Blij dat de dannen voor et nieuwe adhuis I rond zijn f?. R. W.MGERRITSTOEKOMSTIGE ÏRGEMEESTER VANLISSE: Noordwijkse middenstand verzet zich tegen verlies parkeerplaatsen Verder hi jken dan de verkiezingsdag" „Schaap met vijf poten" LISSE De Lissese politieke partijen zijn „gematigd opti mistisch" over de be noeming van burge meester mr. R.W.M. Gerrits in deze ge meente. De meeste fracties die evenals het college van B en W werden overvallen door de benoeming, willen de nieuwe raadsvoorzitter eerst weieens zien of wat over hem horen. Evenzogoed lijkt de com missaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk voor Lisse het „schaap met de vijf po ten", waar hij meestal ver klaart niet over te be schikken, toch te hebben gevonden. CDA-fractie- voorzitter Harry Smith is tevreden met de bestuur lijke ervaring van de toe komstige burgemeester van Lisse, terwijl ook de motivatie van de heer Gerrits en zijn interesse in het welzijnswerk het CDA duidelijk aanspreekt. De VVD schaart zich bij monde van fractievoorzit ter L. Robertus achter deze opinie. Het PPR- raadslid Maria van Ruiten zal in Gerrits wellicht een voorstander van verdere democratisering kunnen vinden. Vooralsnog toonde zij zich gistermorgen ver heugd over de specialisatie in het maatschappelijk welzijn. Zij het dan dat ook de PPR net als de VVD en PvdA graag een burgemeester van de eigen politieke kleur hadden ge- -IO WOENSDAG 13 MEI 1981 PAGINA 7 De heer en mevrouw Gerrits: „bijzonder positieve Indruk van Lisse" DOOR AANVAARDEN RAADHUISPLAN NOORDWIJK Tijdens en druk be zochte ledenvergadering in het „Hof van Holland" heeft de Noordwijkse Ondernemers Vereniging met algeme ne stemmen besloten een bezwaar schrift in te dienen tegen het ontwerp- bestemmingsplan „Raadhuis en Omge ving". Met het indienen van bezwaarschriften geven de ondernemers uiting aan hun on vrede met het gemeentelijk beleid ten aanzien van de raadhuisbouw en de daar mee verband houdende parkeervoorzie ningen in de kern van Noordwijk-Binnen. In het verkeersplan voor deze kern raam de het gemeentebestuur een parkeerbe- hoefte op 411 plaatsen, maar in afwijking van de nota besloot de meerderheid van de gemeenteraad in april j.l. een aantal parkeervoorzieningen niet te realiseren, althans niet voor 1985. Deze inconsequen tie in het bestuurlijk beleid blijkt de mid denstand in het verkeerde keelgat te zijn feschoten. Zij vreest een toenemend te- ort aan parkeergelegenheid in de kern, hetgeen uiteraard een nadelige invloed zal uitoefenen op het winkelgebied. Daar de ondernemers tegen het verkeers plan op zich weinig of niets kunnen uit richten, spitsen hun bezwaren zich toe op de raadhuisbouw als zijnde de oorzaak van de problemen. De gemeenteraad heeft vorig jaar besloten tot uitbreiding van het bestaande raadhuis op het aangrenzende parkeerterrein en als gevolg daarvan gaan so wie so enkele tientallen parkeerplaatsen verloren. Bo vendien kan door de centralisatie van de gemeentelijke diensten in het raadhuis en een nieuwe bezetting van de thans bij de gemeente in gebruik zijnde herenhuizen een extra parkeerdruk in de dorpskern worden verwacht. Voorzitter Leen Korbee gaf aan het begin van de vergadering een exposé van het geen de gemeenteraad al dan niet uit het verkeersplan had aanvaard. Zo is het par keerterrein bij de Rabobank afgevallen, de parkeerhof gaat niet door, het terrein Van der Wiel kon evenmin genade vin den in de ogen van de bestuurders en ook de aanleg van een parkeerterrein aan de Gooweg blijkt van de baan. Wel accep teerde men het binnenterrein van het nieuwe raadhuis (17 parkeerplaatsen). Korbee achtte dit een onwezenlijke post in de meerjarenbegroting. Het behoort ge woon bij de tien miljoen voor het raad huis. Hij rekende voor dat geen 2.8 mil joen ten behoeve van de middenstand werd uitgegeven, zoals in de raadsverga dering was gesteld, maar circa 8 5 ton. In totaal was in de meerjarenbegroting een bedrag van 2.575.000 geraamd voor de uitvoering van het verkeersplan. De meerderheid van het college wenste ech ter slechts 1.855.000 te besteden en de resterende 7210.000 bestemmen voor h*t verkeersplan in Noordwijk aan Zee. LEIDSE COURANT Een jongetje helpt de hee.r Van Agt met het voeren