H Rijkspolitiegroep Leiderdorp eindelijk echt bureau REGIOUOURINAAI Verkoop tentoonstelling brengt bijna 1500 gulden op Open huis SJJO druk bezocht Overweldigende belangstelling voor „Klein Waterlooplein" Amusante revue in De uur' Schi REGIOUOURINAU eei vr or ide in tk< ekl LEIDEN LEIDSE COURANT MAANDAG 11 MEI 1981 PJ LEIDERDORP De groep Leiderdorp van de Rijkspo litie heeft er vele jaren op moeten wachten, maar ko mende woensdag is het dan zover. Dan vindt de verhui zing plaats van het tijdelij ke onderkomen aan de Van Diepeningenlaan 104 naar het splinternieuwe politie bureau aan de Hoogmadese- weg 72. In vergelijking met de eerdere accommodaties biedt het nieuwe politiebu reau een overvloed aan voor zieningen. Het korps van Leiderdorp heeft nu bijvoor beeld voor het eerst in zijn bestaan de beschikking over cellen. De Rijkspolitiegroep van Lei derdorp heeft lange tijd in een woonhuis aan de Acacialaan 20 gezeten. In het begin om vatte het korps ongeveer 10 man, maar in 20 jaar groeide dat uit naar tegen de 30 perso neelsleden in Leiderdorp. On der de verantwoordelijkheid van de groep Leiderdorp val len Leiderdorp, Woubrugge, Hoogmade en Koudekerk aan de Rijn. In totaal wonen er 29.000 mensen in dit gebied. De organieke sterkte van het korps is 40 man, waarvan 30 in Leiderdorp, maar momenteel zijn er slechts 33 man werk zaam, waaronder overigens twee vrouwelijke wachtmees ters. Men hoopt dit tekort in 1982 ingelopen te hebben. Omdat de situatie in het ge bouw aan de Acacialaan door het zich steeds verder uitbrei dende korps uiterst nijpend was geworden werd op 27 sep tember 1979 het noodgebouw aan de Van Diepeningenlaan betrokken. Dat gebouw werd van de gemeente Leiderdorp gehuurd. Het stond toen nog niet definitief vast dat er nieuwbouw zou komen, maar om te voorkomen dat het Lei- Groepscommandant adjudant H. Slofstra voor het nieuw politiebureau van Leider dorp. derdorpse korps zeer lang in een noodgebouw zou moeten blijven zitten werd een tweeja rig huurcontract getekend. Eind 1979 werd dan toch toe stemming geven voor een nieuw onderkomen en door het snelle verloop van de bouwwerkzaamheden kan nu, nog geen anderhalf jaar later, het nieuwe politiebureau wor den betrokken. Bij de hand In het nieuwe bureau heeft het Leiderdorpse korps veel voorzieningen bij de hand die aanvankelijk steeds moesten worden uitbesteed. Om bij voorbeeld arrestanten te kun nen opsluiten moest men altijd een beroep doen op gastvrij heid van de gemeentepolitie van Leiden en de rijkspolitie korpsen van Hazerswoude en Sassenheim. Doordat in ruime mate is voorzien in garage- ruimte bij het nieuwe gebouw kunnen de politieauto's nu ook onderdak vinden bij het poli tiebureau in plaats van ergens anders. De motorboot op trai ler van de Leiderdorpse politie heeft hier eveneens een eigen plaats gekregen. De bezoeker van het nieuwe bureau wordt gelijk al bij de ingang met de moderne aan pak geconfronteerd. Is het bij het huidige bureau vrij mak kelijk om naar binnen te wan delen, in het nieuwe gebouw komt men eerst in een soort sluis" terecht met een deur die van afstand wordt geopend door de man of vrouw in de zogenaamde „Planton-kamer", de centrale annex receptie. Mensen met kwade bedoelin gen jegens de rijkspolitie kun nen in de met onbreekbaar glas beveiligde entree weinig uitrichten. De verschillende kamers in het bureau zijn ge groepeerd rond een centraal gelegen halletje dat door beide verdiepingen heenloopt. De meeste ruimtes zijn klein en tamelijk sober uitgevoerd. De traditionele rijkspolitiekleu- ren, blauw en rood zijn overal terug te vinden, tot in de raamkozijnen toe. Inhet grootste vertrek wordt onder richt gegeven, en tevens is hier de kantine. Nieuw voor de Leiderdorpse politie