik geloof niet dat je dan kan zeggen we gaan gemakkelijk in de eerste klasse mee lopen voetballen, dat we met de kop mee draaien." WILLEM SPIERDIJK Wim van Beek speelt al zo'n twaalf jaar in het eerste elftal van Sportclub Lisse. Ook na zijn verhuizing naar Amsterdam, zijn huidige woonplaats, bleef hij zijn vereni ging, met een onderbreking van een sei zoen, trouw. Als reden geeft hij daarvoor op: „Niet alleen het voetballen is belang rijk, de sfeer erom heen is net zo belang rijk. De sfeer bij Lisse is erg goed." Dat was ook de reden waarom de dertigjarige Van Beek tegen de fusie met Lisser Boys stemde: „Ik hecht enorm aan die gezellig heid, ik was bang dat die door die fusie zou verdwijnen." Die vrees blijkt achteraf niet helemaal terecht, volgens Van Beek blijft de spelersgroep in het komende sei zoen bij elkaar. Die groep wordt in het komende seizoen wel aangevuld met spe lers uit de A-regionalen. Talentvolle jeugd, het jeugdteam van Sportclub Lisse promoveerde dit seizoen naar de eerste Wim van Beek: „Het wordt een alles of niets wedstrijd." wordt dus groter? „Inderdaad denk dat ik nog wel een tijdje mee kan komen, ik blijf in ieder geval nog een jaar bij Lisse." Van Beek, de oudste selectie speler, speelt als rechterspits, daarvoor was hij actief als middenvelder. Hij moet het, zoals hij dat zelf zegt, vooral hebben van zijn snelle sprints. De spelersgroep van Lisse is blijkbaar ook die mening toe gedaan, regelmatig wordt door de Lisse- spelers het lied van Henk Spaan ten geho re gebracht. Herhaalde malen krijgt Van Beek te horen dat: „Willem het moet heb ben van zijn loopvermogen." Van Beek, in het bezit van een baard en een flinke haardos:'„Daar ben ik wel aan gewend ge raakt. Ze hebben hier verschillende bijna men voor me. Sandokan, Thijs van Leer." Aan het einde van het vorige seizoen ver liet trainer Van der Vlist tegen zijn zin Sportclub Lisse. Van Beek: „Van der Vlist is een erg goede trainer, heeft ons ten slotte ook kampioen van de derde klasse gemaakt. Hij was ook emotioneel zeer sterk bij de vereniging betrokken." Dat van der Vlist moest opstappen was een be slissing van het bestuur, de spelersgroep had geen inspraak. Jan Faas nam de plaats van Van der Vlist in. Van Beek, die nog met Faas in het eerste van SC Lisse heeft gespeeld: „Faas heeft er voor ge zorgd dat het spelplezier weer terug kwam. We krijgen wel wat opdrachten mee, maar niet zoveel dat het onze vrij-, heid in het veld belemmert. Van Beek verwacht dat Jan Faas zijn ploeg morgen in dezelfde opstelling waar mee vorige week tegen Olympia werd ge speeld, het veld in zal sturen. Dat bete kent ook dat Dorus van der Voort van de partij zal zijn. Van der Voort werd vorige week uit het veld gestuurd. Een schorsing van de vereniging bleef uit. Van Beek: „Bij Lisse is het wel gebruikelijk dat de vereniging een uit het veld gestuurde spe ler meteen schorst. Het bestuur is echter van mening dat dat wegzenden van Doms volledig onterecht was. Er is ook een mondelinge behandeling van de zaak aan gevraagd." Sportclub Lisse moet morgen dus winnen om tenminste een beslissingsduel met Roodenburg te forceren. Van Beek: „Voor- het publiek wordt het ongetwijfeld een in teressante partij. Het wordt hoe dan ook |dVAN HERPEN i IEN AAN DEN RIJN Het normale aan de laatste ronde panje was de verwachte over- ng In het eindklassement van nni Battaglin. De 29-jarige lturige Italiaan was de enige lationale vedette in het deelne- eld. Verder was de Vuelta bij- g in dag uit een demonstratie itwassen. In tegenstelling tot Suropa, waar de regelementen 'er zijn, de pers kritischer is en ïlevisiecamera scherp regi- t, kunnen ze op het Iberisch eiland nog voortwoekeren. De ise wielersport heeft heel diep anje werd niet zo nauw gekeken, niet meer toen de eindoverwin- 'an Battaglin zich al vroeg afte- De kanshebbers van binnen de 'n waren al vroeg kansloos. Faus- uperez, de jonge winnaar van vo- verscheen ongetraind aan de wegens een poslbreuk in maart, fenner Vincente Belda- bleek nog niet mee te kunnen in vlakke s en tijdritten. Juan Fernandez, irde op het laatste wereldkam- schap eveneens een jonge belofte, iet erg in vorm en viel tenslotte lat alle se ploegen besluiten te slaan om zoveel mogelijk etap- fcs te behalen. Alle ploegen zou- deel krijgen, als ze samenspan- 'gen het buitenland, bestaande uit liaanse, een Franse en een Ne- idse (HB) ploeg. Noodgedwongen ook die buitenlanders maar met „in de slag." Peter Zijerveld uit Alphen aan den Rijn werd vijftiende in het eindklasse ment van de Vuelta. Hij vond dat zelf een tegenvallende prestatie. Zijerveld weigert echter de Spaanse coalitie de schuld te geven. „Ik had gerekend op een plaats in de top tien. Ik heb op sommige dagen, als het erop aan kwam, niet goed gereden en daar verspeelde ik mijn hoge klassering mee." Peter Zijerveld, de vroegere; verpleegkundige in een instituut voor geestelijk gehandi capte kinderen, komt eerlijk voor zijn matige prestaties