Groenoordhallen tonen drie dagen de gekste omgebouwde automobielen gemeente mag Garenmarkt 17 vorderen fan voor richting S eids DA rouwen- eraad Afsluiting gas en licht in Papiermolenflat lijkt van de baan Vijf gewonden bij aanrijding )E TWEEDE SHOW VAN DE EERSTE NED. CUSTOM CAR CLUB j ai ld gehot ig een begin rijdag, Loco mmmvoummm M/oo/ WKt stond niet voor paal SKSöSS 'ag de t rg. De R°y Inca, uit Amsterdam ;r uur Zuidoost, heeft zich in ieuxvel postuur gesteld. Als je hem it de dasiet poseren, lijkt hij, zonder *er B. meer en met we»nig moeite, ten vai inderdaad op een soort Boerha aangepaste Inca uit de rdilleras de los Andes, de idamerikaanse voortzetting van de al even woeste Noordamerikaanse Rocky Mountains. Welnu, deze Amsterdamse namaak - Indiaan met toonaangevende biceps Joc^t mag weten hoe hij werkelijk heet komt knallend uit de autohoek, met de aankondiging van de tweede show van de Eerste Nederlandse Custom Car Club. In de Leidse Groenoordhallen (met faciliteiten voor invaliden), idsmiók van vrijdag 15 mei tot Pri\ icndagavond 17 mei. Roy Inca is gebanderoleerd aanvoerder van die club en hij weet waar hij het over heeft. Ik ben nog niet zover, maar ik zal Roy maar in zijn waarde en aan het Iwoord laten. lat dus om „custom In het Amerikaanse woordgebruik betekent „custom" iets, dat speciaal vervaardigd is, op maat gemaakt ook wel. Desnoods een krankjoreme toestand, maar wel speciaal. Dat kunt u over enige dagen zelf sen, in de hallen, tegen de 10297. Ifeneenhalve gulden; alleen zaterdagavond betaalt u een riks meer, maar dan valt u ook wel met de neus in de boter, bij optreden van de Dolly Dots, The New Crazy Rockers en Massada. Kinderen, 65-plussers en f minder-validen betalen slechts vijf gulden. Roy Inca, met een wat downe snor, getatoeëerd, de duim en wijsvinger om de brede broekriem, maar enthousiast: „Op onze show zullen veel voorbeelden van het begrip „customising" te zien zijn; zoals gewone busjes waarvan de carrosserie op heel wat plaatsen veranderd en opnieuw bespoten is en gedecoreerd met speciale verf of technieken. De interieurs worden geheel verbouwd, gestoffeerd en van veel snufjes voorzien. Hier spreken we niet meer van een „busje", maar van een „Van". Kijk, de omgebouwde motor op twee wielen is al een aardig begrip in de volksmond en de chopper ofwel de „hakker" heeft dan ook al in heel wat motorharten een plaatsje veroverd". Roy duidt hier op de harten van ombouw-belustigden. Maar laat hem verder gaan: „De motor op drie wielen, beter bekend, nou ja bij die motorharten dan, als de trikes, is hier een onbekend begrip. Dus niet z© bekend nog. Anyway, deze driewielige motoren hebben vaak een V-8 als motor op een zelfgebouwd frame, en het totaal wordt daar waar het maar even mogelijk is, verchroomd, gedecoreerd, versierd en bekleed. Althans". Waarom Roy Inca zojuist terug uit de dromen rond Atlantis, een verdronken beschaving die vast „customs" gekend heeft de show Custom Car Show genoemd heeft Omdat het grootste deel van de show zal bestaan uit auto's. Inca, Roy Inca, de gespierde customlser. Roy: „De mogelijkheden van het customisen (spreek uit: kustomaizen) van auto's zijn onbeperkt". De motoren worden en ie weet bij die lui nooit of de Eolitie ergens op de loer gt; maar ja, het zijn geen bromfietsen opgevoerd tot aan extreme turbo uitvoeringen, totaal en geheel verchroomd en gegraveerd, van sommige de onderkant „in zijn totaliteit" verchroomd en soms zelfs gedecoreerd. En de wielen worden verbreed met zeer