is de confrontatiekamer, waar ver dachten door aan één kant doorzichtig glas door getuigen bekeken kunnen worden. In het nieuwe bureau is ook woonruimte ingericht. In een klein appartement op de eerste verdieping kunnen twee per soneelsleden op zichzelf wo nen. De woonruimte is vooral bedoeld voor nieuwe jonge wachtmeesters die dan een tij delijk onderkomen hebben in afwachting van een definitief huis in Leiderdorp of omge ving. Bij de zeer robuuste cellen hoort ook een afgesloten bin nenplaats waar arrestanten ge lucht kunnen worden. Voor in beslag genomen auto's is vol doende parkeerruimte bij de garages. Eén van de garages is speciaal ingericht voor het ontmantelen van opgevoerde brommers. Onder de garages bevindt zich een schietbaan. Deze zal pas in 1982 gereed zijn. De wacht meesters oefenen momenteel nog bij schietvereniging De Vrijheid in Leiderdorp. Het nieuwe politiebureau zal pas op vrijdag 18 september officiéél worden geopend. Ko lonel P. Paul van de rijkspoli tie zal dat doen en het zal zijn laatste officiële handeling zijn, want de kolonel gaat met functioneel leeftijdsontslag. Rond de opening zullen nog heel wat activiteiten worden gehouden, waaronder een open huis op zaterdag 19 sep tember en diverse demonstra ties van politionele vaardighe den. Vier gewonden bij ongeval Leiderdorp LEIDERDORP Een Leid- se vrouw en drie jongeman nen uit Ter Aar zijn in de nacht van zaterdag op zon dag bij een ongeval gewond geraakt. De drie jongen» konden na behandeling in het ziekenhuis weer weg, maar de vrouw moest wor den opgenomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising Persant Snoepweg en de Provinciale weg in Leider dorp. De auto met de drie in zittende jongens, kwam uit de richting Oud Ade en verleen de de van de rijksweg komen de auto, met daarin de Leidse vrouw, geen voorrang. Feestmarkt Klaverweide grandioos NOORDWIJK De feest- markt, die de openbare school „Klaverweide" vrij dagavond organiseerde ten bate van Boven-Volta, is een grandioos succes geworden. De belangstelling voor dit evenement was overweldi gend. Wat de aktie precies heeft opgebracht, is nog niet bekend. Het rad van avon tuur alleen al, was volgens schoolhoofd Brinkert goed voor zo'n anderhalf duizend gulden. „Klaverweide" was voor deze gelegenheid omgezet in een complete kermis, waar van al les te beleven viel. Leerlingen uit de hoogste klassen leidden een groot aantal spelletjes, zoals ballengooien en dergelij ke, we noemden al het rad van avontuur, anderen zochten ge luk in de grabbelton, en ook was er een volledige bar, waarvan de opbrengst geheel ten goede kwam van de aktie. Bij de opening van „Klaver weide" vorig jaar had de school beloofd een en ander op touw te zetten voor Boven- Volta. Heel wat leuke dingen waren inmiddels door de leer lingen gemaakt en deze spul len werden gisteravond op de feestmarkt aan de man/vrouw gebracht. Ook een rommel markt bracht flink wat geld voor Volta in het laadje. Ma rokkaanse ouders bakten pan nekoeken, de Noordwijkse middenstand zorgde met gulle hand voor fraaie prijzen, en een van hen gaf zelfs acte de presence met een ijstent. De plaatselijke werkgroep Ak- ties Boven-Volta was op de. markt met een stand aanwezig om informatie te geven over Boven-Volta en ook bestond er gelegenheid om „To" te proe ven, de nationale pap van de Voltanen. NOORDWIJKERHOUT De jaarlijkse verkooptentoon stelling van de St. Jozefschool ten bate van het werk van zuster Van Grieken in Zambia heeft dit weekeinde weer een redelijke belangstelling genoten. Allerlei teken- en handar beid en handwerkprodukten gingen weer grif over de toon bank. De opbrengst van de verkoop was dit jaar 1430,-. Niet aleen de creatieve producten van de leerlingen brachten dit bedrag