politie pakt televisiepiraten "tadspolder- olen in ideluister ersteld "Gemeente en universiteit dichter bij elkaar hwiwismI IgpfwMHI HALVE PTV OOK ITV UIT DE ETHER Van Gasteren gênante vertoning lD LEIDSE COURANT MAANDAG 11 MEI 1981 PAGINA 3 CDA-raadslid Joop Walenkamp is behalve een ver* dienstelijk gemeenteraadslid ook een uitstekend teke naar. Van zijn hand verschenen al diverse malen boek jes met karikaturen van prominente Leidse ingezete nen. In het „CDAkkoord", het regelmatig verschijnen de periodiek van deze partij, prijkt dit keer weer zo'n prachtige tekening van Walenkamp. Ditmaal zijn visie op wethouder Cees Waal, die de verantwoordelijke fi guur is voor al die paaltjes die op tal van plaatsen het Leidse straatbeeld (ont)sieren. Een en ander onder het motto: „Leiden, die mooie stad die is bebouwd met pa len". Oratie Professor K.P. Mc.Natty heeft afgelopen vrijdag een oratie gehouden over het onderwerp „De selectie van eicellen voor ovulatie, enkele ideëen over het hieraan ten grond slag liggende mechanisme", waarmee hij zijn ambt van buitengewoon hoogleraar op het vakgebied van de endocri nologie en voortplanting aan de Rijksuniversiteit Leiden aanvaardde. Opening de Ankerplaats Het Tweede Kamerlid mevrouw Erika Verkerk-Terp stra opent vrijdag 15 mei het gezinsvervangend tehuis „De Ankerplaats". Mevrouw Verkerk-Terpstra zal ter gelegenheid van de opening een korte inleiding hou den in het Antonius Clubhuis, aan de Lange Mare 43 in Leiden. Aanvang 14.00 uur. Wandeltocht De afdeling Leiden van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie houdt donderdag 14 mei in de Heemtuin in Leiderdorp aan de Persant Snoepweg vanaf 19.00 uur een wandeltocht. De Heemtuin is te bereiken met NZH bus 15. Vrouwenleest Het Vrouwen Overleg Leiden Noord houdt woensdag een vrouwenfeest in het buurthuis 't Spoortje aan de Bernardkade 40 in Leiden. Behalve een gezellige avond willen de vrouwen, bezoeksters van de feest avond, kennis laten maken met de verschillende akti- viteiten van het Vrouwen-overleg. Aanvang 20.00 uur. Lezing Orthopedist dr. G. Onvlee houdt woensdag 20 mei in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare 43 in Leiden een lezing over de „diabetische voetkomplikaties". De lezing die om 20.00 uur begint, wordt georganiseerd door de Dia betes Vereniging Nederland, afdeling Leiden en Omstre ken. Jazzzolder Hot House Op Jazzzolder Hot House speelt zaterdagavond 16 mei de formatie Farrago. De groep bestaat uit Ben Gerrit sen (vibrafoon). Rudi van Dijk (tenorsax). Henk Zo mer (drums) en Cees van der Laars (bas). De muziek stijl van Farrago is te omschrijven als jazz-rock met bop-invloeden. De aanvangstijd is tien uur. Ha Walenkamp en Waal '01 3.40Ac' JL !N De oudste televisiepiraat van Leiden b >n de nacht van vrijdag op zaterdag gepakt, kspolitie arresteerde daarbij twee personen, jrige filmverhuurder J.P. en de 30-jarige P.T., uit Leiden. Het technische brein achter de jtzendingen zou een derde Leidenaar zijn, die is cc rei zendamateur is en werkzaam is bij Ra- lolland. Vannacht werd vermoedelijk een etherpiraat gepakt. Na een anonieme tip bij een inval in een woning aan de Arends- j iendaparatuur aangetroffen die vermoedelijk n nikt voor de uitzendingen van ITV, de piraat rder vannacht een uitzending verzorgde met meer de speelfilm Grease. joringsdienst van de PTT heeft de steunzender van de enkele weken geleden gevonden op enkele honderden van de centrale ontvangstmast in