mededelingen gemeentebestuur 1 3 t 1 leiden 22 mei '81 telefoontjes II 18tlm a 071-122244 ft] WEBACO Vrij en uniek gelegen Tel.beant! VRIJDAG 15 MEI 1981 PAGINA 12 LEIDSE COURANT Commissie vergaderingen Commissie voor Financien. Woensdag 20 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: - Vergaderschema 1981-1982. - Bijdrage in de kosten van een Jjuitenlandse werk week t.b.v. de Prof. Vliegenthartschool. - Vastleggingsapparatuur t.b.v. het G.A.S.-systeem. - Aankoop software (programma) voor Wang-appa- ratuur. - Afrekening exploitatie buffetten Leidse Schouwburg. - Wijziging begroting 1980 Psych. Ziekenhuis Ende geest c a. - Vaststelling definitieve subsidie onderwijswinkel Leiden-Noord over de jaren 1978-1979. - Verlening rekening-courantkrediet ter voorfinancie ring restauratiekosten. - Rekening-courantkrediet voorfinanciering Samuel deZeehofje. - Verlenging arbeidsoverkomst (D.G.W.). - Mededelingen over Onroerend Goedbelasting. - Wijziging van de begroting 1980 van de Centraje Antenne Inrichting c.a. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 21 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Overzicht bezettingsfrequentie van gemeentelijke sportvelden. Wijziging verordening .bijdragen stichtingskosten clubaccommodaties sportorganisaties. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Plesmanlaan ten behoeve van een kantoorgebouw. Aankoop panden Klooster 38, 40 en 42 in De Camp. Verkoop appartement Jan Vössensteeg 39. Verkoop perceel grond in het Morskwartier aan het energiebedrijf Rijnland ten behoeve van de bouw van een traforuimte. Voorstel verdere voorbereiding van het volkshuis vestingsplan (voorstel naar aanleiding van reacties op de knelpuntennota in de volkshuisvesting van het R.I.G.O.). Commissie Ekonomische Aangelegenheden en Personeelszaken. Donderdag 21 mei a.s. om 20.00 uur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: Wijziging statuten E.Z.H. t.b.v. werknemerscom missaris. Bespreking nieuwe vormen van werkgelegenheid. Aankoop Middelstegracht 83 en Uiterstegracht 86. Uitgifte grond Plesmanlaan. Uitgifte grond erfpacht Gooimeerlaan t.b.v. benzi nestation. Uitgifte grond Merenwijk t.b.v. technostation. Oyerige commissie vergaderingen en projectgroepen Agenda: Herstelwerkzaamheden walmuren en rioleringen aan de Herengracht tussen Lourisbrug en Heren- brug. Eventuele aanpassing van de indeling Vestestraat tussen Ir. Driessenstraat en Oude Rijn. Aankoop grootste gedeelte van het Sjardincomplex; instelling voorbereidingsteam voor het nieuw- bouwplan. Eventuele aanleg van een bruggetje over de Nieuwe Rijn tussen Middelste gracht en Uiterste gracht, zoals is opgenomen in het ontwerp-bestemmings- plan Hogewoerd e.o. Werkgroep Academiewijk. Maandag 18 mei a.s. om 15.30 uur in kamer 109 van het stadsbouwhuis. Agenda. Aan de orde zal worden gesteld: evaluatie hoor zitting (verwerking commentaar). Deelkommissie Personeelszaken. Maandag 18 mei a.s. om 20.00 uur in de koffie kamer (k. 263) van het stadhuis. Agenda: Nota "Het bijwonen van avondvergaderingen door ambtenaren". Wijziging uitkering bij ziekte. Advies m.b.t. afdoening van het Adres aan de Raad aan de Vereniging Landelijke Kontaktgroep Ver- zetsgepensioneerden. Ter informatie: a. deelname vrouwen-stakingsdag op 30 maart 1981; b. vakaturelijst per 1 april 1981; c. stand van zaken funktiewaarderingsprojekt; (overzicht wordt nagezonden). d. beknopt overzicht P.Z.-onderwerpen. Inspraakavond voor-ontwerp-bestemmingsplan Verversbuurt. Dinsdag 19 mei a.s. zal een inspraakavond gehou den worden over het voor-ontwerp-bestemmingsplan Verversbuurt in de kantine van de gemeentelijke reinigingsdienst in de Noorderstraat. Aanvang 20.00 uur. Belanghebbenden en belang stellenden zijn van harte welkom. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank". Donderdag 21 mei a.s. om 20.00 uur in de depen dance van het schoolgebouw. Regenboogpad 3. Agenda: Duo-hoofdleidsterschap o.k.s. De Loopplank c.a. Schoolzwemmen. Democratisering. Vaststelling weekplan. Vaststelling tekst checklist werkgroep schoolwerk plan. Evaluatie. Bovenstaande vergaderingen zijn open- baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verkeers maatregelen Werkgroep Emancipatie Leiden. Maandag 18 mei a.s. om 9.15 uur in kamer 234 (kamer B W) van het stadhuis. Agenda: Verslag werkzaamheden van de subgroep Zorg, Vorming en Werk. Planning voor de komende tijd. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften. Maandag 18 mei a.s. in de raadzaal van het stad huis. Agenda: 9.30 uur: Beroepschrift van de heer W. Issendonck tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een berging bij de woonboot "La petite pomme" aan de Morskade. 10.15 uur: Beroepschrift van Hocuram BV tegen de weigering van een bouwvergunning voor een luifel achter het pand Kruis kade 30. Werkgroep Pancras - oost Maandag 18 mei a.s. om 15.30 uur in de Pancrat, het tijdelijke gebouw op het parkeerterrein aan de Ir. Driessenstraat. Diversen Ontwerp-uitwerkingsplan voor het ambachtelijk centrum aan de Watermolen. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, met ingang van 20 mei 1981 voor een ieder ter inzage liggen het ontwerp-uitwerkingsplan voor het ambachtelijk centrum aan de Watermolen en een bouwplan voor een ambachtelijk centrum op dit ter rein. Het uitwerkingsgebied werd als zodanig opgenomen in het op 13 oktober 1981 door de Gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Leiden-Merenwijk. Momenteel ligt het bestemmingsplan bij Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, ter goedkeuring, welke instantie in dat kader ook zal beslissen op de tegen het vastgestelde bestemmingsplan ingediende be zwaarschriften. Het uitwerkingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisatie van de in artikel 38, lid 1 genoemde be stemming bedrijven Kategorie A. Het betreft de bouw van bedrijfsruimten met een publiekgerichte functie, magazijnen en kantoorruimte ten behoeve van am bachtelijke bedrijven, en twee bovenwoningen. Gedurende bovengenoemde termijn van 1 maand kunnen belanghebbenden schriftelijke bezwaren in dienen tegen het ontwerp-uitwerkingsplan bij het College van Burgemeester en Wethouders. De procedure welke thans wordt gevolgd is opgeno men in artikel 40 van de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan Leiden-Merenwijk. Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Haagse Schouw (wooneenheden Koppelstein) De burgemeester van Leiden maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 20 mei 1981 gedurende een maand in het stadsbouw huis, Langegracht 72, kamer 213, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 9 april 1981, afdeling 1, no. B 19934/12, tot goedkeuring van de, op 25 augustus 1980 vastgestelde herziening van het bestemmings plan Haagse Schouw (wooneenheden Koppelstein). Aangezien bij 'gedeputeerde staten geen bezwa ren zijn ingediend is niemand, behoudens de gemeen teraad en de inspecteur van de ruimtelijke ordening bevoegd tegen voormeld besluit van gedeputeerde staten in beroep te gaan. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeen teraad, als tot gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen gedurende deze termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die tijdig be zwaar hebben gemaakt tegen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aange bracht. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Informatie-avond herindeling Morsweg tussen de Rijnzichtbrug en de Lage Morsweg Nachtwerk aan Haagsche Schouwbrug Van 17 t/m 22 mei a.s., tussen 21.00 uur 's avonds en 6.00 uur 's morgens krijgt de Haagsche Schouw brug een opknapbeurt. Het werk bestaat voornamelijk uit reparatie van de beide landhoofden en het schoonstralen en verven van de ijzeren onderdelen daarvan. Om de hinder voor het verkeer zoveel mogelijk te beperken, is gekozen voor uitvoering van het werk-in de avonden en nachten. Tijdens de uren, waarin wordt gewerkt, is de Haagsche Schouwweg volle dig afgesloten voor alle verkeer. De houten fiets/voetgangersbrug, naast de eigenlijke brug, blijft wel begaanbaar. Het rijverkeer wordt met behulp van de gebruikelijke borden omgeleid. Informatiedag particuliere woningverbetering voor Pancras-Oost en Havenwijk-Zuid. Op dinsdag 19,mei a.s. organiseert de gemeente een informatiedag over particuliere woningverbetering voor huiseigenaren en bewoners uit Pancras-Oost en Havenwijk-Zuid. Sinds enkele maanden zijn er bij de gemeente twee nieuwe medewerkers in dienst die speciaal belast zijn met het bevorderen van de particuliere woningverbe tering in een viertal binnenstadswijken waaronder Pancras-Oost en Havenwijk-Zuid. Zij zijn gehuisvest in het buurtcentrum "De Pancrat" op het Ir. Driossenplein. Op de informatiedag van 19 mei is er vqor belang stellenden gelegenheid om eens kennis te maken en om meer te weten te komen over woningverbetering en over hulp en advies die de gemeente daarbij kan 'geven. Die hulp bestaat o.a. uit voorlichting, bouw kundige inspectie, een verbeteringsadvies, (eenvou dig) tekenwerk, advies bij subsidie-aanvragen enz. Al deze hulp is gratis. Informatiedag De informatiedag wordt gehouden in het Parlement, Nieuwe Rijn 52. De openingstijden zijn: 's middags 15.00 -17.00 uur 's avonds 19.30 - 22.00 uur Er zullen naast de mondelinge informatie volop fol ders, brochures, plannen en nota's aanwezig zijn om mee te nemen en in te zien. Bovendien zal er naar verwacht een aantal malen een film vertoond wor den over woningverbetering. Tentoonstelling: 150 Jaar Leidse plantsoenen In samenwerking met de afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken is in het gemeente-archief een tentoonstelling ingericht over onze Leidse parken en plantsoenen. Door oude en moderne afbeeldingen wordt zowèl een beeld gegeven van de geschiedenis ervan, als van de bestaande toestand, als zelfs van enige toekomstplannen. Plaats: tentoonstellingszaal gemeente-archief, Boisotkade 2A Openingstijden: Ma t/m Vr.. doorlopend 9-17 u. Za. 9-12 u. Do.-avond 19.30-21.30 u. (28 mei gesloten) Catalogus: Verkrijgbaar voor f 1,00. Groepen: Liefst volgens afspraak. mans Wilskracht" en verschillende andere attraj ties. Een goede gelegenheid om tussen 13 en 17 i (opnieuw) een bezoek aan de molen te brengen. Openstelling kunstuitleen: J 18 mei De Leidse Kunstuitleen aan de Lammermarkt-35, maandag 18 mei officieel van start gaan. De Leidenaar kan voor een periode van 3 maande' een kunstwerk lenen; tevens geeft de Kunsluitleej informatie op het gebied van hedendaagse Leidsl kunst en kunstenaars. Nieuw nummer Binnenstadsblad is uit!!! Vanaf maandag a.s. kunnen belangstellenden heu nieuwe april/mei nummer van het Leids Binnenstads blad af halen aan de balies van het Stadhuis en Stads bouwhuis. Ook dit keer tal van belangrijke zaken en informal over de stad zoals, woningbouw in de gaten van de binnenstad vernieuwing riolering