op. De opbrengsten uit de bar (limonade, soep), een grabbelton en allerlei gratis geleverde produkten van Noordwijkerhoutse on dernemers zijn erbij inbegrepen. Zo bracht eeb bak waarin champignons zijn gezaaid in totaal 120,- op. Het bedrag van 1430,- wordt door de gemeente Noordwijkerhout met 50% ver hoogd. De gelden komen onder meer ten goede aan een coöpera tieve winkel, waar de rijstverbouwers hun overschotten aan rijst tegen een redelijke prijs kwijt kunnen. Vroeger was dit soort ak- tiviteiten in handen van woekeraars, die zo op een schrikbaren de wijze profiteerden van de rijstverbouwers. Met een ander deel van het bijeengebrachte geld wordt steun verleend aan een soort van Boerenleenbank. Daar de school niet onaanzienlijk in leerlingenaantal terugloopt, was de opbrengst van deze actie minder dan die van vorige jaren. Bax Zeef- drukkerij wint zaalvoet baltoernooi VOORHOUT Het team van Bax Zeefdrukkerij heeft de zaal voetbalcompetitie ge wonnen. Afgelopen vrijdag werden de halve finales en de finales gespeeld in het complex „De Gaasbak". De strijd om de derde en vier de plaats werd in het voordeel van Bakker Accu's beslist. De ploeg won met 6-3 van de Dor stige Bok. De finale tussen de firma Colijn en Bax Zeefdruk kerij werd met 11-5 een over winning voor de werknemers van de zeefdrukkerij. De be ker werd na afloop van de fi nale aan de heer Bax overhan digd door de werthouder van sport en recreatiezaken J. Huigsloot. Tevens werd de be ker voor het sportiefste team uitgereikt. Dit jaar ging deze beker naar Foreholte. De radioamateurs aan het werk OEGSTGEEST De Stichting Jeugd en Jongerenwerk hield vrijdagavond open huis in Taberna en „Drieluik". Een gebeuren dat aangekondigd werd door een optreden van Jong K G uit Leiden. In beide gebouwen heeft een grote schare belangstellenden zich op de hoogte gesteld van de vele activiteiten: de Jeugdoperette „De Mascotte", het Lotti- mayorkest, een tentoonstelling van verf-, hand- en knutsel werk van de clubs voor de jeugd, alsmede een expositie van de fotoclub. Enorm was de schare toeschouwers tijdens het optreden van het „Muzikaal theater". Onder leiding van Kees Taat komen de jongens en meisjes tot goede prestaties. In feite is het theater een stuk persoonlijk heidsvorming middels het spel. Aan de natuur werd veel aan dacht besteed omdat de SJJO de Jeugdnatuurwacht onder haar hoede heeft. De vereniging van zendamateurs had een radiosta tion ingericht waar contact met de gehele wereld werd onder houden middels radiotelegrafie, telefonie en telex. Velen maakten van het „open huis" gebruik om kennis te ma ken met Jan Merkenstein, de nieuwe coördinator van de SJJO. Hij is geboren te Roermond en studeerde te Utrecht aan de uni versiteit af als jeugdsocioloog. De rommelmarkt, die afgelopen zater dag op het terrein bij clubgebouw „De Spelewey" In Voorhout werd gehouden, heeft zesduizend gulden opgebracht. De belangstelling voor het „Klein Water looplein", zoals de markt wordt ge noemd, was overwedlgend. Waarschijn lijk mede dankzij het stralende weer be zochten enkele duizenden de markt, waar een grote verscheidenheid van ar tikelen te koop werd aangeboden. In de discoruimte waren allerlei standjes met diverse spelen. De poffertjeskraam werd eveneens druk bezocht. Rond half vier ging het deeg van het 27-ste pak meel de pan in. Omdat de opslagruimte nogal beperkt was geweest, moesten de orga nisatoren selectief te werk gaan met het inkopen van goederen. Een prettige bij komstigheid was wel dat de groederen^ over het algemeen goed bruikbaar en niet kapot bleken. J. Vaartjes overleden NOORDWIJK Te Noord wijk is op 59-jari- ge leeftijd overleden de heer J. Vaartjes, voorma lig hoofd van de Duin- oord-school te Noord- wijk aan