speciale, dus ge- customisede, velgen. Van de carrosserie wordt in vele gevallen niet veel meer van de oorspronkelijke vorm overgelaten, „dit door spoilers, windtunnels en scoops". „De interieurs worden niet zelden veranderd door middel van (en ik vind het alweer fijn, dat Roy niet sprak van „middels") speciale stoelen en dashboards, en door het bekleden met verschillende materialen, zoals bont, pluche, leder en kunstleder. Ook worden wel aangebracht hi-fi- installaties, kleuren- teevee's, verlichte bars en zendapparatuur. Aan deze wagens wordt dan ook vele jaren gewerkt, soms wel 7 of 8 jaar. Maar dan heb je ook wel een echte custom Voor het publiek zullen enkele stands ter beschikking van het publiek staan, voor het verkrijgen van informatie of materialen inzake het customisen. En natuurlijk kan iedereep ook lid worden van die Eerste Nederlandse Custom Car Club of van de Lowland Vanclub. En wie luistert de show muzikaal en adequaat op? Dat is discjockey- presentator Ronald Vee..(pardon) Wüstenberg, ook wel Razende Ronald genaamd. Op de grote show zullen ongeveer 100 voertuigen uit vijf landen te zien zijn; uit Engeland, Frankrijk, Duitsland, België en Nederland zei de gek. Vanuit Groot Brittannië komen er op 15 mei vroeg al 50 voertuigen in Hoek van Holand aan. Een omvangrijke job voor de „customs'de douane, als de stoet de veerboot verlaat, met al die getatoeëerde begeleiders en eigenaars. Dat wordt op zichzelf al een spektakel. Maar dan krijg je weer die oud-vaderlandse bereidwilligheid: de Rijkspolitie zal de deelnemers vanaf de Hoek een escorte geven tot aan de Groenoordhallen! Roy Inca heeft nog een tip voor belangstellenden; leuk om te filmen of te fotograferen: vrijdagochtend om ongeveer half negen komen de Engelsen aan met hun doldwaze, knotsgekke, speciale en gecustomisede crazy super cars, waarna opbouw en installatie van het evenement in de hallen van directeur André de Jong, die toch al vaak halve achten maakt. Vervolgens terwijl De Jong staat te gapen het wassen van de voertuigen, het oppoetsen en showklaar maken. En dan nog: er is tevens, als een sience-fiction-tractaat, een Cinema 2000 uit Californië aanwezig. Dit betekent, onder andere, een doek van 180 graden. En nu moet u weten wat een doek van 180 graden is: zo'n beetje helemaal om je heen. Het advies van Roy Inca is: tijdens deze film dient u te blijven staan, dan kunt u het beter beleven, daar dit spektakel op uw buis van Eustachius werkt. Kijken hiernaar de man heeft gelijk, T. P. is letterlijk en figuurlijk omvallen". Genoeg over de customs. Ik hoor daarnet, dat Roy Inca zelf een gastoptreden vervult op zaterdagavond, van acht tot twaalf uur. En ik dacht al: Roy is niet zomaar iemand. Hij moet in feite te boek staan als de „bekende autodecorateur van Veronia t.v.", die in vroeger jaren in de Rock 'n Roll-tijd vaak heeft opgetreden. Customised, zo Toen wethouder mr. M Cees Waal, loco- burgemeester van Leiden tevens, SsiSÉ zaterdag Nationale Molendag de fris gerestaureerde Stadspoldermolen in de Merenwijk aanzwengelde, kregen de toeschouwers een onverwacht tafereeltje voor ogen getoverd. De zelden somber kijkende plaatselijke bewindsman beklom een sokkeltje en stelde daarmee de discussie open. Een klein deel van de aanwezigen meende, dat de loco al een slag van de molen te pakken had, anderen, daarentegen, waren ervan overtuigd, dat heer Waal voor paal stond. Maar niets van dat alles: heer Waal wilde enkel maar laten zien, dat Leiden eindelijk eens aan een