en bestrating Breestraat ideeën voor verfraaiing van de stad afdeling volkshuisvesting gemeentewerken woningbouw dreigt vast te lopen hulp bij partikuliere woningverbetering Het Binnenstadsblad is gratis op de volgende puntei te verkrijgen: Buro Voorlichting Stadhuis Stadsbouwhuis, Langegracht 72 Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 j VVV, Stationsplein 210 De Leidse bibliotheken Museum de Lakenhal, Oude Singel 28 Dit blad wordt toegestuurd aan de in de binnenstai wonende abonnees van het info-blad van het Overlei wijkorganen en de bij de Kamer van Koophandel in geschreven binnenstadsbedrijven Adreswijzigingen kunnen worden opgegeven bij Bur< Voorlichting Stadhuis Leiden, tel. 071-145344. Maandag 18 mei a.s. informatie-avond herinde ling Morsweg Wachtgebouw Morspoort aanvang 20.00 uur. - Joha Mehe in i van r te bij Internationale museumdag: 18 mei Van 10 - 17 uur houdt het Stedelijk Museum "de Lakenhal" open huis. Toegang is gratis, evenals de koffie. Van 14 -16 uur vindt de officiële openstelling van de tuin van het museum plaats. Onder het genot van een drankje kan de tuin worden bezichtigd, even- GfOfVUilOD- als de Bierbrouwerskamer in de Lakenhal, die onlangs helemaal gerestaureerd is. h33lcJi6nSt Gedurende de gehele dag zullen er regelmatig rond leidingen gegeven worden langs de restauratie ateliers, de studieverzameling en de bibliotheek. Muziek zal deze feestelijke gebeurtenis luister bijzetten. Molenmuseum "de Valk" 15 jaar Op zondag 17 mei a.s. wordt het derde lustrum van Molenmuseum "de Valk" gevierd: met gratis toe gang, muziek verzorgd door het Fanfare corps "Werk- Alle stemmen tellen Dinsdag 26 mei kunt u - tussen 8.00 uur en 19.00 uur uw stem uitbrengen voor de Tweede Kamer. Het hangt ook van uw stem af: hoe sterk de verschillende partijen in de Tweede Kamer worden welke regering straks voldoende steun in de nieuwe Tweede Kamer krijgt. welk regeringsbeleid er de komende jaren in Nedo, land gevoerd zal worden De stad Leiden is door haar slechte financiële posi-L tie met handen en voeten aan dat regeringsbeleid geyêls t bonden. j Yioe Het gemeentebestuur roept u op de keuze niet aaran dt anderen te laten. ,kte. Ga stemmen. (dat! Het kan uw enige kans voor de komende vier jaar zijifenge de samenstelling van de Tweede Kamer te beïnvloeden jarter Bent u echt verhinderd, dan kunt u met een handtej°g- O kening op uw oproepkaart een andere kiezer uit hetjjd zelfde stembureau machtigen in uw plaats te stemment^e" Elke kiezer mag maximaal twee volmachtstemmer|[ - tegelijk met zijn eigen stem - uitbrengen. De gemeente organiseert dinsdag 26 mei vanaf 19 uur een uitslagenavond met extra groot TV scherm de Stadsgehoorzaal, Breestraat 60. Volgende week zijn aan de beurt: wijk 17 en 19 maandag 18 mei wijk 18 en 22 woensdag 20 mei wijk 21 en 23 donderdag 21 mei wijk 20 en 26 vrijdag 22 mei LEIDSE COURANT DIVERS PERS. GEVRAAGD Voor de nleuwbouwwerf vragen wij MTS'er - HTS'er Hotel Kaagzlcht, HulgsloterdIJk 390, De Kaag vraagt: 2 jongens tussen 1821 jr. als keuken hulp. Tel. 02524-4278. winkeldame voor donderdagmiddag, vrijdag en zaterdag. Banketbakkerij Rood. Haarlemmerstraat 244. Tel. 071-120416. ONDERHOUD EN REPARATIE Het van ouds bekendste en goedkoopste adres Riool ontstoppings- bedrijf. Tel. 132481. Herenstraat 7b. Lelden. Wij ontstoppen met de modernste appa ratuur. Vaste tarieven 100.-, Incl. BTW. Ook het adres voor rioolreparatie en vernieuwing. Radio of tv DEFEKT. bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen dl< rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. Schoonmaakbedrijf K. Ringma vraagt schoonmaakwerkzaam- heden en glazenwassen. Tele foon 071-21.04.95, na 18.00 ADVERTEREN DOET VERKOPEN! kamer van plm. 25 m2 te Lelden m.g.v. keuken, tollet en douche, Incl. water, gas, licht en stookkosten 475.