van de giraffen. PREMIER VAN AGT OVER ZIJN NAAMKEUZE: (vervolg van de voorpagina) WASSENAAR Minister-president Dries van Agt werd gistermiddag in Dierenpark Wassenaar verwelkomd door burgemeester Staab en de heer en mevrouw Louwman (be kend van het kinderprogramma „Ren je rot). „Omdat u net als onze giraffes uw nek als minister-president durft uit te steken over de problemen, waarmee Nederland zich geconfronteerd ziet", zo motiveerde directeur Louwman van het dierenpark destijds zijn verzoek aan de heer Van Agt om het girafje te adopteren. Aan dit argument kon de minister-presi dent niet voorbijgaan. Ruim driehonderd inzenders hebben in de afgelopen weken een naam opgestuurd naar aanleiding van de speciaal voor dit even ement uitgeschreven prijsvraag. Nadat de heer Van Agt uitge breid de inzendingen bij het giraffehuis had bekeken, schreef hij op een speciaal bord de naam van zijn adoptiekind: „Verrekij ker". „De meeste politici kijken niet verder dan 26 mei, sommigen nog wel tot mei 1985, maar veel verder toch niet. Daarom is mijn keuze gevallen op de naam „Verrekijker", omdat ik van mening ben, dat politici zeker tot het einde van deze eeuw moe ten vooruitzien", zo beargumenteerde hij zijn keuze. Even later brak echter het moment aan, dat Van Agt zijn pleeg kind met een bezoek vereerde. Verrekijker was maar nauwe lijks geïnteresseerd in de man met de zachte „g", zelfs verse an dijvie kon hem niet bewegen tot nadere kennismaking. De vol wassen giraffen lieten het zich des te meer smaken. Hanneke Louwman bood de CDA-lijsttrekker vervolgens als aandenken een porceleinen girafje met een fraai (CDA-groen!) feestlint aan, waarna een korte rondleiding door het dierenpark volgde. Voor al het gorillahuis waar de door onze krant geadopteerde aap VIP woont, trok de belangstelling. Nadat de minister-president het gastenboek had getekend, bood de heer Louwman hem een foto aan die een kwartier eerder bij de giraffen door de dierentuinfotograaf was gemaakt. Trapveldje blijft aan Muscaristraat NOORDWIJK Het trap- veldje aan de Muscaristraat blijft. Tot grote vreugde van de voetballende schooljeugd uit die buurt. Unaniem be sloot de raadscommissie o- penbare werken gistera vond, dat het veelbesproken terreintje zijn oorspronkelij ke bestemming diende te be houden. De basketbal-palen worden weggehaald en overgebracht naar een speelterrein in Boe- renburg. Er kan dus voortaan vrijelijk (en niet te hoog!) weer een partijtje worden getrapt. De commissie voor sport- en jeugdzaken bleek met algeme ne stemmen tot hetzelfde be sluit te zijn gekomen, deelde wethouder Warmerdam in de commissievergadering mee. Met het besluit van de beide commissies is voldaan aan de wens van een groot deel van de gemeenteraad, die zich in de vergadering van april dui delijk uitsprak voor de hand having van het trapveld. Voor de herindeling van het veldje had het college 17.000,- willen uittrekken. Hiervan behoeft nu slechts een gedeelte te worden uitge geven voor de inrichting van een speelhoekje voor de peu ters. Dit wordt aangelegd op het terrein van gemeentewer ken. Naast het nog te bouwen bedrijfspand voor deze dienst, blijft een strook van circa twaalf meter over en daarop kan de peuterspeelhoek een plek vinden, veilig en afgeslo ten van de rest van het ter- '„Wijckerslooth" neemt afscheid van zuster Van Berkom OEGSTGEEST Zuster Van Berkom heeft gisteren afscheid genomen als ad junct-directrice van ver pleegtehuis „Van Wijckers looth". In de grote recreatie zaal van het complex „Rus- tenborch" werd de adjunct directrice gehuldigd voor haar inzet gedurende de vijf jaar dat zij als „adjunct" werkzaam was in „Wijckers looth". Lenie Witvliet bood haar na mens de bewoners en het per soneel van „Wijckerslooth" een zegelring aan. Waarderen de woorden werden ook ge sproken door de heer S. Men ken, algemeen voorzitter van het bestuur van de stichting Roomburgh. Hij bood haar een retourtje Lunteren aan, waar zij in galerie Jopie van Maan- en een keuze mag maken. Medewerksters van de diverse afdelingen van „Wijckers looth" brachten vervolgens een revue. De muziek hierbii werd verzorgd door de kapel van het tehuis „De. Doeke laars". benoeming in ieder geval eerst met vrouw en