Ook
Ons Eiland
>edt het niet
u
Duinzicht winnaar
schoolkorfbaltoernooi
13
LSG succesvol
op snelschaak
kampioenschap
s
sportuitslagen
SPORTTRIBUIME
Enthoven vijfde
Sportwereld
LEIDSE COURANT
MAANDAG 25 MEI 1981 PAi
LEIDEN Da teloorgang van het Leidee eerste klasse korfbal
Is dit seizoen vrijwel compleet Als derde Leidse ploeg degra-
deert ook Ons Eiland, nadat het degradatieduel tegen Vrien-
- denschaar met 4—3 werd verloren. Afdelingsploeg Fluks ver-
zekerde zich middels een 0—4 zege op Excelsior 3 van de
tweede plaats in de eindrangschikking en plaatste zich daar
mee voor een promotiewedstrijd.
Ons Eiland-coach Plet Weerheijm wilde gokken In de eerste helft
.van het degradatieduel tegen Vriendenschaar. Plaatste routiniers
Sarie van de Meeberg en Nan Deegenaars In de basisopstelling
voor de kprf en hoopte zo op een snelle voorsprong. Maar al na
twee minuten werd de illusie wreed verstoord toen Vrienden-
schaar scoorde. Sarie van de Meeberg zorgde een kwartier later
wel voor de gelijkmaker, maar door de vakwisseling verdween
Weerheijms verrassing uit het aanvafsvak. Vriendenschaar had In
de eerste helft al een licht overwicht, maakte op het gladde veld
minder fouten en viel wat overlegder aan. Tien minuten voor rust
'bij een 22 stand, treffer Jan van Kalkeren, moest Weerheijm
Sarie van de Meeberg al Inwisselen voor Gerda van de Meeberg.
Hans van de Meeberg jr. verving bij rust ook Nan Deegenaars.
Met energiek werkkorfbal zwoegden de Leidenaars verder. Nog
een tegentreffer kon door Huib Hasselbach worden gepareerd,
maar 43 bleef onbeantwoord. Ons Eiland wist Vriendenschaar
wel onder druk te zetten door veel balbezit tot uitgespeelde kan
sen kwamen het aanvalsvak niet-. Een afgekeurde goal van John
Dickhoff was een minuut voor tijd Ons Eiland's laatste wapenfeit
.fn de eerste klasse.
Op het Delftse gravel was snel aanvallen bijna onmogelijk. Eén
helft lang liep Fluks zonder resultaat storm op de defensie van
Excelsior 3. In de tweede helft waren de Noordwijkse vizieren
nauwkeuriger afgesteld en na een kwartier kwam Fluks door
schoten van Jan Verloop en Ditte van der Meulen op 0—2. Het
tweede aanvalsvak voerde de score snel naar 04 op, met tref
fers van Frank Dijkstra en jeugdspeelster Ada van der Meulen.
Een stortbui maakte tenslotte een voortijdig eind aan dit duel
wat Fluks definitief de tweede plaats opleverde.
Dinsdag speelt Fluks om 19.00 uur op De Voscuyl in Oegstgeest
het promotieduel tegen Avanti om een plaats in de districtscom
petitie.
VENHUIZEN Tijdens races
(350 cc) In Venhuizen heeft
motorcoureur Jan Enthoven
beslag gelegd op de vijfde
plaats. In het algemeen klas
sement heeft Enthoven de
eerste plek over moeten doen
aan concurrent Frans Dekker
die gisteren derde werd.
Schouten eindigde als eerste.
Enthoven, die zaterdag de
tweede trainingstljd neerzette,
ging gisteren zeer traag van
start. Uiteindelijk eindigde de
Sassenheimer na een Inhaalra
ce (zo'n twintig tegenstanders
liet hij achter zich) toch nog als
vijfde.
De jeugd In actie tijdens het Schoolkorfbaltoernool.
LEIDEN Hevige regenval
gedurende de laatste uren
kon het jaarlijkse schoolkorf
baltoernooi maar nauwelijks
verstoren. Het spelplezier van
de spelers en speelsters van
de ruim zeventig schoolteams
bleef, ook al zakte het spel
peil wat terug. Na een span
nende finale waarin het Ste
delijk Gymnasium met 3—1
verslagen werd, werd de
Oegstgeester S. G. Duinzicht
winnaar in de hoofdafdeling
voor het voortgezet onder
wijs. Het Carillon werd win
naar in de klasse van de lage
re scholen.
Er eindigden In de klasse van
de lagere scholen nog al eens
een wedstrijdje onbeslist. Dan
moesten strafworpen, te ne
men door elk teamlid, een be
slissing forceren. Het beheer
sen van deze korfbalspeciali
teit bracht Het Kompas ten
slotte in de finale. In de kwart
finales eindigde de wedstrijd
tegen de Pestalozzischool in
een 33 gelijkspel terwijl In de
halve finale tegen de Rudolf
Steinerschool een 22 eind
stand bereikt werd. Beide ke
ren brachten strafworpen Het
Kompas een ronde verder. In
de finale liet Het Carillon het
niet op een strafworpenserle
aankomen. De eindstrijd kende
een 10 eindstand. In de klei
ne finale eindigde de wedstrijd
tussen De Valkeniers en de
Rudolf Steinerschool wel gelijk
(1—1) en werd laatstgenoemde
winnaar van de bronzen me
daille na het nemen van de
strafworpen. Bij de reserve
teams werd de Apolloschool
winnaar voor de Slem van der
Stoelschool en de Willem de
Zwijgerschool.
In de afdeling voor het middel
baar onderwijs werd de SG
Duinzicht winnaar na een 13
zege in de finale tegen het Ste
delijk Gymnasium. Alleen in
een voorwedstrijd tegen de
Visser 't Hooft SG hadden de
Oegstgeestenaren een punt
(11) laten liggen. In de Q
poule had het stedelijk veel
concurrentie te duchten van de
M.E.A.O. Hoewel het onderlin
ge duel in een 10 zege voor
het Gymnasium eindigde, was
het doelsaldo van de M.E.A.O.
aanzienlijk beter. Het stedelijk
gymnasium maakte echter
geen fouten meer en plaatste
2ich ongeslagen voor de finale.
De strijd om de derde en vier
de plaats ging tussen de
M.E.A.O. en het Rijnlands Ly
ceum uit Oegstgeest.