Oegstgeest. Dit keer Amsterdamse toestan Leidse kabeltelevisie id«Q isie Uit de Leidse Courant van 4 mei. besloot men de steunzender echter onaangetast te laten om de hoofdzender op-te sporen. Dit lukte in de nacht van vrijdag op zaterdag, toen PTV 2 een pornofilm op het Leidse kabelnet bracht. Op een dijkje bij de zuidelijke rondweg in aanleg van Zoeterwoude trof men een kist met zendapparatuur aan. De ap paratuur was in volle werking, maar er waren geen personen in de buurt. Met de rijkspolitie bleef de opsporingsdienst wachten tot de uitzending was afgelopen. Na een half uur kwamen twee personen in een auto aartrijden om de apparatuur op te halen. Het tweetal verzette zich niet tegen de aanhouding. De appara tuur werd in beslag genomen. Het bestond uit een televisiezen der, een videorecorder, een 100 ampère accu, twee supergrote televisie-ontvangstantennes voor Duitse zenders en een scanner waarop de politieband beluisterd kon worden. Zaterdag werd het tweetal verhoord. Daarbij werd onder ande ren de naam genoemd van de technicus achter de PTV-uitzen- dingen die al vanaf 1979 het Leidse kabelnet penetreert en als een der oudste televisiepiraten van Nederland wordt be schouwd. Zoals bekend is de PTV sinds enkele maanden met twee kanalen actief op het Leidse kabelnet: PTV 2 met porno- uitzendingen en PTV1 met speelfilms en soms actualiteiten. Vo rige week bracht deze zender nog een verslag van de viering van Koninginnedag in Leiden op de beeldbuis. De uitzendingen op beide kanalen werden rijkelijk gelardeerd met reclame-bood schappen. ber. 20. 21.05 ir. 2fc.3( !N - De restauratie van de Stadspoldermolen aan de sloot in de Merenwijk is voltooid. Het behoud van iolen werd als zeer gewenst beoordeeld door de ge- .omdat het een unieke vorm van het fles-romp-type Wethouder C. Waal opende zaterdagmorgen in het an de nationale molendag onder muzikale begelei- n een blaaskapel de molen. ing verliep niet zonder problemen. De bedoeling was l de wieken in beweging zou zetten. Omdat het zaterdag c 13 1 was", was dat wel bezwaarlijk. Een draai aan een groot de kap van de molen in de „windrichting" werd 'e. Ibleek ook geen oplossing. Zelfs met de hand de wieken nger geven, mocht niet baten. De molen kwam niet op laar op de nationale molendag van vorig jaar toen de g atie al flink opschoot had Waal al aangetoond, dat deze !5 Kieui Leidse molen wel degelijk in-staat is om te draaien. len vormt een pittoreske afsluiting van het volkstuinen- Noord, dat door de molen bemaald kan worden. Bij de Schoo reidingen van het metselwerk van de molenromp bleek, rde hele hoogte van het „molenlichaam" het metselwerk nder meer de inwerking van de vorst in drie delen was Daarom werd de molen vanaf de kap tot de boven- van de fundering gesloopt en weer in de oude luister her- Door gebruik te maken van de oude betimmering staat de b er precies weer, zoals hij was. Zelfs het onderwiel, dat rot ié:w Weer de oude staat teruggebracht. Het is de bedoeling, i-medé molen weer met authentieke meubels wordt ingericht. Tekenbt huisje van de molenaar, de heer J.C. Pouw Kraan, zijn oude vorm. Deze toeristische attractie gaat ook i als een excursiedoel voor scholieren. De restauratie 250.370 gulden. raak in twee supermarkten Leden van het 1de hebben in de van vrijdag op zater- bezoek gebracht aan iddse supermarkten, hade bedraagt ruim ulden. melraam kwamen de dieven de supermarkt aan de Heren straat binnen. Uit een kast werd 5516 gulden