kinderen te kunnen bespreken. „Maar", zo verklaart de heer Gerrits enigszins gea museerd, „Ik kan het de minister niet kwa lijk nemen dat hij er prijs op stelde de Lisse se bevolking persoonlijk van mijn benoe ming op de hoogte te brengen." De heer R.W.M. Gerrits komt oorspronke lijk uit Den Bosch. Hij verhuisde in 1951 naar Naarden, volgde het gymnasium en studeerde rechten in Amsterdam. Van 1966 tot 1969 was hij in Naarden KVP-wethouder voor onderwijs, jeugd- en jongerenwerk, sport en cultuur. „Ik was op dat moment landelijk secretaris van het club- en buurt huiswerk en voorzitter van de KVP-jonge- ren. Ik stond eigenlijk een beetje voor de keus: ik kon definitief het welzijnwerk in, ik stond op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer en ik voelde wel wat voor het burgemeesterschap. Ik heb toen gekozen voor het laatste en ben ik 1969 benoemd in het Gelderse Grave. Daar heb ik tot mijn vertrek naar Nuenen in 1977 heel plezierig gewerkt." Burgemeester Gerrits lijkt een ras-bestuur der. zoniet een beroeps-vergaderaar te zijn, met een specifieke belangstelling voor wel zijn. In de provincie Brabant heeft hij letter lijk en figuurlijk aan de wieg gestaan van de 'Agglomeratie Eindhoven'. Hij kent de voor- en nadelen van een dergelijk bestuursli- „ln bestuur voorkeur voor 'open' ka rakter" chaam ten opzichte van gemeenschappelijke regelingen, zoals binnen het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek. Model voor zijn energieke kijk op bestuurlijke aangelegen heden staat een ongelofelijk aantal neven functies. waarvan hij het overgrote gedeelte overigens af wil stoten. „Ongeacht de solli citatie in Lisse, zou ik dit jaar afscheid heb ben genomen van de Provinciale Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk. Ik had me ook voorgenomen om het voorzitterschap van de NUZO en IPA (resp. nationale en interna tionale raad voor kinderzorg) neer te leg gen. Ja, verder ben ik nog docent 'welzijns- recht' aan de bestuursschool in Tilburg. Dat zal ook wel moeilijk worden. Nou, verder verdwijnt er natuurlijk een aantal provin ciale en plaatselijke commissies. 'Eis even kijken, wat heb ik dan nog over. O ja, ik zit in de staatscommissies voor bejaardenoor den en democratisering en voor de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten in het Centraal Archief en de Commissie Natuure- ducatie. Dat valt wat werk en tijd betreft al lemaal nogal mee." „Besturen is niets meer en niets minder dan een proces van vergelijken en beslissen. De voorzitter van een gemeenteraad speelt in dit proces een belangrijke rol. Persoonlijk vind ik dat alle betrokkenen de kans moe ten krijgen om al hun argumenten naar vo ren te brengen. Maar er komt hoe dan ook een moment om een beslissing te nemen. Ik denk dat je dat als burgemeester niet uit het oog moet verliezen. Als je het hebt over het proces van besturen, gaat mijn voorkeur uit naar een „open" karakter. Eén van de mo gelijkheden daartoe is bijvoorbeeld openba re vergaderingen van de raadscommissies. Maar het is een verschijningsvorm van o- penheid, niet een doelstelling op zich. Dat is zo mijn persoonlijke mening. Ik realiseer me wel heel goed dat de beslissing over dit soort zaken bij de gemeenteraad ligt." Over zijn wens om in Lisse burgemeester te worden is de heer Gerrits bijzonder open hartig. „Ik denk gewoon dat ik in een ge meente in het westen van het land beter kan functioneren. Als je hier om je heen kijkt, zie je overal de gevolgen van een te snelle groei. Het voorzieningenpakket is duidelijk achtergebleven. Dat is met name in Brabant erg moeilijk verwerkt en het heeft ook in een gemeente als Nuenen enor me tegenstellingen veroorzaakt. Het was al lemaal niet eenvoudig. Ik heb me op een ge geven moment gewoon in het openbaar af gevraagd: Klikt het wel tussen Nuenen en Gerrits. Dat vond men toen een bijzonder ongepaste vraag voor een burgemeester. Ik heb er toen zelf toch een groot vraagteken bij gezet. Ik heb me wel voorgenomen niet eerder weg te gaan voordat er een aantal za ken geregeld waren." rk veld in i derdorp I EN De ronde van frdorp, die morgen zal *n verreden rond win- Qtrum Santhorst, t verscheidene "klep- aan de start. Toussaint, Karei Teeu- en Leidse