wak duel in rkeerd stadion Knudsen benut specialiteit Bulgarije en Hongarije bij kanshebbers pgjROPA CUP II NAAR DYNAMO TIFLIS v J' Van Raamsdonk naar Manilla Chris Theil op schot Wim Lugtenburg ontsnapt op tijd 5rt LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 MEI 1981 PAGINA 17 LDORF De hevig prende coach van p Tiflis wierp de lp die velen zichzelf ten gesteld: moet de biet wat voorzicht!- I met het vaststellen klaats waar Europese lOMPOli gespeeld moeten i En, is het noodza- 5 at zo vroeg tevoren t ijzing plaatsvindt? '£MmM ndanks de vreugde ieorgiërs, de vrolijk- iners van de Sovjet- ff i toon spreidden, be- ^5 zij het dat slechts eschouwers, onder 3000 schoolkinderen gratis kaartje had regen, waren opge- >m naar deze finale Europa Cup II te kij- ar het zo vaak gebe- de wegblijvers had- elijk" was op deze d niet van toepas et niveau van het duel in dit merk- e Europese toernooi, men nooit zeker is teams omdat ook ir in andere landen eland en Duitsland beetje finale een voetbalgebeurte- rkend zwakke ploe- tot bekerwinnaar schoppen, dat ni- s bepaald niet ver- Op basis van de be* dividuele techniek 10 zich als tweede doeg -na Dynamo '5- in deze 21e edi- iét bekergebeuren in en van de UEFA la- chrijven. Maar het :t alleen verdienste Georgiërs maar ook Krause op de solotoer, omringd door de Russen Tsjlwadse, Swanadse en Goetsajev (liggend). Dynamo Tiflis toont een vrijwel leeg stadion de Europa Cup II. De twee doelpunten van Dy- het bewijs van de betere individuele techniek. Eerst die ontstuitbare ren van Shengelia, die op het juiste moment de bal afgaf aan de scorende Goetsajev. Later weer een individuele actie. ditmaal van Daraselia die zelf zijn rush in de kleine ruimte besloot met het doelpunt dat de Georgiers de beker ople verde. Daar tegenover stond de gelukkige treffer Carl Zeiss Jena in de tweede helft, die op nog lager peil stond dan de eerste, de leiding nam. Kostava vertelde later dat hij van mening was dat de bal uit,was, maar Vogel zette onbekommerd voor, Tsjiwadse miste gruwelijk en Hoppe scoorde. De drie treffers sierden het duel nog wat op, afgezien dan van technisch knappe staaltjes waarvan wel degelijk te genie ten viel. Weer was David Ki- piani de grote meester die de pure schopper Andreas Krause menigmaal in het geheel niet zag staan. Maar niet Kipiani alleen stak op basis van indivi dueel kunnen boven zijn di recte tegenstander uit. De meeste Georgiërs waren tech nisch beter en ook als ploeg stak Dynamo boven de onge nuanceerder spelende Oost duitsers uit. Dynamo slaagde er wonderlijk gemakkelijk in het tempo dat Carl Zeiss in het duel wilde leggen, omlaag te drukken. Van de verwachte. Oostduitse stormlopen kwam dan ook niet veel terecht in deze eindstrijd die teveel fasen kende waarin niets gebeurde om boeiend te kunnen zijn. Het handjevol publiek in het Rheinstadion met dik 70.000 plaatsen, moest het doen met individuele hoogstandjes, het fabelachtige spel van Kipiani en drie doelpunten, die nog een pittig sausje goten over het flauwe gerecht. Van de beide coaches gaf die van Dynamo, Nodar Acnalkat- si althans volmondig toe, dat het bepaald geen mooie finale was geweest. Hans Meyer, de coach van Carl Zeiss, was van mening dat het publiek meer had gezien dan bij de laatste eindstrijd het geval was ge weest „De vorige finale tussen Valencia en Arsenal was toch helemaal een flop", zo ver weerde Meyer zich. Achalkatsi herhaalde nog eens dat de eindstrijd tussen twee Europe se ploegen niet in een Westeu ropees land thuishoort. Met andere woorden: de UEFA moet wachten met het toewij zen tot de finalisten bekend zijn. In vrijwel elk Oosteuro pees land zou Dynamo tegen Carl Zeiss Jena een vol stadion hebben getrokken. Dat de UEFA dan volgens de ver deelsleutel met zakken vol zwakke valuta zou zijn opge scheept, is van minder belang. In Düsseldorf heeft niemand iets verdiend met 6000 