nieuw, progressief, standbeeld toe is. Het was een kans die Cees Waal graag te baat nam. TE th {- IDEN Het CDA wil in Iden een Vrouwenberaad richten. Daartoe wordt op wdag 2 juni om half tien bijeenkomst gehouden het raadslid mevr. Van tkeren-Straathof aan de cmanlaan 28. !t Vrouwenberaad wil een taioetingsplaats zijn voor luwen die belangstelling bben voor zaken waaraan iitieke kanten zitten. Daar- worden bijeenkomsten ge- uden met sprekers (-sters), discussie. Daarbij wil het uwenberaad actief binnen CDA meedenken over het ijprogramma, organisatori- aangelegenheden en an- ïaken die het CDA aan- In tal van andere plaat- in Nederland functioneert dergelijk beraad al, maar Uiden nog niet Voor nade-i inlichtingen: tel. 125279. LEIDEN „We hebben er goede hoop op, dat afsluiting van het gas en licht van de Papiermolenflat in de Meren wijk niet nodig is. Het lijkt erop, dat de betaling van de schuld aan het Energie Bedrijf Rijnland (EBR) rond komt. Ik verwacht dat besprekingen eind deze week of begin vol gende week positief worden afgrond.** Dit zegt directiesecre taris Hazenberg van het EBR. De schuld van ruim een halve ton is ontstaan, doordat het CFI (Centraal Financierings Instituut) weigert namens de huurders de energierekening aan het EBR te betalen. Het CFI is eigenaar van 47 appartementen in de flat. De 32 overige appartementen zijn in handen van een vereniging van eigenaren. Omdat er op de flat maar één aansluitpunt is, zouden alle huurders en kopers de dupe worden van de handelswijze van het CFI. Hazenberg: „Er kan nog een kink in de kabel komen, waardoor wij alsnog gedwongen worden tot afsluiting over te gaan, maar intern wordt hier verwacht, dat het allemaal op zijn pootjes terecht zal komen. Omdat de onderhandelingen nog lopen en omdat er een bankgarantie is voor de levering door het EBR tijdens de onder handelingen, hebben we tot dusver niet tot afsluiting hoeven te besluiten. Het is wel noodzakelijk, dat er een aantal juridische knopen ontward worden." Wethouder J. Fase van economische zaken merkte enige weken geleden op, dat het onaanvaardbaar is, dat huurders van het CFI en andere eigenaren de dupe wor den van wanbetalingen van het CFI. Vijf personen raakten gistermorgen gewond bij een aanrijding op de kruising van de Haagweg met de Churchlillaan. De botsing ontstond toen een personenwagen geen voorrang verleende aan een bestelbus, be stuurd door een 56-jarlge Inwoner van Cu- lemborg. In de personenauto zaten twee fa milies die vanuit hun woonplaats Zaltbommel op weg waren naar het strand. Het voertuig werd bestuurd door een 53-jarige vrouw, die lichte verwondingen opliep. Haar voorin zit tende 67-Jarlge echtgenoot kreeg zwaar In wendig letsel. Op de achterbank zat een echtpaar met een 4-jarig kind. De moeder en het kind raakten zwaar gewond, de man liep een zware her senschudding op. De gewonden zijn allen op genomen In het Academisch Ziekenhuis Lel den. Op de foto de zwaar beschadigde per sonenauto. ODEN/DEN HAAG De gemeente Leiden mag het pand :n arenmarkt 17 vorderen. De afdeling rechtspraak van de j jad van State heeft een verzoek tot schorsing van de vor- öXSü:dzt was ingediend door eigenaar/bewoner J. Groe- «aljk van de hand gewezen. De gemeente gaat het pand vorderen, omdat eigenaar/bewoner terwijl hij daarvoor wél een woonvergunning heeft In 1975 ver- Groenendiik geen woonvergunning heeft voor het pand en om- huisde hij van boven naar beneden. De gemeente wil de vorde- dat hij ook geen woonvergunning krijgt, aangezien de