De
Oegstgeestenaren wonnen na
een strafworpenserle, nadat de
wedstrijd was geëindigd in een
1—1 gelijkspel. De schoon
heidsprijs ging naar de Louis
de Coligny SG.
\en en
hat vo
«i I
ederlands kamplo&trij
is dit jaar vooral L%g|i
erd in de voorronden
ijdei
Ide
U«
LEIDEN Bij de strijd om het Nederlands I
snelschaken voor verenigingsteams is di'
cesvol geweest. Hst eerste viertal werd I
hoofdklasse alleen door Volmac en Philidor Leeuwarojnus r
passeerd, terwijl het tweede team een klasse lager achfjit de
drect tweede werd. dklassi
Philidor Lelden en vooral LSG weerden zich krachtig In de1^' de
klasse. LSG was in poule 1 alleen kansloos tegen de
Volmac en Philidor Leeuwarden. Met een derde plaats wei
Leidenaars uitgeschakeld voor de finales. Topscorers In d M
waren Wlm Heemskerk en Joan Baart met 8 uit 11. In j
eindigde Philidor Leiden achter het betaalde Koningsclub
en Eindhoven, de uiteindelijke kampioen, op een gedeeldJ^PI
plaats. Met 9 uit 10 werd Rinie Kuyf in dit viertal topsco
was ook de beste speler van de gehele hoofdklasse.
In de B-groepen heeft LSG 2 lange tijd vooruitzichten i
eerste plaats gehad. In de slotfase zakten de Leidenaar
om tenslotte met een half punt achterstand tweede te
achter Dordrecht. Noordwijk kwam niet veel verder c
plaats in de middenmoot, terwijl Lisse In de achterhoede
de. In de C-groepen weerde Leiderdorp zich behoorlijk
Vooral Gert Jan Goedhart en Henk Goeman waren op
LSG 3 en Noordwijk 2 waren hier geheel kansloos.
ten i J
aarsIBl
te lil
dll
edeII I
Ij
IPSWICH Bobby Robson, al
twaalf Jaar manager bij de win
naar van de UEFA-beker Ips
wich Town, heeft gistererv
voorgoed de vele geruchten
ontzenuwd dat hij zijn club zou
verlaten.
BYDGOSZCZ Het Ierse
voetbalelftal, tegenstander van
Nederland In de WK-groep 2,
heeft in Bydgoszcz een oefen
wedstrijd tegen Polen met 3-0
verloren.
CASTRICUM Jeroen van
der Meer wierp gisteren in Ca-
stricum de speer 72.94 meter
ver. Het betekende de beste
Nederlandse seizoenprestatie.
COVENTRY De Nederland
se kunstzwemploeg Is tijdens
een achtlandenontmoeting in
Coventry als vierde geëindigd.
KEULEN De Westduitser
Paul Schockemöhle heeft gis
teren met zijn paard Deister de
Grote Prijs van Keulen gewon
nen. In het hoofdnummer van
deze concours hlppique eindig
de Rob Eras met Tomasso als
vierde.
BEVERWIJK Eindhoven
(met Cuypers, Douven, Van
Mill en Grooten) is in Beverwijk
Nederlands kampioen snel
schaken geworden. Titelverde
diger Rotterdam werd EN
VLAARDINGEN De Imaas
landse sabeltitel is b Voon
door Rorik Jansen vate elf
Visser uit Amsterdamkanaai
Dijksman en Oscar Kara. G<
van zaal Kardolus uit jvoors
meer werden respectl In de
vierde en vijfde. minde
GEESTEREN Tijdens i hetga
tionale kampioensclfl opia
schieten won Eric Swinlyrêl er I
het kleiduivenschieten hunum
derdeel trap, zegevierdf op h
Achilles bij het onderdejunum
meter liggend groot kalibpian
weer, en was Cor Westej het s|
de sterkste op het n|n via F
staand. Het i
LEEUWARDEN Peter een ee
(Oosterhout) is gisterjKikker
Leeuwarden Nederlandsnet eei
pioen sportpistool zwa^eld be
ber geworden met 581 n© aftri
HANNOVER De Ned| De I
se juniorenploegen heblji door
judo-interland tegen kn in a>
Duitsland verloren. De j<L—
waren kansloos (5-1), ter
meisjes bij een elndstey ai|
2-2 door de gedallleei|g||l
slag alsnog aan het
eind trok. IflOl
BUITENLANDS
VOETBAL
ITALIË
AacoH-Breada 0-0. AveOlno-Roma
1-1. Catanzaro-lnternazlonaie 0-0.
Como-Bologna 2-1. Juvontus-Ro-
rantina 1-0, Porugla-Torlno 1-0,
Plstolese-Cagllarl 1-3, Udlnese-
Napoll 2-1.
Eindt Land: Juventua 44 pnt, Roma
42. Napoll 38. Inter 36.
PORTUGAL
Nltou-PenaM 2-0, Porto-Marttl-
nto 1-1, Colmbra-Gu!marae8 1-2,
Amora-Sporting 3-0. Portlroonen-
zlm-8oavlsta 0-1.
8land: Benflca 50. Porto 47. Boa-
vtata 35. Sporting 35, Gulmaraea
Zwitserland:
Nordstern Basel-Chlasso 1-0,
Young Boys Bern-Zurich 0-0.
Grasshopper-Chenols 2-1, Lucer-
ne-Slon 2-2. Servette Geneva-Xa-
max Neuchatel 0-2. Belllnzona-Ba-
sel 1-1, Lausanne-St. Gallen 0-0.
Stand: 1. Zürlch 37. 2. Grasshop-
Nlseu-Penaflel 2-0. Porlo-Maritl-
mo 1-1, Coimbra-Guimaraes 1-2.
Amora-Sporting 3-0. Porti
zlm-Boavlsta 0-1. Stand: 1. E
ca 29-50. 2. Porto 29-47. 3. Boa
vista 29-35.
BETAALD VDETBAL
Afdeling A: AJax—Telstar 60 (T.
prom.), Volendam—AZ '67 1—3
(A. prom.). Feyenoord—DS '79 4
0 (F. kamp. en prom.), Haarlem—
Exceslor 9—2 (E. prom.), FC Am
sterdamFC Den Haag 3—4.