Zee. Ruim twintig jaar heeft hij in deze functie het protes tants-christelijk onder wijs in het zeedorp ge diend. Nauw was hij betrokken bij de voorbereiding van de bouw van „De Zee- honk", de nieuwe school aan de Julianastraat, die de oude Duinoord-school ging vervangen. De offi ciële opening van deze school heeft de heer Vaar tjes nog mogen meemaken, maar kort nadien moest hij om gezondheidsrede nen het schoolleiderschap neerleggen. Vaartjes heeft verschillende functies be kleed in het kerkelijk le ven van de plaatselijke Gereformeerde Kerk. Ook was hij geruime tijd docent aan een scholingscursus voor het politie-personeel. De begrafenis vond zater dag plaats op de algemene begraafplaats aan de Oude Zeeweg. Schuilenburg beste visser WOUBRUGGE Dirk Schuilenburg is ook dit jaar weer uitgeroepen tot de beste visser van Woubrugge. Dit geschiedde tijdens de jaarvergadering van visclub „De Blauwe Zeelt". De kaspositie van de club is zeer rooskleurig. Met ruim vijfhonderd gulden in kas be leeft „De Blauwe Zeelt" een topjaar. Er wordt door het ac tieve bestuur ook uitgekeken naar andere activiteiten. Een stand op de Woubrugse brade rie blijft een vrome wens. De visclub wil daar uiteraard vis verkopen. De Woubrug se middenstanders zijn daar evenwel ernstig op tegen. Behalve aan Schuilenburg werden prijzen uitgereikt aan Frans Schouten voor de groot ste voorn en aan Rinus Roose- malen voor de grootste bra sem. Volgend jaar zal er ook een prijs zijn voor degene die de grootste karper vangt. HOOGMADE Cultureel Centrum „De Schuur" in Hoogmade heeft het afgelo pen weekeinde werkelijk „bol" gestaan van een revue. Het geheel was opgehangen aan het eeuwfeest van de ka tholieke basisschool in het dorp. Vanwege dit honderd jarig bestaan worden er dit jaar in Hoogmade tal van festiviteiten gehouden en de musical was daar één van. Al in november van het vorig jaar is begonnen met de voor bereidende werkzaamheden. Leden van de NKJB en van de toneelclub deden een be roep op oud-leerlingen van de school, met de bedoeling om allerlei voorvallen en gebeur tenissen in sketches uit te beelden. Een hele ploeg is be zig geweest om teksten te schrijven, te schrappen en weer te herschrijven. Het re sultaat was dat men vrijdag en zaterdagavond vele oude schoolfeiten kon het beleven. Vele bekenden van vroeger werden door middel van ko mische situaties voor het voet licht gebracht. Zo speelde op overtuigende wijze Cor Hoog- enboom de befaamde meester Bosman, Nico van Vliet een leerling die vol zat met allerlei streken en Joop Borst pastoor Lips die op school katechis- musles kwam geven. Jan van der Meer trad als pre sentator op, terwijl de regie in handen was van Joop Borst, Gerard Hoogenboom en Rose- marie en José Hoogeveen. Deze twee laatste meisjes wer den aan het eind in een dank woord ook genoemd als de twee grote drijfveren achter het opzetten van de musical. Vertederend was het optreden van een klein meisje, Paula van der Putten, die tijdens een zangles door „meester Bos man" helemaal alleen een oud liedje zong. Ineke Wolvers speelde een leuke rol als Popie Jopie. Hoogmade kan terugzien op een prima avondje revue. Met een inleiding door de heer deel uitmaakte van het kerk en schoolbestuur en vertelde hoe je dat vroeger werd en als zodanig ook weer werd wegge werkt als je te veel met eigen ideeën kwam. Hondepoep(l) ,OK De overlast die ontstaat door uitwerpselen van ho vormt al jaren een probleem, onder meer in Hazersw In de commissie voor openbare werken en milieuhy in deze gemeente worden keer op keer suggesties gt om het hondepoep-probleem op te lossen. Alle aang gen oplossingen zijn tot nu toe echter vruchteloos i ken. Maar de onverschrokken commissieleden ge vei niet op. Ook tijdens de