heer ring van de benedenverdieping volgende week uitvoeren. Groenendijk niet aan de normen voldoet. De heer Groenendijk woont alleen op vijf kamers op de benedenverdieping van het Er wordt dan een urgent woningzoekend gezin gehuisvest dat pand zonder woonvergunning en verhuurt het bovenhuis, momenteel in een pension verblijft BURGERLIJKE STAND 5-6-1937, man; M. van Blemen, geb. 4-5-1863, vrl., geh. gew. met J. Bink; C. Setier, geb. 26-9-1902, vrl.. geb. gew. met W. N Ie boer; I. Plasmeljer. geb. 12-7-1926, man; W. J. Q. van der Veer. geb. 18-3-1956, vrl., echtg. i A. Sarres; M. W. Alkemade. geb. len, d.v. G. M. Dijkstra en A. Gourdes; Sanne Mathllde. d.v. M. J. Kanis en A. M. Schulz; Carollen Brlglt. d.v. O. D. van Batenburg en J. C. Wolf; Su- 3-1921, vrl., echtg. van J. C. Voet en H. M. P. van der Peet; Wou ter Willem, Z.V. A. W. van der Burg en d.v. G. du Prle Z.V. W. J. van den Ende en P. J. M. de Boer; Cornells Marlnus Hermanus, tumalay en A. J. Zandbergen; Corne lia Judith, d.v. J. A. Rulblng en F. Rottinghuls; Johannes Martinus Anto- Anlba; is en K. A. Boo gaard én A. S. M. Langezaal; Patrick Dennis, z.v. K. A. van Beek en I. J. de MoolJ; Jacobs Cornelia, d.' A. F. Fokker; MartIJn Hendrik, z.v. T. l der in M. Keyner; Jaclntha, d.v. C. van Delft en G. J. A. de Leeuw; Bartholomeus Pe trus Johannes, z.v. H. A. M. van Rui ten en A. P. Stam; Robin Jan, z.v. J. Klein en Y. M. E. Fouwels; Janneke, Driebergen Jai A. Gaasbeek en H. van Rooi]; Stefan, X.V. J. C. M. van Vetzen en J. H. C. Flanderhljn; Eva Helena. i der lest; Usette Maria, d.v. M. L van Deureen en W. A. M. van der Zwet; Mljke Floor, d.v. R. E. van Waesberge en M. M. M. Weeber; Klok en J. J. T. Tanls; Emma Jose phine. d.v. J. J. Groen en O. M. Baro nesse van Sllngelandt; Alexander Ge- alnus, z-v. J. H. Reljngoud en C. J. P. Burger; Paul. z.v. P. J. Taverne en W. W. van der Melj; Mark, z.v. G. A. L. Warmerdam en C. van DuIJn; Johan- nee Gerardus, z.v. Q. J. de Ridder en A. J. M. Looljesteljn. Kwartel; J. P. van Mook, geb. 20-7- 1925, vrl., echtg. van J. Drieeaen; A. S. Hendriks, geb. 4-9-1916, man; W. van Woudenberg, geb. 4-11-1893, 4-1963, vrl.; C. A. M. Ruljter, geb. 10- 4-1943, vrl., geh. gew. met F. J. M. Groenen; M. A. Semmellng, geb. 17- 12-1897, vrl., echtg. van P. A. Hui zing; J. Vaartjes, geb. 22-9-1921, man; Q. Sprlnkhulzen, geb. 8-6-1922, man; M. van Leeuwen, geb. 11-11- 1914, man. Gehuwd: J. Pelt en A. J. M. Verhoog; J. M. de Koning en I. M. Schram- meljer; T. van Metsen en G. R. de Water; L H. M. Jansaen en L. C. Bon tje; W. M. A. Smit en M. Jelleme; B. D. de Jong en A. E. Visser. D. J. M. Peechler en S. M. de Boer. in; H. Boom. geb. 21- M. van der Veen, geb. Straatestafette Bataven Leiden LEIDEN De jubilerende Atletiekvereniging De Bata ven Leiden houdt morgen avond ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan een straatestafette over acht maal vierhonderd meter. Dit evenement, mede georgani seerd door de winkeliers van Nieuwe Rijn en Boter markt, de Markthandel en Lelden Leeft, zal zich afspe len op het parkoers Nieuwe Rijn - Koornbrug - Boter markt - Karnemelksebrug - Nieuwe Rijn. De start van dit gebeuren, waaraan teams van bedrijven, atletiek- en andere sportvere nigingen. studenten en scho lieren deelnemen, is om 20.00 uur op de Nieuwe Rijn bij de Beschuitsteeg. Burgemeester C.H. Goekoop is bereid gevon den het eerste startschot te los sen. Om 22.00 uur zal wethou- jfite prijsuitreiking verzorgen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5