SpartaFC Vlaardlngen 60 (S.
prom).
Feyenoord 24—33
Sparta 24—32
AZ17 24—32
Escalator 24—29
Tel a tar 24—29
FC Amsterdam 2426
Ajax 24—24
FC Den Haag 24—24
OS '79 24—23
Haarlem 24—18
SVV 24—15
Volendam 2414
FC Vlaardlngen 24—13
KNVB ZONDAG
AMATEURS
ZONDAG
Hooldklaaa# A: Ellnkwljk—RVC
44. Neptunus—UVS 3—1.
DWV—EDO 1—0. Zeeburgla
DHC 1—3 (D. kamp Hllversurrv-
Xerxes 1—0. AF&-Unitaa 11,
VUC—CW 4—1.
DHC 26—37
Ellnkwljk 26—34
26-31
26—31
26—30
26—29
26—29
26—23
26—22
26—22
26-21
26—20
26-20
Xerxs
Unites
Neptunus
OWV
'29 1—1. Zwolsche
Bo?»—Achilles '12 (A. degr.). Roh-
daSteenwijk 1—0, De Treffers—
Hoogevoen 41 (T. kamp.). Hu-
bert Snoek—Oulck '20 1—1, Em-
men— Rheden 20.
Hoofdklaaae C: RKC—Geldrop
WEST II
Eerste klasa«
Westlandla 40. Hermes/DVS
De Musschen 1—1. DHSHOV
00. LugdunumOvermaas 50,
VIOS—Gouda 3—0. DCV—Papen-
drecht 0—0.
Wilhelmus 23—32
De Musschen 2331
Hermes/DVS 24—30
Westlandia 23—26
Papendrecht 23—26
23—24
23—23
Overmaas 2322
HOV 23—22
23—20
23—18
23—17
23- 9
i A: Blauw Zwart-
denburg—RKDEO 5—2. Olym-
pla—SC Llsse 2—3, LDWS—
Texas/DHB 1—4.
Roodenburg 2333
SC Llsse 23—31
Slledrechl 23—30
Texas/DHB 23—25
Blauw Zwart 23—24
Verburch 23—24
DHL 24—23
Olympla 23—20
HW 23—20
LENS 23—20
RKDEO 23—19
Oranjeplein 23—19
LDWS 23—12
Betllatlngawedtlrljd 3C: ONA—
Slikkerveer 1—2 na vert. (S.
kamp.).
Vierde klaaae C: Spoorwijk—
Westerkwartier 1—1.
KNVB ZATERDAG
slngswedstrljden:
klasse A: Vitesa
Gewone competle:
Tweede klasse B: Lisa er Boys
Spirit 31. XerxesRijsoord 2
4. ASWH—Bolnes 1—1 (B. degr.).
De Zwerver—Zwart Wit'28 2—2,
Jodan Boys—Be Fair 0—1. Lyra—
DOTO 6—2.
Zwart Wit *28 24—36
ASWH 24-31
Rijsoord 24—27
Spirit 24-26
Be Fair 24—24
De Zwerver 24—24
DOTO 24—23
Xerxes 24—23
De Zwervers 2421
Lisser Boys 24—21
Lyra 24—21
24—20
24—15
'27SVGEB 3—0 (SVGEB
WEST II
Vierde klasse A: Naaldwijk—KMO
1—1. Satelliet—DORR 4—3.
SC '35—HPSV 1—1. Loosdui
nenHoekse Boys 4—2, Scheve-
nlngenSP
MW '27—
degr.).
MVV '27 23—31
Naaldwijk 23—29
SC Usse 24—29
DORR 23—24
Loosduinen 23—24
Hoekse Boys 24—23
DEVJO 23-22
HPSV 23-22
SV '35 23—21
KMD 23—20
Satelliet 23—20
Schevenlngen 23—18
SVGEB 23-17
Vierde klasse B: Schoonhoven-
Bergambacht 0—3. TOGR—Rand-
d Sport 41. De Sleutels—Ha-
sw. Boys 1—2. GWS— Roh-
'76 1—2. 's-Gravenzande—
DSVP 2—4. Te Werve-Oegst-
'e-Gravenzande 23—35
DSVP 24—33
Hazerswoudse Boys 23—31
DSS '26 23—27
TOGR 23—26
Rohda '76 23—23
Bergambacht 2321
Randstad Sport 23—21
Oegstgeest 23—20
Te Werve 23—19
GWS 23-7-15
De Sleutels 23—15
Schoonhoven 2314
Promotiewedstrijden:
Neer Reg. jeugdcomp. II: Soccer
Boy»—SJC 3—1, Quick (H)Har-
Excelslor 1—1.
BASKETBAL
Promotiecompetitie:
Heren: Alexandria-OSM 90-63.
Voorburg-Bourgondië 126-73.
Heren reserve: SOVB 2-Cange-
roes 2,57-54.
Dames: Voorburg 2-Top Stars 1
89-41. R'dam Zuid 3-Argon 1 52-
Jongent junioren: Goba-Argon
64-73, Tekkels-Bourgondié 78-77.
Meisjes junioren: R'dam Zuid-
OSG 53-53. Crackerjacks-Lelder-
dorp 50-59.
CRICKET
ACG-VOC 120-156 voor 9 (VOC
wint met 46 runs, 0-6).
Bloemendaal-De Kieviten 107-
134/8 (Bloemendaal verliest met
27 runs. 0-6).
VRA-HCC 161 voor 5 - 160 voor 9
(VRA verliest met 5 wickets 0-6).
HOCKEY
Landskampioenschap dame»
irdam-NIJmegen 5-0. Were
DI-EMHC 0-2. GHBS-Gronlngen 1-
0. HGC-Upward 2-1.
Stand:
1 EMHC 5 8
2 Amsterdam 5 8
3 HGC 5 7
4 GHBS 5 6
5 Were Dl 5 5
6 Upward 5 4
7 Nijmegen 5 2
HONKBAL
Hoofdklasse zaterdag: HCAW—
T T. Tigers 8—0.
Eerste klasse A: Hoofddorp
Sparks O-O. B: PSV—OOS'32 0—
17. PSV—DOS'32 4—3. Hilver-'
sumFeyenoord 43.