Cor Klooster - sinds kort weer amateur fi onder anderen acte de gszot nse geven. Om kwart zes starten de junioren, kanshebber Jan van KA VB Noordwijk viert eeuwfeest „Het enige waar ik voor de sol- e in Lisse echt tegenop heb gezien, t raadhuis. Ik was echt bang dat t in Lisse te veel zou worden. Ik zame weg naar nieuwbouw i raadhuis als burgemeester eerst re en kort geleden nog in Nuenen maakt. Ik dacht echt: nee, alsje- liet nog een keer. Het was dan ook Richting voor me om te horen dat i in Lisse al rond zijn. En ik serlijk zeggen; ik ben het Lissese jntebestuur en in het bijzonder voorganger dan ook oprecht dank- lat ze met dat karwei bespaard heb- van de eerste reacties van de toe- burgemeester van Lisse, mr. Gerrits (CDA) die op of omstreeks 4 beëdigd zal worden als opvolger van eéster A.J. Berends. Het nieuws laandagavond vrij onverwachts tl gemaakt door de minister van Bin- Zaken H. Wiegel tijdens een ver- jstoespraak in Lisse. Onverwacht t gemeentebestuur van Lisse dat ge had een eventuele benoeming pas j te maken na het officiële afscheid iter Berends. De bewindsman c de heer Gerrits (44) verrast, want lekomstige burgemeester van Lisse ;nig uitstel gevraagd. Dit dan om de 'Aomstige _a^ierleden in fjjffltrschoten SCHOTEN De roep Politiek Café shoten organiseert op ag 16 mei in samen- met de plaatselijke ke partijen een groot- "ieke manifestatie in zaal van het Cultu- lentrum in Voorscho- zestal Tweede Ka- ididaten zullen on- elding van oud Den Vandaag-medewerker Verbakei discussiëren drietal actuele on- zullen zijn: Stan (PvdA), Joep de Boer Frits Bolkenstein Wil Wilbers (D'66), ferduin-Dunel (PPR) en t Willems (PSP). In een forumdiscussies zullen licht laten schijnen de komende kabinets Bovendien zullen zij reageren op het televi- ït tussen de socialistisch Joop den Uyl en tnkandidaat Dries van n p0nr'^)' **et debat zal via jantal televisietoestellen hoorbaar zijn. Gedu- de hele avond zullen de ke partijen uit de kies- Leiden hun politieke aanprijzen in de daar- u maa opgestelde stalletjes, achter ebracl 5 iraak deuren- iriek WIJK Voor twintig- nel gulden aan Neder- e en buitenlandse valu- in de nacht van maan- p dinsdag gestolen bij eurenfabriek Northgo de Zeilmakersstraat in fcjk. nbraak werd gepleegd een ruit bij de receptie te elen. Het geld bevond n een kast op de kantoor- Er werden geen ver- aangericht. Wandkleed in „Rustenborch" In het kader van de Dag van de Verpleging werd gistermorgen In het bejaardencentrum „Rustenborch" in Oegstgeest een zeer bij zonder wandkleed onthuld. De officiële han deling werd verricht door de heer S. Menken, algemeen voorzitter van het bestuur van de stichting „Roomburgh". Het wandkleed is vervaardigd door 41 deelnemers aan de be zigheidstherapie in huize „Rustenborch". On der iedere bijdrage staat de naam van de maker in kruissteken vermeld. Aan het kleed is ongeveer vier maanden gewerkt onder lei ding van mevrouw Van Dijk en José Lubbe. NOORDWIJK De afde ling Noordwijk van de Ko ninklijke Algemene Vereni ging voor Bloemcultuur be staat op 4 januari 1982 hon derd jaar. Dit eeuwfeest zal stijlvol worden gevierd. Een commissie, bestaande uit de heren T. Boogaards, J. Faase en W. Steenvoorden, is bezig een en ander voor te berei den. Het is de bedoeling om ieder een, zowel de burgerij als de gasten, van het eeuwfeest deelgenoot te maken en wel door het plaatsen van bakken, die met bollen worden be plant. Ook denkt men aan een groot, vast mozaïek van ge plante bollen aan het Pickè- plein. Voor de versieringen stelt de afdeling 10.000 tulpen en 4000 hyacinten beschik baar. De bloembakken zullen na de opening van Keukenhof ongeveer vijf zes weken de aanvoerwegen naar de bad plaats markeren. De beplan ting bestaat uit geprogram meerd materiaal, dat tussen tijds ook nog wordt vervan gen. Het plaatsen en beplanten van de bakken gebeurt uiter aard in samenwerking met de gemeente. Andere punten uit het feest programma zijn een receptie en een feestavond voor de le den van de vereniging. Aan de receptie zal een expositie wor den verbonden van foto's en ander documentatiemateriaal over de bloembollenteelt in Noordwijk in de afgelopen honderd jaar.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7