beta lende toeschouwers. En op de kleine Oostduitse aanhang en zowaar enige tientallen die Dynamo steunden na, hebben die paar duizend ook nog een zwakke finale gezien. HERMAN VAN BERGEM Dynamo Tiflis: Gabelia; Kostava. Sjinanisjvili, Tniwadse, Tawadse; Da raselia, Swanadse (Kakilasjvüi), Soe- lakwelidae; Goetsajev, Kipiani, Sjen- gelia. Carl Schilling; Hoppe (Overmann), Krau se, Lindemann; Bilau (Töpfer), Raab. Vogel. ïrfinale in npisch ion De competitielei- de KNVB heeft besloten dat de fi- or de KNVB-beker, Ajax en AZ'67, op via? 28 mei in het \|ch Stadion wordt begint om 20.15 uur. in ieder geval geen ekse uitzending van op de televisie zijn. and aan de „grote" fi- l om 18.00 uur de gespeeld van het ekertoernooi voor de jeugd teams. Daarvoor c-team van PSV zich tst. De andere finalist >ort uit de wedstrijd >jong FC Twente. radona club ten IOS AIRES De tijnse topvoetbal ego Maradona zal wereldkampioen- van het volgend Staten gaan. eb het plan daar ub te kopen om de kaanse jeugd het il te onderwijzen," de twintigjarige ^ona. '0f4$ ivaller van Boca Ju- zal daarmee in de Pelé tre- tijdens zijn werk en bij Cosmos R«ng« elp het voetbal in Amerika populair rsing besch ndhaafd tFORT De West international Horst ch is niet meerbe ar voor zijn club de luitste vier com- redstrijden in de Uga. U ntcommissie van de tse voetbalbond ver deren het hoger be- HSV tegen zijn „tv- ad ingediend. Hru- erd op 6 mei voor acht den geschorst naar van televisiebeel- ïwezen dat hij zijn van Schalke'04, een elleboogstoot had rtwereld !HT Ondanks een *nde nederlaag tegen an Eist blijft Hanneke Teren koploopsters in 1 om het Nederlands tampioenschap voor SOFIA Het Bulgaarse voetbalelftal heeft de kans behouden zich voor de eind ronde van het wereldkam pioenschap van 1982 in Spanje te plaatsen, door gis teren met 40 van Finland te winnen. Voor tienduizend toeschou wers maakten de Bulgaren in Sofia gebruik van de machte loosheid van het Finse team. De treffers in de eenzijdige wedstrijd kwamen van Sla- vkov (2), Kostandinov en Tsvetkov. Stand groep 1: 1. West-Duitsland 3 6 7—1 2. Oostenrijk 4 6 8—2 3. Bulgarije 4 6 94 4. Albanië 5 2 8-10 5. Finland 4 0 0-10 Volgende wedstrijd 24 mei: Finland- West-Duitsland. Hongarije won in Boedapest met 10 van Roemenië. In een middelmatig duel zorgde Fazekas in de achttiende mi nuut voor het enige doelpunt. De krappe overwinning was echter gezien het spelbeeld verdiend. Hongarije behield door deze zege een kans op plaatsing voor de eindronde in Spanje. Uit groep 4 gaan twee ploegen over naar de eindron de. Stand groep vier 1. Engeland 4 5 7—3 2. Roemenië 4 4 3—3 3. Hongarije 2 3 3—2 4. Noorwegen 3 3 63 5. Zwitserland 3 1 4—6 Volgende wedstrijd 20 mei: Noorwe- gen-Hongarije. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii AMSTERDAM Pedro van Raamsdonk zal van 24 tot en met 31 mei deelnemen aan een internationaal bok- stoernooi op de Philippij- nen. De 21-jarige middenge wicht zal tijdens het presi dent Mare os-toernooi in Ma nilla voor het eerst in de ring staan tegen pugilisten uit Afrika eri het Verre Oos ten. De Amsterdammer eindigde vorige week als tweede bij de strijd om de Europese ama- teurtitels. De reis naar de Phi- lippijnen wordt voor een deel bekostigd door de Nederlandse Boks Bond. Aan de wedstrijden op de Acropolisbeker in Athene (van 29 mei tot en met 6 juni) doen vijf Nederlandse amateurbok sers mee. Lichtgewicht Piet Hofleer (Eindhoven), lichtwel- tergewicht Gerrie Sloof (Rot terdam), zwaarweltergewich- ten John van Elteren (Maas tricht) en Jan Lefeber (Rotter dam) en middengewicht René van der IJssel (Rotterdam) vormen de Nederlandse af vaardiging in een deelnemers veld dat boksers uit veertien landen omvat. Als trainers rei zen Piet Bot en Wim van Kla veren mee naar Griekenland. IIIIIIIIIIIIIUIIII DEN HAAG Chris Theil, de al veel scorende spits van Blauw Zwart, was ook giste