Hoofdklasse zondag: T.T. Ti
gers—HCAW 0—3. UW—ADO
13. Haarlem N.Neptunus 2—7,
Amstel T.—Quick gest. 0—0.
Giants—Spartaan 10—0.
Do stand: Neptunus 9—18. UW
9—12, HCAW 10—12. Amstel Tij
gers 9—10, Haarlem Nlcols 10—
10. Unique Giants 9—10, AOO 9—
8. Spartaan 10-6. Quick 8—6.
T.T. Tigers 11—0.
Eerste klasse A: Pirates—Terrasv.
3—5. Kinheim—Herons 8—2.
SparksHoofddorp 91. RCH—
Schoten 6—2. B: Thamen—Sparta
3—4. Storks—Jeka 1—0.
Tweede klasse B: Zwljndr.—
Rooswijk gest. 0—0. O. Gezellen—
VUC 12—5, Bl'daalNADO V. 7—
2.
KORFBAL
Hoofdklaaae
Oeetos-DOS '46 11-6. Luto-PKC
10-8. Dalto-Fortuna 7-10. Blauw
Wit-Allen W. 6-9. Rohda-Archlpel
ROLHOCKEY
Jodar 17-2.
Tweede Klasse
ZRC-Llchtst. 2 7-4. Dennenb. 2-
Rotterdam 8-7, ZRC 2-Marathon 2
SOETBAL
Eerste klas: VUC—Storks 2 9—6.
Wassenaar 2-Glue Birds 4—3,
AlphlanaWesterkwartier 2 1—
10. CelerltasADO 2 4—11.
Tweede klas: Hyglea—Te Werve
21—2. Birds 2—Red Uons 13—2,
Blue Birds 2—Hyglea 2 16-3.
Derde klas: Westerkwartier 3—
Wassenaar 3 9—13, Westerkwar
tier 3—Wassenaar 4 (afgel.),
TORNEN
Europese kampioenschappen
vrij 9.65 sprong 9.75 ring 9.80
paard 9.75 brug 9 90 rek 58.60 to
taal; 2. Joerl Korolev (Sow.) 9.80
9.75 9.90 9 75 9.50 9.60 58.30; 3.
Bogdan Makoets (Sow) 9.45 9.65
9.75 9.80 9.80 9.75 58.20; 4. Ro
land Brueckner (Odl) 9.75 9.64
9.70 9.70 9.60 9.60 58.00; 5. Mi
chael Nikolay (Odl) 9.40 9.80 9.80
9.65 9.60 9.60 57.85; 6. Gyorgy
Guczoghy (Hon.) 9.45 9.90 9.60
9.60 9.60 9.60 57.75; 7. Eberhard
Gieger (Wdl) 57.45; 8. Lutz Hof-
mann (Odl) 57.40. 9. Juergen Gel-
ger (Wdl) 57.25; 10. Michel Bou-
tard (Fra) 57.20; 47. Ron Lamboo
(Ned.) 8.40 8.70 9.00 9.30 8.90
8.70 53.00; 61. Ad van den Boog-
art (Ned.) 8.20 8.35 8.00 8.70 8.50
8.50 50.25.
ATLETIEK
ATLETIEK HAARLEM
3000 meter meisjes a: Marteen
Niesten (Dem) 10.14.3.
100 meter (ongans s: Ruben
Vaarnhold (AAC) 11.40.
400 meter jongens s: Andries van
Rooyen (AAC) 49.53.
Polsstok hoogspringen jongens b:
Berry de Paauw (VLTC) 4.40 m.
Kogelstoten jongens b: Rob Sok
(Spirit) 15.36 m.
Speerwerpen jongens k Rob
Bunstra (Castrlcum) 63.00 m.
800 metsr jongens b: Leendert
Persoons (AAV) 1.57,55
800 meter meie|es a: Christel Jen-
nis (België) 2.13.55.
800 meter jongens a: Edwin van
de Berg (Clytoneus) 1.57.27.
In 2.09.28; 2. Stan Curran (Gbr)
2.14.08; 3. Jacques Valentin
(Olympla'70) 2.15.17; 4. Herm At
kins (VS) 2.16.24; 5. Rudy Verriet
(AV Nijmegen) 2.18.39; 6. Hugo
van Duyse (RKHAV) 2.22.56; 7.
Henk van Hoek (HAC) 2.23.49; 8.
AvI Levi (Israel) 2.25.14; 9. Lou Po
lak (Metro) 2.28.33; 10. Henk
Bfonswijk (Olympus'70) 2.29.29;
11. David Wright (Gbr) 2.29.56; 12.
Wim van der Zon (PAC) 2.30.21;
13. Wim Edam (AV Edam) 2.31.04;
14. Eugène Janssen (Achilles Top)
2.31.29; 15. Johan Kijne (Metro)
2.31.49.; 21. Steet Kijne (Metro)
2.36.42; 22. Jan Kaat (PAC)
2.37.55; 23. Dick van Santen
(PAC) 2.39.40; 25. Jan Blom (Ener
gie) 2.40.23; 27. Frans ten Hout
(Metro) 2.42.16; 36. (2e vet.) Gerrlt
Kramer (AVR) 2.43.59; 41. Daan
Dijksma (Spark) 2.46.36; 44. Alex
Halter (AVR) 2.50.47; 45. Rob Wie
gel (PAC) 2.51.29; 47. Harry Heeke
(Energie) 2.52.45; 50. Koos Bocr-
dljk (PAC) 2.54.35; 57.
nissen (PAC) 2.55.25; 58. Hans
Veerman (AVR) 2.55.28; 59. Ger
Broedera (Energie) 2.55.33; 63.
Aad Boer (AVR) 2.57.17; 65. Pleter
Verdouw (AVR) 2.57.25; 74. Henk
Dissel (AVR) 2.58.39; 77. Jan Ever-
se (PAC) 2.59,48; 78. Marl Bijl
(Energie) 2.59.49.