laatste vergadering boog men weer over de hondepoep. De heer A. Neut kwam me nieuw plan. Neut zou graag in de politieverordening nomen willen zien dat mensen die hun hond uitlaten plicht zijn een schepje en een zakje bij zich dragen de uitwerpselen van hun trouwe viervoeters in te defa va ren. Wie denkt dat de commissieleden dit idee niet „j rieux" nemen, komt bedrogen uit. >m ISSE1 Hondepoep(2) kern vooi igt. D dat ond< hts 21 zwaa Wethouder J.D. de Wit, die als voorzitter van de missie fungeert, zegde toe dat er onderzocht zal den of het mogelijk is de algemene politieverorde aan te passen. Als alles doorgaat kunnen Hazersv deze c se hondenbezitters binnenkort herkent worden aag^n on schepje en zakje dat zij bij zich dragen. Nu reeds er stemmen op die een handleiding willen hoe de in het zakje te scheppen, aatgezien daarvan kan r dit idee problemen gaan opleveren. Indien men njL lijk zijn hond uitlaat, dient men een schepje in dt en zakje in de andere hand te hebben. Maar om da >x honden aan de lijn dienen te worden uitgelaten, A men een hand tekort Misschien kan de polltieveri nlng ook daarin voorzien, zodat het verplicht n een huisdier onder begeleiding van twee person e, te laten. VVV-jaarvergadering wordt vanavond gehouden in de benedenzaal van het krestaurant van Avifauna. De bijeenkomst begint om uur en rond 21.00 uur zal de ANWB een lezing hoi over kamperen en alles wat daarmee te maken heeft, worden er diverse caravans en aanverwante artikelei toon gesteld. Kinderboerderij De kinderboerderij aan de Alphense Prins Bern. laan is sinds kort weer dagelijks geopend voor het bliek. Op werkdagen is de boerderij tussen 13.36. 16.30 uur open. Tussen half één en half twee is de derij echter gesloten. Op zaterdagen zon- en feestdi l zijn de dieren tussen 14.00 en 16.30 uur te bewondci Joep de Boer (CDA) it geï Het CDA-Tweede Kamerlid Joep de Boer komt mot ïifestat naar Wassenaar in het kader van de verkiezingscamp>a proj' Het thema van zijn speech: „Regeringsverantwoordt vikkel heid dragen is in deze tijd geen pretje. Des te belangt ig var om het goed te doen". De avond wordt gehouden in omen. Dorpscentrum aan de Schoolstraat 6 en begint om hall mense gen. Hieraan gaat een CDA-algemene ledenvergade gen e ipg voorbee sleld a tJenvijs 'rering de W zoi vooraf. Die begint om half acht. CPN in Noordwijkerhout STER Ise s hc gepast imeen gens de deze zij hi i be schc ze Jii hun i Het CPN-komerlid Joop Wolff spreekt morgenav kl in restaurant De Doffer aan het Landbouwplein Noordwijkerhout om acht uur. Het kamerlid sprt Postzegels Filatelisten zijn welkom tijdens de ruil-veiling-vergade [V[0(j van de Sassenheimse vereniging van postzegel verza laars op dinsdag in de „Ontmoeting" aan de Sassenhei Narcissenlaan 1. Tijdens de bijeenkomst wordt onder n i gesproken over de naderende jubileumtentoonsteh Kinderen zijn welkom vanaf zeven uur, de oudere i meiaars worden om acht uur verwacht. >C krai Reformatorische politieke federatie Afdeling Alphen van de retormatortische politieke ^griu deratie houdt morgen een verkiezingsbijeenkomst De Bron aan de Troubadourweg in Alphen. Sprt t tijdens de RPF bijeenkomst is de beer C.A.R de Jo uit Vlaardingen, één van de verkiesbare mensen lijst 18. De Jonge zal spreken over het thema „Cri lijke politiek. Het moet mij een zorg zijn". De veri "n j -'ngsbijeenkomst begint om 20.00 uur. letuig iran d< [ering [even Wandeltocht <s ian T; Aan de wandeltocht, die door de Aarlanderveense badn iriefsc tonclub, ter gelegenheid van de Nationale Molendag w eactie gehouden, namen 73 wandelaars deel. De route voerdt tunne deelnemers langs de vijf molens die Aarlanderveen riji iroegdi ,de st ping var L"

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4