ren op schot voor het Haag se jeugdelftal van 17- en 18- jarigen. Tegen HMSH zorg de hij met drie treffers, waarvan de eerste uit een strafschop, voor de zege van 3-L Marcel de Lange scoorde tegen. VIOS nam gisteravond af scheid van Ton Beije en André Brullemans. Enerzijds met een wedstrijd tegen FC Vlaardin- gen, die in 0-0 eindigde, ander zijds met veel cadeau's. In de overdaad van giten die sup porters, spelers en bestuur over de twee oud-spelers uit stortten, waren onder andere twee beeldjes. Een vermoeide Knudsen na zijn overwinning In de pro loog. TRIEST Francesco Moser heeft gisteren in de proloog van de 64e Ronde van Italië de eerste klap uitgedeeld aan zijn aartsrivaal Giuseppe SaronnL In de individuele tijdrit over 6,6 kilometer, die onder ideale weersomstandigheden werd gehouden, wat Moser zes seconden sneller dan Saron- nl, de Giro-winnaar in 1979. Erg veel zal het de 24-jarige Ita liaanse kampioen niet kunnen schelen, want de organisatie van de Giro nee ft dit jaar een ander tijdvergoedingssysteem ingevoerd. De winnaar van elke etappe krijgt een bonifica tie van dertig seconden, de nummer twee twintig seconden en de nummer drie krijgt tien tellen. Saronni, die dit seizoen in de Tirreno-Adriatico ook al in de clinch lag met zijn 29-jarige landgenoot, heeft in het verleden eens te meer bewezen, dat hij in de-eindsprint snel is. En zeker sneller dan Moser. Toch kan de „overwinning" van Moser in de proloog ook een psychologische winst zijn. Geen van beide Italiaanse kemphanen slaagde er overigens in de start van de 3873 kilometer lange Giro d'Italia te winnen. De eer was weggelegd voor de Noorse tijdritspecialist Knut Knud sen, die Moser juist één seconde voorbleef. Bij afwezigheid van andere specialisten als de Belg Daniël Willems en Gerrie Knete- mann was de opgave voor Knudsen ook niet al te zwaar. Elven- als de Ronde van Spanje moet ook de Giro een werkelijk sterk deelnemersveld ontberen. Bernard Hinault, de winnaar van de vorige editie, is niet aanwezig. En ook de ploeg van Peter Post, met onder anderen Jan Raas, Gerrie Knetemann en Joop Zoete melk, zag van deelneming af. Evenals de Belgische toprenners Roger de Vlaeminck, Fons de Wolf en Daniël Willems. Giuseppe Saronni (Ita) z.L COR SCHUURMAN BEHOUDT LEIDING IN IWAZ (Van onze verslaggever) DEN HAAG Er veranderde gisteravond na de derde etap pe van de Internationale Wieier Avond Zesdaagse (IWAZ) eigenlijk weinig. Wim Lugtenburg, uiterst sterk dit keer, van De Wit/Vrolijk won en klom behoorlijk in het indivi duele klassement, maar de in het peleton onzichtbare Cor Schuurman behield de leiding. De ploeg van De Markthof presteerde in de Vlierboomstraat ook naar behoren, van daar dat de eerste plaats niet behoefde te worden afgegeven. Uitermate spectaculair was het ditmaal allemaal niet Maar de organisatoren mochten zich wel verheugen over het feit dat zich bij de eerste vier renners een drietal buitenlanders schaarde. En daarmee werd de letter I van de IWAZ gisteravond eindelijk eens wat nadrukkelijker waargemaakt. De komende drie etap pes zullen leren of die naamsaanduiding volgend jaar misschien toch in WAZ moet worden veranderd. Gedurende bijna de gehele koers, die eerst werd uitgebreid met tien ronden en later werd ingekort met twee omlopen (is het zo moeilijk de afstand te schatten?) bleef het peleton keurig bij el kaar. De ontsnappingen waren spaarzaam. Vier ronden voor de eindstreep bleek Wim Lugtenburg („deze overwinning heb ik ook aan de ploeg te danken, want er is hard gewerkt") over de sterkste spieren te beschikken. Zijn voorsprong verminderde weliswaar zienderogen, maar was toch toereikend om de over winning vóór een achtervolgend groepje van negen renners weg te kapen. En daarmee had Lugtenburg zijn eerste overwinning van het seizoen binnen. Lier), 12. W. Gomes (Amsterdam), 13. G. Groenewegen (Amsterdam)," van Soest (Den Haag), 15. W. Hus (Scheveningen), 16. T. Griep (Spijkenisse), 17. J. Kamsteeg (Haarlem), 18. W. van Montfoort (Lopik), 19. M. Meere (Alp- hen aan de Rijn), 20. B. Zaal (Hazerswoude). Algemeen klassement: 1. Cor Schuurman 16 punten. 