Tien snelste msrsthons: 2.08.3d
Derek Clayton (Aus). 1969. Ant
werpen; 2 09.01 Gerard Nijboer
(Ned) 1980. Amsterdam; 2.09 05
Shigeru Soh (Jap). 1979. Beppu;
09.12 lan Thompson (Eng) 1974,
(VS) 1979. Boston;
2.09.28 Ron Hill (Eng) 1970. Edin
burgh; 2.09.28 John Graham (Sch)
1981. Rotterdam; 2.09.41 Alberto
Salazar (VS) 1980, New York;
2.09.55 Waldermar Cierplnskl
(OdO 1976. Montreal. V
Dames: Marja Wokke (Ada)
2.43.23 (31e In totaal); 2. Tine
Bronswl|k (Olympus'70) 3.12.40
(125e); 3. Marianne Nleuwenhuis
(Ada) 3.15.13.
ROEIEN
VICHY
Twee zonder etuurrrouw:
1. Nereus (Linda Luytlng/Gerte
Donkervoorl) 3.33.21; 2. Bulgarije
(Nedlalkova/Stojanova) 3.40.59; 3.
Frankrijk 3.45.55; 4. Bulgarije
3.48.35.
Twee zonder stuurman:
1. -TsjechoSlowakije (Kysety/Dole-
cek) 6.36.10; 2. Nederland (Atsma-
/Bosman) 6.36.56; 3. Frankrijk
(Bremer/Perrot) 6.44.27; 4. Neder
land (Dam/Abelsma) 6.45.89; 5.
Nederland (Van Dorp/Schreuder)
6.50.77.
NK Meerkamp
(11.32-6.60-11.74-1.92-50.32-
15.88-40.48-4.30-56.68-4.21.4)
3. Ron Schenk (Lycurgus) 7186
punten (11 32-6.91-14.26-1.89-
51.79-15.65-36.76-4.60-42.96-
4.38.8)
4. Frans van der Ham (VLTC)
7110.
5. Guido van der Sluis (AAC) 6803.
6. Johan Lanser (Sliedrecht Sport)
7. Ben Roon (Jahn II) 64.28. 8. Pe
ter Holshuljsen (Swift) 6353.
DAMES:
1. Sylvia Barlag (ADA) 5785 pun
ten. (ged. 110 horden: 13.82 sec.,
kogel 12.06 m. hoog 1.78 m. 200
m. 25.50 sec., ver: 6.27 m. speer
31.88 m. 800 m. 2.22.2).
2. Marjan Goedhart (AAV'36) 5240
punten (14.97-20.80-2.63-26.94-
6.02-31.84-2.22.7).
3. Jenny van de Berg (Spado)
5024 (15.58-9.61-1.69-26.21-5.61-
25.88-2.22,1).
4. Marjan van Arnhem (Hellas)
4790, 7. Badeloch ter Beek (Fit)
4758, 8. Marike Oosterhuls (PSV)
4269.
BILJARTEN
Wereldkampioenschap vijfkamp
1 A. Dielis (Bel) 12 50 236.20
2 Bongers (Ned) 11 51' 179.02
3 Van der Smissen (Ned) 10 49
217.70
4 Wildforster (Wdl) 8 36 135.23
5 Kobayashl (Jap) 5 32 130.69
6 Stenzei (Oos) 4 30 76.97
7 Hose (Wdl) 3 23 101.39
8 Vierat (Fra) 2 19 112.40
AUTOSPORT
NOrburgrlng
1000 kilomatarraca: 1. Hans
Stuck/Nelson Piquet (WDI/Bra).
BMW-March 2.16.50.86 min.. 2.
Reinhold Jost/Jochen Mass (WDI)
Porsche 908 2.17.10.86. 3. Bob
Wollek/Preston Henn/Adrian Ya-
tes-Smith (Fra/VS/GBr) Porsche
935 2.18.15.95. 4. Hans Heyer-
/Plercarlo Ghlnzani (WDI/lta) Lan
cia 2.18.18.70. 5. Edgar DÖren-
/Jürgen Lassig (WDI) Porsche 935,
Stand In het merkankamploen-
echap: Boven 2000 cc: 1. Porsche
66 punten. 2. BMW 52. 3. Mazda
18. Onder 2000 cc: 1. Lancia 70
punten. 2. BMW 22,5. 3. Porsche
1. Italië 3.15.21; 2. Frankrijk
3.16.65; 3. Nederland (Hellemans.
Ceha, Brouwer, Ernst) 3.17.86.
rije II (Toekova/Joeleva) 3.4
r"1' Oost-Dultsland (Unse/West-
phal) 3.24.21; 2. Bulgari|e (Vellno-
va/Bakova) 3.27.85; 3. Noorwegen
(Johansen/Lenes) 3.31.65; 4. Ne
derland (Vlsaer/Nelleke Donker
voort) 3.31.97.
TTranse jeugd 3.19.50; 2. Neder
land (Hellemans. Ceha, Brouwer.
Twee zonder stuurman:
1. Sowjet-Unle (Plmenov/Plmenov)
6.39.86; 2. Nederland (Atsma/Bos-
man) 6.42.95; 3. Joegoslavië (Ivan-
ZWEMMEN
Kring B
100 m s.s. m. 1970: L. v.d. Zwart.
AZL 1.37.7. E. Heemskerk. DES
1.38.6. L v. Dijk. Raket 1.40.8.
Idem meisjes 1969: E. Dijkhuizen.
DSZ 1.34.2. C. Moraweh. WVZ
1.34.4. S. Boon. Alle. 1.37.0.
G. Pieterse. DSZ 1.25.0.
Idem meisjes 1967: L. v. Rijswijk,
AZI 1.21.0. W. Bollen. ZV 1.23.5,
C. v.d. Loo. RZV 1.23.5.
Dik. Raket 1.23.9.
Idem jongens 1967: F. Degenaar.
WVZ 1.18.8. M. de Bake. ZVZ
1.19.4. R. Verloop. DSZ 1.20.7.
14. ter Haar. DES 1.21.0.
Idem meisjes 1965: D. Zuiderwljk,
AVZV 1.14.5. J. v. Lier. Raket
1.16.2. P. Wassenaar. Raket
1.19.6.
Medallleverdsllng: (goud-zllver-
brons): 1. DSZ 15-5-4, 2. Raket 9-
11-12. 3. ZIAN/Vitesse 9-7-3, 4.
AZL 9-4-4. 5. RZV 6-5-2. 6. Alican
te 6-3-2, 7. DES 5-8-5, 8. WVZ 4-
12-10. 9. HZ&PC 3-4-8, 10. WIK 3-
2-1, 11. Hoogwerf 2-5-9, 12. LZV
2-4-3. 13. Hippocampus 2-3-2, 14.