in Spanje uit. Niette min kreeg zijn lust om elke dag weer op te stappen een paar geduchte knau wen door de onverkwikkelijke toestan den, die zich in het peleton voordeden. „Het was te gek gewoon, zoals die Spanjaarden aan etappeoverwinningen kwamen. Als er een buitenlander ont snapte gingen er altijd een paar van hen mee, maar ze bleven aan het wiel zitten. Ze deden niets om de voor sprong op te voeren. Ze wachtten tel kens op het moment om er zelf van door te gaan, zonder buitenlanders. La ter heb ik begrepen waarom." „In de zestiende etappe reden we over vlakke wegen en er stond een storm wind tegen. Na zo'n zestig kilometer demarreerde Alvaro Pino, een onbe kende Spanjaard. Hij was lid van een Spaanse ploeg. Ik zei tegen Jos Schip per: „Let op, die wint de etappe." Jos geloofde me niet, want hij was er van overtuigd dat een Spanjaard bij zo'n te genwind het nooit nog 130 kilometer alleen zou kunnen uithouden. Bij de ra vitaillering had Pino drie minuten voorsprong. Daar had hij dertig kilo meter over gedaan. Na het eten hebben wij als Nederlanders met de Italianen afgesproken dat we hem gingen terug pakken. Zes Nederlanders en tien Ita lianen hebben tien kilomter kop over kop gejaagd. We reden zo hard we kon den. Het verschil moest dus kleiner worden. We gaven het op toen de mo torordonnans na tien kilometer jacht ons kwam meedelen dat Pino intussen zijn voorsprong had opgevoerd tot der tien minuten... Het kon niet anders of hij heeft aan een auto gehangen of erin gezeten. Zo werd er heel wat geflikt. Lopez-Cerron won een etappe in de laatste week en een dag later was hij de snelste in een tijdrit. Hij bleek zelf een route voor de tijdrit te hebben uitge stippeld. Als wij dat hadden gedaan, waren we naar huis gestuurd. Hij kreeg slechts twintig seconden straftijd. Met zulke incidenten had ik moeite. Ik kan goed tegen mijn verlies, maar dan moet er wel eerlijk worden gestreden." Peter Zijerveld heeft niet veel trek om nog eens aan de Ronde van Spanje deel te nemen: „Het is een chaos. Bij de be langrijkste tijdrit waren er zulke op stoppingen, dat we na een verkenning niet eens meer op tijd op het startpunt konden komen. Jaques van der Meer startte vhf minuten te laat, ik nog net op tijd. In die tijdrit, gewonnen door Battaglin, reed ik ondanks de paniek voor de start, niet slecht. Ik had al zes renners ingehaald. Ze bleven allemaal aan mijn wiel hangen. Dat mocht hele maal niet. Tijdens de laatste kilometers bergop begonnen ze plotseling te de marreren. Dat haalde me uit mijn rit me en uit mijn concentratie." De dopingcontrole in de Ronde van Spanje mocht die naam ook niet heb ben. „Daar deugde niets van", zegt Zijerveld: „Alleen de buitenlanders werden streng gecontroleerd, de Span jaarden werden soepel behandeld. Op een dag moest ik naar de controle met een Spanjaard. Hij was één van de ach terblijvers en door het lot aangewezen. Zijn ploegleider stond hem op te wach ten en ging met hem mee naar de laats waar de controle werd gehouden, •aar aangekomen maakte de ploeglei der een enorme ruzie met de contro leurs. Na vijf minuten was het besluit gevallen, de Spaanse renner hoefde in eens niet meer op de controle." Zijerveld zag ook deelnemers die ver boden middelen bij zich hadden in de koers: „Het waren meestal de mindere goden. Zij namen kennelijk iets om op tijd aan de eindstreep te komen. Zij hadden die spullen niet zomaar bij zich. Je neemt toch geen middelen mee om ze niet te gebruiken, nietwaar? Ook cir culeerden er allerlei officiële flesjes van de dopingcontrole in de karavaan. Daar was moeiteloos aan te komen. Het was met die dingen geen kunst de fles jes te verwisselen. Door al die zaken sa men vond ik het een slechte Ronde van Spanje. Ik heb er niet veel behoefte meer aan om er nog een keer aan deel te nemen." HB, de tweede Nederlandse formatie, was met hoge verwachtingen naar Spanje afgereisd. Het bleef bij twee etappezeges van Lammertink en Nieuwdorp. Bij de laatste overwinning kreeg de ploeg in het afstopwerk de steun van de Italianen. Alleen Zijer veld haalde een acceptabel niveau in de jonge ploeg. Hij was met Schipper de enige die in Sapnie bewees ook een goede Ronde van Frankrijk te kunnen rijden. HB zal na de teleurstelling in Spanje waarschijnlijk besluiten niet aan de Tour deel te nemen. De ploeg is er te jong voor en de Tour-directie accep teert alleen de sterkste ploegen. Zijer veld: „Ik ben ervoor om thuis te blij ven, hoe graag ik ook eens de Franse bergen zou willen beklimmen." Peter Zijerveld zal waarschijnlijk niet aan de Tour de France kunnen deelnemen. Biljartstanden Veen en Rijnstreek DVH De Plas Poule b 3 bod. Westerhaven RHV DVH Rijnegom R. A. Veen Poule c 4 bod. ^Sch Poule d 3 bod. De Plas De Verg Vos DVH RBV De Kroon Jacobs woude De Kroon Jacobswoude Westerhaven Poule a libre RBV 63 Nw. Wetering Poule b Ubre ^Sch 9-37 9-36 9—29 9-25 RBV R. A. veen De Sport

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11