2. N. Gage 13 pt, 3. W. Gomes 11 pt., 4. Lugtenburg 10'pt, 5. A. Seeger 10 pt, 6. A. Vermeulen 10 pt. 7. J. van Rossem 10 pt, 8. T. Gnep 10 pt. 9. M. Manders 9 pt, 10. Ashworth 9 pt 11. A. Kamsteeg 9 pt. ONZEKERHEID OVER NIEUW CONTRACT ZOETEMELK Post zoekt co-sponsor AMSTELVEEN In zijn streven voor volgend seizoen een co-sponsor te vinden, heeft Peter Post, de succes volle ploegleider van TI-Ra- leigh, tijdens de Ronde van Romandië een oriënterend gesprek gevoerd met Carlo Chiappano, zijn collega van' de GIS-ploeg. Deze Italiaan se formatie geniet vooral grote bekendheid door zijn kopman Beppe SaronnL de aartsrivaal van Moser. De Engelse rijwielenfabrikant die graag de Italiaanse markt wil openbreken, ziet in een eventueel samengaan met de GIS-formatie een uitstekende mogelijkheid die doelstellin gen te realiseren. Post heeft met Chiappano gesproken over de mogelijkheid een Ita liaans-Nederlandse ploeg te formeren. Post zou dan tien renners inbrengen, terwijl Chiappano zijn vijf beste cou reurs - naast Saronni onder meer Panizza - zal aanhouden. Chiappano zou dan voorts als ploegleider moeten gaan op treden, terwijl Post weer als een algemeen manager zou fungeren. Hoewel alle betrok kenen niet bereid zijn aï veel commentaar te geven, wordt niet ontkend, dat er contacten zijn. Wanneer de onderhande lingen met succes zouden wor den afgerond staan twee din gen vrijwel vast Ten eerste: TI-Raleigh zal volgend jaar dan ook aan de Giro (Ronde van Italië) deelnemen. Ten tweede: Joop Zoetemelk zal dit seizoen nog opmerkelijke pres taties moeten leveren om een nieuw contract aangeboden te krijgen. Le Normand klassepaard WASSENAAR Dat een paard drie rennen op rij weet te winnen, is in de Ne derlandse rensport een niet alledaags gebeuren. Gister middag tekende de driejari ge import Le Normand van eigenaar Hans Moerman op Duindigt de derde overwin ning in successie aan met jockey Terry Cain. Begin juni gaat Le Normand het in Limburg opnemen in de klassieke trails takes tegen Ishamo. Omdat Le Normand een bui tenlands paard is, zal het de beste Nederlandse driejarige van het ogenblik, Ishamo, niet in de derby kunnen ontmoe ten. Dat is echter wel het ge val in de Trailstakes. Insiders verwachten dat alleen Le Nor mand in staat is om Ishamo behoorlijk partij te geven. De uitslagen: Eerste koers - le afd. 2040 1. Unit Fortuna (M. C. Vergay) 1.24.3; 2. Ukase; 3. Thunder Hannover. Winn 2.30 2.30 2.90 6.10. koppel 34.90, trio 1134.10. Tweede koers 2040 m.: 1. Treizebon (S. B. Sehoutrop) 1.21.1; 2. Umber 81.80. Derde koers - 2e afd. eerste koers 2040 m~- 1. Utrecht Fortuna (M. 2.20 2.20, koppel 23.10, Niet gestart Üaet Ulandia. Vierde koers 1900 m.: 1 Le Nor mand (T. Cain) 2.04.1; 2. Captain Steed; 3. Lapukei. Winn. 2.10 pl. 1.40 .1.60, koppel 8.00, trio 24.10. Niet ge start Smuggle en Lost Care. 3. Teatske. Tyinn. 5.80 pl. 3.50 3.30, koppel 19.10, trio 65.90. Niet gestart Theodoor Hannover. Zevende koers 2100 m_-1. Solid Lass (Mw. C.C.P. Vandeuren) 2.17.3; 2. 679.60. Niet gestart Sally's Job. Achtste koers 2040 m.: 1. Sola van Alphen (J. G. H. de Jong) 1.20.6; 2. Pretty Boy, 3. Se bas ti aan. Winn. 1.80 pl. 1.20 1.30 1.10. koppel 6.40, trio 38.50. Niet gestart Sierra Leooe en Orleo. Negende koers 2120 m.: 1. Reny Princes» (F F. v.d. Berg) 1.23.1; 2 Nerva; 3. Osmond. Winn. 1.80 pl. 1.10 1.10 1.90, koppel 2.20, trio 12.60. Tiende koers 1609 m.: 1. Single Belle (R. Kromkamp) 1.18.0; 2. Ravenna; 3. Pharosa Due. Winn. 1.10 pl. 1.10 1.10, koppel 3.20. Niet gestart Romaja E. Totalis» to romret 383.572.- SOCIAUSTIESE PARTU Vi|verhofstraat 65 3032 SC Rotterdam

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17