ZCR 2-1-3. 15. Zilvermeeuwen 2-
1-2. 16. AVZV 1-1-0. 17. ZVZ 0-3-
8. 18. DZV 0-1-0. 19. Excelsior 0-
0-2.
SCHAKEN
Internationaal toernooi Amster-
Smyslov (Sow)-Karpov (Sow) 1/2-
1/2. Poloegajevskl (Sow)-PortIsch
(Hon) 1/2-1/2. Miles (Gbr.)-Tlm-
man (Ned) 1/2-1/2. Ljubojevlc
(Jst>-Hort (Tsj) 1/2-1/2. Langeweg
(Ned)-Ree (Ned) 1/2-1/2. Kavalek
(VS>-Donner (Ned) 1-0.
Stand: 1 Timman 5 punten. 2 Kar-
pov. Hort en Portlsch 4.5. 5 Smys
lov en Kavalek 4. 7 Poloegajevskl
MOTORSPORT
VENHUIZEN
50 cc (10 ronden van 4£ km.): 1.
Antoon Gevers (Berilcum) Kreldler
20.13.2 (gemiddeld 118.694 km.
per uur); 2. Jos van Dongen (Rot-
20.13.2 (gemiddeld 118.694 km.
per uur); 2. Jos van Dongen (Rot
terdam) Kreldler. 20.13.7; 3. Elco
Rispens (Heerhugowaard) Kreldler.
20.14.1.
125 ce (12 ronden): 1. Peter van
Nlel (Breda) Morbldelll. 20.06.9
(143.176 km p/u); 2. Wlm Heljkoop
(Rotterdam) MBA. 20.14.5; 3. Lex
Wlnnubst (Haarlem) MBA. 20.37.2.
250 cc (15 ronden): 1. Mar Schou
ten (Almkerk) MBA, 23.18.0
(154.500 km p/u); 2. Rlnl van Kas
toren (St Oedenrode) Yamaha,
23.21.9; 3. Frans Dekker (Heer-
hugowaard) Yamaha, 23.46.3.
350 cc (15 ronden): 1. Schouten,
Yamaha, 22.02.5 (163.327 km
p/u): 2. Van. Kastoren, Yamaha
22.09.5; 3. Dekker. Yamaha
22.52.2.
500 cc (15 ronden): 1. Jack Mid
delburg (Naaldwijk) Suzuki 21.26.7
(167.871 km p/uY. 2. Willem Zoet
(Ophemert) Suzuki. 21.37.9; 3.
Wlm ten Klooster (Den Hulst) Su
zuki. 21.39.5.
GP van Spanje
50 cc: 1. Rlcardo Tormo (Spa).
Bultaco. 62.9 km In 34.55.96 (gem.
109.8 km/uur), 2. Stetan Dorflln-
ger (Zwi) Kreldler 35.19.25. 3. Yves
Dupon (Fra) MBA 35.34.57. 4.
Theo Timmer (Ned) Kreldler
35.53.03. 5. Rolt Blatter (Zwi)
36.15.21.
250 cc: 1. Anton Mang (Wdl) Ka
wasaki 102.6 km In 49.59.29 (gem.
123.237 km/uur). 2. Francois Bal-
de (Fra) Kawasaki 50.08.21. 3.
Carlos Lavado (Ven) Yamaha
50.12.15. 4. Tim Schlachter (Vst)
Yamaha 50.15.47, 5. Jacques
Guignabodet (Fra) Kawasaki
50.16.30.
Stand wereldkampioenschap 250
cc: 1 Mang 57 punten. 2. Balde
45. 3. Lavado 32.
1. Angel Nleto
(Spa) Mlnarelll 92.74 km In
47.19.23 (gem. snelheid 117.585
km p/u). 2. Ivan Palazzese (Ven)
MBA 49.19.84. 3. Piero-Pauto
Blanchl (Ita) MBA 47.20.13. 4.
Hana Müller (Zwi) MBA 47.33.23.'
5. Loris Regglanl (Ita) Mlnarelll
47.56.11, 6. Jacques Bolle (Fra)
Motorbecano 47.56.22.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Nieto 83 punten. 2. Regglanl 47, 3.
Müller 37. 4. Blanchl 36.
Zijspanklasse: 1. Rolt Blland/Kurt
Waltisperger (Zwi) LOR. 2. Alaln
Michel/Michael Burkard (Fra/Wdl)
Yamaha 46.02.31. 3. Masato Ku-
mano/Anuko Tateshlma (Jap) Ya
maha 46.09.96. 4. Derek Jones-
/Brian Ayres (Gbr) Yamaha
46.09.96, 5. Michel Vanneste/Ser-
ge Vanneste (Bel) Yamaha op ëën
ronde. 6. Peter Campbell/Richard
Goodwin (Aus) op één ronde.
Stsnd wersldkemploenschsp: 1.
Biland 52 punten. 2. Michel 47. 2.
Taylor 41. 4. Jones 20.
Grote prlje van Zweden 500 cc
Eerste manche: 1. André Malhor-
be (Bel) Honda 15 punten. 2. Gra
ham Noyce (Gbr) 12. 3. Haakon
Cariqulst (Zwe) 10, 4. Ivan van den
Broeck (Bel) Yamaha 8. 5. André
Vromans (Bel) Yamaha 6. 6. Ge-
rardron.(Ned) KTM 5.
(Ned) Honda 10. 4. Rond 8. 5.
den Broeck 6. 6. Van Velthoven 5,
V3. Toon Karsmakers (Ned) Hon-
Stand wereldkampioenschap: 1.
Malherbe 89 punten. 2. Noyce 53.
3. Vromans 52. 4. Cariqulst 48. 5.
Jean-Jacques Bruno (Fra) Suzuki
44. 6. Van Velthoven 34. 11. Rond
18. 12. Wolsink 14.