weggge- haald en er werd voor 500 gul den sigaretten gestolen. Ook een supermarkt aan de Kooi- laan werd bezocht, maar daar werd niets vermist. Wethouder C. Waal draait aan een wiel waarmee de kap van de molen in beweging werd gezet. Peuter van verdrinkings dood gered LEIDEN Een tweejarige kleuter uit de Cura9aostraat is zaterdagmiddag van verdrinkingsdood gered door een voorbijganger, na dat hij in de sloot was geval len. De jongen viel vijver aan de Marnixstraat bleef twee minuten met zijn hoofd onder water. Volgens de politie was zijn moeder in de buurt. Een voorbijganger haal de de peuter, die buiten be wustzijn was boven water en bracht hem met mond-op- mondbeademing weer bij zijn positieven. De jongen werd voor observatie naar het AZL overgebracht. Motorrijder geslipt LISSE Een 22-jarige motor rijder uit Leiden is gistermid dag gewond geraakt bij een val in de Lissese Schoolstraat. De motorrijder slipte ter hoog te van de Piustuin over een spoor dieselolie. Hij is met een gebroken sleutelbeen opgeno men in het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Bijna 24 mille gestolen bij antiquair LEIDEN Bij een anti quair aan de Kaasmarkt is vrijdagmiddag ingebroken en zijn goederen ter waarde van 23.900 gulden wegge haald. Onduidelijk is hoe de dieven zijn binnengekomen. Gestolen werd onder meer een aantal klokken, waaron der een Friese staartklok. öt 'EN De gemeente en de Rijksuni- iteit zijn het iets meer eens geworden de invulling van het Leeuwenhoekter- Wethouder C. Waal (ruimtelijke orde- toont zich weliswaar optimistischer, r heeft tevens verklaard, dat nming nog lang niet is bereikt, elmatig voeren de gemeente en de ZAKE INVULLING LEEUWENHOEK siteit overleg over de invulling van het Leeu wenhoekterrein. Volgens Waal heeft de uni versiteit meer begrip gekregen over de door de gemeente gewenste structuur van het gebied. Tevens is begrip getoond voor het gemeentelij ke verlangen om de bebouwing aan te laten sluiten bij het Morskwartier. De grote knel punten het totale aantale woningen en de grootte van de bufferzone tussen woongebied en laboratoria zijn echter nog niet opgelost. De tijd dringt echter wel. Langzamerhand moet de gemeente gaan denken over het creër en van een ontwerp-bestemmingsplan. „Bin nenkort zal overeenstemming bereikt moeten worden. Als dat niet lukt zijn we genoodzaakt verder te gaan. Dan maken we een bestem mingsplan, dat niet de instemming van de uni versiteit geniet," aldus Waal. In dat geval kan de Rijksuniversiteit nog bij Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland bezwaar aantekenen te gen de gemeentelijke plannen op het Leeu wenhoekterrein. De Raad van State is de laat ste beroepsmogelijkheid. ,5 ïposium over versitair iro ;pel ad t lerzoek tienjarig Progressieve Partij op 14 mei een sympo- :enouden over univer- onderzoek en maat- 'ij. De Progressieve is een groepering die fractie is vertegen- in de universiteits- de Rijksuniversitei ïnt c de >ci R-SV3S verh werk, de do 'mposium wordt gehou- het Groot Auditorium half acht Spre- prof. Van Duijn (ge ïnde) over vrijheid van oek, prof. Van Bueren over gewenst maat- ïlijk nut van onder- dr. Van Spiegel (direc- eneraal ministerie van y schapsbeleid) over toe- ge mogelijkheden. In- en leider van het sym- is prof. Bertels (wijsge- rkse igg iologie). Na de inleidin- er gelegenheid tot dis- The Kooigirls openden het concours met een totaalshow. Veel belangstelling voor ma joretten - concours de