- p.m. Brieven onder nr. 8267 bur. v.d. blad Aangeboden: kamer van plm, 10 m2 op goede stand Lelden-Zuld. Met gebr. van keu ken en douche, Incl. gas, water, elektra en verw. 300.- p.m. Br. o.nr. 8266 buro v.d. blad. WATERSPORT Poelgeest occasion centrum Meer dan 40 occasions tour,- zeil- en motorboten voorradig. Alle boten worden technisch gecontroleerd en zonodig gerepareerd voor verkoop. Dus bij ons koopt u nooit „een kat In de zak". Alle boten zijn op het droge te zien, terwijl voor definitieve koop proef vaart mog. Is. Inl.: Jachthaven Poelgeest, Haarlemmertrekvaart 15, Oegstgeest, tel. 071-154054, b.g.g. 170743. Zeilmakerij „De Beuk" het adres voor kappen, dekkle den, materialen, sprayhoods, wintertenten, m. alle reparaties (ook voor kampeertenten). Haarlemmertrekvaart 15. Oegstgeest, tel. 071-170743, b.g.g. 01717-5074. B.B. Motoren specialist. Weekaanbiedlng: 9,9 pk superlange, elektr. starten de, van 3350,- voor 2350,-. Tevens keus uit plm. 85 moto ren. Nieuw en gebruikt. Interes sante aanbiedingen. Neptunus Marine, Rijndijk 2, Hazerswou- de. 01714-4103. Naast Casba. EVINRUDE buitenboordmoto ren van 2 tot 125 pk. Reparatie, verkoop, inruil, financiering. Hoofddealer. Techn. Bur. Bloem, Jacht- en scheepsarti kelen, Hogewoerd 104, Lelden. Tel. 131620. Rustig gebruikte motorkruisers Te koop pol. Flying Junior 1.250,-. Tel. 071-140083. BIJ aankoop gratis Imperial uu- FOUR WING de meest verkoch te surfplank! Nu v.a. 1195,- model 81 1595,- vela 1495,-, ook diverse gebruikt. 10 soorten kano's v.a. 595,-, tabur roei-, zeil-, vis- en toerbo ten, trailers en b.b.motoren, nieuw en gebruikt. A. J. Smith, Henegouwerweg 2, Waddlnx- veen, tel. 01828-6015, zondags gesloten. Stalen BEENHAKKER. 6 m met 10 pk Mercury b.b.m. met af standsbediening; v.v. chem. tol let, 2 gascomf., anker, stoot kussens, red.boel, etc. Vaar klaar. volledige Inventaris en sl.pl. v. 2 pers. Ilgpl. evt. be schikbaar in Jh. Ultermeer-Lls- se. Vr.pr. 5950,-. Inl. 071- 140077. T.k. houten ZEILBOOT Flying Junior i.g.st. compl. Incl. dekzeil, spinnaker, zelltas, 2000.-. Tel. na 18.00 uur 02522-13107. ZOMERHUISJES/RECREATIE recreatiewoning met opstal op 1.200 m2, 7 km. ten oosten van Lemmer en 1 km. v.h. Tjeukermeer. Geschikt voor min. 8 pers. Fruitbomen en moestuin. Te ruil of te koop voor een recreatiewo ning In de omg. van Lelden. Kleiner grondopp. geen bezwaar. Vr.pr.: 87.500,- Tel. 071-142130 Of 132521. 2 1.1. verpik, zoeken Nette werkende Jongeman heefl werk gevonden In Lelden, Hoogheemraadschap. Nu nog WOONRUIMTE. Kunt u mij hel pen (of vla)? Peter Beukema, tel. 015-569223 (overdag), 023- 370510 ('s avonds). Minimaal 16,- per gram, sloopzilver 50 cent. Legitimatie vereist, v. Ruiten, antiquair, Kort Rapenburg 12. Medewerker Academisch Zie kenhuis Lelden zoekt met spoed: Rustige en vrije woonruimte I KUNST EN ANTIEK Sloopgoud Kunsthandel L. Questroo schilderijen reproducties inlijstingen KUNSTGEBITTEN REP Mari klaar terwijl u wacht. E iSEl beh. zat. van 9-11.30 en Maand.- en dond.avond J*. 19.30. Fa. v. Berge H wen, Schelpenkade 47, Vij Tel. 120794. Uw TROUWREPORT/pP-p kleur, één feest om natzins ken. Foto van Bemmelwj^ 5el0] De winkel Is geopend), t/m 28 mei van 9.15 u DrógisterlJ-knlpbar C veren. Kerkstraat 84 C. tering, tel. 01713-2930] de l st< lijst 25, Inl. 05200-1412^ ringenstraat 4, Lei 121889, Aad van der V£ prij: Ook te huur. Tel. 0252

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12