GP zijspannen
Eerste manche (30 minuten 2
ronden);
1. Ton van Heugten/Frits Klggen
(Ned). Heuga - TVA
2. Muller/Van der Bijl (Ned).
Wasp
3. Bakens/Van Heek (Ned). Wasp
4. Van Bellinghem/d'Hollander
(Bel). Yamaha
5. Van Gastel/Hulsman (Ned),
6. Bens/De Wild (Ned), Yamaha
7. Brockhauser/Rebele (Wdl). Ya-
8. Good/Wllllams (Eng). Wasp
9. Grogg/Huser (Zwi). Yamaha
10, Veis/Godschalk (Ned), Had-
4. Van Gastel/Hulsman
5. Good/Williams
6. Van Bellinghem/d'Hollander
7. Bens/De Wild
8. Bollhalder/Manser
9. Brockhausen/Rebete
10. Henk Kneiman/Henk Marlens
(Npd). EML
Stand om de wereldtitel
1. Ton van Heugten/Frits Klggen
(Ned). 74 punten
2. Jan Bakens/Henk van Heek
(Ned). 49
3. Josef Brockhausen/Hubert Re
bels (Zwi). 41
4. Relnhard Boehler/Siegtried Mu
eller (Wdl). 37
5. Robert Grogg/Andreas Husse
(Zwi). 27
6. Hensy Baechtold/Hugo Jung
(Zwi). 24
Eindstand superklasae toto mo
torcross (nationaal):
1. Frans Slgmans (Bakel) met MaJ-
co 100 punten
2. Mat Ghleien (Helden Penningen)
Malco 88
4. Krijn DWeman (Axel) Malco 86
5. Marcel van den Berg (Alphen
aan de Rijn) Maico 79.
Grote prijs van Tsjechoskmakl)#:
Eerste manche: 1. Georges Jo be
(Bet) Suzuki; 2. Nell Hudson (Gbr)
Yamaha; 3. Kees van de Ven (Ned)
KTM; 4. Rolf Dlef Finbach (Wdl)
Honda; 5. Jean-Claude Lagwaye
(Bel) SWM; 6. Mlchale Guerra (Vst)
Husqvarna.
Tweed» manche: 1. Jobe; 2. Hud
son; 3. Van de Ven; 4. Laquaye; 5.
Mtchale Guerra; 6. Dleffonbach.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Jobe 131 punten; 2. Hudson 75; 3.
Van de Ven 64; 4. Dleflenbach 44;
5. Laquaye 36; 6. Klnlgadner 36.
WIELRENNEN
Ronde van Italië
Negende steppe: 1 Sergio Parsanl
(Ita) 231 km In 6.40.30. 2 Palmlro
Masclaretll (Ita) z.t.. 3 Serge De-
mierre (Zwi) op 2 sec.. 4 Giovanni
Mantovanl (Ita). 5 Giuseppe Martl-
nelli (Ita), 6 Giuseppe Saronni (Ita),
7 Dante Morandl (Ita). 8 Plerlno
Gavazzl (Ita). 9 Leonardo Mazzan-
tlni (Ita). 10 Dietrich Thurau (Wdlj
allen zelfde tijd als de Mlerre.
Schmutz (Zwi) op 1.16. 6 Beat
Breu (Zwi) op 1.22. 7 Joseph
Fuchs (Zwi) op 1.23, 8 Claudlo
Bortolotto (Ita) z.t.. 9 Roberto VI-
sentlnl (Ita) op 1.25. 10 Florenzo
AHvertl (Ita) op 1.26, 12 Dldl Thu
rau (Wdl) op 1.36.
Amateurs; I. Gerard Ratterman
(Mijdrecht) 80 Km. in 2.07.27 uur.
2. H. den Boer (Hilversum) 3. J.
Kuiken (Boschenhoofd) 4. A. Over-
beke (Dordrecht) 5. P. Bosch (Go-
rlnchem) 6. M. Buskop (Rotter
dam) 7. T. Griep (Spijkenisse) 8.
G. Sintnlcolaas (Dordrecht) 9. F.
Brand (Dordrecht) 10. J. de Keljzer
(Werkendam) 11. C. den Hartog
(H.l.Ambacht) 12. W. Hus (Scheve
nlngen) 13. P. Heljster (Vlaardln
gen) 14. K. Sintnlcolaas (Dord
recht) 15. L. Poortvliet (Dlrksland)
16. P. van Stek (Dordrecht) 17. H.
Klomp (Groot Ammers) 18. M.
Hollander (Barendrecht) 19. P.v.d.
Touw (Vlaardlngen) 20. G. Ammer-
laan (Maasdijk).
Dames; I. Erica Oomen (Schljndel)
40 Km. In 1.07.14 uur. 2. P. de
Bruin (Nieuwkoop) 3. M. Havik
(Volendam) 4. T. van Rijnsoever
(Kockengen) 5. H. Lievense (Hille-
gom) 8. J. den Hoedt (Ridderkerk)
9. C. Meijer (Vlaardlngen) 11. T.
Storm ('s-Gravenzande) 12. M.
Kauffman (Kijkduin) 15. M. Bax
(Breda) 18. M Dekken (Den Haag).
(Hoogvliet) 2. A. Wennekes (Hoog
vliet) 3. C. Looyestein (Noordwij-
kerhout) 4. K. Tolhoek (lerseke) 5.
M. Lugtenburg (Zuidland) 6. K. van
Rees (Brandwijk) 7. A. Keizers-
waard (Numansdorp) 8. W. Wiel-
houwer (Sommelsdijk) 9. B. Jan
sen (Bleiswijk) 10. B. Wennekers
(Den Haag) 11. S. Koevermans
(Vlaardlngen) 12. H. Ket (Rotter-
J-m) 13. G. Koop (Wateringen)
M. Bijkerk (lerseke) 15. P. Onck
(Rotterdam).
Liefhebbers: I. Plet de Haan (Nu
mansdorp) 2. A. de Pater (Moer-
kapelle) 3. A. van Delft (Drunen) 4.
H. Keizers (Hillegom) 5. P. Baren-
dregt (Alblasserdam) 6.C. Voges
(Den Haag) 7. J. van Kleef (Wasse
naar) 8. C. Berkouwer (Stolwijk) 9.
W. van Llempde (Deltt) 10. K. Mol
(Etten Leur) 13. T. Schoon (Wer
kendam) 14. H. Hofman (Gouda)
15. R. Elshout (Rotterdam).
6. R. Lupgens 7. A.v.d. Spek 8.
H.v.d. Wel 9. F. Verschelven 10.
..v.d. Filer. Nieuwelingen; I.Mat-
hleu Hendrlxks 2. B.v. Kllngeren 3.