Kooi LEIDEN Onder een vrolijk lentezonne tje en in een zeer aangename temperatuur werd gistermiddag op het basketveld aan de Antillenstraat in de Kooi het majoret- tenconcours gehouden van de Twirl-show- groep the Kooigirls. Het fraaie lenteweer trok enige duizenden mensen naar het concours, dat werd omlijst met een fancy- fair. Ruim zeshonderd majoretten 1 gingen zetten hun beste beentje Wethouder Van Dam opende het concours t wees erop, dat in Leiden 4000 mensen actief zijn op dit gebied en dat dit aantal nog steeds groeiende is. De show werd geopend met een zogenaamde totaalshow van de Kooigirls. Met de kleinste als beginners voorop, liep de show als trein. Nadat alle verenigingen voor het oog van een jury hun kunsten en figuren hadden vertoond, werd het kleurige en vrolijke feest besloten met een grote show van alle deelne mende majoretten. In de eredivisie wonnen de majoretten van Weigelia, in de eerste divi sie Kolibri, in de tweede divisie Kolibn en in de jeugddivisie de Angels. De wisselbokaal ging naar Kolibri en de sportiviteitsbokaal naar de Toekomst. Alle majoretten kregen als aandenken een leuke herinnering in de van een standaard met inscriptie. LEIDEN Ouderdom doet het momenteel goed bij de oudere garde van het Neder landse toneel. Verleden week konden we Mary Dres- selhuys en Jan Retèl nog de herfst van het leven zien spelen in „Gouden vijver", afgelopen zaterdag vocht Jo- sehine van Gasteren als Jenny Eaton tegen het ver anderen van het jaargetij in „Wat doen we met Jenny?" van D. R. Wilde. Was „Gou den vijver" smaakvol, maar wat al te veel uitsluitend sfeertekening, in „Wat doen we met Jenny?" prevaleerde de voor mij niet aansteke lijke vitaliteit van Van Gasteren ten koste van die twee. „Wat doen we met Jenny?" is een stuk in drie bedrijven die alle drie in de huiskamer van Jenny spelen. Jenny poogt haar oude dag nog even uit te stellen door zich vol overgave te storten in naakt-schilderen, pop-muziek en champagne. Sommigen bewonderen haar daarom, anderen vinden haar maar een beetje gaga. Wan neer al haar spaargeld met een mislukte belegger ervan door is, lijkt aan Jenny's poging een einde te komen. Tot zij een baan aangebeden krijgt als. adviseuse in bejaarden-zaken. „Wilde heelt het probleem van het oud worden, de angst gevoelens van „waar moet ik heen?" op een geestige manier verwerkt, waardoor dolle situ aties ontstaan.staat er in het programma. Te dol mijns inziens, want Josephine van Gasteren achter een drumstel, Enny Meunier met een pan op haar hoofd of een huis vol naakt en play-boys vind ik niet zozeer leuk als wel „van dik hout zaagt men planken". De humor in het stuk en het spel zijn nergens fijnzinnig, maar overal duimendik er bo venop gelegd, zodat er voort durend „lach of ik schiet"-si- tuaties ontstaan. De bedoeling van Van Gasteren en de haren om het probleem van ouder worden aan de orde te stellen moge nog zo oprecht zijn, in de uitvoering raakt de werkelijke problematiek ondergesneeuwd onder het najagen van naar mijn smaak smakeloze hu moristische effecten. Er zijn acteurs en actrices die humor van zichzelf hebben. Zij hoeven zich niet in allerlei bochten te wringen om het pu bliek aan het lachen te maken en om tegelijkertijd een gevoe liger toon te treffen. Van Gas teren mist dat vermogen en wringt dus wel. Het spektakel dat dan ontstaat, verdient slechts één karakteristiek: gê nant. Paul van der Plank

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3