P.v.d. Poel 4. T. Oumas.
Schledam-Harga-De Pedaalrld-
dors-De Coureur-De Mol-Barrho-
poort-De Hoekse Renner:
A-klasse: I. Ruud Cristoffels 2. B.
Bruinenberg 3. M. Dijkerman 4.
A.v.d. Lugt 5. A. Stormenzand 6.
J. Noordijk 7. P.v.d. Touw 8. H.
Kapteln 9. J. Bogers 10. J. van
Hagen. Nieuwelingen: 1. J. Koore-
"lan 2. R. Werkman 3. M. Bremer
R. Brugmans 5. Verhoef, re-
reatlerenners: I. Slem Quak 2. P.
Provinciale kampioenschappen
Den Haag In Nederland werden
In het weekeinde verschillende
provinciale kampioenschappen
De uitslagen zijn:
Noord-Holland: 1 Peter van der
Knoop (Haarlem) 106 km In
2.29.57, 2 Ad Vermeulen (Amster
dam, 3 Jurrle Blaauw (Zaandam).
Overijael: 1 Gerard Veldscholten
(Oldenzaal) 120 km In 2.55.17. 2
Dick van Egmond (Nljverdal). 3
Jan Postuma (Hengelo).
Gelderland: 1 Gerrlt Mohlmann
(Apeldoorn) 110 km In 2.39.44, 2
van Uzendoorn (Tiet). 3 Rl-
Jannes Slendebroek (Bei)
Jans Vlot (War
Groningen: 1 Bert Wekema
tendam). )EN
Friesland: 1 Popke Akkc_ -_i.
(Waskemeer) 120 km In 2.5ï"
Johan Hoekstra (LeeuwardiifTipOni
Dries Timmer (Assen). ptrijd I
Amateurcriteriums Ml KSfl
Vleuten: 1 Herman Winkel (Wedertfl
kwijk) 80 km In 1.59.14. 2
Wllllgenburg (Leusden). JW £W<
Kraan (Gouda). ideken
'e-Gravenpotder 1 Thijs jVOOral
(Oud-Vossemeer) 100 kfln Lefu
2.27.36. 2 René de Kort (Br| vee|
iten d
Harskamp: 1 Hennle Top ff" 1^1 V
rom) 40 km In 1.02.21. 2 J8 "laSH
Nljkamp (Neede), 3 Annie d© b
kinck (Eibergen). ti]
Markaio: 1 Joke Mlchorius (ff a,e llf
dal) 35 km In-41.12. 2 Slier VOC
Hoogland (Emmeloord). 3 Lonq
van BwhC (Raalte). j®
Stipthout: 1 Roger de Vlaeft© l_©n$
van
Cor Roskam (Oostvoorne).
(Bel) 100 km In 2.20.10. 2
Smit (Ned). 3 Gerrle
(Ned). 4 Jan Allng. 5 Cl
(Roosendaal), op 10 s
Koppert (Poeldijk), 5 René
zendoorn (Tlel). 6 John van lk©©r
(Eindhoven). 7 Hans Plugers If
hoven). 8 Hans Daams (Vï
waard). 9 Frans Plantaz (S<
Beret Wekema (Pelze).
PAARDESPORT AJ'7
Eerste koers 2040 1®'*"*
Jeannlne (J. J. Hendrlkx) sL».
1.24.2; 2. Trea Westfrlsia; 3. |EN
Jour. Oranie
Wlnn. 13.50; pl. 2.10. 2.20.i''
kopp. 43.10; trio 552.90. NlP"n0n
start; nr. 2 Urloca. hal© L©
Tweede koers 1800 m: 1. S»_ n.
meo (E. Bloem) 2.00.1; 2. ff"* Uö 1
kopp. 15.80; trio 254.50.
Derde koers 2040 m_- 1. Rof
G. (C. Guldemond) 2.47.5. flC heeft
2. Reine Fortuna; 3. Rodeos Imnoito
Wlnn. 2.50; pl. 1.40. 3.70. |moe"e
kopp. 29.20; trio 596.70. jVan ÖOi
Vierde koers 2100 nu 1. dtn minu
(M. van Gisteren) 2.18.1®"
Country House; 3. Fifty Flfty.fBie'© P
Wlnn. 13.10; pl. 3.30. 2.40.fen Uit.
kopp. 59.10; trio 1958.80. tflrh
Vijfde koer» 2040 nu 1. Sorycrl n<
Alphen (J. G. H. de Jong) ZfdOOr
1.21.8; 2. Shlra Hanover; 3.
Wlnn. 2.70; pl. 1.70, 5.00.1
kopp. 32.50; trio 435.70.
Zesde koers 1609 nu 1
Post (J. de Leeuw) 2.08.1,
2. Pandora Komo; 3. Sir Hal I
Wlnn. 5.20; pl. 1.10. 1.10.
kopp. 4.50; trio 33.30.
Zevende koers 2500 m.
re (A. M. Bond) 2.44.5; 2. I
Ridge; 3. King Kong.
Wlnn. 4.70; pl. 2.50. 2.40,
kopp. 28.50; trio 411.00. jenavop
Achtste koers 2500 nu 1. t
Gallant (H. A. van Dijk) PPÖI'JK
1.20.0; 2. Sam Hollywood; 3.
Princess.
Winn. 3.40; pl. 3.10. 10.00.
kopp. 132.30; trio 2122.20. t
gestart; nr. 4 Sergio Fortuniéia|H Vfll
Negende koers t#00 nu 1. j"
donton (T. Caln) 1.59.2; 2. ICVenS
Maxine; 3. Leap Day.
Wlnn. 7.30; pl. 2.90, 4.2t
kopp. 75.80; trio 546.10.
Tiende koers 2040 nu
Westlandla (G. W. van Eyl Leid
borg) 2.51.1, 1.23.9; 2. Tn*,UB
Special Rara. Iflr heefl
Winn. 1.70; pl. 1.30, 1.40. irjpl#:
kopp. 6.20; trio 120.60. Nk
start: nr. 7 Thursday Metz. V©
Totalisatoromzet: M2JOLOO|nle H©€
.^Seggele
ROAC
deV
:»mta
EN
divisiev
wedsti
staat In
ar en H
Dit tw
itrljden